BINNENLAND SPORT VRIJDAG 8 MEI 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 TWEEDE KAMER. De Drankwet. Bij de verdere behandeling van het nieu we drankwet-ontwerp, zet Minister Verschuur zijn rede voort. Hij geeft eerst een samenvatting van hetgeen hij Woensdag zeide. Tn de verschillende lan den zijn de stelsels, die men bij de drank wetgeving heeft ingevoerd gehad, bijna on telbaar. Op vele dezer stelsels is men ech ter weer teruggekomen. Men moet dus zeer voorzichtig zijn met het enthousiast afstevenen op een ander stelsel. Men moet de nadeelen van het vigeerende dan ook niet bezigen als argumenten voor een sys teem. Het grootste nut, dat wij thans be reiken kunnen, is het huidige stelsel te be houden en te verbeteren. Het toelaten van vergunningen boven het maximum zou op belangrijke mate de wet uithollen. Toch is er misschien iets te bereiken ter verbete ring van het niet fraaie lijstenstelsel en wel in de richting, die de1 heer Oud ontwik kelde, n.l door een pré te geven aan de meest behoorlijke inrichtingen, natuur lijk binnen de maxima. Een belangrijk aanvalspunt was intusschen de invoering van het maximumstelsel bij de verloven. Dit laatste is eigenlijk geen Nederland- sche uitvinding. Het stelsel bestaat reeds in Engeland. Het bieralcoholisme bestaat niet alleen in verbeelding der fanatieke drankbestrijders, maar neemt 'n plaats van beteekenis in. Het biergebruik is de laat ste tijden regelmatig' toenemende. Onder andere ziet men dit in de verslagen der ad- viesbureaux. Het gevaar bestaat, dat dit bier-alcoholisme geweldig komt opzetten, vooral in sommige deelen van het land. B.v. is in Eindhoven het aantal verloven sinds 192(3 gestegen van 117 tot 241. Voor Kerkrade waren die cijfers resp. 89 en 191. Voor Helmond en Heerlen zijn die cijfers ook ongunstig. De heer Oud: Daarbij zijn toeli ook de verloven voor alcoholvrijen drank 1 De Minister: Het zijn de verloven bedoeld in art. 34, 2e lid onder A. Spr. meent op grond hiervan, dat het stellen van maxima hier noodig is om uitbrei ding van het bier-alcoholisme te voorko men en ter bescherming dus van gezin en maatschappij. Zoo ergens, is hier de Slaat bevoegd op te treden. Wanneer men het alcoholisme toeschrijft aan het kapitalisme, maakt, men zich er al zeer gemakkelijk af. Het geeft een zekere rust als men alles waarmede men geen weg weet, al is het maar onder een naam, kan onderbrengen. Zoo zijn vele menschen al gelukkig als zij een ziekte onder „zenu wen" kunen onderbrengen. Met het kapita lisme heeft het alcoholisme niets te ma ken. Reeds onder de Batavieren kwam het alcoholisme voor. De behoefte en de gele genheid vormen als twee factoren het drankmisbruik. Op de eerste heeft de Staat geen invloed, op het gebied van de tweede kan de Staat veredelend werken. Hier is de Staat feitelijk de eenige geroe pene. Het streven is gericht op de geleide lijke vermindering van het aantal gelegen heden, al mag hier niet kunstmatig te ver gegaan worden in verband met de ontdui king. Wat de verpachtingen betreft, deze vor men een ontduiking van de wet, waartegen echter niet ieder middel geoorloofd is. Men kan niet bij iedere overtreding met een mi trailleur gaan werken. Toch hoopt spr., dat het gelukken zal dit euvel den kop in te drukken, o.m. door legitimatie. De Ge meentebesturen kunnen in dit opzicht veel medewerken. Bij de overgangsbepalingen zal spr. hierop dieper ingaan. In overleg in de com missie van voorbereidng is hij er n.l. in geslaagd een overgangsbepaling te ont werpen, die de grootste moeilijkheden bij de bestrijding van het verpachtingstelsel tracht te omzeilen. Het is natuurlijk juist, dat het drank kapitaal zich daar tracht te vestigen, waar winst te behalen is. Moreele overwe gingen kunnen hier moeilijk tot uiting ko men, omdat wanneer men bezwaar zou maken kapitaal te steken in een drankge legenheid, men er zeker vanzou zijn, dat een ander dien post zou bezetten. Dat er een overeenkomst zou bestaan tusschen het drankkapitaal en den fiscus is slechts in zoover juist, dat de fiscus geld uit de gel den, die door drankgebruik ontvangen wor den en het gébruik niet stimuleert. De minister komt nu op de kwestie der plaatselijke keuze. Van spreker was niet te verwachten een voorstel in de richting van Plaatselijke Keuze, afgezien nog van de wenschelijk- heid, dat deze zaak geheel afzonderlijk dient te worden behandeld, of liever: niet te worden behandeld. Bij Plaatselijke Keu ze wordt niet gevolgd de behoefte van de bevolking. De behoefte aan alcoholistische^ drank blijft ook bij P. K. onder een gedeel te der bevolking bestaan en dit gedeelte zal zich sterker verzetten naarmate aan die behoefte minder voldaan wordt. Hetgeen men vraagt is eigenlijk een doublure. Men vraagt wat in de wet reeds mogelijk is, n.l. een gemeente droogleggen. Aan de Plaat- selijke Keuze zit bovendien een belang rijk vraagstuk vast, n.l. het referendum, dat meer beteekent dan uitbreiding van het petitierecht. Bij een referendum mag de overheid geen besluit nemen voordat het volk zich uitgesproken heeft. Wanneer dit in de wet vastgelegd moet worden, dient dit niet in het donker te geschieden. Wat de Amerikaansche' drooglegging be treft is de minister van meening, dat deze een ontzaglijke mislukking is gebleken en ook de ervaring, hier te lande met lapver boden opgedaan, is verre van gunstig. Spr. hoopt, dat men dit ontwerp ook zonder de plaatselijke keuze zal willen aanvaarden. De algemeene beraadslaging wordt na re pliek en dupliek gesloten. De vergadering wordt verdaagd. GOUVERNEUR-GENERAAL VAN NED-INDIE. Benoeming van jhr. mr. B. C. de Jonge. Naar wordt vernomen, zal 't gouverneur- generaalschap van Ned.-Indië aangeboden worden aan Jhr. Mr. B. C. de Jonge. De heer de Jonge is minister van Oorlog geweest in het minislerie-Cort van der Linden, waarin hij den heer Bosboom als zoodanig opvolgde, en heeft zich toen doen kennen als een krachtig bewindsman. Hij had toen reeds een eervolle loopbaan suc cessievelijk aan de Departementen van Koloniën en Oorlog achter den rug. Na het aftreden van het ministerie-Gort van der Linden, waarin hij zitting had, werd hij directeur van de Koninklijke van welke vennootschap hij thans nog commis saris is. De heer de Jonge is bij geeue politieke partij aangesloten en is thans 56 jaar oud. Hij is een zwager van den oucl-minister van Karnebeek, den tegenwoordigen Com missaris van de Koningin in Zuid-Holland, daar beiden met eene- Baronesse van Was- senaer van Rosande gehuwd zijn. „Vad." De „Technische Gids" voor onze Katholieke instellingen. Wordt er wel genoeg aandacht aan besteed hoe de kinderen in de kerk kunnen knielen en zitten Het kinderlichaam verhoudt zich zoo geheel anders in de stoelen en banken voor groote menschen. Voor hun godsdienstige vorming is deze aangelegen heid van evenveel belang als voor hun ge zondheid. Dit laatste is op de school reeds door wettelijke voorschriften voor de schoolmeubelen geregeld. Daarom bepleit Ir. Jos. Cuypers, de bekende kerkenbou- wer, in het pas verschenen nummer van den „Technische Gids" (uitgave N.V. „Dili- gentia". Heerengracht 32, Amsterdam) het vervaardigen van kinderkerkmeubelen. Rev. B; P. Saraber behandelt de radio en radio-uitzendingen in verband met de Missie. Is. Ohr. Kluiters schrijft over sanitaire installaties in onze gestichten. Jos. Kue- ter, de directeur der Haagsche Katholieke Ambachtsschool, wijdt een artikel hieraan. Hans Schnabel vertelt van een goedkoop en allervlugst werkende waschmachine voor de pastorieën. B stelt de vraag: Electrische keuken of gaskeuken voor onze Katholieke gestich ten terwijl de oud-inspecteur der Directe Belastingen P. C. M. Domensino „De Cijns- penning"-rubriek voortzet. Het nummer is weer uitgebreid geïl lustreerd en biedt voorts veel technisch nieuws. Trein met Duitschers naar de bloembollen. Op Zondag 10 Mei a.s. loopt er nog maals een extra-trein, die Duitsche bezoe kers via Emmerik, Utrecht en Leiden naai de blocmbollenvelden en Amsterdam zal brengen. De trein komt tc Amsterdam aan om 12.14 uur en vertrekt weder te 19.56 uur. De reizigers kunnen reeds gedurende de reis van de bloembollenvelden genieten, daar do trein op dit gedeelte van het tra ject de vaart vermindert. VUElBAi; DIOC. HAARL. BOXD. Junioren-Competitie District Leiden. Uitslagen van Zondag jl. A f d e e 1 i n g A. Leiden ITeijlingen I 10; Alpli. Boys I —O. V. V. I 3—2. A f d e e 1 i n g B. Lisse IIS. N. A. 30. Programma voor Zondag 10 Mei: Afdeeling A. V. V. B. I—Teijlingen I; S. J. C. I— Leiden I; Lisse I—O. V. V. (2 uur); Alph. Boys I—R. W. D. I. Afdeeling B. Lisse IIMeerburg I (12.30 uur) Programma voor Hemelvaartsdag, 14 Mei: Afdeeling A. R. W. D. I-V. V. B. I; Leiden I—Alph. Boys I (12.30 uur). Afdeeling B. Lisse II—A. S. C. I; V. V. L. I-Meer burg II; Meerburg IV. V. B. II. Waar geen aanvangsuur vermeld staat, vangen de wedstrijden aan om 1 uur. Alle vereenigingen worden dringend ver zocht het mogelijk te maken, dat de vast gestelde wedstrijden alle gespeeld worden daar de competities clan een flink eind op schieten, wat hard noodig is. Het wordt tijd, dat er een eind aan komt. Nog wordt men er opmerkzaam op gemaakt, dat de R. W. D- bh u is w ed s t r i jdè n gespeeld worden op het Leidenterrein. CRICKET INTERACADEMIAAL CRICKET. Het Leidsch studenten elftal dat 39 Mei op het Ajax-terrein te Leiden zal spelen tegen Utrecht, bestaat uit: mr. E. Bonn, J. Kalis, D. Semmelink, A. de Ronde, F. van Horick, ,H. Cha-bot, H. Lambers, W. Glerum, H. Neeb, B. ter Haar, L. Loopuyt. De aanval zal bij de vier laatstgenoemde spelers berusten. Dit elftal telt twee eerste klassespelers, nl. Glerum (V. R. A.) en Van Horick (V. O.C.), terwijl Neeb (H.C.C. III) ook ver schillende malen voor het eerste elftal der Haagsche is uitgekomen. Chabot speelt in Rood en Wit II, Lambers in Hercules en Loopuyt in H. D. V. S. II. WATERSPORT N0RD EN DE VARSITY. Nederlaagwedstrijden D. 0. S. De uitslag van den wedstrijd D. O. S. I— Hollandia I voö de le afd. luidt J. C. v. d. Berg (Holl.) A. Verstraaten (D.O.S.) 150 126 18 17 35 S.33 7.41 P. M. v. d. Bert Th. Roest 106 150 23 23 18 33 4.60 6.52 J. Remmerswaal H. Slewe S3 150 26 26 21 24 3.38 5.76 B. van Beelen A. Offenberg 128 150 54 54 12 13 2.37 2.77 UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 9 Mei. Huizen, 1875 M. Uitsl. KR O-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.0011.30 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsd. Halfuurtje door Pas toor Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.151.45 Concert KR O-sextet o. 1. v. P. Lustenhouwer. 1.451.50 Postduivenberichten. I.452.15 Gramofoonplaten. 2.304.30 Kindcruurtje. „De Fee aan de Bron" door het gezelschap A. Klijman. 4.305.00 Zwemcursus S. P. J. Borsten. 5.006.00 Gramofoonplaten. 6.006.15 Esperanto-Nieuwsberichten. 6.156.35 Journ. Weekoverzicht door P. de Waart. 6.35 J. B. Otte: „Belastingwetten en wat. iedereen daarvan weten moet (II)". 7.00 Roestam E. Perpatili: „Minangka- bau". 7.30 Politieber. 7.458.00 Sportpraat.je N. H. Smits. 8.0011.00 Dansmuziek door „The Dutch Gentlemen Band" o. 1. v. Fred. v. Zanten. 9.00 Vaz Dias. 9.10 H. v. Esch: „Horloges". II.0012.00 Gramofoonplaten. 3de KRO- Mosaiek. Hilversum, 298 M. V AR A-Uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Uitz. voor Arb. in de Continubedrij ven. 12.00 Concert VARA-septet o .1. v. Is. Eyl en Gramofoonplaten. I.45 Onderbreking. 2.15 Gramofoonplaten. 2.30 Inst. voor Arb. Ontwikkeling. 2.45 Paedagogisch concert. 4.15 T. Landré: „Ons huis een tehuis". 4.40 Gramofoonplaten. 4.45 Cursus Esperanto. 5.05 Dr. H. Gerversmann: „Nu". 5.35 Gramofoonplaten. 5.45 A. B. de Zeeuw: „De beteekenis van de Soc. Dem. Gemeente-politiek in Rotter dam". 6.00 Indisch uurtje m. m. v. D. v. d. Zee (voordracht), Mevr. L. Kruithof-Van Dig gelen (zang), H. Valkenier (piano). 7.00 Vooravondconcert (VARA)-Mandoli- ne-Ensemble o. 1. v. J. B. Kok, m. m. v. mevr. Timmy, B. Zwager-Baert (zang), en Gramofoonplaten. 7.50 VARA-Varia. 8.00 Concert VAR A-orkest o. 1. v. H. de Groot. M. m. v. Groot Volkstooneel o. 1. v. H. Bouber, W. v. Cappellen en B. Groe- neveld. Teun de Klepperman. 10.20 Vaz Dias. II.0012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 10.05 Lezing. 12.201.20 Concert. 2.504.05 Licht orkestconcert. 4.05 Concertorgelbespeling. Rehinald Foort. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Concert. 5.35 Nieuws- en weerber. 5.55 Pauze. 6.05 Pianomuziek van Brhams. 6.20 Tuinpraatje. 6.35 Actueele causerie. 6.50 Vaudeville. Jack Payne en zijn or kest, solisten. 8.20 Nieuwsber. 8.40 Lezing: The ideal Holiday. 9.10 Concert. B. B. C. Orkest. 10.05—11.20 Dansmuziek. Lang e n berg, 473 M. 6.20—7.20 en 9.3510.05 Gramofoonniu- ziek. 10.4012.15 Gramofoon. 12.251.50 Orkestconcert. I.552.45 Gramofoon. 4.205.20 Beethovenconcert. 7.20 Vroolijke avond. Eysoldtkapel. Daar na tot 10.50 Dansmuziek. II.1512.20 Dansmuziek. Brussel, 508,b M. en 33S.2 M. 4.20 Dansmuziek. 5.05 Orkestconcert. 6.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.05 Lezing. WIELRENNEN DE RONDE VAN DUITSCHLAND. De derde etappe was niet al te rijk aan moeilijkheden. De 217 K.M. lange weg liep van Ulra door het Zwabenland naar München. Na 50 K.M. waren alle renners nog bijeen en eerst na de controle bij Ruchloe werd het wat levendiger. De Duitsche ploeg nam de leiding met een gemiddelde snelheid van 35 K.M.; bij Augsburg waren alle renners weder bijeen gekomen met uitzondering van onzen fandsman Fransen. Te München kwamen niet minder dan 34 man tegelijkertijd aan het doel en daarbij speelden zich onver kwikkelijke tooneeïen af. Overwinnaar werd de Belg Wauters, die reeds de eerste etappe had gewonnen voor den Zwitser Antenne en den Berlijner Buse, Achter deze drie heerschte een onbe schrijfelijke verwarring. Het ongeluk wil de nog, dat een onhandig automobilist tegen den Italiaan Dinale aanreed. Deze viel van z'n fiets en met hem twee ande ren en Dinale liep tamelijk pijnlijke ver wondingen op. Zijn landsman Frascarelli ging daarop in zijn woede den chauffeur van den auto te lijf. In de algemeene clas- seering heeft thans de Duiischer Buse de 8.20 Dansmuziek. Orkest Chantilly. 9.2Q Nieuwsber. Kalundborg, 1153 M. 2.204.20 Orkestconcert en zang. 4.204.50 Gramofoonpl. 7.20—8.10 Orkestconcert. S.358.50 Viool-recital. 9.2510.15 Harnionicamuziek. Gellin en Borgström. 10.1511.35 Dansmuziek. P a r ij s „Radio Pari s", 1725 M. 7.05 Gramofoonplaten. 11.50 Gramofoonplaten. 5.20 Gramofoonplaten. 8.05 Radio-Tooneel. 8.50 Zang en Gramofoonmuziek. Z e e s e n, 1635 M. 5.05 Tijdsein. 5.50 Gymnastiek. Dan Gramofoonpl. 9.20 Opening der Bouw-Tentoonstelling Berlijn. 11.25 Sohooluitzending. 12.151.20 Berichten. 1.202.20 Gramofoonplaten. 2.203.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.507.20 Lezingen. 7.20S.20 Volksliederen-avond. 8.20 Vroolijke Avond. 9.20 Berichten en daarna tot 11.50 Dans muziek. MEDEDEELINGEN VAN OMROEP- VEREENIGINGEN. Geen reclame in den aether. De minister van "Waterstaat heeft vol gens de „Radio-Bode" bepaald: In artikel 2, punt 7, van het Radio-re glement 1930 (Staatsblad No. 159) is be paald, dat kan worden toegestaan, dat in bepaalde gevallen mededeelingcn van za kelijken aard, bestemd voor allen, die deze wenschen te ontvangen, door de omroepor ganisaties worden uitgezonden. Onder deze mededeelingen van zakelijken aard, voorzoover zij geen betrekking heb ben op de omroeporganisaties zelf, worden verstaan het verloop van daarvoor in aan merking komende gebeurtenissen (wed strijden b.v.), de nieuws- en persberichten, afkomstig van 'n te goeder naam en faam bekend staand persbureau, enz. In geen geval valt onder die mededeelingen het maken van reclame op rechtsstreeksche of zijdelingsche w.ijze ten behoeve van der den. Ten aanzien van de mededeelingen wel ke op de omroeporganisaties zelf betrek king hebben, wordt hierbij bepaald, dat. voortaan de onderstaande gedragslijn dient te worden gevolg'd: a. toegestaan zijn mededeelingen van zakelijken aard, welke ten nauwste met den omroep als zoodanig samenhangen, zooals: verzoeken om vrijwillige bijdragen, het opwekken tot het nemen van een abon nement op het vereenigingsorgaan, ver een igingssnieuws, enz. Deze mededeelingen behooren te ge schieden op betamelijke wijze ter beoordee- jing van de Radio-Omroep Controle-com missie en mogen in geen geval betrekking hebben op derden b. niet toegestaan zijn mededeelingcn, welke een aanbeveling inhouden van of de aandacht vestigen op uitgaven der om roeporganisaties die geen of slechts zijde lings met den omroep als zoodanig ver band houden, zooals kookboek, belasting- gids, kalender, kindercourant, bouwsche ma's voor ontvangtoestellen en luidspre kers, enz. UITZENDINGEN OP 2DE FEEST- DAGEN. De minister van Waterstaat heeft naar de „Rado-Bode" meldt als volgt, be sloten Het is gewenscht gebleken om de uitzen ding van het algemeen programma op Maandag den 2den Paaschdag en den 2den Pinksterdag zoomede indien de le of de 2e Kerstdag, de Oudejaarsavond of de Nieuw jaarsdag op een Maandag valt, te verschui ven naar den Donderdag in dezelfde week, indien de A.Y.R.O. en naar den Woensdag in dezelfde week, indien de Y.A.R.A. de verzorging van dat programma heeft. Ten aanzien van het algemeen program ma des Vrijdags wordt bepaald, dat in plaats van op den Goeden Vrijdag, zoo mede indien de le of 2e Kerstdag, Oude jaarsdag of Nieuwjaarsdag op een Vrijdag valt, het algemeen programma zal worden uitgezonden op den Dinsdag in dezelfde week, indien de K.R.O. en op den Woens dag in dezelfde, week, indien de N.C.R.V. de verzorging heeft. leiding voor Stöbel, Frantz en Metze, Fransen eindigde op de 35ste plaats. De vierde etappe van den rondrit door Duitschland van München naar Schwein- furth, den langsten en moeilijksten, werd in recordtijd gereden. Als eerste kwam de Franschman Mauclair aan, in den schit terenden tijd van acht uur 31 min. 27 sec. voor Stöpel, Geyer, Metze, Valentijn, Buse Magne en Thierbach. Kort darop volgde de Luxemburger Frantz in den tijd van acht uur 35 min. 42 sec. In het landenklas- scment heeft thans Duitschland de lei ding met 104 uur 20 min. en 3 sec. „Tel." OLYMPISCHE SPELEN GEEN VOETBAL OP DE OLYMPISCHE SPELEN. De uitvoerende commissie van de F. I. F. A. heeft, naar de „Msb." meldt, beslo ten aan het congres voor te stellen niet deel te nemen aan de Olymische Spelen in 1932. W. Haasnoot- S2 35 15 C. Hendriks 150 3o 13 D. O. S. 726 car. Holl. 554 car. Oproep aan alle oud-Juvenisten van Bergen-op-Zoom. Langs dezen weg wordt nogmaals de aan dacht gevestigd op het bestaan van een Bond van oud-studenten, waarvoor zich als lid kunnen opgeven allen, die korteren of langeren tijd hebben gestudeerd aan het Juvenaat der Priesters van het H. Hart le Bergen-op-Zoom, eventueel aan het Missie huis Christus Koning te Helmond. Doel van dezen Bond is: door onderlinge actie zoo veel mogelijk alkaar hulp te verleenen in de eigenaardige moeilijkheden, waarvoor ze bijna allen komen te staan, alsmede het werk van de Congregatie der Priesters van het IT. Hart te steunen. Zij, die zich nog niet als lid hebben opgegeven, worden drin gend verzocht, dit zoo spoedig mogelijk te doen. Kent ge adressen van oud-studenten, die waarschijnlijk nog geen lid zijn, stuur ze ons. Om een krachtige actie te kunnen voe ren moet onze beweging sterk staan. Allen moeten toetreden. Wacht niet tot morgen. Doe het- heden. Algemeen secretariaat J. A. v. Hilst, Peeiland-straat 2, Den Bosch. Tevens maken we melding van de kring vergadering voor Rotterdam en omstreken op 10 Mei a.s. 's middags 3 uur, Walenbur- gerweg 9, Rotterdam. Hierop worden alle oud-studenten, leden en niet-leden ver wacht, die wonen in Zuid-ITolland ten Zui den van Leiden. Zij, die verhinderd zijn, kunnen hun voor stellen inzenden aan H. Blom, Hooge Rijn dijk 59, Leiden. Op aller belangstelling wordt gerekend. Alg. Ned. Zouavenbond. Na het overlijden van den voorzitter den heer H. S. Nietvelt, is het bestuur op de vergadering van 6 Mei aangevuld, zoo dat het nu bestaat uit: S. Witteman, voor zitter, W. C. J. Kuitems, vice-voorzitter, Pastoor B. van Leeuwen, secretaris, R. J. J. Heirman, penningmeester, allen te Hil- legom. Adres Hoofdstraat 133a. Verder meent het bestuur er nogmaals de aandacht op te moeten vestigen, dat 't Fonds geen kapitaal heeft, maar de onder steuning geeft uit de gaven van Z. H. den Paus en van verschillende donaties. De ploegen waarmede „Njord" zal deel nemen aan de Varsity, zijn als volgt sa mengesteld Oude Vier: K. A- F. Houwert, boeg, J. James, J. J. J. Vriesendorp, R. C. F. H. Werdmüller von Elg,slag en L. S. Sie stuurman. Jonge Vier: C. L. F. Monod de Froide- ville, boeg, J. M. W. Kampmeinert, F. W. van den Broek Obrenan, P. L. Damsté, slag, C. H. W. d'Artillac Brill, stuurman. Overnaadsche Vier: H. Kampmeinerr, boeg, H. F. W. Luiking. A. C. Koreman, H. Broekema, slag, en G. P. Kieés, stuur man. Jonge Twee: J. R. van Blom, boeg, L. J. Welter, slag, en N. N., stuurman. Jonge acht: M. O. C. Keulen, boeg, N. N., J. E. van Panhuys, A. F. Deutman, D. J. Kuenen, D. van Oosten Slingeland, A. G. E. Werdmüller von Elg, J. P. A. van Ballegoyen de Jong, slag en W. S. A. N. J Gorter, stuurman. Uit de Oude Vier zijn alle oudere roeiers vervangen, maar de geheel vernieuwde ploeg staat thans iiit menschen. die in den loop der laatste jaren in andere nummers volkomen op elkaar ingesteld zijn geraakt en nu over het algemeen een voortreffelijke combinatie vormen, waarvan het. beste verwacht mag worden, al is het dan jam mer dat deze vier niet altijd constant is in haar goeden vorm. Jonge Vier en Jonge Acht hebben beide veel met ziekte te kampen gehad en de training der laatste dagen zal hier dan ook nog wel het een en ander ten goede veranderen. Niettemin loopt vooral de Jonge Vier zeer goed en koestert men in de Sleutelstad omtrent deze ploeg goede verwachtingen. De Jonge Acht bestaat bijkans geheel uit eerste-jaars-studenten. Zij is meer enthousiast dan technisch goed onderlegd. Hetzelfde lean zoo ongeveer gezegd wor den van de Overnaadsche Vier, maar de ze boot ontwikkelt in ieder geval een be hoorlijke snelheid. De Jonge Twee heeft nog maar kort in baar tegenwoordige constellatie geoefend en er valt dus weinig of niets over te zeg gen. Op het oogenblik zijn de verwachtin gen terecht nog niet hoog gespannen. BILJARTEN

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10