fien- MAANDAG 4 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 NOORD NEDERLAND—NOORD- DUITSCHLAND 0—2. De semi-internationale ontmoeting N. NederlandN.-Duitschland, die gistermid dag in het fraai-gelegon Asser Sportpark, is gespeeld, heeft een teleurstellende min derheid van de Nederlanders aan het licht gebracht. In vele opzichten schoten zij tegen de Duitschers tekort, zoowel wat de snelheid en techniek, als teamwork be trof. Slechts een periode is er eigenlijk geweest kort voor de rust dat het spel gelijk opging. Toen slaagden de Nederlanders erin door hun enthousiasme de techniek der Duitschers teniet te doen, doch overigens waren de gasten den geheelen wedstrijd ver in de meerderheid. Had het binnen- trio beter geschoten, dan zou liet aantal doelpunten niet tot twee beperkt zijn ge bleven, hoe goed keeper Roossies en linksback Pots zich ook weerden. Met hen zijn tevens de beste spelers der Noord- Nederlanders genoemd. Aan den spits stond wel de jeugdige Pots, die de eenige was, die tegen de techniek der Duit schers was opgewassen. Naast hem en Roossies, onderscheidden zich voorts de linkshalf van der Kamp en de spil Legger. De voorhoede was een teleurstelling. De linksbuiten Dekker voldeed nog het beste. De Duitschers beschikten over een hechte verdediging en een snelle voorhoede, waar- tusschen de halflinie niet het noodige \erband bracht. De beste speler was Gün- ther, de linksback, die met hoofd en schouders boven de 21 andere spelers tiit- stak. Voorts blonk uit keeper Simoni, Biinger, Wahn en Schaar. De wedstrijd, die geleid werd door den heer De Wolff uit Hengelo en door ongeveer 7000 toe schouwers werd bijgewoond, heeft duide lijk aangetoond, dat de Noord-Nederlan ders nog heel wat moeten leeren voor zij het met succes tegen hun Oosterburen kunnen opnemen. KON. NED. VOETBALBOND. De wedstrijden van gisteren. De resultaten van gisteren laten zioh in het kort als volgt samenvatten. Excelsior won voor de promotieoompetitie van D.W.S., Blauw Wit en E.D.O. speelde in den beslissingswedstrijd gelijk 11), zoodat er nog geen beslissing is.'Lugdunum verloor van L.F.C. en P.Q.S. won van A.G.O.V.V., zoodat er in het Oosten een be slissingswedstrijd noodig is tusschen Go Ahead en P.E.C. De uitslagen; Internationale wedstrijden. Antwerpen: BelgiëNederland 42; RotterdamNederlandsche B-elftalBel gisch B-elftal 33; Assen: Noord-Neder landN. Duitschland 02. AFDEELING Eerste klas se: H.D.V.S.Stormvogels 17. Promotiecompetitie 2e klasse. Excelsior D.W.S. 31. Tweede klasse beslissing. A.F.C.—DE.C. 2—1; Hollandia— T.O.G. 1—3. AFDEELING II. Eerste klasse. Blauw WitE.D.O. 11. Tweede klasse B. OvermaasDOL 8—2; SVW—Fortuna 16. Derde klasse A. LugdunumLFC 24; HillinenAlphen 3 4. Promotie 3e klasse. Scheveningen— ON A 02. Vierde klasse A. PostduivenRCL RCL n. o.SOALeid- sche Boys 62. Reserve 2e klasse A. BMT 2— Quick 2 5—1; HVV 3—RFC 2 0—5; UV8 2ADO 2 0-2. Reserve 3e ki a s s e A. VIOS 2—ASC 2 9—1; BEC 2—Delft 2 3—1; Concordia 2—'RVC 2 3—6; Concordia 2—RVC 2 36; HVV 4^DHC 3 5—6. AFDEELING III. Eerste klasse. PECAGOVV 3—2. AFDEELING IV. Eerste klasse. BW—Eindhoven 2—9; De Valk—Willem II 06. LugdunumL.F.C. 24. In een door Lugdunum voor de rust en door L. F. C. na de rust slecht gespeelden wedstrijd, heeft L.F.C. revanche genomen voor de 4—1 nederlaag haar met Paschen door Lugd. toegebracht. Er is niet zooveel publiek aanwezig als arbiter v. d. Moor laat tossen, wat wel z'n oorzaak vindt in het radio-verslag van BelgiëHolland. Van meet af aan is Lugd. de meerdere der wit- hcmden, die met 2 invallers er voorloopig niet in kunnen komen. Duffels in het L.F. C.-doel is er echter direct goed in en stopt frati enkele goede schoten. Als na tien mi nuten Ramaekers er snel vandoor gaat geeft hij een hard schot dat onbereikbaar voor Duffels tegen de lat springt en daar na door Hijmans wordt weggewerkt. Gaan deweg komt L.F.C. echter weer in den aan val en als na 15 min. van Leeuwen een keurige pas van ,J. Scgaar krijgt geeft hij van der Berg met een knalhard 6chot geen schijn van kans (01). Lugd. geeft het nog niet gewonnen, doch Segaar is een groot struikelblok. Na 20 min. spelens wederom een gevaarlijke uitval der withemden, een misverstand in de groen-wilte achterhoede envan Leeuwen eemt de kans waar (0-2). Lugd. is er dan geheel uit, wat nog er ger wordt als scheidsrechter v. d. Moor rten zeer duidelijk buitenspel geval over 't hoofd ziet, zoodat alles blijft staanechter A.S.C.-T0URN0 0I OM DEN HARMONIEBEKER. V.O.C. winnaar. Begunstigd door schitterend voetbalweer hadden de seriewdstrijden plaats om den Harmonie-beker. Het bezoek was jammer genoeg sober. De bezoekers kregen even tjes zes wedstrijden te slikken. Men kan ook van het goede te veel krijgen. Als zeer aardige attractie had het A.S.C.-bestuur, door de welwillende medewerking van de firma De Vries en Stevens gezorgd voor een radio-verslag betreffende de wedstrijd BelgiëNederland, minder aangenaam was de mededeeling dat onze Hollandsche voet- ballers een nederlaag, en nog wel verdiend moesten accepteeren. Er werd een halve competitie gespeeld, zoodat alle vereeni- gingen alkaar hebben ontmoet. De wed strijden, die 25 minuten duurden, werden geleid door de heeren Lissauer, Hoek en Boom. Deelgenomen werd door V.O.C. (beker houdster), Concordia, Kampong en A.S.C. Het programma was eenigszins gewijzigd. Allereerst had de ontmoeting plaats V.O. C.Kampong, welke wedstrijd volkomen verdiend door V.O.C. met 51 werd ge wonnen. Kampong was zeer matig, de voorhoede was slapjes. Daarna de strijd V.O C.Concordia, ook hierin was V.O.C. de meerdere, cn won met eventjes 6 goals, terwijl Concordia (zonder dr. Thomee) slechts 1 doelpunt machtig kon worden. A. S.C.Concordia 01. Daarna A.S.C.Kam pong 02. Hoewel in deze wedstrijd A.S.C. beter speelde, had Kampong eenigermate geluk. Keeper Breen liep niet snel genoeg uit, en in open doel verdween het le doel punt, het tweede ontstond uit een corner. De meest belangrijke wedstrijd was V.O.C. A.S.C. die met gelijk spel eindigde. Na drie minuten spelen maakte van Goor het lste doelpunt 01. Kort daarna laat de V.D.C.-keeper een ingeschoten bal vallen, v. Goor snelt toe en 't is 02. V.O.C. ont plooit het spel iets beter, en hun vechts- binnen Durbin maakt 1—2. Een knal tegen de paal van v. Herwaarden. Een penalty tegen A.S.C. zet de meest opvallende spe ler van Everdingen in een doelpunt om 2—2. Als slot kregen wc nog een slappe match te aanschouwen van Kampong tegen Concordia. Zoo eindigde deze wedstrijden in de pret tigste harmonie om den Harmonie-beker. niet de L.F.C-speler, die in het bezit van den bal is, hij speelt door, wat te begrij pen is, daar er niet gegfloten is, en scoort onhoudbaar het derde doelpunt voor L. F. C. (03). Het publiek steekt haar veront- waardigng over het toekennen van dit doel punt niet onder stoelen of banken, wal niet goed te keuren, doch alleszins begrijpelijk was. Trouwens, tijdens de rust verklaarde '1" srechter een fout begaan te heb ben, en als dit op de eindstand van invloed zou zijn, kon Lugd. protesteeren en zou ait protest door Lugd. gewonnen worden. In- tusschen wa-s Lugd. zeer gedeprimeerd door dezen grooten achterstand en 10 min. voot de rust, profiteerde v. d. Wijngaard /an een fout van v. d. Berg, die onnoodig uit liep, om in het verlaten doel te schieten (0—0). Nadat Hijmans nog een zeker schij nend doelpunt van de doellijn haalt is het spoedig daarop rusten, met een 40 vier sprong der Haagwegbewpuers. In de twee de helft tapt groen-wit uit een arder vaatje en de L.F.C. achterhoede moet alle hens aan dek roepen, om doelpunten te voorkomen. Gezien het groote overwicht der Pomona-bewoners kunnen doelpunten echter niet uitblijven en na 6 min. spelen schiet v. Weerlee plotseling in (14). Lugd. die nu behoorlijk spel laat zien, dringt L.F.C. geheel terug, doch Hijmans en in laatste instantie keeper Duffels we ten van geen wijken. De druk blijft echter aanhouden en na 15 minuten spelen doel punt v. d. Laan zeer mooi het tweede groen-witte doelpunt. (24). De spanning is er dan weer geheel in en we zien een langdurige belegering voor de L.F.C. vesio, met af en toe een L.F.C.-uiival, die gemak kelijk door de Lugd.-backs wordt terugge slagen. Na 25 min. verstuikt v. Leeuwen een enkel en moet van verder spelen af zien. De Vos valt voor hem in, doch dat is een groote verzwakking, er gaat nu van de L.F.C.-aanval niets meer uit. De strijd wordt steeds voor het L.F.C.-doel gestre den. Nog slechts een doelpunt heeft Lugd. noodig en als het protest dan gewonnen zou worden, zou de uitslag 33 geworden zijn. Het mocht echter niet zoo wezen. De tijd vloog voorbij, achtereenvolgens regen alle voorhoede-spelers van Lugd. een schier niet te missen kans, doch nervositeit de-Jen alle kansen op niets uitloopen. Het was en bleef 24, en toen den heer v. d. Moor, die het veel te gemakkelijk opnam bij zoon belangrijken wedstrijd, het einde aankon digde zag men bedrukte Lugd. en verheug de L.F.C.-aanhangers. Lugd. moet nu een beslissingswedstrijd spelen tegen T. H. B. op een nader aan te wijzen neutraal ter- Hillinen—Alphen 34. De Rijnbewoners hebben in Hillegom revanche genomen op de nederlaag welke zij thuis loden en thans op hun beurt Hil linen in eigen huis geklopt. Met dit al heeft Alphen zioh nu tot de tweede plaats van het ranglijstje weten op te werken. Inderdaad een goed resultaat, als men bedenkt, dat zij eenige weken terug voor een der onderste plaatsen als gegadigde in aanmerking kwam. Omstreeks twee uur wordt aangevangen Aan beide zijden wordt aanvankelijk een slap spelletje te zien gegeven, doch als er pl.m. 1 min. zijn gespeeld, beginnen de be zoekers wat flinker aan te pakken, waar door enkele gevaarlijke momenten voor de thuisclub ontstaan. De Hillinen-ach- têrhoede weet voorloopig stand te hou den. Toch hangen er doelpunten in de lucht, want als even daarna J. Krumpel- man het leder goed voor doel plaatst is het Binnenkamp, die onhoudbaar scoort. 4712 Alphen heeft de leiding. Vlak daarna maakt Hillinen gelijk, dit doelpunt wordt evenwel geannuleerd wegens off-side. Het blijkt maar een kort uitstel van executie. Bij een nieuwe aanval van Hillinen zorgt den gelijkmaker. Doch dan komt Alphen weer aan de beurt, wanneer uit een recht- sche voorzet Windhorst andermaal zijn club de leiding geeft, Beide partijen blij ken aan elkaar gewaagd. Weer is het Hil linen, die door haar rechtsbinnen onhoud baar de stand gelijk maakt Met dezen stand komt de rust. Nauwelijks is er weer begonnen of het doel der bezoekers ver keert reeds aanstonds in gevaar. Bij een aanval van Hillinen kan Hesseling het leder niet weg werken, doch dan is keeper van 't Wout de man die redding brengt. Gedurende geruimen tijd neemt- Alphen daarna het spel in handen, doch de aan vallen harer voorhoede stranden s'eeds op het hechte verdedigen der Hillegomsehe achterhoede. De thuisclub zich lang nog niet gewonnen geeft forceert intusschen enkele doorbraken, waarbij eens de links buiten onverwacht zijn club weer de lei ding geeft. Alphen komt thans geducht in den aanval, maar de Hillinen-keeper weet van geen wijken. Eindelijk heeft Alphen succes, wanneer de snelle van Kooijk door alles heen rent en op schitterende wijze gelijk maakt. (33). Van Kooijk krijgt nu de smaak der overwinning te pakken. Hier gaat hij er met den bal van door, even het leder verplaatsen naar WindhorsJ, die in eens inschiet (34). Na dat het Hillinen-doel nogmaals aan groot gevaar is ontkomen, komt weldra het ein de met een. kleine maar verdiende over winning van Alphen. B. K. FEDERATIE. De uitslagen. Om het kampioenschap. R. K. T. V. V.—Caesar 2—0; H. M. S.— N. E. O. 3-1. Eerste klasse A. GrevenbiohtKimbria 51; R. K. O. N. S.-O. V. C. 4-0. Eerste klasse C. Grol's Heerenbelg 71; QuickDe Zweef 3-2; S. D. O. U. C.—V. D. Z. 4—2. De stand in de kampioenscompetitie is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. R. K. T. V. V. 3 3 10—3 6 D. H. L. 2 1—1 7—5 2 H. M. S. 2 1—1 5—5 2 N. E. O. 1 1 1—3 Caesar 2 2 18 DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.R.). De optocht, die gistermiddag om 1 uur van het Patronaat vertrok, en waardoor de Meerburgleden zoo'n mooie reclame maakten voor de bazar, die ten bate van „Het Wit-Gele-Kruis" gehouden wordt in de gymnastiekzaal, heeft een bevredigend verloop gehad. De junioren en adspiranten waren goed opgekomen. Gaarne hadden wij wat meer senioren gezien, maar dit is nu eenmaal niet anders. Het Bestuur heeft zijn best gedaan, om zooveel moge lijk leden te la'en meeloopen en dat dit nu niet zoo heel schitterend was, is een zaak, die de weggebleven leden voor hun rekening hebben te nemen. Maar nog maals: de totale opkomst was voldoende. Ongeveer 70 leden hadden aan de roepstem van het bestuur gevolg gegeven, een mooi cijfer. Meerburg II verloor op eigen terrein met 23 tegen Alphensehe Boys II. Nooit hebben wij aanmerkingen gemaakt over de speelwijze van onze tegenstanders, maar zooals de Alphenaren gisteren speelden was toch wel wat te erg, waartegen de scheidsrechter niet voldoende optrad. Voor de wedstrijd Meerburg ILeiden I en ook voor de veteranen-wedstrijd is het Meerburg-terrein afgestaan aan het stuur van „Het Wit-Gele-Kruis". Nie mand heeft dus Zondag a.s. vrije toegang tot het veld, niemand, dus ook geen leden of donateurs van de R. K. S. V. „Meer burg". De athleten, die gisteren hebben deel genomen aan 'le veldloopen in Amsterdam hebben de Meerburg-kleuren schitterend hoog gehouden. Met zijn vieren behaalden zc twee eerste prijzen, een vierde prijs en een vijfde prijs. C. Meskers werd gemak kelijk eerste in de afdeeling C. met ruim 100 M. voorsprong op nummer 2. Bravo! In dezelfde afdeeling werd M. Bergers 5e. A. Visser werd eerste in afdeeling B, ter wijl A. Slingerland in de afdeeling cracks op de vierde plaats eindigde achter Ves- sies, Burger en Haak. Aan alle vier nogmaals onze gelukwen- schen en wij hopen, dat zij op den ingesla gen weg zullen voortgaan, en ook dat hun fraaie successen voor vele andere Meer- burgers een prikkel zullen zijn de zoo mooie athletieksport metterdaad te gaan beoefenen. ZEILEN DE VOOR-KAAG. HET ZEILSEIZ0EN OP DE KAGER- PLASSEN GEOPEND. Een inzet met veel afwisseling. De Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportver- eeniging „De Kaag" heeft het zeilseizoen geopend met een tweedaagsch feest op de Kagerplassen. 't Is een prachtige inzet ge worden, ook al is het zeilen in de eerste plaats afhankelijk van den wind. Deze factor speelde ook nu reeds weer een grooten rol, Zaterdagmiddag zoowel als Zondagmiddag en dezen laatsten mid dag vooral. Wat echter bovenal meeviel was het weer. De temperatuur na zooveel koude voorjaarsdagen was plotseling omgeslagen, 't Was voorjaar, 't was lente geworden en er is genoten van de milde temperatuur, die de Kagerplassen in een heerlijke voor jaarsfeer bracht, zooals de stedeling maar zelden te aanschouwen krijgt. De Kaag-bestuurderen mogen ongetwij feld met voldoening op dezen inzet van het zeiseizoen terugzien. Dreigde er Zaterdag middag voortdurend regen, 't is zoover niet gekomen. Beloofde de Zondag een re gendag te worden, 't is anders geloopen, want tegen den tijd, dat de wedstrijden een aanvang zouden nemen, hield het op met regenen, er kwam wind, er kwam zon en 't zeilersfeest beloofde alleszins te sla- Jammer genoeg liet de wind in den na middag van gisteren de zeilers in den steek en werd het een ware drijfpartij, waaraan geen einde scheen te zullen komen. De jollen zeilden toen ruim drie uur over de baan, die Zaterdag in de helft van den tijd werd afgelegd. We zullen ditmaal geen volledig verslag van de diverse wedstrijden geven. Vooral plaatsgebrek dwingt ons tot beperking. We willen daarom met een kort overzicht vol staan. In de Handicapldasse D zeilde ditmaal twee 45 M2. Kruisers en een Scheldekrui- ser mede, die natuurlijk veel te snel waren voor die klasse. Daarom kregen de D-klas- §ers een ruime voorgift, dde na de wedstrij den van Zaterdagmiddag toch wel te groot bleek. Gisteren althans was de handicap der U-kla-ssers minder en wist de Walta ten slotte toch op den eersten prijs beslag te leggen. In de Regenboogklasse maakte Willem v. d. Mey met zijn Leede III al dadelijk een goede beurt. Zaterdagmiddag en gis termiddag wist frij zich, merkwaardig ge noeg zonder veel wind tijdens de wedstrij den eerste te plaatsen. Gistermorgen werd hij derde, maar niettemin bleef hij de eer ste plaats in den totaal-uitslag bezetten juist met zooveel punten als het nummer in het zeil aangeeft. In de jollenklasse, afdeeling A was Bor gerhoff Mulder uitgesproken de sterkste, in de B-afdeeling van Helvert, al moest hij in den wedstrijd van gistermorgen in mej. Oudshoorn zijn meerdere erkennen. In de C-afdeeling was Tonny v. Tienhoven wel wat te sterk voor de overige mededingers, zoodat hij wel spoedig in een hoogere klas se zal worden ingedeeld. We laten ten slotte hieronder de volle dige uitslagen volgen. Die van Zaterdag waren als volgt: Handicapklasse D: 1. Filo, stuur man F. Los, in 1 u. 58 min. 26 sec. ber. tijd, 2. Avalanta, stuurm. A. B. Fles, in 2 u. 8 min. 27 sec. ber. tijd. Regenboog klasse: 1. De I^ede III, stuurm. W. Z. v. d. Mey, in 2 u. 26 min. 39 sec., 2. Holland, stuurm. F. P. Bos, in 2 u. 32 min. 17 sec., 3. Duke, stuurm. J. C. v. d. Velde, in 2 u. 32 min. 28 sec. 12 Voetsjollenklasse A: l.Z.woordl- 12 V o o t s1 j o 11 e n k 1 a s s e A1. Woel watertje, stuurm. C. C. J. Wernink, in 1 u. D. 0. S. I—Victrix I 1—2. Onder zeer groote belangstelling wer den de nederlaagwedstrijden geopend. Het muziekgezelschap „Liefde voor Harmonie bracht de spelers naar het terrein. Waar na een korte1 toespraak de beide elftallen zich opstelden, terwijl de muziek het Wil helmus speelde. Als is begonnen is het di rect- te zien dat Victrix wil winpen en al direct is het D. O. S.-dcel in gevaar. Doch de achterhoede weet steeds met verre trappen het terrein te zuiveren. Ook de D. O. S.-voorhoede bedreigt het Vic- trix-doel, waarmee zii een paar corners forceeren, echter zonder resultaat. Bij een plotselinge doorbraak weet echter Victrix de leiding te nemen. (0l). D. O. S. valt flink aan doch de Vich'ix-backs weten steeds te redden of trappen corner. D. O. S. i-s in deze periode beslist sterker, doch taai wordt door de Haarlemmers verde digd, zoodat D. O. S. geen succes heeft. Onder de rust werden beide elftallen ge fotografeerd, wat D. O. S. goed gedaan schijnt te hebben, want bij een snelle aan val maakt de D. O. S.-linksbinnen onhoud baar gelijk. Dan wordt het een vinnige strijd om de leiding, wat tenslotte de Vic- trix-midvoor gelukte met- een fraaie kop bal. zocdat hiermede de mooie sterme daille was gewonnen. D. O. S. II speelde om "half twee tegen Lisse III, wat eveneens een pittige wed strijd wa-s, met spannende momenten, zij waren echter tegen Lisse niet opgewassen, al is de uitslag geflatteerd 25. Toch was de overwinning verdiend. R. K. Sportvereen. Alphensche Boys. De A. B.-junioren wisten thuis van de O. V. V.-junioren met 32 te winnen. Het derde elftal der A. B. moest in een spannenden gelijk opgaanden strijd thuis in Blauw Zwart III met 3—4 haar meer dere erkennen. Meerburg IIAlphensche Boys II 23. Deze wedstrijd welke eerder reeds werd 25 min. 12 sec., 2. Bruinvisch, stuurm. W. J. J. van Troostenburgh de Bruyn, in 1 u. 28 min. 18 sec., 3. Daphnia, stuurm. H. Bor- gerhoff Mulder, in 1 u. 39 min. 55 sec. B-k lasse: 1. Vagebond, stuurm. Th. v. Helvert, in 1 u. 31 min. 37 sec., 2. Ideaal, stuurm. P. Karreman, in 1 u. 32* min. 10 sec., 3. Kliever, stuurm. J. Kranenburg, in 1 u. 33 min. 17 sec. C-k lasse: 1. It Sweltsje, stuurm. T. v. Tienhoven, in 1 u. 31 min. 22 sec., 2. Ra detiske, stuurm. J. P. Crommelin, in 1 u. 32 min. 3 sec., 3. Onrust, stuurm. L. van Es sen, in 1 u. 34 min 15 sec. De uitslagen van gis te ren ochtend lui den: Handicapklasse D: 1. Walta, stuurm. P. Schieffer, in 52 min. 35 sec. ber. tijd, 2. Sperwer, stuurm. C. A. Vermaat, in 52 min. 58 sec. ber. tijd, 3. Filo, stuurm. F. Los in 53 min. 18 sec. ber. tijd. Regenboogklasse: 1. stuurman v. Rijn in 54 min. 58 sec., 2. Duke, stuurm. J. C. v. d. Velde, in 55 min. 31 sec., 3. De Leede III, stuurm. W. Z. van der Mey in 55 min. 32 sec. 12 Voets jollenklasse A: 1. Daphnia, stuurm. H. Borgerhoff Mulder, in 1 u. 10 min. 9 sec., 2. 11 Tigretto, stuurm. D. Rutgers, in 1 u. 13 min. 31 sec., 3. Bruin visch, stuurm. W. J. J. Troostenburgh de Bruyn, in 1 u.' 14 min. 2 sec. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Dob bertje, stuu-rvr. Gerarda Oudsnoorn, in 1 u. 9 min. 44 sec., 2. Vagebond, stuurm. Th. v. Helvert, in 1 u. 9 min. 47 sec., 3. Alvertje, stuurm. P. v. d. Meer, in 1 u. 10 min. 18 sec. 12 Voetsjollenklasse C: 1. It Sweltsje, stuurm. T. v. Tienhoven, in 1 u. 12 min., 2. Onrust, stuurm. L. van Essen, in 1 u. 12 min. 1 sec., 3. Radetiske, stuurm. J. P. Crommelin, in 1 u. 13 min. 12 sec. De Middagwedstrijden hadden het vol gend resultaat: D-klasse: 1. Walta, stuurm. P. Schief- fer*n 1 u. 2 min. 35 sec., ber. tijd, 2. Coppel- stock, stuurm. E. D. Kalis, in 1 u. 7 min. 25 sec., 3. Sperwer, stuurm. E. C. Vermaat, in 1 u. 8 min. 26 sec. Regenboogklasse: 1. De Leede III, stuurm. W. Z. van der Mey in 1 u. 18 min. 6 sec., 2. de Steur II, in 1 u. 21 min. 5 sec., 3. Duke, stuurm. J. C. v. d. Velde, in 1 u. 21 min. 15 sec. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Daphnia, stuurm. H. Borgerhoff Mulder, in 2 u. 5 min. 20 sec., 2. Bruinvisch, stuurm. W. J. J. Troostenburgh de Bruyn in 2 7 min. 24 sec., 3. II Tigretto, stuurm. D. Rut gers in 2 u. 7 min. 48 sec. 12 Voetsjolleo klasse B: 1. Lootje, stuurm. W. Pluygers, in 2 u. 52 min. 11 sec., 2. Kliver, stuurm. J. Kranenburg, in 2 u. 52 fnin. 25 sec., 3. Vagebond, stuurm. Th. v. Helvert in 2 u. 54 min. 38 sec. 12 Voetsjollen klasse O: 1. It Sweltsje, stuurm. T. v. Tienhoven, in 2 u. 51 min. 11 sec., 2. Radetiske, stuurm. J. P. Crommelin, in 3 u. 6 min. 25 sec., 3. On rust, stuurm. L. v. Essen in 3 u. 8 min. 54 sec. De totaal-uitslag luidt: D-klasse: 1. Walta 41 pnt., 2. Filo 28 pnt. Regenboogklasse: 1. De Leede III 51 pnt., 2. Karekiet 37 pnt., 3. Duke 32 12 Voetsjollen D-k lasse: 1. Daphnia 41 pnt., 2. Bruinvisch 24 pnt. B-klasse: 1. Vagebond 42 pnt., 2. Klie ver 27 pnt., 3. Dobbertje 27 pnt. C-k lasse: 1. It Sweltsje 54 pnt., 2. Radetiske 30 pnt., 3. Onrust 28 pnt. DE 12 V0ETSJ0LLEN- KAMPI OENSCHAPPEN. Voorwedstrijden noodzakelijk. Naar wij vernemen hebben zioh voor d© 12 Voetsjollenkampioenschappen, die op 16 en 17 Mei op de Kagerplassen zullen wor den gehouden, meer dan tien deelnemers aangemeld. Hierdoor zal het noodig zijn voorwed strijden te houden. De beslissing inzake het kampioenschap wordt daardoor zeker door gestaakt wegens weersgesteldheid met 51 in het voordeel der A. B. leverde thans voor de Alph. Boys andermaal de overwinning op. Bravo! Scheidsrechter Jansen leidde zeer goed. R. K. Sportvereen. ,,St.'Bernardus". Het eerste elftal van St. Bernardus heeft gisteren na een goed gespeelden wed strijd tegen V. A. C. I uit Js Gravenhage op eigen terrein op het kantje af een over winning kunnen behalen en wel met 21. Deze wedstrijd die onder leiding stond van den heer J. van Goozen uit Roelof- arendsveen (den aangewezen bondscheids- rechter was wederom niet opgekomen) nam pas te circa 3 uur een aanvang. On middellijk na de aftrap ontwikkelde zich aan beide partijen een vlug spel, het spel is nog maar slechts enkele minuten oud, of V. V. B. wist door een mooi, en voor den keeper onhoudbaar schot, de leiding te nemen, V. A. C. ook zij stelden al haar soms gevaarlijke momenten waren voor krachten in om te sooren, maar hoewel het soms gevaarlijke momenten waren voor het V. V. B.-doel, wist den keeper gere geld redding te brengen. V. V. B. wist voor den rust nog eenmaal te scoren, zoodat de ze inging met 20. Na de rust werd de strijd op dezelfde wijze voortgezet. Totdat V. A. C. eindelijk haar zwoegen beloond zag, doordat het V. V. B.-backstel te ver was opgedrongen. Hiervan werd door V. A. C. gebruik gemaakt en na een zeer mooie doorbraak wist een der V. A. C.- spelera met den bal er tucsohen door te glippen, me: gevolg dat deze belandde in het V. V. B.-doel (21). Hoewel door beide partijen alles in het werk gesteld werd om de score te verhoogen, mocht het hun niet gelukken, zoodat deze goed gespeelde wed strijd ten einde liep met een kleine over winning voor „St. Bernardus" (2l). De scheidsrechter leidde dezen wedstrijd tot tevredenheid van beide partijen. Ook aan hem is het te danken dat deze wedstrijd doorgang kon vinden.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6