UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK KERKNIEUWS VRIJDAG 24 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 HOOGMAOE. Volksbond. Deze vereenigiDg hield gis teravond haar laatste vergadering in dit seizoen in het café Opdam. Om halfacht opende de voorz. de vergadering met gebed en heette de leden hartelijk welkom, in 't bijzonder de heer v. d. Akker, de spreker van dezen avond. Daarna werd het bonds lied gezongen, met pianobegeleiding van mej. Opdam, waarvoor de vorz. haar dank zegde. Het woord was nu aan den spr., van de zen avond. Spr. zeide dat niet alleen hij propagandist was, maar al wie goed geor ganiseerd is. Dat de R.-K. Volksbond een goede organisatie is, bewijst wel de duizen den leden die hij telt. Spr. spoorde de le den sterk aan om toch allen goede, propa gandisten te zijn, vooral om nog meer le den aan te werven en hun vrienden mede te brengen naar de vergadering. De voorz. dankte den spr. voor zijn woorden, en hoopte dat de organisatie zich nog meer moge uitbreiden. De geest. adv. dankte den spr. ook van harte voor zijne mooie rede voering er hoopte dat leden en bestuur van deze organisatie zouden medewerken, zoo als de geest. adv. zelve, met liefde voor het organisatieleven. Daarna werden de notulen voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Bespreking meeting. Een commissie werd benoemd met drie heeren om die zaken te regelen n.l. A C. Colijn, Leendert Lie- verse en H. Th. Elstgeest. Tot vaandeldra gers zijn benoemd J. J. v. Goozen, H, Th. Elstgeest en C. v. d. Ploeg. Daarna werd' de agenda van den Centr. Raad bespro ken. Medegedeeld werd, dat de bibliotheek Zondag 26 April zou worden gesloten. Ook werd nog medegedeeld, dat als er leden zijn, die lid willen worden van de tooneelvereeniging, zij zich kunnen aanmel den bij C. v. d. Ploeg en Cor Lieverse. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering met den chr. groet. De collecte voor Hulp in Nood bracht op 1.97. OEGSTGEEST. Tooneel. A.s. Zondagavond, 26 April, zal de tooneelelub der Maria-Congregatje afd. Meisjes II een uitvoering geven in het R. K. Vereenigingsgebouw „St. Willi- brord." Gespeeld wordt: „Familie juweelen", tooneelspel in 2 bedrijven van A. Weijers en J. Grosfeld. Tusschen de bedrijven zal de zangsectie der Congregatie eenige lie deren ten gehoore geven, onder leiding van den heer Th. de Heij. Toegangsbewijzen te verkrijgen bij de leidster mevrouw D. SpitzenGubbi, Rhijnzichtweg 33, Oegstgeest, en bij den Koster. Plaatsbespreken in de zaal op Zondag 26 April, na de Hoogmis tot 1 uur. WARMOND. Gemeentelijk Bureau voor Vreemdelingen Verkeer. Ten Raadhuize alhier had een bijeen komst plaats van het Gemeentelijk Bureau voor Vreemdelingenverkeer, waartoe even eens een tiental neringdoenden uit deze gemeente waren uitgenoodigd. De heer A. J. L. Ketelaar burgemeester, sprak een woord van welkom tot de aanwezigen, waarbij hij zeide dat het hem een genoegen deed dat allen aan de uitnoodiging tot bij woning dezer vergadering hadden gevolg gegeven. Spreker noemde dit een verheu gend feit daar hieruit bleek, dat een ieder overtuigd was van een goed werkend bu reau ^p dit gebied. Spreker hoopte dat ook dit jaar allen weer eendrachtig zouden sa menwerken om het beoogde doel te berei ken, namelijk door het vreemdelingenbe- zoek aan deze gemeente bevorderen zeer in het belang der gemeente niet in het minst in dat der neringdoenden. Rest mij nog aldus spreker, u een globaal finan- cieel overzicht te geven over het afgeloo- pen jaar. Dank zij de medewerking der ^Raadsleden werd over het jaar 1930 aan het bureau wederom een subsidie toege kend van 1000. Aan particuliere bijdra gen werd ontvangen een bedrag van 631, waaronder begrepen drie bijdragen elk van 100, zoodat van de ingezetenen in totaal slechts werd ontvangen een bedrag van 331. Wellicht is dit aanleiding, aldus spreker, de bijdragen door particulieren nog eens te herzien. Wat de uitgaven betreft, voor de win kelweek werd uitgegeven een bedrag van 120. aan de beide muziekvereenigingen een totaal bedrag van 100, aan de licht- stoet een bedrag van 103.50. De op ver schillende plaatsen opgerichte borden, wel ke zeer nuttig werken brachten 'n onkos ten met zich mede van 227. De door de bezoekers dezer gemeente zeer gewaar deerde gids koste in totaal 500, terwijl aan reclame gemaakt in de groote steden en langs den spoordijk AmsterdamDen Haag, welke reclame een waar succes ge weest is, een bedrag vorderde van 550. Ziehier, aldus sprekr, de voornaamste uitgaven door het Bureau over het jaar 1930 gedaan. Het behoeft voorzeker geen betoog dat het Bureau over het jaar 1930 zeer nuttig werk heeft verricht, werk dat zeer omvangrijk is, bewijze de uitvoerige en groote correspondentie die gedurende het jaar 1930 heeft plaats gevonden. En hiermede, aldus spr., draag ik de verdere leiding dezer bijeenkomst over aan den heer C. Zwetsloot die zich bereid ver klaard heeft als voorzitter op te treden van de te vormen propaganda-commissie voor het aanstaande seizoen. De heer Zwetsloot zegt, dat het bureau een uitvoerig program heeft samenge steld voor het komende seizoen en om dit programma te doen slagen, aldus spreker, is Uwer aller medewerking dringend noo- dig. Bij ons bureau zit voor, vervolgde spr., om de feestelijkheden tijdens de Kaag- week, welke feestelijkheden zich de laat ste jaren meer concentreerden op de ter reinen van de Sociëteit De Kaag te ver plaatsen naar het dorp hetgeen het dorp zeer ten goede zal komen. In verband hier mede zal bij de opening der Kaagweek op 18 Juli a.s. bij gunstig weder een schitte rend vuurwerk plaas vinden, welk vuur werk zal gegeven worden nabij de Spriet- laek. Gezorgd zal worden dat een ieder in de gelegenheid is dit vuurwerk te zien, waaromtrent het bureau maatregelen zal nemen. Mocht het weder ongunstig zijn, zal het vuurwerk worden uitgesteld tot den volgenden avond. Bij de versohillende hoofdnummers zal ook een toepasselijk nummer zijn op het doel en streven van het Bureau door te laten verschijnen „Koopt ook te War mond". Bij het Bureau is nog in overwe ging om na het vuurwerk de rivier de Lee- de feestelijk te verlichten waardoor zeer vele bezoekers van onze meren in plaats van naar de Sociëteit de Kaag naar het dorp zullen trekken. Zoowel de muziekvereeniging „St. Mat thias" als de Warmondsche Fanfare zul len voor voldoende muziek tijdens de Kaagweek zorg dragen door het geven van concerten en het maken van een rond wandeling door het dorp. De alom be kende watermolen van A. Cozijn zal door middel van groote schijnwerpers feestelijk worden verlicht. Tijdens de Kaagweek zal een winkelweek worden gehouden met etalage-wedstrijd en gevelversiering waar voor een groot bedrag aan prijzen beschik baar is gesteld. Het bureau, aldus spi., heeft beslag weten te leggen op den groo- ten muur van het huis van Van Duyker waarop een groote en mooie reclame zal worden aangebracht eveneens houdende verzoek zooveel mogelijk te Warmond te koopen inzonder bij die neringdoenden aangesloten aan het bureau, waarvan het kenmerk is het bekende gele bordje. Ziehier, aldus spreker, in het kort ons programma. Om dit alles te bereiken kun nen wij uwe medewerking en steun niet ontberen en het bureau vertrouwt dat een ieder zal medewreken Warmond vooruit te helpen. Hierna werd overgegaan tot samenstel ling der commissie belast met de organi satie van de etalagewedstrijd. Deze com missie werd aldus samengesteld: J. H. van Egmond, voorzitter, S. G. van Stijn, secre taris. Leden de heeren H. van Hulst, J. Uit den Boogaard en Th. van Niekerk. Com missie belast met de straat- en gevelver siering C. Breedijk, voorzitter, G. Flint, se cretaris. Leden de heeren P. v. d. Horst, W. J. Oushoorn en A. de Vroomen. Allen verklaarden hun benoeming aan te nemen. Besloten werd dat deze commissie zich ook zou belasten met het inzamelen der gelden bij de ingezetenen, waarna op 3 Mei a.s. een nieuwe vergadering zou wor den belegd tot definitieve vaststeling van genoemde plannen. De voorzitter hoopte dat een ieder in zijn omgeving krachtig reclame zou maken voor het doel en streven van het bureau opdat het bureau zich kan verzekeren van de medewerking van een ieder die belang heeft bij de vooruitgang, de groei en de bloei onzer gemeente. Hierna werd de bij eenkomst onder dankzegging voor de toe gezegde medewerking gesloten. Uitbreiding Padox. Aan de N.V. Hout handel Maatschappij de Padox alhier ie door Burgemeester en Wethouders thans vergunning verleend tot belangrijke uitbrei ding der fabrieken. Vreemde!ingenbureau. Het Gemeente lijk Bureau voor vreemdelingenverkeer is thans definitief gevestigd in het voormalige Zusterhuis en heeft onder No. 91 een eigen telefoonnummer gekregen. Verloren. Bij de politie is aangifte ge daan vam het verliezen van een zilveren horloge terwijl mede aangifte is gedaan van het verliezen van ©en rij wiellbelasting- plaatje LEIDSCHENDAM. St. Jozefgezellen. Zondag zullen de St. Jozefgezellen te Leidschenidam het Pa troonsfeest vieren. Des morgens om 7 uur is er H. Mis, waar na alle Gezellen ter H. Tafel zul'en nade ren. Hierna- is er gemeenschappelijk ont bijt in het Patronaat en gezellig s-amenzijn tot 10 uur. Des avonds om 8 uur wordt voor Gezellen en hunne ouders een feestavond gegeven in het Patronaat. Door de Gezellen zal worden opgevoerd het tooneelspel in 4 bedrijven „Zijn Trots". Ofschoon enkele nieuwe spelers voor het eerst op de planken komen, zal het st.uk zeer zeker bij allen in den smaak vallen, daar alle spelers hun uiterste best zullen doen. SASSENHEIM. Emmabloem. Gisteren werd een alge- meene verkoop gehouden van de Emma bloem, ter bestrijding van tuberculose. De bruto-opbrengst van deze verknoping be draagt 213.32 1/2. Een woord van dank voor de ijverige verkoopsters, is zeker op zijn plaats. Gevonden. Een Lipssleutel. Een kin- dermufs. Een huis® eutel. Een hangslot. Een heerenrijwiel merk „K.S." Verloren. Een huissleutel. Een reserve autoband van een Ford vrachtauto. Nadere inlichtingen verstrekt de politie al hier. W0UBRUGGE. Geboren: Maria Magdalena, d. van D. Oudshoorn en J. de Keukenmeester. Getrouwd: J. van der Meer jm, oud 35 jaar en J. A. Bout jd., oud 28 jaar. P. van Teylingen jm. oud 26 jaar en G. J. van Rhijn jd. oud 23 jaar. De Grootste Keuze gi STOFFEN ZIJDE en MOUSSELINES 2-4 6 Het Beste. Het Nieuwste. De bekende ALTIJD LAGERE PRIJZEN. «72 KAAG. Oranjevereeniging. Woensdag hield de Oranjever. „Ons Genoegen" alhier een le denvergadering in café Loogman. Aanwezig 30 leden. Bij afwezigheid van den len en den 2den voorzitter opent het bestuurslid J. Biemond te 8 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. De notulen worden voorgelezen en goed gekeurd. Aangezien ook de penningmeester afwezig is, wordt ook geen finantieel ver slag uitgebracht. Alleen mededeeling dat er een saldo is bij de bank van 12037. De waarnemende voorzitter leest nu een schrij ven voor van het bestuurslid C. v. Lent welke wegens werkzaamheden zijn functie neerlegt. Dit spijt het bestuur zeer. Er zal gestemd worden om weer tot 10 bestuursle den te komen. De uitslag hiervan is dat als vervangeT van den heer v. Lent nu wordt gekozen de heer J. Zwetsloot. De heer Olees welke aftredend was, wordt herkozen, als mede als 10e bestuurder de heer P. Hulse bosch, welke reeds vroeger een functie be kleedde. Besloten wordt nu, daar niemand ertegen is, dit jaar weer e>en feest te vie ren en wel opening op den avond van Dins dag 4 Augustus en 5 Augustus den gehee'en da.g. Als attractie wil het bestuur op den openingsavond een gondelvaart organisee- ren, waarvoor bij de aanwezige leden groo te belangstelling blijkt te bestaan. Ieder lid kan hieraan meedoen en trachtte zijn vaartuig door verlichting zoo aantrekkelijk mogelijk te maken Er zullen prijzen be schikbaar worden gesteld voor diegene welke het aardigst of origineelst voor den dag zullen komen. Voorwaarde is dat men zelf zijn vaartuig moet uitrusten of versie ren. Om ook mogelijke watersportliefhebbers niet buiten te sluiten kunnen deze volgaar ne meedoen., doch zal het bestuur de deel name splitsen n.l. voor Kaagbewoners-leden en voor buitenstaanders. Inlichtingen hier omtrent zijn te verkrijgen bij den secretaris den heer P. A. Stokman. De opgave tot deel name kan vanaf heden geschieden tot 1 Juli as. Dat een ieder dus nu medewerke om deze gondelvaart te doen slagen. Van de rondvraag werd nu o.a. nog ge bruik gemaabk door het bestuur om mede te" deefen dat men dat jaar bet feest ter rein voor de diverse vermakelijkheden publiek wil doen verpachten. Of iedere zaak apart of in combinatie, wat het voordee'igst is. Hierna volgde te half 10 sluiting. LEIMUI DEN. Emmabloem. Op 30 April a.s. zal in deze gemeente de verkoop van Emmaibloem- pjes plaats hebben. WiL hopen dat het met den verkoop even goed zal gaan als vorige jaren. Ondertrouwd: Jacob van Bruggen 22 jaar en Trijntje v, d. Ztwam 18 jaar. Getrouwd: A. H. van der Kraan, en Aldda van Schagem. RUNZATERWOUDE. Miltvuur. Onder het vee van den heer J. A. de Bruin alhier is door den Rijksvee- arts te Nieuwveen, de heer Karssemeijeir een geval van miltvuur geconstateerd. De heer Karssemeijer waarschuwde onmiddel lijk den Inspecteur van den Veeartsen ijk dienst. 'FJeeds des middags kon het dier dat reeds gedeeltelijk was afgeslacht naar het Openbaar Slachthuis vervoerd worden om aldaar in den oven verbrand te worden. Des middags was ook reeds een veeop zichter ter plaatse onr de noodige maatre gelen te nemen om verdere besmetting te voorkomen. Geboren: Marinus, zoon van H. van Hameren en H. Penneniburg. Geertrui- da, dochter van J. A. Treur en G. Ende- veld. Gatharina Gijsbertha, dochter van M. Straathof en M. J. C. Rijikelijkhuizem. Getrouwd: Nicolaas Vianen en Dirkje van Grieken. Jan Kinkel en Aag je van Wieringen. TER-AAR. Geboren: Maria Johanna, dochter van Th. LeliveldVink. Trijntje, doch ter van E. J. de BruinAmbagtschen. Anna Adriana, dochter van H. Kouwenho- venv. d. Zwaan. Getrouwd: A. T. Lebesque en K. B. Schnieder. Gevestigd: P. Kamraeraat van Bleiswijk. P. F. Lefeber van Den Haag. J. C. Sohunhofe van Oapelle aan den IJsel. Vertrokken: A. G. Schrader naar Amsterdam. WOERDEN. Verdronken. Het 3-jarig zoontje van de heer G. Jan maat, wonend onder de gemeente Kamerik is in een onbewaakt oogenblik Woensdag avond te water geraakt in een der slooten achter de boerderij en verdronken. Uitvoering. Ook de tweede uitvoe ring, gegeven door het R. K. Dameskoos en Kinderkoor, onder leiding van den heer S.P. Onneweer, is in alle opzichten een succes geworden. We hopen beide ko ren met een dergelijk programma nog vele malen te hooren! ALPHEN AAN DEN RIJN. Een vermakelijk stembiljet Uit een der stembussen kwam alhier het volgende vermakelijke stembiljet te voorschijn: 'k Moet U tot mijn spijt, Mijneheeren Deze monsters retourneeren De kwaliteit bevalt me niet 't Is toch lood om oud ijzer d'Een is toch als d'aer niet wijzer 'k Wacht tot U m'iets beters biedt. Als 't met praten was te winnen Kon ik iets met hen beginnen Praters zijn er heel wat bij Maar nu praten niet kan baten 't Luidste klinken, leege vaten Neen nu is het niets voor mij. Groetend, BEN WIJZER. Exlid N.V. Stemvee. Gevestigd Antje Ch. Feijen echt- genoote van J. Slager van Zaandam J. C. Koster van Amsterdam Jacomijntje Uijl van Voorschoten Hermina van Vliet echtgenoote van G. Boot van Ouderkerk a. d. IJssel Wilhelmijntje B. van Dijk van Woubrugge Margje Schurink echt genoote van N. van Nood van Kampen C. van 't Wout van Woubrugge Suzanna Vermolen wed. van H. van Vliet van Ou derkerk a. d. IJsel J. Smeding en gezin van Zoeterwoude T. Waarts van 's-Gra- venhage A. J. Kemling van Zuilen A. Ritmeester en gezin van Werkendam. Vertrokken: Aagje A. van Rijn naar Leusden D. Griffioen naar Koude kerk C. Deelstra van Purmerend W. van denBosch van Amersfoort L. C. de Jong en gezin naaV Alkemade M. Ossevoort en gezin naar Zoeterwoude D. van der Wel en gezin Naar Nieuwkoop M. Meijer en gezin naar Oegstgeest G. Wolvers en gezin naar Ter-Aar A. de Groot naar Delft L. J. van Leeuwen naar Benthuizen. HAZERSW0UDE. Gemeenteraadsverkiezing. Zondag a.s. zal de stemming plaats hebben op dc groslijst voor de a.s. Gemeenteraadsver kiezing. Het bestuur der kiesvereeniging rekent op een trouwe opkomst der leden. Vrouwen zoowel als mannen worden ver wacht. Er is in de drie parochies Zondag luim gelegenheid zijn keuze te bepalen, dit wordt dan de nummering zooals de candidaatstelling zal plaats hebben op 12 Mei a.s. Gemeenteraadsverkiezing. De candi daatstelling voor den gemeenteraad is in onze gemeente bepaald op 12 Mei a.s. De lijsten als bedoeld in art. 35 der Kieswet, moeten dien dag worden ingeleverd tus schen 's morgens 9 uur en nam. 4 uur. Personalia. Mej. C. P. Papenuizen heeft met ingang van 1 Mei bedankt als directrice van de landbouwsohool alhier, terwijl in haar plaats is benoemd mej. Bak ker van Overflakkee. Vereen. „Werkverschaffing". Gister avond vergaderde de vereeniging „Werk verschaffing" in de bovenzaal van café Angenent. De uitgaven hadden dezen winter be dragen 2441.02, de inkomsten 1436.75 dus een tekort van 1004.07. Dit bedrag zal door de gemeente wor den aangezuiverd. Het grootste aantal te werk gestelde bedroeg 14, daar de gemeente zelf een groot aantal werkloozen bezig hield met verbreeding van wegen en verbreeding van vaarwater. De Burgemeester dankte allen voor hun medewerking inzonderheid den heer P. Kerkvliet, die zich voor dc „werkverschaf fing" bijzonder verdienstelijk maakt. Coöp. Boerenleenbank. De officieele opening der Coöp. Boerenleenbank is be paald op 1 Mei namiddag 2.30 uur. „Wilskracht." Deze weck had in de St. Josephzaal een feestelijke bijeenkomst plaats van de R.-K. S. V. „Wilskracht". De nieuwe voorzitter, de heer C. IJ. Pansioen, opende met een hartig speechje deze feest avond waarin hij o.m. hulde bracht aan den directeur, den heer P. Zuidam, onder aan bieding van een stoffelijk blijk van waar deering, voor het vele wat de heer Zui dam in het belang der vereeniging heeft verrcht. Aan mej. Zuidam werden vervol gens bloemen aangeboden. Ter afwisseling trad op dezen avond op de heer de Vreede, illusionist, die de aanwezigen geruimen tijd gezellig bijeenhield. Verkooping. In hotel 's Molenaarsbrug had gisteren ten overstaan van notaris jhr. G. J. Stoop bij afslag de verkooping plaats van do bouwmanswoning „Landlust" met stalling en landerijen gelegen in de Ridder- buurt. Perc. I. De woning met daarachter gelegen weiland samen groot 1.74.12 H.A. in bod staande op 5800 werd niet afge mijnd. Perc. II Het daarachter gelegen weiland ter groote van 2.600.00 H.A. in bod staande op 3200 werd afgemijnd op 600 door den heer W. A. den Hertog. Geboren: Leendert z. van G. de Vo gel en N. Brouwer. Johanna Catharina d. van J. H. de Jong en A. J. Verkley. Marijtje Martijntje d. van P. Slootweg en M. J. Spijker. Geertje d. van L. Groen en T. Meirik. Johanna Wilhelmina d. van J. Priem en M. H. van Gorkum. Jacobus z. van F. Ruis en J. Vos. Overleden: G. Maaskant 75 j. geh. met G. Koetsier. A. J. M. van der rift 62 j. Ondertrouwd: J. Janssens 37 j. en J. W. M. Haakman 23 j. G. Alkemade 27 j. en M. J. Verkleij 25 j. Gehuwd: C. Stolwijk 39 j. en M. C. van Scha ik 39 j. MOEDER. In de Vroedvrouwenschool te Heerlen is een drieling geboren van een minder gesitueerd echtpaar te Kerkrade. De directeur der schooldr. Meuleman, heeft de drie peuters tentoongesteld tegen een minimum vergoeding van 25 cent. Het gevolg was een zeer groote opbrengst van gaven in geld en natura. Aan H.M. de Koningin, de Koningin-Moeder en Prinses Juliana zal het meterschap van het drietal n.l. Maria, Regina en Wilhelmina worden aangeboden. De Moeder was heel slecht bedeeld Met 's werelds geld en goed, Ze sloeg zich telkens erdoor heen Omdat ze dacht: het moet. Ze leefde enkel voor haar huis, Haar man en haar gezin, Daar vond ze enkel maar haar vreugd En haar genoegen in. Maar nu er weer een komen moest In dezen slechten tijd, Nu dacht z' aan 't dagelijksch gebrek En aan een kind, dat schreit. Nu dacht ze aan het hongerspook En aan de winterkou, Zij ging toen naar de Vroedvrouwschool En vroeg daar toen: wat nou? Daar namen ze die moeder op, Verzorgde haar en zie: Ze werd niet moeder van één kind, De Moeder kreeg er drie. En voor een kwartje stelde men Die peuters toen ten toon, Die brachten, pas geboren nog, Reeds thuis hun eigen loon. Die leerden al den eersten dag, De zorgen en den nood, En zij verdienden al direct Hun eigen droge brood. De Koningin en de Prinses En Moeder-Koningin, Verzocht men om het meterschap Dier jongsten van 't gezin. Maar ook al was dit niet geschied, Al had ze niets gehad, Voor Moeder zijn ze alle drie Haar eigen liefste schat. TROUBADOUR. NIEUWKOOP. Gemeenteraadsverkiezing. Op Zondag a.s. zal alhier de stemming plaats hebben op de groslijst voor candidaten van den gemeenteraad. Op de lijst komen in alpha- betisohe volgorde de navolgende namen vor: J. Eijs, A. J. den Hartog, Alb. van Houten, Th. van Leeuwen, E. J. Pouw en A. J. Verhaar. Geboren: Petrus Josephns, zoon van J. Schalkwijk en B. van Beek. Wil ©mijn tje Ne'-ia, dochter van C. Sloof en T. C. van den Berg. «Ondertrouwd: J. J. Hoogendoorn, oud 41 paren en K. Luiten, onlangs t© Mid delburg oud 33 jaren. P. B'loim, oud 26 jaren en A. C. Rekelhof te Uithoorn, oud 18 jaren. A. van Uden, oud 41 jaren wo nende te Boskoop en G. Ttoizevoort, oud 44 jaren. Getrouwd: G. F. van Eijik te Vinke- veen, oud 24 jaren en J. van Capel, oud 20 jaren. W. Dekker te Uithoorn, oud 30 jaren en G. M. Twaalfhoven, oud 26 jaren. O ve/leden: Hendrika Hofman, oud 88 jaren, weduwe van D. van der Weijden. NIEUWVEEN. Gemeenteraadsverkiezing. De candi- datenlijst va-n de S.D.A.P. voor de a-s raads- vrekiezing, is in deze volgorde opgesteld: 1. A. Koren; 2. A. de Geus; 3. Fd. van Vliet; 4. J. W. van Zoest. R.K. Kiesvereeniging. Op de jongste bestuursvergadering der R.K. Kiesvereeni ging zijn de voornaamste functies a's volgt verdeeld: voorzitter, de heer Th. Copray; secretaris de heer C. Hoogervorst. Daar mej. L. Schrama voor de functie van pen- ningmeesiteres bedankte, werd de heer D. Aiberkrom tot penningmeester benoemd. Voorts vernamen wij, dat vóór of op Vrijdag 1 Mei, de lijsten met R.K. candida ten voor de raad, bij het bestuur moeten worden ingediend. Op Zondag 10 Mei zal dan de stemming voor de groslijst ge schieden. ZEVENHOVEN. Getrouwd: G. Tibbeu en S. Ver burg. Overleden: Petronella Maria Mar- garetha Angevare 11 maanden. De Pinksterdagen op de H. Landstichting. De zesde Bijbelcursus in het PeLgrimshuis Oasa-Nova zal worden gegeven door de zeereerw. zeergel pater Dr. Saturninns v. Egimond O.F.M. leeraar te Alverna (Wij- chen). Het onderwerp van den cursus is: Het Profetisme in Israël (vanaf Zaterdag 23 tot Maandag 25 Mei). De voordrachten, te ziamen met de plech tige diensten in de Cenakelkerk, zn len het geheim, dat de Kerk op de Pinksterdagen viert, in het volle licht stellen. Voor alle in lichtingen: Pegrimshuis Casa-Nova.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5