erzoel UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK DINSDAG 19 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Lritmli onJ Een diefjes-complot te Amersfoort. Zaterdagmorgen heeft de Amersfoort- sche politie een heel diefjes-complot ont dekt. In den laatsten tijd werden verschil lende voorwerpen van betrekkelijk geringe waarde vermist. Zoo is in verschillende scholen in gebroken en een aantal leermid delen als gummi, potlooden, étui's gestolen. Een zevental schooljongens werden op het bureau ondervraagd en daar kwam men tot de ontdekking, dat de jongens op allerlei manieren hadden gestolen. Fietstaschjes waren leeggehaald, oa. een met een inhoud van 2.70; pakjes, die zich in de stuurtas- schen bevonden worden meegenomen. In twee scholen was ingebroken, n.l. in de Openbare Lagere Meisjesschool in het Plantsoen en in de R. K. Jongensschool aan de Brcestraat. In de meisjesschool hadden de knapen een zendingsbusje ontdekt en opengebroken. Gelukkig zat er slechts 8 centen in. Het gestolen geld is opgemaakt aan snoeperijen, terwijl de andere zaken zijn verdeeld, verstopt en weggegooid. Het was voor de politie een moeilijke taak al deze dingen te achterhalen, doch dank zij het kranig werk van de recherche is bijna alles weer terecht gekomen. Van den dief stal in de Heerestraat, waar uit de daar staande school een spaarkist met 21 werd vermist, wisten deze jongens echter niets. De daders van bovengenoemde diefstallen zijn jongens van 812 jaar. Het i9 echter merkwaardig, dat het soort jongens sterk uiteenloopt. De rasechte straatjongen werk te samen met jongens uit arbeiders- en mid denstand. De vergiftiging te 's-Gravensande. Gisteren is de 14-jarige dienstbode M. J., die door het toedienen van azijn-extract het jongste kind van den tuinder V. te 's Gravesande om het leven bracht en het oudste kind ernstig verwondde, naar het Huis van Bewaring te 's Gravenhage over gebracht. Bliksem ingeslagen. Tijdens een hevig onweder sloeg te Doe- tinchem de bliksem in een schuur van den landbouwer Lettink. Schuur en inhoud gin gen verloren. Bij den heer Obbink sloeg de bliksem in de huiskamer, zonder even wel veel schade te veroorzaken. Moeilijkheden met een raadslid. Zaterdagmiddag had het communistische Raadslid C. te Schiedam zich met vrouw en kinderen naar bet stadhuis begeven om te trachten den burgemeester te spreken te krijgen en te vragen hoe hij het moest aanleggen om voor zich en zijn gezin aan brood te komen, daar de steunuitkeering voor hem was opgehouden. Daar de burgemeester niet voor hem te spreken was, had hij plaats genomen in de vestibule en weigerde het stadhuis te ver laten. Toevallig kwam de commissaris van poli tie binnen en toen hij op diens sommatie namens den burgemeester evenmin wensch- te te vertrekken, hebben eenige middeler wijl ontboden agenten den onwillige het stadhuis uitgezet, waarbij hij zich heftig verzette. Gevolgd door vrouw en kinderen is hij naar den politiepost op de Groote Markt gebracht, vanwaar hij evenmin wenschte te vertrekken en waar hij dan ook ettelijke uren heeft doorgebracht. Zijn vrouw en kinderen gingen echter heen en liepen 's middags door de stad, waarbij zij bord jes meedroegen, waarop geschreven stond, dat zij honger hadden. Om vijf uur heeft G. uit eigen beweging den politiepost verlaten, nadat proces-verbaal wegens huisvrede breuk was opgemaakt. De geheimzinnige expeditie. Naar aanleiding van het bericht, dat het Engelsche lichterschip Reclaimer pogingen zou aanwenden om het Nederlandsche sohip Tubantia, dat tijdens den oorlog in de Noordzee werd getorpedeerd en gezon ken is. met een millioen pond sterling aan goud, te lichten, deelt het „Hbl." mede, dat bij de directie van den Kon. Holl. Lloyd van een dergelijk voornemen niets be kend is. Getrouwd met zijnmoeder. Het gebeurde in een onzer Drentsche dorpen. Een jong paartje, burgelijk ge trouwd, zou kerkelijk ingezegend worden. De familie en belangstellenden vulden het kerkgebouw; het jonge paartje zat op de aangewezen eereplaats, wachtende op het oogenblik dat dominee tot de plechtigheid zou overgaan. Ingevolge de kerkelijkè wet ten moet dominee zich eerst overtuigen of aan de burgelijke formaliteiten was vol daan, waarvoon hij het zoo pas. geschreven trouwboekje ter inzage ontving". Maar wat was dat? Volgens de aanwijzingen in het trouwboekje, was de bruidegom met- zijnmoeder getrouwd. Er ontstond groote consternatie, want een dergelijk hu welijk is niet alleen bij de Nederlandsche wet verboden, maar de bruidegom was lie ver met zijn bruidje getrouwd. Het trouw boekje wercl naar het gemeentehuis ge bracht, waar de ambtenaar van den burger lijken stand moeders naam verwisselde voor die van het bruidje, waarna de dominee tot de inzegening kon overgaan. BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN DEN MOUNT EVEREST. Kol. Morshead's lijk gevonden. Uit Rangoon wordt gemeld: De vrees, dat de Britsche luitenant-kolonel Morshead die deel heeft genomen aan twee bestijgin gen van den Mount Everest, om het leven zou zijn gekomen, is gegrond gebleken, daar gisteren zijn lijk is gevonden. Morshead was te paard uit Maymo (Burma) vertrokken en nadat de pony met bloed bevlekt was teruggekeerd, is een red dingsexpeditie uitgezonden, die het stoffe lijk overschot heeft gevonden. Auto door trein gegrepen. Gisteren werd nabij het station Bleck- dorf (district Stade) een auto op een onbe- waakten overweg door een trein gegrepen en totaal vernield. De chauffeur werd op slag gedood, ter- de overige vier inzittenden levensgevaar lijke verwondingen opliepen. Parachutiste verongelukt. Gisteren werd te Epernay bij Reims een vliegfeest gehouden, waarbij o.a. een ze ventienjarige Fransche parachutiste met een valscherm uit een vliegtuig ?ou sprin gen. Toen het vliegtuig, waarin zij zich be vond, op 500 meter hoogte vloog, sprong zij er uit. Door een tot nog toe onbekende oorzaak opende de parachute zich niet en het meisje sloeg op den grond te pletter. Zij was op slag dood. Vorstelijk geschenk aan de Columbia- Universiteit. De millionnair Edward Harkness heeft op zich genomen de kosten te dragen voor den bouw van een nieuwe bibliotheek der Columbia Universiteit, welke 4 millioen deelen zal kunnen bevatten. Hij zou daar door gaan behooren tot 's werelds grootste philantropen, zoo zegt men. Harkness heeft o.a. reeds tien millioen dollar ge schonken voor onderwijsdoeleinden in Groot-Brittannië en bijna 20 millioen voor nieuwe gebouwen voor de Yale universi teit. De terugkeer der Jacobieten tot de katholieke kerk. Ofschoon de autoriteiten va-n den Jaeo- bitisohe ritus er paal en perk aan willen stellen nemen de bekeeringen der Jacobi- tische priesters en geloovigen steeds toe. Twee zeer in het oogspringende bekee ringen zijn die van Paler Thomas Kaleikal- til, den bejaarden pa-stoor van Kviyur en die van dien jeugdigen paler Geervargheze T'hompra, voor zijn bekce-ri-ng een vurig te genstander der katholieke kerk. De bekeering van Mgr. Ivanios waarover wij onlangs uitvoerig berichtten begint haar invloed te doen gelden ook in a-ndere deelen va-n Indië. Zes Jacobieten van het diocees Kurnlxikonara hebben zijn voorbeeld en dat va-n Mgr. Theophi'los, die eveneens bekeerd is, gevolgd. Het apostolaat van beide bisschoppen is seer vurig. Zij hebben van den H. St-oel speciale volmachten ontvangen voor de be keering van de Jacobieten. Tot nu toe zijn reeds .10 Jacobit-ische priesters tot de H. Kerk teruggekeerd. Va-n alle zijden, zoowel van leeken als van pries ters komen aanvragen om inlichtingen over den katholieken godsdienst- en het is te voorzien, dat de toename der bekeeringen zal blijven duren. ST0MPWIJK. Gemeenteraad. Vrijdag 22 Mei a.s. des avonds te 7.30 u. komt de Raad- der Ge meente Stompwijk in openb. verga-dering bijeen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Verzoek jaarlijksche bijdrage Politie-Radio-Commissie te Hil versum. 4. Adres P. J. Bergman, Wilsveen 53, om vergoeding als bedoeld in art. 13 L. O.-Wet 1930. 5. Herziening belooning schoonhouden raadhuis. 6. Onbewoonbaar- verklaring woning V eenestraat No. 68. 7. Wijziging Gemeensch. regeling ter zake toe lating kinderen tot O. L. Scholen te Voor burg. 8. Wijziging algemeene regeling jaar wedden Burgermeesters, Secretarissen en Ontvangers. 9. Wijziging Gemeentebegroo- ting, dienst 1930. 10. Voorstel tob het in orde brengen der Meerlaan. 11. Verder voorkomende zaken. SASSENHEIM. Geboren: Bernarda Antonia Maria, d. van J. H. Res en L. Meester. Chris- tiaan, z. van Ch. Vonk en N. Hoogervorst. Ondertro u w dM. P. Oosterbeek 31 j. en J. C. M. Huiskamp 24 j. Gevestigd: Mej. L. Roij, Hoofdstraat 113 van New York. Mej. H. J. Overvliet, Tijloosstraat 4 van Leiden. Mej. A. Ulijn, Floris Schoutenstraat 15 van Leiden. Th. P. Hoogervorst en gezin, Hein Bader straat 29 van Voorhout. J. Baak, Klin kenberg 13 van Voorhout. Mej. A. Tib- ben, Wilhelminalaan 10 van Nieuwleuzen. D. Meijwaard, Rijksstraatweg 25 van Vianen. Vertrokken: Mej. J. Gërrits, van Teijlingerlaan 65 naar Naaldwijk. R. Hoekstra, van Zuilhofstraat 10 naar Breda. B. Bolder, van Hein Baderstraat 12 naar Haarlemmermeer. Mej. A. M. Noorder- meer, van Hoofdstraat 267 naar Oegst- geest. J. L. M. Bisschops, van W. War- naarlaan 1 naar Haarlem. BODEGRAVEN. Prom. Degr. wedstrijd 3de klas BodegravenT.H.B. Door een fraaie en alleszins verdiende 52 overwinning op he-t Haarle-msche The Haarlem Boys is de kans op herovering van het derdeklasserscha-p door de -rood-zwarten thans fraaier dan ooit geworden. Bodegra ven staat thans ais het ware met één been in de derde klasse, en een gelijk spel in den nog resteerenden uitwedstrijd tegen T.H.B. is voldoende, om dit derde klasse schap tot een feit te maken. Ondanks het fraaie sei zoen dat Bodegraven achter den rug heeft, heeft het eerste elftal toch wel met z>waren tegenslag te ka-impen gehad. Waren het- eerst P. Groenevel-d en H. van Ingen, die respectievelijk door knieblessuur en been breuk van verder spelen moesten afzien, op Hemel vaait-sdag kreeg de rechtsbuiten Brouwer in den friendly-ga-me tegen Gouda II een peesscheuring, zoodat ook voor dezen een invaller moest aantreden. Derhalve mis te Bodegraven de beschikking over drie ge routineerde spelers en he-t is een eer voor de invallers, dat ondanks dit gemis mei zooveel succes de eerste st-rijd is gestreden. Ja-mmer was 't, dat- een bijna voortdurenden regen vrij veel afbreuk aa-n het spel deed. Heb veld was nat en daardoor glad, doch alleszins bespeelbaar, waarom de heer Van der Kraa-ts dan ook om even twee de elftal len binnen de lijnen floot. T.H.B. won den toss en verkoos met wind mee te spelen. De eerste aanval is voor Bodegraven, doch op de rand van het strafschopgebied wordi de rechtsbinnen gehaakt en uit de daarvoor toegestane vrije trap weet de doelman der gasten een doelpunt te voorkomen. Aange moedigd door de wetenschap, dat de kans om te winnen er is komt Bodegraven on stuimig opzetten en herhaaldelijk moet de T.H.B.keeper handelend optreden. Deze doelman maakt echter een uiterst soliden indruk en stopt verschillende moeilijke schoten al vallend schitterend. Toch zit er een doelpunt voor Bodegraven in de luc'ht en als na ongeveer twintig minuten spelen een keurige voorzet van links volgt, staat de invaller rechtsbuiten klaar, om he-t leder buiten het bereik van den doelman zuiver in den hoek van het doel te plaatsen en Bo degraven leidt met 10. Dat geeft den bur ger moed en Bodegraven is haast niet voor het doel der gasten weg te slaan, waar echter de doelman en de backs een uitste kende partij spelen en langen tijd onheilen weten te voorkomen. Bovendien is de rechtsbinnen va-n Bodegraven niet erg ge lukkig met- zijn harde schoten. Tot tweemaal toe gaat zijn schot hoog over. Gevaarlijke voor-ze t-ten van den rechtsbuiten blijven on benut, doch als deze invaller na ongeveer een half uur spelen het leder goed krijgt toegespeeld richt hij even en ten tweeden ma-Ie verdwijnt de bad in de uiterste hoede van het doel 20. Drie minuten voor het einde der eerste speelhe'ft m-oet voor een gietbui de wedstrijd onderbroken worden, doch wordt deze gelegenheid tevens benut voor de gewone rust-. Als na de hervatting de eerste drie minuten in de gewone op stelling zijn gespeeld, wordt van deel ge wisseld. De tweede speelheft- is nog geen minuut oud, of de linksbinnen van Bodegra ven weet met een schuiver den doelman der gasten te verrassen 30. Een kort daarop volgend doelpunt der roodzwarten wordt wegens buitenspel geannuleerd, waarop een snel-'e doorbraak der gasten volgt, een voor zet en met een hard onhoudbaar schot wordt Wol®wijk gepasseerd 31. Thans volgt een periode van T.H.B. overwicht en tijdens een flinke regenbui volgen voor Bo degraven eenige benauwde oogenblikken. Zelfs kruipt de thuisclub eenmaal door het oog van de naald, als de rechtsbinnen der gasten alleen voor open doel nog naast schiet. Al naar gelang het weer beter wordt-, wordt- ook het spel van Bodegraven beter en wij not-eeren een vrije trap van den mid denvoor, door den doelman schitterend ge s-topt, een hard schot van den linksbinnen tot corner verwerkt-, welke niets oplevert en een schot van den rechtsbuiten eveneens door den doelman ges-topt. Als ten slotte de T.H.B.-verdediging danig in het nauw ge dreven wordt en het geheele bi-nnentrio van Bodegraven klaar staat om te scoren, weet een T.H.B. back niet a-nders te d'oen, dan het leder in eigen doel te plaatsen 41. Bodegraven begint het dan wat ge- makke-ijker o-p te vatten, waardoor T.H.B. gelegenheid krijgt he-t spel te verplaatsen en zelfs kans ziet, den achterstand te ver kleinen. Naar onze meenin-g had Wolswijk dit tweede doelpunt de-r ga-sten kunnen voorkomen. Nogmaals volgt een sne-'le goed- opgezet-te a aanval der gasten met een keurig doelpunt als resultaat, doch de scheidsrech ter had buitenspel geoonstateerd, waardoor dit doelpunt niet werd toegekend. Wel weet Bodegraven het spel weer te verplaat sen, doch er wordt thans te veel op de lin kervleugel gespeeld, waar de invaller-links buiten nog te weinig routine en te veel angst- aan den dag legt, waardoor succes uitblijft. Nogmaals moet dan de wedstrijd voor een zware regen-bui wo-rden onder broken en na de hervatting is het- de links binnen va-n Bodegraven, die in de laatste- seconden den stand op 52 bracht. Dit laatste doelpunt ontstond op merkwaardige wijze. De T.H.B.-keepe-r had het lede-r op gevangen en merkte, dat de scheidsrechter op het punt stond, om af te fluiten. Terwijl hij den bal steeds opwipte verwijderde hij zich v-rij ve-r van zijn doel en trapte toen den bal weg. De linksbinnen va-n Bodegra ven ving het leder op en deponeerde den bal met een hoog afstandsschot in het ver laten doel, voor dat de doelman op zijn post teruggekeerd w-a-s. Vóór de bal weer werd uitgetrapt, was het einde daar en had Bo degraven een keurige 52 overwinning be haald. Een woord van hulde voor den heer Va-n der Kra-ats, die uiterst correct den wedstrijd leidde en aan wiens oog da-n ook letterlijk niets ontsnapte, terwijl hij op de hem eigen gemoedelijke wijze de teugels strak in handen hield. De neutrale grens rechters Damburg en Bezemer stonden hem daarbij trouw ter zijde. Lawine in de Fransche Alpen. Uit Chamonix wordt gemeld: In het Fransche Alpengebied is een pioniers-ne derzetting door een hevige lawine ver woest. Acht groote hutten werden volkomen ver nield en al het zich daarin bevindende materiaal werd weggeslagen. GEVANGENIS-OPROER IN BRAZILIË. Tien gevangenen gedood. Volgens berichten uit Rio de Janeiro is in de staatsgevangenis in de stad Curityba in den Braziliaansehen staat Parana een oproer uitgebroken. Er zijn tien gevange- len ontkomen, tien werden er tijdens de vlucht gedood en 15 werden er zwaar ge wond. DE MARTELARENKERK IN RUSLAND. Het noodlot van den katholieken clerus. Statistieken, dae door den in ve-rba-uniri/g levenden aartsbisschop va-n Mohilow mgr. Ed-ua-rd von EJopp gepubliceerd worden ge tuigen vaal den treurigen toestand, waarin de kerk in Rusland leeft. Van de 233 priesters uit- genoemd aart-s- diocees verblijven er slechts 46 in vrijheid in Ru-s and, 30 zitten in de geva-ug-eniis, 106 leven in verbanning in Polen, 34 in Lifa-uen, 5 in Lettla-nd en 12 in a-ndere landen. De aartsbisschop zelf werd in 1919 ter dood veroordeeld, het vonnis werd echter in ver banning gewijzigd. De volgende apostolische administrato ren werden verbannen: Mgr. Ilgi-n (va-n Ohankow), Mgr. Fiodorow (van den byzan tijnse h-sa vise hen ritus), Mgr. S'loskan (van Mohilew), de volgende administratoren werden gevangen genomen: Mgr. Maleek-i (van Leningrad), Mgr. Jodoka-s (van Ka-san), en de administratoren van Odes-sa Wolga, Kauka-sus en Armenië. Vier domheeren van het Metropolitaamkappiittel va-n Mohilew bevinden zich eveneen-s in de gevangenis. Zooals de Osse-rcatore Roma-no opmerkt, zijn deze cijfers zeer onvolledig. In de laat ste maanden is over de Poolsche kerk in Warschau een zwaar onweer losgebroken. Reedis zijn 120 geloovigen gevangen ge nomen. Spoedig zullen meerdereen volgen. Waar leven op het oogenblik Mgr. Roi-h en Mgr. Ba-umtrug, aposto'iseh administra toren van den Kauka-sus en Sara-tow Men weet va-n hen a-Ween, dat zij verdwe nen zijn. Ondertusschen blijven de communisten beweren., dat de vrijheid een der groot-ste doelstellingen van hun systeem is. Kerk-inbraak te Praag. In een der meest beroemde Praagsche kerken aan de Altstaedter Platz heeft in den afgeloopen nacht een brutale inbraak plaats gehad. De dader vernielde den prachtigen, uit het jaar 1770 stammenden, monstrans, doordat hij de kostbare deelen er uit brak. Van de Mariabeelden werden oorhangers, armbanden en kruisjes aan gouden kettinkjes, gDuden harten en der gelijke geroofd. Ook verschillende offer blokken werden geledigd. De goud- en zil- verwaarde van het gestolene loopt tegen de vierduizend kronen, cle kunstwaarde echter is onschatbaar. Van den dader ontbreekt elk spoor. Peter Kürten's lot nog onzeker. Naar van betrouwbare zijde wordt ver nomen zal het vonnis mei de rapporten dei- verschillende gerechtelijke instanties in zake den massamoordenaar Kürten, eerst na Pinksteren aan 't Pruisische ministerie van Justitie worden voorgelegd. De Prui sische regeering zal dus waarschijnlijk pas in de tweede week na Pinksteren een be slissing nemen over het lot van Kürten. ALKEMADE. Geboren: Theodora Maria, d. van G. van der Werf en M. Rietveld. Gerardus Johannes Corneiis, z. van C. van den Berg en H. Koeleman. Ondertrouwd: J. C. van Ooyen jm. 23 j. en J. M. van Leeuwen jd. 21 j. B. N. Ruygrok jm. 27 j. en A. A. M. Verkleij. Getrouwd: H. P. van Klink jm. 22 j. en J. van Haastregt jd. 25 j. HILL'EGOM. Veel liefhebbers. Voor de betrekking van badmeester hebben zich 72 sollicitan ten opgegeven. Presentie-geld. In verband met de ge wijzigde Gemeentewet zal naar men ons meedeelt voortaan ook aan de Raadsleden voor commissie-vergade ringen presentie gelden worden toegekend. Tot- heden was dit verboden. Wij juichen deze mogelijk heid toe; het verhoogt de animo niet, te weten dat voor dergelijke vergaderingen die vaak veel tijd vragen geen vergoe ding mag worden gegeven, terwijl aan niet- raadslede-n voor andere commissie-vergade ringen wel present-ie-gelden mogen worden gegeven. In onzen democrat-ischen tijd is werken om niet voor het algemeen belang uit den booze te achten en bevordert absen teïsme. Beëedigd. In de vergadering van B. en W. is de nieuwe directeur van Openbare Werken, de heer van Gemert, beëedigd. Voor de ouden van dagen. Donderdag a.s. zal de jaarlijksche „uit-dag" voor de Ouden van Dagen worden gehouden. Dit- is de 2e keer dat zulks plaats heeft en vo rig jaar is de „proef" zoo uitnemend ge slaagd, dat de animo beduidend is ver hoogd. Er zullen dan ook van dit liefde werk niet minder dan 280 vrouwen en man nen gebruik maken, waarvoor 70 auto's noo- dig zijn. Het comité vindt gelukkig ruime medewerking, terwijl voor ververschingen etc. een voldoend bedrag aan geld door de ingezetenen werd geschonken. R0EL0FARENDSVEEN. R. K. Middenstandsvereeniging. De R. K. Middenstandsvereeniging „St. Maarten" van Roelofarendsveen en omstreken heeft een vergadering gehouden in het café J. van der Geest, alhier. De vergadering, die ook toegankelijk was voor winkeliers (Mid denstanders) ook al waren zij tot heden geen lid der vereeniging, was druk be zocht. Ook waren aanwezig de heeren P. de Jong Cz. en J. J. de Koning, respectie velijk wethouder en raadslid der gemeente Alkemade. Op deze bijeenkomst werd besproken de winkelsluitingswet. Deze bespreking gold hoofdzakelijk die artikelen, welke bij ge meentelijke verordening kunnen worden geregeld. Het resultaat van deze vergade ring was, dat deze vereeniging aan Burge meester en Wethouders een voorstel kan doen hoe de winkeliers dezer gemeente de uitzonderingsbepalingen der winkelslui tingswet gaarne geregeld zouden zien. Uit het succes dezer vergadering blijkt ten overvloede hoe nuttig en noodig eene ver eeniging als deze voor de middenstanders is. Meer en meer regelt de Wetgever de s-ociale wetten in overleg en via de ver- eenigmgen. Bijv. de Ziektewet. Ook voor de Winkelsluitingswet is het verlangen van den Wetgever, dat de gemeentebesturen hunne verordeningen vast stellen in over leg met de organisaties van den midden stand. De verwachting van het bestuur de zer vereeniging is, dat vele middenstan ders, na deze kennismaking, zich als lid zullen opgeven. VEUR. Gemeenteraad. Donderdag 21 Mei a.s. des avonds te 7.30 uur komt de Raad dei- Gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Wijziging algemeene regeling jaarwedden Burgemeesters-, Se cretarissen en Ontvangers. 4. Rekening Burgerlijk Armbestuur 1930. 5. Voorstel tot verleenen aanvullingssubsidie Burgerlijk Armbestuur voor liet dienstjaar 1931. 6. Wij ziging Gemeen schappelijke regeling om trent toelating kinderen tot O. L. Scholen te Voorburg. 7. Wijziging Gemeentebegroo- ting, dienst 1930. 8. Voorstel ter zake het ontwerpen van een geheel nieuw uitbrei dingsplan. 9. Voorstel naar aanleiding van adres van den Bond van Ned. onderwij zers, afd. RijswijkVoorburgLeids-chen- dam—Veur tot instelling van „verplichte gereglementeerde Schoolvergaderingen. 10. Voorstel tot verleenen bijdrage aan Politie- Radio-Omroep te Hilversum. 11. Verder voorkomende zaken. WASSENAAR. G eb o r e n. Corneiis Theodorus, z. van J. L. van der Velde en A. M. Homan. Arie, z. van H. Bergman en J. Versteeg. A-drianus Johannes, z. van A. J. Sloekers en H. G. M. Oorver. Ondertrouwd: W. Z. Hoek en H. S. van Seherpenzeel. P. J. van den Bar selaar en D. C. Remmerswaal. N. Al en L. Verschoor. W. A. Beijer en A. C. Kreidner. P. A. Ashouwer en H. de Graaf. Overleden: R. Hollaar, 57 j. echtg. van B. Heuftman. G. Jansen, 62 j. echt- genoote van J. Wentink. GROENENDIJK. R.K. Sportvereeniging ,St. Bernardus" Zondag speelde te 2.30 uur op ei-gen ter rein S-t. Bernarduis I nogmaals een compe titiewedstrijd tegen Denk II uit Gouda. Deze wedstrijd, welke onder leiding stond va-n den heer Scheel (den bon-ds-cheid-srech ter was wederom niet opgekomen) nam. te circa 3 u-u-r een aanvang. Al spoedig bleek dat de beide elftallen in sterkte vrijwel ge lijk wa-ren, het spel ging dan gelijdelijk op en neer, totdat V.V.B. na een doorbraak het eerste de leiding wist te nemen. Donk kwam hie-r na ve-rwoed opzetten, maar door de g'adheid va-n het terrein, konden zij de bal niet voorbij het V.V.B. backs-tel krijgen, want doze waren dezen middag in zeer goe de conditie. V.V.B. wist voor den rust nog eenmaal te sooren, zooda-t deze inging met 2—0. Na de rust werd door Donk alle-s in het werk gesteld om m-aa-r een tegenpuntje te maken en na lan-g zwoegen werd hun werk beloond. Doordat het V.V.B.-backstel eenigszin-s t-e ver w-a-s opgedrongen, wisten zij met een doorbraak het V.V.B-doel te beschermen en met succes 21. Onmiddel lijk nadat den bal w-a-s uitgerold, maakte een der V.V.B.-spele-rs hands in het doelge bied, met gevolg dat hun door den scheids rechter een penalty w-erd toegedeeld; deze werd in een doelpunt omgezet, zooda-t het eind kwam van dezen goedgespeeklen wed- serijd met 22. De leiding van dezen wedstrijd was hoe wel niet schitterend, maar toch bevredigend te noemen. Het tweede elftal der junioren, die op be zoek gewee-st waren te Li-sse. alwaar zij ten st-rijdc geweest waren tegen een dito elftal der sportver. „Li-sse", moesten zich ook nu wederom tevreden stel en met een neder laag van 0—4.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10