13 MAANDAG 11 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. Promotie rcs. 2e klasse. Hermes DVS 2ADO 2 33. Res. 2e klasse A. B.M.T. 2—S.V.V. 2 2—2R.F.C.—V.U.O. 2 3—2. Promotie rcs. 3e klas se A. U.V.S. 2—D.C.L. 2 2-3. Res. 3e klasse A. D H.C. 3—B.E.C. 2 b-O; VIOS 2—Con cordia 2 182. AFDEELING III. Eerste klas (b slissing). P.E.C.—Go Ahead 1—2. Eerste klasse Z.A.C.Enschede 31. Promotiecomp. 2e klasse. N.E.C.Rigtersbleck 02. AFDEELING V. Eerste klasse. FrisiaVcendam 30; AlcidesG.V.A.V. 3—1. Promotie 2e klasse. F.V.C.—M.S.C. 5—1. FE YENOORDAJAX 5—2. De eerste wedstrijd van Feyenoord in de kampiocnscompetitie is met een groote overwinning op Ajax geëindigd, ondanks de handicap, dat de thuisclub haar spil Bas Paauwe nog steeds miste. Feyenoord had beslag weten te leggen op het Spartaveld «n dat bleek maar goed ook. Want een Si 1.000 ruensclien hebben thans den strijd kunnen zien. Toch voetbalde de Ajax-ploeg, die volledig was, uitstekend. Het ploegver- band was in het eerste kwartier van dien aard, dat de zaken er voor Feyenoord niet best uitzagen, maar langzamerhand ging de middenlinie van Feyenoord de lakens uitdeelen en ze bleef dat het verdere van den strijd ook. We mogen dan ook gerust zeggen, dat Feijenoord gewonnen heeft door haar prachtige middenlinie. Met zoo'n middenlinie achter zich moet elke voor hoede kunnen scoren. Toen het ijs eenmaal gebroken wa-s, speelde die voorhoede van Feyenoord lang niet slecht. Barendrecht en Groenendijk hadden hun vorm terug gekre gen en de vleugelspelers deden veel en goed werk. Ajax, dat zoo fraai begonnen was, werd door de middenlinie van Feyen oord, waarin van Heel op de spilplaats en Paauwe Sr. op de rechtshalf plaats buiben- gewoon op dreef waren, overspeeld. Na de rust heeft Ajax zich tot uitvallen moeten bepalen, bijna voortdurend was het initiatief aan Feijenoord-zijde. De uitvallen waren niet zeer gevaarlijk, want Bul was na de rust niet te passeeren en van Dijke stond hem goed ter zijde, terwijl van Male in het doel een zeer betrouwbaren indr ik maakte. Het was toen voor iedereen dui delijk, dat het. verschil in middenlinies den strijd zou beslissen. De internationale spil van Ajax was in elk opzicht de mindere van van Heel, in het laatste half uur was hij geheel uitgespeeld. Martens, die na de rust Anderiessen Sr. verving, liet zijn vieu- gcl nogal eens los en Fijen, hoewel indivi dueel een speler van groote kwaliteiten, beging de fout om niet voldoende met zijn voorhoede mee ten aanval te trekken. Mis schien liet'hij dat na, omdat van Kol een allesbehalve veilige achterspeler was, doch zijn uitsluitend verdedigend werk kwam de voorhoede niet ten goede. De Ajax- voorhoede ruiste schotvaardigheid en het binnentrio bleek physiek te zwak voor de robuste Feijenoord-achterhoede. Om twee uur trapt van Eeenen voor Ajax ai. De eerste aanval geschiedt door Ajax, Paauwe kopt achteruit, Bul is iets te langzaam en kan slechts ten koste van een hoekschop verhinderen dat Mulders voorzet. Uit dien hoekschop wordt de bal weggekopt an Feyenoord's rechtervleugel dringt ver op, een voorzet op hoophoogte, maar het is van Kol, die den bal het veld inkopt. Dadelijk weer een aanval van Ajax na prachtig opdrijven van den bal dooi Fijen, de Feyenoord-verdediging redt de situatie door een hoekschop. Het samen spel van Ajax blijkt in deze periode zeer geperfectioneerd. Na mooi aangeven door Anderiessen Sr. kopt van Reenen van ver mooi op het doel, doch van Male heeft zich- goed opgesteld. De Feyenoord-doelman moet nog eenige keeren zijn kunde toonen, hij doet het werk, dat niet al te moeilijk is, betrouwbaar. Na een uitval van Fyenoord wordt de bal met een verren trap naar Mulders geplaatst, Bul kan vrij wegtrap pen, doch hij mist en Mulders snelt onge hinderd met den bal voor zijn voeten op van Male af. Hij lost een harden schuiver, die de doelman wel stopt, doch vast heeft hij het leder niet en de toeloopende van Reenen heeft geen moeite den bal in het net te werken (01). Feyenoord's middenlinie met van Heel aan het hoofd legt er dan een schepje op. Bij een doorbraak van Barendregt laat van Kol hem over zijn been vallen. Uit een vrijen schop plaatst van Heel den bal fraai in het doelgebied, waar Hendriks klaar staat om met een krachtigen kopbal de Boer geen kans te geven. Na 26 minuten i» de stand gelijk geworden (1—1). Het doelpunt schijnt Feyenoord te be zielen. De Roodwitten zijn direct weer aan vallend. Na een voorzet van Hendriks kopt Barendregt wat te schuin, maar Heyzen kan er nog bij en slechts een hoekschop brengt uitkomst voor Ajax. Dan oen goed staaltje van voorhoedespel der Amsterdammers. Strijbosch geeft een mcoien through pass aan van Reenen, het schot is echter slecht. Weer is het de rech tervleugel van Feyenoord, die voor gevaar zorgt, na een voorzet van rechts kopt Ba rendregt den bal naar Groenendijk, die met een schitterend schot in een hoekje zijn club de leiding geeft (2—1). Na de pauze blijkt Martens de plaats van den oudsten Anderiessen te hebben ingenomen. Reeds in de eerste minuut ver hoogt Feyenoord haar voorsprong. Weer legt de rechtervleugel den grondslag voor het succes. Na een voorzet van Hendriks kwam de bal op den linkervleugel. Baren dregt lost een schuiver op een hoekje ge mikt, die doeltrof (31). In de zesde minuut na de rust maakte van Ooyen bij het wergwerken van den bal hands. De scheidsrechter wint het advies in van den grensrechter over de juiste plaats waar de overtreding geschiedde en geeft den strafschop. Van Kol doelpunt met een kalm schot (32). Wie verwachten mocht, dat than3 Ajax los zou komen had het mis. Feyenoord, dat hevig tegen den strafschop had geprotes teerd, pakte geweldig aan. Fel bedreigde haar voorhoede het Ajax-doel. Vier malen, achtereen moet Feyenoord een hoekschop nemen. Groenendijk schiet eens keihard van dichtbij op het doel* juist tegen de Boer aan, die zeer gelukkig een doelpunt ver hindert. Daarna stopt de Boer prachtig een harden schuiver in een hoek van Groe nendijk. Een kwartier voor het einde geeft Paauwe van den vleugel prachtig tusschen de backs door naar Duinhouwer, die ineens in een hoekje schiet (42). Drie minuten voor het einde, na goed aangeven van rechts passeeren Barendregt en Groenen dijk met kort samenspel de Ajax-verdedi- ging en de eerste scoort wederom onhoud baar (52). Het blijkt nog noodig, dat van Dijke koppende een bizonder hard schot van Volkers over de lat schiet, doch de hoek schop levert niets op en dan is het tijd en heeft Feyenoord gewonnen. P.S.V.—VELOCITAS 5—0. Onder de gunstigste weersomstandig heden en ten aanschouwe van naar schat ting 7000 toeschouwers, speelde P.S.V. te Eindhoven haar eersten thuiswedstrijd om het kampioenschap van Nederland en wel tegen Velocitas, de Noordelijken kampioen. Beide elftallen zijn compleet. Voor rust vertoonde de wedstrijd een fraai schouwspel en droeg hij een zeer span nend karakter. Het was dan ook niet te verwachten, dat P.S.V. met haar zeer ge- ringen voorsprong van 10 met rust, ten slotte met 50 zou winnen. Bij de P.S.V. blonk vooral de midden linie uit, waarbij P. v. Eerd en Paulissen op den voorgrond traden. De laatste scoor de 2 van de 5 doelpunten. De Groningers gaven in den beginne een beter en door tastender voorhoedespel te zien, doch na rust konden zij niet meer passeeren. De Noordelijke kampioenen winnen den toss en verkiezen met zon in den rug te spelen. Onmiddellijk na den aftrap vallen de P.S.V.-ers zeer geestdriftig aan en zij bezorgen de verdediging van Velocitas zeer zwaar werk. Deze kwijt zich echter goed van haar taak en weet de talrijke aanval len der Eindhovenaren op resolute wijze te bregen. Visser van P.S.V., die wegens een knieblessure geruimen tijd niet van ds partij was geweest, bleek niet zoo goed als vroeger, doch na de rust herstelde hij zich kranig. De tallooze aanvallen der Eindho venaren zijn niet zoo gevaarlijk als de wei nige uitvallen der Velocitanen, welke laat- sten een goed loopend spel te aanschouwen geven. Een paar maal ontsnapt het P.S.V.- doel dan ternauwernood aan doorboring. Na 20 minuten spelens krijgt P.S.V. een tweeden corner te nemen. Hieruit ontstaat een schermutseling voor het Velocitasdoel. Als keeper Rozema een fraaien kopbal van van den Broek weg werkt, snelt Paulissen toe en geeft den Noordelijken doelman met een onhoudbaar schot het nakijken (1 0). De Noordelijke kampioenen beantwoorden dit succes met eenige vinnige uitvallen, doch tot doelpunten weten zij het niet te brengen. Spoedig zet P.S.V., dat doorloo pend in de meerderheid is, haar offensief voort. Er komt nu een reeks corners op het Velocitas-doel, doch deze leveren geen re sultaat op. Even voor de rust komen de Noordelijken weer geducht opzetten, doch zij slagen er niet in gelijk te maken, zoodat de rust ingaat met 10 voor de P-S-V. Na de hervatting zijn de Noordelijken even in het offensief, doch spoedig domi- neeren de Eindhovenaren opnieuw. Thans blijkt hun voorhoedespel productiever te zijn. Na een tiental minuten weet van den Broek uit een voorzet van Visser nummer twee te scoren, terwijl A. v. Eerd nummer drie voor zijn rekening neemt. Even later scoort van den Broek het vierde doelpunt. De Noordelijken brengen het niet verder dan een paar snelle uitvallen. Het vijfde en laatste doelpunt wordt gescoord kort voor het einde door Paulissen. Tt H. B.-LUGDUNUM 0—2. Lugdunum voor de 3e klas behouden. In een door beide partijen enthousiast gespeelden wedstrijd is het Lugdunum ge lukt haar plaats in de 3de klasse te be houden. Hier zagen we weer eens een Lugdunum-elftal, dat met de vaste wil, haar huid zoo duur mogelijk te verkoopen, het veld betrad. Enthousiast, hebben onze Leidsche groen-witten gewerkt, van de eer ste tot de laatste minuut en zij hebben The Haarlem Boys geen moment kans ge geven om in te spelen. Elke aanval hoe aardig ook van opzet, werd op pittige wij- zo onderdrukt., door een zoowel aanvallen de als verdedigende halflinie, waarin voor al spil v. Well een keurigen wedstrijd speelde. Daarnaast stonden J. Bekkering en P. de Graaf die zwoegden dat het een lieve lust was. In de achterhoede was B. Bekkering weer present, die met Neu- tebooan een hecht backstel vormde. Kee per v. d. Berg had dezen middag weer eens een goeden kijk op den bal, alhoewel hij niet veel moeilijks te doen kreeg. In de voorhoede vlotte het niet heel erg, aange zien zoowel Ramakers als v. d. Laan en de Roo niet geheel en al fit waren, en Ver mond als een schaduw werd gevolgd. Over het spelverloop het volgende: Als klok slag 2 uur scheidsrechter v. d. Kraats laat beginnen, ontwikkelt zich direct een snel len strijd met Lugdunum het eerst in den aanval. De Boys schijnen de eerste minu ten, niet vrij van zenuwen in tegenstelling van Lugdunum dat zich direct geheel geeft. Na 5 minuten krijgt Landesbergen een fraaie kans, doch de T. H. B.-keeper redt. Als dan de snelle Ramakers den bal krijgt, schiet hij op het doel, de T. H. B.- keeper stompt het leer weer in diens rich ting, weer geeft Ramakers een hard en laag schot, dat zoo hard blijkt te zijn, dat de op de knieën zittende T. H. B.-keeper met bal en al in het net tuimelt (01). Dat er vreugde ?s bij de 400 Leidenaars, valt te begrijpen. Nog is het gejuich niet ver stomd of Landesibergen schiet onbereik baar tegen de lat, terwijl even later de Roo uit moeilijke positie, rakelings langs het verlaten doel schiet. Na 20 minuten spelens krijgt Landesbergen den bal vrij voor het doel, doch pijlsnel loopt de T. H. B.-doelman uit en redt een zeker schijnend doelpunt. Intussehen zit de Haarlemsche voorhoede ook niet stil, en bij een der aanvallen, valt. B. Bekkering iets te hard handig aan. Penalty voor T. H R. Dood- sclie stilte, een knalen keihard vliegt het leder langs den verkeerden kant van do paa.l en de kans is verkeken. Tot de rust blijft het spel op en neer gaan dooh met 01 voor Lugdunum wordt, gerust. Na de thee blijkt dat de Boys zich nog la.ng niet gewonnen geven en ze zijn ze ker een 10-tal minuten sterker zonder nochtans erg gevaarlijk te worden. Lang zamerhand werkt Lugdunum zioh uit de omknelling los en plotseling schiet de Graaf keihard in ,de T. H. B.-keeper redt echter schitterend, zij het ten koste van een hoekschop. Deze keurig genomen komt weer in de veilige handen des T. H. B.- keeper. Ramakers speelt dan op halve kracht verder daar hij een leelijke trap oploopt. Gaandeweg verstrijkt de tijd en nog steeds is de stand 01 voor Lugdunum T. H. B. geeft zieh nog niet gewonnen, en een mooie aanval standi op buitenspel. De vrije schop door Bekkering genomen, be landt bij v. d. Laan, deze passeert een back, de andere toch wil hem vastgrijpen, doch te zelfden tijd lcna-lt hij hoog in het net (02). Er zijn dan nog acht minuten te spelén. T. H. B. probeert 'het spel dan eenigszins te forceeren, hetgeen haar ech ter niet lukt. Nog eenige aanvallen aan heide zijden en dan fluit de heer v. d. Kraats, die deze wedstrijd volkomen in handen had. het einde en heeft Lugdunum zioh in de derde klasse gehandhaafd. Wij hopen dat het volgend seizoen Lugdunum direct uit een ander vaatje tapt en niet zoo in de knel komt als dit seizoen. Een der eersten die den overgelukkigen Lugdu- num-aanvoerder v. d. Berg kwam felici- teeren met deze overwinning was de T. H. B.-voorzitter, hetgeen wel een bewijs is dat bij de Haarlem Bovs de sportiviteit hoogtij viert. Vriendenschaar IAlphia I 50. De laatste competitiewedstrijd is voor Alphia met een flinke nederlaag geëindigd. Ongeveer twee uur wordt begonnen. De tihiu'isclulb wdmt de toss en de bezoekers tnaippen af. De eersite aanvallen komen vain de zijde van „Vriendenschaar" en reeds spoedig neemt de thuisclub door haar mid- voor de leiding, dadelijk daarna door een tweede doelpunt gevolgd. Alphia blijkt er geheel uit wat tot gevolg heeft, dat de huiisoluib voortdurend op het doel der be zoekers druk uitoefent. Bij een nieuwe aan val van Vriendenschaar scoort 'haar rechts buiten wel dra het 3e dioelipunt. Alphia komt er dan wat beter in, maar de aanval len der bezoekers worden door de achter hoede der thuisclub verijdeld,, zoodat onge-' wijzigd de rust ingaat. In die tweede helft neemt Alip/hia het spel aanvankelijk in handen, doch de Oulean- borgisehe achterhoede houdt stand en weet doelpunten te voorkomen. Plots volgt een snelle doorbraak der Gulemiborgsche voor hoede en thans is het de mddvoor die ander maal de voorsprong vergroot. Dezelfde spe ler herhaalt even later nogmaals dit spel letje 50, waarmede ondanks vinnige tegen aanvallen der 'bezoekers het einde koant. Alphen I—V.V.A. I 1—3. In dezen wedstrijd wisten de bezoekers met 31 de meerdere te blijven, hetgeen evenwel geenezins de juiste verhouding weergeeft. De Amsterdammers beschikten over een uitstekenden doel verdediger, die heel wat gevaarlijke schoten naar be hooien wist te verwerken en waaraan zij wel voor het meerdendeel de overwinning hebben te danken. Alp hen was het grootste deel van den wedstrijd beduidend sterker, maar de V.V.A. verdediging liet zich niet gemakke lijk passeeren. Het begin gaf een gelijkop- gaade strijd te zien, daarna komt Alphen in het offensief, waarbij al spoedig voor V.V.A. gevaar ontsitaat. Telkens wordt de verdediging der bezoekers iin het nauw ge dreven, diodh deze aanvallen brengen geen ander resultaat dan eenige corners. Na pl.m, 30 minuten neemt V.V.A. bij een on verwachte doorbraak de leiding. In het. ge heel niet ontmoedigd hervat Alphen thans hare aanvallen en deze leveren voor V.V.A. menigmaal groot gevaar op. Een pracht- sohot van v. Kooijk belandt tegen de zij- waardoor ook deze kans weer verloren gaat. Spoedig komt daarna ongewijzigd de rust. In de tweede helft neemt Alphen het epel dadelijk in handen. Aanval op aanval volgt, doch met het maken van doelpunten wil het niet vlotten. De druk op het V.V.A. doel blijft niettegenstaande aanhouden en eindelijk heeft Alphen het genoegen uit een voorzet van links door haar midvoor ge lijk te maken 11. De bezoekers blijken dan ook weer niet voor de poes en zetten bun voorhoede ge duchtaan het werk. Bij een hard schot op doejdaat van 't Wout het leder uit zijn han den vallen, hetgeen dien scheidsrechter orot- /gaat en als de bad opnieuw wordt opge gooid maakt V.V.A. uit een gewirrewar van heenen haar 2e doelpunt. Alphen tracht als dan de achterstand in te halen maar de Ameterdamsclie verdediging houdt stand a-'js in het soms meer geluk dan wijs heid, dat doelpunten voorkomen wouden. Vlak voor het einde vergroot V.V.A. uit. een corner nogmaals de voorsprong, waarna weldra einde bomt met een verdiende dooh geflatteerde overwinning van V.V.A. LEIDSCHE VOETBALBOND. TER LEEDE—S. L. F. Zaterdagmiddag is onder buitengewoon veel belangstelling de voetbalwedstrijd gespeeld tusschen de plaatselijke club Ter Leede I en S. L. F. 1 uit Leiden. Deze wedstrijd had een zeer spannend verloop er werd prachtig spel te zien gegeven. Reeds 7 minuten na den aanvang van den strijd werd het eerste doelpunt gemaakt, waarmede de Leidenaars de leiding had den. Het duurde echter niet lang of de ge lijkmaker werd gezet door den midvoor van Ter Leede. Na de rust kwam het be slissende schot in het doel van S. L. F. door een kopbal van den rechtsbinnen der Sasseniheimsche cluib, zoodat de wedstrijd eindigde met een 21-overwinning voor Ter Leede. De heer Verweerd uit Leiden wist tot aller tevredenheid het spel te leiden. Naar we vernemen zal Ter Leede den langsten tijd in het Ter Leedepark ge speeld hebben, omdat het terrein in bouw grond zal veranderen. Het bestuur zal pogingen doen om met de gemeente te raadplegen om Sporthoff, dat aan de voetbalvereeniging Teijlingen is verhuurd, te kunnen onderhuren. Hiervoor is toestemming van gemeente en medewerking noodig van Teijlingen, dan komt dit zeker in orde. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Overzicht. De competitie va-n de eerste klasse Z. H. is gisteren beëindigd met den wed strijd VitesseOns Eibernest, welke 'ont moeting in Den Haag gespeeld werd. Vitesse won dezen wedstrijd destijds met 31 in Leiden, maar hij moest over gespeeld worden, wijl de Leidenaars met ongerechtigde spelers waren uitgekomen. Ons Eibernest wist door een 54 over winning het degradatiegevaar te ontloo- pen, maar nu werd Fluks het kind vaai de rekening. De eindstand is: Het Zuiden 14 12 2 84—19 26 Deetos 14 12 2 84—22 24 H. K. V. 14 5 3 6 31—10 13 D. K. C. 14 5 3 6 39—66 Velox 14 3 4 7 27—53 10 O. Eibernest 14 3 3 8 30—63 9 Vitesse 14 4 2 8 38—43 8* Fluks 14 2 3 9 26—53 7 2 winstpunten in mindering. De uitslagen. Westelijke afdeeling. Eerste klasse Z. H. VitesseOns Eibernest 45; H. K. V. Het Zuiden 13; D. K. C.Velox 53. Derde klasse F. Fluks IVitesse II 30. Oostelijke afdeeling. Kampioenschap le klasse. NaasOnder Ons 11. (Naas kampioen). Eerste klasse. 't OverschotjeRapiditas 23; Ons ClubjeD. O. S. 05; Oranje ZwartH. K. C. 3-4. Noordelijke afdeeling. Eerste klasse. W. W. M. D.—W. K. 1—6; Friso— Voorwaarts 23. Vitesse—Ons Eibernest 4—5. Op het terrein van Eibernest werd deze wedstrijd gespeeld onder leiding van scheidsrechter Heyboer Jr. O. Eibernest telde één invaller, Vitesse miste twee spelers en had aanvankelijk een dame te kort, waar tegenover de Haagsche club niet liet uitvallen. Toch wist Vitesse door zuiiver plaatsen en goed opstellen voorloopig de Haagsche club tot een verdedigend spel te dwingen. En hoewel de Hagenaars zioh krachtig weerden, wa ren zij toch niet bij machte te voorkomen dat Lente na 10 minuten inschoot (1—0). Kort daarop braciht echter Mulder met een onderhandsch schot de partijen op gelijken voet (11). In de tweede opstel ling was ook Vitesse weldra voltallig, en ofsdhoon alleen door mej. Ensink goed gesteund, wist ter Poorten toch verschil lende malen mooi door te breken. Hij werd daarbij verschillende keeren onge oorloofd gehinderd, maar twee toegeken de straf worpen werden door Vitesse ge mist. Toch wist mej. Ensink nog voor de rust den korf te vinden (12). In de bweede helft kwam de thuisclub er beter in en spoedig was de 12 ach terstand in een 3—2 voorsprong omgezet. Vitesse herstelde zich daarna ecnigen tijd en door de Jong en van Beeck werd het gelijk en vervolgens 43. Door een straf- worp werd het 44 en in de laatste mi nuien zelfs 4—5, waardoor de Haagiohe club tenslotte de laatste plaats heeft ontzeild ten koste van Fluks. WATERPOLO Wedstrijd „De Zijl". Op Woensdag 20 Mei a.s. speelt de Zij; haar eersten oefenwedstrijd tegen H.Z. et P.C. (Veteranen) in de Zweminrichting „Dj Regentes" te den Kaag. MOTORSPORT Herkuleijns te Frankfurt. Bij de gisteren in het Stadion te Frant furt am Main gehouden motorrace won d; Nederlander Herkuleijns den eersten prjj, in de klasse 250 ccm. Hij werd tweede it de 350 ccm.-klasse. W1ELRENNEH 's-Hertogenbossche Wielerbaan. Gisteren vonden op de Bossche baan h derom wielerwedstrijden plaats. De uitslagen luiden als volgt: Demi finale Ie serie: 1. Touwslagen Herm8e, v. d. Lee n Lambrecht-s gevallen; 2e serie: 1. Snoeren, 2. v. Reijen, laatstj 200 M. 15 sec. Finale: 1. Snoeren; 2. vai Reijen; 3. Touwslager, laatste 200 M. 15.i sec. Sprintwedstrijd voor amateurs: le serie: 1. A. v. d. Linden, Amsterdam; 2. Roesten- berg, Gilze; 2e serie: 1. Bosman, Am-ster-t dam; 2. B. v. Dijk, Amsterdam; 3e serie# 1. W. Steenbergen, Amsterdam; 2. V, Graafmans, Leiden; Finale: 1. A. v. d Linden; 2. Steenbergen; 3. Bosman. Laat ste 200 M. 15.6 sec. Klassementwedstrijden voor amnteuri over 20 K.M.: 1. B. v. Dijk, Amsterdam 1 p. in 32 min. 32.4 sec.; 2. J. Visser, Amster. dam; 3. v. Gils, Ulvenhout; 4. P. Vermaire, Oisterwijk; 5. P. v. Riethoven, Leiden, p Af val wedstrijd voor nieuwelingen: 1, Snoeren, Oosterhout; 2. Ramp, Leiden; 3. v. d. Linden, Amsterdam; 4. Slaals, Waal. wijk. Koppelwedstrijd, voor amateurs: over 30 K.M.; 1. Vermaire-Roks 11 p. in 44 min. 12.8 ec.; 2. B. v. Dijk-A. v. d. Linden 16 p.; a v. Gils-Roestenberg 22 p.; 4. Steenbergen- Visser 24 p.; 5. R. Ilse-Horstman 25 p. DE TOUR DOOR DU ITSCHLAND. Voor de vijfde étappe was het klasse ment als volgt: 1. Nic. Frantz, 7 uur 34 min. 48 sec.; 2. Bulla (Oostenrijk); 3. Metze (Duitschland) j 4. Thierbach (Duitschla-nd), allen met gelij ken tijd; 5. Mauclair (Frankrijk); 5. Siegcl (Duitschland); 7. Stöpel (DuitsChland); 8. Degraeve (België); 9. Giuntelii (Italië), 10. Bruane (België); 11. Magne (Frankrijk); 12. Martin (België); 13. Blattman (Zwit serland); 14. Krier (Luxemburg); 15. Buse (Duitschland); 16. Neuhard (Frankrijk); 17 Moineau (Frankrijk)); 18. Geyer (Duitsch land; 19. Frasceili (Italië) allen met 7 uur 40 min. 41 sec.; 20. Hoser (Zwitserland) 7 uur 43 min. 48 sec.; 21. Bula (Zwitserland) zelfde tijd; 22. Muller (Luxemburg) 7 uur 46 min. 28 sec.; 23. Barthelemy (Frankrijk) 7 uur 51 min. 38 sec.; 24. Rusener (Zwit- seriand) zelfde tijd. In het totale klassement komen thans in de eerste plaats: 1. Metze met 42 uur 21 min. 20 sec., gevolgd door Frankrijk met de tijd 44 punten, 3. Frantz, met 42 uur 25 min. 29 sec. In het landenklassement komt Duitsch land in de eerste plaats met 127 uur 10 min. 02sec., gevolgd door Frankrijk met 127 uur 42 min. 21 sec. DU ITSCH LAND-NEDERLAND. Te Keulen is de jaarlijksclie wielerwed strijd tusschen een ploeg Duitsche en Ne- derlandsche renners gehouden. Van Neder- land-sche zijde namen deel de Ge-br. P. en J. van Kempen, Meijer, Braspenning, Van Hout, Van der Heide, Vroomen, Mets, Kis- ters en Brilman, de laatste als plaatsver vanger voor Pijnenburg. De Duitsche ploeg bestond uitEngel, Steffes, Oszmella, Rausch, Hürtgen, Friesche, Bernhardt, Schamberg, Frankenstein en Durnm. D-e Duitschers behaalden een groote overwinning met 168 tegen 47 punten. Van de Nederlanders kon alleen Jaap Meijer zich in de beslissing van het hoofdnummer der sprints, plaatsen; h- werd daarbij vier de. In de achtervolging haalden de Duit schers RauschHürtgen en DummFran- kanstein de Nederlanders Braspenningv. Hout resp. Van der HeideMetz reeds in de achtste ronde in. In de beslissing der handicap-wed strijden kwamen 7 Duit schers en 3 Nederlanders. De koppelwed strijd bracht eveneens een Duitsche zege. De resultaten waren: Sprintwedstrijden finale: 1. Oszmella, 12.1 sec., 2. Engel op handbreedte3. Stof fes, 2 handbreedten; 4. Meijer, halve lang- te. Duitschland 47 en Nederland 11 pnt. Achtervolging: 1. RauschHürtgen 13 p., 4 min. 53.4 sec., na 8 ronden; 2. Dumm- Frankenstein 8pnt.3. BraspenningVar Hout 4 pnt; 4. van der HeideMetz 2 unfc Duitschland 67 en Nederland 17 pnt. Voorgift 800 M.: 1. Frankenstein (30 M I voorgift), 12 pnt., 53 sec.; 2. Oszmella (vat meet) 8 pnt.; 3. Barnhardt-, 4 pnt. Duitsch land 93 en Nederland 17 pnt. Een uurs-koppelwedstrijd: 1. Rausch- j Hürtgen 16 pnt, 42.4 K.M.: 2. Braspenninj j Varn Hout 11 pnt., 3. BernhartFricki i 31 pnt.; 4. OszmellaSchamberg 11 pnt. 5. EngelSteffes 9 pnt.; 6. Gebr. van Kcra pen 3 pnt. TotaalDuitschland 16S en Nederlant 47 punten.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6