5PEL MAANDAG 11 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 Haandag Bijvoegsel voetbal R. K. FEDERATIE. Overzicht. Voor do kampioenecompetitie werd slechts één wedstrijd gespeeld, nl. N. E. OD. H. L. De Delftenaars konden het in Borne niet verder brengen dan een gelijk spel. Daardoor zijn zij reeds drie punten achter op R. K. T. V., welker kampioens kans dus te mooier is. De stand in deze competitie is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. put. R K. T. V. V. 3 3 10—3 6 D. H. L. 3 1119—73 H. M. S. 2 1—1 4 4 2 N. E. O. 2—11 3—5 1 Caesar 2 2 18 Voor de promotie- en degradatie-com petitie verloor Lisse ook de tweede wed strijd. Met 32 moesten zij de meerderheid der Amsterdammers erkennen. Dat gaat er dus bedenkelijk uitzien voor de Lisse- naren. De stand immers luidt nu: Spartaan Santpoort R. K. A. V. Fortitudo Lisse 3 9—3 6 2—1 8—7 4 1—2 68 2 1 0—2 2 4—7 Buiten de competitie zijn er nog enkele interessante wedstrijden gespeeld. Zuid-Limburg ontving op het Marsana- terrein te Meerssen een vertegenwoordi gend elftal van Oost-Vlaanderen. Het re sultaat was een gelijk spel (2—2). Botterdam speelde een wedstrijd te Haarlem, maar er bleek een klasse ver schil tusschen beide ploegen, zoodat het resultaat 91 werd voot Haarlem. Federatie-kampioenschap. N. E. O.—D. H. L. 2—2. Promotie eerste klasse B. W. I. K.Brabantia 44. Promotie eerste klasse D en E. R. K. A. V.—Li see 3—2. Eerste klasse A. VolhardingChèvremont 31. Tweede klasse O. ExcelsiorL. en Snel 74. Vriendschappelijk. Zuid-Limburg—Oost Vlaanderen 22 Utrecht GooiEemland Arnbemsch XINijmeegsch XI HaarlemRotterdam TEIJLINGEN I—G. D. A. I 1—4. Om 2.30 uur fluit scheidsrechte? Hooge boom beginnen. Teijlingen brengt den bal aan het rollen doch G. D. A. neemt gelijk over en schiet naast het Teijl.-doel. Er wordt robust gespeeld en daar de veel zwaardere G. D. A.'ers meestal als over winnaars uit den strijd komen, zijn zij ook geregeld in den aanval, doch het duurt een kwartier voordat de mid'voor van G. D. A. de eerste goal fabriceert. Teijlingen zet even haar beste beentje voor, zoodat ook zij dicht bij het G. D. A.-doel komen, doch haar schoten zijn te zacht om succes te boeken. In deze periode staan de Teijlingers enkele malen buitenspel wat den scheids rechter ontgaat, doch een der G. D. A.- menschen voegt den arbiter woorden toe, welke niet al te beleefd zijn, zoodat deze speler uit het veld wordt gewezen. De overige G. D. A. mannen zijn het er niet mede eens en wenschen niet verder te spelen. Na even met elkaar geconfereerd te hebben, zijn zij blijkbaar tot ander in- zich gekomen, zoodat het spel weer aan vangt-. Als de bal weer rolt is het Teijlin gen die bij het G. D. A.-doel komt en door een misverstand in de achterhoede wordt onhoudbaar ingezet (11). Dit is van kor- 5—5 4—2 9—1 ten duur daar na- vijf minuten nummer 2 in de Teijlingen touwen ligt. Spoedig hier na rust. Na de thee is G. D. A. sterk in de meer derheid. De Teijlingers zijn er niet tegen opgewassen tenminste enkelen niet en die het anders wel kennen hebben blijkbaar geen idee. Het duurt een ruim half uur, voordat G. D. A. haar 3e doelpunt maakt, doch en kele minuten daarna ligt nummer 4 ook in de touwen. Het einde is daar, en eerlijk gezegd G. D. A. was veel sterker, doch haar spel viel tegen door onnoodige forsch- heid. Teijlingen III kwam met- een 70 over winning thuis. De Junioren kregen een flinke nederlaag te slikken tegen de V. V. B.-junioren. De was 40 voor V. V. B. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging „Leiden". Ons eerste elftal .dat de gast was van „Meerburg" won met 31. Na den wed strijd sprak de heer de Bruin een woord van dank namens het bestuur van het G-eel-Witte Kruis en overhandigde ons eerste een zeer mooie medaille. Leiden III ging naar V. V. L. II om de resteerende tijd te spelen. Zij wisten ge lijk te maken met 11, hoewel V. V. L. de wedstrijd begon met 10 in hun voordeel. Leadens junioren maakten een vergeef- sche reis naar S. J. C. Niet erg sportief van S. J. C. Nogmaals worden de leden van de afd. athletiek van „Leiden" eraan herinnerd, dat zij allen a.s. Vrijdag worden verwacht in de „Volksbond", Steen-schuur, daar de afd. Athletiek in de vereeniging „Leiden" niet meer zal blijven bestaan, zoo gauw de nieuwe atbletiekvereeniging is opgericht. Meerburg ILeiden I 13. De gisteren ten bate van „Het Witte Gele Kruis" gehouden wedstrijden op het Meer- buirgterreain hebben vele menschen naar dit veild gelokt, zoodat zij aan het doel volko men beantwoord hebben. Immers, meer dan 300 menschen waren op het veld aanwezig, voor een gemeente als Zoeterwoude een record aantal, zoodat het. voo-r den pen ningmeester een goede dag geweest is. Dit was de hoofdzaak. Ook uit sportief oogpunt zijin de wedstrijden uitstekend geslaagd. Om 2 uur bonden de Meerburg-veteranen den strijd aan tegen de dito's vam V.V.B. Hard en fel is er gestreden, steeds fair na- tuuirlijk waarbij bleek dat vele ouderen het spel nog Lang niet verleerd waren! Boven dien wisten de heeren de toeschouwers dik wijls danig aan t lachen te maken, zoodat dit eerste deel van het. programma een aan genaam en prettig verloop had. De V.V.B.- ere wisten éé<n doelpunt, te maken, de Meer- buirgeos geen een, zoodat. na afloop, de voor zitter van het- „Witte Gele Kruis" de heer J. de Bruijm met een toepasselijk woord de medaille kon uitreiken aan den aanvoerder de<r Groenendijkers. Om even half vier begon de wedstrijd Meerburg ILeiden I, door de Leidenaans verdiend met 31 gewonnen; een overwin ning -behaald door een betere tactiek want in techniek deden de ploegen niet voor el kaar onder. Na 10 miwuten wist Hakkaart Meerburg de leiding te geven, -maar spoedig maakte Kerbvildet gelijik. Rust 11. Na de thee speelde Meerburg bijna den geheeLen tijd met 10 mam, omdat Baks per ongeluk ge raakt werd en het daarom noodig oordeel de het. veld te verlaten, BraJkel wist. Ledden op ietwat gelukkige wijze aan de leiding te helpen, terwijl dezelfde speler even later met een prachtig schot den Leiden voor sprong vergrootte. Daarbij bleef het. hoe wel beide voorhoeden nog wel eenige kan sen kregen. De keepers waren echter in vorm; Leiden won dus de uitgeloofde me daille, die ook deze keer door den heer J. de Bruijn gaarne aan Ledden werd uitge reikt. 't Was een mooie dag Te Rotterdam werd Zondag de voetbal we dstrijd FEIJENOORDAJAX gespeeld, voor de kampioenswedstrijden. Het eerste doelpunt voor Ajax wordt gescoord. R.K. Sportvereeniging V.V.L. Om 1.30 uiur speelde V.V.L. II de restee rende 33 min. van den geheelen wedstrijd tegen Ledden III. De stand was 10 in t voordeel van V.V.L, doch enkele min. voor het einde wist. ook Leiden te doelpunten, zoodat deze strijd met een 11 uitslag ein digde. Te 2.30 uur speelde V.V.L. I haar kaatsten competitiewedstrijd tegen A.V.V.-I. A.V.V. bleek echter niet tegen V.V.L. op gewassen, wamt nadat de rust een voor- snirong van 30 was ingegaan wist V.VJL hieraan na de ruet nog een vijftal doelpun ten toe te voegen, zoodat deze Laatste wed strijd een 80 overwinning opleverde. V.V.L. I heeft van de 18 gespeelde wed strijden er elf gewonnen, 1 gelijk gespeeld en zes verloren, zoodat zij met de 23 be haalde punten een behoorlijke plaats op de campetdtielijst inneemt. BOND VAN KATHOLIEKE JONGE MIDDENSTANDS-VEREEN. Een voetbalfestijn in Haar lem. Leiden behaalt een zwaar bevochten overwin ning. Begunstigd door een heerlijken lentedag en aangemoedigd door een verrassend groot getal supporters van het stoere, zoo wel als van het teedere geslacht, trok gistermiddag het P. K.-elftal naar Haar lem, waar op het Lyceumterrein aan den Zijlweg de eerste ontmoeting zou plaats hebben tusschen de K. J. M. V.-elftallen uit Haarlem en Leiden. Voor deze ontmoeting had het Bonds- bestuur een fraaien wisselbeker beschik baar gesteld, wat practdsch gesproken dus het begin beteekent van een reeks K. J. M V.-voetbalwedstrijden, daar het wel voor de hand ligt, dat de overige bij den bond aangesloten Kath. Jonge Middenst. Vereenigingen, in de toekomst naar het bezit van den wisselbeker zullen mededin gen. Toen omstreeks half vier scheidsrechter Karskens, de K. J. M. V.-elftallen binnen de lijnen blies, hadden zich naar schatting een kleine tweehonderd belangstellenden langs het voetbalveld opgesteld, waaronder de moderator van Leiden, kap. Gudd'e en verschillende ouders van leden. Rector Timp, als bonds-moderator verrichtte den aftrap, nadat de elftallen eerst op de ge voelige plaats vereeuwigd waren. Wanneer wij thans een kort overzicht van den wedstrijd geven, dan zal dit uiter aard beperkt blijven tot eenige algemeene opmerkingen. Zoo viel het. al spoedig op, dat de Haarlemsche aanval, wat samen spel betrof de Leidenaars de baas was. Was hun schotvaardigheid beter ge weest, dan zou de uitslag misschien anders zijn geweest. Wij schrijven misschien, om dat dit nog niet zoo heel zeker is, daar de achterhoede van Leiden lang niet slecht was. Het was jammer, dat Simonis in het begin zijn zenuwen niet geheel onder de knie had, waardoor Haarlem op ©enigszins fortuinlijke wijze aan een doelpunt kwam. Wat de Leidsche voorhoede betreft, hierin bewinden zich individueel zeer goede spelers. Het aanvalsquintet maakte echter bij lange na geen gebruik van zijn werkelij ke kracht, door een gemis aan samenspel, waardoor soms drie spelers tegelijk op den bal afstormden. Verder viel het op, dat men den bal te veel bij zich hield. Hieraan bezondigde zich vooral Ton Beekman, die zoodoende nog al eens een goede kans voorbij liet gaan! Daar echter het vierde doelpunt op zijn naam staat, zullen wij hem deze „voetbalzonde" niet al te zeer aan- te rekenen, hij hoede zich echter voor te ego-centrisch spel. Een zeer goede kracht in den aanval, Piet de Jong, is wat bal-techniek betreft wel de primus, zijn schot echter was gis termiddag niet geheel vlekkeloos. Ook voor hem geldt: niet te veel pingelen. Diebeu, die als links-half een goede wedstrijd speelde, afgewisseld door zwak ke momenten, was de gelukkige vervaardi ger van de eerste twee doelpunten. Petit was als gewoonlijk een onvermoeide v* ger, die met fighting-spirit" tracht aan te vullen wat hem aan tactiek ontbreekt. Wij noteerden een formidabel schot van hem, dat het derde Leidsche doelpunt werd. Met genoegen zagen wij verder Nico Jan sen op de linksbuitenplaats. Deze benja min van het P. K.-elftal heeft heel aardig werk verricht; hij hoede er zich voor „ook eenö een doelpuntje" te maken, vooral niet als de gelegenheid niet gunstig is. Zijn voorzetten waren veelal goed. Wat de midden-linie betreft, deze is niet bepaald opgevallen. Zij was echter beter dan die van de Haarlemmers, die hun aan val onvoldoende steunde, waardoor het Haarlemsche quintet aan kracht inboette. André Genang, als spil was goed. Zijn aan geven en spelverdeelen tegen Lisse was echter beter. Puck Geyer als links-half „zat" als gewoonlijk goed op den bal, waar door menige aanval gebroken werd. Ook de rechtshalf viel mee. Als geheel zal de midden linie echter het goede plaatsen van den bal nog eens grondig in studie moeten nemen. In de achterhoede bezorgde Hein He- genbarth als rechtsback ons eenige angsti ge oogenblikken, door zijn ijzig kalme me thode van verdedigen. Er bleek echter sys teem in te zitten, want in kritiek momen ten was hij op de juiste plaat». Hij zal ech ter moeten trainen om voldoende snelheid te kunnen bereiken! Frans Visser als links back heeft geen gemakkelijke taak gehad in dezen enthousiast gespeelden wedstrijd. Gebrek aan training was ook bij hem de oorzaak, dat hij zijn gewone spel niet kon ontplooien. Dat deze wedstrijd een spannend ver loop heeft gehad is te danken aan het wisselend succes der ploegen. Eerst wa« het 10 voor Leiden. Toen 11, vervolgens 21 voor Haarlem, waarna Leiden weer gelijk maakte. Na de rust werd het na 10 min. spelen 32 voor Leiden, Haarlem maakte kort daarop gelijk 33, waarna Leiden een tien minuten voor het einde er 43 van maakte De resteerende minuten verstreken onder angstige spanning der Leidenaars, die hun spelers luidkeels aanmoedigden, toen Haar lem er alles op zette gelijk te maken. Uit deze periode vermelden wij nog een schit terende „safe" van Simonis onder de lat. Toen de scheidsrechter het einde floot, leek het wel een HollandBelgië wed strijd in het klein, zoo ging de P. K.-aan- hang te keer! Wat de leiding betreft, hierover zijn wij niet geheel tevreden. Wij konden ons met sommige beslissingen niet vereenigen. Zeer zeker niet toen in de tweede helft de Leid sche midvoor op hardhandige wijze ge vloerd werd, waardoor hij eenige oogen- blikken bleeft liggen. Iedereen verwacht te toen een vrije schop of minstens een waarschuwing. Er werd alleen even ge stopt! Na afloop van den verdiend gewonnen wedstrijd, waarin alle spelers zich geheel gaven, wat duidelijk merkbaar was in het laatste kwartier, trokken allen naar het Eigen Huis van de K. J. M. V. te Haarlem. Hier sprak de voorzitter van Haar lem de aanwezigen toe, zijn vreugde uit drukkend over de zeer groote opkomst van Leiden. De heer Lahiman, bondsvoorzitter, hield hierna een korte toespraak over het wel slagen van dezen dag. Het Bondsbestuur had onmiddellijk de groote propagandis tische waarde van dergelijke bijeenkom sten begrepen en had daarom een wissel beker beschikbaar gesteldè Hij hoopte, dat het contact der verschillende aangesloten vereenigingen in het Bisdom Haarlem, hierdoor o.a. bevorderd mocht worden en dat dergelijke sportieve manifestaties mochten mee helpen tot de verwezenlij king van het groote doel: één hechte orga- nisatie van Kath. Jonge Middenst. Ver eenigingen in het Bisdom Haarlem. De voorzitter van Leiden sprak vervol gens een enthousiast dankwoord. Hierna bleef men nog geruimen tijd bij elkaar, terwijl opgewekte muziek en een dansje, voor zoover dat ging in het prop volle Eigen-Huis, voor de noodige afwisse ling zorg droegen. Alles bij elkaar is deze dag een succes geweest voor P. K. dat het initiatief voor deze wedstrijden heeft genomen. KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. De kampioenscompetitie is gisteren voortgezet met twee overwinningen der thuisspqlende vereenigingen. Feyenoord vooral verrichtte prachtig werk door Ajax met 52 te kloppen, nadat in den aan vang van den wedstrijd eerder een Amster- damsche overwinning meer mogelijk was Deventer wederom hun plaats in de kam pioen s com petite op te eischen. De stand is hier nu: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Feyenoord 1 1 0 0 52 8 P. S. V. 2 10 1 74 2 Ajax 2 10 1 6—7 2 Velocitas 10 0 1 06 0 Go Ahead De strijd tusschen Blauw Wit en E.D.O. is ten slotte in en flinke zege voor de Am sterdammers geëindigd. Dit was wel eenigszins tegen de verwachtingen, want algemeen had men E.D.O. de beste kansen gegeven. De Haarlemmers zullen nu hun eerste klaaseschap moeten verdedigen te gen Fortuna en Xerxes. Voor de promotie- en degradatie-compe titie speelden West Frisia en DjW.S. ge lijk, zoodat deze clubs thans ieder drie punt kwijt zijn en Excelsior dus nog een mooie kans op behoud heeft. Dit blijkt uit de cijfers: 1 1 6—6 1 1 5—6 P.S.V. was verre de meerdere van Velo citas, dat deze oompetitie dus wederom met een nederlaag is begonnen. De vijfde club in den strijd om het landskampioenschap is dan toch Go Ahead geworden. Dus een 21 overwinning op PEC (na een 10 voorsprong van de Zwollenaren) wisten de Rood-Gelen uit West Frisia 3 1 D. W. S. 3 1 Excelsior 2 1 In Afdeeling III verlor N.E.C. op eigen terrein van Rigtersbleek. De derde club voor de 2e promotie- en degradatie-compe titie is Rour et Velocitas ten slotte ge worden, want door een 31 overwinning op Enschede heeft Z.A.C. zich ten slotte veilig gesteld. In het Noorden is de kans van de Mep- peler club M-S.C. op behoud van het. eer ste klasseschap ten zeerste verminderd nu zij haar eerste degradatie-wedstrijd van F.V.0. verloor en nog wel met 51. Vermelding verdient voorts nog de strijd om de laatste plaats in de tweede klasse A van Afdeeling I. Zooals men weet gaat die strijd tusschen A.F.C., D.F..CL T.O.G. en Hollandia. A.F.C. stond aanvankelijk onderaan, doch door het winnen van een protest kwam zij met de drie andere clubs gelijk. Plotseling is A. F. C. nu zelfs al behouden, want rij won haar eer ste twee wedstrijden van de halve oompe titie reeds, terwijl Hollandia met twee verloren wedstrijden onderaan staat. Er vielen nog meer beslissingen gisteren, want Lugdunum speelde om het behoud van haar derde klasse-schap een wedstrijd tegen .TH.B. De Leidsche Groen-Witten wonnen met 20, zoodat het beoogde doel is bereikt. De uitslagen. Om het landskampioenschap. PJ5.V.Velocitas 50. Feyenoord Ajax 52. AFDEELING L Promotie-competitie 2e klasse. West FrisiaD.W.S. 1-1. Tweede klasse A. D.E.C.—T.O.G. 4—1; Hollandiar-A.F.C. 1—2. Derde klasse D. VriendenschaarAlphia 50. AFDEELING II Eerste klasse (beslissing). Blauw WitE.D.O. 41. Tw eede klasse A. D.H.C.V.O.C. 40; XerxesNeptunua 1—2; B.M.T.—VIOS 3—2. Promotie 3e klasse. De HollandiaanBEO 1—4 S.V.W. Scheveningen 11. Derde klasse (beslissing). LugdunumTH.B. 30. Vierde klasse A. PostduivenArchipel 11. •"■P|M"AYïV."e;T;SÏI II tud Een fraaie sprong van Luitenant van Schaik op het groote PAARDENSPORT- FEEST, dat Zondag door de Til'burgeche Paardensportvereeniging werd georgani seerd, bij welke gelegenheid Luitenant van Sohaik tevens werd gehuldigd voor zijn behaalde successen op den internationalen paardensportfeesten te Berlijn.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5