UIT DE OMGEVING MAANDAG 20 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PaG. 7 ATHLETIEK DE MARATHONLOOP VAN „HET LEVEN" 29 deelnemers. Groote belangstelling. De door het weekblad „Het Leven", onder technische leiding van de A. A. C., met toe stemming van de K .N. A. U. georganiseerde Marathonloop, over een parcours van 42 K.M., mocht zich in een groote belangstelling van het publiek verheugen. Reeds kort na half één hadden velen zich op de Sintelbaan aan het Olympiaplein te Am sterdam verzameld. In het clubhuis werden de 30 opgekomen deelnemers door de medici, de heeren Kree- mer en van Renesse gekeurd. 29 Deelnemers verschenen aan den start en waren vol enthousiasme. Om half twee werd het startsein gegeven. H. Knol Jr. (West-Frisia) nam direct den kop, onmiddellijk gevolgd door Rooyakkers (Delft), Coenen (Amstelveen), van Leenen (D.O.S., Rotterdam), Koevoets (A.A.C.) Bij het Kalfje, toen 8318 M. waren afgelegd, had Knol, die over dit traject ongeveer 28 mi nuten noodig had gehad, nog steeds de lei ding, gévolgd door Rooyakkers, Leenen, Coe nen, Koevoets, op 300 M. Hoogeveen, Wyburg, Groeneweg en Vrijmoet. Eerst tien minuten la ter passeerde als hekkesluiter Haagen. Voorbij Ouderkerk blijkt dat Knol is afge zakt tot nummer 5. Vooraan loopt Rooyakkers, als het ware opgestuwd door een dicht cor don wielrijders. Op eenigen afstand volgen van Leenen, op den voet gevolgd door Coenen en een paar honderd meter daarna Koevoets en Knol. Bij de controle Thamerdijk, welk punt na 1 uur 20 minuten wordt bereikt, is eenige span ning merkbaar. Van Leenen loopt steeds meer op Coenen uit en haalt Rooyakkers ziender- oogen in. Ongeveer 5 minuten later neemt van Lee nen den kop. Rooyakkers is spoedig een paar honderd meter achter, terwijl de anderen op min of meer groote afstanden volgen. Halverwege tusschen Ouderkerk en 't Kalfje gaat H. M. Wijburg (Pro Patria) steeds meer naar voren. Hij heeft door het opgeven van Rooyakkers, Koevoets en Coenen, spoedig van Leenen bereikt en van dien de leiding overge nomen. Na 2 uren en ongeveer 26 minuten pas- beert hij 't Kalfje, zoodat hij dan nog om streeks 8 K.M. heeft af te leggen. Op 106 M. volgt van Leenen, tien minuten later gevolgd door Knol, een minuut daarna passeert De Ruyter met 'n voorsprong van 100 M. op Stolk. De loopers hebben den geheelen terugweg tegen den regen in moeten afleggen, hetgeen er voor een goed deel toe zal hebben bijgedragen, dat 15 hunner hebben moeten opgeven. Een groote mengte heeft zich bij den eind streep voor de Sintelbaan opgesteld, in af wachting der loopers. Politie te voet er te paard handhaaft de orde. Om even over half vijf wordt nummer één gesignaleerd. Het is de „Rotterdammer H. M. Wijburg (Pro Patria), die de omstandigheden in aanmerking genomen, zeer goeden tijd van 3 uren 2 min. 381/5 sec. maakte. 2. P. van Leenen (D.O.S., Rotterdam) 393 1/5; 3. H. Knol Jr. (West Frisia, Enkhuizen) 314 30 2/5; 4. C. de Ruyter (A.V.A.C., Amster dam) 3—19—0; 5. J. Stolk (A.V.A.C) S—25— 18 3/5; 6. W. Kwakel, (N. Turnkring, Apel doorn) 3—28—30; 7. H. J. K. Herblot (P.E.C., Zwolle) 33126; 8. P. Buri (Pro Patria, Rotterdam) 33433; 9. W. H. Engelen (G. A. C., Hilversum) 338—21; 10 C. J. Hanse laar (A.A.C., Amsterdam) 34332. De winnaar. De winnaar Wijburg verklaarde, na aan komst, dat hij zich „best" voelde, maar alleen wat honger en dorst had. Naar hij verder mede deelde was hij drie maanden serieus in trai ning geweest. Na afloop werden de prijzen uitgereikt, waarbij de gebruikelijke toespraken werden ge houden. WIELRENNEN DEN HAAG—BRUSSEL De Residentie Rennersclub „Sparta" heeft gisteren voor de negende maal een Den Haag Brussel-rit georganiseerd. Het was een sportief Gistermorgen om zeven uur werd in de Wa genstraat in Den Haag gestart. Eén 100-tal Nederlandsche, Belgische en Duitsche renners nam aan den rit deel. Ondanks het vroege uur, was er veel pu bliek op de been. De motorbrigade der Haagsche Politie leid de het verkeer en bracht de renners tot de grens der gemeente, waar de politie der nabu rige gemeenten deze taak r vernam. Te Rotter dam berustte de leiding bij inspecteur Meyer. Over Dordrecht werd naar Willemsdorp ge reden, waar allen met extra ponten over het Hollandsch Diep werden vervoerd. Om kwart over tien werd van de Brabant- sche zijde opnieuw vertrokken. Van der Horst uit Klundert had bijna voortdurend de lei ding. In Breda werden de renners, die door een 60-tal automobielen gevolgd werden, door dui zenden menschen toegejuicht en ook hier was het verkeer uitstekend geregeld. Even voor de grens reed een onvoorzichtige motorrijder 2 Amsterdamschr deelnemers n.l. Boskamp en Groote aan, zoodat dezen na ter plaatse verbonden te zijn, niet verder aan den wedstrijd konden deelnemen. Even over de grens verscheen een eskader Belgische vliegers, die de attentie hadden de renners tot even voor Brussel te escorteeren. Inmiddels was de Brabantsche renner Polak erin geslaagd een voorsprong van eenige hon derden meters te verkrijgen. Het resultaat van den rit was, dat Polak drie minuten voor één in den tijd van 3 uur en 50 minuten de eindstreep passeerde en hier mede op de verschillende prijzen beslag legde. De verdere uitslag is; 2. v. d. Horst, 3. Ver- maire, 4. Dunker (D.)5. Schreuder (D.), 6. Godrie, 7. Kuys, 8. Schneider, 9. Ix, 10. Ray- maekers, 11 Siewert, 12. Veldman, 13. van Gils, 14, Jcheltes, 15 Wilde. De clubprijs werd gewonnen door Sparta, Den Haag, met Kuys, Snoek en Hollander. De Baronie protesteerde evenwel tegen deze be slissing. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Toeristvereeniging Swiff". Gistermorgen reden de „Swift"-leden weer een trainingsrit zooals in langen tijd niet is ge weest, wat zeker ook wel de gemaakte tijd aan geeft, n.l. 3 uur 12 min. Vanaf de start, die wordt gedaan door 7 renners, wordt er een flink tempo ingezet, wat echter door allen werd volgehouden tot bij Harmeien, toen C. de Roode, die voor het eerst medegestart was, moest lossen. Alle anderen wisten gezamenlijk het keerpunt te bereiken. Dit was schijnbaar ook het teeken om den strijd te doen ontbranden. D. Ramp begon hier met demarreeren en zatdirect aan den kop, maar toch nog niet snel genoeg, want ook de ande ren wisten te volgen, Lang duurde dat echter niet, want steeds wordt het tempo nog opge voerd, wat tengevolge had, dat v. Egmond moest lossen, gevolgd door J. Riethoven en v. Es. Nog trachtte Ramp er nog iets op te gooien wat niet belette dat W. Severijnen en J. Ver schoor bijbleven, totdat door Harmeien het laatstgenoemde te sterk werd en hij begint af te zakken. Dat was voor D. Ramp en Severij nen voldoende om samen door te snellen. Zij bleven elkaar steeds bekampen en kon het niet anders of de sprint moest de beslissing brengen. D. Ramp was het dan ook, die met een fiets- lengte van W Severijnen wist te winnen, daar mede beslag leggende op den beker, die mo menteel in bezit was van W. Severijnen. De renners die nog onderweg waren lieten het toch ook niet bijzitten. J. Verschoor, die liever in gezelschap reed was onderweg even blijven wachten op J. Riethoven en A. van Egmond en toen gingen zij gezamenlijk verder, totdat nabij de finish de laatste restjes van kracht werden gebruikt met het eindresul taat, dat J. Verschoor als 3e over de eind streep vloog, gevolgd door J. Riethoven als 4, A. v. Egmond 5e, v. Es die ook bijzonder z'n best had gedaan, kreeg nabij den Groenendijk pech aan z'n fiets en moest het laatste gedeelte te voet afleggen. De heeren H. Riethoven en B. Verschoor deden bijzonderen dienst als auto- en motor controleurs. DAMMEN RUSTENBURG KAMPIOEN VAN NEDERLAND Gisteren werd te Delft de partij Raman de Haan gespeeld, die eindigde in remise. Door dezen uitslag is de heer Rustenburg kam pioen van Nederland dammen. KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. De uitslagen der 4de ronde 1ste klasse zijn: GastelaarsJ. Klinkenberg 20; Molenaarde Jeu 02; IvleerStel 02; BernsenBergman 20. De stand is: Bernsen verl. pnt. v. d. Stel de Jeu Kleer Bergman Klinkenberg Molenaar 4 4 Bernsen had tegen Bergman een gemak kelijke taak. Bergman was zoo ongelukkig in een slagzet te loopen, met welke stand Bergman niet bekend was en toen hij 2 steenen achter was en de derde dreigde, gaf hij op. Van der Stel won van Kleer in een partij waarin Kleer geregeld sterker had ge staan, tot hij zich aan het einde der partij verrekende en de winstpunten aan van der Stel moest afstaan, Kleer verspeelde hier vermoedelijk zijn kans op de beker aangezien hij in den laatsten tijd reeds 2 bekers in de wacht sleepte, speelde het noodlot hem hier parten; het zou ook anders te mooi zijn, 3 achter elkaar, terwijl Stel na deze ronde nog ongeslagen is; een mooie prestatie van de kampioen 1930. Molenaar 'en J. Klinkenberg gingen na taaien strijd tegen Gastelaars en de Jeu op normale wijze ten onder, zoodat volgens bovenstaanden stand nog 3 pretendenten voor den titel zijn, de Jeu en Kleer slechts door alles te winnen nog een kans hebben, terwijl de 3 laagst geplaatsten kansloos zijn. De uitslagen der 2de klasse zijn: WijngaardenC. Klinkenberg Jr. 02; HuismanA. Klinkenberg 11; BeyC. Klinkenberg Jr. 20. De stand is: A. Klinkenberg 4 2 115 C. Klinkenberg Jr 4 2 1 1 5 Bey 3 2—14 Huisman 3 12 4 C. Klinkenberg Sr. 4 2 2 2 Wijngaarden 4 1 3 2 C. Klinkenberg Jr. en Bey wonnen res pectievelijk van Wijngaarden en C. Klin kenberg Sr., na een gelijk opgaanden strijd, waarin de winnaars het eindspel beter be handelden; Klinkenberg Sr. had zwaar spel, daar hij in het midden der partij een schijf achterraakte. Huisman en A. Klinkenberg speelde een zuiver gelijk opgaand spel, zoodat de uit slag hier een verdeeling der punten ten gevolge had. BILJARTEN KAMPIOENSCHAP EERSTE KLASSE, DRIE BANDEN. Gisteren werden te Haarlem de laatste par tijen gespeeld van de wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland, eerste klasse over drie banden. De eindstand luidt: gesp. gew. verl. h.s. moyen. Robyns Sengers Koopman De Foeljager van Bever Sluyters Groenteman Kleerekooper Robyns is d 7 0.642 0.602 0.567 0.483 0.528 0.486 0.447 0.397 DE WEDSTRIJDEN DER UNITATES EN BONDEN De laatste uitslagen. Hockey. De uitslagen luiden: RotterdamLeiden 2-1. Finale:: DelftRotterdam 10. Voetbal. Finale: UtrechtAmsterdam 11. De wedstrijd wordj in Amsterdam overge speeld. Lawn-tennis. Heeren enkelspel 3e ronde: Stotijn (Leiden) v int van Lodewijk (Delft) 61, 36, 62; Noë (Leiden) wint van Lindenhovius (Delft) 62, 64; van Iterson (Delft) wint van Gey- tenbeek (Utrecht) 62, 63. Demi-finale: Oudshoorn (Leiden) wint van Stotijn (Leiden) 61. 61; Noë (Leiden) wint van Iterson 61, 6—3. Finale: Noë (Leiden) wint van Oudshoorn (Leiden) 36, 60, 63. Dames enkelspel: mej. A. de Vries (Amster dam) wint van mej. C. Kortenoever (Leiden) 6—0, 6—0. Finale: mej. Ande Vries (Amsterdam) wint van mej. M. v. d. Werff (Leiden) 61, 60. Heeren dubbelspel, le ronde: Croon en Ro- baard (Rotterdam) winnen van Oosterman en Haag (Utrecht) met 62, 61. Schuit en Sto tijn (Leiden) winnen van Lie Tjoen Hoo en Lindenhovius (Delft) met 64, 57, 61. 2e ronde: Noë en Oudshoorn (Leiden) win nen van v. Zwicht en van Walen (Amsterdam) 61, 61; van Hervon en Bussemaker (Delft) winnen van Croon en Roobaard (Rotterdam) 62, 63; van Scamhard en Beukema (Utrecht) winnen van v. Schuit en Stotijn (Lei den) 61, 64; Lodewijks en Lindenhovius (Delft), winnen van Petit en Koest (Amster dam) 63, 86. Demi-finale: Oudshoorn en Noë (Leiden) winnen van Iterson en Bussemaker (Delft) 97, 60; Scamhard en Beukema (Utrecht) winnen van Lodewijks en Lindehovius (Delft) 6—0, 6—4. Finale: Oudshoorn en Noë (Leiden) winnen van Scamhard en Beukema (Utrecht) 63, 3—6, 6—2. Mixed Double (Finale): Mej. A. de Vries en Koert (Amsterdam) winnen van mej. M. v. d Werff en Bussemaker (LeidenDelft) 62, 6—3, kampioen. HOOGMADE. Ziekenhuisverpleging. Deze vereeni- ging hield haar jaarverg. in café Opdam. De voorz. opende te half acht de verg. en heette den leden hartelijk welkom. De secr. las de notulen, wolke onverandert werden goedgekeurd. Daarna gaf de penningmees ter rekening en verantwoording. In kas op 31 Maart 1930 433.03, ontvangsten 775, uitgaven aan h t ziekenhuis ƒ1135, buiten gewone uitgaven 136.05, in kas 31 Maart 1931 63.02. Boeken en bescheiden werden nagezien door de heeren Jac. v. Wienngen en N. Lieverse en in orde bevonden. De voorz. dankte den penningm. voor zijn ac curaat beheer. Daarua volgde stemming bestuur. Wegens bedanken van den pen ningm., den heer Blom, is er een vacature. De heer P. Zwetsloot Bz., secr., werd bij acclamatie herkozen. In de vacature werd gekozen de heer Jac. C. van Tol. Het stem bureau werd gevormd door de heeren H. de Kleer en S. v. d. Meer. Daarna kwam aan de orde verhooging contributie. Besloten werd om dit jaar in plaats van 10 maal per jaar 25 cent te betalen, dit 12 maal te doen, zoodat de contributie 3 gulden wordt per jaar. Ook werd nog besloten om, vanwege de groote rekening die nog betaald moest worden aan het ziekenhuis, in de maanl April en Mei een kwartje per* lid contribu tie extra te heffen. Daarna werd bespro ken en besloten om de aangesloten zieken huis vereenigingen aan te schrijven om po gingen aan te wenden om verlaging van de liggelden in de ziekenhuizen. Het voorstel van het bestuur om de ligtijd in het zieken huis op kosten van den vereeniging ie brengen van 8 tot 6 weken werd met alge- meene stemmen verworpen. Punt 6: behan deling van de belangen der vereeniging. De heer H. de Kleer stelde voor om huisbe zoek te doen om meer leden aan te werven. Dit voorstel vond algemeen bijval. De hee ren H. de Kleer en Jac. Blom gaven zic-n daarvoor op. Daar niemand van de rond vraag gebruik maakte, sloot de voorz. on der dank deze vergadering. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Kwakel. Naar aanleiding van ge ruchten als zou spoedig met den bouw van de nieuwe kwakel worden begonnen, is door ons naar een en ander geïnformeerd en kunnen we mededeelen dat deze geruch ten niet heelemaal juist zijn. Wel wordt er aan het bureau van Openbare Werken sinds 1930 hard gewerkt aan het maken van bestek en teekening, doch wanneer deze gereed zullen zijn is nog niet bij be nadering te zeggen. Want ook het vele en groote werk aan het bureau van O. W. dat gedaan moet worden als gevolg van de in Nov. 1.1. door den storm vernielde afrit naar het strand, welke afrit al 5 maanden onbruikbaar ligt, benevens de verbeterin gen, noodig om te voorkomen dat verschil lende panden bij stortregens onder loopen, waarover in den raad al meermalen mis noegen is uitgesproken, al dit werk wacht op spoedige afdoening. En bij de laatstge noemde werkzaamheden vergeleken, zal het bouwen van een kwakel te Katwijk a: d. Rijn van ondergeschikt belang zijn. 0EGSTGEEST. Gemeenteraadsverkiezing. Gisteren had de officieele stemming plaats van no. 3 op de officieele R. K. lijst: A. J. Doffer- hof 1, H. Driessen 36, L. van Elzen 1, A. H. v. d. Hust 2, J. H. Kuiken 48, C. P. J. Paardekooper 146, J. W. ,v. d. Bosch 1, J. Smit 4, J. A. Verkuijlen 7, totaal 246 stem men. Gekozen is dus voor no. 3 de heer C. P. J. Paardekooper. LISSE. TIEN JAAR VEILING „HOBAHO". De viering van het jubileum. Het tienjarig bestaan van Hollands BLpembollenhuis is op luisterrijke wijze gevierd. Op den vooravond van den herden kingsdag had een vertooning plaats van de film „Hollands glorie". Dat er veel animo bestond %-oor deze geheel gratis aangeboden filmavond, be wees wel dat circa 2000 personen gehoor gegeven hadden aan de uitnoodiging, huis aan huis gericht door de Directie. Onder de aanwezigen merkten wij op de geestelijken der parochie, de Kath. Jonge Middenstands ver. en de beide Pa tronaten. Prachtig lenteweer zorgde, doch Za terdag, de eigenlijke feestdag, voor di rectie en personeel een onvergetelijke dag zou worden. De driekleur alsmede de Hobaho-vlag wapperden lustig vanaf de groote gebouwen, terwijl binnen de ge bouwen alles in kleurig feestgewaad was gestoken. Om 10 uur naderden de auto's met de directie en hunne echtgenooten voor de gebouwen. Zij werden tusschen een breede haag van kantoor- en loods- personeel in het schitterend versierde kantoor binnengeleid. Allereerst werd het woord gevoerd door den adjunct-di recteur, den heer Th. Zwets'oot, vervol gens door den heer W. v. d. Laan, re dacteur van „Hobaho", weekblad der vei ling en den heer A. C. v. Toll, chef van het kantoorpersoneel. Nadat de directie had plaats genomen kwam het talrijke personeel zijn felicitaties aanbieden. Namens het algemeen personeel bracht de heer J. de Koning de gelukwenschen over aan de directie. Spr. memoreert de bescheiden opzet van het bedrijf en de geweldige ontwikkeling daarvan. Het vei lingwezen, zegt spr., is thans onmisbaar geworden in het bloembollenbedrijf. Deze zaak is tot stand gekomen door het rus teloos- en onverstoorbaar werken der di rectie. Als blijk van waardeering bood j spr. namens het gezamenlijk personeel een mooi uitgewerkt tegeltableau aan, dat geplaatst is in de hal van het kan toorgebouw. Het stelt voor Hobaho in zijn eerste stadium en in zijn tegenwoor- digen toestand. Bij dit jubileum is ook de heer Th. Zwetsloot, thans adjunct-directeur gehul digd. De heer A. C. van Toll, schetste het groote werk door dezen jubilaris verricht en bood dezen een mooi schil derstuk aan, speciaal voor dit lustrum vervaardigd. Nadat het tegeltableau door de directie bezichtigd was, werd het woord gevoerd door don heer L. Homan, namens de di rectie. Spr. zegt dat de dir. zeer \errast I clou van het feest plaats n.l. het diner. Aan dit diner werd deelgenomen door j directie, personeel en genoodigden in de groote bovenzaal van „De Witte Zwaan" Het diner had een zeer gezellig verloop en nadien bleef men tot middernacht in feeststemming bijeen. Jack Funny con certeerde met zijn gezelschap en wist do goede geest er in te houden. Terugziende wat er in die 10 jaren van bestaan is gepresteerd, willen wij niet eindigen alvorens de directie van Holland's Bloembollenhuis geluk te wen- schen met het 10-jarig bestaan, hierbij den wensch uitsprekende, dat het haar gegeven zal zijn haar beste krachten to blijven geven voor den bloembollenhandel in het algemeen. VOORSCHOTEN. Ernstig ongeluk. Gistel-morgen, nabij het Haagsche Schouw alhier, glipte de motor met duo van den heer G. J. F. uit Loosduinen, waardoor de heer F. en de dame zittende op de duo kwamen te vallen. De berijders F. kwam er betrekkelijk goed af. Niet echter de dame Mej. M. van K. uit Den Haag, die bloedende uit neus en ooren werd binnengedragen in de garage van het Haagsche Schouw. De eerste hulp uit Leiden werd opgebeld en Dr. Saks ver leende de eerste geneeskundige hulp en constateerde een zware hersenssc'nudding. De verongelukte werd vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De mo tor is door de politie in beslag genomen. De toestand van de jongedame was heden middag zeer ernstig. Een tweede ongeluk gebeurde bijna op hetzelfde moment nabij de Vink alhier. Twee motorrijders, geheeten C'. M. H. uit Den Haag en W. B. uit Maasdam, reden tegen elkaar op, waardoor de motor van v. d. B. beschadigd werd. De berijders kwamen er met eenige ontvellingen af. Pro cesverbaal is opgemaakt. INGEZONDEN STUKKEN Het politiek advies. Mijnheer de Redacteur, beleefd verzoek ik U een plaatsje in Uw veelgelezen blad. Op de laatst gehouden vergadering der Leidsche Kiesvereeniging verzocht de voorzit ter allen leden zich te onthouden van de ver dediging van groepen of standsbelangen en uit sluitend het algemeen belang op den voorgrond te stellen. Door alle sprekers, op één enkele uitzondering na, is hieraan gevolg gegeven. Bij het uitgebracht politiek advies zullen de meeste der kiezers hunne oogen wel eens uit- ïs door dit prachtige huldeblijk. De enor- j gewreven hebben Hier is zoo duidelijk het me vlucht van dit bedrijf is niet alleen groeps- en standsbelang naar voren gebracht, te danken aan het werken der directie, dat een kind het er uit kan lezen. Wat echter doch ook aan de noeste en vlijtige ar- bedroevend is, is het feit dat personen, die het beid door het gezamenlijke personeel ver- algemeen belang dienen en onzen politieken richt en spr. bracht daarvoor ook zijn oprechten dank. Van 11 tot 1 uur werd een receptie ge houden om de directie geluk te wen- schen met het tienjarig bestaan. Hier van werd druk gebruik gemaakt o.a. door wethouder P. Warmerdam Cz. na mens het college van B. en W., burge meester Bulten van Voorhout, J. U. de Haan, gem.-secr. van Lisse (burgemeester van Wijnbergen was wegens ziekte ver hinderd). Door wethouder Warmerdam werd de directie toegesproken. Spr. gewaagde in zijn rede van den tijd, toen er nog sport terreinen waren, waar thans de ge-bouwen van Hobaho verrezen zijn. Indertijd speet het spr. dat de sportterreinen moesten ruimen. Toch deed het hem weer genoe gen dat op, deze terreinen een gebouwen complex gesticht werd, dat geacht kan worden een gemeenschappelijk belang te zijn. De samenwerking tusschen directie en het college van B. en W. is steeds van dien aard geweest, dat het belang van bedrijf en gemeente er mede ge diend kon worden. Wij zijn er trotsch op, dat uw bedrijf in Lisse gevestigd is, het geen evengoed in Hillegom of Sasseniheim had kunnen gebeuren. Spr. huldigt ten slotte ook den heer Th. Zwetsloot, den eminenten adjunct-directeur, die zich j steeds met energie voor het bedrijf ge- geven heeft. Spr. eindigt tenslotte met de beste wenschen voor directie, personeel en bedrijf tot in lengte van jaren. Van 1 tot 3 uur had een lunch plaats voor directie en genoodigden. Onder de tegenstanders, zooals wij op het werkloozen- triduum hoorden zeggen, de wind uit de zeilen nemen, door het bestuur onzer R.K. Kiesver eeniging niet waardig gekeurd worden op het politiek advies geplaatst te worden. Wat hiervan de reden is, kunnen wij onmo gelijk gissen. Een van twee zal wel waar zijn: óf het groepenbelang heeft hier het algemeen belang verdrongen óf onze tegenstanders heb ben gelijk met hetgeen zij nu reeds propagee- ren, n.l., dat actieve voorstanders van de ar beiders niet in de R.K. Raadsfractie geduld worden. Wij, en hier spreek ik namens ieder die het algemeen vóór het groepsbelang stelt, zijn on aangenaam getroffen, dat de naam Tob# niet op het advies voorkomt en wij hopen, dat Dinsdagavond de leden-kiezers niet zullen rus ten voor deze naam op een vaste plaats komt te staan. U dankend voor de verleende plaatsruimte teekent namens vele kiezers en leden der Kies vereeniging, hoogachtend VAN HEES. Mijnheer de Redacteur! ■Vergun mij een plaatsje in Uw veelgelezen blad; bij voorbaat mijn dank. R.K. arbeiders, wij staan hedenavond aan den vooravond van de verkiezing voor de gros lijst candidaten R.K. gemeenteraadsleden. Wil nu niet, als altijd, thuis blijven en dan als de lijst over eenige dagen uitkomt, zeggen: is me dat nu een candidaat, die onze belangen ver tegenwoordigt, neen, dat had anders moeten zijn. Maar, mannen, vooral leden van de R.K. Kiesvereeniging, dan Dinsdagavond op naar genoodigden merkten wij op de heeren Graanbeurs, om daar onze candidaat Zwetsloot, v. d. Laan en A. C. v. To'l, allen bedrijfsleiders dezer zaak. Na de lunch werd in auto's naar Holland s Bloembollenhuis gereden. Van de zijde van het Lirser publiek bestond groote belangstelling. Immers de R. K. Harmonie „Adolf Ivolping" geleidde deze stoet naar de gebouwen onder het spelen van een vroolijke marsch. Van 3.15 tot 5 uur had wederom een drukbezochte receptie plaats, wa-ar wij o.a. opmerkten mr. Nord Thompson en mr. Trapman, beiden uit Leiden en prof. v. Slogteren. In de groote zaal gaf de R.K. Harmonie „Adolf Kolping" een Jubileum concert onder leiding van den directeur, den heer Ger. Dik. Een dankbaar ap plaus viel dit corps ten deel. De heer J. v. d. Voort, voorz. van „Adolf Kolping", sprak de directie van Hobaho toe en getuigde van de groote waardeering voor het groote werk in de afgeloopen jaren verricht. De heer Bader, directeur, dank te den voorz. voor de gebrachte hulde, terwijl de he^r Hogewoning het werk van den dirigent prees. Deze heeft weten tè maken van dit corps jongelingen, een club die naar spr.'s bescheiden meening nog vele prijzen zal weten te behalen op de diverse concursen. Voorts ging het tijdens de receptie er gezellig aan toe en werd menig glas op het we'zijn van de zoo uitgebreide veiling geledigd. Talrijke gelukstelegrgammen i kwamen binnen. Na afloop van deze receptie had de plaats te bezorgen, welke hem en ons toe komt. (Niet zeggen: het kan mij niet schelen, of ik door de kat of door den kater word ge beten). Wil wel hieraan denken, dat niet de verkiezingsdag, de dag van besluit is, maar de dag van besluit ligt grootendeels in de I plaatsing van de candidaten op de groslijst. Mij dunkt, dat 't ieder wel bekend is, wie veel gedaan heeft voor het comité R.K. Werk- loozenzorg. Mochten er misschien nog arbei ders zijn, die niet bekend is wie of de stuur man was van het z.g. vaartuig van de R.K. Werkloozenzorg, laten zij het dan maar aan hun collega's vragen, die wel werkloos zijn ge weest. Bij mij leeft dit, dat, als iemand zich be langloos beschikbaar «telt voor de R.K. Werk loozenzorg, dat dit de man is. die onze belan gen kan en wil verdedigen in den gemeenteraad Dan, mannen van de sport, wie was de steun pilaar van uw vereeniging? Daarna, mannen van „Perosi", wie zorgt voor het voortbestaan van uw vereeniging? Dan de leerlingen, die de electriciteitscursus volgen. Is de heer T o b niet de man op de goede plaats, om ons aller belangen te vertegenwoordigen en te-verdedi gen? Dan, vrienden, leden van de R.K. Kiesver eeniging, allen op naar de Graanbeurs op Dinsdag a.s., om daar onzen vriend de plaats te geven, welke hem toekomt; volgens mij num mer twee, maar nummer drie minstens. Rekenend op uw aller medewerking, bij voor baat mijn dank. Een lid R.K. Kiesvereen.: H. HELLER.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7