FAILLISSEMENTEN BUITENL. BERICHTEN RECHTZAKEN Financiën en Economie UIT DE OMGEVING DE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 4 MEI 1931 DRAMA TIJDENS OPTOCHT TE OVERSCHIE. Jongeman vuurt een revolver af op zijn vroegere verloofde; daarna zelfmoord gepleegd. Zaterdagavond heeft zich in liet anders r.no nif.li.ee Overschie een droevige gebeur tenis afgespeeld, die iu het dorp groote consternatie verwekte, meeld de „Tel." In den Meistoe;, die Zaterdaeavond in Over- •■ehie was geformeerd en die door verschil lende slraten trok, liep een meisje mede, dat verloofd was geweest met een jongen, wien het niet naar den zin was, dat zij in den ronden optocht mede demonstreerde. Toen hei meisje passeerde, trok de jonge man een revolver en schoot, op haar. Vóór men den dader had kunnen naderen, was hij op de vlucht geslagen en zonder dat iemand het kon verhinderen, richtte hij de revolver op zichzelf. Hij was op slag dood. V ij vernamen nog, dat eenigen tijd ge leden de verloving tusschen den jongeman, den 21-jarigen M. -G. W., wonende in de Julianast iaat. en het. meisje, de 18-jarige Mv. YY., beiden te Overschie, verbroken was. YY. had zich dit zeer aangetrokken en langzaam was bij hem het voornemen ge rijpt het meisje en zichzelf van het leven fe berooven. Daar het bovendien kwaad bloed bij hem had gezet, dat zijn vroegere verloofde zich veel in A J.C.-kringen op- hield. heeft hij vermoedelijk de Overschie- sche Mei viering het beste oogenblik gevon den om aan zijn somber voornemen uitvoe ring te geven. Toen het meisje zich achter den optocht had aangesloten, kwam hij on gemerkt achter haar loopen, drukte eens klaps ren revolverloop in haar Glials en trok'af. Als door een wonder is mej. Y:an W. gered. De revolver was namelijk niet geladen en de jongeman had zich van te voren daarvan niet overtuigd. Het meisje en enkele omstanders draaiden zich op" het hooreu van do lclik van het wapen onmid dellijk om en zagen W. zich verwijderen. In dat oogenblik heeft de jongeman de re volver geladen. Aangezien men een nieu wen aanslag vreesde, snelde het meisje uaar den voor aan den stoet loopenden agent v^n politie Ridderhof. Deze liep naar do plaats waar men W. vermoedde, doch <le jongeman had de vlucht genomen. Nog \üór de agent hem kon bereiken hij was toen op ongeveer twintig meter afstand van hem, legde W. op zichzelf aan, schoot en zakte dood in elkaar. Hel drama speelde zich af omstreeks kwart voor acht op den Delftweg voor de woning van den burgemeester. Later heeft men daar een huls van een revolverpatroon gevonden. Vermoedelijk heeft W. eerst een schot gelost om tc probeeren of de revol ver werkte. an de zeven patronen, die er oorspronkelijk in zaten, waren er nog vijf aanwezig. Het lijk is door de politie in be- slag genomen, doch later naar de woning vervoerd. In dc jas van den jongeman rond men een tweetal brieven, écn aan zijn ouders en één aan den vader van mej. Van W., waarin hij mededeelde wat hij zou gaan doen. EEN OVERVAL IN BUNDE. Om een gulden tachtig en vier eieren. Ten einrle zich van in huis aanwezige geldswaarden en sieraden te kunnen meester maken drong een viertal kerels een der laatste nachten van April te Bunde de woning binnen van vrouw H. J. De vrouw werd tegen den grond geslagen, mishandeld en gebonden, waarna de roo iers kisten on kasten openbraken 0111 iels van hun gading te vinden. Ze hebben echter weinig genoegen van hun overval beleefd en konden slechts een bedrag aan geld van een gulden tachtg cent buil. maken benevens vier eieren. Als verdacht van medeplichtigheid aan dit scheimenstuk is aangehouden en inge sloten in het Huis van Bewaring te Maas- Dicht dc los-nrbcider J. II. R. uit Ulestra- tcn. „Msbd." DE BRANDSTICHTING IN DE ALEXANDERKAZERNE. Een wachtmeester in arrest. Naar do „Avp." verneemt, heeft Dins dagavond omstreeks tien uur wederom een begin van brand plaats gehad in de Alexan- derkazerne en wel in het gedeelte, waar de trcinafrleeling van de le artillerie-brigade is gelegen, dus voor de derde maal in een tijdsverloop van veertien dagen. In een onderofficierskamer, die was in gericht voor iogies van den officier van de weck, die na do beide vorige brandjes, in de kazerne den nacht moet doorbrengen, werd een stroozak brandend aangetroffen. Door krachtig ingrijpen van den wacht commandant werd verder onheil voorko men. In verband hiermede is de dienstplichtige wachtmeester O. in voorarrest gesteld. Op hem moeten verschillende bezwarende ge schriften zijn gevonden. Bankbediende gearresteerd. Tc Drift werd een 19-jarige bankbe diende gearresteerd wegens diefstal van 500 ten nadeele van zijn patroon. Hij had in den loop van den tijd onge veer f 400 aan gomde gelden verduisterd en was voornemens met het gestolen geld dc rekening daarvan te vereffenen. Uitgesproken D. J. van Rijn, Oegstgeest, Rijn- zichtweg; cur. mr. F. H. van der Tas, Lei den. ONGELUKKEN. BOOT OMGESLAGEN. Tien inzittenden verdronken. L it Lindau a. h. Meer van Constanz, wordt gemeld: Door een hevigen Focnstorm is een boot met elf inzittenden op het meer omgesla gen. Slechts een jongeman werd levend ge red; drie lijken werden geborgen. Niette genstaande het ijverig zoeken zijn de ze ven overigen nog niet gevonden. DE EXPLOISIE IN HET BRAZILIAANSCHE ARSENAAL. Nog vele vermisten. Omtrent de ontploffing in 't Braziliaan- sche marine arsenaal wordt nog uit Rio de Janeiro gemeld, dat tot nu toe 45 lijkeu zijn geborgen, van welke 38 konclcn worden geïdentificeerd. Er worden echter nog vele personen vermist. Een motorboot, die de plaats van de ramp op het moment van de ontploffing passeerde, is spoorloos verdwenen. Dc bei de inzittenden werden in een ziekenhuis te Rio de Janeiro teruggevonden zonder dat zij wisten hoe zij daar gekomen zijn. NOODLOTTIGE VERGIFTIGING IN DUITSCHE FABRIEK. Vier dooden, drie ernstig zieken. Uil Harburg wordt gemeld: Bij het ver voer van restanten tiii werden de met het transport belaste arbeiders plotseling on wel, zoodat zij in allerijl naar her zieken huis moesten- worden overgebracht, waai vier hunner reeds zijn overleden, terwijl nog drie slachtoffers in levensgevaar verkee- ren. Geconstateerd weid, dat men met een arsenicuin-waterstofvergiftiging had te doen. Spelende kinderen op den rijweg. Aan hoe groot e gevaren kinderen zich blootstellen, die op den rijweg spelen blijkt uit. een statistiek over de verkeers ongevallen te Berlijn. Gemiddeld hadden er in 1930 per dag drie ongevallen plaats, waarbij kinderen gedood of gewond wer den: in totaal 923. Alles bijeen hadden er in Berlijn in 1930 11.079 verkeersongevallen plaats. lit de statistiek blijkt, dat de kinderen door hun spelen op den "rijweg niet alleen hun eigen leven in gevaar brengen, maar ook dat van anderen dit euvel geldt trou wens ook voor volwassenen. Er werden na melijk 2021 verkeersongelukken veroor zaakt door de schuld van voetgangers, waarvan 1037 tc wijten zijn aan de slechte gewoonte van kinderen om op den rijweg te spelen. Berlijn .neemt thans maatregelen om de jeugd meer onderwijs tc geien in de rege len van het verkeer. AARDSCHOKKEN IN ENGELAND. Zondagmorgen werden in het oosten van Lancashire aardschokken gevoeld, die zich van Bolton uit voortzetten naar Eccles en Manchester tot Didsbury, in welke laatste plaats zij het hevigst waren. Verscheiden echoorsteenen werden hier vernield. Te Pendleton veroorzaakte de schok eenige opschudding, evenals tc Brougthon en in het district Eccles. Hier en daar verlieten de menschen in angst hun huizen. De brandweer was gereed om gedeelten van huizen, die de veiligheid in gevaar brachten omver.te halen. Vau persoonlijke ongeval len is geen melding gemaakt. GROOTE BRAND BIJ KILCE. 6 personen verbrand. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn in het gehucht Jastokoiv bij Kilce (Po len) zes gebouwen mot bijgebouwen ge heel door brand vernield. Voor de brand weer aanwezig kon zijn, waren de huizen reeds geheel afgebrand. Zes personen kwamen in dc vlammen om. De vermiste Groenland-expeditie. Kapitein Ahrenbcrg is Vrijdagavond om 5 minuten over 8 te Reykjavik op IJsland geland en zal zijn vlucht naar Groenland voortzetten. De Engelsehe regeering heeft 2 groole vliegbooten beschikbaar gesteld, die eveneens aan de opsporing van dc ver miste expeditie zullen deelnemen. Roofmoord. Vrijdagavond is te. Juterbog mevrouw Burmeisler, die daar met haar man aan hel hoofd van een filiaal van een Berlijnsche zaak ètond, na liet. sluiten van den win kel, toen het personeel reeds vertrokken was, door een onbekend gebleven persoon overvallen en vermoord. De dader, die met de plaatselijke om standigheden goed op de hoogte mnpi zijn geweest, is door een achterdeur binnenge slopen en heeft, terwijl de vrouw bezig was de kas op te maken, haar eerst met een ijzeren gewicht neergeslagen en- haar vervolgens een kaasmes in den hals gesto ken, waardoor de halsslagader afgesneden werd. Met dit mes in den hals werd het slachtoffer gevonden. Een bedrag van on geveer 500 Mk. is geroofd. De moord op den brievenbesteller^-"'^ te Schoeneberg. Omtrent den moord op den brievenbe steller, Gustav Schwan, welke Vrijdagmor gen in dc „GoSsoivstrasse" te Schoene berg is gepleegd, wordt nader bekend, dat de vermoorde ongeveer 6500 Mk. in zijn brieventasch moet hebben gehad, welk be drag geroofd is. Dc dader had enkele dagen geleden een kanier gehuurd in de woning, ivaar de brievenbesteller vermoord is en zou deze kamer Vrijdag voor het eerst betrekken. Hij is Vrijdag dan ook gekomen, doch wist zijn kost juffrouw te verwijderen door haar eenige boodschappen te laten doen. Hij had een postwissel van vijf mark onder valsehen naam aan dit adres gestuurd en heeft den brievenbesteller waarschijnlijk vermoord, toen hij hem dit. bedrag uitbe taalde. De president van politie te Berlijn heeft een belooning van 1000 Mk. voor de ont dekking lan den dader uitgeloofd, terwijl een gelijk bedrag uitgeloofd is door de Berlijnsche directie der posterijen. Tetzner terechtgesteld. Naar uit Regensburg gemeld wordt, is Zaterdagmorgen te 7 uur het vonnis tegen den moordenaar Kurt Erich Tetzner vol trokken. Behalve de bevoegde vertegenwoordigers der autoriteiten waren nog tegenwoordig 12 getuigen en zes journalisten. Ook de rechters, die Tetzner hebben veroordeeld, waren aanwezig. Tetzner zag bleek, doch was volkomen rustig. Na voorlezing van het vonnis vond de terechtstelling plaats door den beal uit Munchen. Gepoogd zijn vrouw te dooden? De rechtbank te Middelburg behandel de dc zaak tegen den koster te Ove- zande, thans in arrest, verdacht van po ging tot moord op zijn vrouw, op 5 Fe bruari j.l. gepleegd door op haar van korten afstand een geweerschot te los sen, waardoor de vrouiv ernstig aan hals en rug werd gewond. Subsidiair werd ten laste gelegd poging tot doodslag, poging tot zware mishandeling 'met voorbedach ten rade, en poging tob zware mishan deling. Meer dan twintig getuigen waren in deze zaak gedagvaard. De echtgenootc van den koster, als ge tuige gehoord, onthoudt zich van verkla ringen, door zich op het recht van ver schooning te beroepen. De volgende ge tuige, mej. Knoppens, had den middag van don dag, waarop de aanslag ge schiedde, nog met den koster staan pra len. De vrouw van don koster had toen iets geroepen, in den trant van: „Dat moet je vanavond om 9 uur eens doen dan zal je er niet meer zijn". De verd. had tegen haar gezegd: „Marie (de vrouw) komt nog eens in Middelburg". De vrouw van den koster was jaloersch van aard. De getuige-deskundige dr. Huese te Goes, wiens hulp door den plaatselijke» geneesheer dr. Folmer was ingeroepen, achtte de verwondingen der vrouw niet levensgevaarlijk. Zij ivaren veroorzaakt door een schot hagel, van hoogstens 1 M. afstand gelost, schroei wonden waren niet aanwezig. Vermoedelijk is het schot ge lost, terwijl het geweer niet in den aan leg was, doch vanuit de heupen gericht. Poging tot zelfmoord acht hij uitgeslo ten, evenals de deskundigen dr. Spuyman en jhr. Boogaert. Tn dr. Folmer en vooral in pastoor Huf (dc vroegere pastoor van Ovezande) had verdachte een paar goede pleiters gevon den. De vrouw was erg lastig, ziekelijk jaloersch volgens dr. Folmer. Pastoor Huf was altijd uitstekend tevreden geweest over zijn koster. Het was hem volkomen bekend, dat de vrouw een lastig mensch was. Hij had wel eens gedacht, daar komt moord of doodslag van. President: Van welken kant? Getuige: Dat is moeilijk tc zeggen, maar zeker niet van den kant van den koster. De legen woord ige pastoor van Ove zande, de zeereerw. heer Willemsen, was goed tp spreken over verd. De vróuw was cenigszins vreemd. De man wist geen raad, hij werd voortdurend achtervolgd. Dat hij hiertoe aanleiding gaf, was den getuige niet bekend. Omstreeks half tien van den bcwusten avond was hij gewaar schuwd, dat er iets niet de vrouw van den koster gaande was. De koster ver- loefde tóen in de keuken der woning van den pastoor on was erg zenuwachtig. Toen de. pastoor vroeg wat er gaande was, zei hij zoo iets van „Marie, Marie". De gewonde vrouw zei den pastoor, dat haar man op haar geschoten had en hield dit vol. toen hij vroeg of zij het zelf niet. gedaan had. De gedachte van den pas toor was, dat. de vrouw het zelf gedaan had, ook al naar aanleiding van gesprek ken, die hij wel eens met den man De verdachte, door den president ge hoord, verklaart dat hij reeds 11J< jaar getrouwd is. De verhouding was slecht, hoewel hij .geen aanleiding hiertoe gaf. Zijn vrouw had hem al eens gedreigd dood te schieten, daarom had hij zijn geweer in de garage verborgen. Den be- ivusten avond nas hij, na dc kinderen naar bed gebracht te hebben, naar de kerk gegaan om werkzaamheden te ver richten. Toen hij om acht uur naar huis wilde gaan, zag li ij zijn vrouw tegen den muur staan. Hij was bang voor haar en liep weer naar de kerk. Om negen uur ging hij weer naar huis en toen hoorde hij zijn vrouw roepen „wacht eens even!" Verd. was toen weggeloopen, daar hij de vrouw niet. vertrouwde en ging de keu ken van dc pastorie binnen. Hij was zoo zenuwachtig, omdat zijn vrouw hem al een heelen middag achterna zat. De officier zeidc in zijn requisitoir, de verklaringen der vrouiv, die zich op het recht, van versehooning beriep, te zullen uitschakelen. Zelfmoord is volgens des kundigen uitgesloten. Waarom die angst om weg te vluchten, als de vrouw op hem toekomt Uit het gesprek, dat verd. 's middags met getuige Knoppens en pas toor Huf had, is op te maken, dat het plan tot moord rijpte. Verdere aanwijzin gen tegen den man zijn het geweer met de patronen, die hij weggestopt had voor zijn vrouw die deze dus niet wist te lig gen, de angst van hem in keuken der pastorie enz. Spreker wil aannemen dat de vrouiv veel schuld heeft, de sympathie van heel het dorp gaat uit naar verd. Hij eischt, deze verzachtende omstandig- ehden in aanmerking genomen, zeven jaar gevangenisstraf. Volgens den verdediger, mr. Kegge uit Goes, is er absoluut niets bewezen. De moreel e schuldige is in elk geval de vrouw, dat de koster de dader is, is echter niet. bewezen. Pleiter verzoekt vrijspraak en ontslag uit voorloopige hechtenis, hetgeen wordt geweigerd. Uitspraak 13 Mei a.s. „Tel." BELANGENGEMEENSCHAP PHILIPS—OSRAM. Naar wij van bevoegde zijde verne men, zijn er tusschen de Osram G m. b. IT. te Berlijn en de N. V. Philip? Gloei lampenfabrieken te Eindhoven onderhan delingen gevoerd, die tot resultaat heb ben gehad, dat het laboratoriumonder zoek, de fabricage en de verkoop van deze beide firma's op het gebied van Neon lichtbuizen gecombineerd worden. De belangen der beide ondernemingen worden in een Internationale Neon Maatschappij vereenigd. DRUK BEZOEK AAN DE BOLLEN VELDEN. Een somber begin van een schoonen dag. Teleurstellend zag het iveer er Zondag morgen vroeg uit: dc regen plaste lang zaam maar zeker neer; do asphalt wegen glommen en boden een mist roos tigen aan blik. Het scheen een regen voor heel den dag en zij die op druk bezoek gerekend hadden, mompelden van een bedorven dag met groote schade. Dan er kwam uitkomst en te fond 9 uur klaarde de lucht op en het weer werd mooi. Dat hadden allicht duizenden zich geprofiteerd, want toen de extra-treinen binnenliepen werd het aangevuld door honderden auto's en Touring-cars een drukte van jewelste. Bewonderend nas de roep en de lof van die duizenden, die een bezoek aan al het moois hebben gebracht. Het versterkte politiekorps in de bloe- mendorpen regelde weer op uitnemende wijze het verkeer, zoodat geen ernstige, verkeersongevallen voorkwamen. De regen en de nachtvorsten hebben aan'de bollen en de bloemen geen goed ge daan. De mooie kleuren-rijkdom van hya cinthen- en tulpenvelden is weer door dui zenden bewonderd. Dc narcissen zijn zoo goed als geheel van de velden verdwenen, maar dc tulpen konmn op en staan op tal van velden al in volle kleur. Daar tusschen liggen uitgestrekte bed den vol-dragende hyaciuthen. Hier en daar is men de bloemen al aan 't afritsen ber gen van afgehaalde hyacinthen-bloemen duiden er op, dat we het einde van dit len te-feest al weer naderen. Dc hyacinthen loopen nog wel een week mee. 1 irtusschen zijn dan <lc tulpen zoo goed als alle uit, zoodat er een groote ver scheidenheid van keuren op de reeksen van velden tusschen Haarlem en Leiden te bewonderen is. Tot besluit zullen dan de Darwins het veld voor zich allepu hebben. Als het weer meewerkt zullen dus in het bollenland nog gedurende enkele we ken de bloemenvelden in kleur staan. HILLEG0M. Gemeenteraadsverkiezing. Daar de lieer J. ian Houten zich voor dc groslijst der R.-K. Kiesvereenigng niel meer be schikbaar stelt is de 3e stemming overbo dig geworden. Ten gemeentehuize zal nu voor de Kath. Staatspartij de volgende candidatenlijst worden ingediend: 1. P. Klaver, 2. B. N. Loerakker, 3. J. B. Mes kers, 4. F. C. van Lierop, 5. G. J. A\Ma thol, 6. G. J. Kerkhof, 7. A. Th. Goemans, 8 F. Selhorst. 9 L. Th. J. van Dijk, 10 J van de Loo, 11 W. H. Ruigrok, 12 J. van Deur- sen, 13 H. Walkers, 14 Th. van der Hoorn. Op Dinsdag 23 Juni den vooravónd. DERDE BLAD PAG. 10 van de stemming zal in hotel „Flora" een propagandas vond worden gehouden. Personalia. De heer J. W. Oolders té Haarlem is toegelaten als volontair van het bureau van politie alhier. Reclame-week. De winkeliers hier ter plaatse hebben besprekingen gehouden om te komen tot een reclame-week. Een voor- loopig comité is benoemd en het staat vast dat veel activiteit zal worden betracht. SASSENHEIM. Jubileum. Den lsten Mei was het 40 jaar geleden, dat onze plaatsgenoot de heer C. v. d. Wilden als timmermansknecht bij dc firma J. P. Oudshoorn in dienst was gekomen. Dien dag is voor den jubilaris niet onopgemerkt voorbijgegaan, want hij werd door den jongsten firmant afgehaald en door den oudsten firmant ontvangen welke hem eenige woorden van waardce- ring heeft toegesproken. Als blijk van sym pathie werd hem een enveloppe met in houd overhandigd. Door den burgemeester werd de jubilaris gefeliciteerd, de hem de medaille verbonden aan de orde van Oran je Nassau overhandigde. De jubilaris dankt voor de gelukwenschenhij bracht den dag in huiselijke» kring verder door. OEGSTGEEST. Man tloor tram overreden. Zaterdagavond omstreeks 11 uur is op den Rijnzichtweg J. J. H., boekhouder te Leiden door een in de richting Katwijk rij dende tram overreden en gedood. Het lijk nas deerlijk verminkt. Plaatse lijke doctoren waren spoedig aanwezig, doch konden slechts den dood constatee- ren. N00RDWIJK. Stemming kiesvereeniging. Voor de 3e stemming van de groslijst was gisteren weder veel belangstelling. Deze werd ge houden voor de volgorde der reserve-can- didaten. Uitgebracht werden 568 stemmen, waarvan er 42 ongeldig waren: Gezien de overeenkomst dat de plaatsen om en om bezet zouden worden, werd no. 8 J. Th. de GrootMulder 406 stemmen, no. 9 J. Th. Caspers 291, no. 10 Alida de Groot 381, no. 11 F. Lassooij 249, no. 12. Th. O vermeer 319 no. 13 Ch. Diels 246, no. 14 J. Braun Snr. 299. De rest'eerende kregen respectievelijk Th. G. van Went Thzn. 286, E. C. Wilnis 269, W. P. de Vreede 240, J. H. v. d. Werf 237, Th. J. van Went Gzu. 220 en Th. v. d. Weijden Nzn. 216 stemmen. KATWIJK. Verkoopir.g. Zaterdag is door B. en W. bij inschrijving verkocht dc afbraak van het Groot Badhotel en aanhoorighe- den aan den Zuid-Boulevard. Inschrijvers om af te breken waren: Nic. v. d. Akker Zoeterivoude 1255.C. v. d. Plas Kat wijk aaan Zee 625.K. Schuitemaker Katwijk aan Zee 1300.J. Bergmans Schiedam 1227.L. van Leeuwen Half weg 2667.Gebr. Slooten, Waddinx- veen, JT. Striku erda. Den Haag SSS.— G. van Slooten Wormerveer 2510.P. Cornelissen Amsterdam 2929.Stolkcr en Knijf Schiebroek 1353.v. d. Drift Leiden 1111.J. A. Groen Rotterdam 10(50.— Gebr. Slier, Amsterdam 2000; Geusenbroek Medemblik 100.— A. Keus Katwijk aan Zee 500.— Aring en Diegen Amsterdam 1718.19, J. G. Drinkwaard H. I. Ambacht 726.D. en A. Knijnen- burg, Scheveilingen 1901.H. de Bol ster Leiden 775.Gebr. de Bou Oosl- zaan 1980.J. T. van Seumeren te Utrecht 777.A. D. Ensel Den Bosch 2222.22, A. Kii its Vlijmen 2300.P. Rijk, Haarlemmermeer 2000. Gemeenteraadsverkiezing. De Kies vereeniging „Gemeentebelang" benoemde de navolgende personen in de hierna (e noemen volgorde tot candidaat voor den gemeenteraad: no. 1 Dr. J. Hueting, 2. Dr. J. Eijkclenboom, 3. D. F. E. Meerburg Pz. 4. Dr. G. C. A. van Dorp, 5. J. M. A. Wa terreus, 6. Dr. C D. Ouwehand, 7. D. Taat 5. P. ITofkes, 9. J. D. Bokslag, 10. P. Bloot Pzn., 11. C. de Best, 12. Mr. J. Het- tinga Tromp, 13. Dr. J. G'. A. CTeveringa. No. J en 2 zijn aftredend. „Katwijk Vooruit". Met het doel werkzaam te zijn in het blijvend belang van Katwijk's welvaart is een vereeniging opgericht, genaamd „Katwijk Vooruit". Het is de bedoeling dat alle plaatselijke orga nisaties in deze vereeniging vertegenwoor digd zullen zijn. Het bestuur bestaat uit de navolgende heeren: Voorzifter A. den Dikken, secr. Nic. Parlevliet, 2de secr. R. van And el, penningmeester D. Schonen berg, 2de penningm. C. Reinsent, alg. be stuurslid A. Hoovers. Juridisch adviseur is de heer Mr. C. Punt, candidaat-nofcaris. Aanrijding. De chauffeur van auto H 72905 bleek met de situatie in de Voor straat bij den hoek „Roskam" niet geheel -bekend te zijn. Hij kwam van richting Valkenburg en de tram van Katwijk aan Zee. Alhoewel de eerste tramwagen reeds zonder moeilijkheden gepasseerd was, reed de chauffeur tegen den tweeden wagen en geraakte klem. De wagenbestuurder remde gelukkig direct, waardoor groot-er schade en ongerief werd voorkomen. De tram had een kwartier oponthoud, doch liet zeer drukke verkeer, het is de route Den Haag Haarlem, en dat op bloemenzondag, kon langs den andere zijde van den weg, an ders vpor voetgangers bestemd, geleid worden en ondervond geen vertraging. De auto w-as iets beschadigd. Men kon, na de noodige mededeelingen aan de politie voor het opmaken van „de bon", de reis voortzetten.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10