Sr SPORT HEERENBAAI LUCHTVAART UIT DE RIJNSTREEK BEZOEKT ZATERDAG 2 MEI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 TOERISME PER AUTO NAAR FRANKRIJK. Een nieuwe Fransche reiswijzer. Steeds meer toeristen maken hun bui- tenlandsche reizen tegenwoordig per auto of motorrijwiel. Na de groote vlucht welke het buitenlandsch toerisme heeft genomen en die omstreeks 1922 begon, is dit in alle landen waar te nemen. Dit internationaal toerisme wordt bevor derd en vergemakkelijkt door de reisgid sen voor automobilisten, welke de A. X. W. B. Toeristenbond voor Nederland heeft uitgegeven en waarvan de toeristen tot hun nut en gemak in toeiiemnde mate gebruik maken. In deze reeks uitgaven is thans verschenen een geheel nieuw bewerkte reiswijzer voor Frankrijk. Binnen drie ja ren na de eerste uitgave moest reeds een tweede het licht zien, nog geen anderhalf jaar daarna de derdfe, waarvan de voor raad zoo snel uitgeput was, dat verleden jaar als tijdelijke maatregel een „Nooduit- gave" moest worden gemaakt, welke thans vervangen is door een complete vierde uitgaaf. Wel een bewijs, da-t zeer vele Nederlan ders Frankrijk per auto, motorrijwiel of fiets bezoeken. Deze uitvoerige reiswijzer is niet alleen zorgvuldig herzien, o.m. met het oog op de belangrijke veranderingen in het Fransche wegennet, maar tevens zoo uitgebreid, dat het feitelijk een geheel nieuw reisboek ge worden is. De vorige uitgaaf telde 310 blad zijden, met een beschrijving van 148 routes en de nieuwe ruim 500 blz. waarin 199 rou tes voorkomen, die alle op elkaar aanslui ten en waarvan verreweg de meeste in twee richtingen beschreven zijn, hetgeen een groote verbetering is. De inrichting der tabellen is gelijk aan die in de andere buitenlandsche reiswij zers, welke regeling in de practijk uitste kend blijkt te voldoen. Bijzonderheden welke men onder het rijden het meest noo- dig heeft, zooals straatnamen, aanwijzin gen dat men rechts of links moet afslaan, enz. staan in een afzonderlijke kolom naast den plaatsnaam waarop ze betrekking heb ben. In de kolom der plaatsnamen zijn de nummers aangegeven der aansluitende reiswijzerroutes en telkens als men op een anderen weg komt, wordt de letter en het nummer van den weg vermeld. Boven en onder de tabel zijn opgenomen algemeene, vaak zeer uitvoerige beschrij vingen van den weg, met mededeelingen omtrent natuurschoon, belangrijke hellin gen, móóie vergezichten, merkwaardige ge bouwen en ander bezienswaardigheden. Een alphabetisch register en een over zichtskaart. waarop de loop der genummer de routes in groote trekken is aangegeven, vergemakkelijken het opzoeken. Zeer vele en ingrijpende veranderingen zijn in den nieuwen Reiswijzer aangebracht en voor het doorgaand verkeer zijn de routes meer dan vroeger geleid over de hoofdwegen, welke in den oorlog veel geleden hadden, maar die geleidelijk zijn hersteld. De route ParijsNice bij, die vroeger gedeeltelijk langs binnenwegen voerde, loopt thans ge heel over de Route Nationale No. 7 over een afstand van 974 K.ii. Waar echter binnenwegen, rijker aan natuurschoon, voor den toerist meer in aanmerking komen, zijn deze met veel zorg uitgekozen, zooals de mooiste wegen door Normandië (met de beroemde kathedraal-steden), Bretagne met zijn voorhistorische menhirs, de rou tes langs de kasteeelen aan de Loire en haar zijrivieren, in het noordoosten de Jura en tal van routes naar het zuiden var Frankrijk en naar Zwitserlandin het zui den door de bergen van Auvergne, het dal van de Harn en de Pyreneeën; in het zuid oosten de bergen van Dauphiné en Savoye en de kust van de Middellandsche zee. Tien afzonderlijke toegangsroutes leiden leiden van eenige der voornaamste Neder- landsche steden naar Arnhem en Breda, in welke plaatsen de routes van den Reiswij zer beginnen. Toeristen, die zelf hun reisplan in el kaar willen zetten, vinden in dezen reis gids uitvoerige inlichtingen wanneer zij met bepaalde landstreken nader willen kennis maken en zij van den hoofdweg af wijkend, hun tocht wenschen uit te brei den, om de in het boek beschreven merk waardigheden te bezichtigen. Dit jaar mag men een groote trek dan gewoonlijk naar Frankrijk verwachten, nu de Fransche regeering, met het oog op de Koloniale tentoonstelling, het toeristenbe zoek vergemakkelijkt, oa. door de bepa ling, dat tijdens den duur der tentoonstel ling geen pas noodig is, maar bezoekers van Frankrijk kunnen, volstaan met het goedkoopere bewijs van Nederlanderschap. De nieuwe reiswijzer, die den toerist van veel nut kan zijn en hem groot gemak kan geven, i9 dus zeker wel op een goed tijdstip verschenen. *De zachte at geurige rooktabak f ItT On r ECHTE FRIESCHE SEDERT 1753 20 -50ct. per ons DR. ECKENER'S BESPREKINGEN IN FRANKRIJK. Over den Zeppelindienst op Amerika. De Fransche minister van Luchtvaart Dumesnil ontving Donderdag dr. Eckener, die Dogmaals zijn dank betuigde voor de hulp, in 1929 aan de „Graf Zeppelin" bij haar noodlanding op Franschen bodem verleend. Vervolgens werd de internationa le samenwerking op luchtvaartgebied be sproken. Dr. Eckener verklaarde later in een on derhoud met eenige journalisten, dat zijn besprekingen betrekking hadden op 'n tus- schenlandingsplaats in Frankrijk wel licht te Orly of Jours voor den Zeppe lindienst DuitschlandAmerika, die even tueel in 1933 zal worden geopend. Met betrekking tot een Pooltocht van de „Graf Zeppelin" verklaarde dr. Eckener, dat de midden daarvoor nog niet voorhan den zijn. Niettemin verwacht hij, het plan te kunnen uitvoeren. DE DO X ZET HAAR REIS VOORT. Naar Rio de Oro vertrokken. Uit Las Palmas wordt gemeld: De Do X is gisteren om 10.27 naar Rio de Oro ver trokken en werd bij haar vertrek door een groote menigte toegejuicht. Even cirkelde de vliegboot boven de haven en verdween toen in zuidelijke rich ting. Zoo voorspoedig als het eerste deel van den tocht der reuzenvliegboot Do X ver liep, zoo moeizaam zijn de latere etappe» erloopen. Op 5 November van het vorig jaar vertrok de vliegboot van Altenrhein naar Schellingwoude, een tocht, die voor treffelijk verliep. Ieder herinnert zich nog de vlucht, die de groote vogel boven Am sterdam ondernam, en de groote belang stelling, die er voor den luchtreus bestond. Op 10 November startte de Do X naai Calshot in Engeland, waarna op 14 No- ember naar Frankrijk werd koers gezet. Wegens duisternis, storm en regen kon het doel: Bordeaux niet terstond worden be reikt, doch moest de vliegboot bij La Ro- chelle dalen. Toen ging het verder naar Santander, een stormachtige reis, want boven de Golf van Biscaje werd gevlogen onder een zwaar-dreigenden hemel en een sterken tegenwind. Op Santander volgde La Coruna en op 27 November werd be houden te Lissabon gedaald. Het was de bedoeling vandaar den Oceaan over te steken naar Amerika; een hevige brand aan boord van de vliegboot, elke den linkervleugel vernielde en vrij ernstige schade aanrichtte, maakte de uit kering van dit plan voorshands onmoge lijk. Met spoed werd aan de herstellings werkzaamheden begonnen, zoodat op 31 Januari de eerste etappe van de eigen lijke Oceaanvlucht kon worden ondernu- i. Van Lissabon ging het naar Las Palmas op de Canarische eilanden, en het was de bedoeling vandaar via de Kaap Verdische eilanden naar Brazilië te vlie gen. Bij de start werd de Do X echter op nieuw beschadigd, er moesten onderdeelen uit Friedrichshafen komen, zoodat een langdurige vertraging ontstond in de reis, die, al was zij niet bedoeld a's record po ging, toch door den gerekten duur voor leiders en bemanning wel eenige teleur stelling zal hebben meegebracht. EEN ONGELUKSDAG VOOR DE FRANSCHE LUCHTVAART. De Fransche militaire luchtvaart had gisteren niet minder dan vier ongelukken te boeken. Bij de manoeuvres aan de kust van de Middellandsche zee is een water vliegtuig bij een noodlanding over den kop geslagen en vernield. De inzittenden ble ven echter ongedeerd. Ook een ander toestel sloeg bij den start over den kop en werd eveneens vernield, doch ook hier bleven de inzitenden onge deerd. Een derde vliegtuig werd bij een nood landing in de buurt van Parijs vernield. Hierbij werden de twee inzittenden ernstig gewond. Het ernstigste ongel>,u had plaat» in de buurt van Montelimar, waar een vliegtuig van het Straatsburger vliegerre giment neerstortte, waarbij zoowel de be stuurder als de waarnemer op slag gedood werden. HET INT. LUCHTVERKEER. Groote uitbreiding. Het internationale luchtverkeer heeft gisteren zijn grootste uitbreiding onder gaan. In de eerste plaats vond gisteren de opening van den sneldienst op Scandi navië plaats. Reizigers die op het middag uur uit Londen en Parijs vertrekken, wor den eerst met den sneldienst der K.L.M. rechtstreeks naar Amsterdam vervoerd, stappen op Schiphol over op de nieuwe snelverbinding naar Scandinavië en vliegen rechtstreeks vanaf Amsterdam naar Ko penhagen, waar zij om 19.15 aankomen. Een kwartier later vertrekt het vliegtuig naar Malmö, waar het om 19.45 aankomt. Daar wachten hun de nachttreinen naar Stockholm, Gotenburg en Oslo. Deze snel dienst tusschen Nederland en Scandina vië exploiteert de K. L. M. in samenwer king met de Zweedsche Maatschappij A. B. Aero Transport. Gisteren is het eerste vliegtuig, een machine van het type Fok ker F 12, waarmede onlangs een zoo snelle heen-en-weer-reis naar Batavia werd ge maakt, met een aantal autoriteiten en ver tegenwoordigers van de pers naar het Noorden vertrokken. In de tweede plaats is gisteren de avondsneldienst der K.L.M. op Londen geopend. De machine verliet te 18.30 t.m. 14 Mei 17.30 Amsterdam en kwam te 20.55 te Londen aan. Met ingang van 1 Juni a.s. wordt ook in de omgekeer de richting een avondienst ingesteld. Voorts vond gisteren de opening van een nieuwe K.L.M.-lijn op Berlijn plaat». Beide vorige jaren werd deze verbinding geëxploiteerd vanaf Rotterdam, doch ze is thans verlegd vanaf Amsterdam en doet voor het eerst in beide richtinen Hannover aan. Van en naar Rotterdam sluit op deze verbinding een heen-en-weer-dienst aan. Ten slotte is een nieuwe dienst op Ham burg geopend met een laat vertrek uit Ne derland. Uit Amsterdam vertrekt, een vliegtuig om 16 uur tot en met 14 Mei om 15 uur en komt na een tnssehenlan- ding te Bremen, om 18.35 uur te Hamburg aan. In omgekeerde richting vertrekt een vliegtuig om 14.30 uur uit Hamburg en komt te 18 uur te Amsterdam aan. ALPHEN AAN DEN RIJN. Het nieuwe bankgebouw Coop. Boerenleenbank. In tegenwoordigheid van tal van autoritei ten en genoodigden werd gistermiddag het nieuwe, sinds kort in gebruik genomen kan toorgebouw van de Coop. Boerenleenbank aan de Stationsstraat geopend, waarvan wij onlangs reeds een uitvoerige beschrijving ga ven. Alvorens tot de eigenlijke opening werd overgegaan sprak de voorz., de heer Joh. v. Leeuwen, een algemeen welkomstwoord, waar bij deze bijzonder welkom heette heette den burgemeester dr. H". J. Lovink, die reeds meerdere malen van zijn sympathie voor deze bankinstelling liet blijken, den voorzitter van de Coop. Centrale Raffeisenbank te Utrecht rar. O. Gezelle Meerburg, den voorzitter van de Kamer van Koophandel van Rijnland te Leiden, den heer D. ten Cate Brouwer; den heer Penning de Vries als afgevaardigde van hel Kringbestuur van Rijnland der Coop. Boerenleenbanken hierbij zijn spijt uitspre kende dat de voorz. van het kringbestuur, de heer Veelenturf, verhinderd was heeren ar chitecten G. W, Vis en W. B. Kroon en de aannemers van het werk, deze dankende voor het opgeleverde werk, dat tot groote tevre denheid van het bestuur was opgeleverd en geheel aan de gestelde eischen voldoet. De voorz. gaf hierna het woord aan mr. O. Gezelle Meerburg, als voorz. van de Centrale Coop. Raffeisenbank te Utrecht, die de eigen lijke opening verrichtte. Deze schetste de verhouding der centrale bank tot de boeren leenbank en hoe deze als het ware als haar adviseur optreedt, de ontwikkeling der Boe renleenbanken in het algemeen Hoe de Coop. Boerenleenbank allereerst werkt voor de le den en hunne belangen in tegenstelling met andere bankinstellingen. Hierna werd de thee geserveerd, de chara- pagnekurken lieten hun vroolijk geluid hoo- ren en een dronk werd gedaan op voorstel van den voorz. op den groei en ontwikkeling van de bank. Hierna was het woord aan den burgemees ter. Deze releveerde met bijzondere instem ming gevolg te hebben gegeven deze opening bij te wonen, allereerst wel omdat dit nieuwe gebouw voor al op de plaats waar dit is ge bouwd, een sieraad vopr de gemeente is. Voorts omdat de beteekenis van het crediet- wezen bewijst dat de bank noodig was en zeer gunstig werkt, vooral ten opzichte van het landbouwcredietwezen. Spr. eindigde met ge- lukwenschen aan het bestuur. Namens de Kamer van Koophandel com plimenteerde de heer D. ten Cate Brouwer hierna het bestuur met het nieuwe gebouw, niet alleen omdat dit gebouw inderdaad een sieraad voor de gemeente Alphen a. d. Rijn beteekent, doch bovenals omtrent hare betee kenis als bankinstelling, die in het crediet- wezen een groote rol speelt. Spr. besprak de mogelijkheid van verlaging van de rentevoet. Namens den kring Rijnland der Coop. Boe renleenbank voerde hierna nog het woord de heer Penning de Vries en de directeur der N.V. Alphensche Bank, de heer L. de Graaf, die eveneens het bestuur complimenteerde, waarbij laatste naar voren bracht, dat het mis schien wel vreemd klinkt uit concurrentie- oogpunt, dat beide bankinstellingen toch heel goed naast elkander kunnen werken vooral met een kassier als de heer J. P. Liefhebber. In een voortreffelijke speech werd hierna door den heer C. IJ. Ponsioen namens de zich daarvoor uit de leden gevormde commissie aan het bestuur aangeboden en overgedragen een in de wachtkamer keurig aangebrachte rood marmeren gedenksteen, vervaardigd door den steenhouwer W. Emans, alhier, waarin gebeiteld met vergulde letters de navolgende tekst. Ter herinnering aan den stichtingsdag van dit kantoorgebouw. Door de leden onzer bank, toen onder Gods zegen de bloei onzer instelling deze uitbreiding noodzakelijk maakte. Gedachtig aan het spreekwoord „Tijd is geld", werd door denzelfden spr. namens deze commissie nog aan het bestuur aangeboden een fraaie moderne staande klok, die het interieur van het privékantoor nog belangrijk verfraait. Als slot kwam hierna nog aan het woord namens de leden de heer B. Sprey, die we derom van zijn dichterlijken aanleg blijk gaf. De voorz., de verschillende sprekers beant woordende, bracht aan allen dank voor de verschillende gelukwenschen en complimenta- ties en allen die tot stichting en tot de tot standkoming van dit egbouw hadden mede gewerkt en wel bijzonder de leden, en de zich daarvoor gevormde commissie voor aangebo den geschenken, die een blijvende herinne ring zullen zijn aan dezen dag. Estafette-loop. Door de sportvereeniging Hygiëna werd aan alle plaatselijke sportver eeniging een schrijven gericht, om dezen zomer te komen tot een estafette-loop in deze ge meente. Begin van brand. Gistermorgen pl.m. 6 uur, werd de brandweer gealarmeerd, voor een begin van brand, dat ontstaan was in een schuur op het erf van den landbouwer v. L. aan den Westkanaalweg. De twee auto- raotorspuiten, welke onmiddellijk waren uit gerukt, behoefden evenwel ter plaatse geko men geen dienst te doen, daar de bewoners etin waren geslaagd, zelf het vuur te blus- schen. De oorzaak wordt gezocht in het i broeien van een partij kaf van koren, dat in de schuur was opgeslagen. Bekneld. Bij de firma Samson geraakte gisteren een zoontje van T. met zijn hand tusschen een pers bekneld, waardoor hij een vinger brak en zijn hand verwondde. Dr. de G. verleende de eerste hulp. Postkantoor. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten, van welke de afzonders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand April 1931. Brieven binnenland. 1. Drukkerij „De Phoe nix", Nijmegen (onbekend). 2, Laterna, War moesstraat 130, Amsterdam (geweigerd voor de port). 3. IJ. de Jong, korenmolen De Hoop Schagen (onbekend). Gevonden voorwerpen. Portemonnaie met inhoud vulpen een heerenporle- mnonaie met inhoud een belastingplaatje. KOUDEKERK Personalia. Door mej. H. Haspers alhier, werd te Leiden met gunstig gevolg het exa men afgelegd voor apothekers-assistente. Chr. Zangvereeniging. De Chr. Zangver- eeniging „Koudekerk s Gemengd Kooral hier, hoopt op Hemelvaartsdag deel te nemen aan het zangconcours te Bennebroek, uitgaan de van den Ring Leiden en Omstreken van Chr. Gemengde Zangvereenigingen. De ver- eeniging zal uitkomen in de eere-afdeeling. Bekroond. De heer A. van Dokkum al hier behaalde op de Internationale Bakkers- wedstrijd te Utrecht een diploma. Geboren: Theodorus z. van Th Bezuijen en C. van den Haselkamp Jan z. van W. Wille en A. K. Maat Hendrika d van H van der Maas en G. den Hollander - An dreas z. van T. van der Meijden en A. van Ballegooijen. Getrouwd: C. Hoogeveen 23 j. en G. Vergunst 21 j. Overleden: Anna Gerritje van der Horst 4 m. Gevestigd: van Ter Aar: J. C. van Don gen en gezin van Moordrecht: G. L. Mor- sink en gezin van Beverwijk: W. Snippe van Wadenoijen: A. van Gessel van Al phen a. d. Rijn: D. Griffioen. Vertrokken: naar Valkenburg (Z.-H J. Staal en gezin naar Hazerswoude: M. van Ommering naar Oegstgeest: K. Ger- iacli en gezin. DE HUISVLIJT. EN VAKTENTOONSTELLING georganiseerd door de St. Joseph's-Gezellen-Vereeniging in het GEZELLENHU IS RAPENBURG 52 i Van 1 tot en rti'et 3 Mei a.s. Geopend voor publiek: Zaterdag 2 Mei 's middags 36, 's- avonds 7.3011 uur. Zondag 3 Mei 's i irfeendingen en huisvlijt op ve rj lerlei gebied is aanwezig Zaterdag- en Zondagavond verschillende attracties, muziek enz., ten bate v. h, Kempermanfonds t. stichting van eigen Gezellenhuis TOEGANG 1& CENT (belasting inbegr.) KOMT ALLEN Toont Uw belang stelling voor het mooie werk der Gezellenvereeniging. 3.30, des avo^d| 8f—11 uur. 4610 schitterende collectie vak- AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND. AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Zondag. Groote zaal van het Bondsge- bouw geopend voor ontspanning vanaf 6 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 8 uur voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Zij die gebruik maken van het Rechts kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel stalling in het Bondsgebouw. Dinsdag. Zitting Bestuur R. K. Bouw vakarbeiders 78 uur, Kantoor boven. Woensdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag. Vergadering Brandstoffen Commissie, 8.15 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver eeniging Pulchri Studio 8 uur, tevens aan melden van nieuwe leden. Zaterdag »S e.. solui bank 7—8 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Bibliotheek van 7.308.30 uur. Zitting Bestuur Ziekenkas 78 uur. Spaargelegenheid voor de demonstratie 6 September te Utrecht van 7 tot 8 uur op het kantoor. INTER PA ROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereernging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Uien Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Heden Zaterdag is de tentoonstelling ge opend van 36 en van half 8 tot 11 uur. Geen bibliotheek. Zondag is de tentoonstelling geopend van half 2 tot 6 uur en van 811 uur. Geen spaarkas en bibliotheek. Maandag is de zaal gesloten. Dinsdag 8.30 uur verplichte maandver gadering afd. Gehuwden. Woensdag 8.30 uur repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer. 8.30 uur Maandvergadering Raad van Bestuur. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Van 8 tot 9 uur in de Bestuurskamer zitting R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelin gen. Telefoon 1168. 8.30 uur op de bovenzaal bijeenkomst Studie en Debatingclub St. Petrus Cani- sius. Vraagavond elk wat wils. Vrijdag 8.30 uur repetitie Symphonic Frans Schweitzer. Van 811 uur turnclub Oranje-Zwart. Lokaal Pieterskerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaars. Iederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingen: Maandag 11 Mei a.s. afrekening Zelateurs St. Petrus Liefdewerk. Dinsdag 12 Mei maandverga dering Afd. Gezellen. ST. PETRUS-PATRONAAT Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging Augustus 1887—September 1920). Zaterdag. Leesbibliotheek van 8 tot 9 u. Zondag van 11.30 uur bibliotheek. Half 5 conferentie, contributie betalen spaarkas en ontspanning. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 910 uur H. Mis met predikatie 10—10.15 uur ontbijt; 10.1510.45 uur bij zonder godsdienstonderricht ter voorberei ding voor de 1ste H. Communie, 10.15 11.30 uur recreatie afd. I; 66.30 uur Lof, waarna recreatie volgens gewoonte. Maandag 5.306.30 Spaarbank en biblio theek. 8.00—9.30 uur Handteekenen, Dinsdag. 6.157.30 vlecht- en cartonnage werk. Woensdag 4.305.45 Vlecht en Kar- tonagewerk; 6.45—7.30 Zang; 7.308.00 Lof. van 8.008.30 uur recreatie afd. I, II, III; afd. T rot 9 uur. Donderdag van 7.308.45 uur Lijn-, Pro jectie- en Machineteekenen. V«an 8.459 uur Recreatie. Vrijdag van 7.30—8.45 uur Bouwkundig teekenen,. Sloyd, van 8.45—9 uur recreatie. Zaterdag 6.007.00 Gymnastiek jongste afdeeling; 7.00—8.00 idem hoogste afdee ling; 8.0010.00 Recreatie, afd. I. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8—10.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8—10.30 R. K. DAMES GYMNAST IE K-VER EEN. „KLIMOP". Vrijdag. De lessen worden gegeven als volgt: 4.305.30 Kleuterstukje (meisjes van 8 tot 10 jaar). Adspiranten: 5.306.30 uur groep I 6.457.45 groep II. 8—9 uur groep III en leden. Aangeven nieuwe leden Utrechtsche Jaagpad MAR IA-CONGREGATIE, Afd. Jongens HARTEBRUG. Zondag. 7.30 uur voorin. Gemeenschap pelijke H. Communie waarna ontbijt 6.30 uur nam. Lof met feestpredicatie, waaronder plechtige opdracht. Na het Lof feestelijke bijeenkomst. DE GRAAL. Iederen avond tusschen 7 en 8 uur gele genheid om zich in te laten schrijven als lid van „de Graal" Maandagavond 8—9.30 uur Handwerken Reidansen, Zang. Dinsdagavond 8—9.30 uur: Tooneel. rei dansen (niet voor meisjes van de parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Petrus). Woensdagavond 89.30 uur: Tooneel, reidansen (niet voor meisjes van de paro chie van O. L. Vr. Onbevl. Ontv.). Donderdagavond 89.30 uur: Tooneel, reidansen, handwerken. Vrijdagavond 7.309.30 uur Naaicursus op de Vakschool; van 89.30 uur Tooneel, reidansen, handwerken. Er zullen spoedig ook nog andere clubs gevormd worden, waarvoor men zich tij dig liefst in groepen gelieve op te geven. Zondagavond8 uur, wordt op „de Graal' een film vertoond van de uitvoering van het Massaal Spreekkoor te Amsterdam voor een aantal Graalleden (die voor deze bijeenkomst het gewone contributie-geld betalen, en van een kaartje voorzien moe ten zijn, dat Zaterdagavond op ..de Graal" verkrijgbaar is) en Graalleidsters. Op Hemelvaartsdag zal het Graaluni- form worden uitgereikt aan de meisjes,die zich vóór 1 Febr. op „de Graal" lieten in schrijven, het bedrag voor het uniform reeds bespaarden, en zich goede Graalle den betoond hebben. Zij, die hiervoor in aanmerking komen worden verzocht in het begin van de week zich op te komen geven. ST. JOSEPH GEZELLEN VEREEN. Oegstgeest. Zondag. Bijeenkomst voor de leden in de gezellenzaal van half aoht tot 10 uur. Donderdag van 810 uur bijeenkomst in de gezellenzaal, tevens gelegenheid tot- het betalen der wekelijksche contributie.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10