LUCHTVAART MAANDAG 4 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 R. K. Sportvereenigina „Leiden". Leiden Jun.Teijlingen-junioren 1—0. Leiden junioren, bravo! Zooals voorspeld wisten de onzen te winnen. Een wedstrijd, die prachtig gelijk opging, maar door het taaie volhouden van de onzen is gewon nen. De R. W. D. die direct hierna een wed-" strijd zouden spelen tegen S. J. C. behoef den niet te begimien wegens niet opkomen van S. J. C. De E. W. D. die toch wilden voetballen speelden nu een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen de onzen en verlo ren met 31. Hoewel de meesten reeds een wedstrijd gespeeld hadden speelde een gecombineerd Leiden-elftal tegen P. K. Het werd 42. En we kunnen direct er wel bijvoegen dat het erg noodig was voor de P. K.-mensohen om een oefenwedstrijd te spelen. Want er was in het geheel geen verband in de ploeg. De keeper kreeg daardoor veel en gevaarlijk werk en voor hem is het zeker een goede oefening ge weest. De Leiden-spelers wisten dan ook te winnen met 42. KORFBAL NOORD—ZUID 2—3. Op een der zijterreinen van het Sport terrein Houtrust te den Haag werd gis teren voor een vrij veel publiek de tra- ditioneele korfbalwedstrijd NoordZuid gespeeld. In het Noordelijk twaalftal hadden de gebroeders Madsen met Arends en Kokje van plaats gewisse1 d. Het begin was onzeker, doch al spoedig werd het spel levendiger. Reeds spoedig had Zuid de leiding genomen,, toen de scheidsrechter het mooie doelpunt van Hulsinga moest annuleeren in verband met een overtreding. Na een kwartier zakte een der Zuid-dames door haar knie en werd door mej. van Eek vervangen. Een gevaarlijke aanval van Noord levert door treuzelen geen resultaat op, terwijl even later mej. Hendriksen eveneens een prachtkans miste. Het was echter slechts uitstel en direct hierop deed haar broer •het beter en gaf Noord op fraaie wijze de leiding. Direct was Noord weer in den aanval, doch Zuid weerde zich nu ge ducht. Een vrije worp werd Noord bijna noodlottig.Er zat echter een doelpunt in de lucht en na een snellen aanval maakt Seits gelijk (11). Na de vakwis seling kwam Noord overdonderend opzet ten, doch Zuid weet van geen wijken. Bij een snellen Noord-aanval werd in eens ingeschoten, door loopen werd dit punt echter niet toegekend. Zuid was hierna zeer aan het woord, doch doelpunten ble ven uit, zoodat de rust met onverander- den stand kwam (11). Na de rust speelde Zuid heel wat be ter en de wedstrijd werd aan beide kan ten zeer snel gespeeld. Het spel was nog geen tien minuten oud toen bij een Zuid- aanval van der Graaf fraai doelpuntte (2—1). Snel golfde het spel op en neer, nu eens was Zuid in den aanval, dan weer Noord. Wel vergrootte Zuid den voorsprong, doch terecht werd dit punt niet toegekend. Na een half uur kreeg J. Madsen gelegenheid een fraai schot te lossen, die hij niet onbenut liet en lang zaam rolde de bal door den korf, zoodat de stand weer gelijk was (22). Dan was het woord weer aan Zuid, en herhaalde lijk verkeerde de korf van Noord in ge vaar. Toen er nog 2 minuten te spelen waren ondernam Noord een gevaarlijke aanval, die keurig afgeslagen werd. Snel ging de bal van Zuid naar den aanval en mej. Richel stond klaar om het leder door den korf te werpen, hetgeen geluk te (3—2 voor Zuid). Spoedig hierna kwam het einde, zoodat Zuid. opnieuw den Hol landbeker voor dit jaar gewonnen heeft. Fluks—H. K. V. 5—3. Een kat in 't nauw maakt soms rare sprongen. Door de overwinning op H. K. V. behaald heeft Fluks een kansje om aan de degradatiewedstrijden te ontko men. Het hangt nu nog af van Vitesse, dat volgende week een overwinning moet behalen op Ons Eibernest en dan is Fluks in veilige haven. De overwinning gisteren hebben de Rood-witten intus- schen niet cadeau gekregen. Er is van beide kanten vurig gestreden, hetgeen een spannende wedstrijd ten gevolge had. Door het niet verschijnen van den scheidsrechter werd eerst om half drie begonnen onder leiding van den heer Van Beeck, die zich welwillend beschik baar stelde. Beide partijen zijn bij het begin om beurten in den aanval. Fluks heeft ech ter het eerste succes. Eerst schiet Bem- mel zuiver in, wanneer echter juist is af gefloten, doch kort daarna levert hij een mooi schot van achter de paal na een keurig aanvalsspel. Dan is in de volgen de periode H. K. V. in de meerderheid en meer dan eens kruipt de Fluks-ver- dediging door het oog van de naald. De H. K. V.-aanval is zeer gevaarlijk, maar heeft geen suoces. Na 20 minuten zorgt Van Bemmel voor het tweede doelpunt. Wanneer dan gewisseld is en de bal uit geworpen, maakt Korse er dadelijk 2—1 van. Door een fout in de H. K, V.-aan val krijgt spoedig daarna Van Weesel een vrije kans, die hij benut en de stand op 31 brengt. Doch Cordes verkleint de voorsprong weer door onverwacht het tweede Haagsche doelpunt te maken. Fluks geer een goed aanvalsspel te zien, en dit wordt beloond wanneer uit een goede voorzet Meylink een mooi doel punt maken kan 4—2. Met d,eze stand komt de rust. Na de thee is H. K. V. in zijn begin opstelling zeer gevaarlijk in den aanval, maar de Leidsche verdediging houdt stand. De Fluks-aanval speelt eerst ze nuwachtig, doch komt later op streek. Na een kwartier maakt H.- K. V. door Korse het derde tegenpunt. Fluks gaat nu weer zenuwachtig spelen en maakt verschillende groote fouten. Langzaam aan komt het spel weer in vorm. Het is ongeveer 7 minuten voor het eind, wan neer Bemmel den stand brengt op 53. Dan eerst voelt Fluks zich veilig. H. K. V. lost nog eenige verre schoten doch zonder succes. Het einde is zoodoende een overwinning, die voor de Rood-Wit- ten van groot belang is. HOCKEV FRANKRIJK—NEDERLAND. Rust 41; einde 42. Gistermiddag werd voor een talrijk pu bhek de hockeywedstrijd FrankrijkNe derland te Parijs gepeeld. Wat. weinige Hol landers verwacht hadden en de Franschen slechts gehoopt, is gebeurd. Het Fransohe team heeft de Hollanders gedecidieerd ge slagen. Na Barcelona hebben de Franschen aanzienlijke vorderingen gemaakt en vast staat, dat de Hollanders de zaak te licht hebben opgenomen. De Hollanders hebben den afslag en zit ten direct op het Fransche doel. Dit duurt echter maar even, want met groote snelheid komen de Franschen opzetten en met een elan, dat de Hollandsche achterhoede zicht baar verrast. Er is ruim 5 minuten gespeeld als Soule met een geluikkig schot het eerste Fransche doelpunt maakt. De Fra-nsohen vallen steeds weer aan, doch schieten te weinig en de Hollandsche aanvallen stui ten af op Prieur en Tixies, die zijn doel uit stekend verdedigt. Na 20 minuten slaagt Kist er echter in hem te passeeren en gelijk te maken. Dan is het weer mis. De achterhoede faalt her haaldelijk en als voor het Hollandsche doel een corner bulley genomen is, ontstaat er een scrimuage waaruit Grimonprez 21 Even later als Hardebeck uitgeloopen is, weet Declerq hem te passeeren en den stand op 31 te brengen. De Hollandsche aanvallen stuiten steeds weer af o.p de Fransche achterhoede. Tixier verdedigt ziju doel uitstekend. Als kort voor de pauze Grim-onprez alleen doorbreekt en den bal voor zich uitdrijft, loopt Hardebeck in, doch mist en gemakkelijk slaagt Grimonprez er in 41 te maken, met welken stand de rust ingaat. Na de pauze zag men een geheel ander spelbeeld. De Hollaindsehe inzinking waar van men wat de eerste helft betreft, kan spreken, is voorbij, en fraai combineerend komen de Hollanders steeds weer voor doel. Uit een corner bulley voor het Fransche doel, plaatst Maas fraai naar het midden, vangt den bal en schiet het tweeden Hol landsche doelpunt. De Hollanders vallen nu met zoo veel elan aan, dat men meer doelpunten verwacht. Hun meerderheid is zoo groot,, dat een gelijk spel iliet uitgeslo ten wordt geacht. Herhaaldelijk krijgen we fraaie kansen voor het doel, doch Tixier weet steeds door stoutmoedig optreden zijn doel vrij te hou den, terwijl een groote modderplas voor het doel het inschieten bijna onmogelijk maakt-. Zonder verandering kooit het einde met een 4—2 overwinning voor de Franschen. DAMMEN KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Gastelaars neemt de leiding. De uitslagen der 6de ronde zijn: GastelaarsMolenaar 20 KleerKlinkenberg 11 Bernsende Jeu 02 BergmanVan der Stel ll De stand der eerste klasse is: gesp. gew. rem. verl. pnt. Gastelaars 6 4 1 1 9 v. d. Stel 6 2 4 S Bernsen .631 2 7 Kleer 6 3 1 2 7 de Jeu 6 2 2 2 6 Bergman 6 «-l 4 2 4 Klinkenberg 6 4 2 4 Molenaar 6—3 3 3 GastelaarsMolenaarLaatstgenoemde bood taaien tegenstand en hoewel Gaste laars alle zeilen moest bijzetten om zijn te genstander in bedwang te houden wist wit in het laatste gedeelte der partij zijn spel op mooie wijze tot winst te brengen en veroverde Gastelaars de winstpunten als mede de leiding. KleerKlinkenberg: Deze partij, welke bijna 4 uren duurde, waarin beide spelers aan het eind van het eerste speeluur in tijdnood verkeerden, slechts eenige afrui len kon hun het vereischte aantal zetten brengen, werd daarin een voorzichtig tem po wederom vervolgd. Zwart speelde een sterke partij en deed in het eindspel om achterstand te voorkomen eenige goede afruilen, waardoor remise een -feit werd. Klinkenberg behaalde dus een kostbaar punt, terwijl Kleer dito verspeelde. Bernsen—de Jeu. In deze partij ver speelde Bernsen zijn kans op den titel; door een misrekening kwam hij in 't mid den der partij zelfs 2 steenen achter, la ter haalde hij er wederom één in, doch moest beide winstpunten aan de Jeu laten, die in deze partij bewees meer te kunnen dan in de vorige partijen door hem naar voren gebracht. Bergmanvan der Stel. Hoewel in de zen kamp weinig werd gewaagd door dat men niets wilde riskeeren vielen er uit den aard der zaak ook geen noemenswaardige slagzetten voor. Nu sommige spelers op den titel van kampioen geen kans meer hebben en men hierdoor makkelijker durft spelen, komen er ook mooie standen voor. Dit bleek in de partij van der StelBerg man, waarin de heer Bergman na den ne gentienden zet van zijn tegenstander een verrassend mooien daanslag combineerde, waarvan de bestudeering ervan ten volle waard is, deze damslag werd als volgt ge nomen 38—33 40—34 27—24 38 slaat naar 4 met voor zwart verplichte zetten. LAWNTENNIS OM DEN DAVIS CUP Een Duitsche nederlaag in de eerste ronde. Bij het heerendubbelspel om den Davis Cup te Dusseldorf wonnen de Zuid-Afrikaners Kirby en Faroquarson van Nournevdr. Des- sart met 62, 63, 63. In de volgende ron de komt Zuid-Afrika tegen Ierland uit. NEDERLAND—MONACO Monaco wint op fraaie wijze. Zaterdag was het de tweede dag van de Landenwedstrijd NederlandMonaco. Ge speeld werd dubbelspel. Koopmanv. d. Heijden tegen LandauGalepe. De Hollanders verloren met 62, 61, 4 6, 2—6, 2—6. Monaco leidde dus met 30. De uitslagen van gisteren luiden: KoopmanLandau 62; 46; 64; 46; 01 (gestaakt); v. d. HeydeGallepe 3—6; 63; 62. Monaco won dus in het geheel 3 partijen. Holland won 1 partij, terwij! 1 partij onbeslist bleef. GYMNASTIEK DE NEDERLANDSCHE PLOEG TEGEN BELGIE. Gisteren is de Nederlandsche turnploeg, die tegen België zal uitkomen, samengesteld. De samenstelling luidt als volgt: E. Melkman, P. van Dam, M. Jacobs, J. v. d. Vinden, J. Caran<;a, J. Wijnschenk, B. Ens, N. Zwaaf, M. Asteribbe, Th. Brouwer. BILJARTEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP Dommering wint zijn derde partij. Zaterdagmiddag heeft Domming gewonnen en wel van den tegenwoordigen van België Baltus, die met e slechts 12 punten het tegen moest afleggen. verschil van kampioen De uitslagen zijn als rolgt: Van Belle 400 17 114 23.52 Luypaerts 222 17 50 13.05 Corty 400 17 152 23.52 Baltus 229 16 81 14.31 Luypaerts 400 10 136 40.— Sousa 249 10 92 24.90 Dommering 400 38 59 10.52 Baltus 388 37 92 10.48 Corty 400 16 173 25.— Moons 247 15 121 16.46 Poensgen 400 17 105 23.52 van Belle 275 17 80 16.17 PAARDENSPORT NEDERLANDSCHE FEDERATIE VAN LANDELIJKE RIJVEREENIGINGEN. De overhandiging van de oorkonden van den Estafetterit aan de Koningin. Het Malieveld in Den Haag bood Zater dagmiddag een ongewoon schouwspel. Daar waren de landelijke ruiters bijeen gekomen, die het escorte zouden vormen van de Fede ratie-patrouille, die den berichtenkoker met de oorkonden, welke vervoerd waren tijdens den grooten estafette-rit aan de Koningin zouden aanbieden. Zooals wij reeds bericht hebben, zou de overhandiging plaats hebben aan de Koningin aan het Huis ten Bosch. Het waren ruiters van de rijvereenigingen Kapt. v.'d. Wal te Hoofddorp, Kita Seneng te N. Vennep, Beyart te Purmerend en de Gouwe Ruiters te Wad- dinxveen. De Federatie-patrouille werd ge vormd door de ruiters G. Glay, Joh. Gehrels en J. Saarloos, die gekleed waren in het ofJ ficeele Federatie-tenue, waarin zij ook onze kieuren ditmaal in het buitenland hadden hooggehouden; Tegen 3 uur werd afgemarcheerd met het bereden muziekkorps, welwillend ter beschik king gesteld door het 3e half regiment huza ren, aan het hoofd. Precies te 3 uur reed de ruiterstoet de op rijlaan van het Huis ten Bosch op en ver scheen de Koninklijke Familie op het bordes. Nadat de ruitergroep zich in linie had op gesteld, werd de groet gebracht en speelde de muziek het oude Wilhelmus, dat allen luide meezongen. Hierna reed de Federatie patrouille naar voren en werd de metalen be richtenkoker aan den voorzitter der Federatie van Rijvereenigingen overhandigd. Met een korte toespraak reikte jhr. v. Coehoorn van Sminia de oorkonde met bijlagen aan de Ko ningin over. Vervolgens heeft H. M. den voorzitter haar groote erkentelijkheid betuigd voor de enorme prestaties der plattelanders. Daarna liet H. M. de bestuursleden der jubi- leerende Federatie, de leden der Centrale Pers- en Propaganda Commissie en de heeren ótappeleiders aan zich voorstellen. Op speciaal verzoek van de Koningin defi leerden de flinke ruiters en amazones nog vcor de Koninlkijke Familie, waarna naar het Malieveld werd afgemarcheerd en de stoet werd ontbonden. COURSES OP DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op Duindigt gehouden courses luidt: A Staprijs (prijzendraverij 4de klasse over 1750 M.): 1. Vpici, eigenaar B. F. v, d. Burg; 2. Utile, eigenaar N. Olieman. A Rabellaprijs "(ren op de vlakke baan over 1350 M.): 1. Avelin, eigenaar D. Siem Jr.; 2. Tailvent, eigenaar Stal Hippos. Amaliaprijs (prijzendraverij 2de en 3dg klasse 2050 M.): 1. Radio S., eigenaar Joh. Span; 2. Quettevillezoon, eigenaar J. in het Veld, Alwinaprijs (heat prijzendraverij le klas se 1690 Meter): 1. Charley Keyburn, eig. J, Kruithof Sr., 2. Flambeau, eig. D. de Vlieger, Alcantaraprijs (ren op de vlakke baan over 1800 Meter): 1. Maelstrom, eig. Stal Hippos; 2. Petit Pierre, eigenaar M. J. v. d Velde. POSTDUIVEN De Gevleugelde Vrienden (Alphen). Eerste wedvlucht, gehouden 2 Mei, vanaf Lier (België), afstand 110 K.M. De duiven werden gelost om 1 uur en bereikten als volgt hun hokken: 1 en 7: A. M. de Heij; 2, 3, 4, 5, 6 en 9: P, G. Borgers; 8. H. Bauer; 10. P. Grossat; 11 en 12: Gebr. Mens. Aankomst eerste duif 24421, laatste duif 24844 P. V. de „Trekvogel" (Leiden). Eerste buitenlandsche wedvlucht met oude duiven, van Lier (België), afstand hemels breedte 114 K.M. In concours 132 duiven, welke om 8 uur 20 min. met Z.W. wind in vrijheid werden gesteld. De aankomst ij als volgt: G. F. v. Dorp: le, 4e, 17e en 27e. R. Pet: 2e. J. Selier: 3e, 22e en 23e. D. Klootwijk 5e, 10e, 13e, 27e. L. de Romeijn: 6e, 15e, 34e en 37e. A, v; Dorp: 7e, 32e en 39e. J. v, Rcode: 8e, 9e, 16e. J. Braxhoven: 11e, 14e en 38e. K. Brandt: 12e, 29e en 42e. N. Pel: 18e, 31e en 45e. G. Bergman: 19e en 28e. J. Keereweer: 20e. A. P. de Kroon: 24e, 35e, 43e, 44e. A. N. Eradus: 25e, 30e, 36e, 41e en 46e. M. G. Vinkenstein: 26e en 40e. H. Wal- laart: 33e. A. Bekooy: 47e. De eerste duif werd geconstateerd om 9 uur: 3049 sec. De laatste duif 10 uur 2447 sec. Wedv(ucht vanaf Vilvoorde (België). Af stand 138 K.M. De uitslag is als volgt: R. Pet 1 58 en 61; A. P. de Kroon: 2, 17, 31, 52, 54 en 56; D. Klootwijk: 3, 22, 34, 39, 40 en 42; M Vinkenstein: 4; K. Brandt: 5, 13 en 55; G. Bergman: 6, 53; A. N. Eradus: 7, 9, 12 en 19; A v. Dorp: 8, 16, 18, 25, 29, 32, 35, 41, 43, 47 en 50; J. Selier: 10, 14, 20 en 33. C. v. Roode: 11 en 26; M. Keereweer: 15 en 48; L. D. Romijn: 21; N. Pet: 23, 27 en 49; G. v. Dorp: 24 en 28; H. Wallaart: 30, 44, 45, 46 en 51; J. Braxhoven: 36, 37, 38, 57, 59 en 60. De eerste vogel werd geconstateerd 11 uur 42 min. 1 sec.; de laatste vogel 12 uur 31 min. 45 sec. DE DO-X VLIEGT VERDER. De DO-X heeft aan de Dornier-faibrieiken geseind, dat heb vliegschip Vrijdagmiddag laat te Volla Cismeros in de Spaansche ko lonie Rio de Oro aan de Westkust van Afri ka is gedaald, na te Las Palmas te zijn op gestegen. Zaterdaigmorgen is het vliegschip om 8 uur van Villa Cimeros (Rio de Oro )vortrokken om naar Port Etienne te vliegen. Parachutist in Nieuw-Zeelanid omgekomen. Uit Welliïiigtton (Nieuw-Zeeland) wordt gemeldHaakon Quiller, een 35-jarige Noor, is gisteren om heb leven gekomen t-oen hij op een hoogte van 5000 voet met een va.l- seherm uit een vliemachine sprong. Het valscherm ontplooide zich niet en Quiller kwam met zijn hoofd op den grond terecht. EEN ESTAFETTE-RIT DOOR NEDERL AND. Ter gelegenheid van het eerste lustrum der Ned. Federatie van landelijke rijvereenigingen werd de groote estafette- rit door Nederland gehouden. Dé voorzitter der N. F. v. L. R., Jhr. Coehoorn, van Sminia, overhandigde aan H. M. de Koningin, die van de trappen van het Huis ten Bosch, te den Haag, het défilé gadesloeg, de op de rout verzamelde oorkonden. NATIONALE VELDLOOP. Ter gelegenh cid van het 2e lustrum van de A. S. V. de Zwaluwen werd te Hilversum een Nati onale veldloop over 5 K.M. gehouden. De burgemeester van Hilversum, J. M. J. H. Lambooy, onderhoudt zich met den winnaar Jan Zeegers.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7