KERKNIEUWS bevordert econi»mHcli beheer LAND- EN TUINBOUW RECHTZAKEN ZATERDAG 2 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 ZUSTERS CARMELITESSEN VAN HET GODDELIJK HART. Zetel der Hollandsche Provincie te Haarlem. Zijne Hoogw. Excellentie de Bisschop- van Haarlem heeft bij schrijven van den 15den Nov. 1930 welwillend toegestaan, dat in het Bisdom Haarlem gevestigd zal mo gen zijn de zetel der Hollandsche Provincie van de Congregatie der Zusters Carmeli- tessen van het Goddelijk Hart, waarvan de hoofdzetel is gevestigd te Sittard, Kol lenberg. Voorloopig is de stad Haarlem gekozen als de plaats waar de postulanten kunnen worden aangenomen, en alwaar het Noviciaat zal zijn. Voor opname gelie ve men zich te wenden tot de Prov. Over ste te Haarlem, Zijlsingel 6. Het doel dezer zeer jonge telg van- den Karmel (welke, zooals men weet, ook een huis te Leiden heeft), is voornamelijk zich te wijden aan de verpleging en opvoeding van arme, verlaten en onverzorgde kinde ren in de verschilende St. Josepkshuizen, Kinderbewaarplaatsen, Naaischolen voor de vrouwelijke schoolvrije jeugd, aan de verzorging van oudere alleenstaande per sonen en aan de zoogenaamde huiselijke missie, welke hierin bestaat, dat de EE. Zusters de verschillende families met wier kinderen zij in aanraking komen, nu en dan bezoeken. In de veertig jaren van haar bestaan, heeft deze Congregatie zich wonderbaar over de geheele wereld uitge breid: haar Stichteresse, de tegenwoordige Algemeene Overste, leeft nog. De Congre gatie telt thans een vijftigtal huizen, ver deeld over Duitschland, Oostenrijk, Hon garije, Italië, Zwitserland, Bohemen, Kroa tië, Noord-Amerika en in Nederland heeft zij huizen te Tilburg (alleen voor meisjes), te Leiden (voor meisjes), te Amsterdam u. IJ (voor jongens) en te Haarlem (voor jon gens en meisjes). „St. Bavo". Congregatie der Zusters Franciscanessen te Veghel. Einde 1930 telde deze Congregatie: ge profeste leden 688aspiranten 77novicen 47postulanten 25. Op de verschillende onderwijsinrichtin gen waren 8850 kinderen3967 zieken en ouden van dagen worden in de ziekenhui zen enz. verpleegd. „St. Jnskl." Pater E. Koevoet O.F.M. Pater E. Koevoet O.F.M., kapelaan van de Mozes en Aaron te Amsterdam, is over gebracht naar de St. Franciscus-stichting Utrecbtschestraat, Woerden, om aldaar door eenigen tijd rust herstel te vinden. Audiëntie. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week alleen Maandag en Dins dag audiëntie verleenen en yerder geen audiëntie tot nader aankondiging. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto-ongeval bij Echt. Een doode, twee gewonden. Gistermiddag .omstreeks 1 uur werd op den Maastrichtschen weg onder de gemeen te Echt een vrachtauto van den heer Ve-r- h-eijden te Kerkrad e va-n achter aangereden door een uit de richting Roermond komende aindere vrachtauto. De eerste wagen botste tegen een aan den kant van den weg staan- den boom en werd zwaar beschadigd. Een inzittende knecht werd op slag gedood. De identiteit kan nog niet worden vastgesteld. De chauffeur en een inzittende vrouw kre gen lichte verwondingen. De auto, die de aanrijding had veroor zaakt, is doorgereden. De marechaussee uit Echt stelt een onderzoek in. Wij vernemen nader, dat de vrachtauto, welke werd aangereden, toebehoorde aan den heer Hoenscheid, vrachtrijder te Kerk- rade, die den wa-rgen ze'-f bestuurde. Het slachtoffer is de lS-jarige v. d. Heyden, in dienst bij genoemden lieer Hoenscheid. De vrouw, die gewond werd, is de echtgenoot© van den heer H. Zij is nog buiten bewust zijn. Het ijlk van den knecht is naar het Gemeentehuis te Maastricht overgebracht. Jongetje door een autobus doodgereden. Omstreeks 4 uur gisterenmiddag, is op den Amsterdamschen straatweg, te Utrecht, een 6-jarig jongetje, dat bij het spelen den rij weg overstak, door een autobus overreden. Het linkerwiel ging het kind, dat op slag dood was, over het hoofd. Kind door een auto overre den. Langs den weg gevon den. Een chauffeur van de autobus uit Megen vond op den Bergihemschen weg te Oss het 9-jarig zoontje van B. langs den weg liggen. Heb kind is vermoedelijk door een auto aangereden. Het werd naar het gasthuis vervoerd, waar bleek, dat het een hersen schudding had bekomen. Wielrijder door een auto ge grepen. De landbouwer D. uit Ruurlo, fietsende op den- weg van Ruurlo naar Horn, stak plotseling zonder richting aan te geven naar links den weg over. Hij werd door een hem achterop rijdende auto, bestuurd door den heer W. uit Yorden gegrepen. De onge- lukige is met een ernstige schedelfractuur in een nabij gelegen woning binnengedra gen. De heer W. had nog getracht door sterk remmen een aanrijding te vermijden, doch zonder resultaat. Botsing tusschen auto en mo tor. Te Middelshum heeft een botsing plaats gehad tusschen een auto van de Victoria Mij. en den motorrijder Kadijk uit Baflo. Deze laatste is met zware inwendige kneu zingen in het Dia conessenh ui-s te Gronin gen opgenomen. In het Aoad. ziekenhuis was geen plaats meer. Te Deventer is op den hoek van de Cein tuurbaan en den Brinkgreverweg een aan rijding geschied tusschen den motorrijder G., leerling van de Kol. Landbouwschool en een auto, bestuurd door den heer van L. De auto wilde naar links uitwijken voor een fietser en een melkwagen, toen de motorrij der met snelle vaart van de Ceintuurbaan kwa-m. Waarschijnlijk heeft de motorrijder niet snel genoeg vaart kunnen minderen, althans hij reed tegen den auto op. Hij is ernstig gewond naar het ziekenhuis ver voerd. Botsing tusschen twee auto's. Een ernstig gewond. Gisteravond om tien ur is o-p het kruis punt HilversumschewegNieuwe Rijksweg bij La-ren een ernstig a-uto-ongeluk gebeurd. Een twoseater van den garagehouder Keuer uit BLarioum reed op den Hilversumschen weg in de richting va-n Laren. Toen de auto het -kruispunt genaderd was, kwam üit de richting Amersfoort een vrachtauto, waar voor de heer K. had moeten stoppen. Hij reed echter door, zonder vaart te minde ren, met het noodlottige gevolg, dat hij t-egen de vrachtauto aanbotste en zijn wa gen totaal verbrijzeld werd. Eenige oogge tuigen droegen den heer K., die heb bewust zijn verloren had, uit de auto. Het slacht offer, dat met de borstkas tegen het stuur wiel was gekneld en eenige er^tige hoofd wonden had opgeloopen, werd in deernis wekkende toestand naar het St. Janszie kenhuis vervoerd. De bestuurder van den vraohtaut, C. Koningsdaal uit Zaandam, die van Zwolle, kwam, heeft eenige minder ernstige wonden gekregen. Verdronken. In eens-loot te Clinge is een zevenjarig meisje verdronken gevonden. Het kind was Zaterdagavond van een feestje niet in de ouderlijke woning teruggekeerd. Lijk opgehaald. Uit het water van de Haringkade te 's-Gravenhage is Vrijdagmorgen een reeds in staat van ontbinding verkeerend lijk met snijwonden a.an de polsen en verdere ver minking, vermoedelijk tengevolge van schroef werking van een of ander vaartuig, opgevischt. In de kleeding werden papieren gevonden ten name van B. C. H., geboren 15 November 1898 te Dordrecht. De politie onderzoekt of dit inderdaad de identiteit van den overledene is. Felle brand te Roosendaal. In den nacht van Donderdag op Vrijdag brak te Roosendaal een felle brand uit in den winkel en woning der firma P. v. d. Vorst, grossierderij in kruideniers- en visch- waren in de Nispensche straat. De oudste dochter werd door heb rinkelen van glas wakker. De vlammen sloegen langs de ra men van haar kamer. Ternauwernood kon den zij en haar huisgenooten zich in veilig heid brengen. Aan blusschen viel niet te denken. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was en het vuur met verschillende stralen aantastte, brandde het perceel in korten tijd geheel uit. Van den inboedel en winkel-inventaris kon nagenoeg niets worden gered. De schade, die op circa 20.00 guden wordt geschat, wordt grooten- deels door verzekering gedekt. DE BROEDERMOORD TE AALTEN. Ook de moeder aangehouden. In verband met den te Aalben gepleegden broedermoord is ook de moeder van den vers'agene aangehouden. Zij wordt er van verdaohb bij den moord behulpzaam be zijn geweest, door het bewusteloos geslagen slachtoffer te borgen. BRUTALE AANRANDING TE HILVERSUM. Het slachtoffer geboeid en met een revolver bedreigd. Vrijdagnacht heeft op den Bussumer- grintweg te Hilversum een brutale en ern stige aanranding plaats gehad. Een juffrouw, ongeveer 25 jaar oud, fiet ste daar om half een in de richting Bussum en werd nabij d-e grens van die gemeente ingehaald door een persoon, die van Hilver sum af achter haar had aangereden. Deze gaf een trap tegen haar rijwiel, waardoor het meisje viel en in in de struiken langs het rijwielpad terecht kwam. Haar fiets geraakte hierbij defect. De onverlaat sleepte daarop, naar de „G. en E." bericht, het meisje onder hevig verzet harerzijds mede naar het in de na bijheid gelegen rijwielpad, dat naar de zan derij loopt. Tijdens de worsteling bracht de aanrander haar een verwonding toe op het voorhoofd en dreigde haar met een revol- I ver. Vervolgens zag hij kans, haar handen met een koord te binden en haar een prop I in den mond te steken, waarna hij haar aanrandde. De dader nam hierop met zijn fiets, die niet verlicht was, de vlucht. In zeer overspannen toestand ging het meisje midden op den Bussumergrintweg staan, teneinde te trachten, de aandacht van een passeerende auto te trekken. Eerst de derde auto stopte voor haar en nam haar mede terug naar Hilversum, waar men zich bij het bureau van politie aanmeldde. Na een verhoor, dat de commissaris van politie haar afnam, werd onmiddellijk per auto naar de plaats der misdaad gereden en in tegenwoordigheid van het meisje een nauwkeurig onderzoek ter plaatse inge steld, waarbij nog een gedeelte van 't spat- scherm van haar fiets werd gevonden. Vervolgen-s bracht de politie het meisje naar de ouderlijke waning, waar men reeds in groot-e ongerustheid verkeerde over het lange uitblijven der dochter. De aanrander, die naar sterken drank rook, wa-s iemand van ongeveer 28-jarigen leeftijd met een bol aangezicht en breed© schouders. Hij was gekleed in een lichte regenjas en had een lichten gleufhoed op. De gestolen auto. Dezer dagen is gemeld, dat de auto, die Zondag j.l. gestolen is uit een garage in de Spaarnestraat te Js-Gravenhage, terugge vonden is in Overijsel in de buurt van de gemeente Losser, ongeveer 400 meter van de grens af. Nader is gebleken, dat de diqf ook in Loenen (Gelderland) geweest is. Daar had hij benzine noodig, maar aangezien hij geen ge-ld had, gaf hij een reserveband in onder pand. Het was waarschijnlijk zijn bedoeling, de grens ove-r te rijden, welk .voornemen hij door benzdnegebrek niet kon volvoeren. De tank van de auto was althans leeg. In Los-ser had hij nog voor 39 cent benzine ge kocht. Dit bedrag was alles, wat hij aan geld bij zich had. De verdachte is de 21-jarige Duitsche chauffeur H. W., die bij de bedoelde gara ge in dienst is geweest. De chauffeur zal wel de gren-s over zijn. Op -de auto is be slag gelegd. Pseudo-zendeling gearresteerd. De Groningsohe politie heeft gisteren een goede vangst gedaan. Aldaar „ope reerde" eenigen tijd nd. een persoon, in Jt zwart gekleed, die zich uitgaf voor evange list en kwitanties aanbood va-n een dubbel tje, terwijl hij ook wel voorgaf voor het Leger des Heils te werken. Hij wist diverse slachtoffers te maken. De Groningsche politie heeft echter aan dit „liefdewerk" een einde gemaakt, en het onderzoek wees uit, dat dit liefdewerk ge heel was ten eigen bate, welke liefhebberij hij ook reeds in Den Haag had uitgeoefend, waarom hij door de Haagsahe politie wordt gezocht. Het bleek te zijn de éx-toon-eelschilder M. V. wiens zalvende toon op het politie bureau heel spoedig in een heel anderen en veel minder netten overging. Een verre reis. Te Utrecht werd onlangs een reclame ballonnetje opgelaten, met een briefje, waarin om bericht werd gevraagd als de ballon mocht worden gevonden van den af zender. Tot niet geringe verrassing kwa-m eenigen tijd later een brief uit Kalundborg in Denemarken, waarin werd gemeld, dat de ballon daar was neergekomen. Het weer in April. Het Kon. Met. Instituut De Bil-dt be richt: Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochbendteanpera-tuur bijna één graad te laag, in de drie decaden resp. 1, 1 1/2 graad. De grootste afwijkingen- kwamen voor op den len en 25en, res-p. 4 1/2 graad beneden en 2 graden boven normaal. De gemiddelde maximum- en minimum temperatuur, waren een halve graad bene den normaal. Het aantal dagen met een temperatuur beneden het vriespunt bedroeg te De Bi'dt 5, tegen 4 normaal. De neerslag was over het geheele land boven normaal, in Noord-Holland, Friesland, Groningen en Zuid-Limburg 65 tot 90 pOt., overigens 30 tot 50 pCt. boven normaal. Te De Bilt wer den 137 uren zonneschijn waargenomen tegen 152 normaal. EEN FATALE POTLOODSTREEP. Wij lezen in het „Geldersch Nieuws blad" In December 1885 werd te Delfshaven een meisje geboren, dochter van een vader met een dubbelen naam, laten wij zeggen Elberfeld Barmen. De heer Elberfeld Barmen verhuisde in den loop der jaren nog al eens en zijn doch ter met hem, tot ze in 1909 te Deventer met een jongen man huwde, die ook al weinig honkvast bleek te zijn. In eenige bevol kingsregisters in Nederland en in Neder- landsch-Indië werd ze successievelijk in- cn uitgeschreven als Maria Anna Elberfeld Barmen, op alle verhuisbiljetben stond haar naam zoo geschreven. Ook in de huwelijks- acte, het trouwboekje en in alle verdere of ficieel© en semi-officieele stukken bleef ze zoo heeten, tot het lot haar terugvoerde naar Deventer en van daar naar Rheden. In 1929 vroeg haar echtgenoot zijn ver- huisbiljet naar Rheden aan'de Deventer- sche secretarie aan en bemerkte, dat de ge- boortenaam van Maria Anna was gemuti leerd en slechts als Barmen was ingevuld. Hij protesteerde, er op wijzend, dat zijn vrouw Elberfeld Barmen heette. De welwil lende bevolkingsambtenaar sloeg een dik boek open en zag, dat daarin inderdaad oorspronkelijk het woord Elberfeld gestaan had, doch dat dit zeer welbewust met een stevige inktstreep was doorgehaald. „Waarom dat?" informeerde de echtge noot, maar die logische vraag kon in Deven ter niet beantwoord worden. Men adviseer de hem, bij de inlevering te Rheden aan stonds op het blijkbare abuis de aandacht te vestigen, dan zou de zaak wel weer in orde komen. Aldus geschiedde, Rheden stelde zich in verbinding met het inmiddels Rotterdam geworden Delfshaven. Het resultaat was onbevredigend. Rotterdam antwoordde, dat de ambtenaar van den burgerlijken stand te Delfshaven bij de geboorteaangifte in 18S5 ©en potloodstreep van onvoldoende lengte onder den achternaam va-n den vader had geplaatst, dat alleen Bannen geheel on derstreept was, en daarom Elberfeld als voornaam van den vader moest worden be schouwd. De verongelijkte echtgenoot en meer nog de aldus tek-ort gedane Maria Anna waren 't hiermee volkomen oneens. Als je veertig jaar Elberfeld Barmen ge- heeten hebt, en ze komen je dan ineens aan met het verhaal van een te korte ambtelijke potloodstreep„U kunt herstel krijgen door den rechter", werd als troost gegeven. Maria Anna bleef zich intusschen rustig Elberfeld Barmen noemen daar, waar haar naam naar voren moest komen. En toen ze dezer dagen een oproepkaart voor de stemming voor de Provinciale Sta ten ontving, geadresseerd aan Maria Anna Zoo-en-Zoo, geb. Barmen, zond ze die re tour met de opmerking „Onbekend aan dit adres". Opgebeld door „bevolking" deed zij weten, niet op de kiezerslijst voor te komen. Wie mevrouw Zoo-en-Zoo geb. Bannen is, was haar onbekend. Als de burgemeester haar nu maar ver volgen wil wegens verzaking van haar stem plicht, komt de zaak wellicht terecht, meent zij. Maar als Zoo-en-Zoo geb. Barmen ge dagvaard wordt, komt er niemand, omdat er niemand van dien naam bestaat. En Zoo- en-Zoo geb. Elberfeld Barman komt op de lijst niet voor. En bestaat niet volgens de bevolkingsmenschen. Zoodat de heer Zoo-en-Zoo zich nu af vraagt, of hij eigenlijk wel een vrouw heeft. BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN. DE ONTPLOFFINGSRAMP BIJ RI0 DE JANEIRO. Aantal slachtoffers nog niet bekend. Den geheelen nacht is koortsachtig ge werkt aan het opruimen van de puinhoopen van het marine-laboratorium te Nictheroy. De kracht der ontploffing van de driedui zend ton munitie was zoo groot, dat lichaamsdeelen duizend meter ver werden weggeslingerd. Tot op vijf K.M. afstand werd de schok gevoeld. Er zullen drie dagen noodig zijn, alvo rens het puin voldoende is weggeruimd, om met zekerheid te kunnen vaststellen hoe veel personen om het leven zijn gekomen. Men vreest echter, dat er meer dan hon derd dooden te betreuren zijullen zijn. De reddingsploeegn zijn erin geslaagd door te dringen tot de machinezaal van het arsenaal, doch daar werden slechts onher kenbaar verminkte lijken aangetroffen. Dat nog de helft van het personeel erin geslaagd is heelhuids te ontkomen, is te danken aan de tegenwoordigheid van geest van een der hoofdingenieurs, die, zoodra hij de eerste explosie hoorde, per torpedo jager honderdvijftig man liet wegbrengen. De minister van Marine, Heck, die het opruimingswerk bijwoonde, was zeer on der den indruk. Toen een jongen vreeselijk verminkt onder de puinhoopen werd te voorschijn gehaald en de moeder geheel verwezen naar haar zoon bleef staren, kon de minister zijn tranen niet meer bedwin gen. Het mijnongeluk bij Bergen. Te Warquignies, waar eergisteren bij een mijnongeluk zes' mijnwerkers werden be dolven, worden d reddingswerkzaamheden met kracht voortgezet. Herhaaldelijk heeft men van de ingesloten arbeiders signalen opgevangen, en met veronderstelt, dat zij zich in een galerij bevinden, die vanuit een nabijgelegen mijnschat van versche lucht wordt voorzien. Den geheelen dag heeft men het - opruimingswerk voortgezet. De verbindingen tusschen mijn 7 en 8 waren vrijgebleven, doch men aarzelde lang, deze te gebruiken, daar men voor nieuwe instor tingen vreesde. Men is er reeds in geslaagd den machinist te redden, die zich bij de instorting in een kleine nis in veiligheid wist te brengen. Bij het verder graven ving men klopsignalen op van de overige slacht offers en weldra vernam men ook de stem men dezer arbeiders. Men hoorde hen roe pen; Ndat allen ongedeerd waren gebleven. Ondertussehen is men er in geslaagd hun door een kleine opening voedsel en drinken te verschaffen, zoodat men hoopt hen nog behouden uit hun netelige positie te kun nen verlossen. Het opruimingswerk vraagt echter meer werk dan aanvankelijk werd verwacht en het kan wel tot morgenochtend duren voor men tot de arbeiders is doorge drongen. ,jTel." Autobus-ongeluk in Algiers. Een autobus van de onderneming, die den dienst onderhoudt, tusschen Bone en Philippeville (Algiers), is gistermorgen na bij Bone over den kop geslagen. Vier pas sagiers werden gedood, vijf anderen min of meer zwaar gewond. De treinramp bij Cairo. Vier van de vijftig personen, die bij het spoorwegongeluk op de lijn Cairo—Alexan- drië gewond werden, zijn overleden, zuo- dat het totale aantal slachtoffers thans vijftig bedraagt. HONDERDEN NOMADEN DOOR DORST OMGEKOMEN. Volgens berichten üit Basrah zijn hou derden nomaden in de steppengebieden van Zuid-Syrië en Centraal-Arabië omge komen tengevolge van droogte. De toestand is zoodanig, dat men vreest, dat alleen die nomadenstammen, die reeds diepere bronnen of nog waterhoudende stroomen hebben kunnen bereiken, den zo mer zullen doorkomen. «Overstrooming in Letland. De Duna' is ook in Letland buiten haar overs getreden.- Duizenden menschen zijn dakloos. Tn Griva, een kleine stad tegen over Dunaburg, zijn tall van huizen inge- stort. De spoorlijn DunaburgRiga- is over een afstand van tal van kilometers over stroomd. De spoorbrug bij Kreuzburg loopt ernstig gevaar. Groote brand te Bombay. In de zakenwijk der Mohammedanen te Bombay is gisteravond een groote brand uitgebroken, waardoor acht huizen geheel werden vernield en acht andere huizen zwaar beschadigd werden. Honderden ge zinnen hebben de wijk genomen naar an dere deelen der stad. Een viertal perso nen is licht gewond. De schade wordt op 300.000 pond sterling geschat. DE TERECHTSTELLING VAN KüRTEN. Verzoek van de Duitsch-nationalen. In den Pruisischen landdag hebben de leden van de Duitsch-nationale fractie een voorstel ingediend, waarin de regeering verzocht wordt, het tegen den massa-moor denaar, Peter Kürten, gewezen vonnis te doen vol tre leken. De fractie veroordeelt het streven van een deel der linksche pers, dat op begena diging van den veroordeelde wil aandrin gen. Dit zou volgens de Duitsoh-nationalen in fla-granten strijd zijn met het rechtsge voel van de meerderheid van het volk. Brievenbesteller vermoord. Gistermorgen is een Berlijnsche brieven besteller, die aangeteekende stukken in Schönemberg moest bezorgen, vermoord. Zijn lijk werd tegen half elf in het portaal van een huis in de Gossowstrasse gevon den. Alle nog niet bezorgde aangeteekende stukken waren verdwenen, zoodat men on getwijfeld mot een roofmoord te doen heeft. De politie werd terstond gewaarschuwd en is aanstonds met het onderzoek begon nen. INVOER VAN PEULVRUCHTEN IN AMERIKA. Naar de Rijkslandbouwconsulent te Washington mededeelt, schrijft de Ameri- kaansche wet reeds geruimen tijd voor, dat het netto-gewicht van in balen aangevoerde linzen, erwten en boonen bij den invoer op die balen moet staan vermeld. Van dit voorschrift werd tot dusver wel afgeweken, in dien zin, dat na aankomst in Amerika, doch voordat de balen door de douane wor den vrijgegeven, dit netto-gewicht enz. kon worden aangebracht. Hieraan is nu een einde gekomen. Na 1 Mei j.l. zullen alle zendingen, wel ke niet reeds bij aankorüst gemerkt zijn, worden geweigerd en teruggezonden. Postdiefstallen. Voor de Amsterdamsche rechtbank stond gisteren terecht een conducteur der brie venmalen. Bij het sorteeren van de post in het postrijtuig tusschen Den Helder en Alkmaar zou hij zich brieven en poststuk ken, die aan de posterijen ter verzending waren toevertrouwd, hebben toegeëigend. Hem was slechts één feit ten laste gelegd, dat was opgezet om den conducteur, die reeds lang verdacht werd, te betrappen. De opzet gelukte. Twee pakjes in een waarvan enkele doosjes sigaretten en een zilvèrbort van 2.50, beide door een re chercheur gemerkt, in het andere een kist- je sigaren, werden geopend op verd. aan getroffen, terwjjl hij rookend uit den trein stapje. Verd. bekende, hij was verslaafd aan 't den, onder verdenking geweest, eens werd hij zelfs buiten dienst gesteld, doch bij ge brek aan bewijs weer aangenomen. Ook stond hij een tijdlang onder verdenking goederen over de grenzen te hebben ge smokkeld. Verd. bekende, hij was verslaagd aan 't rooken en hij had trek in een sigaret. Toen de rechercheur hem had gevraagd waar de zilverbond gebleven was, had hij gezegd deze niet in zijn bezit te hebben. Bij fouilleering werd ook deze op hem bevon den. De officier van Justitie mr. van Dulle- men achtte het feit zeer ernstig, herhaal delijk werden er poststukken gemisfc en reeds eerder hadden de posterijen in moe ten grijpen. De Officier requireerde ten slotte een ge vangenisstraf van één jaar. De verdediger mr. Hiegentlich pleitte op grond van het tamelijk- gunstig verle den, dat hem althans een gedeeltelijk voor waardelijke straf zal worden opgelegd. Uitspraak 15 Mei.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9