BUITENLAND STADSNIEUWS Agenda DONDERDAG 30 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. Het offensief der Portugeesche troepen tegen de opstandelingen op Madeira be gonnen. Nieuwe gisting in China? Treinramp in Egypte. 60 dooden. (Bui- tenl. Berichten, 2de blad). BINNENLAND. Vergadering van de Hanze in het Bis dom Haarlem (3de blad). Vergadering van het Bestuur van het R. K. Werkliedenverbond (3de blad). Zeventigjarig bestaan der St. Elisabeth- Vereeniging. (2de blad). Treinontsporing bij Hillcgom. Geen engelukken. (2de blad). De tol aan het Warmonderhek. (2de blad). FRANKRIJK 1 MEI-BETOOGINGEN TE PARIJS VERBODEN. De Fransche regeering heeft besloten, optochten en vergaderingen op 1 Mei te verbieden. Up een conferentie, welke werd bijgewoond door den onderstaatssecretaris van Binnenlandsche Zaken, den vertegen woordiger van den militairen gouverneur van Parijs, den chef van den veiligheids dienst, den prefect van politie en vertegen woordigers van het ministerie van Oorlog en van den generalen staf, heeft de premier mededeeling gedaan van de maatregelen, welke voor den lsten Mei noodig worden geacht. ENGELAND DE REIS DER ENGELSCHE PRINSEN. De prins van Wales en zijn broeder wa ren Dinsdag te Parijs, waar zij een niet- officieel bezoek hebben gebracht aan pre sident- Doume'rge op het Elysee. Later zijn zij naar Fontainebleau gere den, waar zij met de koningin van Spanje het noenmaal gebruikten. Gistermorgen zijn de prinsen met het vliegtuig „City of Glasgow" van de Impe rial Airways van le Bourget naar Engeland vertrokken. Zij kwamen om 1.15 gistermid dag te Windsor aan, waar zij verwelkomd werden door den hertog van York, die met zijn broeders naar het kasteel van Windsor vertrok, waar de# koning en de koningin op het oogenblik vertoeven. Het weer was niet gunstig; regen en mist boven het Kanaal en het Zuiden van Engeland; op het laatste gedeelte van den tocht werd de machine geëscorteerd door twee watervliegtuigen, die over het Ka naal medevlogen en boven het vasteland door achtien Siskin-gevechtsvliegtuigen, die tot- Windsor medevlogen. De prinsen hebben thans totaal een reis van bijna 30.000 K.M. gemaakt en zijn drie en een halve maand geleden vertrokken. Zij bezochten eerst de Bermuda-eilanden, toen Havana en Panama en begaven zioli door het Panama-kanaal naar Peru. Van Peru vertrokken zij naar Bolivia en Chili en door Argentinië naar de kust. In Bue nos Aires werd de Britsche rijksbentoon- stelling geopend, die door ca. 1 y2 millioen betalende bezoekers werd bezocht. Van Argentinië ging de prins naar Montevi deo en over aen Atlantischen Oceaan naar Lissabon. In Zuid-Amerika maakten de prinsen dikwijls van vliegtuigen gebruik en de prins van Wales bestuurde het door hem mede genomen Pussmothvliegtuig. PORTUGAL DE OPSTAND OP MADEIRA. Het offensief begonnen. De Portugeesche troepen op Madeira zijn na afloop van den gestelden termijn zonder verdere waarschuwing tot den aan val overgegaan. Volgens berichten uit Lissabon zijn de opstandelingen uit hun stellingen verdre ven. De „Daily Telegraph" meldt uit Madeira dat gisteren de Portugeesche kanonneer boot,.Ibo'\ die deelneemt aan de blokkade van Madeira door de opstandelingen van Funchal is beschoten. De kanonneerboot beantwoordde het vuur en dwong den opstandelingen hun stellingen te verlaten. Voorts wordt gemeld, dat Portugeesche watervliegtuigen gisteren een draadlooze station der opstandelingen op het front „Johannes de Dooper" bij Funchal hebben gebombardeerd en tot zwijgen gebracht. Alle vliegtuigen zijn ongedeerd te Porto Santo teruggekeerd. Een hospitaalschip te Lissabon heeft be vel gekregen, zich voor het vertrek naar Madeira gereed te maken. De aanval op Madeira heeft zooals ge meld, na afloop van den ultimatum-termijn zonder verder waarschuwing plaats gehad, ondanks de verzekering, dat een waarschu- wingsperiode van 24 uren in acht zou wor- genomen, gedurende welken tijd de Por tugeesche regeering met- de betrokken mo gendheden maatregelen ter bescherming hunner onderdanen zou kunnen treffen. De drie internationale hotels te Fun chal worden echter door beide partijen als neutrale zone beschouwd. Bisschoppelijke bemiddeling afgewezen. In een gistermorgen vroeg uitgegeven officieel communiqué wordt verklaard: De bisschop van Funchal (Madeira) heeft zich gisteren met goedvinden van de opstandelingen aan boord van het bij Ma deira voor anker liggende Portugeesche oorlogsschip begeven, aan boord waarvan de minster van marine zich bevond. De bisschop bood zijn bemiddeling aan voor het verkrijgen van een vreedzame bij legging van den strijd. De minister antwoordde echter aan den bisschop, dat diens bemiddeling niet ge- wenscht was, daar hij de onvoorwaardelijke overgave van de opstandelingen eisohte. Betooging te Lissabon tegen de dictatuur. Gisteren werd te Lissabon een groote betooging gehouden tegen de dictatuur. De politie trachtte de betoogers uiteen te drij ven en maakte daarbij gebruik van vuur wapenen. Vijftien studenten werden gewond, waar van een aantal ernstig. In totaal werden 66 personen gearresteerd. Ook uit Opporto en Braga worden te gen de dictatuur gerichte demonstraties gemeld. Ook te Porto hielden de studenten be toogingen. Hier werden 20 studenten ge wond. Daarop hebben de studenten van alle universiteiten tot staking besloten. Naar verluidt moet ook de rector van de universiteit te Lissabon gearresteerd zijn, omdat hij weigerde de politie toegang tot het gebouw van de universiteit te ver- leenen. SPANJE DE REPUBLIEK SPANJE. Dreigende werkloozen. Te Sevilla heeft gisteren voor het stad huis een betooging van werkloozen plaats gevonden. Een deputatie werd tot den bur gemeester toegelaten en verlangde brood en arbeid. Later trokken de werkloozen in een op tocht door de stad, waarbij zij de winkels binnendrongen, waar levensmiddelen ver kocht worden. Zij eischten, dat hun koste loos levensmiddelen zouden worden afge staan. Tot verdere incidenten is heb ech ter niet gekomen. De minister van arbeid verklaarde, dat de regeering haar volle aandacht aan het vraagstuk der werkloosheid schenkt. De. werkloosheid is sterg toegenomen, aange zien vele monarchisten het werk op bouw werken, die zij lieten uitvoeren, na het uit roepen van de republiek hebben laten sta ken. Het Spaansche koningspaar. De volgende maand zullen koning Al- phons XIII en gemalin hun zilveren brui loft vieren. Op 31 Mei 1906 trad koning Alphons in het huwelijk met prinsfes Victoria Eugenia von Battenburg die in 1887 geboren was. De omwenteling heeft de voorbereidin gen onderbroken die voor dit feest ge maakt werdTn. Ver van hun vaderland zal thans het stelijk paar dezen dag herdenken. ZUID-AMERIKA OPSTANDIGE BEWEGING IN BRAZILIË. Strenge censuur ingesteld. In Brazilië moet een nieuwe opstand-be weging uitgebroken zijn in den staat Sao Paolo, die echter spoedig onderdrukt kon worden door de troepen, die aan de regee ring trouw bleven. In de stad Sao Paolo bleven de winkels den geheelen dag gesloten. De couranten, die overdag niet uitkwamen, zijn echter des avonds weer verschenen. De minister van binnenlandsche zaken verklaarde, dat zekere bestuurshervormin-- gen aanleiding hebben gegeven tot de be weging, die zonder bloedvergieten onder drukt kon worden. Nadere berichten ont breken, daar de regeering een strenge cen suur uitoefent. waschecht 39, 29, ct. CHINA NIEUWE GISTING IN CHINA. Aftreden geëischt van Tsj'ang Kai-sjek. Een aantal leidende Ohrneesche persoon lijkheden hebben zich aaneengesloten voor een poging om Tsjang Kai-sjek ten val te brengen. Gesteund door militaire leiders hebben de leidende politici een manifest uitgevaardigd, waarin zij Tsjang Kai-sjek er van beschuldigen, de Kwomintang voor zijn eigen doeleinden te misbruiken en van het voornemen om op de nationale conven tie, die tegen 5 Mei bijeen geroepen is waarvoor hij de afgevaardigden zorgvuldig zelf gekozen heeft, de dictatuur uit te roe pen. De tegenstanders van Tsjang Kai- sjek wenschen hem zonder bloedvergieten ten val te brengen, doch geven niettemin te kennen dat zij zoo noodig niet voor wapen geweld zullen terugdeinzen. De Chineesche minister van Spoorwegen Soen-fo, de zoon van wijlen Soen Jat-sen, die de vader der nationalistische partij wordt genoemd, heeft zijn ontslag geno men, evenals de nieuwe voorzitter van den Juridischen Raad. Beide minsters hebben de vlucht genomen naar de Fransche con cessie te Sjanghai en verklaren, dat zij niet naar Nanking zalen terugkeeren voor de conventie van 5 Mei. zoolang niet aan Tsjang-Kai-sjek en zijn minister van Fi- naciën Soeng het bewind ontnomen is. In het manifest wordt er de nadruk op gelegd, dat de beweging niet gericht is tegen Tsjang Kai-sjek persoonlijk. Deze opstand in de partij zelf, wordt gesteund door elementen uit den linkervleugel, o.a. ook door de weduwe van Soen Jat-sen. Ge neraal Feng Joe-sjiang en Jen Ssji-sjan verleenen, naar beweerd wordt, eveneens steun aan de beweging. Tsjang Hsu-liang, de gouverneur van Mandsjoerije, is, vergezeld van vele ambte naren, heden van Peking naar Nanking vertrokken, ten einde overeenkomstig de uitnoodiging van de centrale regeering de conventie van 5 Mei a.s. bij te wonen. Hieruit wordt afgeleid, dat hij niet met Tsjang Kai-sjek gebroken heeft, zooals door de tegenstanders van laatstgenoemde werd beweerd. Tsjang Hsu-liang is met de provinciale generaals tot een accoord ge komen betreffende het. moeilijke probleem der betaling en proviandeering - der troe pen in Sjansi en Soeiyoean. PRINSESSE-VER JAAR DAG, Ter gelegenheid van den 2sten verjaar dag van H.K.H. Prinses Juliana, werd-he den in de stad zeer druk ge vlagd. Door de Leidsche Chr. Oranjevereeniging is aan H.K.H. Prinses Juliana het volgend telegram van ge ukwensch gezonden: De Leidsche Christelijke Oranjever eeniging, van plan om dezen Oranjedag, feestvierend, zingend, onder Arnold Spoel, te bes'uiten. biedt onderdanig Hare Kon. Hoogheid en het Kon. Huis de hartelijkste gelukwenschen aan, met de bede, dat God die ons het prinsesje schonk, als nationale schat, het leven van Uwe Kon. Hoogheid ons laten moge in deze zware tijden als de b'ijde hoop van ons lieve vaderland. Ds. H. THOMAS, Voorzitter. L. BOEKOOY, Secretaris. Gemeentelijke Zweminrichting „De Zijl". Uitgenoodigd door het bestuur der Zwem- vereeniging „De Zijl" zijn wij gistermiddag een kijkje gaan nemen in de thans zoo goed als gereed gekomqn restauratie dezer zweminrichting. Bij de bezichtiging waren o.a. aanwezig mevr. v. Schijndei, en de heeren Weth. J. Splinter, R. J. Meijer, comm. van politie, H. P. Mennes, dir. v. d. markt- en haven dienst, dr. L. Veldhuyzen, J. Baak Jzn. in specteur bij 't Lager Onderwijs, afgevaar digden van de Leidsche Zweminr., mits gaders het bestuur van „De Zijl". De heer F. van der Mark, voorzitter van „De Zijl" sprak allereerst de aanwe zigen toe om hen dank te zeggen voor hun komst om te zien wat hier door de hulp van het gemeentebestuur is tot stand ge bracht. Spr. bracht namens het bestuur van „De Zijl" en namens de burgerij dank vooral aan Wethouder Splinter, welken dank spr. verzocht aan B. en W. te willen overbren gen. De groote toeloop eischte uitbreiding en daarom is de inrichting nu aanzienlijk verbeterd geworden en vergroot, zóó dat voor 240 menschen meer ruimte is verkre gen. Spr. bracht vervolgens dank aan de Pers en aan den directeur van markt- en havendienst en vooral ook aan den heer Baak voor diens medewerking. Ten slotte dankte spr. ook dr. Veldhuyzen als lid van den raad van toezicht, de hoep uitspre kend nog vele jaren met hem te mogen sa menwerken, de L.Z.C. voor de aangename samenwerking en mevr. van Schijndei in verband met de reddingsbrigade. Hierna voerde wethouder Splinter het woord, die den burgemeester en de overige wethouders wegens verhindering excuseer de en dus namens het gemeentebestuur ge- lukwenschte met de gereed gekomen restau ratie. Spr. zeide gaarne en direct aan de verzoeken van het bestuur van de Zijl ge volg te hebben gegeven, wetend dat hij op het bestuur kan afgaan. Spr. wenschte ten slotte dat de gezonde sport hier hoogtij mocht vieren en dat de voorzitter nog ja renlang die functie zou vervullen, toezeg gend dat de verdere wenschen met even veel welwillendheid zouden worden ver vangen. Hierna werd de vernieuwde inrichting in oogenschouw genomen, die, zooals bekend, Vrijdag a.s. zal worden geopend. En wij mogen zeggen, dat de zweminrichting aan merkelijk is verbeterd. Behalve dat het geheel in een nieuw en frisch kleed is gestoken zijn er bovendien een tweetal tribunes verrezen, terwijl bo vendien een gezamenlijk kleedlocaal, een voor jongens en een voor meisjes, de kleed hokjes belangrijk ontlasten, zoodat veel meer bezoekers direct, zonder te behoeven te wachten, een kleedhokje tot hun be schikking hebben. Bovendien zijn er een tweetal nieuwe stalen springplanken geko men, terwijl ook de toiletten aanmerkelijk verbeterd zijn. Hot geheel heeft er dus aanmerkelijk bij gewonnen en wij twijfelen er niet aan of deze geste van het gemeentebestuur zal de zwemsport in het algemeen een „De Zijl" in 't bijzonder reeds dit seizoen ten goede komen. Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer. Gisteravond hield de vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer een algemeene maar matig bezochte leden vergadering in café-restaurant „In den Vergulden Turk". Klokke acht werd de bijeenkomst ge opend door den voovzitter, den heer N. C. F. van Ginkel, die de aanwezigen welkom heette, waarna door den secretaris de no tulen der vorige vergadering werden ge lezen, die onveranderd werden goedge keurd. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer Hollander, liet aan inkomsten en uitgaven een bedrag zien van 17.024.62. Door de kascommissie werden, bij mon de van den heer Somerwil, boeken en bescheiden in de beste orde bevonden. Hierna volgde hei jaarverslag van den secretaris, den heer E. W. Wichers Rollan- det. Hieruit stippen w ij het volgende aan. Op 24 April jl. bestand de vereeniging 30 jaar. Opnieuw werd dc- koninklijke goed keuring na herziening der statuten aange vraagd, die wederom vcor den tijd van 29 jaar werd verleend, Opgericht werd een streekvereeniging op initiatief van V. V. V. Den Haag, waarbij Den Haag, Delft, Gouda en Leiden zich aansloten. In het afgeloopen jaar gaven enkele plaatselijke verecnigingen zich als lid op. De rijwielloodsen op het Stationsplein ble ken nog steeds in éen behoefte te voor zien, zoo zelfs dat het bestuur c\erweegt de beschikbare ruimte uit te breiden. Ook het informatiebureau werkte we derom gunstig. Mondelinge inlichtingen werden verstrekt aan inwoners van 20 verschillende landen, benevens nog 106 schriftelijke inlichtingen, te samen 6414 inlichtingen. Tob leden der kascommissie werden hierna benoemd de heeren A. Couvée Pzn. van Ewijk en Herfst en als plaatsvervan gers de heeren Holswilder, Maarten-ie en Servaas. De aftredende bestuursleden, de heeren P. A. v. d. Heijden, J. Oppelaar en N. C. F. van Ginkel, werden metr meerderheid van stemmen herkozen. Bij de rondvraag werd door enkele le den het woord gevoerd. De heer de Bink vroeg wat docr de ver eeniging gedaan was voor uitbreiding van het ledental. Hierop antwoordde de secretaris dat het jaarverslag in druk was rondgezonden en dat bij de schriftelijke inlichting een briefkaart was gevoegd, waarmee men zich als lid kon opgeven. Hieruit ontstond een langdurige discus sie betreffende doelmatiger propaganda, waaraan verschillende leden deelnamen. De heer van der Heijden sloot zich in zoo verre bij den heer de Bink aan, vooral de neringdoenden, die het meeste profijt van de vereeniging hebben, door propagandis ten te laten bezoekeu. Tenslotte werd besloten, dat dit idee door het bestuur zal worden overwogen. Na nog eenige discussies' van minder belang werd de bijeenkomst door den voorzitter gesloten. De gemeentelijke Radio-distributie. In een persconferentie heeft de leider der gemeentelijke radiodistributie Ir. Stok- huijzen een en ander medegedeeld over den stand van zaken in dit bedrijf. Zooals de bewoners van Leiden hebben ervaren zijn gedurende ecnigen tijd ver schillende straten der stad opgebroken geweest voor het leggen der hoofdkabels wat in een snel tempo geschied is. Op dit hoofdnet zullen, naar gelang van het aantal aanvragen nieuwe netten wor den aangesloten, zoodat het van belang is voor hen, die zich bij de gemeentelijke radio-distributie wenschen aan te sluiten, spoedig hiervan kennis te geven. Aar.vraagbiljetten worden in de Toon- kamer der Lichtfabrieken, Hooigracht 14, verstrekt. Intusschen maakt de inrichting der cen trale voor de radiodistributie goede vor- j deringen. In een geheel nieuw, gerestau- j reerd vertrek der toonkamer wordt rno- menteel de centrale opgesteld en ingericht i door monteurs van Philips, die deze cen- j trale geleverd heeft. j Sinds 1 April zijn de oude netten over- genomen -met 1100 aansluitingen, zoodat nu nog van de drie oude centraion Kooi, Stadhouderslaan en Hooigracht wordt uitgezonden. Ook het personeel is in voor- loopigen dienst overgenomen. Zeer binnenkort zal de nieuwe centrale gereed komen. Wat wij van de inrichting der gemeen telijke radio-distributie hebben gezien en gehoord, heeft ons de overtuiging gegeven dat deze uiterst modern is geoutilleerd, zoodat de aangeslotenen hiervan het hoog ste profijt zullen kunnen trekken. Gemeentelijke Aankondigingen Vereeniging Armenzorg. Aan het jaarverslag van de Vereeniging Armenzorg alhier over het tijdvak April 19301931 is het volgende ontleend: In onze werkzaamheden is een kleine verandering gekomen, doordat in October 1930 een samenwerking met de Maatschap pij van Weldadigheid werd verkregen, die beoogt, dat gezinnen, vooral die kleeding en versterkende middelen noodig hebben, door dames onzer vereeniging bezocht wor den. Deze uitbreiding heeft uitsluitend een controleerend karakter en gaat geheel buiten onze gezinnen om. Aan de gezinnen, die door onze vereeni ging gesteund worden, werd <Jit jaar weer melk en versterkende middelen verstrekt, waar dit noodig was. Totaal werd hiervoor uitgegeven 600. Met Sint Nicolaas gaven wij een extra gift in geld, met Kerstmis kleedingstukken, lakens, sloopeti. die wij ontvingen door de hulp van de Nederland - sche Naaivereeniging en de Leidsche Ka toen Maatschappij, waarvan wij katoen ontvingen, dat door de vrouwen, die voor Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen tor algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a. do fir ma J. P. A. van Cleef om vergunning tót het oprichten varf een smederij in het per ceel HaaricmmerstflaatNj^0f72T seotie H no. 2253; b. de WeKbppsGaastra om vergunning bot ifêt oi^cnten van een smederij in het p/frrcéel roe nest eeg No. 93, Sectie C No. 3-20a0TC. J. Owe! om ver gunning tot het opnehten van een onder- gron&sche bewaarplaats voor benzine met bovengrondsche aftapinrichting in het per ceel Maredijk No. 26, Seotie L, No. 1447, is verdaagd. Leiden, 2D April] 1931* A. VAN DÉ SAFDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJD", Secretaris. Burgemeester eJf?\Vethouders van Leiden brengen ter algemSbne kennis, dat door hen aan B. Spronk en rechtverkrijgenden ver gunning is verleend tot het oprichten van een wasoh- en strijkinriohting op het per ceel Witte Singel No. 14, Sectie M, No. 3383. Leiden. 29 April 1931. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN Sl'RIJEN, Secretaris. LEIDEN. Donderdag. Ledenvergadering Transport arbeiders. S uur. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentiu»- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 April tot en met Zondag 3 Mei a.s. waargenomen door de apotheek: W.- Pelle, Koit Rapenburg 9, tel. 807. de werkeommissie naaien, tot verschilllen- de kleedingstukken werd verwerkt. De werkeommissie heeft jurken en on- derkleeren laten naaien voor de Vereeni ging voor schoolkinderkleeding en -voeding. Het knippen en uitgeven van het goed ge schiedde evenals het vorige jaar in het lo kaal Pieterkerkgracht 11. Katoen en keper werd ons ook dit jaar door het bestuur van de verg. voor SchoolkinderkleeiTmg en -voeding verstrekt, terwijl wij zorgden voor de stof van de jurken. In het geheel wer den genaaid: 268 meisjeshemden. °25 jon- genshemden, 255 meisjesbroeken, 250 jon gensbroeken, 312 meisjesschorten, 2S9 jur ken en 250 jongens: en meisjesblouses, to taal 1849 stuks. De Werkeommissie bestaat uit de da mes de Bruyn, Coebergh en Wichers Rol- landet. In het bestuur was aan de beurt van aftreden mevr. Reimeringer die vervan gen werd door mevr. de Jong. Mevrouw A. Bosmanv.d. Sluis neemt dit jaar de functie van presidente over van mej. D. Coebergh. Mevrouw de Jong zorgt voor de administratie van melk- en eierkaarlen. Wij eindigen met een woord van clank aan allen, die ons steunden en bevelen de Vereeniging „Armenzorg" in Uwe belang stelling aan. De penningmeesteresse mej. R. Dries- sen, Willem de Zwijgerlaan 25, Oegstgeest, neemt gaarne nieuwe leden aan, en giften in ontvangst. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen. 5731. H. G. van Weizen. Leiden, Haarlemmer straat 83, slijterij. E.: H. G. van Weizen, echtgenoote van D. Massa ar, Leiden (O.K.) 5730. J. v. Moorse! en Zoon (F.) Manufac- turenhandel. Leiden, Botermakrt 19. Hoofdz. 's-G ra ven h age, Riviervischmarkt 1. In de gisteren gehouden jaarlijksehe al gemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Hollandsche Constructiewerkplaat sen alhier, zijn de balans en winst- en ver liesrekening over het afgeloopen boekjaar goedgekeurd. Besloten werd het dividendbewijs No. 3 aandeelen serie A en B op 1 Mei ten kan tore der vennootschap betaalbaar te stellen. Aan aandeelhouders werd medegedeeld, dat zij gebruik kunnen maken van hun voorkeursrecht in de uitgifte van 100.000 nieuwe aandeelen serie B. Tot commissaris werd benoemd Mr. J. Gerritzen, terwijl de aftredende, commissa ris. de heer G. L. M. van Es, werd herko- Op Zondag 7 Juni zullen door de Leidsche Reddingsbrigade in de zweminrichting aan den Hoogen Rijndijk wedstrijden worden gehouden. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de Verordening rege lende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, bin nen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Politie (bureau Vreemdelingendienst Zon neveldstraat alhier, geopend van 912 uur, van 2—4 uur en van 7—9 uur). Door aangifte aan het bureau van Bevolking en den Raad van Arbeid, ver valt bovengenoemde verplichting niet Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2