In „De Witte Zwaan" VRIJDAG 24 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto tegen een boom, Drie personen gewond. Gistermiddag, omstreeks half vier, ge beurde bij Goor een auto-ongeluk, waarbij twee personen ernstig en een derde licht gewond werd. De heer C. O. Schwarz uit Apeldoorn reed met zijn echtgenoote per auto, komen de van Almelo, waar hij werkzaamheden had verricht. De wagen werd bestuurd door den chauffeur A. J. Harmen, te Wa- penvelde. In den bocht op den Deldenschenweg bij Goor, nabij de hoeve van A. J. Knop pers, reed de auto vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting tegen een boom aan den rechterkant van den weg. De auto werd zoo goed als totaal ver nield. De dokters L. Kwister en J. E. Lie- neman, uit Goor, waren spoedig ter plaat se. Mevrouw Schwarz bleek inwendige kneuzingen te hebben opgeloopen, even als de chauffeur. De heer Schwarz liep e>en aantal snij wonden aan hoofd, armen en beenen op. De gewonden werden naar „Heeckeren" vervoerd. Wielrijder onder een tram. Gisterochtend om kwart over 11 heeft op den Noordsingel te Rotterdam een ern stige aanrijding plaats gehad tusschen een fietser en een motorwagen van lijn 14, die waarschijnlijk aan onplettendheid van eerstgenoemde, den 50-jarigen J. S., wonen de aan het Jaffa, te wijten is. De man ge raakte geheel onder de tram en eerst na dat deze opgevijzeld was, kon men hem er onder uithalen. Hij bleek aan de lin kerzijde van het lichaam enkele groote vleeschwonden te hebben gekregen. Per auto van den G.G.D. is hij naar het Zie kenhuis aan den Bergweg gebracht, waar hij is opgenomen. Hoewel niet direct le vensgevaar bestaat, is de toestand toch hoogst zorgelijk Doodelijk mijnongeluk. Gistermiddag is in.de staatsmijn Mau- rits de vijftigjarige houwer Stickelbruech, uit Sittard, van een hoogte van vijftig me ter gevallen. De man was dadelijk dood. Oude vrouw van een trap gevallen. Te Oudewater viel de 90-jarige wed. K. in hare woning van de trap. Met een ernstige hoofdwond en hevige inwendige pijnen werd zij opgenomen. Haar toestand ia ernstig. BRANDEN. Sigarenfabriek afgebrand. Gisterennacht heeft een uitslaande brand gewoed in de sigarenfabriek Gevali van de Gebr. van Lint in de Klooster straat te Beverwijk. Hoewel de brandweer zeer spoedig met de motorspuit ter plaat se was, kon zij niet voorkomen dat de fabriek met haar geheelen brandbaren in ventaris tot den grond afbrandde. Met groote moeite gelukte het de belendende perceelen te behouden, hoewel het per ceel Patersweg 30 ernstige brand- en wa terschade bekwam. De sigarenfabriek, toebehoorend aan mevr. de wed. W., was verzekerd, evenals de inventaris. Van den stoffeerder M., die een deel der benedenverdieping in huur had, ging een voorraad kapok, matrasvulling en ge reedschap verloren, welke schade niet door verzekering gedekt wordt. FEUILLETON Uit het Duitsch van ADOLF HER ZOG. 30) HOOFDSTUK XII Toen Dores den volgenden morgen van zijn dagelijkschen tocht naar het station terugkeerde, gaf hij Pfalzdorf, die bezig was de post door te kijken, een wenk, die zooveel beteekende als. „Hij is vertrok ken!" Vervuld van sombere gedachten, boog de jongeman zich over zijn werk. Het werd een dolle dag. De apotheker, die bij uitzondering vroeg was opgestaan, had het verstandig gevonden om Heinrich en Dores niet in zijn beschuldigingen te betrekken, om niet ook hun arbeidskracht die hij thans dubbel noodig had, kwijt te raken. Want om het contract met Rose zoo gauw mogelijk in orde te maken, wil de hij vandaag direct balans en inventaris opmaken en daarom ging hij van 's mor gens vroeg af met Dores en Hannes alle hoeken en gaten na om den magazijnvoor- raad op te nemen. Hij gunde zich nauwe lijks tijd voor het middageten. Hoe Lisa de huwelijksplannen opnam, daarover brak hij zich het hoofd niet. Hij was gewoon dat in den kring zijner fa milie zijn woord wet was. Terwijl hij in het zweet zijns aanschijns bezig was, op den zolder en in den kelder, paradeerde Rose als een grand seigneur in Brand in een houten woning. Te Zaandam is gistermiddag, vermoede lijk door het omvallen van een theeliohtje, brand ontstaan in een houten woning aan de Kalverstraat bewoond door de familie Vissel. Hoewel de brandweer spoedig met veel materiaal ter plaatse was, kon niet verhinderd worden, dat de geheele inboe del een prooi der vlammen werd. Het per ceel, alsmede een aan de overzijde van de straat gelegen woning, kreeg belangrijke brandschade. Huis en inboedel waren ver zekerd. DRUKKE SMOKKELHANDEL AAN DE GRENS. Sigaretten blijkbaar het meest gewild. Dat aan onze Zuidergrens nog steeds veel gesmokkeld wordt, blijkt wel uit het onderstaande lijstje van vangsten, welke de douane de laatste dagen alleen reeds in de omgeving KerkradeAken deed: In het Akener-woud werd een smokkel bende aangehouden, die 40.000 sigaretten vervoerde. Bij Klinkheid werden drie smok kelaars ontlast van 50 pond koffie, 7 pond tabak, 8000 sigareten en pakjes sigaretten- papier. Beambten uit Teveren verrasten ver schillende personen, die met een auto ge smokkeld meel wilden afhalen. 500 K.G. meel werd in beslag genomen. Bij het on derzoek in stallen kwamen nog 300 K.G. meel voor den dag. Beambten uit Be eek arresteerden 3 be roepssmokkelaars uit Aken. In beslag ge nomen werden 10.500 sigaretten. In de electrische tram bij Aken werden Dussel- dorfsche smokkelaars aangehouden. De buit bestond uit 80.000 sigaretten. Een Oberlandjager legde in de buurt van Stolberg beslag op een smokkelauto, reeds maandenlang was op dezen wagen geloerd. In den auto bevonden zich 52.000 sigaretten en een groot bedrag aan geld, bestemd voor de smokkelaars, die gedu rende den nacht, van alle kanten de siga retten bij elkaar brengen en voor den chauffeur, die de smokkelaars naar Solin gen moest brengen. Verder volgde de Landjager nog een spoor, dat leidde tot de inbeslagneming van 25.000 sigaretten. Bij Kohlscheid werd een voertuig met 65 K.G. meel, 50 K.G. tarwe en 45 K.G. haver in beslag genomen. -HET VERGETEN... STEMBUREAU COLLEGE. Opgesloten in de school. We hebben ons nijdig gemaakt over ver geten schoolkinderen, we hebben gelachen over den vergeten bioscoopbezoeker, maar wat moeten we in hemelsnaam doen om een vergeten.. stembureau-college! De zaak is te ernstig om er ons vroolijk ever te maken, de leeftijd van de respèc- tabele mannen, die misschien hun jonge jaren zeer helder voor oogen kregen toen ze de deur van het schoollokaal herme tisch gesloten vonden, nadat ze een langen dag al hun krachten aan het verzamelen der stemmen hadden gegeven, laat niet toe ons 'verontwaardigd te maken en te spreken over verwaarloozing. De geschiedenis heeft zich als volgt toegedragen. Een van de leden van een stembureau, dat gevestigd was in een school aan de Oranjeboomstraat alhier, had na het slui tingsuur der bureaux, de buitendeur op slot gedaan. Men zette zich ijverig aan het tellen en wilde tegen half 7 de school verlaten. Groot was de schrik toen men ook na herhaalde pogingen niet in staat bleek de deur te openen. Het slot was blijkbaar defect geraakt. Goede raad- was duur en tenslotte be sloot men de politie te waarschuwen. Deze zond een smid, die er in slaagde het slot te verbreken en de gevangen stembureau listen te verlossen. De stemmen zijn op tijd bij het centraal stembureau binnengekomen„Msb." de apotheek en in het kantoor rond. Hi] ging zelfs zoover dat hij het werk van Heinrich controleerde en correcties aan bracht in de correspondentie. Heinrich liet hem zijn gang aan, zonder hem een blik of een antwoord waardig te keuren. Van morgen af zult u onder mijn spe ciaal toezicht werken, omdat ik de zaak overneem en voorgoed een eind zal maken aan dien ouden sleurboel hier, bralde de provisor. Zoo gauw ik in dezen heiden- schen rommel orde heb geschapen, zal ik voor de apotheek en de grossierszaak een assistent, een boekhouder en twee leerlin gen nemen en zelf het oppertoezicht uit oefenen. Hij zal merken met wien hij te doen heeft Daarop trok hij zich in de apotheek te rug om recepten klaar te maken. Als ik maar eerst de baas ben, zei hij vertrouwelijk tegen zichzelf, en over mijn schat van een Lisa ook, dan zal nie mand mij meer aan dat vervloekte pillen- draaien krijgen. Daar neem ik mijn manne tjes voor In een handspiegel bekeek hij daarop met welgevallen zijn gezicht en schilderde zich in zijn gedachten af welk een uitne- menden indruk hij zou maken naats het be minde meisje Het begon te schemeren Buiten raasde de storm en kletterde de regen, de gele bladeren van de boomen werden afgerukt en in de plassen meege sleurd. De wind deed de deuren rammelen en de ramen piepen. Alles is vergankelijk, kreunde de wind. Droomen zijn bedrog Maar de provisor hoorde het niet of wilde het niet hooren. Hij was immers een rijk man en voor geld is alles op de wereld te DE BURGEMEESTER VAN DONGEN PLOTSELING VERTROKKEN. Geruchten over financieelo. moeilijkheden. Naar het „D. v. N." verneemt, is de bur gemeester der gemeente Dongen, de heer Switzar, sedert Maandagmiddag uit de gemeente vertrokken, zonder opgave van redenen of bestemming. Dit onverwachte vertrek heeft in Don gen en omgeving weldra geleid tot het uitspreken van allerlei vermoedens, waar bij de fantasie de vrije teugel werd gela ten. Na een ernstig onderzoek is gebleken, dat de finantieele en administratieve be scheiden der gemeente Dongen volkomen in orde zijn bevonden, zoodat ten opzich te van deze functie van den burgemeester van geen fraude of onregelmatigheid sprake is. De omstandigheid, dat de heer Switzar nog twee andere functies bekleedt, waar aan financieele verantwoordelijkheid ver bonden is, heeft voedsel gegeven aan de geruchten, als zouden ten opzichte van deze functies financieele moeilijkheden gerezen zijn. In ieder geval zal de gemeente geen schade lijden. Het dagelijksch bestuur der provincie Noord-Brabant is van het vertrek van den burgemeester op de hoogte ep een onder zoek is aanhangig gemaakt. Dit onderzoek strekt zich hoofdzakelijk uit over het pen ningmees tersohap van het waterschap „de Donge", dat door den burgemeester werd waargenomen. De boeken en bescheiden zijn in beslag genomen. DE SCHILDERIJENZWENDEL TE OOSTERBEEK. Nog een arrestatie. Naar de Tel. verneemt is nog een arres tatie gedaan in verband met den te Oos terbeek ontdekten schilderijenzwendel, waarvan wij reeds een en ander mededeel den. Zooals men zich herinneren zal wer den aan den 60-jarigen heer C. sinds 1928 door een drietal personen geregeld schil derijen geleverd tegen abnormaal hooge prijzen, onder voorwendsel dat deze later met hooge winst aan een schatrijken Ame rikaan verkocht zouden kunnen worden. Toen dezer dagen de pseudo-Amerikaan verscheen, bood deze inderdaad een zeer hoogen prijs en de koop werd alles ge schiedde mondeling gesloten. Het drie tal verzocht den heer C., nu zij hem zulk een buitenkansje hadden bezorgd, nog 15.000 te willen verstrekken ter afdoe ning van een vordering die zij nog voor een andere transactie voor den Ameri kaan hadden te voldoen, waaraan de heer C. voldeed. Het geld werd door hen op verkwistende wijze uitgegeven. Dezer da gen zijn zij als verdacht van oplichting aangehouden. Het zijn de 50-jarige D., de 40-jarige S. en de 36-jarige Q. Thans heeft de politie de hand weten te leggen op nog een vierden medeplichtige, den 35-jarigen J. L., koopman te Utrecht. Deze stond in verbinding met het edele trio, zonder medeweten echter van den heer C., met wien hij in 1929 oneenigheid had gehad over een tot nog toe niet opge helderd geval waarna de heer C. hem niet meer in zijn huis wilde ontvangen. Het spoor van dezen medeplichtige leidde naar Utrecht, waar L. evenals zijn collega's op viel door zijn buitensporige hooge uitga ven en waar hij in zijn woning werd aan gehouden. Zijn aandeel in het bedrog be stond hierin, dat hij zich bij verschillende kleine kunsthandelaren vervoegde, voor zoover tot heden bekend te Amsterdam, Den Haag en Utrecht, die hij er toe wist te brengen tegen een geringe vergoeding copieën te vervaardigen van bekende schilderstukken, o. a. werken van oud- Hollandsche meesters als Jan Steen, Ruys- dael etc. Dat deze kleine handelaren ge heel te goeder trouw waren blijkt wel hier uit, dat zij zeer onder den indruk waren toen zij van dezen zwendel vernamen. Intusschen zijn deze copieën voor een buitensporig hoogen prijs aan den heer C. kocht, in totaal voor een bedrag van 150.000, terwijl de werkelijke waarde ruim geschat 5000 bedraagt. Naar o'ns kooptenminste bij meneer Friedrich! De storm nam toehet werd steeds don kerder. Juist zou Rose het licht aanste ken, toen een verschrikkelijke slag het. oude gebouw op zijn grondvesten deed schudden, zoodat de provisor van zijn stoel rolde. Het was een knal, die ver in het rond te hooren was. Rose was als ver doofd, totdat een jammerlijk angstge schreeuw, dat van de binnenplaats kwam, hem tot de werkelijkheid terugriep. Hij liet de apotheek in den steek en vloog naar buiten. Daar kwam Heinrich hem doodsbleek te- gemoetrennen. De brandweer riep hij den provisor toe. In 's hemlsnaam, vlug Wat is er gebeurd stamelde Rose, die over zijn heel licham beefde. Een benzine-ontploffing. Meneer Frie drich is in den kelder. We moeten hem redden. De brandweer moet komen v?ug vlug Wéér klonk er een verschrikkelijke knal, die de vensters in stukken sloeg en het houtwerk vaneen reet. Tegelijkertijd laaide een vuurzuil hoog op. Als door furiën ach tervolgd, holde Rose zonder jas of hoed weg, om zich in veiligheid te brengen en onderweg de brandweer te waarschuwen. Aan de telefoon dacht de dappere held niet De dames kwamen met doodsbleeke, van angst verwrongen gezichten de trap afren nen. Heinrich snelde ze tegemoet. Gaat u naar voren in de apotheek. Niet naar de binnenplaats Lisa liep door. Laat me door, beval ze. Waar is vader Hij heeft een ongeluk gekregen, juf frouw Friedricheen ontploffing in den UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 25 April. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO.-uitzending. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.0011.30 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsd. Halfuurtje Past. Per- quin. 12.0012.15 Politieber. 12.151.45 KRO-sextet' o. 1. v. P. Lusten- houwer. I.452.30 Gramofoonpl. 2.303.00 Vragenhalfuurtje. 3.004.30 Kinderuurtje. 4.304.45 Zwempraatje S. P. J. Borsten. 5.006.00 Gramofoonpl. 6.006.15 Experantober. 6.156.35 Journ. Weekoverzicht dpor P. de Waart. 6.357.00 Gramofoonpl. 7.007.30 Dr. R. N. M. Eykel: „Rondom de geestelijke volksgezondheid'. 7.307.45 Sportpraatje Pater F. L. Esser O.E.S.A. 7.458.00 Politieber. 8.0011.00 Concert KRO.-orkest o. I. v. H. Gerritsen. In de pauze voordracht door den „Dré". Ca. 9.00 Vaz Dias. II.0012.00 Gramofoonpl. H i 1 v e r s um, 298 M. Uitsl. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Uitzending voor arbeiders in de con- tinu-bedrijven. 12.00 Concert VARA-septet 1.45 Onderbreking. 2.15 Gramofoonpl. 2.25 S. Kasemier: „Het reisprogramma der natuurvrienden. 2.40 Gramofoonpl. 2.45 Paedagogisch concert. 4.15 Orgelspel Joh. Jong. 4.45 Esperanto-cursus G. J. Degenkamp. 5.05 Dr. Gerversmann: „De letterkunde als weerspiegeling van den tijd". 5.35 T. Landré: „Ons huis een tehui^jf. 6.00 Dr. F. M. Wibaut: „De alg. beteekenis van de Soc .Dem. in de gemeente-politiek'.. 6.15 Concert VARA-orkest. 6.35 Toespraak door Fr. v. d. Goes. 7.10 Vervolg concert. 7.50 VARA-varia. 8.00 „Die Jahreszeiten", oratorium van J. Haydn. Uitz. vanuit het Concertgebouw te Am sterdam „De Stem des Volks", m. m. v. het Utr. Sted. orkest. Solisten E. de Haas (so praan), L. v. Tulder (tenor), A. Funke Kup- per (bas). Leiding A. Krelage. C.a. 9.45 Teun de Klepperman. bij nadere informatie bleek heeft de „Ame rikaan", die bij het complot betrokken was, niet 90.000 doch 400.000 voor de geheele verzameling geboden. Met deze winst voor oogen was de heer C. dan ook bereid 15.000 voor te schieten. Boven dien werden hem nog verschillende anti quiteiten in onderpand gegeven die vol gens de heeren 49.000 waarde vertegen woordigden, doch in werkelijkheid slechts 600 waard waren. Als bijzonderheid valt nog te vermelden dat één der leden van het complot zóó het vertrouwen van den heer C. had weten te winnen, dat de laatste hem verschillende vertrouwelijke zakentransacties liet be handelen. Ook de thans gearresteerde J. L. werd op transport gesteld naar Oosterbeek en na verhoor in het Huis van Bewaring te Arnhem opgesloten. Verduistering van 21/2 mille? Ten nadeele van een notaris op de Kei zersgracht te Amsterdam is een bedrag van 2500 vermoedelijk verduisterd. In verband hiermede heeft de politie een kantoorbe diende van dezen notaris in verhoor geno men. Omtrent zijn schuld staat evenwel niets vast. De lijdensgeschiedenis vaneen cent. Zoo nu en dan treft ons de voorbeeld e- looze nauwgezetheid van Vader Staat om benzinekelder. Ik smeek u, ga terug. Daar komt de brandweer al aan Ik moet toch weten, wat ik moet doen En ze wilde hem voorbij gaan. Pfalz dorf greep haar bij_ den arm. Uw plicht is nu om uw moeder, die flauw gevallen is, te helpen. Dat moet u doen. Moet dan altijd alles voor uw kop- pigheid wijken? Voor den weiskrachtigen blik van den jongen man sloeg ze de oogen neer en ge hoorzaamde. Plafzdorf vloog terug naar Dores, die on bevreesd een brandende,'bewegende massa had beetgepakt en met inspanning van al zijn krachten bezig was die in een ton wa ter te stoppen. Die massa was Hannes. De geweldige luchtdruk had hem met zijn brandende kleeren uit den kelder op de middelste treden van de stoep geslingerd, waar Dores direct op hem was toegespron gen en hem meegesleurd had op het plavei sel. Daar hij de vlammen niet kon blus- schen door den ongelukkigen Hannes op den grond heen en weer te rollen, had de huisknecht het eenige radicale reddings middel te baat genomen en het slachtoffer in den rqgenton gedompeld. Ofschoon zijn handen met brandwonden overdekt waren, hield hij hem stevig vast en legde den be- wusteloozen jongen op een stuk zaklinnen. Doresrièp Heinrich, en baande zich een weg naar den kelder. We moeten meneer Friedrich redden! De huisknecht hield hem tegen. U moet hier blijven, meneer Plafzdorf ze hij ernstig. Dat is in Gods hand. Buiten kwam de brandweer aanratelen. Bevelen klonken en een afdeeling brand weerlieden kwam door de poort binnen en bracht de slangen in de kelderopening. Spoedig stond de geheel kelder onder wa- 10.10 Vervolg die Jahreszeiten. 10.45 Vaz Dias. 11.0012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554,4 M. 8.35 Morgenwijding. 10.05 Lezing. -■ 12.201.20 Orkestconcert. I.50 Verslag van de Cup-Finale tuaschen Birmingham en West Bromwich Albion. 4.05 Orgelspel door R. Foort. 5.356.00 Berichten. 6.05 Orgelspel door dr. Thalben Ball. 6.20 Lezingen. 6.50 Concert. 8.20 Berichten en Lezing. 9.10 Concert. Orkest. 10.0511.20 Dansmuziek. Brussel, 508.5 en 33S.2 M. 4.20 Orkestconcert. 6.05 Gramofoonpl. 7.20 Orkestconcert. 338.2 M.: 4.20 Dansmuziek 5.05 Concert en causerie. 6.05 Gramofoonpl. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Dansmuziek „R a d i o-P a r i r", 1725 M. 7.05 Gramofoonpl. II.50 Gramofoonl. 5.20 Gramofoonpl. 8.05 Gramofoonpl. 8.20 „Athalie", treurspel van Racine. L a n g e n b e r g, 473 M. 6.257.20 Gramofoonpl. 9.359.50 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.25—1.50 Orkestconcert. 7.20 Vroolijke avond. Daarna tol 11.20 Dansmuziek. 11.2012.20 Jazz-muziek. Kalundborg, 115? M. 11.05—12.35 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestconcert en voordracht. 4.204.50 Gramofoonpl. 7.2011.20 Radio-Bal voor de oude genera tie m. m. v. h. radio-orkest en öolisten. Zeesen, 1635 M. 5.051.20 Lezingen, Berichten enz 1.202.20 Gramofoonplaten. 2.203.50 Kinderuurtje en lezingen. 3.504.50 Concert. 4.507.20 Voordrachten. 7,20 Feestconcert. Orkest en solisten. 7.50 Cabaret. I 9.35 Berichten en daarna tot 11.50 Dansmu- I ziek. er voor te waken, dat geen zijner burgers ook maar voor een cent wordt te kort ge daan. Een kras staaltje in dit opzicht kwam ons dezer dagen ter oore. Een oud-Indisch gast had er in zijn jeugdjaren een rijksposL spaarbankboekje op na gehouden en, zooals dat meer gebeurt, werd later alles van de spaarbank afgehaald, d.w.z. op één cent na, om reden het spaarbankboekje dan nog be houden kon blijven. Jaren verliepen inmid dels en de persoon in kwestie trok naar den Oost. Toen hij nu onlangs, na lange jaren in Indië te zijn geweest, repatrieerde en het bewuste spaarbankboekje weer voor den dag kwam, werd hem door een amb tenaar er vriendelijk op gewezen, dat het om wille van de noodelooze administratie van rente-bijschrijving e.d., beter ware, nu eindelijk ook dien laatsten cent er af te halen. Aldus geschiedde. Stom van verba zing keek onze Indische gast echter op, toen hem daarop een „order van betaling" gewerd, waarop aan de achterzijde de ge bruikelijke machtiging dik met blauw pot lood was doorgehaald, terwijl een begelei dend briefje er hem de uitlegging van gaf, luidende als volgt: „Aangezien uw hand- teekening op de aanvrage om terugbetaling belangrijk afwijkt van die, welke door u bij het nemen van het boekje werd gesteld, zal ten postkantore vermoedelijk slechts op vertoon van een deugdelijk identiteitsbe wijs (paspoort, geboorteakte, huwelijksacto of eenig ander daartoe geschikt stuk) tot de uitbetaling der hierbij gevoegde order worden overgegaan!" (L.K.) ter en Heinrich ging aan het hoofd van een paar moedige mannen naar binnen. Nauwelijks waren ze beneden of er klonk een nieuwe, nu zwakkere explosie. Gelukkig konden de redders aan het ge vaar ontsnappen, doordat ze door een luik aan den anderen kant kropen. Op nieuw begonnen de spuiten te werken en weer baande Heinrich zich een weg door de puinhoopen, die met koortsachtigen haast doorwoeld werden. Eindelijk ontdek te Pfalzdorf zijn chef. Een ingestorte muur had hem bedolven. Het opruimingswerk vorderde nu snel en weldra had men het lijk van den apotheker onder de steenen weggehaald en kon men hem naar boven brengen. De brandweer overtuigde zich, dat er geen verdere ongelukken konden ge beuren. Het lijk van den apotheker werd het woonhuis binnengedragen en in de slaapkamer neergelegd. Er heerschte een groote verwarring. De provisor, die weer was komen opdagen, sloot de apotheek, maar met heel andere gevoelens dan een dag te voren: Lisa had met behulp van Jette haar moeder naar boven gebrachtHannes had zich onder geneeskundige behandeling gesteld, waarbij Dores zijn onontbeerlijke hulp verleend had de loopjongen bleek ernstige kwetsu ren en brandwonden te hebben opgeloo pen, doch langzaam kwam hij weer tot be wustzijn. Pfalzdorf was in gesprek met den commissaris van politie, die een onderzoek kwam instellen. Op de binnenplaats klon ken de zware stappen van de achtergeble ven brandwacht. Eerst laat in den avond keerde rust in huis weer, nadat de oor zaak van de ontploffing door de mededee lingen van den loopjongen had kunne worden vastgesteld. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9