LUCHTVAART Financiën en Economie UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING DINSDAG 28 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Nederlaagwedstrijden S. D. 0. De wedstrijd S. D. O. IPoort v. Cleef 1 gespeeld voor de nederlaagwedstrijden van S. D. O. had het volgend resultaat: car. brt. h.s. gein. B. Tegelaar (P.v.Cl.) 200 24 38 8.33 I. Mazurel (S.D.O.) 148 23 26 6.30 J. M. Tegelaar 100 32 21 3.12 C. Schouten 150 32 19 4.68 .T. Sicra 71 22 16 3.22 W. Penscel 125 22 29 5.68 A. Karstens 125 20 18 4.S0 R. Kantebeen 99 25 15 3.90 S. D. O. 522 car., PP. v. Cl. 496 car. Tot heden heeft alleen Hollandia aan S. D. O. een neder'ag toe kunnen brengen. Vrdae voortzet ting met S. D. O. IKI. Rustoord I. ZWEMMEN GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE Nieuw wereldrecord 300 M. schoolslag dames. De Amerikaansohe kampioene Mi6S Eleanor Holm, heeft het wereldrecord 300 Af. schoolslag verbeterd. Zij zwom dezen afstand in 4 min. 33 sec., lie: geen u.2 sec. beneden haar eigen in Augustus van het vorige jaar gevestigde record is. OLYMPISCHE SPELEN De Olympische Spelen in 1936. Het Internationaal Olympisch Comité heeft te Barcelona zijn beraadslagingen voortgezet over de vraag, waar de Olym pische Spelen in 1936 zullen worden ge houden. Aangezien Rome en Boedapest van een candiclatuur hebben afgezien, moet de beslissing vallen tusschen Berlijn en Bar celona. De stemming werd geheim gehou den en de staten, die niet op de vergade ring tc Barcelona vertegenwoordigd zijn, zullen him stem schriftelijk uitbrengen. De stembriefjes zullen eerst na ongeveer veer tien dagen geopend en geteld worden. Vrouwen op de Olympische Spelen. Op de vergadering van het Internatio naal Olympische Comité te Barcelona is uitvoerig gesproken over het deelnemen van vrouwen aan de Spelen in 1932. Ten slotte werd besloten den bestaanden toe stand te handhaven. De vrouwen kunnen uitkomen bij kunstrijden op schaatsen, zwemmen, turnen, athletiek en schermen. OVCEAANVLUCHTEN MET ZEPPELINS. Tusschenstation bij Parijs? Uit Friedrichshaven wordt gemeld: Dr. Eckener zal de besprekingen met den Fransehen minister van Luchtvaart verder voortzetten en over samenwerking met de bevoegde Fransche instanties in zake de Zeppelin-Oceaanvluchten onderhandèlen. In de nabijheid van Parijs zou een tus schenstation worden aangelegd Ameri- kaansche kringen hechten groo* belang aan zulke tusschenlandingen, en men is daarom van plan met deze wenschen re kening te houden. De berichten over een Noordpooltocht van de „Graf Zeppelin", gelijktijdig met een Amerikaansohe onderzeeboot-expeditie worden in Friedrichshafen onjuist ge noemd. Het staat nog niet vast of de tocht van de „Graf Zeppelin" naar de Noord pool dit jaar wel plaats vindt. Zeilvliegen. De zeilvlieger Hentschel uit Kassei heeft op de Doernberg met een 'och van 11 uur en 1 minuut niet alleen het door hem zelf gevestigde record voor den Doern berg met 5 uur en 6 min. geslagen, doch ook het record voor de Wasserkuppe, dat 9 uur en 21 min. bedroeg. De vlieger heeft op een hoogte van 900 a 1000 Af. gevlogen. Jaarverslag N. Hall. Landbouwc'edict. Verschenen is het jaarverslag van de N.V. N'oordhollandsch Landbouwcrediet, gevestigd te Alkmaar. Aan het verslag ontleenen wij het volgende: In aanmerking nemende, dat gedurende het efgeloopen jaar, gelijk van algemeene bekend heid mag worden geacht, onder heel wat min der gunstige omstandigheden moest worden gewerkt dan het vorige jaar, zijn de resultaten desniettegenstaande bevredigend. De bruto-winst bedraagt, het saldo van het v jaar ad 775.64 inbegrepen, "*99.838.04 (v jaar ƒ855.619.84), terwijl de onkosten be- loopen ƒ386 501.81 (v. jaar ƒ398.666 90). zoo dat een netto-winst resteert van 113.336 23 fv jaar ƒ456952.94). Hiervan moet een bedrag van 22 685 17 worden vergoed aan het Pensioen- er Onder steuningsfonds, terwijl voorgesteld w vdt af te schrijven: op gebouwen 35.600.56, dit is het bedrag der verbouwing van twee onzer kan toren (vorig jaar afgeschreven ƒ93.460.52); op safe-inrichtingen en meubilair' 14 811.75 (v. iaar ƒ13.116.31), waarna dit hoofd als naar gewoonte voor 1 op de balans voorkomt; voorts te reserveeren voor diverse belangen 40.000 (v. jaar 30.000), waarna onder toe voeging van 36.000 aan het statutaire reser vefonds (v. jaar ƒ36 000) zoowel op de prefe rente als op de gewone aandeelen een divi dend van 6 pet. kan worden uitgekeerd. De prefente aandeelhouders hebben in m ndering hierop in November 1930 reeds een interim dividend van 3 pet. ontvangen De raad dezer gemeente vergaderde Maandagmiddag ten 2 uur. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 8 van de 11 leden. Afwezig met kennisgeving de heer P. G. G. van Dooren. Een nieuw gezicht. Na opening der vergadering worden de notulen van de vorige vergadering door den secretaris gelezen en onveranderd vastge steld. De voorzitter noodigt de heeren 'R^iet- broek, De Koning en den secretaris uit den heer H. van Rijn binnen te leiden. Nadat dit is geschied legt de heer van Rijn in han den van den voorzitter de vereischte eeden af. De voorzitter wenscht de heer van Rijn met zijn benoeming en toelating als lid van den raad geluk. Spr. hoopt dat- de heer van Rijn steeds n' ruimen blik zal hebben, waar het geldt de belangen van de gemeente Al kemade, en wijst erop, dat het zoo juist ge- insha'leerde lid hier zit om de belangen van do geheel e gemeente en niet van een be paald gedeelte te behartigen. Mocht de heer van Rijn voorlichting noodig hebben dan kan hij aldus de voorzitter steeds op zijn vollen steun rekenen en ook op dien van den gemeente-secretaris en zijn staf van ambtenaren. Na nog den wensoh te hebben uitgesproken dat hij met de leden en Voorzitter op de aangenaamste wijze zal mogen samenwerken aan de behartiging der gemeentebelangen stelt de Voorzitter punt 2 der agenda aan de orde. Drinkwater. Vaststelling van de verordening be treffende de beschikbaar van drinkwa ter in woningen en werkplaatsen. De Voorzitter leest het prae-ad-vies voor, waaruit blijkt dat deze verorde ning ter uitvoering van artikel 2 van de ge meenschappelijke regeling tusschen de ge meenten Alkemade. Leinluiden en Rijns- aterwoude betreffende den aanleg en de ex ploitatie van een drinkwaterleiding dient vastgesteld te worden. Aan het begrip werkplaatsen hebben B. en AV. een zoo eng mogelijke interpretatie gegeven ten ein de de verordening zoo soepel mogelijk toe le passen. Het begrip „werkplaatsen" in den ruimen zin zal in de praktijk tot vele on overkomelijke moeilijkheden aanleiding geven, vandaar dat B. en W. alleen de ver plichte aansluiting van toepassing hebben willen verklaren op werkplaatsen in den zin der veiligheidswet. De Gezondheids commissie aan wie advies in deze is ge vraagd adviseert de verordening onveran derd aan te nemen. De Voorzitter leest hierna de verordening artikels ge wij ze voor. Bij artikel 5 tweede lid maakt de heer Riet-broek de opmerking, dat. de laatste zin bij hem bezwaar ont moet, omdat burgemeester en wethouders niet verplicht zijn antwoord te geven op een bij hen ingekomen aanvrage. Spr. is van meening dat een beleefd verzoek toch wel een antwoord waard is. De Voorzitter ant woordt den heer 'R'ietbroek, dat de secreta ris spr. reeds op de hoogte heeft gesteld van deze bepaling. Practisch zal het thans gere digeerde artikel tot geen moeilijkheden aanleiding geven, want B. en W. doen steeds de zaken onmiddellijk af, terwijl het beroeps recht onveranderd blijft gehand haafd. Voorzitter heeft echter geen be zwaar artikel 5 tweede lid te lezen als volgt: Burgemeester en Wethouders nemen binnen een maand, nadat het advies der Gezond heidscommissie is ingekomen eene beslis sing op de bij hen ingekomen aanvrage als bedoeld in het eerste lid van dit artikel en deelen den uitslag hiervan binnen 14 dagen aan belanghebbende mede. Bij weigering der vrijstelling kan de aan vrager binnen een maand na de weigering in beroep komen bij gedeputeerde staten der provincie Zuidholland. Tevens stelt de Voorzitter nog voor, nu artikel 195 der ge meentewet op de overtreding van een strafverordening een hoogere straf toekent dan het oude artikel deze ook in de veror dening op te nemen. Met algemeene stem men gaat de raad met het voorstel van den voorzitter aecoord, zoodat de verordening na de daarin aangebrachte wijziging met algemeene stemmen wordt vastgelegd. 3o. Benoeming van 4 leden voor de schat tingscommissie Rijks inkomstenbelasting we gens periodieke aftreding op 1 Af ei 1931 van de heeren L. H. AI. J. Vosters, J. N. Los. G. van der Afeer en S. Strijk. B. en W. stellen den raad voor genoemde heeren we derom voor den tijd van 4 jaren te benoe men. Met algemeene stemmen besluit de raad hiertoe. Gemeentelijke financiën. 4e. Voorste] van B. en W. tot aankoop van eenige inschrijvingen in het Grootboek der 2 1/2 pCt. Werkelijke schuld tot een re- eel bedrag ad 2900.— B. en W. herinneren er aan, dat in de ra a d®v r ga d ering van 16 Maart j.l. werd besloten tot aankoop van een perceel tuinland en water van de wed. Bontje. Dit besluit is inmiddels door hee ren ged. staten goedgekeurd. In die verga dering werd het voorstel gedaan om van het bedrag ad 4000.door verkoop van het perceel grond aan de stichting Drink waterleiding verkregen te dekken de kos ten van aankoop van deze voormelde per- ceelen tuinland en water ad 1051.en van het restant te betalen een gedeelte van de 5 aandeelen Bank Ned Gemeenten. Het tekort komende zou aangevuld worden door verkoop inschrijvingen Grootboek. Het is B. en W. echter bij nadere overweging ge bleken, dat een andere methode van verre kening der gelden de voorkeur verdient. Zij achten het uit finantieel oogpunt beter de 5 aandeelen te betalen uit de gewone kasmiddelen. Om echter het bedrag ad 5005.niet op een begrootingsjaar te drukken stellen zij voor te beginnen met het dienstjaar 1930 ieder jaar 500.uit de gewone middelen over te schrijven op den kapitanlsdienst, zoodat. de aandeelen na 10 jaren geheel uit de gewone middelen zijn betaald geworden. Hierdoor blijft van de opbrengst verkoop grond aan de stichting over een bedrag ad 2949welk bedrag kan worden belegd door aankoop van in schrijvingen in het grootboek der Ned. Wer kelijke schuld. Na deze toelichting besluit de raad zonder eenige discussie tot aanne ming van de voorstellen van B. en W. In gekomen zijn een zestal reklames tegen den aanslag in het schoolgeld welke worden overgedaan overeenkomstig voorstel van B. en AV. Een tweetal reklames tegen den aanslag in de Hondenbelasting worden overeenkomstig voorstel van B. en AV'. ge handhaafd. De wijzigingen van de begroo ting voor het dienstjaar 1930 en 1931, welke hoofdzakelijk verband houdt met. de zoo juist genomen besluiten wordt z.h.s. aange nomen. Tot. de ingekomen stukken behoor de o.m. een verzoek van het bestuur der Christelijke naai- en handwerkschool „AA'il- helmina" gevestigd te Abbenes om een subsidie uit de gemeentekas tc mogen ont vangen groot 100.per jaar. B. en AA7, stellen den raad voor hierop afwijzend ;e beschikken. De Voorzitter merkt naar aan leiding van dit verzoek op, dat aangezien in Roelofa rends veen een dergelijke naai- en handwerkschool bestaat, die aan de hoog ste eischen voldoet en die bovendien toe gankelijk is voor alle gezindten en waarvoor geen subsidie uit de gemeentekas wordt ge geven er voor B. en AV. geen aanleiding be staat extra uitga-ven te vofeeren. De heer Los vraagt of vroeger ook subsidie aan die I school werd gegeven. De voorzitter ant- woordt ontkennend. Met algemeene stem- men wordt besloten het verzoek af te w" de brug wordt verlaagd. De heer de Koning wijst erop dat deze brug dringend voorzie ning behoeft. De Voorzitter zegt toe naar den toestand van deze brug een onderzoek te zullen instellen. De heer Van Rijn wijst- op den weg nabij de brug Hoogeveen te Hoogmade. Tenge volge van een ongeval is een gedeelte van den weg weggezakt. De Voorzitter ant woordt dat hij juist hedenmorgen aan den opzichter opdracht heeft gegeven een on derzoek naar dien weg in te stellen. Verder wijst de heer van Rijn op een gedeelte van den weg nabij de woning van J. Juffermans. Er liggen daar vele groote steenen, die de jeugd te water gooit. Spr. geeft den Aroor- zitter in overweging de steenen tot puin te kloppen. De Voorzitter zal de toestand tor plaatse in oogenschouw nemen. Hierna sluiting. Rekening van het algemeen burgerlijk armbestuur van Al- kemade over 1930. Dc rekening sluit met een goed slot ad 124.81. De totale uitgaven hebben bedra gen 139.56. B. en AA7, stellen den raad voor de afrekening goed te keuren. Z.h.s. wordt hiertoe besloten. De Voorzitter richt een woord van dank aan den A7oorzitter den heer Bontjes en de overige bestuursleden voor de wijze waarop zij het finantieel be heer over 1930 hebben gevoerd, want de taak der leden is verre vaar aangenaam. Voorts is nog ingekomen de beschikking van de ministers van Arboi-l Handel en Nijverheid en v" Financiën tot verhoo- ging van het toegekende voorschot, voor den bouw van 12 arbeiderswoningen te Roelof- arendsveen. In verband hiermede dient het raadsbesluit d.d. 16 Maart j.l. gewijzigd to worden. Overeenkomstig voorstel van B. en AA7, wordt besloten het grondvoorschot nader vast te stellen op 3949..J en het bouwvoorschot- op 35.846.01 en voorts om eene gelijke verhooging van het. voorschot- aan te vragen en te aanvaarden uit 's Rijks ka-s. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van AA7. Elslgeest wordt- goedgevon den dat deze tijdelijk zijn intrek neemt in de leegstaande woning gemerkt A 197' tegen een wekei ijkschen huurprijs van 1.75 per week. Aan het e-ind van de vergadering brengt de Aroorzitter ter sprake, dat inder tijd bij de behandeling van de begrooting door -de commissie een aanmerking is ge maakt ovc-r het vele verfwerk voor bruggen en woningen. Spr. heeft- dezer dagen de eigendommen nog eens goed nagegaan en is tot de conclusie gekomen, dat verschil lende eigendommen dringend verf behoe ven. Spr. gaat in het kort deze eigendom men cn vraagt of de raad goed kan keuren, dat hieraan het noodige gedaan wordt-. Spr. heeft een bestek laten maken en is voornemens het verfwerk uit te besteden onder de schilders in deze gemeente en wel in perceelen. Voor-zitter wil nader met B. en AV. overleggen of het ge wenscht- is in verband met de overname van den weg door de provincie of de bruggen die onder de overname vallen nog geverfd zullen wor den. Een beslissing hierover zal spoedig kunnen vallen. De heer Rietbroek acht het wellicht ge- wenscht dat de brugwachterswoningen toc-h opgeknapt worden. Bij overname door de provincie is het wellicht beter dat deze wo ningen e-r verzorgd uitzien. Voorzitter antwoordt dat ook dit door B. en AV. zal overwogen worden. Rondvraag. De heer Heemskerk merkt op, dat nu de mogelijkheid bestaat dat de weg op 1 Afei aan de provincie overgaat de tijd z. i. rijp is dat- B. en AA7, hun aandacht nog eens sehen- gen aan den weg KtijpweteringHoogmade. Spr. heeft een open oog voor de belangen der gemeente en is ervan overtuigd dat in de A7een ook nog' veel verbeterd dient te worden, doch ook deze weg dient z. i. drin gend verbetering. De toestand ter plaatse is onhoudbaar en uit den ouden tijd. De weg is 900 Meter lang en men kan elkaar niet behoorlijk passeeren. Spr. bepleit het aanbrengen van eenige vluchtheuvels in den weg. De A7oorzitter merkt op. dat deze zaak aan de aandacht van B. en AV. niet is ontl snapt-, doch in verband met- de mededee- ling van het- gemeentebestuur van AVoubrug- ge, welk bestuur overweegt om den weg Hoogmade—E'ijpwe tering voor het verkeer met auto's af te sluiten, hebben B. en AV. gemeend aan het- idee van den heer Heems kerk voorloopig nog geen uitvoering te moe ten geven. Spr. zal zich binnenkort nog maals tot het gemeentebestuur wenden om te informeeron hoe de zaken staan. De heer De .Jong zou gaarne zien dat in deze ver gadering tot uiting komt hoe het gemeen tebestuur v-a-n Alkemade over deze zaak denkt. Moeten wij het voorstel van Wou- brugge steunen of moeten wij trachten de weg open te houden. Met het oog op het be lang der gemeente is de raad ervoor, dat de weg niét afgesloten wordt. De heer de Ko ning is er voor. dat B. en AV. plannen ont werpen zooals"door den heer Heemskerk bedoeld. De A7oorzitter zegt overweging toe. De heer de Koning vraagt hoe het staat inet de onderhande ingen betreffende de brug nabij de woning van de wed. v. d. Meer. De Voorzitter merkt op, dat do fa milie tegen het doen vervallen van de brug is, wel heeft zij cr geen bezwaar tegen da-t ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Alaandagavond te 7 uur. Agenda 1. Voorstel van B. en AA7, tot verhuring van tuingrond aan de nieuw aan te leggen straat, in het verlengde van de Jan Nieu- wenhuizensrtraat. 2. Aroorstel van B. en .AA7, tot verhuring van het gymnastieklokaal van de O. L. schol-Schoolstraat aan J. C. A7eerman. 3. Voorstel van B. en AA7, tot verhuring van het gymnastieglokaal van de O. L. school-Schoolstraat aan de gymnastiekver- eeniging „Hou-Vast". 4. Voorstel van B. en AA7, tot aankoop van rentegevende eigendommen voor hot AA'aarborgfonds inzake AA'onmgbouw. 5. A'oorstei van B. en AA7, tot afwijzing van het verzoek van bewoners der Gri,j- pesteinstraat en omgeving om aldaar een speelterrein aan te leggen. 6. Voorstel van B. en AA7, tot afwijzing van het verzoek van A. Rodenburg om een bijdrage en voorschot voor den bouw van een woning voor een groot gezin. 7. A'oorstei van B. en W. om met de hee ren A. L. Oudenes en H. Oudenes alhier een overeenkomst aan te gaan voor het gebruik van grond aan de Prins Hendrik straat voor het maken en hebben van een inlaatduiker. 8. Voorstel va-n B. en AV. tot verlenging van de steunregeling aan werkloozen. 121/»-jarig bestaan R.K. Volksbond. Door den R.K. Volksbond werd op feeste lijke wijze het 1214-jarig bestaan der afdeeling lierdacht. De voorbereiding tot dit koperen ju bileum begon Vrijdagavond met een Lof met predicatie door den weleerw. pater Mulder in dc Parochiekerk. Zondagmorgen werd de eigenlijke feestviering ingezet met een alge meene H. Communie der leden en s avonds met een Lof, waaronder de eerw. pater een feestpredicatie hield, besloten. Nadat aldus de feestviering door de leden op roomsche wijze was begonnen, was gister avond door de jnubileerende afdeeling een ge zellige bijeenkomst in de St. Josephzaal be legd. Omstreeks halfacht opende de voorz. der afdeeling, de heer A. F. Ruijssenaars, dezen avond met een kort woord tot de aanwezigen, die de zaal tot in de uiterste hoeken vulden. Spr. begon met allen welkom te heeten, in het bijzonder den hoogeerw. deken, den gees telijk adviseur kapelaan Koopmans, kapelaan Sondaal, benevens den oud-voorzitter van het Centraal bestuur, den heer J. Smit. In zijn verder openingswoord herdacht spr. in waarweerende bewoordingen de jprichters der afdeeling en allen die tot haar opbloei hadden bijgedragen. Nadat de aanwezigen het bondslied hadden gezongen, nam de geestel. adviseur het woord tot het houden van een korte toespraak. 't Verheugt spr., de blijde gezichten te zien, waarin hij het bewijs ziet, dat vreugde en op gewektheid bij den arbeider nog niet zijn ver dwenen .Spr. deelt in deze feestvreugde en fe liciteert de afdeeling met haar koperen jubi leum. Wij staan, aldus spr., voor een nieuwe periode van uw vereenigingsleven, omringd door tal van gevaren, inzonder wijst spr. op het gevaar van het socialisme, waarvan wij onbewust onder den invloed geraken Daarom is noodzaak, waakzaamheid en gebed en het getrouw volgen van de leiding van het be stuur. j Met een schoone peroratie besluit spr zijn toespraak. De heer J. Smit sprak vervolgens namens het Centraal Bestuur een hartelijk woord van gelukwensch tot de jubi'eerende afdeeling. Spr. brengt dank aan bestuur en 'e- den. Inzonder geldt deze dank den heer A. Kerkvliet, die vanaf de oprichting de functie van penningmeester heeft vervuld. Ook aan mej. Kerkvliet wijdt spr. woorden van waar deering voor de medewerking in deze door haar verleend. Tot slot wekt spr allen krach tig op ,tot deelname aan de EncyclieK demon stratie „Rerum Novarum" in de maand Sep tember te Utrecht. Hiermede was het meer officieele gedeelte van den avond geëindigd en kwam het vroo- lijke aan de beurt: het optreden van de be roemde feest-arrangeurs: mr. Carter and miss Corrrina. die met hun uitgebreid repertoire een zeer in den smaak vallende afwisseling brach ten. Deze feest-arrangeurs wisten ongetwijfeld „Elk wat wils" te bieden. Koddige karakter schetsen, humoristische goochel-experimenten, honden-dressuur en tal van ongel iofelijke staaltjes van bekendheid deden de aanwezigen telkens in een luid gelach uitjubelen. Eerst vrij laat werd deze uitnemend geslaagde avond tot aller genoegen besloten. De brug over de spoorvaart ingestort. De ophaalbrug, gelegen over de spoorvaart heeft gisterenmiddag het loodje moeten leg- 1 gen, Toen n.l. de vrachtauto van C Heem- rood, geladen met zand, de brug passeerde, I stortte deze plotseling in. De auto kwam dientengevolge gedeeltelijk in het water te- j recht, terwijl cabine en voorwielen op den wal bleven hangen. De twee personen, die in de cabine waren gezeten, wisten zich zonder een nat pak daaruit te verwijderen en kwamen al dus met den schrik vrij. Denzelfden middag werd met behulp van een kraanwagen nog be gonnen, om te trachten de auto te lichten, doch dit bleek lang geen gemakkeliik werk, zoodat men gisteravond nog weinig of niets daarmede was gevorderd. Het scheepvaart verkeer naar de spoorhaven is door dit inter mezzo geheel gestremd, temeer nog, omdat enkele meters verder bovendien gisteren nacht een zolderschuit van de fabriek „Rhena- nia" is gezonken en lot heden toe nog niet is gelicht. Het geval trok begrijpelijker wijze zeer groote belangstelling. In den grond gezakt. Op den Gouwslui- schen weg is gisterenmorgen tijdens het keeren een groote vrachtauto in den grond gezakt. Het kostte heel wat moeite en tijd alvorens de wagen weer op den straatweg was gebracht Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Aanbesteding. Door burgemeester en wethouders werd gistermorgen in het secretariegebouw in het openbaar vol gens bestek nr. 6 aanbesteed het her stellen, vernieuwen en onderhouden van verschillende aan de gemeente behooren- de, gebouwen en andere eigendommen. De inschrijvingen waren als volgt: perc. timmerwerken: M. de Kleer 1775, J. Gesman 1495, C. M. Deerenberg 1967. AA7, v. d. Bijl 1444, L. v. Beusekom J 1526; perc. II Metselwerk: H. Oudenes 1997, J. Tolk 2235, A. J. v. Engelen 1549, A. H. Hoogendoorn cn M. de Grauw 2132, AA7, v. d. Helm 2208, Gebrs. J. en P. v. AA7ijk 2093, AV. Bar- reveld 2276; perc. III smidswerk: Gebr. Haverkamp 1132, J. Smit 1019 (aftrek bij niet uitvoering hekwerk 459), Gebrs. llozestraten 1010 (aftrek 450), J. v. d. Velden 960 (aftrek 480), Wed. J. Oudejans 1036 (aftrek 457); perc. IA7 schilderwerk: P. H. v. Kccken 2741 (af trek alsvoren 75), AA7, v. Diest 1758, Gebrs. A7erhoeff 2038, C. den Uyl ƒ2140; perc. A7 loodgieterswerk: C. Ivoelewijn 415, C. v. Oosterom 494, A. J. v. d. Linden 424; perc. A7I stoffeerders werk: J. Jongeneel S75, C. Arerruijt 835, G. de Ridder SS0 en S. Gorree 863. De gunning werd aangehouden. BODEGRAVEN. Stemming Kiesvereeniging. De R. K. Kiesvereeniging „Onze Plicht" heeft Zon dag stemming gehouden over de volgorde der candidate» voor de aanstaande ge meenteraadsverkiezing. De uitslag is als volgt: No. 1 H. J. v. d, Pol met 189 stem men; no. 2 R. Kelfkens met 89 st.; 110. 3 A. de Vos met 86 st.; no. 4 Th. Leliveld met 52 St.; no. 5 C. de Groot met 6 st. no. 6 G. P. H. v. d. Molen met 5 st.; no. 7 J. J. de Groot met 4 st.; 8. M. C. A'eelen- turf met 1 st.; no. 9 J. M. A. Mooni met 1 stem. Van de 494 kiesgerechtigde leden hebben 437 hun stem uitgebracht. 3 stem men waren van onwaarde. BOSKOOP Autobusdienst AalsmeerBoskoop Een commissie uit Ged. Staten van Noord Holland heeft gisteren in een openbare vergadering de bezwaren behandelde welke waren 'ngekomen tegen de aanvraag van C. P. T. de Graaf te Nieuwkoop om vergunning voor het in wer king brengen van een autobusdienst Aalsmeer Boskoop en terug. Het bestuur der Nederlandsche Spoorwegc-n had een schriftelijk bezwaar ingediend, omdat zij meende dat aan dezen dienst geen behoefte bestaat en de bestaande verbinding in alle behoeften voorziet. De burgemeester van Aalsmeer, de heer J. Kastelein, zeide, dat het gemeentebestuur van Aalsmeer bezwaren heeft tegen het -'erleenen der vergunning omdat ook de firma Maarse en Kroon te Aalsmeer een concessie aeeft ge vraagd, welke firma den bestaanden dienst ;ot aller tevredenheid exploiteert, en het an be lang is, dat alle diensten in één hand komen. De burgemeesters van Leimuiden en Rijr,- zaterwoude sloten zich bij het betoog van hun ambtgenoot aan. De heer Kraak Steeman, vertegenwoordiger van den Nederlandschen bond van =tutobus- ondernemers, bepleitte ook het verleenen van de vergunning aan de firma Maarse en Kroon, daar door de opheffing van den bootdienst AalsmeerBoskoop een nieuwe verkeersmoge lijkheid vacant komt en de firma Maarse Kroon komt hier voor het eerst in aanmerking De commissie van Ged. Staten zal advies uit- brenen aan Ged. Staten, die later uitspraak zullen doen. ZWAMMERDAM. Stemming Kiesvereeniging. De volg orde van de candidaten voor de gemeente raadsverkiezing is bij stemming als volgt vastgesteld: 1 J. Hoeks, 2. J. v. Vliet, 3. J. AA'alraven, 4. J. v. Mastwijk, 5. A. Groep, 6. J. Regstvoet, 7. Baars. Geboren: Pieter z. van D. J. de Vries en E M. van den Broek - Willem Hendrik z. van J. Koning en N. Hoevers. Ondertrouwd: P. Juffermans, wed. van S van der Poel 59 j. en C. Verwoerd. wed. van J. A. van Niakerk 63 j. OUDE-WETERING. Stemming groslijst. De uitslag der stemming voor de groslijst voor de candi- datenlijst voor de a.s. gemeenteraadsver kiezingen luidt als volgt: Uitgebracht 111 stemmen. Op den heer G. H. Rotteveel 55 J. Penning de A7ries 50 en P. de Jeu Sr. 11 stemmen, zoodal no. 1 is G. H. Rotte ver' na. 2. J. Penning de Vries en no. 3 F. cl Jeu.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6