AL onze KOUSEN allernieuwste modekleuren NIEUWSTE VERLAAGDE PRIJZEN VRIJDAG 24 APRIL 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 EEN OVERZICHT. Het resultaat van de verkiezingen voor de Provinciale Staten in alle elf provin- als volgt: (Tusschen haakjes staat het aantal der nu bezett e zetels). R. K. Staatspartij 996540 179 (179) S. D. A. P. 749095 130 (120) Anti-Rev. 414150 80 (78) Christ. Hist. 363087 71 (73) Vrijheidsbond 329345 58 (62) Vrijz. Deniocr. 187241 36 (12) Communisten 76887 10 (7) St. Gcr. Partij 75240 12 (11) Plattolandersbond 23466 8 (10) Herv. Ger. Staatspartij 26681 1 (2) R. K. Volkspartij 21713 3 (2) Middenstandsp. (Weiss) 20832 2 n) De Rev. Socialistische partij verkreeg voor liet eerst met 21659 stemmen 2 zetels. Katholieke Dissidenten in Limburg ver kregen voor het eerst met 11170 stemmen drie zetels. De heer Van Dalsum in Zeeland ver kreeg met 2234 stemmen voor het eerst een zetel. Daartegenover verloor de Democrati sche Partij haar beide zetels, terwijl ook de onafhankelijk liberaal Dr. de Hartogh uit de Staten van Noord-Holland ver- dwijnt. Het totaal over het geheele land uitge brachte geldige stemmen bedroeg 3.270.881 SAMENSTELLING DER EERSTE KAMER. Een geringe wijziging. ...an de hand van de officieus vastge stelde uitslagen der Statenverkiezingen heeft de verkiezingsdienst van het Pers bureau Vaz Dias berekend of bij de ver kiezing in 1932 van 25 leden der Eerste Ka mer wijziging in de samenstelling van den Senaat mogelijkerwijs zal kunnen ont staan. De conclusie van deze betekening is, dat wanneer in de Noordelijke provincies (Gro ningen, OVerijsel, Drente en Gelderland) de in deze stalen vertegenwoordigende politieke partijen hun stem uitbrengen op hun eigen candidaten, de thans bestaande verhouding gehandhaafd blijft, d.w.z. dat wederom gekozen worden in de Eerste Kamer 3 R.-K., 3. S.D.A.P., 2 C.-H., 2 A.- R., 2 V.B. en een V.D. Wanneer hetzelfde geschiedt in de staten van Zuid Holland en dus de statenleden uitsluitend stem men op candidaten van hun eigen partij, zal het Vrijz. Dem. Eerste Kamerlid plaats moeten maken voor een vertegenwoordiger van de Staatk. Geref. Partij. Hieruit blijkt, mcd in aanmerking ne mend dat door combinaties tusschen ver schillende partijen, ook een ander resul taat kan worden verkregen, dat door de thans plaats gehad hebbende verkiezing van de Provinciale Staten, het volgend jaar slechts een geringe wijziging in de sa menstelling der Eerste Kamer zal kunnen ontstaan. De Staten van Zuid-Holland hebben thans naar de Eerste Kamer afgevaardigd: 3 S.D.A.P., 2 R.-K., 2 C.-H., 2 A. R., 2 V.B. en één V.-D. De laatste zou dus eventueel door een lid van de Staatk. Geref. Partij worden vervangen. STADSNIEUWS Financiën en Economie 4 PCT. NED. STAATSLEENING 1931. Ter conversie van d ®5 pets. Staatsleening 1918. Op Maandag 4 Mei a.s. wordt de in schrijving opengesteld op de 4 pet. Ne- derlandsche Staatsleening 1931 groot no minaal 277.600.000, waarvan reeds is geplaatst 68.875.000, terwijl bovendien do deelneming tot een bedrag van 39.913.500 is verzekerd. De schuldbewij zen aan toonder zijn groot 1000.500 en 100.—. De coupons zijn betaalbaar per 1 Juni en 1 December. De leening is a pari aflosbaar bij uitlo ting in ten hoogste 28 jaar, te beginnen 1 Juni 1932. Versterkte aflossing wordt voorbehou den. De koers van uitgifte is vastgesteld op 99.5 pet. De obligatiën met de daarbij behooren- de coupons zullen zijn vrijgesteld van alle Nederlandsche belastingen, welke van obligatiën ten laste van Nederland en van de daarbij behoorende coupons mochten worden geheven. (Deze bepaling sluit niet in eene vrijstelling van de bestaande be lastingen naar inkomen en vermogen). Bij de inschrijving, die is opengesteld te Amsterdam bij het Agentschap van het Min. van Financiën, te Rotterdam bij de bijbank van De Nederlandsche Bank als mede bij de agentschappen dier bank in de provincie, hebben houders van per 1 Juli 1931 arflosbare obligatiën der 5 pet. Staatsleening 1918 recht van voorkeur. Toewijzing zal in de eerste plaats ge schieden op die inschrijvingen, waarvan de storting uitsluitend zal plaats vinden door middel van bovengemelde aflosbare obli gatiën. De storting moet geschieden op 1 Juni bij het kantoor van inschrijving. De noteering ter beurze van Amsterdam en Rotterdam zal worden bevorderd. De ingevulde inschrijvingsbiljetten kun nen desgewenscht per post aan de kanto ren van inschrijving worden toegezonden. Indien op den omslag is vermeld „Lee ning 1931" is frankeering onnoodig. De biljetten van inschrijving en de no ta's van toewijzing zijn vrij van zegel recht. MISSIE-NAAI VEREEN IG ING „ST. FR ANC ISCUS XAVERIUS". Viering van het eerste lustrum. Na de kex-kelijke viering van het eer ste lustrum der missie-naaivereeniging St. Franciscus Xaverius Zondag 1.1. is gisteravond dit lustrum feestelijk her dacht en gevierd onder een overweldi gende en ongekende belangstelling, een overtuigend bewijs van de populariteit, waarin de missie-naaivereeniging zich vooral onder het jongere vrouwelijk ge slacht verheugen mag. De mooie, nieuwe en toch reeds flinke zaal van „Zomerlust" bleek toch nog veel te klein, zoodat een nieuwe lading stoe len moest worden aangevoerd om de immer toestroomende menigte zetels te verschaften. Door die overstelpende be langstelling kon er niet op den aange geven tijd worden begonnen, maar de P. K.-band gaf muzikale afleiding. On der de aanwezigen waren behalve het jubileerende bestuur, de geestelijk advi seur Rector R. Reijnen en de zeereerw. heer pastoor Th. Beukers, het bestuur van den Vrouwenbond met de besturen der onderafdeelingen, de heer G. van Deene, secr. van „De Hanze", de heer Jac. Creyghton, pres. der Bijz. Raad van de St. Vincentius vereeniging e.a. Nadat het mooie missielied van Chr. Mertz in toonzetting van Theo Smit door alle aanwezigen was gezongen nam de presidente mevr. A. SpeetCouturier het woord ter opening van dezen feest avond. Spr. heette dan namens het be stuur allen hartelijk welkom, daarbij me dedeelend, dat de 'geestelijk adviseur door omstandigheden nog niet aanwezig kon zijn, maar wat later komen zou. Spr. gaf in 't kort de geschiedenis der vereeniging, daarbij bijzonder hulde bren gend aan de oprichtster en eerste pre sidente, mej. Brüne, aan wie de bloei der vereeniging grootendeels te danken is, welke dank spr. dan ook op hartelijke wijze uitsprak. De presidente zei vervolgens dat zij niet al het werk der vereeniging zou me- moreeren, omdat men hier nu bijeen was voor een feestavond, welke, naar spr. hoopte, een goede propaganda zou zijn voor nieuwe leden, donateurs en dona trices. Mevr. Speet zette vervolgens het doel der vereeniging uiteen, n.l. de hulp aan het missiewerk in de heidensohe landen, het helpen der missionarissen, waarvoor geld, veel geld noodig is. Het gaat om de zoo noodige kleeding en uit dank baarheid, aldus spr., hebben dan ook onze missievriendjes en -vriendinnetjes zoowel groot als klein ons bij ons eerste lustrum een groote bloemenhulde gezon den. Bij deze schoone bloemen zijn er bij, die gevuld zijn met bonbons, die door jongedames voor 25 cent te koop zullen worden aangeboden, terwijl bovendien onder de koopers 12 mooie prijzen zullen worden verloot. Spr. beval den verkoop dezer bloemen warm aan en wenschte tenslotte allen een prettigen en vroolij- ken avond. Nadat vervolgens de P. K.-band weer wat vroolijke muziek ten gehoore had ge bracht, kwam cle regisseur van het too- neel mej. Jo Knibbeis voor het voetlicht om een korte uiteenzetting te geven van het door de leden der jeugdclub op te voeren stuk „Achter de Coulissen", een blijspel in drie bedrijven met proloog door Henri Jt Sas. Wat het stuk zelf betreft, kunnen wij voor een avond als deze de keuze zeer toejuichen. „Achter de Coulissen" is een aardig spel met geestige zetten en eene goede climax, al on breekt hier en daar som mige oogenblikken de spanning. Het stuk geeft het verhaal van enkele dames-, die een liefdadigheidsuitvoering willen geven van een door een harer ge schreven drama en natuurlijk ont staan er bij de repetities reeds herhaal delijk conflicten, wat door den schrijver op aardige wijze is uitgebuit. In het tweede bedrijf ziet men de uit voering achter de coulissen, vandaar ook de naam van het stuk, terwijl in het derde bedrijf, het resultaat wordt bespro ken, een prachtige critiek in de krant van de hand vandie een stoutig- heidje der dames enkele keeren bij name werd genoemd, zoodat bij zulk een plotselinge belangstelling in deze over volle zaal zelfs de meest vrijpostige jour nalist wrel moest blozen. En behalve dan de schitterende critiek, een financieel re sultaat van 614 oent. Waar er in het stuk dus op deze wijze werd gesproken over een schitterende critiek zijn wij tegenover de acteerende jongedames aan handen en voeten gebon den bij de werkelijkije uitoefening onzer taak en dus feitelijk tot een goede cri tiek verplicht. Maardeze goede critiok kunnen wij toch gelukkig geven, zonder ons geweten met een of meer jokkerijtjes te bezwaren. Er is werkelijk keurig gespeeld en wij zouden zelfs gaarne enkele namen noe men, ware het niet, dat het noemen van niet alle namen der speelsters vooral bij dames, een zeer delicate quaotie was. Een was er, die al zeer goed spel gaf, die vrij en gemakkelijk speelde, soms zelfs met een bravour, die weldadig aan deed. Maar zooals gezegd, en dit zij de hoogste lof, het spel in zijn geheel was goed, omdat het zoo natuurlijk en onge dwongen ging, waaraan dan ook alle ac teerende jongedames deel hadden. Aan het einde viel den leden der jeugd club dan ook nogmaals een hartelijk ap plaus ten deel, terwijl de presidente den regisseuse en de speelsters allen harte lijk dank bracht, haar kwistig met bloe men overladend. in de 4371 voor de Prima i./V)DER\(RU Zijdeij Djpneskousen met volle^ge garantie. KINDERK&j/sèN, f SPORTKOUSEN enz. Na het eerste bedrijf hield de geeste lijk adviseur rector R. J. J. Reijnen een toespraak, waarin hij, memoreerend de Kerkelijke feestviering 1.1. Zondag, herin nerde aan het feit dat de Apostelen in de eerste tijden zelf zorgden niet alleen voor de prediking en het toedienen der Sacramenten, maar ook voor het onder houd van weduwen en armen. Toen het aantal christenen zich echter uitbreidde, werd deze materieele zorg voor de Apos telen te zwaar en er rees zelfs een geschil tusschen hen, dat opgelost werd, niet door die materieele zorg van zich af te schuiven, maar door diakenen te benoe men, die deze zorg van hen overnamen. Een bewijs dus, dat deze materieele zorg, al kwam zij op bet tweede plan, toch hoogst noodzakelijk was. Zoo is het ook hier, aldus snr. Ook de missie-arbeid is een voor de Kerk nood zakelijke taak. Ook hier op de eersfe plaats de geloofsverkondiging door de missionarissen, maar daarbij is ook hier de hulp der leeken onontbeerlijk. Spr. wees tenslotte op de successen, die de missie-naaivereeniging reeds had bereikt en wekte op om voort te gaan op dien weg en finantieel of moreel te blijven steunen, dan zullen, aldus spr.. de vijf volgende jaren een nog grooter succes zijn. Dan hebt ge medegewerkt, aan dat hooge, verplichte werk, de uitbreiding van het Rijk Gods. Onder de pauze voerde nog de presi dente van den Vrouwenobnd, mevr. Man- ders het woord, die namens den Vrouwen bond het bestuur gelukwenschte en zeide blij te zijn hier zoovele bekende gezich ten te zien. Spr. sprak de hoop uit, dat bij het 2e lustrum de zaal geheel met eigen leden zou kunnen worden gevuld, en besloot met een hartelijke felicitatie en den wensoh van veel succes. Nog werd de presidente onder de pau ze gehuldigd door de secretaresse, mevr. B. van OerleSpierenburg, die haar on der een hartelijk woord van gelukwensch bloemen aanbood. Na afloop van het tooneelstuk werd de aangekoudigde verloting gehouden, waarna men nog eenigen tijd, bij muziek van de P. K.-band, gezel'ig bijeen bleef. R. K. Muziekvereen. „Percsi". Woensdag hield de R. K. Muziekvereen. „Perosi" haar 11de jaarvergadering in hst gebouw van den Ned. R. K. Volksbond, i Aanwezig 27 leden, waaronder het be- I stuur, eere-voorz. en Geestelijk Bestuurder. Te 8.30 uur opende de eere-voorz. de ver gadering met den ehristelijken groot en heette alle aanwezigen van harte welkom. Spr. memoreerde in zijn openingswoord, dat de voorz., de heer Kettenis, door omstan digheden bedankt heeft als voorz. der ver eeniging. Dit heengaan spijt ons, aldus spr., niet alleen omdat hij als zoodanig bedankt beeft, maar ook als lid, wat voor de vereeniging een verlies beteekent. Spr. veroorloofde zich dan ook namens allen een j woord van hulde en dank te brengen aan dezen stoeren en onvermoeiden werker van I „Perosi". i Hierna volgde voorlezing der notulen en j jaarverslagen van secretaris en penning meester. Zooals altijd waren deze leerzaam en keurig verzorgd, waarvoor een woord van dank werd gebracht aan den actie ven secr.-penningm. Door reglementaire aftreding van secr.- penningm. en commissaris en twee ont stane vacature's, had er een bestuursverkie zing plaats, waarvan de twee eerste be stuursleden bij acclamatie werden herko zen en de twee vacature's aangevuld wer den door de heeren Gijbeis en Hensing. De voorz. feliciteerde deze heeren met hun benoeming en hoopte dan ook, dat zvj een waardige plaats zullen innemen in het bestuur. Door de voorz. werd ter kennis gebracht, dat de secr.-penningm. zijn functie wegens te drukke werkzaamheden aan de vakor ganisatie niet meer kon blijven vervullen. Spr. stelde dan ook voor, hem van zijn functie te ontlasten en hem te benoemen als voorz., wat met een daverend applaus werd begroet en door den secr.-penningm. werd aangenomen. Hierna volgde bespreking van het. Mu ziekconcours en den marschwedstrijd-, uit geschreven door den R. K. Bond van Har monie- en Fanfarecorpsen, te houden op Zondag 17 Mei a.s., te Noordwijk, waaraan door „Perosi" wordt deelgenomen. De nieuw-benoemde voorz., de heer v. Hees, die in tusschen de leiding op zich ge nomen heeft, sprak de vergadering toe, dankte de leden voor het groote vertrou wen, dat ze in hem gesteld hadden als secr.- penningm. en hoopte, dat hij dat zelfde ver trouwen moge genieten als de voorzitter. Van de rondvraag werd door enkele le den gebruik gemaakt, welke door den voorz. naar genoegen werden beantwoord. Ook de Geestelijk Bestuurder, Kap. Nie- veen van Dijkum, maakte van de rondvraag gebruik, niet om vragen te stellen, maar om de leden met enkele hartelijke woorden toe te spreken en ze aan te sporen vooral veel te studeeren. Daardoor zal „Perosi" groeien en bloeien en in nog hoogere ach- ting komen van Kath. Leiden. Spr. sprak hierbij den wenseh uit, dat daardoor hot instrumentenfonds zoo moge toenemen, dar er spoedig tot aankoop van nieuwe instru menten kan worden overgegaan. (Applaus). Na sluiting der vergadering bleef het bestuur nog bijeen ter verdeeling der func ties. Deze zijn als volgt: v. Hees, voorz.; 1ste secr,: Goozen, Hansenstr. 532de. j secr.: Hensing; 1ste penningm.: Kaak, La- I ge Rijndijk 6a; 2de penningm.: Guldemond; I bibliothecaris: Gijbeis en comm. materiaal: Heuzen. VEREENIGING TER BEVORDERING DER WOORDKUNST. Lezing over welsprekendheid. Gisteravond werd in „Den Burcht" de tweede vergadering gehouden van de Ver eeniging tot bevordering der Woordkunst. Bij ontstentenis van mej. H. S. S. Kuyper werd door den heer Albert Vogel een rede gehouden over de welsprekendheid. Spr. wees er op dat dit een groot en uitgebreid onderwerp is, waarvan hij slechts de hoofd punten wilde aanstippen. Achtereenvolgens behandelde spr. daarna de gerechtelijke, do beraadslagende en de demonstratieve welsprekendheid. Deze zijn vanaf de oude tijden ongeveer hetzelfde gebleven. Wij zouden er thans nog bij kunnen voegen, de gewijde, de militaire, de zakelijke en de paedagogisc-he welsprekendheid. De ge wijde welsprekendheid steunt op de open baring en de juridische in zekeren zin ook, terwijl de beraadslagende als hoofdfactor heeft de overreding. De militaire rede kunst van Julius Caesar en Napoleon b.v. spreekt altijd in zeer rijke beelden. De zakelijke daarentegen is nuchter. Spr. maakte voorts eenige opmerkingen over de indeeling van een rede. Men onder scheidt daarin inhoud en werkzaamheid. Wat de inhoud betreft, deze bestaat uit een inleiding met daarna een aankondiging van hetgeen men bewijzen wil of een histo rische terugblik of een verklaring van de stand van zaken. Vandaar komt men tot het leveren van het bewijs en dan tot de epiloog waaruit de conclusie wordt ge trokken. Voor de werkzaamheid raadpleegt men de bronnen, zoowel die van buiten af als die van binnen uit. Uit deze bronnen trekt men de conclusie. Uitvoerig heeft* spr. daarna het debat behandeld, waarbij vooral van groote waarde is, dat men zich verplaatst in de opinie van den tegenstander. Belangrijke factoren in de redekunst zijn de stijl en vooral ook de voordracht, waar van Demosthenes zei dat zij de eerste, de tweede en de derde voorwaarde is voor een goede rede. In het begin dient men een rede nauwkeurig uit het hoofd te lee- ren, maar men dient zich daarbij, vooral ook met het oog op het debat, in het im- proviseeren te oefenen. Ten slotte heeft spr. een stelling gefor muleerd en de aanwezigen uitgènoodigd daarover in debat le treden. Vereeniging tot Bevordering der Belangen van Slechthoorenden. Gisterenavond hield de Afd. Leiden van de Ver. tot bev. der belangen van Slecht hoorenden haar laatste bijeenkomst van dit seizoen in het Leidsche Volkshuis. De heer Mater opende, doordat de pre sidente mevrouw Kranenburg afwezig was, de vergadering en heette de aanwezigen welkom, inzonderheid prof. van Gilse, die het eerevoorzitterschap der afd. heeft aan vaard, en dezen avond voor het eerst in het midden der leden vertoefde. Na de opening gaf de heer Mater het woord aan prof van Uilse, die op zeer aan gename wijze de toehoorders wist te boeien met- zijn „Ervaringen uit de praktijk van een oorarts". Spreker gaf uit zijn praktijk menig aardig voorbeeld en wekte slecht- hoorendc op niet te schromen zich onder behandeling van een oorarts te stellen, zoodra men een afwijking bemerkt. Na deze causerie, waarvoor de heer Ma ter den spreker hartelijk dank zegde onder luid applaus der aanwezigen, werd een kwartiertje aan bet liplezen be-steed en in de pauze het gebruikelijke kopje thee ge nomen met cake, een vriendelijke attentie van een der damesleden. Op het bord was bekend gemaakt, dat het fcjthouwburgbestuur had toegestaan de groepstelefoon op te stellen op 1 Mei, op welken avond het operette gezelschap van Fritz Hirsch hoopt op te treden. De heer Laraan doet het voorstel tot het houden van een excursie naar den seringen- berg, wanneer deze in bloei staat en noo- digt den deelnemers daarvan uit na dit bezoek ten zijnen huize een kopje thee te komen drinken. Een dankbetuiging aan het Bestuur kwam in van Mevr. Ort voor de wijze, waarop het dezen winter de bijeenkomsten weer had geleid. Ten slotte sloot de waarn. voorz. te on geveer tien uur de bijeenkomst met een woord van dank aan de leden voor hun prettige samenwerking en riep allen een prettigen zomer en een tot weerziens in het volgend seizoen toe. De a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Voor de gemeenteraadsverkiezingen heeft de afdeelwg Leiden van de Liberale Staats partij De Vrijheidsbond de volgende candi date nl ijst vastgesteld: 1. k\ A. G. Bosman; 2. mr. A. J. Romijn; 3. C. R. van Eeoke; 4. mevr. C. Eerdemansde Holl5. R. Moo- lenburgh; 6. H. Harmsen; 7. mr. M. B. Vos; 8. A- L. Boot; 9. A. Touw; 10. B. Buurman. Agenda LEIDEN. Maandag, De Hanze, ,,In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vineentiu»- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 April a.s. waarge nomen door de apotheken G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. Muziekvereeniging N.Z.H.T.M. Als vervolg op de viering van het tienja rig bestaan der Muziekvereeniging van de N.Z.H.T.M. werd gisteravond een muziek- en tooneelavond gehouden in de Stadsge hoorzaal. Vele belangstellenden woonden ook dezen tweeden avond bij, onder wie wij tevens opmerkten, de directie der Mij., den heer ir. Burgersdijk, ir. Modderman en voorts verschillende afdeelingschefs. De voorzitter der vereeniging, de heer v. Breda, sprak een kort woord ter inleiding, waarin hij allen aanwezigen het welkom toeriep en hierna werd met de afwerking van het programma aangevangen. Een quintet, samengesteld uit leden der Kon. Militaire Kapel, vulde het eerste ge deelte van den avond Dit quintet, bestaande uit de heeren .G. v. d. Hoek, fluit, W. v. d. Meer, hobo, P. Veldhuyzen, clarinet, J. Karnes, hoorn en P. Verhagen, fagot, bracht voor de pauze achtereenvolgens ten gehoore „Quintet" van August Klughardt, „Menuet" van Mo zart, „Air du guet" van Henri Maréchal en „Menuet" uit het quintet van C. Rozich. Er werd goed en vlot gespeeld en de muzikanten mochten telkenmale langdurig applaus in ontvangst nemen. Lou Bandy zorgde voor het tweede ge deelte van het programma en daarna was de beurt weer aan de leden der Kon. Mil. Kapel, die'in een tweetal nummers op nieuw bewezen tot welke prestaties zij in staat zijn. Het was een goed besluit van het tweede lustrum. Mercurius-demonstratie. De afd. Leiden van den Dioc. R.K. Vrou- venbonid had haar leden tegen gistermid dag opgeroepen voor een demonstratie in de Kleine Stadszaal door den heer W. M. Hartman, vertegenwoordiger van de N.V. Kon. Pellerij „Mercu-rius" te Wormerveer. In het eerste gedeelte van zijn lezing be handelde de heer Hartman het Xeder- lanidech fabrikaat in het algemeen. Er wordt tegenwoordig veel propaganda ge maakt voor het Nederlandsch fabrikaat en niet ten onrechte. Maar al teveel ziet men bij den aankoop van verschillende artikelen nog naar het buiten and en ook de huismoe ders doen daaraan, zij het misschien onwe tend, eveneens mee. Als voorbeeld daarvan noemt spr. den import van 16.000.000 K.G. havermout per jaar. Dat is schrikbarend veel, terwijl dit product toch evengoed, misschien zelfs beter, geproduceerd wordt in ons eigen land. De Kon. Pellerij te Wormerveer le vert, volgens spr., beter en goedkooper,. Ter bestrijding van de werkloosheid, gevolg van de economische crisis, is het daarom ge- wensebt, dat ook de huisvrouwen zich toe leggen op het koopen van Nederlands olie producten. Zu'ks komt aan geheel Neder land ten goede. Nadat de dames in de pauze een kopje thee hadden gebruikt en daarbij verrast waren door het heerlijke Mercurius-koekje. bereid in de R.K. Vakschool voor Meisjes aan het Noordeinde. werd in het tweede ge deelte een en ander toegelicht met licht beelden. Al'ereerst kereg men te zien een rondgang door de fnlbriek, waarin men de beelden. Allereerst kreeg men te zien een kon volgen. Deze ingrediënten waren ook in de zaal aanwezn? en met belangstelling namen de dames er kennis van. Het was een leerzame middag, die. hopen wij. ook hier ter stede vrucht-en zal afwer pen. Auto te water. Hedenmiddag te 12 uur is de vrachtauto van den landbouwer P. F., wonend in de Haarlemmermeer, staande op het terrein bij de molen de Valk, door onbekende oor zaak van het. talud gereden en in de Rijns- burgersingel terecht gekomen. De politic heeft nog eenigen tijd gedregd, op vermoe den, dat er zich personen in de auto zou den hebben bevonden, doch zulks leverde gelukkig geen resultaat op. De auto is door personeel van het Motorhuis gelicht- De agent van politie R. is gistermorgen bij een voetbalwedstrijd voor de competi tie van den Westelijken Politiesporttymd op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel in botsing gekomen met een speler der tegenpartij, waarbij hij een rib brak. Dr. Horst, directeur van den Geneeskun digen Dienst, gelastte overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis, vanwaar R. later op den middag naar zijn woning werd ver voerd.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2