RECHTZAKEN ^Verzilveren v Lföw Coupons SPORT TranspijtëBjrende LUCHTVAART WOENSDAG 20 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 HAAGSCHE RECHTBANK. Aanrijding te Sassenheim. De 22-jarige auto-monteur W. J. H. te Den Haag, heeft zich te verantwoorden ge had wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel. Verd. heeft als bestuur der van een auto in den nacht van oudejaar ie Sassenheim op den Rijksstraat weg gereden met een groote snelheid. Op dienzèlfden weg reed een tilbury bespannen met een paard voor H. uit. Deze wilde passeeren, doch kon dooi de vaart niet uit de tramrails komen. Door het inanou- vrecren met het stuur, vloog de auto plot seling dwars over den weg. het trottoir op voor de woning van den heer H. Daar bevonden zich diens 16-jarige dochter met den heer du B., commies ter secretarie van Waddinxveen. Beiden werden aangereden en met groo te kracht met een gedeelte van het zich voor de woning bevindend hek ongeveer 5 Meter in den tuin geworpen. De heer du B.. bleek het ergst er aan toe te zijn. Hij werd met twee gebroken onder- beenen opgenomen. Ook mej. A. bekwam verwondingen. In deze zaak waren 8 getuigen gedag vaard, waaronder twee genees>kundigen, die verklaringen omtrent den aard der verwondingen aflegden en twee deskundi gen die don auto waarmede verdachte reed hebben onderzocht. Remsporen zijn ter plaatse niet gevonden. Verd. beweerde wel geremd te hebben doch de toestand van den weg zou niet toe gelaten hebben tijdig te stoppen voor de voor hen uitrijdende tiibury. De president merkte op dat verd. on danks het verbod om met grooter snelheid dan 30 K.M. te rijden, maar door is blijven jakkeren. Het O. M. waargenomen door mr. P. J. Blok wees in zijn requisitoir op de over matige snelheid waarmede verdachte gere den heeft, gezien den toestand waarin de auto werd aangetroffen. Aan verd. zijn de buitengewone verwondingen welke de twee getuigen-slachtoffers opgeloopen heb ben, te wijten. Spr. noemde het een leemte in de wet, dat art. 308 W. v. 8. niet van toepassing is ingeval de slachtoffers geen beroep uit oefenen. Indien de heer de B. niet mede slachtoffer ware geweest zou verd. voor dit feit dat zeer ernstig is. op grond van dit artikel niet eens vervolgd kunnen wor den. Spr. acht grove schuld aanwezig en re- quireeróe drie maanden gevangenisstraf en ontzegging van het recht om een motorrij tuig te besturen voor een jaar. Verd. vraagt een lichtere straf. Uitspraak 2 Juni a.s. Oplichting van de Ned. Spoorwegen. De 21-ja.rice Duitsche monteur August Scli., wonende te Oegstgeest, moest dagelijks vaai 1-eiden naar Den Haag re-i- zen. Nu bevinden zich op de stations Leiden en De'ft z.g. plaat ska art automaten, waar men. middels inwerpen van één gulden, een plaatskaart. naa-r Den Haag ontvm.nigit ter wijl de automaat ook het- geld teruggeeft., te Leiden 0.35 en te De'ft 0.60. 8., die in betrekking geweest, is bij de Holla.ndsch- Duitsche Automaten Maat schappij, als technicus en controleur, wist uit dien hoofde, dat men door inwerping •van een elect-rioiteibspenning van een groo te gemeente, in de automaat te Leiden een bedrag van 0.35 en nog een spoorkaartje 'bovendien kreeg. Hij kon de verleiding niet weerstaan om het een® een keertje te probeeren en het. gelukte. De proef werd hem evenwel nood lottig, want. hij deed het. nog eens en nog e-ens en zoo kwam hij tot tien keer. Doch de adminiintrateuir der. Spoorwegen eisebte guldens en geen penningen en verdachte die precies op hetzelfde uur te Leiden ope reerde, werd spoedig op heeterdaad betrapt. Heden stond hij voor de 5e kamer der Ilaagsche Rechtbank terecht en toonde zich zeer berouwvol. Voor een simpel be drag va n enkele guden® en een paar spoor kaartjes had hij een blanco strafblad inge ruild. Het O.M. vroeg schuldigverklaring we ke ns oplichting, doch wilde rekening hou den met. de gunstige antecedenten. Eisch twee maanden met aftrek van de preventie ve hechtenis. Mr. E. J. W. Duys pleitte clementie voor dezen jongeman en verzocht een straf ge lijk aan de reed® ondergane preventieve hechtenis. Een verzoek om invrijheidstelling van verd. werd door de Rechtbank na raadka mer geweigerd. Vonnis 2 Juni as. DRAMA IN EEN KERKTOREN. Leidekkerspatroon voor de rechtbank, verdacht van moord. Groot aantal ge tuigen. Op 2!) Maart 1929 had op het Ambonplein te -Amsterdam een vreeselijk ongeluk plaats. In den toren van de St. Gerardus Majellakerk werden herstellingen verricht en de leidekker L. Arkenbout viel in een der ommegangen. Met behulp van de brandweer moest het zwaar verminkte lichaam naar den beganen grond worden getransporteerd en weldra gaf hij den geest. Aanvankelijk schreef men het gebeurde toe aan een vreeselijk ongeluk, dooh na eonigen tijd kwamen er ten aanzien van den patroon van den verongelukten leidek ker bezwarende omstandigheden aan het licht. Het bleek n.l. dat de patroon op het leven van A. een z.g.n. compagnonsverzeke- (Reclame) 5253 ring van vijftigduizend gulden had geslo ten, welk bedrag hem werd uitbetaald door de verzekering. Toen nu de patroon een an deren knecht, in dienst nam, deed hij po gingen om op het leven van dezen man een verzekering van 100.000 af te sluiten. Deze poging mislukte en kwam de justitie ter oore. Zij droeg den commissaris van politie J. Reijsinga alhier op, een nader onderzoek in te stellen. De politie kon ruim ander half jaar na het gebeurde tot twee arresta ties overgaan, n.l. van den leidekkerspa troon J. C'. M., woonachtig te 's-Gravenhage en van een van zijn knechts. De verklarin gen van den knecht waren zeer bezwarend voor M. Hij bevond zich op den bewusten dag tezamen met den verongelukten lei dekker in den toren. De knecht werd kor ten tijd na zijn arrestatie in vrijheid ge steld, terwijl de patroon in verzekerde be waring werd. gehouden. M. hield zijn on schuld vol. Heden stond de 46-jarige leidekkerspa troon J. G. M., Duitscher van geboorte, thans gedetineerd in het Huis van Bewa ring alhier, terecht voor de Vierde Kamer der Rechtbank. Verdachte werd verdedigd door mr. F. A. Kokosky. Wat de dagvaarding betreft is aan ver dachte het volgende ten laste gelegd: dat hij op of omstreeks 29 Maart 1929 te Amsterdam ter uitvoering van zijn tevoren genomen besluit en beraamd, plan om op zettelijk Leendert Arkenbout van het le ven te berooven, na kalm beraad en rustig overleg opzettelijk genoemden L. A. in den koepel van de Gerardus Majellakerk een of meer gewelddadige slagen met een stomp en hard voorwerp althans met eenig voorwerp op en tegen het hoofd heeft gegeven, althans opzettelijk eenig van hem, verd., uitgaand geweld op ge noemden Arkenbout uitgeoefend heeft, ten gevolge van een of meerdere van welke slagen of welk geweld de schedel en de hersen zoodanig getroffen en beschadigd zijn, dat A. in den avond van dienzelfden dag aan het bekomen letsel is overleden. Ten laste is dus gelegd moord, doch subs, doodslag, meer subsidiair zware mis handeling. De rechtbank werd gepresideerd door mr. J. Iiuysinga, terwijl het O. M. werd waargenomen door den Officier van Justi tie mr. J. Versteeg. Zoowel van de zijde van de balie als die van het publiek bestond voor deze zaak veel belangstelling. Door het O. M. waren 37 getuigen gedag vaard, w.o. drie deskundigen, n.l. de docto ren W. E. Jak, E. Hammer en J. P. L. Hulst. Een oneerlijk Postambtenaar. In den nacht van 10 op 11 September werd uit een postzak op het postkantoor te Haarlem een viertal brieven vermist met geldswaarden. De brieven ware'h bestemd voor Hoofddorp. Uit een brief aan de Boe renleenbank aldaar werden vijftien biljet ten van 1000 benevens eenige effecten vermist, uit. de andere brieven drie biljet ten van 300. Eenige dagen later werd de hulpbesteller J. D. te Haarlem gearresteerd. Hij bekende den diefstal te hebben gepleegd, doch niet 15 maar 14 biljetten va-n 1000 te hebben aangetroffen. De effecten had hij ver scheurd en uit een treincoupé geworpen. Het geld werd voor het overgroote deel in de woning van den ambtenaar teruggevon den. De rechtbank te Haarlem veroordeelde hem op 19 Februari wegens het als ambte naar zich toeëigenen van geldswaarden aan zijn zorgen toevertrouwd, tot tien maanden gevangenisstraf, met aftrek van een deel der voorloopige hechtenis. De Officier van Justitie ging van dit von nis in hooger beroep en thans diende de zaak voor het Amsterdamsche Hof. Verd. gaf toe het geld en de effecten te hebben gestolen, dooh hij hield vol, geen biljet van 1000 te hebben achtergehouden, de effecten had hij verscheurd. Pres. mr. J. Jolles: U wist toch dat de effecten waarde hadden? Verd.: Neen, dat wist ik niet. De man verklaarde voorts, geld noodig hebben gehad., zijn vrouw en kinderen waren steeds ziek, zoodat het huishouden veel geld kostte. Verd. was in schulden ge komen en hij werd achtervolgd door lastige schuldeischers. Verd. had slechts 500.a öoo.noodig gehad, de rest van het geld had hij overai in huis verstopt. Aan zijn vader had hij anoniem 50.— gestuurd, "Moch, nadat hij zijn schulden had betaald had hij geen kans gezien het resteerend be drag terug te sturen. „Ik leefde die dagen op mijn zenuwen", aldus verd. De procureur-generaal, mr. Harinxma thoe Slooten, requisitoir nemend, achtte de feiten zéér ernstig, temeer, daar zij ge pleegd zijn door een ambtenaar bij de pos terijen en eischte tenslotte een gevangenis straf van één jaar en zes maanden, zonder aftrek van voorarrest. De verdediger, mr. Van Dijk, zeide, de verdediging van verd. gaarne op zich te hebben genomen. Het is pl. een raadsel, dat de rechtbank te Haarlem verd. niet voor waardelijk heeft veroordeeld. Verd. is reeds zwaar gestraft door zijn ontslag uit den rijksdienst .waarin hij reeds achttien jaar was. Pl. drong met klem aan op een voor waardelijke veroordeeling, subs, een on voorwaardelijke straf, gelijk aan de .voor loopige hechtenis, meer subs, drong pl. aan op gedeeltelijk voorwaardelijk, gedeeltelijk onvoorwaardelijk. Arrest 2 Juni. VOETBAL UIT HET KATHOLIEKE KAMP HET FEDERATIE-ELFTAL TEGEN BELGIë. Verschillende wijzigingen. De „Sp. 111." meldt de samenstelling van het Federatie-elftal, dat Tweeden Pink sterdag in Tilburg uitkomt. De samenstelling is als volgt: A\'. Alsemceest (D.H.L.) J. v. d. Kley Jos. v. Laarhoven (L. en Sn.) (Mulo) J. ITabels J. van Deun R. Kamer (Valkenburg) (V.D#.) (T.Y.B.B.) F. Oostermeyer A. Jongbloets C Alsemgeest (V.I.C.) (R.K.T.Y.V.) (D.H.L J N. Lemmens F. Kortman (Caesar) (Leonidas) De wedstrijd wordt geleid door den heer F. van Veen uit Amsterdam. HET D.H. V. B.-ELFTAL NAAP DU ITSCHLAND. Een 51 zege. Voor den .,uit"-wedstrijd tegen den Kreis Rlhein-M eser hadden de vertegen woordigende voetballers van den Dioce saan Haarlemseben Voetbalbond toe heden hun schreden moeten richten naar Essen, Dortmund en Recklinghausen. Thans dron gen de D. H. V. B.-voetballers door tot het hartje van Sa-uerland, waar ditmaal Ie Hagen het jaarlijksch treffen zou plaats vinden. Onze voetballers zijn in het oude, een voudige dorpje Hagen hartelijk ontvangen en hebben er, behalve van de bekende gulle Duitsche gastvrijheid, genoten van de boschrijke omgeving. De stemming onder de Hollandsche gasten was uitmuntend en in stilte dach ten de spelers reeds: „Wij zullen jelui mores leeren toen zij hoorden, hoe de gastheeren in verschillende toonaarden reeds een Duitsche zege dachten. Had hetzelfde elftal van de Rhein-Weser niet. den vorig en Zondag niet 9—2 de Nieder- ihein geslagen. Nou, de Hollandsche spelers, die van te voren dus al geklopt schenen, lieten zich niet zonder meer uit het veld slaan! Dat zou aanstonds blijken. Want toen onze spelers Zondagmiddag, tot hun groote vreugde op een grasveld aantraden, overwonnen zij zonder veel mpeite. De Duitschers vielen geducht te gen, en vooral voor de Duitsche officials, die zoo veel van dit team verwachtten, was de 51 nederlaag een geduchle te leurstelling. Deze groote nederlaag is voor de Duitschers des té erger, als men in aanmerking neemt, dat de Hollandsche spelers ver beneden hun kunnen bleven. Een handicap was, dat de Jong binnen een kwartier moest uitvallen, echter niet dan nadat hij het D. H. V. B.-elftal de leiding had gegeven. Deze productieve mid-voor moet nu eenmaal scoren, ook al duurt de wedstrijd voor hem maar een kwartier. Draayer van T. Y. B. B. had de ondank bare taak hem op deze voor hem ongewone plaats te vervangen, wat natuurlijk een handicap was. Niettemin bleef heb Haar- lemsch elftal het meest in den aanval en na een half uur zorgde de vleugelman Kortman er voor, dat de stand 20 werd. De uitvallen, die de Duitschers op do Hollandsche veste ondernamen, waren te zwak en te doorzichtig en het duo Strie- dcrv. d. Kley kon de gastheeren gemak kelijk baas. Toch scoorden de Duitschers voor rust nog tegen, als de linksbinnen Kullmann handig weet te profiteeren van een misverstand in de Haarlemsehe ach terhoede. Na rust, toen de Duitschers aanvankelijk de Hollandsche veste bedreigden, werd het spel der Haarlemmers beter. Alsem geest weet door twee doelpunten den stand op 41 te brengen en Kortman zorgt ten slotte voor het vijfde. Aan den anderen kant zijn absoluut geen doelpunten te ver wachten, want de Duitsche aanval is een voudig schotloos. Bovendien weet doelman Alsemgeest een elfmeterschop uit zijn doel te houden. Zooals reeds gezegd, ondanks de groote zege, viel het D. H. V. B.-team niet mee. Intussehen werd in de beste stemming de terugreis aanvaard. „De Tijd" DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging A. V. V. De inschrijving vöor de door A. V. V. uitgeschreven stripwedstrijden is verlengd lot Zaterdag 23-Mei a.s., daar de verschil lende afdeelingen nog niet geheel volledig zijn. Daarom doet het Bestuur een beroep op alle R. K. clubs om alsnog hun insohrijf- biljet in te zenden, opdat de verschillende afdeelingen geheel volschreven worden. Van 'n prettig verloop der wedstrijden kan men verzekerd zijn. Wij verwachten, dat dus vnór Zondag 24 Mei a.s. nog vele in schrijvingen bij den secretaris van A. V. V. zullen binnenkomen voor eere-afdeeling, le, 2e en 3e afdeeling en Junioren. CRICKET Studentenwedstrijd LeidenUtrecht. Op het Ajax-terrein te Leiden is Dins dag de interacademiale wedstrijd tusschen Leiden en Utrecht gespeeld. De gastheeren begonnen met batten en maakten 203 rur.s voor heb verlies van 7 wickets, voornamelijk dank zij een niet geheel kanslooze 99 van Glerum, 50 var. Chabot, 10 van Bonn en 15 van Semme- linck. Dwarrelbuis 371, Labouchère 248, v. Weel 244. De Utrechtenaren trachtten daarna den tijd uit te spelen hetgeen niet gelukte. Op 134 viel het laatste wicket. Dwarrelbui® 13, Greve 11, Labouchère 22, Schorer 37, Graafland 24, Neeb 765. Gleriun 127. Leiden won dus met 69 runs op de eerste innings. WATERPOLO Alphen in de N. Z. B.-competitie. Daar verleden jaar het eerste zevental der Alphensche Zwemclub het kampioen schap van den G. Z. B. le klasse behaalde is het verplicht dit jaar aan de competitie van den Ned. Zwembond deel te nemen. Alphen is ingedeeld in de 3e klasse B. en moet o.m. uitkomen tegen Triton I, (Weesp) de Vest I (Naarden) en B. Z. C. I (De Bilt). Indien zij er in slaagt het kampioen schap machtig le worden is promotie naar de 2e klasse N. Z. B. bijna zeker, daar er tusschen de 4 kampioenen een halve com petitie wordt gespeeld om 3 plaatsen in de 2e klasse. Het tweede zevental neemt deel aan de competitie le klasse Goudsche Zwembond en speelt oon. tegen S. P. en Z. C. 1 en II te Schoonhoven, G. Z. C. IV te Gouda en de 'Gouwe I te Waddinxveen, Verder is aan de Alph. Zwemclub opge dragen het organiseeren van de kampioen schappen van den Goudschen Zwembond. Wij wenschen A. Z. C. veel succes en hopen dat wjj spannende polo- en kam pioenswedstrijden te zien zullen krijgen. GYMNASTIEK Bond- en interdiocesane wedstrijden te Schiedam. Door de R. K. Sportvereeniging „Excel sior" te Schiedam zijn bonds- en interdio cesane gymnastiekwedstrijden georgani seerd op Tweeden Pinksterdag, voorafge gaan door een eere-avond op Zondag 24 Mei in het gebouw van den R. K. Volks bond te Schiedam. Wij ontvingen het goed verzorgde pro gramma-boekje der wedstrijden, waarvoor Mgr. Aengenent, bisschop van Haarlem en rector Braakman eenige woorden van" waardeering en gelukwensch schreven. Onder de 28 deelnemende vereenigin- gen behooren o.m.: Jeanne d'Arc (Leiden) en Meerburg (Zoeterwoude). ATHLETIEK Estafette-wedstrijd. Men schrijft ons uit Alphen aan den Rijn: Door de gynmastiekvpreeniging „Hy- giëa" werd destijds aan de plaatselijke zustervereenigingen en andere sportver- eenigingen een schrijven gericht om te ko men tot het gezamenlijk organiseeren van een estafetteloop dwars door onze ge meente. Naar het. bestuur ons thans mededeelt, lieefl zij reeds van verschillende vereeni- gingen toezegging tot medewerking en deelname ontvangen, zoodat genoemde wedstrijd behoudens goedkeuring van B. en W. waarschijnlijk zal plaats hebben in de maand Juli a.s. ROEIEN DE H0LLAND!A-WEDSTRIJDEN. De inschrijvingen. De inschrijvingen voor de roeiwedstrij- den van Hollandia op 28, 29 en 30 Mei op den Rijn nabij 's Molenaars luiden als volgt: 1. 4-riems (lichte ploegen): Argo. 2. 2-riems (overnaadsche beginnelingen): Daventria, Hoop, Amstel, Laak, Nereus. 3. 2-riems jun*. A: Hoop, Cadetten, Tri ton, Laga. 1 '4-riems jun. B.: Amstel, Njord, D. R. T. V. Rotterdam, Laga, K. Dordlsche R.- cn Z. V. 5. Sciff Jun. B.: Viking, Nereus, Argo. 7. 4-riems (overnaadsche beginnelingen): Amstel, Laak, Njord, Cadetten, Nereus, Triton, Argo. Argo, Willem III. 8. 8-riems jun. A.: Njord, Triton, Argo, Willem III. 9. Sciff Jun. A: Njord, Nereus, Triton, -Schie, Laga. 13. 4-riems sen.: Laak, Njord, Nereus, D. R. T. V. Rotterdam, Laga. 14. S-riems jun. B.: Spaarne, Njord, Ne reus, Triton, Argo, Laga. 15. Sciff Seniores: Spaarne, Argo, Arsa, Laga. 16. 8-riems sen.: Njord, Maas, Nereus, Triton, Willem III, Laga. 17. 2-riems zonder stuurman: Amstel. 18. 4-riems zonder stuurman, Laak, Ne reus, Triton. 19. Double sc.outr.Hoop, Spaarne, Nau tilus. 20. 8-riems (dames): Vliet, Spaarne, Nereus. 22. Double sculling (dames): Maas, Nau tilus. 23. Sciff (dames): Hunze. 24. Stijlroeien 4-riems dames sen.: Hoop, Spaarne. Laak. 25. Stijlroeipu sciff dames sen.: Hoop, Hunze. 26. Stijlroeier» 4-riems overn. dames jun.: Viking. Vliet, Maas, Nereus, Delftsche Sport, Willem III. K. Dordtschc R.- en Z. Ver. 27. Stijlroeien Sciff overn. dames jun.: Hoop, Leythe, Maas, Maas, Willem III, K. Dordtsche R.- en Z. V-, Vliet. oksels en vleten behandele men met Kiu^poldpr. Dit is het meest afdoende middel dafc-voor. Het kost 45 en 60 et. per bug en JE evenals Purol, verkrijgbaar bij Apotff^TTlHb-ogisten. 5271 Voor de nummers: 4-riems (lichte ploe gen), 2-riems zonder stuurman, Sciff da mes, waarin slechts 1 inschrijving is ont vangen, beslaat alsnog tot de loting gele genheid tot inschrijving Volgens par. 10 al. 5 van het Reglement voor Roeiwedstrijden. Indien ingeschreven ploegen om een of andere reden van deelname afzien, wordt dringend verzocht, waarvan, zoo eenigs- zins mogelijk voor of tijdens de loting, deelneming te doen, opdat daarmede bij de regeling kan worden rekening gehouden welke in bepaalde gevallen daardoor zeer kan worden vergemakkelijkt. De loting geschiedt op Dinsdag 26 Mei a.s. voorm. 10.30 uur in café „De Kroon", Spui 10, Den Haag. WIELRENNEN DE TOUR DOOR DU ITSCHLAND. De totaal-uitslag. De rondrit door Duitscbland is thans, na de twaalfde étappe van Hamburg naar Hannover, geëindigd, met het volgende re sultaat: Individueel klassement: 1. Melze (Diiitschland) 108 uur 9 min. 17 sec., 135 punten; 2. Thierbach (Duitscbland) 108 uur 10 min. 33 sec., 97 punten; 3. Frantz (Luxemburg) 108 uur 13 min. 12 sec., 124 punten; 4. Mauclair (Frankrijk) 108 uur 15 min. 10 sec., 120 punten; 5. A. Magne (Frankrijk) 108 uur 15 min. 10 sec., 99 pun ten; 6. Geyer (Duitschland) 108 uur 15 min. 56 sec., 96 punten7. Stöpel (Duitsch land) 108 uur 16 min. 16 sec., 126 punten; 8. Buse (Duitschland) 108 uur 20 min. 57 sec., 94 punten. Landenklassemeiït: 1. Duitschland, 324 uur 35 min. 46 sec.; 2. Frankrijk, 325 uur 7 min. 1 sec.; 3. Gemengde ploeg 325 uur 18 min. 45 sec.; 4. België 325 uur 50 min. 59 sec.: 5. Zwitserland 326 uur 20 min. 20 sec.; 6. Italië 327 uur 31 min. 43 sec. SCHAKEN Wedstrijd te Woubrugge. De Alphensche .Schaakclub speelde te Woubrugge een return-match aan 11 bor den tegen de "Woubrugsche .Schaakclub, met den navolgenden uitslag. WoubruggeAlphen 1 ZijdeveldBierst eker 1—0 2 C. BruntAdmiraal 0—1 3 D. StoofJ. Basie 0—1 4 D. BruntScheepmaker afgebr. 5 P. Meirik-M. v. d Hoek Jr. 0—1 6 Dr. LothJ. van Wijk 0—1 7 P. GrootC. den Ouden 0—1 8 J. CochoveTh. Basie 1—0 9 J. JobsenC. Geel 0—1 10 J. v. Klaverenv. Hellemond 0—1 11 J. le Feberv. Buren 0—1 Totaal28 Aldus een schitterende overwinning voor Alphen. Eerste landing op het luchtvaartterrein te Eelde. Gisterenmiddag te 12 uur is een vlieg tuig van de K. L. M; met een aantal ver tegenwoordigers der dagbladpers op de luchthaven Schiphol opgestegen voor de eerste reis naar het nieuwe luchtvaartter rein Eelde, de toekomstige luchthaven van Groningen en Drente. In verband met de officieele opening van het vliegveld op Zaterdag 23 Mei a.s. werd gisterenmiddag in het Familie Hotel te Paterswolde een persbijeenkomst gehouden. Hé, nummer 81, ben jij alweer in het voorste gelid gekomen'? Ik wil dat unicum daar niet hebben! Ja, sergeant, maar ik kan wegens mijn voeten niet in het tweede gelid slaan.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10