ideale automoLael MAANDAG 11 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 minimum terug te brengen en spreekt den wensoh uit, dat deze' pogingen voort gezet zullen worden, ten einde het mo gelijk te maken, de belastingbetalers te onttrekken aan de hooge lasten van bui tensporige militaire begrootingen. Voorts wensoht de motie, dat do uit werking van de internationale betalings verplichtingen op den wereldhandel zal worden bestudeerd. In do derde plaats verlangt de motie, dat de invoerrechten verlaagd zullen worden tot het economisch toelaatbare minimum! Ook embargo's worden veroordeeld, be halve in gevallen, waarin deze tegen dumping zijn gericht. In de vierde plaats komt de motie op voor het particulier initiatief en ver klaart zich tegen een al te sterk n gr ij - pen van dc overheid in het economische leven. Ten slotte dringt de motie aan op het betrachten van groot ere spaarzaamheid bij dc begroeiingen van alle staten, op dat dc grondslagen voor een gezond cre- diet zullen' worden gelegd en onbehoorlijk hooge belastingen vermeden zullen wor den. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Onderzoek dienstplichtigen. Op Don derdag 4 Jun-i zal iin deze genneentbe het jaar ij'hx ih onderzoek plaats hebben van de dienstplichtigen van de lichtingen 1919 en 1922. Geboren: Anibotnius Petrus, 20on van P. G. B'u&chmain en C. M. van Amsterdam. J-ohanna Maria, dochter van L. J. Zoet en J. C. van Klink. Anna Maria, dochter Aan A. J. van der Z-wet en G. HuigjslooL Maria Oornelia, dochter van M. J. vain Ha meien en H. Kerkvliet. Ondertrouwd: .Johannes O'eijer- hoek, jm. 29 jaar en Ailida Agenda Waas dorp, jd. 23 jaar. G e t r o u w dMattheus Zoetemelk, jm. 38 jaa-r met Elisabeth Mathilde Sohirm. jd. 28 jaar. Leonardos Cornells van de.r Geest, jm. 31 jaar met Oornelia Elisabeth Te>r- «teeg, jd. 24 jaar. Overleden: Cornelia van Rijn, wed. H. van 't Hart oud 72 jaar. OUD-ADE. Ongeval op een brug. Nadat de ophaal brug te Oud-Ade was opgehaald voor een passeerend vaartuig besprongen een aantal kinderen het. brugdaik, waardoor de brug met een zoo'n shevigen smak neerkwam, dat de kettingen, waaraan de balans bevestigd is kapot sprongen. Het aware gedeelte van de balans viel daardoor naar beneden en t-rof den heer A. van H. aan het hoofd, die daardoor een ernstige wond opliep. Naar wij vernemen is echter de toestand van den getroffene vrij gunstig. Rund op de spoorlijn. Een jong rund ran den veehouder S. van der Heden, dat zloh op de spoorlijn had gewaagd, werd door den trein gegrepen met het gevolg dat het dier een gr.oote scheurvo-nd opliep en vijf ribben brak. Het. is later afgemaakt, SASSENHEIM. Bezoek van Minister Verschuur. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, Zijne Excellentie, Mi. Verschuur vergezeld van zijne ech genoote, bracht Zaterdag een bezoek aan Öassenüeim, ter bezichtiging van het nieuwe Gemeentehuis, van bollen- Kiesvereeniging. Vrijdagavond hield de R. K. Kiesver. alhier een buitengewone ledenvergadering in het café van den heer Verhoef. De opkomst was groot, en, toen dan ook het uur van beginnen was aange broken was de zaal vol. De voorz., de heer W. Togni. opent de vergadering, heet allen van harte welkom, bizonder de drie 'oden van het Hoofdbe stuur. Verder zegt spr., dat deze vergade ring is opgeroepen, opverzoek van een aantal leden, ter behandeling van een inge komen Jtuk. Spr. hoopt, dat dat op een za kelijke en aangename manier en vredelie vend mnge gebeuren, tot het welzijn, van de R. K. Kiesver. De secretaris, de heer Markman, leest de notulen, welks worden goedgekeurd. Dan komt aan de orde heb ingekomen stuk, waarvan eerste onderteekenaar is de heer M. Mank. Wat den inhoud van dit stuk betrof, het ging in hoofdzaak over de j.h gehouden stemming voor de groslijst. Het bestuur erkende, dat fouten zijn ge maakt, maar zag niet in, dat de kwestie niet op een gepaste wijze kan worden opge lost. Dat laatste bleek echter niet te gaan, er werd eindeloos gedelibereerd over het stuk, waarbij de discussie soms op een laag peil zakte. Uit de wir-war van de besprekingen kon den we tenslotte opvangen, dat het bestuur na de verkiezing zijr. mandaat ter beschik king stelt. Laten wij hopen, dat dan hiermede de actie ten einde is en de tevredenheid ia hersteld. Intusschen zullen wij allen onzen plicht vervullen en bij de a.s. Gemeenteraadsver kiezingen onze stem uitbrengen op No. 1 van de Kath. lijst. Eendracht maakt macht! Veilingoverzicht. Wanneer wij een veilingoverzicht uitbrengen over de afge- loopen veilingen vaai dit jaar, kunnen wij dit met meer tevredenheid doen, dan in het vorig jaar. De prijzen zijn immers nu beter. Beginnen we met het eerste kasproduct „Spinazie''. De prijzen in het begin waren goed, doch toen de massa kwam, daalden zij naar 5035 cent per kist. Van lieverlede klom zij weer op, totdat zij zelfs liep naar 1.20. Nu de laatste dagen kwam de volle grond-spinazie los; wij konden zelfs van flinke aanvoeren spreken; de prijzen va rieerden van de 2540 cent per kist. De kwaliteit was best, sommige partijen weken een beetje af, doordat zij besmet waren met bLauw e.d. Komen we aan het hoofdproduct sla, dit was van groote beteekenis. Er werden reuze-partijen aangevoerd; jammerlijk was het, dat vele te kampen hebben met „rand". Wanneer men het eerste jaar in de kas sla geteeld heeft, lijkt het de volgende ja ren allang niet zoo goed te gaan; haast bij een ieder treedt „rand" op. Zoo werd er hier aan de veiling nog al een enkele partij aangevoerd, die niet ge heel zuiver was; daar tegenover ook par tijen, die schitterden. Voor de goede par tijen werd besteed 5.009.00, voor af wijkende 4.00. Gelukig hoort men nog niet van „luis" in de sla, mocht er nog een enkele partij ko gelden en bloembollenbedrijf Jm -.aif-één men> dan zaf <Ht toch niet van zoo'nu groo- arriveerde Zijne Excellentie te Leiden, al waar de hooge gast werd ontvangen door den Burgemeester en den heer J. A. van der Voort; op Huize tsassem werd de koH'C gebruikt, daarna het gemeentehuis be zichtigd en vervolgens een rijtoer door de bollenstreek gemaakt. Na terugkomst wer den bollenschuren enz. van het bedrijf van den heer Voort bezxht. Zijne Excellentie liet zich vooral inlichten over voorbehan deling in de bollenschuren en stelde vee' belangstelling vooral in de ontwikkeling en het verloop der hyancinthen na het uit hollen en snijden der bollen en bezocht daartoe ook velden waar uitgeholde bollen en z.g. éénjarigen waren uitgeplant. De bloemenvelden. Doordat het z.g. te beteekenis zijn, daar de meeste kassla w eg is. Wanneer er een product is, wat zich flink uitbreidt, dan is het wel radijs. Men stond verbaasd van de groote aanvoeren, en de prijs, met andere radijsstreken ver geleken, was hier ook goed, terwijl onze bossen ook niet zoo groot zijn. De prijs varieerde van de 1.905.50 per 100 bos. Voor de kaspeiden waren de prijzen ook nog al bevredigend, vooral van die vroeg waren, hoewel dit er maar enkele zijn. Deze en de volgende week verwachten wij wel de grootste aanvoeren; en laten we hopen, dat de prijzen zoo blijven als mo menteel, nl. 4553 cent, per pond. Meer en meer begint de bloemkool aan- j - i voer de aandacht te trekken. Tot nog toe vuur zich dit laar nogal sterk m de tulpen werdcn er mooie ;jzen b(Jsteed va„ de •ertoont. is men in dc afgeloopen week ge- 20_., p6r mMt w(, moeten poedigor noodzaakt geweest, veel tulpen, dan andere jaren, af te snijden. Dit neemt evenwel niet weg, dat er voor de bezoekers van bloembollenvelden nog genoeg te be wonderen is overgebleven, hetgeen velen gisteren is gebleken. Wanneer het. milde voorjaarsweer spoedig mag komen en en kele dagen mag aanhouden, zullen gauw de Darwiniulpen bloeien. VOORSCHOTEN. Gemeenteraadsverkiezing. Door de af- deeling Voorschoten van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" zijn voor de gemeenteraadsverkiezing candidaat ge steld: 1. W. A. A. J. Baron Schimmelpen- ninck van der Oye, aftr.; 2. R. van den Ende, 3. J. den Herder, 4. W. Jansen, 5. P. Vlag. Geslaagd. De dames H. C. Teske en J. C. Teske van hier zijn geslaagd aan de Fransche lcapacademie Marcel te Leiden voor ondulation Marcel met diploma. TER-AAR. Been gebroken. Zondagmiddag ging het dochtertje van den heer Jac. L. uit fiet- j aan dit verz>oeik geen gevolg had behoeven sen. Op de kade gekomen langs de Aar, te geven, heeft het bestuur geen bezwaar raakte zij op een gegeven moment haar gezien deze vergadering te beleggen Spr. stuur kwijt, en komt in de laagte van de I hoopte dat. de beraadslagingen een kalm dijk te vallen. Dit bieek nogal hard gegaan verloop zouden helbben en gaf hierna het. te zijn. Dr. Post werd spoedig gewaar- I woord aan degenen, dde deze vergadering schuwd en constateerde dat haar been ge- hadden aangevraagd. De heer C. W. Konte broken was. Nadat het eerst gezet was, kaas trad hierna naar voren en 'bracht al- werd het meisje naar het Ziekenhuis te 1 lereenst dank aan het bestuur der centrale Leiden vervoerd. <i«aut gevolg had wilèen geven aan de uitnoo- niet uit het oog verliezen, dat de kwaliteit prima is, wanneer het prijsje blijft hangen, kan deze voor sommige tuinders nog heel wat opleveren, daar er een flink kwantum staat. Een enkele tuinder ziet men verschij nen met aardbeien, waarvoor hij betaald krijgt 5065 cent per doosje. Postelein mocht zich verheugen in goe den prijs, 2538 cent per kilo. Bospeen wordt ook nog weinig aangeboden. De be langstelling voor dit artikel is nog zeer levendig, en het vond dan ook gretig koo- pers voor prijzen van 20—27 cent per bos. R0EL0FARENDSVEEN. Centrale Kiesvereeniging. Vrijdag avond had in de Panoratiuszaal alhier een vergadering plaat-s van kiezers o-nder lea ding van het bestuur der Centrale Kie©ver een! ging. De voorzitter de heer Bontje opende de vergadering met den Ohriste- Üjken groet en bracht in herinnering dat deze vergadering op verzoek va-n eenige ar beiders was aangevraagd geworden. Hoe wel reglmentair het bestuur der Centra-Ie irn herinnering dat eenige dagen geleden door een groep arbeiders een vergadering daging tot hot bestuur gericht. Spr. bracht was gehouden in café „de Vier Heemskin deren". teneinde te geraiken tot de oprich ting van een 'L'.K. Volkspartij. Spr. heeft ge'ukikig dot voornemen nog kunnen uitstel len en va-n deze vergadering aai het dan ook in hoofdzaak afhangen of het comité alsnog tot uitvoering van zijn plan zal over gaan. Op die vergadering werden verschil lende wenschen geuit, die spr. hier naar voren zal brengen. Op de eerste plaats werd 'betreurd, dat voor de verkiezing van leden va.n den gemeenteraad niet met één lijdt voor de geheele gemeente kon worden uit gekomen. Hierdoor wordt de eenheid in de R..K. Kiesvereenigiing zeer verbroken, en ihoewel hieraan niet veel meer valt te ver anderen, hoopte spr. toch vurig dat. in de toekomst a'l'e mogelijke pogingen in het werk gesteld zullen worden om dit. doel als nog te bereiken. Vervolgens wensohten de arbeiders dat door den raad der gemeente beschikbaar werden gesteld de nooddge ploastjes met. woning ingevolge de Landarbeiders-wet, aooals dlit in ruime mate geschiedt in de gemeente Haarlemmermeer. Ook we rechten de arbeiders van gemeentewege te ontvan gen naast de uiitkeering uit de we nldoozen- kas een kindertoeslag. Tot slol zag het co mité gaarne dat van de candidate n, die zeer zeker voor een 'benoeming tot lid van den raad in aanmerking komen, één lad zich zou willen beschikbaar stollen oan spe ciaal de belangen der arbeiders te behar tigen. De voorzit ter merkte naar aanleiding van het gsprokene door den heer Kortekaas op, dat hij ten sterkste meest ontraden het in het leven roepen van een R.K. Volkspar tij. De praktijk heeft reeds voldoende be- wezen dat deze partij meer kwaad dan goed sticht, terwijl deze partij eerder in het nadeel dan in het voordeel der arbei ders werkt. Wat het tweede verzoek be treft. dit 'behoort aldus de voorzitter thuis iin de vakorganisatie. Omtrent het. derde punt dee't de heer van Hairteveld mede, dat bij den strengen winter voor eenige ja-ren het gemeentebestuur kindertoeslag heeft toegekend, op de voorwaarden door den Minister goedgekeurd. Een blij-vende kin dertoeslag werd evenwel door ged. starten niet goedgekeurd-, aangezien zulks werd be schouwd als armenzorg en d-iit via de a-rm- •be-sturen diende te geschieden. De heer Op dam zou gaarne zien dat alsnog gebracht werd met één lijst uit be komen. I)e voor zitter merkt op, dart dit nie-t meer moge'ijk is. Over eenige dagen hebben we de candi- daatstelling. De hee-ren Riet-broek en de Koning waren beiden van meendng, dat er o-nder de candidate n zeer zeker wel .te vin den zijn, die speciaal de belangen der ar beiders voor zoover die redelijk zijn, zullen, willen behartigen. De heer de Koning merkte nog op, dat de candidaat Spruit zeer zeker de man is die de arbeiders een warm hart toedraagt, zoodot hij de opmerking van den heer Hoek dat. de heer Spruit zich te hoog achtte om zich een cand ida-bunr voor de arbeiders te la-ten welgevallen niet kon deden. De heer Opdam bracht ter s-prake de kwestie de Kaag en wilde de reden weten waarom de Kaag niet in aanmerking kon komen voor een vasten zetel. De voorzitter liet hierover geen debat toe, omdat deze zaak hier niet aan de arde was. De lveer v. d. Meer merkte op, diat de arbeiders al zeer tevreden waren als een der in aanmer king komende leden van den gemeenteraad zie wilde belasten als boodschappenjongen voor de arbeiders, hetgeen de noodige hila riteit verwekte. Even la-ter m-aakte de heer v. cL Meer zijn excuus en deelde inedie, dat hij het woord bood-sehappenjoirigen niet in de letterlijke beteekenis van het. woord heeft- willen gebruiken. De voorzitter zou thans als resultaat van deze vergadering gaarne vernemen, of het comité zidh tevre den kan stellen met de gedane toezeggin- gen. zoodot niet tot de oprichting van een j volkspartij zal worden overgegaan of tot '1 het uitkomen met een afzonderlijke lijst. Nadat hierover nog even was gediscussi eerde, deed de heer Hoek de toezegging dat hij wat hem betreft hieraan niet zou mede- w-riken. De voorzatter dankte den heer Hoek voor deze toezegging, waarna de vergade- j ring met een woord van dank voor de aan- genome discussie werd gesloten. WARMOND. Voor het nieuwe raadhuis. Door de Kon. Zeil-, Roei- en Molorsport-vereeniging de Kaag is aan de gemeente voor het nieu we Raadhuis ten geschenke aangeboden een twaalftal bordjes van Deltsoh aarde werk voorstellende emblemen van de wa tersport, welke bordjes zullen worden op gehangen in de Raadzaal. Bollenveiling. De door het R.-K. Pa rochiaal Kerkbestuur alhier gehouden bol lenveiling ten dienste van het St. Lidui- nagesticht alhier heeft de som van 2600 opgebracht. Geboren: Emilie Anna d. van W. de Vos en W. Cn. A. Wille. Johanna Wig- berta Maria dochter van A. J. Haverkort en C. M. F. v. d. Voort. Gerrit Hendrik t. van J. Tijssen en T. Zwaan. Cornells zoon van C. Zevenhoven en C. J. v. Kints. Joanna Petronella d. van A. J. Heems kerk en G. v. d. Hulst. Cornelis Leonar- dus z. van J. C. Heemskerk en C. P. Kraan. Adrianus z. van C. J. A. Mes kers en V. C. Meerleveld. Petronella Ca- tharina Franoiska d. van Th. J. Hoek en A. hT. Booyers. Johannes Jacobus Anto- nius z. van N. W. Kaandorp en.A. Waas dorp. Johannes Piet er z-oon van W. J. Oudshoorn en J. de Ligny. Gehuwd: Albertus Nieuwenhuis jm. 25 j. en H. Kok jd. 28 j. M. de Ridder jm. 22 j. en A. J. Landman 21 j. Overleden: Magdalena van den Berg 84 HILLEG0M. Géoote reclame. De jonge winkeliera- vereeniging mag zich in buitengewone deelneming verheugen van hen, die tot „meedoen" aangewezen zijn. Nog nimmer werkten de middenstandswinkeliers zoo eenparig samen als nu. Er is besloten tot het voeren van een collectieve reclame met gratis verloting voor de consumenten. Er zullen 150.000 in 14 dagen worden wegge werkt. Slaagt deze verloting, dan beteeknt dit een omzet van 150.000. Het aantal aangesloten winkeliers bedraagt rond 100. Een praalwagen zal hier en in de naaste omtrek de aandacht op het doel vestigen. Zaterdagmiddag reed de praal-reclamewa- gen door de gemeente, voorafgegaan door de Harmoniekapel. Een woord van hulde zij bier gebracht aan het bestuur voor den durf en de groote voorbereidende werk zaamheden. Wij wenschen de actieve ver- eeniging alle succes, waaraan wij trouwens niet twijfelen. De harddraverijvereeniging. Men deelt ons mede, dat de Hillegomsche Harddra verijvereeniging voornemens is, bij genoeg zame deelname een behendigheidswedstrijd te honden alsmede een hardrijderij op rol schaatsen voor jongens van Hillegom. Voor beide wedstrijden zullen zeer fraaie prij zen beschikbaar gesteld worden. Voor de ouden van dagen. De auto tocht voor de ouden van dagen zal van hier uit plaats hebben op Donderdag 21 dezer van half twee tot acht uur. De tocht gaat ditmaal naar Wassenaar en „De Groote Vink". Gouden bruiloft. Het echtpaar Trou wen aan de Kerkstraat heeft onder groote belangstelling zijn gouden bruiloft gevierd. Voor de eenvoudige woning was een mooie eerepoort aangebracht. In de St. Joseph- kerk werd des morgens een gezongen H. His van dankbaarheid opgedragen. Geheel den dag werden zeer veel blijken van be langstelling ontvangen. Des avonds brach ten de R.-K. Muziekvereeniging en de Har- nioniekapcl een serenade. LISSE. Een-Jarig bestaan K.J.M.V. Gisteren is op feestelijke wijze herdacht -hert 1-jarig bestaan der Katholieke Jonge Miidden- ©tatndsvereeniging. Des morgens oan kwart voor acht werd een H. Mis opgedragen dioor den WelEerw. Moderator der Yeree na ging, Kap. H .Agterof. Onder deze H. Mis gingen allen, getooid met insigne, ter H. Tafel. Om negen uur had het gezamenlijk ontbijt plaats in het eigen Clubhuis. Na af loop gingen we gezamenlijk naar de Hoog mis. Des avonds had om ociht uur de feest ver gadering plaats voor leden met hun ouders en genoodigöen. Het strijkje Sine Nomine" luisterde dezen avond met muziek op. On der de aanwezien merkte we op de Gees telijk der Parochies Burg. Baron v. Wijn bergen. wethouder P. Warmerdam, voorts talrijke geuoodiigden. Hert- welkomstwoord j werd gesproken door den heer W. Onder- i water, voorz. der vereenigimg. Hierna, werd het woord gevoerd door den Z.Eerw. Heer Pastoor, die dank bracht voor de uitnoodiging. Dank bracht spr. aan den heer Onderwater, voor het-.genomen ini tiatief, om deze K.MJ.V. een onderdak te verschaffen en alk/00 een we-1 ingericht, club huis den leden aa.n te bieden. Helpt el kander t ot steun en« stut -in deze zoo moei lijke jaren, om te worden degelijke Room- sche Middens/tanders. Hierna, werd het woord verleend aan den zeereerw. heer J. B. M. Timp Band/smode- raitor. Spr. constateert, dat. het werk van de K.J.M.V. durft zegigen, dart- deze afd. een eerepèaats inneemt iin het Bisdom. Waar- ornl Omdat er eminente leiders aan het Agenda Woensdag, R.-K. Rijtuig- en Wagenmakers- pat-roonsver. „St. Joseph", Kring Leiden, Concordia, 6 uur. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Biblïotheek, geopend 's avonds van 7.30—è.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Donderdag 11 Mei (Hemel vaartsdag) waargenomen door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, teief. 523. en van V r ij d a g 15 lot en met Zondag 17 M e i door apotheek P. du Croix, Ra penburg 9, .tel. 807. eens op dc bertcekeuis van deze 1-jarige ver- ee niiging. Hierna volgde de film'ld-ucht „Hangsnor erft". Na afloop da.nikite de weleerw. Mode rator voor de aller opkomst, waarna deze zeer goed geslaagde feesrtavond met ge bed werd gesloten. WASSENAAR. Hofleverancier. Door H.M. de Konin gin-Moeder is aan de firma vaai den Berg en Gerzon stoomvl c esch'wa ren fabriek a'lhier, vergunning verieend tot het voeren van PI oogstdieu-zeilven Wapen met dien titel van Hofleverancier. De politie. Door den burgemeester is op zijn verzoek om geizcnndiheidisredenen eer- eervol ontslag toegekend aa.n Dh. J. E. Ba-rehofner, Inspecteur ran Politie alhier. Botsingen. Op den Katwijk/schen weg zijn Zaterdagmiddag twee auto's tegen el kaar gebotst, met het gevolg, dat beide wa gens ernstig werden beschadigd. Mevr. G., een der inzittenden Liep bij de botsing een hoofdwonde op, welke- door Dr. Baart de la Faille werd behandeld. De wielrijder H. S. uit Sassenlheim, die zonder teeken te geven de drukke 'K'.jk&weg overstak, is Zondagmiddag gegre pen door een auto, met heit gevolg dart hij tegen de straat werd geslingerd. S. Waan er goed af, maar zijn rijwiel werd vernield. Op het rijwielpad langis d/en Rijksweg zijn Zondagmiddag eenige wielrijdea-s tegen elkaar gebotst. Eén van hen, zekere E. de B. uriit. Den Haag kwam daarbij zoo ongeluk kig te vallen, dat hij een zijner on/derbee- neu brak. Per ziekenauto is hij naar het zie kenhuis aan den Zuidwal te 's-Gravenhage overgebracht. Nabij Rust en Vreugd reden Zondag avond twee motorrijders e lkaar in de wie len. Een vair. hen, zekere P. uit Den Haag, kwa-m te vallen en liep verwoordingen op aan het hoofd. Per auto werd hij na verbon den te zijn naar Den Haag vervoerd'. UIT DE RIJNSTREEK hoofd srtaan, waarvoor spr. zijn oprechte dank betuigt. Deze Ver. zal weten te vor men mannen van karakter, mannen van den daad, om openlijk in het maat&chappelijke leven voor den d'ag te komen. Wij moeten onzen jonge mannen het. vuur b ijibrengen, om het idea'le werk te voltooien. De mid denstand zal eigenlijk beginnen te bloeien, door het werk van de KJ.M.V. De grond slag moet. gelegd worden bij de jongeren, als een vaste basis voor het groote lichaam van den Middenstand. Jionge mannen, houdt je blijheid, Want daar ben je mee gebaat, Geef de humor maar de vrijheid, Vroolijkheid op je gelaat. Will 'bij alles tooh gedenken, Dat een hechte vriendenhand. Nieuwe kracht zal kunnen schenken, Aan den heelen Middenstand. Een dankbaar applaus volgde op deze korte maar gloedvolle reden. Vervolgens werd uit aller borst het Bondslied -gezongen. Hierna werd door Ha-rry Scheepkens gede clameerd „M oeder en bet do ode kind" van G'uido Gezel-le en „In memoriam Herman vain Ree'k" van Willy Moons. Een welver diend applaus volgde voor beide declama ties. Om de klucht film „Harold Loyd in zijn mooie auto", werd onbedaarlijk om ge lachen. Na tien minuten pauze kwa-m voor het voetlicht de Tooneelclub van K.J.M.V. met de klucht „'t Is vandaag de eerste". Daar di© spelers allen zoo goed als voor het eerst voor het voetlicht kwamen, waren wij be vreesd, dat zij last van plankenvrees zouden ondervinden- Maar met de meeste, belang stelling is deze klucht gevolgd en het spel wa« heel goed. Werkelijk, met deoe leden kan een goede TooneelcLuib gevormd wor den. Hierna bracht- de Edelachtbare Heer Burgemeester zijn gehikwensch aan de ver- eeniging. De heer Loma-n, bond/svoorzit/ter van de KJ.M.V. in het Bisdom Haarlem, wees nog ZOETERW'OUDE (Hooge Rijndijk). Wit-Gele Kruis. Gisteren was het de laatste dag van de gehouden feest-week tea bate van heb Wit-Gele Kruis. Het was de sportvere-eniging „Meerburg", welke met. de propagandannrsch langs den Hooge Rijn dijk de vorige week de opening inzette en gisteren het grootste aandeel na-m op den laatsten dag. De dagen der bazar zijn heel goed geslaagd, tai van personen hebben hun belangsteding getoond, w.o. de heeren doktoren, we'ke laai,' ten tevens met belang stelling hebben bezichtigd de reeds aan geschafte ins Li urnen ten en benoodigdheden voor de wijkverpleging De laatste avoncl der. bazar was werke lijk een succesavond. Tot slot werden gisteren twee voetbal wedstrijden gehouden, de eerste voor vete ranen van Groenendijk en Hooge Rijndijk, waarbij de Groenendijkers de winnaars werden en van den voorzitter van het W. G. K., den heer J. P. de Bruijn, de daar voor bestemde medaille met eenige toepas selijke woorden in ontvangst mochten ne men. Daarna volgde de wedstrijd Meerburg I Leiden I, waarbij Leiden de winst wist te behalen met 31. Na afloop van deze feestweek, welke ze ker is geslaagd, past een woord van dank aan allen, die hieraan hebben medegewerkt door hun hulp of door het beschikbaar stel len van prijzen. Men heeft hiermede ge steund het schoone «loei der vereeniging het Wit-Gele Kruis. Wanneer na dc laatste achterblijvers nog lid worden, dan is het doel bereikt. Verloting. Bij de gehouden verloting ten bate van het Wit-Gele Kruis is de hoofdprijs, een rijwiel, gevallen op no. 467. De gelukkige winnaar is de heer v. d Salm, landbouwer te Woubrugge. Café „Rijnegom". Vrijdagmiddag had de opening plaats van het nieuw inge richte café „Rijnegom" van den heer C. Ooiendijk. Velen hadden aan.de uitnoo diging tot bijwoning hiervan gehoor gege ven, terwijl tevens tal van schriftelijke fe- liciaties en keurige bloemstukken werden bezorgd. De heer J. P. de Bruyn dankte namens alle aanwezigen voor de ontvan gen uitnoodiging en wenschte den heer Ooiendijk geluk met. zijn keurig geheel vol gens de eischen des tijds ingerichte zaak. Na eenen langen moeilijken weg is deze nieuwe zaak to stand gekomen. De heer 0„ die door de verbresding der Rijksstraat weg genoodzaakt werd zijn oude zaak te laten verdwijnen heeft een gelukkige keu ze gedaan, door het aankoopen van het naast hem staande pand waarvan de aan- nemer, Adr. Pieterse, heeft weten te ma ken een zaak welke aanu alle eischen van den tegenwoordigen tijd voldoet. De onder aannemers de heeren v. Osnabrugge, met. selwerk, A. Vlasveld, schilderwerk en den installateur M. Pieterse, zorgden voor een goed aanzien. We wenschen café „Rijne gom" geluk en een langdurig bestaan. Personalia. Voor het examen costu- mière is geslaagd mcj. K. H. Lemmerzaal, alhier.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2