KERKNIEUWS LAND- EN TUINBOUW UIT DE RIJNSTREEK Burgerlijke Stand WOENSDAG 29 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 herkregen, tc gebruiken om bij haar ver dere economische en fiscale politiek, in dien daartoe aanleiding beslaat, het ta rief van invoerrechten daaraan dienst baar te maken 1 10. Acht de regeering den tijd niet ge komen, om maatregelen 'te nemen tegen den invoer van goederen uit landen, wier politiek er toe kan leiden, dat de pro ductie in ons land wordt bedreigd? De Minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. Dir. Beelaerts van Blokland antwoordt mede namens zijn ambtgenoo- ten op de eersie vraag ontkennend. De late ratificatie in Nederland is van geen invloed geweest, daar in het algemeen in verschillende landen de ratificaties niet tijdig waren ingekomen wegens on gunstige tijdsomstandigheden. Wat de tweede vraag betreft, er is practisch geen aanleiding voor Nederland om uit de conventie inzake in- en uitvoer verboden te treden. De totstandkoming van regionale over eenkomsten ondervindt geen belemmering. De besprekingen met Scandinavië en Duitschland worden voortgezet. De meestbegunstigingsclausule mag naar de meening van de regeling in geen enkel handelsverdrag van Nederland ont breken. Daar naast kunnen andere mid delen worden toegepast. Het ligt niet in het voornemen voorbereidingen te tref fen, waardoor het mogelijk wordt, dat de verschillende gebiedsdeelen van het Rijk elkander een preferentieele behandeling toestaan. Plannen om de herkregen vrijheid te gebruiken voor anti-dumpings maatrege len beslaan er op het oogenblik niet. In derdaad is een zekere vrijheid verkregen ook ten aanzien van wijziging van het. tarief van invoerrechten. Dit wil echter niet zeggen dat de regeering van deze vrijheid gebruik zal maken. De Regeering is bereid het standpunt ingang te doen vinden, dat concessies door landen met een protectionistische handelspolitiek aan landen met een te genovergestelde handelspolitiek verleend, niet krachtens de meestbegunstiging "ten deel behoeven te vallen aan andere lan den. De Regeering overweegt of voor de toekomst maatregelen in zake wijziging van invoerrechten noodig mochten blijken. De heer Kortenlior.st repliceert. Zegt het onjuist te achten, eenzijdig aan de conventie in zake in- en uitvoerver boden vast te houden. Over enkele onderdeelen van zijn in terpellatie vraagt spr. nader het stand punt van de Regeering te mogen verne- Versohillende sprekers- voeren het woord. Minister Beelaerts van Blok land duplieeerend, noemt de meestbe gunstigingsclausule den hoeksteen van onze handelspolitiek. Ook te Genève heeft spr. den indruk bevestigd gezien, dat deze politiek moet worden gehand haafd. Contingenteering, hoewel op zichzelf niet verwerpelijk, zou geen aanbeveling verdienen indien zij niet proportioneel moest worden toegepast. Maatregelen inzake dumping zullen, in dien zij worden voorgesteld, met de uiterste voorzichtigheid worden gehan teerd. De heer Kort en horst, als inter- pellant het woord in derde instantie ver krijgend zegt, geenszins bedoeld te hebben in de gegeven omstandigheden een onder handelingstarief te bepleiten. Hij heeft met voldoening bemerkt, dat zijn denk beelden geleidelijk meer ingang vinden. Zoo werd thans vaa vrijz.-dem. zijde het nemen van anti-dumpingsmaatregelen reeds geacht, onze vrijhandelspolitiek niet aan te tasten. De interpellatie wordt gesloten en de vergadering te 5.15 uur verdaagd tot he denmiddag 1 uur. DR. H. DE GROOT, t Bij een begrafenis plotseling overleden. Tijdens de teraardestelling van het stof felijk overschot, des heeren W i.ilhuizen, welke gistermiddag te Roosendaal bij Arn hem geschiedde, zakte ploseling de schoon zoon v. d. overledene, dr. H. de Groot, lec tor aan het Tandheelkundig Instituut to Utrecht, op de begraafplaats in elkaar. Onmiddellijk werd medische hulp ver schaft, doch na weinige oogenblikken gaf de Utrechtsche docent den geest. Dr. de Groot was in Utrecht een momï- i'ts van goede reputatie. De tandheelkun de heeft echter niet van den beginne af zijn bijzondere aandacht gehad. Aanvanke lijk legde hij zich op de kennis der neus-, keel- en oorziekten loe, om later als spe cialist hierin te Utrecht de functie van of ficier van gezondheid uit te oefenen. Eenmaal de tandheelkundige richting uitgegaan, wijdde dr. de Groot zich voor namelijk aan het chirurgisch gedeelte. In 1918 werd hij benoemd tot directeur van het Rijks Tandheelkundig Instituut, dat toenmaals nog in „Payenborgh" aan de Oude Gracht was gevestigd. Tien jaar lang heeft dr. de Groot de leiding van het in stituut in handen gehad. Dat hij in 192S zijn plaats aan den heer P. J. J. Coebergh afstond, vond hierin zijn reden, dat dr. de Groot zich weer geheel en al aan studie en practijk wijden wou. Het 'instituut heeft hij echter nimmer geheel losgelaten. Als lector in de mond heelkundige diagnostiek en kaak-chirurgie bleef hij aan de studen ten van zijn wetenschap er ervaring geven en dezen vonden in het. eerelid hunner ver- eeniging „John Tomes" ook op menige excursie naar het buitenland een kundi- gen gids. HET WIT-GELE KRUIS. De Diocesane Federatie Het Wit-Gele lvrpis in het Bisdom Haarlem hield haar jaarvergadering in „De Kroon" te Haar lem. Met het bestuur waren aanwezig afge vaardigden van de afdeelingen Blokker, Stompwijk, Leidschendam, Katwijk, Cas- tricum, Xoordwijk, Delft, Zoeterwoude Dorp, Zoeterwoude Hooge Rijndijk, Poel dijk, Ter Aar, Schiedam, Haarlem, Den Haag, Noordwijkerhout, Alkmaar, Boae graven, Monster, Hillegom, Rijswijk, Uit- geest. De voorzitter, dr. J. Gribling, te Delft, opende de vergadering en wees op den bloei van hot W. G. Kruis in het Bisdom. Uit het jaarverslag van den secr., burge meester Lommen te Castricum, werd die bloei te hooren gebracht. In 1930 waren 6 nieuwe afdeelingen toegetreden. Het ge tal afdeelingen bedraagt thans 60. Een klacht werd ook naar voren ge bracht over het laat binnenkomen der con tributies van de afdeelingen. Het finan cieel verslag, uitgebracht door burgemees ter Lommen als penningm. wees een batig saldo aan. Toch zal versterking der kas in verband met de noodige propaganda, noodig blijken. De begrooting voor 1931 gaf aan inkomsten en uitgaven aan het bedrag van 4350. De begrooting voor de afdeeling „Moeder en Kind" 8075, het fonds voor „Moeder en Kind" 2865. De begrootingen werden goedgekeurd. Hier na brachten de Enquetrices voor Noord- en Zuid-Holland verslag uit van de gedane werkzaamheden in het afgeloopen jaar. Met groot succes hadden beide enquetrices gewerkt. Zij oogsten den dank der 'verga dering in bij wijze van applaus. Dc voorz., dr. Gribling, werd op alge meen verzoek bij acclamatie herbenoemd. In de bestuursvacaluro voor Zuid-Holland werd gekozen dr. Geesdes te Schiedam. Een voorstel van de Prov. Z.-Hollandsche Bond wat hierop neerkomt dat de Bond meer zeggenschap wenschte, zal in gecom bineerde bestuursvergadering worden af gehandeld. Na een pauze werd te 2 uur de verga dering voortgezet. De voorzitter heette nog welkom dr. Putto en dr. Wegel, in specteurs van de Volksgezondheid doch in het bijzonder dr. R. N. M. Eijkel, hoofdin specteur van de Volksgezondheid, die een lezing zou houden over het onderwerp: ..Gebrekkigenzorg". Tevens werd Reetor Elsenbroek, Alg. Propagandist van het W. G. Kruis weikom geheeten. De geachte spr. begon met te zeggen het een voorrecht e vinden over het on derwerp „Gebrekkigenzorg" te mogen spre ken en hoopte dat dit onderwerp de volle belangstelling der vergadering zou hebben. Spr. noemde het een groote sociale hy giënische taak de verpleging van gebrek- kigen en gaf aan de hand van verschillen de statistieken een reeks van cijfers waar uit bleek het groot aantal gebrekkigen die er zijn en die er bij voldoende zorg niet hadden behoeven te zijn. Voor Nederland kon als veilig cijfer zeker het getal van 60.000 genoemd worden. In Duitschland is men wat deze zaak betreft, Holland ver voor. De kosten die in Holland aan steun voor gebrekkigen moet worden uitge keerd bedraagt in de millioenen. Deze gelden hadden uitgekeerd kunnen worden voor de verzorging van gebrekki gen. Deze categorie van menschen gevoelt zich, helaas, ook te veel als minderwaar digen in de maatschappij. Dan behandelde spr. dc vraag wat op de eerste plaats in deze behoort te worden gedaan en dan zegt spr. als zijn meening, dat verplichte aangifte van gebrekkigheid op de eerste plaats dient te geschieden opdat de over heid een juist overzicht heeft wat kan en moet worden gedaan. Vervolgens behooren fondsen te worden gesticht ter bestrijding der kosten van verpleging. En dan de stich ting van tehuizen voor gebrekkigen. Op héden bestaan de Johannastichting te Arn hem, de Adriana-stichting te Hillegers- berg, de Cornelis-stichting te Beester- zwaag, het Botterdamsche consultatie-bu reau voor gebrekkigen, de Anna-stiohting te Leiden, de Orthopedische Cliniek te Amsterdam, en 3 bedden in het Acade misch Ziekenhuis te Leiden. Deze stichtingen voorzien in lange na niet in de behoeften. Spr. stelt nog Enge land als voorbeeld en wat in Duitschland op dit terrein gedaan wordt. De voorzitter brengt spr. hartelijk dank voor zijn mooie lezing en hoopt, dat het gesprokene een aanleiding te meer moge zijn in die richting werkzaam te zijn. De voorzitter deelt dan nog mede dat op ver langen van Z. H. den Bisschop de Dioc. Bond voor Jeugdwerk, een organisatie uit den Jeugdraad met de uitzending van ge brekkige kinderen is belast en dat zulks niet meer behoort tot 't werk van het W.G. Kruis. Vervolgens houdt spr. een uitvoe- voerige beschouwing wat in de eerste ja ren op het terrein ligt van het W. G. Kruis ten opzichte van „Moeder en Kind". Na rondvraag sluiting dézer belangrijke vergadering. NA DEN BROEDERMOORD TE AALTEN. Vragen aangaande de overbrenging van den verdachte. Het 'id der Tweede Kamer, mevrouw BakkerNort heeft den Minister van Jus titie gevraagd: Is het den Minister bekend, dat op 24 April 1.1. te Aalten een man, verdacht van doodslag, geboeid en te voet over de open bare straat van zijn woning naar het poli- tie-bureau en van daar naar het verder gelegen cachot is vervoerd Zoo ja, is dan de Minister niet van oor deel, dat een dergelijk vervoer van ver dachten ten aanzien van veel publiek onge- wenscht is, en dat daarin verandering be hoort te worden gebracht R.K. VROUWENBOND IN HET BISDOM HAARLEM. Algemeene bestuursvergadering. Maandag wei'd in het mooie retraitehuis te Bergen ('N.-H.) de algemeene bestuursver gadering van den Diocesanen R.K. Vrou wenbond in het bisdom Haarlem gehouden, onder presidium van mejuffrouw Toos Post. Om 11 uur opende de voorzitster de ver gadering met een hartelijk welkom, waarna Pater Philippona, directeur van het re traitehuis, de vergadering toesprak. Mej. Dr. Hillen, Amsterdam, werd door de voorzitster geluk gewenscht met haar ver kiezing in de Provinciale Staten en een bloemenhulde gebracht. Hierna volgde een mededeeling, dat de kloosterorden in Nederland zich bij de fe deratie van R.K. Vrouwenbonden hebben aangesloten. Mevrouw Steenberghe Enge- ring had onlangs het voor de federatie ge stichte Moederhuis der religieuzen in de Drentsche venen bezocht en was enthousi ast over hetgeen daar reeds tot stand was gekomen. De vrouw in het onderwijs, Hierna kwam aan de orde het voorstel van het Dioc. Dag. Bestuur betreffende: Medezeggenschap van de vrouw bij het Ka tholiek onderwijs. Met- algemeene stemmen is de volgende motie aangenomen: De Diocesane R.K. Vrouwenbond in het Bisdom Haarlem op 27 April 1931 te Bergen bijeen, spreekt de wenschelijkheid uit: 1. dat vrouwen ook verkiesbaar zullen worden van R.K. Schoolbesturen. 2. dat bij Katholiek onderwijs ouder-com- missies worden ingesteld, waarin moeders van schoolgaande kinderen worden opgeno men, zooals voor het openbaar onderwijs wettelijk ingesteld, on bij sommige Christe lijke scholen ook gebruikelijk is. Zij bes'uit deze motie ter kennis te bren gen van bevoegde autoriteiten en gaat over tot de orde van den dag. Na de lunch komt in bespreking het voorstel van de vergadering van R.K. Lan delijke Bonden en Vereenigingen van Vrou-. won tot het oprichten van een Centrale van 'R.K. Vrouwenvereenigingen en Bonden in Nederland. Het prae-advies van het Dioc. Dag. Be stuur luidde afwijzend. Na de stemming bleken 4 stemmen voor en 57 stemmen tegen de oprichting van die Centrale van R.K. Vrouwenbewegingen. Hierna volgde nog een korte bespreking over de voor- en nadeelen van het afbeta lingssysteem. Afd. R-otterdam had daarover een rapport ingezonden, terwijl afd. Amster dam haar bevindingen mondeling mee deelde. Na de rondvraag werd deze zeer geani meerde vergadering om half vijf gesloten. SAMENWERKING VAN GEMEENTEN. Ministerieel rondschrijven. In een rondschrijven aan de gemeente besturen vestigt de Minister van Binnen- landsc'he Zaken en Landbouw de aan dacht op de herziening van de Gemeen tewet, welke 15 dezer in werking is ge treden. De minister herinnert er aan, dat in het bijzonder ten aanzien van de samen: werking van gemeenten de dTang tot her ziening der bestaande regeling zich se dert jaaren wel zeer sterk deed gevoe len. In de eerste plaats wordt hier gedacht aan de politie en de brandweer, daar naast a a an havens, kanalen, wegen, ar menzorg en zooveel andere inderwerpen. De nieuwe wettelijke regeling nu opent een ruim veld voor ontplooiing van ge meentelijke kracht. Met den vinger zijn de gevallen aan te wijzen waarin door intercommunale samenwerking belangen beter zouden zijn behartigd dan feitelijk geschiedde, nu door de stroefheid van de tot dusver geldende wettelijke regeling de gemeentelijke regelingen naast elkaar stonden. Wat in het bijzonder' het brandweer- wezen betreft, de branden, die in den laatsten tijd zoo groote offers hebben gevergd in leven van mensch en dier, maar ook op gebied van geschiedenis en kunst, afgezien nog van de geldelijke verliezen, hebben getoond, hoe ernstig de plicht der gemeentebesturen is, te waken dat hun brandweerwezen in zoo goed mogelijken staat zij. Hier moet, voor zoover de draagkracht eener ge meente te kort schiet, in samenwerking met naburige gemeenten, uitkomst wor den gezocht. Het is in de overtuiging van de zegen rijke werking, die van de gemeenten van samenwerking kan uitgaan, dat de minis ter gemeend heeft, de gemeentebesturen tc moeten opwekken van dit instituut een zeer ruim gebruik- tc maken. De ge meentelijke kracht, zoo besluit de mi nister, zal hierdoor worden versterkt. Voor eeri nieuw raadhuis te Bloemendaal. Het vorig jaar heeft gemeentebestuur van Bloemendaal aan een zevental architecten verzocht elk een ontwerp te willen maken voor den bouw van 'n nieuw raadhuis aan den Zeeweg. Een deskundige jury werd be noemd om het werk te beoordeelen, terwijl het in de bedoeling lag de projecten te exposeeren en daaruit een keuze te doen. De raad stond voor een en ander een cre- diet van 21.000 toe, daar elk der ontwer pers 3000 honorarium ontving. Enkele weken geleden zijn de plannen ingezonden. Naar wij vernemen hebben zij op het ge meentebestuur 'n minder gunstigen indruk gemaakt, zoodat het uitgesloten moet wor den geacht dat één der inzenders een defi nitieve opdracht zal krijgen. Waarschijn lijk zullen de ontwerpen zelfs niet worden ten toon gesteid, „Tel." Opleidingscursus voor den R.-K. Boekhandel. Naar wij vernemen heeft de R.-K. Xe- derlandsche Boekhandelaren- en Uitge- versvereeniging „Sint Jan" besloten met 1 September a.s. een opleidingscursus voor den R.-K. bockhandel te openen. Voor het volgen van den cursus is een' diploma Mulo of daarmee gelijk te stellen diploma vereischthet bezit van diploma H. B. S., lyceum enz. kan aanspraak ge ven op vrijstelling van zekere vakken. De cursus zal schriftelijk gegeven wor den en voor het eerste jaar de volgende vakken omvatten: a. beginselen der biblio grafie b. hoofdmomenten der litteratuur geschiedenis c. geschiedenis der wijsbe geerte d. kerkgeschiedenis, kunstgeschie denis c. geschiedenis der Nederlandsche letteren f. hedendaagsche stroomingen; g. de toegepaste bibliografie dezer vakken; h. beginselen van het boekhouden en ad ministratie voor den boekhandel; i. het be lastingwezen. Opgave van deelnemers wordt uiterlijk 15 Mei a.s. ingewacht bij den secretaris P. G. M. Coebergh, Ged. Oude Gracht 74, Haarlem. BENOEMINGEN in het Aartsbisdom Utrecht. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Zwolle (H. Mic-haël) den weleerw. heer C. C. J. Hutjens en tot rector van het R. K. Ziekenhuis te Zevenaar den wel eerw. heer J. A. van Daim. Broeder Jacobus, t Op 57-jarigen leeftijd overleed- in liet Instituut St. Louis te Oudenbosch de eerw. Broeder Jacobus, in de wereld C. Tuus, uit Oude Tonge. De thans overledene was vele jaren werkzaam als hoofd van de M. L. O.- school van het externaat. DALING B0TERPRIJS IN FRANKRIJK. De correspondent van het „Hbld." te Pa rijs telefoneerde gisteravond nog: Het is een gelukkig verschijnsel, dat hier tegenwoordig in verschillende bladen op positie begint te komen tegen de methode om, wanneer klachten van een bepaa'de ca tegorie van producten loskomen, telkens de invoerrechten op een of ander artikel maar weer te verhoogen. Men begrijpt blijkbaar langzamerhand, dat men op deze wijze zich steeds dieper in de moeilijkheden werkt- en bezig is den prijs van het levens onderhoud tot ongekende hoogten te doen stijgen. Karakteristiek voor deze opkomende meening is een beschouwing in den „In- transigeant" van vanavond naar aan'eid-ing van een spoedvergadering van de landbouw- syndicaten, die, nu door de vermeerderde productie de boterpr ijzen gaan dalen op een verhooging van de invoerrechten aan gedrongen hebben en den Xormandischen senator Henry C'heron Weid hebben ge vonden dit verzoek bij de regeering te be pleiten. Het nationalistische avondblad schrijft, dat de minister van Landbouw Tardieu zich in een moeilijk parket bevindt, maar dat- het toch te gek is de buitenland sche- concurrentie buiten te sluiten te kens als die strekken kan tot verlaging van de prijzen. „De invoerrechten op boter zijn bij mini- sterieele beschikking van 3 Juni 1930 met 100 pOt. verhoogd. Dat is nog geen elf maanden geleden. Waar is het einde? „Men zal beoogen, dat er in Denemarken (waartegen de verhooging voornamelijk ge richt zou zijn) coöperatieve vereenigingen zijn, maar het doel daarvan is, zoo goedkoop mogelijk te produceeren in het belang van de verbruikers, terwijl de Fransche coöpe ratieve landbouwvereenigingen er slechts op bedacht zijn hun hooge verkoopsprijzen te handhaven. Zeker, men moet het even wicht zien te bewaren. Maar egoïsme heeft nooit tot een rechtvaardige oplossing ge leid." NOORDEN. Schouw. Maandag werd door liet be stuur van de gecombineerde Xoorschebuur- ter en Voord ijksche Polders gezamenlijk met de Technische Ambtenaren van den Provincialen Waterstaat schouw gedreven over de met voorschot van de provincie Zuidholland aangebrachte versterking van de kade dier polders langs de Kromme Mij drecht over een lengte van ongeveer 5 1/2 K.M. De kade geeft thans een geheel ander aanzien. De kanten zijn uitgezet en ver sterkt en een aanzienlijke reserve is opge slagen, kortom een doorbraak als in No vember 1928 valt voorloopig wel niet te vreezen. Aangebracht en verwerkt werd 9050 M3. klei tot een totaal bedrag van 18699.39. Wegens puin, sintels en zand 1906 M3. tot een waarde van 5545.97. Deze grondstof fen kosten gemiddeld 2.11 1/2 per M3. en werden aangevoerd in 435 scheepsladingen. Aan arbeidsloon werd uitgegeven 3517.571/a of 32 cents per M3. De totale kosten waar onder ook die van toezicht, administratie, verzekering, enz. hebben bedragen 30129.01. Het geheelc werk stond onder toezicht van den heer Fr. Picterse alhier. MGR. H. J. M. TASKIN. Bij zijn zilveren Presidentschap. Onvermoeide Jubilaris Warm van hart en groot van geest, In Uw zorgenzware leven Zijt Gij groot, heel groot geweest. Heel Uwe lange priesterleven, Al Uw arbeid, al Uw tijd Hebt Gij, stoer, U zelf vergetend, Dapper aan iets groots gewijd. Onvermoeide Jubilaris, Man van onverwoestb're kracht, Altijd hebt Gij aan Uw plichten Nimmer aan U zelf gedacht. Lijnrecht lag Uw arbeid voor U En dien weg zijt gij gegaan, Zonder éénmaal af te wijken, Zonder éénmaal stil te staan. Onverschrokken plichtsbetrachter Slechts Uw plicht lag in 't verschiet, Uwe menschJijke verlangens, Uwe wenschen telden niet. Grooter zijt Gij dan de dapp'rc, Die zijn doel óók heeft bereikt En wiens naam voor alle tijden In het boek der helden prijkt. Dapperder dan al die helden Bloemen zijn zoo snel verlept Omdat Gij geen wereldruimte, Maar U zelf verwonnen hebt. Gaarne zou ik bij U komen Met mijn dank, mijn hart, mijn hand, Maar ook mijn plicht bindt mij heden, 'k Doe het daarom in de krant. Monseigneur! Al Uwe bloemen, Vrucht van Uwe werkzaamheid, Mogen bloeien in 't verborgen, Maarin alle eeuwigheid. TROUBADOUR. NIEUWKOOP. Verlofaanvrage. Bij Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is een verzoek ingekomen van C. Kelder om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank in perceel A No. 26. Mond- en klauwzeer. Onder het vee van den veehouder J. L. Koole komt de be smettelijke veeziekte mond- en klauwzeer LEIDEN. Geboren: Maarten, z. van M. A. Wijs man en I. H. C. v. Harmeien. Jozef Gers. Ants., z. van A. J. Marcelis en C. G. M. v. Grieken. Stephanus Franciscus, z. van 'J. A. van der Hoek en J. F. Piquillett. Willem Frederik, z. van T. Filippo en M. H. Eerades. Hélène Jacqueline, d. van J. C. B. Huner en M. Gerritse. Frederik Cornelis, z. van F. J. Scheffer en M. C. E. v. Leeuwen. Jca-une Marie, d. van H. Scheffer en H. C. Hiklschut. Wilhe-lmin'a Antoinetta, d. van W. F. Staffeleu en M. M. van der Burt. Evert, z. van E. Groen en J. Mieloo. Abraham Joannes, z. van A. van Zanten en M. O. Hiddinga. Adria- nus, z. van A. Me ijle en C. J. Bastiaanse. Aaltje, d. van B. Philipsen en N. de Boor- der. Maria Lena, d. van C. van Ma-nne- kes en P. P. Kraaijenveld. Bernhard Hilly, z. van F. B. W. Rasing en D. P. Gail- lard. Maria Josephia, d. van T. H. Juf- fermans en M. van der Linden. Johanna Janna, d. van A. J. F. Eichhorn en L. H. Susan. Hilhelmina Geertruida, d. van C. H. Haneveld en M. Schellingerhout. Sophia Hendrika, d. van H. Lagerwij en P. Pijnaker. Nicolaas, z. van H. van Loef en C. M. Klinkhamer. Johanna Anna, d. van J. M. H. Horikx en C. Warmenhöven. Bartholomeus, z. van N. van Hooidonk en J. E. de Ridcler. Soek Fah, z. van S. T. Jap en F. J. Beem. Maria, d. van B. A. Kesseboom en C. Verhoeven. Cor- nelis Martinus, z. van B. G. Kroon en G. Katsburg. Neelt-je, d. van W. B. Swels 'en A. -H. van de Wiel. Paulus, z. van J. v. d. Velde en C. Diemei. Gerrit, z. van' P. van Kooij en A. Mol. Willem Simon, z. van C. J. de Wolf en T. Hanselaar. Theodora Johanna, d. van II. Jansen en C. Noppen. Jacoba, d. van P. Vos en J. J. de Vroede. Izak, z. van J. G. Mon- fils en S. Pouw. Petrus Hendricus, z. van P. J. Stikkelman en J. M. Verkuijlen. Marijke, d. van J. H. Oort en J. M. Graadt van Roggen. Wilhelmina Freda., d. van W. F. H. Schroder en M. de Jong. Hcv- manus Adrs., z. van J. D. Tebbe en J. L. M. Kalse. Gehuwd: J. Janssen jm. en W. Bus jd. A. C. Kriest jm. en A. C. A. de Haan jd. L. A. M. Adams jm. en K. Baumann jd. P. H. Bodenstaff jm. en M. H. Heij- koop jd. H. P. A. Goddijn jm. en A. P. Hagen jd. J. O. R. Groenendaal jm. en A. F. Cozijn jd. M. J. van der Kwartel jm. en M. van Wezel jd. K. H. Mugge jm. en J. Marks jd. G'hr. de Roode jm. en G. van Muijs jd. W. van Rijn jm. en L. F. Bleiji jd. A. J. K. A. Soumiers jm. en A. H. W. Gijbeis jd. C. H. Vree burg jm. en A. M. A. Yeune jd. Overleden: J. L. van Leeuwen dr. 6 j. W. L. Schumacher wed. 76 j. M. Bin nendijk in. 51 j. E. M. Fallaux m. 55 j. L. M. Lasschuijt dr. 6 mud. G. Prins-van der Stok vr. 55 j. F. Boot-Trouwec vr. 69 j. T. H. J. Wieldcrs dr. 7 mnd: P. Olivier-van Oosten wed- 85 j. P. Willems wed. 73 j. H. van Egmond zn. 2 j. E. Verra-van Rijn wed. SG j.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6