Lichtzinnige Jeugd WOENSDAG 6 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Paard en wagen door een trein gegrepen. Landbouwer over leden Gistermorgen te half negen had een on geluk plaats op den onbewaakten overweg tusschen Nijherk en Putten. De veehouder W. Versteeg passeerde met paard en wa gen voornoemden overweg. Hij wilde schijn baar vóór den in aantocht zijnden goede rentrein de rails oversteken, doch lette hier bij niet op een personentrein, die van tegen overgestelde richting kwam. Een aanrijding volgde, paard en wagen werden driehon derd meter meegesleurd én vermorzeld. Versteeg werd van den wagen afgeslingerd. Met denzelfden trein, die hem had aange reden is hij in deerniswekkende toestand naar Amersfoort vervoerd, waar hij in het ziekenhuis werd opgenomen. Voor zijn le ven wordt gefreesd. Dr. Bosch uit Nijkerk en eenige doktoren, die toevallig in den trein zaten, verleenden de eerste genees kundige hulp. Nader vernemen wij, dat de landbouwer Versteeg aan de gevolgen is overleden. Door een heipaal gedood. In de Celebesstraat te Amsterdam heeft gistermiddag een ernstig ongeluk plaats gehad. Op een heiwerk is van een der palen een ijzeren punt van twee M. lengte afge broken; het zware stuk ijzer trof een 27-ja- rige heier op het hoofd en deze was on middellijk dood. De politie en bouw- en wonigtoezicht stellen naar de oorzaak van het ongeluk een onderzoek in. Verdrongen. Bij het verslepen van het s.s. .Henry Mory" liggend in de Waalhaven te Rotter- dam verleende de sleepboot „Johanna'1 gistermiddag assistentie. De sleepboot lag achter de „Henry Mory" gestrekt aan de trossen. Op een gegeven moment moest de tros van achter naar voren worden overgebracht, hetgeen geschiedde met be hulp van een lijn. De 17-jarige Willem Mak, gewoond hebben aan de van Brakel- straat werd bij deze manoeuvre over boord getrokken. De lijn, waarin de jongen ver ward zat werd terstond aan boord gehe- schen van het stoomschip. De jongen die bewusteloos was werd per „Spido" naar het Ned. Haventerrein gebracht, waar kunstmatige ademhaling werd toegepast, echter zonder resultaat. DE MOORD OP HET ROKIN. Het verdere onderzoek. De politie zet het onderzoek in de moord zaak van het Rokin met kracht voort. Zoo heeft zij een bezoek gebracht aan de wo ning van den vermoorde in de Heeren straat. Een aantal papieren en brieven zijn daar in beslag genomen, waaruit is komen vast te staan dat eigenaardige verhoudin gen in deze famili' voorkomen. Ook is het zonderling, dat de oude man alleen woon de op een zolderkamer en daar geheel voor zich zelf zorgde, terwijl zijn vrouw en schoonzoon, bij wien hij concierge was, te Zandvoort behoorlijk gehuisvest zijn. De 65-jarige van der V. was, voor hij con cierge werd, verbonden aan de fabriek „De Etna", als metaalbewerker en daarvoor werkzaam in de Duitsche mijnen. Boven dien, zoo is ook uit de papieren gebleken, heeft hij 't beroep van geldschieter uitge oefend. Hij leende kleine bedragen en ont ving die gelden in kleine afbetalingen te rug. Nochtans mag hier niet gesproken wor den van woeker. Een boekhouding van deze geldleeningen schijnt hij er niet op heb ben nagehouden. Wel heeft men tal van papiertjes gevonden met aanteekeningen betreffende geleend geld. Al deze onder zoekingen hebben geen aanleiding gegeven iemand te verdenken den ouden man te hebben vermoord. De politie staat nog voor tal van onop losbare raadsels. Waarom bijvoorbeeld heeft de dader het mes en de hamer, waarmede hij het mis drijf heeft begaan, in de keuken gedepo neerd? Het staat ook niet vast of de dader reeds in huis was toen de vermoorde er kwam. De voordeur van het huis staat den geheelen dag open en er is dus voor iedereen gele genheid zich te later insluiten. Wel is zoo goed als zeker, dat het drama zich vlak achter de voordeur heeft afgespeeld. Maar is dat gebeurd omdat de oude man voor zijn aanvaller wilde vluchten of dat deze bij zijn komst den man heeft aangevallen? De politie tast nog in het duister. Met welke wapens het mis drijf werd gepleegd. Een drama in het donker. Gisteravond werd de pers in de gelegen heid gesteld de wapens, te weten een ha mer en een dolkmes, waarmede de moord op den huisbewaarder van het perceel Ro kin 99 is gepleegd in oogenschouw te ne men. Beide wapens zijn van groot en forsch kaliber en leken ons op het gezicht nieuw- aangeschaft, althans weinig gebruikt. Het dolkmes, dat van het type is, het welk zeelui veel dragen in een lederen sohede en dat in verscheidene zaken in de buurt van het IJ, als Nieuwendijk, Haar lemmerstraat en Zeedijk, te koop is, heeft een lengte van 27 c.M. Het lemmet is 15 c.M. lang en vrij breed.. De hamer heeft een ijzeren kop, welke 14 c.M. lang is, de steel heeft een lengte van 33 c.M. Links op het ijzer staat het fabrieksmerk, dat gevormd wordt door een haak en passer. Voorts zijn daarin de let ters P. L. Schmidt ingeslagen, alsmede het cijfer 32. Juist onder het ijzer is de steel over een lengte van enkele centimeters ge spleten, hetgeen er op zou kunnen wijzen, dat het wapen met zeer groote kracht is gehanteerd. Op het lemmet van den dolk staat in drukletters gegraveerd: G. Grafrath, daar onder: Widdert en weer daaronder: Solin- gen. De schede van den dolk bevat in een ovaal het woord „Gra\yiso", dat blijkbaar een samentrekking is van de drie op het lemmet voorkomende woorden. Het is de politie gebleken, dat dolken van dit soort niet speciaal in wapenzaken Worden verkocht, maar ook in bazars en warenhuizen zijn te verkrijgen. Zulk een algemeene verkoop maakt natuurlijk de opsporing van de herkomst van het wapen niet gemakkelijker. Uit de bloedsporen, welke zelfs na de voorloopige reiniging nog op de wapens waren te bespeuren, valt af te leiden welk een vreeselijke slagen en steken met den hamer en het mes moeten zijn toegebracht. Bedenkt men daarbij, dat de worsteling zich in het donker moet hebben afgespeeld, aangezien het licht in de vestibule reeds eenigen tijd defect was, dan kan men zich eenige voorstelling vormen, welk een vree- selijk drama zich Maandagavond in het perceel aan de stille zijde van het Rokin heeft afgespeeld. Alles wijst er op, dat hier iemand aan het werk moet zijn geweest, die op de hoog te was van de situatie. Het zoeken in de richting van hen, die bij den verslagene in de schuld stonden, belooft ook niet veel op te leveren, vooral ook omdat de administratie van den huis^ bewaarder in dit opzicht wel wat te wen- schen overlaat. Buitendien is gebleken, dat het meerendeel der uitgeleende gelden slechts betrekkelijk geringe bedragen ver tegenwoordigt en de berekende rente niet hoog was. In de eerste berichten is melding ge maakt van een man met een gele regenjas, die zich 'op het oogenblik, dat degene, die den moord het eerst ontdekte, op het Rokin in de nabijheid van het perceel bevond. Deze man heeft zich bij de politie aan gemeld en blijkt buiten alle verdenking le staan. Dr. H.NANNI NG's SUPPOS1T ORIA (Zetpillen tepensaa hjibeien.) }15) p.doos v. 12 stuks. 799 DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Een nieuw onderzoek begon nen. Een verdachte aange houden. Met betrekking tot de geruchtmakende Culemborgsche moordzaak is gistermorgen tengevolge van een nieuw onderzoek A. O. te Chilemborg aangehouden. Men zal zich herinneren, aldus lezen wij in verband met bovenstaande in „Het Volk", dat wij op het eind van Februari j.l. in een uitvoerig artikel melding maakten van het feit, dat als gevolg van een om vangrijk onderzoek, ingesteld door den rijksrechercheur, nieuw licht in de befaam de Culemborgsche moordzaak was geko men. Dit onderzoek zou een zoodanig aan tal feiten aan het licht hebben gebracht, die zóó ernstige aanwijzingen bevatten te gen personen, die al sinds langen tijd door de publioke opinie al.; de werkelijke daders worden beschouwd, dat een spoedig nieuw ingrijpen van de justitie vrijwel elk oogen blik kan worden verwacht. De justitie heeft Dinsdagmorgen weder om eenige stappen gedaan, die voor den verderen gang van zaken in deze ernstige zaak niet zonder beteekenis geacht kunnen worden. Omstreeks tien uur verscheen n.l. te Cu- lemborg het parket uit Tiel, vertegenwoor digd door den subst. officier van justitie mr. W. F. var^ Everdingen en den rechter commissaris mr. Visser. Deze justitieele ambtenaren waren vergezeld van den rijks rechercheur, die laatstelijk met het onder zoek belast is geweest en van een rijksveld wachter, die vroeger Culemborg als stand plaats heeft gehad en dus zoowel met de situatie der stad als met de bevolking op de hoogte is. In het stadhuis werd een kamer ter be schikking van de rechterlijke ambtenaren gesteld en korten tijd later werd Auke Od- dam, inwonend bij een der gebroeders Collé in de Prijschestraat door den rechercheur van zijn woning gehaald en naar het stad huis geleid. Daar is hij aan een zeer langdurig ver hoor onderworpen en 's middags te vier uur naar Tiel overgebracht, waar hij is inge sloten in het Huis van Bewaring. Terwijl het verhoor van Opdam aan den gang was, is de ongeveer acht en veertig jarige Marie Collé, de verloofde van Op dam, door een rijksveldwachter op de Markt, waar zij zich in verband met den marktdag bevond, aangehouden. Zij werd in een gereedstaande auto naar haar wo ning gebracht, waar de justitie huiszoeking verrichtte. Tusschen 12 en 1 uur heeft het. parket een huiszoeking verricht in'de meubelfabriek- der gebroeders Collé in de Kloostersteeg, waar men geruimen tijd vertoefde. JUWEELENDIEFSTAL. Voor 14.000 gulden aan ringen gestolen. Zaterdagmiddag kwamen in den juwe lierswinkel van de firma van K. aan de Hoofdsteeg te Rotterdam twee mannen binnen, oogenschijnlijk vreemdelingen. Een hunner vroeg den bediende in gebroken Duitsch, of hij automatische horloges ver kocht en of hij ze dan eens mocht 'zien, daar hij zich een dergelijk uurwerk wilde aanschaffen, meldt de „Msbd.". De bediende ging naar een vitrine waar eenige automatische horloges lagen uitge stald. Terwijl hij de uurwerken aan den kooper liet- zien, hield de tweede bezoeker zich bescheiden op den achtergrond. De bediende had wel niét direct argwaan, doch achite het toch voorzichtig de handen van zijn kooper goed in de gaten te hou denmen kon nooit, weten. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 7 Mei. Huizen, 1S75 M. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.00 Zang Dameskoor NCRV. 10.30 Ziekendienst NCRV. f 1.0011.50 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje Pas toor Perquin. 12.00 Politieber. 12.15—1.45 Concert KRO-trio, o. 1. v. P. Lustenhouwer. 1.45—2.00 Gramofoonpl. 2.002.15 Gramofoonpl. 2.153.15 Handwerkcursus. 3.15'3.45 Vrouwenhalfuurtje. 4.005,00 Ziekenhalfuurtje. 5.005.45 Cursus Handenarbeid voor de jeugd. 5.456.45 Concert door „The Columbia Three". 6.45—7.00 Knipcursus. 7.007.30 Vragenhalfuurtje. 7.30 Politieber. 7.45 Radio-raadsel. 8.15 Uitvoering van de cis-moll Mis van W. A Mozart. Chr. Oratoriumvereen. m. m. v. solisten en orkest o. 1. v. Jan Wagenaar. 10.15 Vaz Dias. 10.2511.30 Gramofoonpl. H i 1 v e r s um, 29S M. Uitsl. AVRO-pitzending. 8.009.50 Gramofoonpl. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.3012.00 AVRO-kwartet o. 1. v. D. Groe- neveld. 12.0012.30 Voordracht door prof. dr. W. Vogelsang over de opvoering van De spiegihcl Historiacl" te Amsterdam. M.m.v. solisten. 12.302.30 Concert Omroeporkest o.l.v. N. Treep. Elsa, Nolthenius (zang.) 3.004.00 Naaicursus. 4.004.50 Cello-recital G. Roth. Vleugel Pierre Palla. 4.305.30 Ziekenuurtje. 5.306.00 Gramofoonpl. 6.006.30 Lezing over „Die Meistersin- ger von Nuernberg" van Wagner. 6.307.30 Uitz. „Die Meistersinger von Nuernberg" Onder auspiciën v. d. Wagner- vereeniging. Dir. Fritz Busch. Regie: Fr. Ludwig Höi'th. Koorleider: Hans Cleuver. Koor van de Wagnervereeniging m.m.v. Concertgebouw-orkest. 7.30—8.00 Engelsche les Fred. Fry. 8.00 Gramofoonpl. 8.15 Tweede bedrijf „Die Meistersinger". 9.109.40 Vaz Dias en Lezing. 9.4011.30 Derde bedrijf „Die Meister singer". 11.3012.00 Gramofoonpl. Van deze oplettendheid heeft de tweede bezoeker die op den achtergrond bij de ge opende vitrine was gaan slaan, gebruik weten te maken, door zeven platinaringen met briljanten bezet, uit de geopende kast weg te nemen. Daar de kooper geens keus kon maken, ver dwenen de beide mannen. Bij het opber gen van de automatische horloges in de vi trine kwam de bediende lot de ontstellen de ontdekking, dat een plateau met zeven platinaringen was verdwenen, ter waarde van 14000 gulden. Onmiddellijk werd aangifte gedaan bij de politie, die ofschoon alles in 't werk is gesteld de daders op te sporen, het tweetal nog niet heeft gevonden. De bediende kon slechts een vaag sig nalement opgeven. Een van de „heeren" had een grijsgestreeple demï-saison aan, terwijl beiden een deukhoed droegen. De kooper sprak gebrekkig Duitsch. Het onderzoek wordt nog steeds voort gezet. Weer een aanval op een tol. Eenige jongelui uit Stolwijk hebben ge poogd den tol op Stolwijkersluis te passee- ren zonder tol te betalen, door een' rijwiel Daventry, 1554,4 M. 9.35 Morgenwijding. 10.05 Lezing. 11/20 Orgelspel. 12.20 Concert. I.25 Uitz. voor scholen. 3.05 Dansmuziek. 3.50 OrkestooncerU 4.35 Kinderuurtje. 5.35 Berichten. 6.00 Pianospel. 6.20 Lezingen. 7.05 Welsh-concert. S.20 Berichten en Lezing. 8.55 Concert. 10.0511/20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Gramofoonpl. 9.3511.15 Gramofoonpl. II.30 Gramofoonpl. 12/251.50 Orkestconcert. 4/205.20 Solisten-concert. 7/208.15 Orkestconcert. 8/20 „Der Lampenschirm". Comedie van Kurt- Goetz. 9.55 Berichten. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i r", 1725 M. 7.05 Gramofoonpl. 11.50 Gramofoonpl. 12.25 Gramofoonpl. 3.05 Dansmuziek. 5/20 Gramofoonpl. 7/20 Radio-Tooneel. 8.50 Kamermuziek. K a 1 u n d b o r g, 115? M. 11/201/20 Orkestconcèrt. 2.20—4.20 Orkestconcert en voordrapht. 7.35—7.55 Zang-duetten. 8.20—9.10 Orkestconcert. 9.109,25 Cembali-soli. 9.4010.20 Orkest concert. Brussel, 508.5 en 338/2 M. 508.5 M.: 4.20 Orkestconcert. 5.05 Kinderuurtje. 6.05 Gramofoonpl. 7.50 Concert. Koor, solisten en orkest. 338.2 M.: 4.20 Orkestconcert. 6.05 Gramofoonpl. 7/20 Orke st concert en zang. Z e e s e n, 1635 M. 5.05 Tijdsein. 5.50 Gymnastiek. Dan Gramofoonpl. 8.2011.25 Lezingen. 11.2512.15 Gramofoonpl. 12.151.20 Berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Lezingen. 3.50—4.50 Concert. -4.507.10 Lezingen. 7.10 Dansmuziek. 8/20 „Der Lampenschirm", komedie van K. Goetz. 9.20 Berichten. 10.00 Avondconcert. over de brug te dragen. Bij hun terugkeer haalde de brugwachter de brug op teneinde hun te beletten zich opnieuw aan tol betalen le onttrekken. Hel, openstaan der brug gaf echter zon- danige verlceersst-agnatie, dat de brugwach ter de brug tenslotte, neerliet, waardoor de tolbrekers gelegenheid kregen te passeeren. De brug staat thans onder politiebewa king. Een hunebed in Emmen. De Leidsche archeoloog, dr. H. C. Bursch, die in de omgeving van Emmen opgravin gen doet, vond in een omvangrijken graf heuvel een hunebed, dat van alle tot dus verre gevonden steengraven afwijkt, door zijn geringe grootte. De merkwaardige vondst is afgestaan aan het gemeentebe s-tuur en het hunebed overgebracht naar hel centrum van het dorp en weder, nauw keurig zooals het ontdekt werd, opgebouwd in den tuin van het gemeentehuis. Voor het om de hunebedden in de omgeving druk bezochfe Emmen is het bezitten van een dergelijk monument der oudheid in het cen trum der plaats een waardevolle attractie. FEUILLETON door ARTHUR APPLIN. Ze was knap, een eenigszins ongewone knapheid Aan het tooneel verbonden, vond ze, dat hier behoorlijke huwelijkskansen bestondendoch weldra had het leven haar geleerd, dat liefde moet worden gege ven en niet gekocht, noch verkocht. Onge lukkigerwijze had zij nu haar liefde geschon ken aan iemand, die geen geld bezat en wiens erfdeel even onvast was als de moe rasgrond waarop zijn huis was gebouwd. Doch hij was sterk, eerlijk en jong. Ze zag tegen hem op. We moeten ons haasten of we missen onzen trein, zeide ze. Ik zou wel graag met de auto willen gaan, doch ik denk, dat dit niet goed mogelijk is. Rupert lachte hartelijk en keerde zijn zakken om. M'n laatste stuiver heb ik gezet op „Paulus". 't Is nu precies de zevende maal. 't. Zal wel een paar pond kosten, als we op de tribune een goede plaats willen hebben. We zullen den trein moeten nemen, kindje, en dan van het station naar het race-veld moeten wandelen. Ruby keek een beetje spijtig naar haar ijne schoentjes en haar zijden kousen. KomaanIk geloof, dat ik met je mee zou loopen door je Devonshire-moerassen als je het me vroeg. Maar, Rupert, wat moeten we in 's hemelsnaam doen, als „Paulus" nu niet zou winnen Rupert haalde zijn schouders op. Laten we daaraan alleen .denken, als het zoover is. Als ik met m'n eindexamen slaagnou, dan geloof ik wel ergens een baantje te kunnen krijgen en de ouwe heer zal het zoo prettig vinden, dat hij me wel alles zal willen vergeven.... In ieder geval zal 'ik me er uit weten te redden We zouden kunnen trachten tin te vinden in de oude mijn, die nu renteloos verlaten ligt en probeeven een maatschappij Le stich ten. Hij sprak op luchthartigen toon, doch hij keek somber. Hij zag opnieuw naar Ruby en stond er thans verbaasd over, hoeveel de toiletten van Ruby kostten, hoeveel geld zij beiden tijdens de gelukkige maan den, die nu achter hen lagen, hadden op gemaakt. Opnieuw zag hij het kleine land huis in Devonshire, de Dartriver, die haat wateren naar de zee voert; op den linker oever der Dart eenige door muren omring de weilanden, waar het vee rustig graasde daarachter de uitgestrekte turfvelden n-.et het riet, het eeuwig wuivende riet, dat zijn zaad met den wind meegeeft, vol met dis tels en doornen. Hij zag daar z'n zus Mar- jorie loopen, het vee verzorgend. Als hij nu eens voor z'n eindexamen was gezakt Plotseling voelde hij een koude rilling, hij beefde. In dit geval kan hij z'n vader onmogelijk onder de oogen komen. Waaraan denk je? Ruby kwam nader bij en nam z'n hand in de hare. Ik dacht er aan, als „Paulus" eens niet zou winnen, mompelde hij.... Dron«- mels, dat paard móet winnen, natuurlijk, het móet. Kom ga mee, of 'we missen on zen trein Rupert hing z'n tasch met den veldkij ker over z'n schouder, zette z'n hoed op. Beiden gingen de trap af. Bij de huisdeur ontmoetie hij de hospita. Zij nam hem even terzijde en herinnerde hem er aan, clat hij reeds drie maanden over tijd was met be talen. U zei, dat ik vandaag wat zou onl>' vangen, sir. Het spijt me werkelijk u te moeten lastig vallen, doch. Dat is waar ook, ik had u bijna verge ten. Vanavond reken ik geheel met u af, zei hij vriendelijk. k Daarop gooide hij de deur met een ruk dicht en gaf Ruby 'n arm. Ze hielden een taxi aan, die hen naar Waterloo-station reed. Epsom Downs geleek veel op een krioe lende mierenhoop. De lucht was vervuld met het géschreeuw en geroep, dat op steeg ui de menschenmassa, De groote race van den dag zou beginnen. „Paulus" was favoriet, in hooge mate. Haast geen bookmaker wilde op dit paard twee tegen Drommels nog toe, „Paulus" kan niei verslagen worden, hield Rupert vol. Ik zal genoeg winnen om al m n schulden fe kunnen betalen en daarnaast nog een spaarcentje overhouden. Ruby drukte z'n hand. Eenigszins onge rust keek ze hem aan en zei: Je bedoelt natuurlijk. a!s „Paulus" wint? Zou het erg voor je zijn, als „Paulus" verloor? Rupert lachte een beetje gedwongen. Opnieuw in dit oogenblik van ontzetten de spanning, zag hij duidelijk wat het zijn zou, als het. paard verloor. Dat zou vooi hem beteekenen: cle ruïne. Niet zooveer voor zichzelf, daar gaf hij weinig om, doch z'n eer zou hij kwijt zijn. Z'n vader zou zoo iets nimmer overleven. De hoop van Dales geheefe leven zou worden vernietigd, Alles waarvoor hij geleefd en gewerkt had. zou worden verbrijzeld. Vooruit, alles of niets, zei Rupert met 'n gedwongen glimlach. En hij baande zich een weg door de menigte. Rub.v lc-gde haar hand op z'n arm. Geef het geld aan mij. Ik zal voor je wedden. Je zegt toch al lijd, dat ik je geluk aanbreng ik zal gelukkiger wedden. Rupert knikte en baande nu voor haar een weg O, als je zoo lacht teuen zoo'n ke rel, dan krijg je zeker vijf keer zooveel. Rub.v werd door de massa meegevoerd. Rupert zag, hoe de veer van haar Fran sche hoedje in den wind wuifde. Hij zag haar het geld aan den bookmaker over handigen, die haar een reeutje gaf. Plotseling steeg er 'n kreet op uit de massa: Ze zijn gestart! Rupen nam z*n plaats in op de tribune en keek door z'n veldkijker. Een flinke start, ofschoon één der paai den nog al achteraan sukkelde. „Paulus" was het niet, zoodoende sloeg hij er geen acht op. Zoo'n paard ook, dat achteraan draafde Hij zag de paarden den heuvel beklim men. De kleuren van hun jockey's leeken den zich scherp af legen de blauwe lucht. De groote rpensehenmassa was nu stil. Al les leek meer op een rolprentde paar dep leken houten, door mechaniek gedre ven beestjes van een kinderspel. De paarden renden in de bocht. Rupert hield z'n adem in. De menigte begon te mompelen was alsof één man z'n stem liet hooren: die stem rees en zweeg ge lijk een ver onweer. Nu hoorde hij het geklepper der hoeven. De paarden reden nu de rechte baan af. Hij haalde diep adem. Plotseling dook weer dat visioen van daar straks in hem op: Devonshire; een oud man stond bij den ingang van het huis, 'n huis met 'n rieten dak, z'n ouderhuis en sLnavde over het grauwe land, alsof hij iemand ver wachtte, die maar niet-verscheen. Nimbo wint! Honderd tegen een op Nimbo 'n Storm van geluiden brak los. Eerst hoorde men den naam van een paard, dan weer van een ander. Enkele paarden ren den gelijk op, doch aan den kop van der stoet zat een zestal paarden als het ware als een prop in elkaar geduwd. - „Paulus" wint Ik wed op „Paulus" Opnieuw haalde Rupert diep adem en een oogenblik haalde Rupert diep adem en een oogenblik later hoorde hij z'n eigen stem hvslerisch schreeuwen: „Paulus"! „Paulus"! Een plotselinge stilte viel .in, een stiltr huiveringwekkender dan hel gebrul van tienduizenden. De leidende paarden wa ren ongeveer 'n honderd meter van de eind streep verwijderd. Paulus had de leiding, doch plotselng werd hij ingehaald door een outsider. Ambuscade. Hun koppen waven nu bij elkander, dan weer wees de een. dan de andere voor 'n eindstrijd. Rn pert voelde hoe Ruby z'n arm krampachtig vasthield. Hij was één met de. groote massa in wier midden hij stond. De parfum van Ruby's haar drong to hem door - van Ruby, die hij z.uo innig lief had: hij lettf scherp op de kleuren van de jockey's, die bijna plat op de ruggen van hun paarde lagen. De paarden bereikten de eindstreep. (Wordt vervolgd

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9