In „De Witte Zwaan" VRIJDAG 17 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstige aanrijding op den Muiderstraatweg. Gistermorgen is te Diemen op den Mui derstraatweg tussohen het Merwedekanaal en den spoorwegovergang een ernstig on geluk gebeurd. Mej. E. P., verpleegster in het Wilhelminagasthuis te Amsterdam, reed met nog eenige ander wielrijders in de richting van Muiden, toen het gezel schap werd ingehaald door een trein van de Gooische Tram. Het gezelschap week tijdig naar links uit, maar mej. P. was blijkbaar niet voldoende uitgeweken en werd gegrepen door het tweede rijtuig van den tramtrein. Met ernstige verwon dingen bleef zij liggen. Binnen tien minu ten waren politie en geneeskundige hulp uit Diemen ter plaatse. De gewonde is in bedenkelijken toestand in het burgerziekenhuis te Amsterdam op genomen. Waarschijnlijk zal het slachtoffer een arm moeten missen. Auto-ongeval bij Meppel. Op den Rijksweg MeppelStaphorst reed een varkensauto, bestuurd door B. V. uit Dedomsvaart in de richting Staphorst. Kort daarachter eed de koopman O. uit Amsterdam met zijn personenauto. Beide wagens kwamen van de Meppeler markt. C. had boven op zijn wagen de koopwaar in zeildoek geladen. Even voor den Lank- horsterweg gaf B. aan, dat hij naar links dieD weg wilde oprijden. De personenauto trachtte nochtans den vrachtauto aan de linkerzijde te passeeren, toen deze reeds in den locht lag. De vrachtauto werd daar bij tegen het linker voorwiel gereden, waarop de snel rijdende Amsterdamsche wagen slipte en circa 13 meter verder op over den kop sloeg. Met verschillende bloe dende wonden werd C. onder de overblijf selen van den auto vandaan gehaald en per auto naar het Meppeler ziekenhuis ge bracht. Na aldaar behandeld te zijn kon hij naar huis terugkeeren. C. was niet verze kerd en heeft belangrijke schade geleden daar de auto met koopwaar gehel teloor ging. De vrachtauto bekwam lichte averij. Auto In het Damsterdiep. Uit Groningen woi*dt aan de „Tel." ge meld Onder Ruischerbrug is gisteren een personenauto, waarin de heeren D. Wig- boldus en zijn reiziger Dijksterhuis, beiden uit Gronigen, gezeten waren, in het Dam sterdiep gereden. Beide inzitenden kon den worden gered. Zij hadden slechts en kele schrammen opgeloopen. De auto is later door een hijschkraan op het droge gebracht. De oorzaak is waarschijnlijk ge legen in een defect aan de stuurinrichting. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto door een trein vernield. Op den onbewaakten overweg nabij Eef- de is Woensdagmorgen een vrachtauto, waarin twee personen waren gezeten, door een D-trein gegrepen en totaal vernield. De beide inzittenden kwamen er ongedeerd af. Men had verzuimd de afsluitboomen neer te laten. Een onderzoek is ingesteld. HET ONGELUK MET DE HIJSCH- KRAAN. Het slachtoffer overleden. De toestand van den 70-jarigen Van Elk, die bij het ongeluk met de hijsch kraan van de N.V. Zandexploitatie-Mij. 's-Gravenhage op j.l. Dinsdag getroffen werd, is gisteren plotseling zoodanig ver ergerd, dat hij kort daarop is overleden. FEUILLETON Uit het Duitsch van ADOLF HERZOG. 24) Een moment later drong zich een corpu lente meneer naast Meinard in de deur Nu wist Heinrich, wie de. bezoeker was. Het was de vriend van zijn.chef, aan wien eenige maanden geleden in de apotheek het experiment met de kat, dat zoo jam merlijk geëindigd was, zou worden ver toond de koster Stramm. Toen had hij al een antipathie tegen hem opgevat. Nu?, herhaalde Stramm en nam den bezoeker van onder tot boven op. Wie is er dan? Een van mijn leerlingen, loog de oude barsch en hij duwde Heinrich zacht de kamer binnen. Het spijt me wel, meneer Stramm, maar zaken gaan voorU zult ons zeker wel eens spoedig met een be zoek vereeren. Ik zou mijn heele leven juffrouw Vil- ma wel gezelschap willen houden, zei de koster, die zich ergerde, dat hij gestoord werd. Maar met verbaacde oogen zag hij, hoe het anders zoo gereserveerde meisje opgestaan was en den jongeman hartelijk verwelkomde. Mijn dochter moet ook bij de les aan wezig zijn, zei de oude heer met een knip oogje tegen Heinrich. Deze meneer krijgt zoowel zang- als vioolles. Dus met andere woorden, u kunt mij Onder een zaaimachine. De vijftigjarige ongehuwde landbouwer J. v. d. E- te Mierlo, had Woensdag het ongeluk zich met een zaaimachine dermate te verwonden, dat men voor zijn leven vreest. NA DE RAMP VAN DE „NOORDPOOL". De overbrenging der slachtoffers. De voorbereidende maatregelen tot op graving en overbrenging der lijken van de bemanning der „Noordpool IJm. 132" wer den door de heeren' ds. H. J. Heida en A. Kool te Fraserburgh hoofdzakelijk Vrij dag en Zaterdag getroffen. De_ burgemeester van deze stad stond hen in alles krachtig terzijde. Op hun vriendelijk verzoek, of er op een of an dere manier gelegenheid zou zijn een kort woord van dank tot de bevolking van Rosehearty en Fraserburgh te spreken voor alle opoffering en eere aan de slacht offers bewezen, zooals door enkele famile- den mondeling en zelfs schriftelijk was ver zocht, werd door den burgemeester en den predikant van de Parish Church aldus be schikt, dat in de groote Parish Church na een meeting ds. Heida het woord zou mo gen voeren. De toeloop der bevolking was zoo groot dat de kerk was gevuld met ongeveer 1200 menschen en er van een tweede gele genheid in de Kleinere Gongregational Church gebruik moest worden gemaakt om daar voor een vrij groot getal hoorders de dwankbetuigingen. te herhalen. De tevreden heid over 't gesprokene werd van vele zijden betuigd, terwijl de bladen den volgenden dag een vrij nauwkeurig verslag gaven. De De „Victoria IJmuiden 327" was een paar uren te voren binnengevallen, zoodat de geheele bemanning deze buitengewone bij eenkomst kon bijwonen. Door de bevolking van Rosehearty waar de grootste opoffe ring met buitengewone gevaren wa-s ten toongespreid werd besloten Maandag met de bemanning van de Victoria den burge meester te bezoeken. In deze bijeenkomst werd opnieuw het woord gevoerd door ds. Heida. Daarna werd gemeenschappelijk de plaats des onheils bezocht en heel de positie van de Nederlandsche bemanning getoond. MOORDAANSLAG TE KERKRADE. Herbergier levensgevaarlijk gewond. Woensdag den geheelen dag had twist plaats te Spekholzerheid tusschen den her bergier R., wonende in de Begoniastraat, en de bovenbewoners van het pand. In den namiddag tegen vijf uur ontstond een nieuwe uitbarsting. R. werd door een schot in den rug getroffen. De marechaussee was spoedig ter plaat se, evenals een geneesheer. Deze achtte den toestand levensgevaarlijk. Het slacht offer werd naar het St. Joseph-hospitaal te Heerlen overgebracht. De marechaussee arresteerde in verband met dezen aanslag de gebrs. S., W. H. en L. B. Wie geschoten heeft is nog niet bekend. R. is vijftigjaar oud en gehuwd. Hij werd door een schot in het ruggemerg ge troffen. Operatief ingrijpen was tot dus verre niet mogelijk. Meisje te water geworpen. De Zondagavond is de avond bij uitstek der wandelende paartjes en dus ook de avond der ruzietjes. Dit bleek Zondag j.l. in het Plantsoen te 's-Hertogenbosch, al waar het meisje v. W. een wandeling on dernam met eeh jongeman, met wien zij oneenigheid kreeg. In 'n onbewaakt oogen- blik greep de jongeling het meisje beet en wierp haar in de Wetering nabij het bas tion Bazelaar, waarna de held de vlucht nam. Het meisje wist gelukkig uit het water te kruipen, waarna zij door inmiddels toe gesnelde voorbijgangers verder op de been werd geholpen. De politie stelt een onderzoek in naar de persoon van den dader.-. „Tijd". missen, antwoordde Stramm en een woe- doende blik trof den zoogenaamden leer ling. Toen hij wat dichter 'op hem toe kwam, zei hij: Maar heb ik dien jongen meneer niet eerder gezien? Hij herinnert mij aan de geurtjes van een apotheekJuist! U bent de leerling uit „De Witte Zwaan Om u te dienen, antwoordde Hein rich geprikkeld en hij wendde zich weer tot Vilma. Zou het niet beter zijn, dat meneer zich in zijn jonge jaren wat meer bezig hield met handelswetenschappen dan met zang- en vioolles Dat zou meneer Frie- drich beter aanslaan. Heinrich draaide zich om. Maar voor dat hij het brutale heerschap te woord kon staan, had Meinard zijn partij al gekozen. Ik houd van een grapje, meneer Stramm. U staat altijd met grapjes klaar. U kunt een heel gezelschap opvroolijken Jammer dat vandaag.... enfin, het is een bijzonder geval. Tot ziens dan, meneer Stramm Stramm ging heen. In de deur draaide hij zich nog eens om en merkte giftig op: Van morgen af, juffrouw Vilma, zal ik óók zangles nemen. Dat is solider dan met zoo'n jongeman. Hij verdween en Meinard stak hem drei gend zijn vuist na. Vlegel, siste Heinrich tussohen zijn tanden. Men moet gasten nu eenmaal behoorlijk behandelen, anders had ik hem een draai om zijn ooren gegeven. Vilma stond met een bleek gezicht naast de tafel. Het is goed, zei ze, dat u zich ing? houden hebt. U ziet, wij doen het ook. Heinrich ging op haar toe en hij nam haar hand. De smokkelhandel langs de grens. Een kleine bloemlezing uit hetgeen de laatste dagen langs of bij de Limburgsch- Duitsche grens, district Aken, werd aange houden, moge hier, ontleend aan- de „N. R. Crt.", volgen. Bij Schmidthof werd een smokkelbende uit Stolberg gearresteerd, die 81.000 Bel gische sigaretten vervoerdeen andere smokkelbende werd daar bevrijd van 27.000 sigaretten, 1000 sigaren en 31 pond koffie. Beambten uit Richterich arresteerden twee smokkelaars uit Bochum, die 7500 si garetten en 600 boekjes sigarettenpapier vervoerden. In de buurt van Teveren werd een smokkelaar ontlast van 50 K.G. meel en 5 K.G. koffiebij een huiszoeking te Teveren vonden beambten nog 100 K.G. gesmokkeld meel. Ook werden er smokke laars aangehouden, die 600 K.G. meel over de grens uil Limburg hadden gebracht. In Kohlscheid werd op een smokkelauto beslag gelegd waarin 53 pond koffie en 14 pond thee was verborgen. In het Akenscbe woud werden smokke laars aangehouden, die 8000 sigaretten, 33 pond koffie en tabak vervoerden. Beamb ten uit Aken-Forst legden de hand op smokkelaars uit Munsterbusch. De buit be stond uit 14 000 sigaretten. Twee Keulsche smokkelaars bleken in het bezit te zijn van 1000 boekjes sigarettenpapier en 1600 siga retten. Nabij het hoofdstation te Aken werden twee wielrijders aangehouden. Ze vervoer den 900 boekjes sigarettenpapier en waren op* weg naar Keulen. Beambten uit Rönt gen confisceerden een auto, die 100.000 si garetten, geladen had. Onder Palenberg werd een smokkelaars bende gearresteerd, die 97 pond koffie en 7800 sigaretten had gesmokkeld. Een auto uit Duren werd in beslag genomen, evenals de lading: 75.000 sigaretten. Te Busbach werd de hand gelegd op 117.500 sigaretten en 65.000 sigaretten. Een motorrijder werd te Atsch gearresteerd, 9000 sigaretten wer den in beslag genomen. Nab'ij Bildschen werd een uit 6 man bestaande smokkel bende gearresteerd: in beslag werden ge nomen bij de dames en heeren 84.000 siga retten en 16 K.G. chocolade. Vlak bij Kerkrade werden smokkelaars aangehou den, die 78 K.G. tabak en 500 sigaretten frauduleus over de grens hadden gebracht. Fraude? Men meldt uit Goes aan de „N.R.Crt.": De justitie heeft beslag gelegd op de boekhouding van den penningmeester van de kolenvereeniging „Samenwerking" te Heinkenszand. Uit het rapport van den ac countant, den heer de Roo te Goes, is ge bleken, dat over de jaren 1925—1930 ver scheidene ontvangsten niet en verschillen de uitgaven dubbel zijn geboekt, waardoor een belangrijk eindverschil is verkregen. Getallen konden nog niet worden genoemd. Stakingsrelletjes. In het Huis van Bewaring te Tiel is in gesloten Ch. v. U., fabrieksarbeider te Geldermalsen, verdacht van opzettelijke geweldpleging in vereeniging met meer personen. Op 11 April heeft deze verd., die behoort to de stakers aan de Chamottenfabrieken te Geldermalsen, getracht een groep werk willigen uit elkander te werken en te be lemmeren, door met fiets door de troep te rijden. Toen hem gelast werd zich te ver wijderen, heeft hij een riooldeksel naar den veldwachter K. geworpen zonder de zen echter te treffen. Ook werd met een bierflesch naar den veldwachter gegooid, hetwelk eveneens miste. Een ander persoon, die daarna ijlings de beenen nam, stak bij deze gelegenheid van een afstand van ca. 3 M. naar den veld wachter, toen deze met den rug naar hem toegekeerd was. Alleen aan de toevallige omstandigheid, dat de veldwachter Kt zich op hetzelfde oogenblik omdraaide heeft hij het te danken, dat hij niet door dezen steek werd getroffen. Naar dezen man doet de politie nog onderzoek. Als ik u daar zoo zie staan, juffrouw Meinard, zei hij opgewonden, zoo bleek en zoo weerloos, dan spijt het me toch, dat ik dien kerel heb laten gaan, zonder hem een pak slaag te geven. We zouden elkaar dan niet spoedig weer ontmoet hebben, antwoordde ze dof. Wat?, riep hij verbaasd uit. Kan die koster daar zooveel invloed op uitoefe nen? Ze schudde van een en trok haar hand weg. Ach wat, zei haar vader, die vle gel, die schijnheilige kerelOmdat dit huisje van hem is en hij mij met de huur in zijn macht heeft, komt hij eiken dag en flikflooit mijn dochter. Maar liever breng ik haar naar het kerkhof dan dat ilc.... De musicus liet zijn arm zakken. Opeens sloot hij zijn kind hartstochtelijk in zijn armen en kuste haar zwarte lokken. Hein rich was ontroerd. Hij had wel kunnen •Schreien en hij wist niet waarom. Wat had hij graag dat bleeke kopje tusschen zijn handen willen nemen en een glimlach op dat lieve gezichtje tooveren Meinard bracht haar naar de sofa, druk te haar zacht in de kussens en streelde haar wangen. Lief kindMijn dappere Vilma Ze glimlachte tegen hem en stond snel weer op. Geen zorgen, vader, windt u zich maai niet op. U zult zien, het komt wel in orde. Ze knikte hem toe en verdween naar de keuken, om voor het avondmaal te zor gen. De musicus wendde zich tot zijn gast. Vindt u haar niet bewonderenswaar dig?, vroeg de vader geroerd. Heinrich drukte hem zwijgend de hand. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 18 April. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO.-uitzending. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.0011.30 Gramofoonpl. 11.3012.00 Gods. halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.0012.15 Politieber. 12.151.45 Concert KRO-Sextet. o. 1. v. P. Lus ten houwer. I.452.30 Gramofoonpl. 2.303.00 Vragenhalfuurtje voor de jeugd 3.004.30 Kinderuurtje. 4.455.05 C. H. Hebeis: „Over Radio-storin- gen". 5.056.00 Gramofoonpl. 6.016.15 S. P. J, Borsten: „Het redden van drenkelingen". 6.156.35 Journ. Weekoverzicht, door P. de Waart. 6.356.45 Gramfooonpl, 6.457.15 Esperanto-cursus. P. Heilker. 7.157 45 Dr. H. Koenen. Maatschappelijke gezondheidszorg voor het kind". 7.458.00 Politieber. 8.0011.00 Populair concert door KRO.- Salonorkest onder 1. v. M. van 't Woud.'M. m. v. het Ensemble Kees Pruis, Stellt Seemer, Willem Ciere, Piet Hesse, 9.30 Vaz Dias. II.0012.00 Gramofoonpl, Hilversum, 298 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Uitzending voor arbeiders in de con tinubedrijven. 12.00 Concert VARA-septet. I.45 Onderbreking. 2.15 Gramofoonpl. 2.20 Instit. voor Arb. Ontwikkeling. 2.35 Gramofoonpl, 2.45 Paedagogisch concert. 4.15 Cursus Duitsch P. Bol. 4.45 Esperanto-cursus. 5.05 Dr. H. Geversman: „De letterkunde als weerspiegeling van den tijd". 5.35 Gramofoonpl. 5.40 T. Landré: „Ons huis een tehuis", 6.05 Gramofoonpl. 6.10 S.D.A.P.-kwartiertje. 6.35 Gramofoonpl. 6.30 Literair halfuurtje. A. M. de Jong. 7.15 Vocaal en instrumentaal concert door de „Jonge Spelers", m. m. v. diverse solisten 7.45 VARA-Varia. 7.50 Toespraak B. Bakker: „Het Pinkster feest van den Arbeiders-Sportbond". 8.00 Vervolg vocaal en instrumentaal con cert. 8.50 Concert VARA-orkest. 10.00 Vaz Dias. Hierna vervolg Zaterdag avond-programma. II.4512.00 Gramofoonpl. Onveilig strand. Het 6trand te Scheveningen is onveilig tot Wa§senaarsche Slag op 23 en 24 April a.s, van negen tot 14.30 uur, wegens het schieten met mitrailleurs. BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN. TANKWAGONS MET PETROLEUM IN BRAND GEVLOGEN. Uit Peine wordt gemeld: Drie wagons met petroleum zijn door onbekende oor zaak ontspoord. De inhoud verspreidde zich over de sporen en vloog in brand. De vlam men bereikten den wachtpost, waa-r zich de electrische installatie voor de wissels be vonden, die geheel werd vernield, zoodat de wissels thans met de hand moeten wor den bediend. Eerst nadat de brandweer uit Hannover met schuimbluschtoestellen ter plaatse was gekomen, kon men den brand meester worden. Vier wagons met 100.000 K.G. petroleum zijn verbrand. Het trein verkeer naar Brunswijk moest via Hildes- heim worden geleid. Het is geen kunst, ging de oude heer voort, als je in ellende bent opgegroeid, opgeblazen en verwaand te worden als je in betere materieele omstandigheden komt. Maar als men altijd aan een zekere wel stand gewoon is geweest en dan plotse ling aan lager wal geraakt en eigenlijk tot een lageren stand gaat behooren.... dan den moed niet te verliezen! Hij haalde diep adem. Dan is het heel moeilijk om er weer bovenop te komenHet is bijna onmo gelijk. Heinrich probeerde hem 'n beetje te troosten. U hebt uw muzieklessen toch nog, meneer Meinard. Die paar lessen bewaren me net pre cies voor den hongerdood En uw vrienden dan Daar rekent u mij toch ook onder, ook al bezit ik niet veel. Uw dochter zegt immers ook, dat het wel weer in orde zal komen. Ah mij nu eens wat overkwam. Dan was het heeiemaal gedaan! Dacht u dat, meneer Meinard, riep Heinrich opgewonden. Dacht u dat ik dan met mijn handen in de zakken zou toe kijken Wat dat betreft kunt u iederen avond rustig gaan slaapen. Al ben ik pas twintig, dat vertrouwen heb ik toch zeker wel aan u verdiend. De oude musicus zag den enthousiasten jongen in de oogen. Meneer Pfalzdorf, zei hij zacht, het ongeluk maakt een mensch wantrouwend Als iemand anders dat gezegd had, had ik hem beleefd verzocht zich met zijn zaken te bemoeien, zelfs als hij er maatschappe lijk beter voor stond dan u; ik bedoel on afhankelijker. Maar tegenover u zal ik voortaan meer mijn nood klagen. D a v e n t r y, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. I.202.20 Orkestconcert. 3.50 Concert. 5.05 Orgelspel door R. Foort. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Liederen-voordracht. 6.35 Berichten. 7.05 Zang door S. Wilson. 7.40 Lezing. 7.50 Concert. B. B. C. Orkest en solisten. 9.20 Weerber. 9.40 Lezing. 10.10 Dansmuziek. 10.5512.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.0512.50 Gramofoonplalen, 4.50 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl, 9.05 Concert, een avond in Montmartre. Or kest en solisten. Kalundborg, 1153 M. II.2011.35 Orkestconcert. 12.051.20 Vervolg Orkestconcert. I.502.20 Gramofoonpl. 2.504.50 Concert. Orkest en vocale solist. 7.208.20 Zang en voordracht. 8.208.35 Liederen-voordracht, 8.5010.05 Orkestconcert en voordracht. 10.0511.35 Dansmuziek. Brussel, 508.5 e n 338.2 M. 508.5 M.: 5.20 Dansmuziek. 6.05 Concert en causerie. 7.05 Gramofoonpl. 8.20 Operette-fragmenten. 338.2 M.: 5.20 Concert door Instrum. Kwin tet 6.05 Gramofoonpl.. 7.05 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert en causerie. Langenberg, 473 M. 6.357.35 Orkestconcert. 9.359.50 Gramofoonpl. II.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconcert. I.552.45 Gramofoonpl. 4.205.20 Concert. Zang en piano. 7.209.20 Vroolijke avond. 9.20 Berichten. Daarna tot 11.20: Orkest- concert, II.2012.20 Gramofoonpl. Z e e s e n, 1635 M. 5.401.20 Lezingen en Berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.507.20 Voordrachten. 7.20 Cavallerie-concert door militair orkest. 8.20 Vroolijke avond. 9.35 Berichten en daarna Dansmuziek. TALRIJKE DORPEN IN ANATOLIE OVERSTROOMD. Ten gevolge van wolkbreuken is de Sey- han in het district Adana in Anatolië bui ten haar oevers getreden, waardoor 44 dor pen blank zijn komen te staan, terwijl de lijn van den Taurus-expres werd bescha digd. Onder de bevolking der geteisterde streek heersent groote ellende. Ook de Euphraat is buiten de oevers ge treden, waardoor een uitgestrekt gebied on der water is gezet. OVERSTROOMINGEN TE KOWNO. Door ijsgang veroorzaakte overstroomin gen te Kowno gisterennacht groote mate rieele schade. Alleen reeds in de opslagplaats der sov- jet-handelsvertegenwoordiging zijn 57 wa gons suiker en andere goederen ter waar de van meer dan 3 millioen lit door het wa: ter ernstig beschadigd. De totale schade wordt geschat op meer dan tien millioen lit. Artillerie en genie hebben in den afge- loopen nacht zooveel mogelijk do ijsbarrië- res door middel van dynamiet uit den weg trachten te ruimen, doch de gezwollen ri vier stuwt steeds nieuwe ijsmassa's op. De waterverplaatsing van de Memel is tus schen de 6 en 7 meter. Hij ging naar de kast en haalde het kist je sigaren te voorschijn. We gaan er eentje opsteken. Dadelijk daarop kwam Vilma weer bin nen. Haar oogen zochten Heinrich en ble ven op hem rusten. Toen vroeg ze beiden aan tafel te komen. In het verloop van den avond bracht Heinrich het gesprek opnieuw op het con cert, dat Meinard in het begin van het winter-seizoen moest geven. En al scheen de oude heer er eerst weinig voor te voe len, Heinrich bleef hardnekkig aandrin gen. U moet, beweerde hij. U moet. U bent het aan uw dochter verplicht, Wie zal van mijn bestaan notitie ne- men?, zei Meinard moedeloos. Het is ver- Ipren moeite. Voelt u dan heeiemaal geen drang om in het publiek op te treden? Of ik dien drang voel antwoord de oude musicus. O, die drang om als vroe ger te spelen, zal tot op mijn laatsten ademtocht in mij blijven, zooals een oud legerpaard terug verlangt naar een eska dron. Maar het paard is nu afgedankt. De critiek zal een obscuur musicus als mij niet meer ,au sérieux" nemen. De critiek?, herhaalde Heinrich met nadruk. Wacht eens, ik ben erDe critiek zal uw prestaties zeker wel „au sérieux" riemen. De kunstredacteur van het „Tagc- blatt" ken ik heel goed. Ik zal er met hem over spreken. De oude man liet zijn hoofd zinken. Men kon aan hem zien, dat de schijnbaar uitge doofde hoop weer in hem wakker werd. Goed, zei hij nu. Een lafaard ben ik niet, ik waag het! (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9