STADSNIEUWS MAANDAG 4 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 DE VEREENIGING VAN DE H. ELISABETH. DE VIERING VAN HET ZEVENTIG. JARIG BESTAAN. De Kerkelijke viering van het 70-ja-ii'g bestaan der St. Elisabethsvereeniging is Vrijdagavond begonnen met e-sn Lof in de St. Lodewijkskerk, waarin het beeld van St. Elisabeth feestelijk versierd was. De zeereerw. pater mr. E. v. d. Helm O.F.M. hield onder het Lof een predicatie, met als tekst: „De liefde van Christus dringt ons". De eerw. predikant wilde een woord van ernst en bezinning spreken, zooals bij een mijlpaal past. Hij schetste het karakter van de naastenliefde, duidelijk daarbij aantoo- nend, dat de groote deugd, die ons bij onzen charitatieven arbeid moet zijn èn principe èn motief èn methode de Liefde is. Verder wees spr. op de noodzakelijkheid, om de liefdadigheid te beoefenen volgens de eischen van den modernen tijd. De gezangen onder het Lof werden stich tend uitgevoerd door de Eerw. Zusters en meisjes van het gesticht „de Voorzienig heid". Zaterdagmorgen te 8.15 uur was er een H. Mis in de St. Lodewijks-kerk tot inten tie van de leden en oud-leden der St. Elis.- vereen. met algemeene H. Communie. On der de H. Mis hield pater v. d. Helm een predicatie, waarin hij een hartelijken ge lukwensen richtte tot de jubileerende Vereen, en haar leden. Hij spoorde alle aanwezigen aan, te bidden voor de over ledene leden, opdat, mochten nog niet al len de eeuwige vreugde ziju binnen gegaan, dit op dezen jubeldag der St. Elis.-Ver., waaraan zij tijdens haar leven haar beste krachten hadden gegeven, door de voor spraak harer groote Patrones, moge ge schieden. Vervolgens drong hij er op aan, dat de leden ook en vooral in deze H. Mis voor elkander zouden bidden, opdat de werken van naastenliefde, die zij als leden der jubileerende Vereen, verrichten, haar tot geestelijk heil s-trekken. Laten wij, aldus Zijneerw., steeds het voorbeeld der H. Eli sabeth voor oogen- houden. Na de H. Mis was er een feestelijk ont bijt van de werkende leden in de Pastorie van de St. Petruskerk. Eerst nam de pre sidente, mej. D. Coebergh, het woord, die in het kort de geschiedenis der Vereen, memoreerde gedurende de laatste tien jaar. In dezen tijd is de tegenwoordig geestelijke Directeur, Pastoor Beukers, in plaats vau Pastoor Hafkenscheid z.g. aan de Vereen, verbonden geworden. Ook eenige leden zijn door overlijden en vertrek naar elders ont vallen, welkerplaatsen welwillend weer door andere dames zijn ingenomen. Spr. sprak nog haar vreugde uit over de goede verstandhouding, welke in de Vereen, heerscht en over de prettige samenwerking der dames onderling. Zij eindigde met de beste wenschen voor de Vereen, en dank aan den eerw. Directeur voor zijn betoonde gastvrijheid in kerk en pastorie en aan pater v. d. Helm voor de welwillendheid met welke hij de leiding van het triduüm op zich heeft willen nemen. Daarna sprak Pastoor Beukers de le den toe. Spr. zeide nog meer verheugd te zijn over dit jubileum als Pastoor van Leiden dan als Directeur. Spr. wenschte de dames toe, door ijverig en tactvol huis bezoek en het getrouw bijwonen der H. Mis, die op geregelde tijden voor de over leden zieken wordt opgedragen, en verdere geestelijke oefeningen, zich steeds voor beeldige leden te toonen. Dan zal, als over 5 jaar het 75-jarig bestaan gevierd wordt, de oogst daarvan kunnen getuigen. Mevr. Duynstee, vice-pres-idente, sprak uit naam van alle leden de presidente toe, voor wier toegewijd werk zoowel de ledeu als de zieken alle waardeering hebben. De secretaresse, mevr. Cründemaiin- Hofman, deed voorlezing van een aantal telegrammen en brieven -van gelukwen- schensommige vergezeld van een gift voor de arme zieken. Daarna had in het gebouw der St. Vinc.- Vereen. een feestelijke vergadering plaats, waarbij verversckingen werden aangeboden en waaronder extra uitdeeling van levens- middelen aan de door de vereenigïng be zochte gezinnen 55 in getal die blijde hun feestgave in ontvangst namen en waarvan velen ook hunne gelukwenschen aanboden. Tijdens de vergadering kwamen de presi dent en secretaris van den Bijz. Raad der St. Vinc.-Ver., de heeren Creughton en v. d. Meer, wethouder mr. Tepe en eenige oud-leden aan bestuur en leden huil geluk wenschen aanbieden. Zondag om half elf werd er een Hoog mis, tot intentie van de door de Ver. be zochte zieken, opgedragen in de St. Pe truskerk; het mooie altaar van St. Elisa beth preikte in smaakvolle bloemen-pracht. De zeereerw. pater v. d. Helm sprak na het Evangelie een woord over de St. Elisa- beth.-Ver., die hij beschouwde als een moe der voor de armen; tot de St. Elisabeths- Ver., die hij namens de armen en héél Ka tholiek Leiden dank bracht voor haar ze genrijk werk; voor de St. Elisabeths-Ver., Ion bate waarvan hij aller royalen gelde- 1 ij ken steun inriep. De collecte in de Sl. Petruskerk (waar liefdadigheidspredicatie was en de dames der St. Elisa-beths-Ver. zelf collecteerden), bracht op 815.81, die in de Mon Père ƒ106.121;, in de Hartebrug /1S0.62V;, in de St. Josephsparochie 67.421^, Klooster kerk Haagweg ƒ42.(Te zarnen 1211.98 KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland vergadert Woensdag middag te half drie in het gebouw dei- Kamer aan den Stationsweg. De agenda vermeldt o.m.: Goedkeu ring rekening en verantwoording over 1930 en voorstel tot décharge der Com missie voor Financiën. Voorstel tot ver zending aan het Hoofdbestuur der P. T. T. van een schrijven ora medewerking tot heb verkrijgen van de mogelijkheid om overal in het district dag en nacht te kunnen telefoneeren. Voorstel om het Arbitrage Reglement, aanbevolen in de Vereeniging van Kamers van Koophan del en Fabrieken in Nederland, ook voor de Rijnlandsche Kamer te aanvaarden. Voorstel- om aan te dringen op spoe- digen aanleg van den nieuwen weg Haag- sc-he SchouwPostbrug en deze op cle geprojecteerde breedte te brengen. Ver slag van bespreking met den heer Dijk graaf van het Hoogheemraadschap Rijn land en den Burgemeester van Oegst- geest terzake van den spoorwegovergang aan den Hoogen Morschweg bij de Vin li- brug. Bespreking resultaat van cle bestrij ding van de misstanden bij het afbe talingsstelsel in den naaimachinehandel te Leiden en Omstreken. Bevordering van den Vliegdienst NederlandNed. Indië. Vaststelling datum der verkiezing. Verkiezing van een lid voor de Commis sie v. h. Handelsregister en voor de Commissie voor Handels- en Nijverheids onderwijs. Openstelling Telefoonkantoren dag en nacht. Door het Bureau der K. v. K. wordt voorgesteld aan het Hoofdbestuur der Posterijen, Te'egrafie en Telefonie on derstaand schrijven te zenden: In verband met het feit dat op de dorpen, liggend in het district der Ka mer en genoemd op onderstaande lijst, het telefoonkantoor gedurende vaak lan gen tijd is gesloten en s avonds en 's nachts in het algemeen nimmer is ge opend, heeft onze Kamer het verzoek bereikt te trachten daarin zoo mogelijk verbetering te verkrijgen. Aangezien de automatiseering der te lefoonnetten van Leiden en omgeving, de bloembollenstreek uitgezonderd, waardoor tegelijk dag- en nachtopenstelling wordt verkregen, waarschijnlijk nog geruimen tijd op zich zal laten wachten, acht de Kamer het gewenscht hierbij een beroep op de welwillendheid van uw hoofdbe stuur te doen. De Kamer heeft onmiddellijk bij het overwegen of aan heb verzoek zou kun nen worden voldaan, gedacht aan de re geling, welke te Koudekerk met den hou der van het telefoonkantoor aldaar, is getroffen. Voor zoover dé Ivamer bekend is, komt deze regeling hierop neer, dat in den tijd, dat het kantoor officieel ge sloten is, per gesprek 0.25 wordt be taald en voor gesprekken 's nachts, tc beginnen om 11 uur 1.waar tegen over de telefoonhouder de verplichting heeft om steeds voor bediening zorg te dragen. Alvorens echter zich terzake tot de respectievelijke gemeentebesturen te wen den, veroorlooft de Kamer zich uw Hoofdbestuur te verzoeken, haar te wil len mededeelen of een regeling in djezen geest ook voor de andere gemeenten en buurtschappen in het district der Ka mer, de goedkeuring van uw Hoofdbe stuur kan wegdragen en of op medewer king der telefoonautoriteiten om de kan toorhouders tot medewerking te bewe gen, kan worden gerekend. De lijst van gemeenten in het district der Kamer, waar nog geen dag- en nachtopenstelling is, luidt: Ter Aar, Al kemade, Alphen a. d. Rijn, Bonthuizen, Hazetswoude. Katwijk, Nieuwkoop, Nieuw- veen, Xoordwijk, Noordwijkerhout, Rijn- saterwoude. Rijnsburg, Valkenburg, Voor schoten, Warmond, Woubrugge, Zeven hoven en Zoeterwoude. De nieuwe weg bewesten Oegstgeest. Het Bureau der K. v. K. stelt voor inzake den aanleg- van een nieuw wegvak in den Rijksweg 's-Gravenh age—Noord- Hollandsche grens, bewesten Oegstgeest liet volgend schrijven te zenden aan den Minister van Waterstaat: Met zeer groote belangstelling heeft de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland kennis- genomen van de plannen omtrent neveivbedoelden nieuw aan te leggen weg bewesten Oegst geest. De Kamer veroorlooft zich uwe Excel lentie mede te deelen, dat zij een snelle afhandeling dezer aangelegenheid op zeer hoogen prijs zal stellen, daar het verkeersprobleem in Oegstgeest zeer nij pend is. De bestaande wegen zijn ten eenenmale ongeschikt om het enorm drukke verkeer te verzwelgen en zij on- derschiijft dan ook volkomen de woor den van uwe Excellentie uitgedrukt in de Memorie van Antwoord: De bestaande traverse door Oegstgeest van Endegeest tot den bocht bij het Groene Kerkje, kan onmogelijk door plaatselijke verbeterin gen tot een behoorlijken weg voor snel verkeer geschikt worden gemaakt, we gens het bochtig verloop van den weg en de aanliggende bebouwing. Met het gekozen tracé kan de Kamer zich dan ook volkomen vereenigen en inzonderheid deed het haar goed te mo gen bemerken, dat het blijkbaar uitvoer baar was om bezuiden het Oegstgeester- kanaal een verbinding te projecteeren waardoor het verkeer uit Leiden cn Oegstgeest eerder op dezen nieuwen Rijksweg zal komen. In dit verband juicht de Kamer het ook zeer toe, dat uwe Excellentie in de M. v. A. heeft vastgehouden aan de voor dergelijke wegen normale kruinsbrccdle van 43 M. Het argument in het Voorloopig ver slag der Tweede Knmer genoemd, dat een dergelijke breelte niet noodzakelijk is, gezien het feit, dat de oude weg blijft bestaan, acht de Kamer met uwe Excel lentie niet beslissend. Te verwachten i.°. gezien reeds het drukke doorgaande ver keer op den besiaanden zeer gevaarl:;- ken weg, dat de geprojecteerde kruins breedte ten volle benoociigd zal zijn. De Kamer spreekt' daarom de hoop uil, dat uwe Excellentie het hier bedoeld.i wetsontwerp zeer spoedig wet moge zien en dat de noodige voorbereidingen en •••oi'kzaamheden met den meest moge'ü ken spoed uitgevoerd mogen worden. De sport en de belasting op de publieke vermakelijkheden. Aau den Gemeenteraad is het volgend adres verzonden: „De Nederlandsche Bond voor Lichame lijke Opvoeding, afdeeling Leiden en de i Roomsch Katholieke Lcids-che Commissie voor Lichamelijke Opvoeding, gevestigd te Leiden, hebben met leedwezen kennis ge nomen van het voorstel van Burgemoeste'r cn Wethouders tot wijziging van de veror dening op de heffing eener belasting op publieke vermakelijkheden enz. Het komt hun namelijk voor, dat door deze herziening alle verecnigingen, die sport beoefenen, ernstige finantieele nadee- len zullen lijden. Krachtens het nieuw voorgestelde artikel zullen volgens de toelichting van Burge meester en Wethc.-ders alle leden der ver ecnigingen, die sport beoefenen, bij het or- ganiseeren van wedstrijden belasting moe ten betalen naar de volle waarde van den entreeprijs, ook al hebben zij toegang te gen verminderd-» prijs of om niet, tenzij de contributiekaarten, welke recht op prijs verlaging geven, zijn afgestempeld en des wege reeds belasting is betaald. He! spreekt vanzelf, dat dit aan de leden van de verecnigingen een zware verplich ting oplegt, wat tengevolge heeft, dat vele leden zullen bedanken, wat weer minder sportbeoefening zal veroorzaken. Ook bij de heffing van de belasting op de contributies zal de groote verhooging dezelfde gevolgen hebben. Evenmin is het voor de verecnigingen fi- nantieel mogelijk de belasting door de ver eeniging te doen dragen, daar geen enkele over ruime middelen beschikt. De contributies zijn al zoo laag mogelijk gesteld om ieder de gelegenheid te geven lid ceneu vereeniging te worden. Het zelfde geldt voor de donateurs der ver eeni gingen. Het is dan ook, dat bovengenoemde bon den namens de vele spörtvereenigingen, die bij hen zijn aangesloten,, een dringend be roep doen op de leden van den Gemeente raad'om het voorstel vaD het College van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van cle verordening op 'de vermakelijkheids belasting niet aan te .nemen". Dit adres is ondertèekend door: Dr. C'. J. J. van Iterson, Voorzitter N. B. L. O., E. J. Bruins, Secretaris; H. L. J. Tobé, Voor'. R. Iv. Comm. v. Lich. Opvoeding, G. E. van der Linden, Secretaris. Handelsregister K. v. K. O p h e f f i n g: 1077. J. W. Hoogenslraa- ten en Zn. Leiden, Lange Mare 67. Klein handel gedistilleerd. Wijzigingen: 853. Firma Kaas en Co. Leiden. Kooze Rijndijk 86. Confectie fabriek. Vest. Fii.: 's-Gravenhage, Nieuw- straat 0. onder den naam ,,'t Pakhuis" (afd. winkelverkoop). 4479. „Boerderij Meerrust", Warmond, Dorpstraat 38. Café. restauarant, hotel. Bo vengenoemde handelszaak is met ingang van 1 Januari 1931 in eigendom overgegaan aan de N.V. Restaurant Royal" le 's-Gra venhage. 1333. Firma J. N. Gever. Leiden. Boter markt 26. Boek- en apierhanclel. lederwa ren. enz. N. Gevolm.: B. P. F. M. Gever, Leiden. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Wielrijdster gedood op de spoorlijn Gouda-Schoonhoven. Gisteravond omstreeks 8 uur is op den onbewaakt en overweg op de Beyerschen weg in de nabijheid van de halte Stolwij- kersluis van de spoorlijn GoudaSchoonho ven "n wielrijdster door den trein gegre pen. Na het passeeren van den overweg be merkte de machinist van den trein, die om 19 uur 19 van Schoonhoven was vertrokken en om 20 uur te Gouda moot aankomen, si ukken van 'n fiets aan zijn locomotief. De trein werd lot stilstand gebracht en een onderzoek werd ingesteld. Langs de rails vond men spoedig het lichaam van een vrouw, wier levensgeesten reeds waren geweken. Het lijk was aan het hoofd erg verminkt. De identiteit van het slachtoffer, dat op slag gedood moet zijn, i« waar zij geen papieren bij zich had. niet kunnen worden vastgesteld. Waarschijnlijk is de overledene een boeren dienstbode van naar schattiug 25 jaar. Men heeft het stoffelijk overschot naar het Van Itcrson-ziekeuhuis te Gouda ver voord. Omtrent de toedracht van het gebeurde weet men niets, daar'bij het passeeren \an den trein, die met een kwartier vertraging te Gouda aankwam, niemand aanwezig was. ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE LOENERSLOOT. NA EEN BEZOEK AAN DE BOLLENVELDEN. Reeds twee dooden. Gistermiddag te vier uur heeft te Ter Aasche Zuwe, gemeente Loenersloot een er.,stig auto-ongeluk plaats gehad. Een per sonenauto met zeven inzittenden, is, ver moedelijk tengevolge van een defect aan ,1e stuurinrichting in de Zuwe gereden. Ijlings toesnellende voorbijgangers slaag den er na veel moeite in de drenkelingen te bevrijden en op het droge le brengen. De doktoren Pierót uit Vinkeveen en De Snoo uit Breukelen werden onmiddellijk van het ongeval op de hoogte gesteld. Toen zij ter plaatse verschenen bleken bij twee der drenkelingen de levensgeesten reeds te zijn geweken. 0\erlcden zijn mevrouw Sweers cn een harer dochters, uit Arnhem. Haar echtgenoot en een andere dochter waren be- wuste'oos. Zij waren om 6 uur hedenavond nog steeds niet bij kennis. De familie Sweers, bestaande uil den heer en mevrouw Sweers, hun twee'doch ters cn hun zoon. alsmede twee kennissen, allen uit Arnhem, keerden van een tocht naar de bollenvelden naar laatstgenoemden plaats terug, toen het ongeval geschiedde. De burgemeesters van Vinkeveen en Loe nersloot dé heeren Wouters en Vorderhake en de gemeentevelwachter van Loenqn de Jong waren spoedig op de plaats des on- heils aanwezig. Nader wordt gemeld: Men is erin ge slaagd bij den heer Sweers de levensgees ten op te wekken. Het bewustelooze meisje blijkt niet- tot de familie Sweers te behoo- ren. Het is een vijftienjarig vriendinnetje van den thans overleden dochter. De chauf feur, alsmede een der andere inzittenden, bleven ongedeerd. De dood bij de beide slachtoffers werd geconstateerd door Dr. Postliuma uit Loe- nen, die ook spoedig na het ongeval Ier plaatse was. De heer Sweers, die bij kennis gekomen is. is met zijn 11-jarig dochtertje, dat nog steeds bewusteloos is en wier toestand hoogst zorgwekkend is. naar het Academisch Ziekenhuis le Utrecht overgebracht. Van de andere inzittenden werden licht gewond het 12 1/2 jarig vriendinnetje en het 15-jarig zoontje van de familie Sweers. Deze beiden zijn eveneens naar het Academische Zieken huis vervoerd. De bestuurder van cle auto, een bloedverwant van de familie S., bleef ongedeerd .en is heden doorgereisd naar Arnhem. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Een doode, een gewonde. In den nacht van Zaterdag op Zondag is, vermoedelijk tengevolge van het afloopen van een der achterwielen, een auto. waarin een paar monteurs gezeten waren, die repa- raliewcrkzaamheden verricht hadden, lus- schen Raalte cn Heinoo over den kop ge slagen. De inzittenden H., 30 jaar oud en ongehuwd, was op slag dood, terwijl cle chauffeur aan een zijner armen werd ge wond. De politie ste't een onderzoek in. Door een hollend paard omvergeworpen en gedood. De 26-iari.ee P. N.. zoon van een land bouwer le Maastricht, is. toen hij op zijn rijwiel zat, door een hollend paard omver geworpen. Hij kreeg een slag tegen hel hoofd en was op slag dood. STOOMSCHIP GESTRAND. Op weg van Rotterdam naar Engeland. Hel stoomschip „Sl, Annaland" van do Scheepvaart en Sleenkolenmaatschappij is op den Hinder bij Hoek van Holland ge strand. De sleepbooten „Poolzee" en „Ro zenburg" zijn derwaarts vertrokken. De „St. Annaland" meet 2248 bruto-re- gisterton en wérd in 1916 gebouwd. De Maatschappij is le Rotterdam gevestigd. Nader vernemen wij omtrent de stran ding van cle „St. Annaland", dat het schip op weg was van Engeland naar Rotter dam. Momenteel bestaat voor schip noch lading gevaar. De St. Annaland vlot. Een ander stoomschip gestrand. Het stoomschip St. Annaland, dal Zater dagavond op den Hinder is gestrand, is zon der assistentie vlot gekomen en is naar Rotterdam opgestoomd. Gisteren is opnieuw een stoomschip op den Hinder aan den grond geloopen. De naam van het schip is nog niet bekend. Sleepbooten zijn ter assistentie vertrokken. Ernstige vechtpartij te Geleen. Zaterdagavond heeft te Geleen een ern stige vechtpartij plaats gehad. De gebroe ders G. waren onder den invloed van ster ken drank en verzetten zich tegen cle poli tie. Toen deze een van hen, F. G., wilde ar resteeren, kwam zijn broer W. G. dreigend tusschenbeide. De politie zag zich genood zaakt een waarschuwingsschot te lossen. Toen de dreigende houding der gebroeders in den aanval overging schoot de politic opnieuw en trof W, G. in den buik. De toe stand van den getroffene was heden zeer ernstig. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 5 Mei. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO.-uilzending. 8.00915 Gramofoonpl. 10.6010.30 Gramofoonpl. 11.30—12.00 Gods. Halfuurtje Pastoor Perquin. 12.00 Po-ilieber. 12.151.45 Concert KRO-lrio o.l.v. P. Lus- lenuouwer. I152.U0 Garnelan-muziek. 2.60—3.00 Vrouwenuuitje. 3.404.00 Gramofoonpl. -1.005.00 Concert door leerlingen van het Pensionaat St. Louis Amersfoort o.l.v. G. R ood a 5.00—5.10 Causerie over Tourisme in Zwitserland. 5.106.40 Concert K'RO Kunst-Ensemble 0.1.v, P. Lusten bouwer. 6.30—7.00 Paler Lector B. H. Molken- boer: „Savonarola". 7.00— 7.30 Sohrif'Lverbeteringscursus. 7.3(1 l'ulilieber. 7.45 Vet'bonds'kwartierlje. 8.00—11.00 Concert KRO-orkest o.l.v. J. Gerritsen. M. van 't Woud (cello). M.m.v. het Frits Bouwmeester Ensemble. „Dr. Room's Yaeantiereis" van D. J. de K erk. „Rosalie" van Max Maurey. e.a. 9.00 Yaz Dias. II.00—12.00 Gramofoonpl. H i 1 v e r s urn, 298 M. fUilsl. AYRO-Uitzending. 8.00—9.50 Gramofoonpl. 10.00—10.15 Morgenw guitig. 10.3011.00 Gramofoonpl. 11.0012.00 Concert. G. laquinto (viool). 1. Coiien (piano), H. Sweres (zang), 12.00—2.00 AVTJJ-kwaïtel o.l.v. D. Groe ne veld. Grainotoon-p aten. 2.303.00 Lezing. '3.004.00 Knipcursus. 4.004.30 Viool-recital A. Pot. Vleugel: H. Schouwman. 4.305.30 Kinderurn'. 5.30—0.15 Kov. Lajos «n zijn orkest-, 6.15—6.15 P. Veldslra: „Het Binnenaan- varingsreglement". (j.jj7.u0 Luit.-Generaal Wittert: ..De be leekenis en het- streven van dcu Nederl. Bond in Duit-schland". 7.00—7.30 Engelsche les Fred. Fry. 7.30—S.00 W. Pijper: „De jongste Neder landsche muziek". 8.00—8.20 den lieer Meijeringh: „De In komstenbelasting". 8.20—8.15— Omroeporkest o.l.v. X. Treep. 8.45—9.15 Felix Timmermans leest uit eigen werk 9.15—9.45 Yervolg concert- 9.45 Di'. P. H. Killer bespreekt De Weg terug" van Erich Maria Remarque. 10.15 Vaz Dias, 10.30—11.00 Omroeporkest. 11.00—12.00 Gramofoonpl. Davenlry, 1554,4 M. 9.35 Morgenwijding. 10.05 Lezing. 11.20 Orgelspel. 12.20 Orkcsteoncert. 1.15 Televisie. I.25 Uitz. voor scholen. 3.50 Orkestconcert. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Lezingen Nieuw abc r. 6.00 Pianospel. 6.20 Lezingen. 7.05 Orkest concert. 7.207.50 Lezing. Daarna: Vervolg con cert. 8.20 Berichten en lezing. 9.00 „Bagdad-on-the-Subway". Vaude- v il e-progranima. II.00—11.20 Dansmuziek. L a n g e n b e r g, 473 M. 6.257.20 Gramofoonpl. 9.35—10.20 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.25—1.50 Orkestconcert. 4.20—5.20 Orkestconcert. 7.20 Orkestconcert. Intermezzo: „Des Knaben Wunderhorn". Koor en solisten. Brussel, 508.5 cn 33S.2 M. 508.5 M.: 4.20 Orkcsteoncert. 6.05 Gramofoonpl. 7.2U Concert. Orkest, trio en zang. 338.2 M.: 4.20 Orke&lconcert. 6,05 Gramofoonpl. 7.20 Concert. Orkest en solisten. „R a d i o-P a r i r", 1725 M. 7.05 Gramofoonpl. 11.50 Gramofoonpl. 12.25 Gramofoonpl. 5.20 Gramofoonpl. 7.20 Orkestconcert. 8.05 Vervolg concert. S.50 Concert. Orkest en solisten. Kalundborg, 115? M. 11.20—1.20 Orkeslconcerl. 2.20—4.20 Orkestconcerb en voordracht. 7.20—7.40 Orkestconcei t. 7.10—9.05 „Varulven". Tooneelstuk van Wo'demar. 9.05—9.20 Liederen-voordracht. 9.35—10.20 Orkestconcert. Z e e s e n, 1635 M. 5.05 Tijdsein. 5.50 Gymnastiek en daarna Gramofoonpl. 9.30—11.50 Lezingen. 1.5012.13 Gramofoonpl. 12.151.20 Berichten. 1.201.50 Gramofoonpl. 1.50—3.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.50—7.30 Lezingen. 7.50 Militair concert. 9.30 Lezingen en berichten. Daarna con cert van Herbert Groh-werken.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9