TELEGRAMMEN ACADEMIENIEUWS UIT DE OMGEVING MARKTBERICHT™ DINSDAG 28 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den ïnorgen van 28 April 1931, medegedeeld door het Kon Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 7G9.8 te Biarritz. Laagste barometerst.: 751.8 te Hamburg. Verwachting tot den avond van 29 April: Matige tot krachtige, later afnemende Noord-Westelijke tot- Westelijke wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen. Aanvankelijk nog regen of hagelbuitjes. Later iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR: i 7.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.«.: Van Dinsdagnamiddag 7.48 uur tot Woensdagmorgen 4.09 uur. DE HANZE. Gisteravond vergaderde de afd. Leiden van „De Hanze"' in café-restaurant „In den Vergulden Turk". Circa negen uur werd de bijeenkomst geopend door den voorzitter, den heer Th. Bergers, die na den Chr. groet de aanwe zigen welkom heette. Hierna las de secre'aris, de heer G. v. Deene, de notulen. De lieer Padberg adviseert naar aanlei ding van een kwestie, besproken in de vorige, vergadering, te pro pageeren dat de leeftijdsgrens voor meisjes, die werkzaam mogen zijn in winkels en kantoren van 14 op 16 jaar wordt gebracht, daar dit reeds een stap in de goede richting zou zijn. De voorz. meent, dat dit moeilijk ^al kunnen worden bereikt. Hierna worden de notulen onveranderd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken zijn het verslag van den Middenstandsraad, een uitnoodigïng van de afd. Rotterdam voor een excursie naar die stad, een opwekking te komen naar de centrale Raadsver gadering op 29 April a.s. in het gebouw „Amicitia" te Den Haag, een schrijven aangaande actie tegen het cadeauxstelsel en het gedwongen adverteeren in pro gramma's e. a. Als afgevaardigde naar de vergadering van den Contralen Raad wordt gekozen de heer J. Schoondergang, als plaatsver vanger de heer B. van Ncort. Hierna volgt bespreking der agenda van den Centralen Raad, welke agenda eerst in z'n geheel door den sgcretaris wordt voorgelezen. De heer B. van Noort meent, dat het voorstel Leiden om de werkweek in alle bedrijven te doen loopen van Woensdag tot Woensdag, te weinig is voorbereid, zoodat er niet gedacht is aan de bezwaren hiertegen van de af deelingen in de dor pen. De heer Meijers acht deze bezwaren riet zoo groot, en meent dat dit voorstel geheel op z'n plaats is. Bij de quaestie over het stelsel der auto maten vraagt de heer Schoondergang de meening der vergadering hieromtrent om bij behandeling op de vergadering van den Centralen Raad te weten wat de afd. hier omtrent meent te moeten zeggen. De heer Meijers meent dat dit stelsel een oneerlijke concurientie moet worden genoemd, waarbij alle aanwezigen zich aansluiten. De heer L. Schrijvers betoogt tenslotte nog, dat een centrale bank, zooals de boeren- en tuindersbank toc-h zoo hoog noodig is. Spr. zou de oprichting van zulk een bank, en de bespreking van dit plan op den centrale raadsvergadering wen- schen. De heer Schoondergang meent dat dit moeilijk zal gaan en bepleit meer een commissie van bijstand. Spr. vraagt of de geestel. adviseur dit dan eens zal willen inleiden. De geest, adviseur zegt, dat hij dit gaarne zal doen, maar dat hij toeh eeni- gen tijd van voorbereiding noodig zal heb ben. De heer Simonis vestigt hierbij den aandacht op de dienaangaande nog be staande commissie en deelt de meening dier commissie mede. De heer Schrijvers bepleit daartegen in nog eens de gunstige werking der boerenleenbanken als een voorbeeld voor de Hanze. De heer Colla ziet een groote tegenstel ling tusschen een middenstandscrediet en een crediet aan tuinders. Hierover ontstaan eenige discussies, waarop tenslotte de voorzitter zegt de meening van den heer Colla te deelen. Er is echter juist den laats ten tijd weer veel voor die commissie gewerkt, waarbij het systeem van geheimhouding op den voorgrond staat. De oprichting van zulk een commissie kan Leidei: tegemoet zien. De heer Schrijvers blijft op een midden- standsbank aandringen, waarop de voor zitter de bestaande middenstandsbank aanbeveelt. Hierna komt aan de'orde de vraag of het gewenscht is een bindend besluit te maken betreffende het adverteeren in programma's. De heer Doeswijk meent, dal er om standigheden zijn, die iemand verplichten in programma's te adverteeren, bijv. in programma's van buurtvereenigingen, wat door den heer Zandvliet wordt onderschre ven. De heer Schoondergang zegt, dat deze bespreking eigenlijk geen nut heeft, daar deze quaestie vrc eger reeds door de L. M. C. is geregeld. De heer Meijers bepleit een verplicht vei bod, daar het anders een tvassen neus is. De voorzitter adviseerde daarop een commissie in te stellen voor uitzanderings gevallen en deze quastie eerst gi'oeps- en vaksgewijze te behandelen. De geestelijk adviseur zegt vervolgens dat een louter advies waardeloos is, tenzij er een kern is, die zich verplicht. Dan volgen de anderen vanzelf. Een advies al leen is illusoir. De heer Schrijvers blijft tegen een zoo danig verbod gekant. De heer B. van Noort bepleit vervol gens een verplichting op boete, terwijl de heer Jansen het in de vakafdeelingen ter sprake wil brengen. Do voorzitter stelt voor in beginsel tot een verbod te besluiten, bijzondere om standigheden voorbehouden, die ieder dan voor zich zelf moet beoordeelen. Na, langdurige discussie wordt besloten deze quaestie groepsgewijze in de vakaf deelingen onder oogen te zien. Van de rondvraag werd nog door ver schillende leden, gebruik gemaakt. Zoo vestigde de heer Schrijvers de aandacht op de hooge electriciteits-tarie ven hier ter stede, waarop de heer Beur ze antwoordde, dat de Leidsche tarieven zeer gunstig afstaken bij die in andere ste den. Noodzakelijk is een goede aanleg, daar bij doelmatige verlichting een belangrijke besparing verkregen wordt. Tenslotte vroeg de voorzitter de mede wei king der leden om hun dochters af te staan voor den verkoop van S. A. N. T. O. S.-bloempjes op Zondag a.s. Hierna volgde sluiting op gebruikelijke wijze. liefde den kop omhoog en springt de dui vel met z'n leelijk masker uit de groene armstoel. Zij verzetten zich beiden, slecht zijn ze niet. doch de duivel weet het zoo handig te draaien en te wenden, hij liegt en knoeit zóó meesterlijk totdat het mis drijf is voltooid en hij zich tob het publiek kan keeren en zeggen: Voila. Zooals uit het gegeven blijkt, is de stof geen materie voor ongerijpte oogen en ooren; psychologisch is het spel maar al te juist. Verkade's gluipend, geraffineerd mees terlijk spel beheerschte volkomen het too- neel, ondanks dp niet geringe handicap, dat Fie Carelsen. die de vrouwe-rol ver vult, wegens ongesteldheid haar belang rijke plaats in dit stuk moest afstaan aan Louise Kooiman. Voor de wijze, waarop Louise Kooiman deze moeilijke opgaaf wist uit te voeren, hebben wij alle respect. Jan v. Ees was Hans, de schilder, en hij speelde hem met de ingetogenheid en de kracht van zijn ernstig en zich meer en meer ontplooiend talent. De décors, sober en toch den juisten sfeer aangevend, waren door Eduard Ve terman en Karei Briichman goed getroffen. Aan het slot lang en herhaald applaus. Programma voor het concert op 30 April a.s. in het Plantsoen (Musis) te geven door het Leidsch Harmonie Gezel schap „De Post": 1, Wilhelmus; 2. Bel- phecor, marsch, E. Brepsant; 3. Wilhel- mine, ouverture de concert, L. Boyer; 4. La Fee des Al pes, fantaisie, Gujl. Ro- deur; 5. Le Tribut de Zamora, Gounod; 6. Faust, fantaisie sur l'Opera, Gounod; pauze; 7. Le Régiment de Sarabre et Meuse, marsch, Rauaski; 8. Le Roc-her Fantöme, H. Staz, arr. F. Popy; 9. Wein, Weib und Geeang, wals, J. Srauss; 10. Potpourri Populaire, G. Renaud; 11. Marsch Finale. ROTTERDAMSCHE LL0Y0. BONDOWOSO (t hui sr.) vertr. 27 April van Marseille. MEN ADO (thuisf.) arr. 27 April le Suez STOOMVAART MIJ. OCEAAN AENEAS vertr. 25 April van Dairen naar Rotterdam. AUTOLYCUS, Japan-Rotterdam arr. 27 April te Suez. LEARTUS vertr. 25 April van Liverpool naar Macasser. XELEl'S, Liverpool-Java, pass. 25 April Perim. RHESUS, AmsterdamJava, vertr. 25 April'van Padang. LAATSTE BERICHTEN BIOSCOPEN. Casino: Voor volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. Italiaansch vlieger neergestort. ROME, 28 April. (V. D.). In de nabij heid van hei vliegterrein Campoformio stortte een militair vlieger tengevolge van een verkeerde manoeuvre van 200 M. hoog te met zijn toestel omlaag. Hij was op slag dood. DIAMANTEN ECHTPAAR. J. B. Devileev. Bezon. Op 10 Mei a.s. herdenkt het echtpaar J. B. Deviléevan Bezon, wonende Koning straat 19, alhier, zijn diamanten huwelijk. Vandaag is het de dag, dat zij vóór GO jaar in ondertrouw gingen en vandaag ook heeft dus de feestelijkheid een aanvang genomen. Het echtpaar geniet nog een buitenge woon goede gezondheid en men zou hen dc 82 en 84 jaren nog lang niet aanzien. De bruidegom, die twee jaren geleden door volsla'gen blindheid werd getroffen, is door .een operatie daarvan weer genezen en kan nu weer tamelijk goed zien, al is het lezen hem onmogelijk geworden. Maar dit is dan ook zijn eenigste kwaal. Sinds 11 jaren is de bruidegom nu zon der werk na meer dan 60 jaren bij een en dezelfde patroon werkzaam te zijn ge weest. Het echtpaar heeft 6 kinderen, die ge trouwd zijn, 42 kleinkinderen en 12 ach terkleinkinderen. Reeds vandaag hadden kennissen en buren bloemen gestuurd en prijkte dus de woning in feestelijke tooi. Op Zondag 10 Mei a.s. zal in de St. Jo- sephkerk om 11 uur de H. Mis tot inten tie van het diamanten echtpaar worden opgedragen. Door de politie is aangehouden de 25- jarige H. J. de H.. verdrcht van diefstal van een gouden collier met diamanten han ger ten nadeele van een familielid en ver duistering van een rijwiel ten nadeele van een rijwielhandelaar op den Lagen Rijn dijk. In de jaarlijksche algemeene vergade ring van aandeelhouders der N.V. Stoom- Zcep-, Eau de Cologne- en Parfumerieën- fabriek v.h. Sanders en Co. alhier, wer den de balans en de winst- en verlies rekening over het boekjaar 1930 goedge keurd. Besloten werd, geen dividend uit te keeren (als vorig jaar), doch het winstsaldo op de nieuwe rekening over te brengen. Herkozen werd tot commissaris de heer mr. E. F. W. Gugel, te Rotterdam. T00NEEL. De Duivel. N.V. Vereen. Rot- terdamsch Hofstad-Tooneel. Het waren er gistere na-vond heel wat, die in den meest letterlijken zin naar „den duivel" waren geloopen. De Schouwburg was zeer goed bezet. Er was inderdaad alle reden voor deze goede bezetting, want Molnar's tooneel- spel is een opmerkelijk stuk, en bovendien werd de rol van den duivel vervuld door Eduard Verkade, die een zekere vermaard heid heeft in het uitbeelden van Fauns en andere excentrieke wezens. Eduard Verkade (,,a.g.)" zegt het pro gramma, hetgeen ons eraan herinnert, dat- Verkade hier niet me: zijn eigen gezel schap optreedt, maar als gast van Cor v. d. Lugt Melsert; en dat hij een balling is in planken-land. „De Duivel" biedt Verkade alle gele genheid om zijn bijzondere kwaliteiten te toonen, als Mephisto in rok, als de jong ste uitgave van de bekende figuur uit „Faust". De duivelsfiguur is inderdaad van alle tijden; hoe men hem ook uitbeeldt of voorstelt; in de meest fantastische ge daante met bokspoóten, met de traditio- reele haneveer of in moderne avondkle ding. hij was er. hij is er, en zal er zijn. Overal, waar mensehen strijden den zwa re n tweestrijd tusschen goed en kwaad. Molnar heeft in dit spel de bekoring geschetst van twee menscheukinderen, die elkander liefhebben, doch het niet mogen laten blijken. Jarenlang hebben zij zich als vrienden gedragen, doeb als de vrouw eindelijk erin toestemt, dat de jonge schilder Hans (Jan van Ees) haar portret zal maken, steekt de verbodeA LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen geneeskunde de hee- ren A. Pull ter Gunne (den Haag) en A. Schultz (den Haag): Econ. Doet. examen Indologie de heer W. H. Pieters (den Haag); Taalkundig cand. examen Ind. de heer O. K. L. Peiger (Voorschoten). 0EGSTGEEST. Tooneelclub Meisjes-congregatie. Zon dagavond gaf de pas opgerichte tooneelcub der Meisjes Congregatie haar eorste uitvoe ring met het bekende tooneelspel: ,Fami- lieju-weelen". Talentvol hebben de schrij vers van dit prachtstuk uitgebeeld, hqe vrijwillig gebrachte offers den terugkeer be werkten van een meisje, dab verleid dooi de lokstem eener "zinnelijke wereld, het ouderlijke huis verlaten had. Maar niet minder talentvol hebben de speelsters ha-re rollen vertolkt. Allen heb ben uitstekend haar best- gedaan, om de juiste opvatting va-n haar rol naar vermo gen weer te geven. Op enkele fouten en on volmaaktheden na waar zijn die niet te vinden? Men vindt ze immers altijd en overal is er goed en vlot gespeeld. Van menigeen der vele toeschouwers hoorden wij dan. ook het vrome ver'angen, dat de speelsters ons nog vele malen met zoo'n fraai tooneelspel mogen vergasten. Dat succes is voor een groot- deel te danken aan de bekwame leiding van Mevr. D. Spit zenGubbi, die geen moeite gespaard heeft, om zoowel voor goede ensceneering en voordracht-. avs voor keurige aankleeding zorg te dragen. Zij ten slotte nog vermeld, dat de zang- sectie onder leiding van den heer Th. de Hey eenige fris-sche Duitsehe liederen ten gehoore- bracht, die bizonder in den smaak vielen. Voorwaar een heerlijke avond! SASSENHEIM. Bezoek ouden van dagen. Heden morgen heeft het aangekondigde bezoek van de Haagsehe ouden van dagen plaats gehad. De stoet van auto's kwam in twee groepen, de eerste omstreeks elf uur, de tweede een uur later. Door wethouder Warnaar' werden bloemen uitgereikt, die met hartelijke bedankjes in ontvangst werden genomen. Ook de burgemeester was bij deze „bloemen-bedeeling" aan wezig. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. BALI (thuisr.) vertr. 26 April van Co lombo. CHR. HUYGENS (thuisr.) pass. .25 April Gibraltar. P. C. HOOFT (uitr.) pass. 25 April Perim POELAU ROÉBIAH (uitr.) pass. 25 April Perim. RADJA (thui r.) vertr. 27 April van Marseille. KON. H0LL LL0YD. DELFLAND vertr. 27 April van Am sterdam naar Buenos Aires. JUSTIN (uitr.) pass. 25 April Ouessant. HOLLAND-AFRIKA LIJN. GIEKERK (uitr.) pass. 2.3 April Perim. GRTJPPSKERK (thuisr.) pass. 27 April Gibraltar. JAGERSFONTEIN (uitr.) wordt 29 April tc Port Said verwacht, MELISKERK (uitr.) arr. 26 Apiil te Port Natal. WAALKERIv (thuisr.) pass. 27 April te Perim. H0LLAND-AMER IK A-LIJN. NIEUW AMSTERDAM, 27 April voorm. van Rotterdam arr. te New York. HAAGSCHE RECHTBANK. De Rechtbank veroordeelde heden den 44-jarigen schilder W. L.," thans gedeti neerd, die terecht heeft- gestaan wegens brandstichting in een hooischelf te Bode graven, tot 6 maanden gevangenisstraf met- ter beschikkingstelling van de Regee ring. De eisch was 1 jaar en 6 maanden. De arbeider J. B. D. die zich te ver antwoorden heeft gehad wegens diefstal van een geldkistje uit zijn kosthuis te H a z e r s w o u d e. tot 3 maanden voorw. met 3 jaar proeftijd. DE BROEDERMOORD TE AALTEN. Verdachte bekent. Omtrent den broedermoord te Aalten vernemen wij heedn van den Burgemeester van Aalten het- volgende: Vrijdagmorgen omstreeks zes uur heeft de weduwe Prinsen haar zoon Anten ge roepen om de koeien te melken. Deze heeft toen eenige zeer onbehoorlijke uitdrukkin gen tegen zijn moeder gebezigd, maar is toch gaan melken. De melk der eerste koe heeft hij daarna ook nog gezeefd. Toen zijn moeder hem tijdens het melken der tweede koe riep om te komen eten, antwoordde hij: „Och olde, ik snie oow leever in reepen". Daarop heeft de andeer zoon Dirk zijn broer aangevallen en een hevige worsteling ontstond. Plotseling bemerkte Dirk, dat hij zijn broer te hard den hals dichtgedrukt had. Hij riep: „Mooder, ik heb um dooj emaakt' Zeg toch niks. miek mie neet on gelukkig'.. Beiden hebben toen afgespro ken niets te vertellen. Zij hebben een ruisc en scène bedacht het zou voorgesteld wor den, dat Anton gevallen was met het hoofd op een wiel van een wagen en dat dit den dood tengevolge had gehad. Dit werd ook aan dr. Hartman en vervolgens aan den Burgemeester en den chef-veldwachter ver teld. Zaterdagavond scheen de weduwe zeer onder den indruk te zijn geweest, doch een verklaring werd niet gegeven. Gisteren werd de weduwe P. door ds. Gerritsma be zocht en aan dezen predikant heeft zij ge vraagd aan den Burgemeester te vertellen, dat zij den laatste wat te zeggen had. Ds. Gerritsma heeft dit verzoek onmiddellijk overgebracht. Daarop is de Burgemeester met den ehef-veldwaehter naar de weduwe P. toegegaan, waarna een volledige verkla ring va-n hetgeen zich had afgespeeld, werd gegeven. Hedenmorgen zal de Officier van Justitie verdachte een verhoor afnemen en nagaan of de verklaring van de weduwe P. daarmede in overeenstemming zal zijn. Naar wij nader vernemen heeft verd. gisterenavond reeds bekend den moord re hebben gepleegd. Vast staat reeds, dat de verklaringen van de weduwe P. volkomen overeenstemmen niet de reeds door de deskundigen gevon den aanwijzingen. De teraardebestelling van het slachtoffer zal hedenmiddag twee uur geschieden. Op het kerkhof zal hit publiek niet worden toegelaten. STELLING INGESTORT. Hedenmorgen omstreeks negen uur heeft op de werkplaats van de Konink lijke Nederlandsohe Machinefabriek v.h. E. H. Begemann op den Kanaaldijk te Helmond, een ernstig ongeluk plaats go- had. Op dat. moment -waren arbeiders be zig een brug te monteeren, toen een stel ling instortte. Drie arbeiders vielen naar beneden, terwijl een vierde, Cox, die on der de stelling stond, eveneens onder de neervallende balken geraakte. Ijlings toe gesnelde hulp, slaagde er spoedig in de vier mannen van onder de stelling van daan te halen. De arbeiders Dankers en Cox waren er het ergst aan toe. Zij wer den niet zware verwondingen naar heb St. Antonius-Ziekenhuis te Helmond over gebracht, waar zij ter verpleging zijn op genomen. De twee andere arbeiders kwa men or beter af en konden zich naar hun woning begeven. De oorzaak van het in storten der stelling is nog niet opgehel derd. Mijnwerker verongelukt. In den nacht- van Maandag op Dins dag is de mijnwerker J. S. te Sittnrd op de mijn Hendrik te Ruinpen doodelijk ver ongelukt. Hij laat een vrouw en 7 kinde ren achter. Het Staphorsterboertje krijgt gevangenisstraf. Het Staphorsterbpertje is heden door de rechtbank te Maastricht veroordeeld tot een gevangenisstraf van één maand ter zake van de behandeling van een persoon le Hoensbroek, waar hij geneesmiddelen had voorgeschreven. Nekkramp. Te Munster-Geleen is bij het dochtertje van de familie Pieterse een geval van nek kramp geconstateerd. Renteverlaging. In verband met den algemeen lagen ren testand heeft het bestuur van den raad van toezicht der Centrale Boerenleenbank- te Eindhoven besloten de rente in verschil lende gevallen met 1 /4 pet. te verlagen. Op zoek naar een massa-moordenaar. LONDEN, 28 April (Y.D.) De „Daily Express" meldt uit Delhi, dat de politie reeds ge ruimen tijd zoekende is naar een massa-moordenaar, d-ie in do laatste twee jaar in de voorsteden van Delhi niet- minder dan reiitien roofmoorden zou hebben ge pleegd. Al zijn slachtoffers wa-ren mannen. Dc methode van den mas-sa-moordenaar was in al-le geva'len dezelfde. Hij lokte de mannen naar een afgelegen punt buiten dc stad en bood hun een roepy aan als zij voor hem den wortel van een medicijn-boom wil den uitgraven. Wanneer zijn slachtoffer zich dan voorover boog om aan het werk te gaan, doodde hij hen met een sikkelvormig wapen. In al-le bekende gevallen sneed hij daarna de ooren van zijn slachtoffer af. Tot nog toe zijn alle pogingen o-m den misdadi ger op te sporen, mislukt. LEIDEN, 28 April. Vette Varkens. Aan gevoerd 390 stuks. 348 zwaar 3839 cent, 42 licht 37—38 cent per kg. levend gewicht. Handel matig. Enkele beste varkens 1 et. boven noteering. LEIDEN. 27 April. Groentenveiling. Per 100 stuks: bloemkool I 1025. pie terselie f 4—7. prei f 2—5, radijs f 3—6, kropsalade f 16, selderie 12, rabar ber 2—t. per 100 kg.: kroten, gekookt 14—15, Witloof 20—28, postelein 40— 44, spinazie 6—10. uien 3—4, wortelen 1520. aardappelen J 49. Melkveiling. Aanvoer 101010 Liter. Hoogsie prijs 6.40, laagste 3.40. ROTTERDAM, 28 April. Vee. Ter vee markt werden heden aangevoerd: 227 paarden, 8096 magere rund., 1597 nueht. kalv., 18 overloopera» 6 veulens, 812 vette rund., 66 bicgen, 499 vette kalv. 238 scha pen of lammeren, 3 bokken of geiten Prij zen per 1/2 K.G.: Koeien 5851, 41—13, 2833 et., Ossen 47—49, 40—42, 36 ct.. Stie ren 39—40, 37, 34 ct., Kalveren 77 1/2—87 1/2 62 1:2—67 1/2, 47 1'2—52 1/2. Prijzen por stuk van mager vee: melk koeien 23450; stieren 110-170. paar den 500—303, slacht paarden 140—230, hitten 96—160, veulens 75—130, nuch tere fo'Ickalveren 20—30, nuchtere slacht- kalveren 6—11, kalfkoeien 230433, pinken f 170210, vaarzen 215280, biggen S13, biggen per week 1.25 1.75. Overzicht; Koeien en ossen redelijke handel, prijzeu le kwal. hooger, 2e en 3e kwal. onveranderd; «tieren stille handel, prijzen onveranderd; kalveren slechte handel, prijzen gelijk aan gisteren; melk en kalfkoeÏPn kalme handel, prijzen on veranderd; nuchtere kalveren kalme han del, prijzen ieli lager: paarden stille han del, prijzen onveranderd. ROTTERDAM, 27 April. Binnenl. Gra nen en Peulvruchten. Tarwe 6.00—6.50, uitgezochte kwal. 8.00—10.50. Gerit Chevalier 6.00—6.75. Haver 5.000.50. Erwten, kleine groene 7.009.50, Schokkers iets hunger betaald. Bruine boonen 6.006.50. Alles per 100 kg. Fijne zaden. Blauw maanzaad 29— 31, karwijzaad J 2750, lijnzaad (voer 7 9, (zaai), blauwbloei 0.alles per 100 kg. BODEGRAVEN, 28 April. Kaas. Aan gevoerd 217 partijen Ooudsche kaas, waar van 213 met rijksmerk, totaal 'J2G5 stuks w egende 63.3S5 kg. prijs .met rijkswerk te soort 3540, 2e soort j 2S33, Handel matig. Z0ETERW0UDE, 28 April. Veiling „Ik leer nog". Aanvoer: 6801 eieren. Prijzen: kippeneieren 3.50—1.19, eendeneieren 3.203.60, per 100 stuks; weibotcr 6061 cent, roomboter 75—85 cent, kaas 2938 cent per pond; kippen 0.651.10, lianen 1.55 en duiven 3031 cent per stuk. BOSKOOP 27 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 30 30, Goden Ophelia 4060, Marcel Rouyer 40, Hadley 70—1.Buarcliff 60, Columbia to 60, Butterfly 5070, Mac Keiler 701. Willi. Kordes 4000, Rosalandia 507080, Paul's Scarlet 60, August Noack 40, Germa- nia 4060, Kiïïiara 4065, Else Poulsen, 1.1.50, Phoebe 5090, Potin 43. Diversen: Lathyrus 10— 20, Lelies Umbel latum 40, Tulpen 1526—34, Clematis President 1.50 2.20. Gerbera 1.—, Clematis Mr. Patijn 1.Clematis Miss Boteman 60, Anemo nen 8—14, Hortensia 41, per stuk. ALPHEN a. d. RIJN, 27 April. Groenten- veiling. Spinazie f 12.15.per 100 K.G. Radijs f 4.6.50, Seldery f 1.—1.80, Preij f 2.2.10 per 100 bos. Kropsla I f3.5.10, Kropsla II f 1.802.80 per 100 stuks. TER AAR, 27 April. Centrale Veiling. Sla 1.10—8.20, vellen per kist 19—47 cent dunsel per kg. 7 cent, spinazie per kist 60 66 cent. radijs per 100 bos 4.10—5.G0, j^een per bos 13 cent. bloemkool 1010 cent, peulen per pond 57—S6 cent, poste lein per kilo 36 cent, aardbeien per doosje 31 cent. snijboon en per 100 1.40. Afdee- ling Bloemen: Violen per bak 2C— 40 cent, Narcissen per bos 5—7 cent, Cineraria s 1827 cent.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3