I SPORTKOUSEN I ~C/tkjv SPORT STADSNIEUWS ONTVANGEN: Agenda VRIJDAG 17 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 dochtertjes van ir. Walland, hoofdingenieur directeur van den Rijkswaterstaat en van den heer De Jonge, directeur van den Provincialen Stoombootdienst. Aan boord waren genoodigden de gasten van den mi nister van Waterstaat, wijl de openings plechtigheid het waterstaatkundig gedeel te der haven betreffen zou later, in Aug. 1932, als de geheeie outillage der nieuwe haven gereed zal zijn, zullen te Vlissingen nieuwe feestelijkheden plaats vinden. Tot de genoodigden op de „Koningin Wilhelmina" behoorden o.m. de «vice-presi dent van den Raad van State, mr. dr. F. A. C. graaf van Lijnden van Sandenburg, de oud-ministers jhr. mr. dr. H. A. van Kgrne- beek, ir. M. C. E. Bongaerts, J. J C. van Dijk en J. J. Rambonnet, verder vice^admi- raal L. J. Quant, met zijn adjudant, vice- adiniraal C. de Haes; kapitein ter zee C. Rühl, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, burgemeester Van Woelderen, dr. ir. J. A. Ringers, directeur-generaal van het Departement van Waterstaat, ir. M. H. Damme, directeur-generaal van P.T.T., de heer C. Fock, hoofdinspecteur voor de scheepvaart, prof. mr. B. M. Taverne, voor zitter van den Raad voor de Scheepvaart, verschillende leden der Tweede Kamer, vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeüw- sche eilanden, vertegenwoordigers uit in- dustrieele-, scheepvaart en andere krin gen enz. Naar de buitenhaven. Met den Koninklijken Standaard in top koerste de „Koningin Wilhelmina" langs de oorlogsvaartuigen, waar de Jantjes in het want joelden, waarna de nieuwe ha ven werd ingevaren. Hier lag o.m. te bun keren de „Tiba" van de S.H.V., ook bevond zich daar de bunkermachine „Parata", reeds in werking aldaar van 26 Mei 1926. Nadat de nieuwe haven, die buitenhaven is, was rondgevaren het schip werd ge ëscorteerd door twee torpedobooten van het Z.-type en enkele marine-vliegtuigen nam de „Kon. Wilhelmina" ligplaats op de Zuidelijke punt van den nieuwen kaai muur. Het was hierna dat het plechtige mo ment aanbrak, dat minister Reymer op het dek naar voren trad en zich in een toe spraak tot de Landsvrouwe richtte. Na de rede van den Minister sprak de Koningin een kort woord, waarna Zij den doek wegtrok van den op 't dek geplaatsten gedenksteen, welker eenvoudige inscriptie aan de opening der nieuwe haven door de Koningin herinnert. Deze steen zal in den kaaimuur, waarvan boven sprake is, wor den ingemetseld. Na deze plechtigheid, welke door de aanwezigen met groote be langstelling was gevolgd, voer de „Konin gin Wilhelmina" naar den aanlegsteiger bij het station terug. Bij het van boord gaan der Htfbge Gasten loste de „Medusa" opnieuw 35 saluutschoten. Thans £ood de 16-jarige dochter van den directeur van het Loodswezen, den heer Arntzenius, Hare Majesteit bloemen aan. Te voet legde de Koninklijke Familie hierna den korten weg af naar de nieuwe buiten'sluis, weder om door vele honderden toegejuicht. Deze sluis, die in September reeds door den minister is geopend, werd bezichtigd, waar na aan de andere zijde Koningin en Prin- ses bloemen werden geoffreerd namens den Oranjebond en de buurtcommissie „Het Eiland" en eveneens namens den R.-K. en Prot. Vrouwenbond. Nadat het gezelschap in de gereedstaan de auto's had plaats genomen, ving een rit aan door de feestelijk met vlaggen versier de straten, o.a. de Gravestraat, waar voor den achteruitgang der Synagoge een eere poort was geplaatst. Op den Koudekerk- schen straatweg werd gestopt voor het nieuwe Protestantsche Ziekenhuis .Bethes- da", geschenk van den heer en mevrouw BloemDe Niet, dat in Juli in bedrijf zal worden gesteld. In den reeds voltooiden hall werd Hare Majesteit toegesproken door den voorzitter der stichting, ds. J. S. Hartjes, die de Koningin ten slotte ver zocht een in de hall geplaatsten gedenk steen te willen ontullen, waaraan Hare Majesteit gevolg gaf. Nadat een koortje enkele liederen had gezongen, begaven de hooge bezoekers zich naar de reeds gereed zijnde kerkzaal, waar de „thee werd gebruikt. Ten slotte brachten de auto's de Hooge Bezoekers weer naar het station, waar bij g|den ingang een eere-wacht der marine-op leiding de eerbewijzen bra-cht. Op het per ron nam de Koningin en ook de Prinses afscheid van Prins Hendrik en van den com inissaris der Koningin en den burgemees ter. Ook de commissaris van politie werd een oogenblik bij het salonrijtuig ontbo den waar Hare Majesteit hem dankte voor de goed orde in de stad tijdens Haar be zoek. Terwijl buiten het station uit hon derden kelen juichkreten opstegen, vertrok te ruim 4 uur de extra-trein naar Den Haag. Z.K.H. Prins Hendrik reed hierna met den commissaris der Koningin en burge meester Van Woelderen naar hotel „Brit- tannia" aan den Boulevard Evertaen, waar laatstgenoemde een thee aanbood. Van avond zit de Prins met beide heeren, even eens in „Brittania", aan n klein diner aan Z.K.H. overnacht bij den commissaris der Koningin in Middelburg. Voor den avond staan er in Vlissingen verschillende muziekuitvoeringen op het programma. In enkele straten zal voorts een feestverlichting worden ontstoken. Ned. K. Werkmeestersbond. Het Departement van Arbeid deelde het hoofdbestuur van bovepgenoemden Bond heden telefonisch mede, dat de Minister de voorgestelde wijziging van artikel 27 reglement der Werkloozenkas, waarin het aantal uitkeeringsdagen werd bepaald op 126 dagen, met uitzondering voor enkele groepen, heeft goedgekeurd. Ongeveer 80 pet.'der leden zal hiervoor in aanmerking komen. Het Steenzettersconflict. De Amstcrdamsche Rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen den steenzetter H. W. ten C., lid van de steenzettersorga nisatie E.M.M., die op 1 September in een café in de Kinkerstraat den steenzetter P. 0. Strubbe, lid van E.M.O.S., met een dolk mes in den linker arm zou hebben gesto ken. De Officier van Justitie eischte wegens mishandeling een gevangenisstraf van twee maanden tegen verdachte. De rechtbank veroordeelde ten C. con form den eisch tot twee maanden gevan gen nisstraf. De gewonde steenzetter had zich civiele partij gesteld, zijn vordering werd echter afgewezen. Burgerwachten. De In&pecteur der Burgerwachten heeft aan de be&turen van de Burgerwachten per oiircuilaire bekend gemaakt, dat het voor de leden van de burgerwacht verboden is, om lid te worden of te zijn van het Verbond van Nationalisten, omdat enke'e opvattin gen van het Verbond niet vereenjgbaar worden geacht met de plichten van den bur gerwachten Namens het bestuur van den H. Vin- oentius van Paulo te Schiedam is aan besteed het bouwen van een kapel, zuster huis en pension op een terrein aan de St. Liduinastraat aldaar. Laagsche inschrijver was L. Raaymakers te Wouw voor 298.490. DERDE INTERACADEMIAAL SPORTFEEST. Gisteravond is te Leiden het derde In teracademiaal Sporttournooi der Unitates en Bonden uit het geheeie land aangevan gen. Omstreeks half zeven arriveerden de eerste deelnemers aan dit sportfeest en ge leidelijk kwamen ze allen binnen uit Rot terdam, Delft, Utrecht en Amsterdam. De verschillende Senaten waren daar ter begroeting aanwezig en te ongeveer half acht vertrokken de deelnemers, vooraf gegaan door het politie-muziekgezelschap, naar het sociëteitsgebouw aan het Rapen burg, alwaar de rector van de U. S. L. B., de heer J. Drijvers, het driedaagsch sport feest met een korte rede opende. Daarop werden in de bovenzaal van café- restaurant „de Harmonie" de bokswed strijden en in de schermschool-Gijsberti de schermwedstrijden begonnen. GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Maandag 20 April 1931, des namiddags te twee uur in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen". Alsnog te behandelen: Voorstel in zake de verpachting van de exploitatie van den Burcht en de Graan- beurs, alsmede van het voormalige z.g. No tarishuis, aan A. Backer. Op 1 Mei a.s. eindigt de pacht van den Burcht, de Graanbeurs en het voormalige Notarishuis, welke pacht laatstelijk inge volge raadsbesluit van 14 April 1930 voor het tijdvak van 1 Mei 19301 Mei 1931 werd opgedragen aan den heer A. Backer tegen een gezamenlijken huurprijs van 4463.70. De verpachting geschiedde slechts voor den tijd van één jaar, met het oog op de in overweging zijnde plannen, om ter voor ziening in de behoefte aan meerdere hotel gelegenheid te dezer stede, het gebouwen complex volledig geschikt te doen maken voor een exploitatie als hotel-café-restau rant in modernen zin. Tot ons leedwezen, aldus B. en W. aan den Raad, verkeeren die plannen nog niet in een dusdanig stadium, dat wij thans reeds eene beslissing ter zake van uwe ergadering kunnen uitlokken. Inmiddels eindigt echter, gelijk werd op gemerkt, op 1 Mei a.s. de loopenda pacht en dient dus, in afwachting van de ver dere behandeling van de verbouwingsplan nen, voorloopig nog in de verhuring te wor den voorzien. Hierbij dient echter ernstig rekening te worden gehouden met de mo gelijkheid, dat de verbouwing nog in den loop van bet nieuwe pachtjaar zal aanvan gen, en dat, waar de verbouwing van in grijpenden aard zal zijn, de gemeente "tus- schentijds over het geheeie complex de vrije beschikking behoeft. B. en .V. traden daarom met den pach ter in onderhandeling over de verlenging van de pacht andermaal voor den tijd van één jaar, doch mtrecht van de gemeente, om de huur tusscue' tijds met een termijn van drie maan.'en op te zeggen. De heer Backer was wel tot continuatie op dezen vftet bereid, mits de huurprijs werd verlaagd met 1600.In aanmerking nemende, dat de verpachting slechts ge schiedt voor den tijd van één jaar en dan nog onder het beding van tusschentijdscbe beëindiging op korten termijn, kan een zoo danige verlaging van den huurprijs niet ongemotiveerd worden geacht. B. en W. geven den Raad mitsdien in overweging de exploitatie van den Burcht en de Graanbeurs, aismede het voormalige z.g. „Notarishuis" wederom aan den heer A. Backer alhier te verpachten voor den tijd van één jaar, ingaande 1 Mei 1931, te gen een gezamenlijken pachtprijs van 2863.70 en verder onder de bestaande voorwaarden, met dien verstande, dat de gemeente zich het recht voorbehoudt in den loop van den huurtijd de huur met een termijn van ten minste drie maanden op te zeggen. ■i him iiiiiiiiiiiuii mui ii him iiiniiiiiiniii ui i I DE NIEUWSTE I in Wol en FiL d'Ecosse I voor JONGENS en tfOSJE i Breestraat 128 - Telf. 1936 E iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii GEMEENTERAADSVERKIEZING. Gisteravond heeft het bestuur van de R. K. Kiesv. vergaderd en voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing een „politiek ad vies" gegeven. Dit advies het wordt in een advertentie in dit nummer (pag. 8) me degedeeld strekt zich uit over de eerste acht candidaten; voor de volgende zeven (de definitieve candidatenlijst zal vijftien namen bevatten) geeft het bestuur dus geen advies aan de leden. Dinsdag zal er op een ledenvergadering worden gestemd; over elke plaats afzon derlijk. Zooals men weet, telt de R. K. Raads fractie nu zeven led'en van de 33; de niéuwe Raad zal waarschijnlijk uit 35 leden be staan. VERKIEZING VOOR DE PROVINCIALE STATEN. Op Woensdag, 22 April. Zondag, 19 April a.s. bestaat er gelegen heid tot het opgeven van namen en adres sen van de zieken en gebrekkigen, die naar de stembus wenschen te wor den gebracht. Voor de parochie: O. L. Vr. Hemelvaart (Mon Père), R. K. Jongensschool, Haarlememrstraat 240, te lefoon 1241, van 10 tot 12.30 uur. O. L. Vr. Onb. Ontvangenis (Hartebrug) Bereidkamer, telefoon 2040, van 10 tot 12.30 uur. St. Petrus^ Centraal Bureau K. S. A., Steenschuur, telef000^x310, van 10 tot 12.30 uur. St. Jozef, R. K. Meisjesschool, Heeren singel 27, telefoon 1474, van 10.30 tot 12.30 uur. Kloosterkerk, Haagweg, Klooster, tele foon 2645, van 10 tot 11.30 uur. Aan bovengenoemde adressen worden op de genoemde uren ook inlichtingen ver strekt. Namens het bestuur, Mr. H. F. A. DONDERS, voorzitter. H. LOMBERT, 1ste secr., Stationsweg 8a. MUZIEKVEREENIGING N. Z. H T. M. Herdenking 2e lustrum. Het is alweer tien jaar geleden, dat de mu- ziekvereeniging der Noord-Zuid-Hollandsche Tramwegmaatschappij werd opgericht, maar in dien korten tijd van haar bestaan heeft deze vereeniging zich een groote populariteit weten te verwerven, waarvan gisteravond bij de herdenking van het tweede lustrum op on dubbelzinnige wijze is blijk gegeven. Dat deze vereeniging binnen zoo korten tijd naam wist te verwerven, dankt zij in groote mate aan de medewerking, die de directie der N. Z. H. T. M. haar heeft willen verleenen, maar de plaats, die zij in die jaren heeft we ten te bereiken, is vooral te danken aan den sympathieken en bekwamen directeur, den heer Reinier van 't Hoff. Hij stond in den aan vang voor een moeilijk vraagstuk, wijl slechts een zeer gering aantal der vereeniging iets van muziek en muziekinstrumenten afwist, 't Zal den heer van 't Hoff ongetwijfeld groot ge noegen doen, dat hij deze jonge vereeniging in de eerste gelederen der harmonie-vereenigin- gen heeft weten te brengen, 't Is waar, ook der N Z. H. T. M.-ver. zijn in die jaren de moei lijkheden niet gespaard gebleven, maar die zijn er juist om overwonnen te worden en.... zij zijn overwonnen, mede dank zij den ijver en den lust der leden. Het corps met zijn 47 leden mag er zijn; dat bewees de avond van gisteren voldoende. Drukbezochte receptie. De feestviering van het tweede lustrum werd begonnen met een receptie in de receptieka mer der Stadsgehoorzaal, welke ongeveer an derhalf uur in beslag nam. Velen kwamen daar hun opwachting makeD en het bestuur compli menteeren met dit feest. De zaal veranderde al naar de tijd verstreek in een bloementuin, want tal van vereenigingen deden haar wen schen vergezeld gaan van fraaie bloemstuk ken, die later bij de uitvoering een mooie plaats voor het tooneel in de groote zaal kregen. Onder degenen, die hun gelukwenschen kwa men aanbieden, merkten we o.m. op den heer ir. Modderman, chef van exploitatie, die de directie vertegenwoordigde, terwijl de heer Burgerslijk vanuit Wiesbaden een telegrafi- schen gelukwensch zond. Voorts waren er ver schillende afdeelingschefs uit het rayon Lei den, terwijl verder de volgende vereenigingen afgevaardigden hadden gezonden: Haarlemsch Tramfanfare-corps, Sportver. N.Z.H.T.M., Wo- ningbouwver. Buitenlust te Oegstgeest, muziek- vereen. 6e Reg. Veld Art.,-een comité van Per soneel van Weg en Werken en Bovenleiding VoorburgLeidenRijnsburg, hetwelk vijf ba zuinen aonbood, Sportver. de Tramvogels, Haagsch H.T.M. Tooneelver. „Het Tooneel", Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare corpsen, Harmoniever. ,,De Post", Muziekver. Triumph uit Oegstgeest, Perosi, P. C. en L., T. en D., de heer Wichers Rollandet namens een comité van tram-abonné's (onder aanbie ding van een couvert met inhoud), 3 October- vereeniging, Fanfare-corps Heemstede en Oranjever. te Sassenheim. Door een comité van dames der leden werd aan de jubileerende vereeniging een nieuw instrument, een alt saxo phone, aangeboden, benevens een couvert met inhoud, vergezeld van een lijst met de namen der schenksters.. Aan het slot van de receptie voerde de de heer'van Breda uit Oegstgeest, die telkenmale de sprekers had beantwoord en hun dank had gezegd voor de geschenken in den vorm van kransen en lauwertakken en bloemen, het woord, om een speciaal dank woord te richten tot den directeur, den heer van 't Hoff, die tien jaar geleden directeur werd om de meeste leden nog te ontgroenen, zooals spreker zeide. Spr. memoreert verder, hoe de directeur de repetities wist te veraan genamen en schetste zijn sympathie voor de vereeniging, onl er vervolgens op te wijzen, hoe hij in 6 jaar tijd de vereeniging heeft we ten te brengen in de eerste klasse. Als bewijs van dankbaarheid voor de vele zorgen, die hij- gedurende die tien jaar aan de vereeniging heeft besteed, overhandigt spr. hem een cou vert met inhoud en een penteekening en aan mevr. van 't Hoff een fraaie bouquet bloemen De uituoeripg. Daarna begaven allen zich naar de groote zaal, waar velen wachtten voor de uitvoering. De heer van Breda sprak een kort openings woord, waarin hij allen welkom heette en dank bracht aan de directie voor de wijze, waarop zij al die jaren de vereeniging beeft terzijde gestaan en terwille is geweest, terwijl hij haar bij voortduring in .aller sympathie aanheval. Hierna werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma, dat in de eerste plaats bestond uit een muzikaal gedeelte, dal door de vereeniging zelf werd verzorgd. In zeer vlot, bijna al te vlot tempo, werd een zes tal nummers uitgevoerd onder de keurige en sympathieke leiding van den dirigent, den heer Reinier van t Hoff. Deze had muziek ge kozen, die binnen 't bereik van het kunnen der vereeniging lag en verkreeg hiermede een uit voering, die misschien niet onberispelijk was, maar die dan toch door vastheid van toon uit muntte en waaraan merkbaar een ernstige studie, een ernstig willen ten grondslag lag. Er schuilen ook uitnemende krachten in de vereeniging, voor de ontplooiing waarvan de heer van 't Hoff zeker wel zorg zal dragen. Het gaat met de muziek van de N. Z. H. excelsior. Ir. de tien jaren van haar bestaan heeft ze reeds heel wat bereikt en, voortgaande op den weg van ernstige studie, zonder zich te laten verleiden boven haar kunnen te grijpen, zal zé ongetwijfeld heel wat kunnen bereiken. Het publiek was zeer dankbaar, zoo zelfs, dat de vereeniging na haar laatste nummer nog een toegift moest geven. Na de pauze rees het scherm voor een aar dige klucht van de Haagsche Dilettanten-ver- eeniging „Het Tooneel" (H. T. M.-personeel) onder leiding van den heer Th. Bouwmeester: „Hotel de Groene Krokodil" was de titel van dit spel van dwaasheid en leuken onzin, dat een daverend succes oogstte, een succes, dat in alle opzichten verdiend was. In de verschillende pauzen zorgde „Aufge- past" voor de noodige afwisseling. Ook de balmuziek voor het gezellig dansje, dat den avond sloot, werd door Aufgepast ver zorgd. R.K. VROUWENBOND Pater Vict Kruitwagen, O. F. M. over het leven in China. Gisteravond hield de afd. Leiden van den R.K. Vrouwenbond een ledenvergadering in de kleine Stadszaal, welke dezen keer maar matig was bezocht. Op deze vergadering zou de zeereerw. pater Victorianus Kruitwagen, O. F. M. een lezing met lichtbeelden houden over het leven in China. Aanwezig waren hierbij de geeslel. ad viseur rector R. Reijnen en de zeereerw. paters H. Mulder en J. Jorna, O. F. M. De bijeenkomst werd geopend door de pre sidente mevr. J. MandersVermeulen, die na een welkomstwoord en den chr, groet haar spijt uitdrukte over de slechte opkomst, iets wat bij den Vrouwenbond gelukkig slechts een uitzondering is. De secretaresse, mej. v. d. Meer, las hierna de notulen der vorige vergadering, waarna de demonstratie door de Pellerij Mercurius op Donderdag 23 April a.s. des middags om 3 uur, nog eens warm werd aanbevolen. De presidente deelde voorts mede, dat in Mei de sluitingsavond zou worden gehouden. Hierna was het woord aan' pater Kruitwagen, die na een inleiding over de missioneering in China, over den eersten aartsbisschop van Pe king, Jan de Montecorvino, iets mededeelde over de Franciscaansche martelaren in China. China, aldus spris een goed volk, en de Katholieken zijn goede Katholieken, getuige het feit, dat bij den Boxeropstand van de 7000 Chineesche Katholieken, zich 1635 voor hun geloof lieten martelen. Spr. liet dan verder ongeveer 180 mooie lan taarnplaatjes zien, uit de hand gekleurd en vervaardigd naar photographische opnamen door hem zelf genomen in de 22 jaren dat hij als missionaris werkzaam was in de Missie van Zuid-Shansi. Achtereenvolgens lichtte spr. plaatjes toe over de Chineesche muur, die 980 K.M. lang is en die loopt vanuit de zee tot de woestijn, Gobi en 200 jaar voor Chr. klaar kwam. Voorts Peking met de 24 poorten, de tempel van den vruchtbaren oogst ,de porceleinen toren, die in 1859 verwoest werd winkels en straten. Voor de pauze behandelde spr. nog 't berg land van Shansi, dat rijk is aan mineralen, de kerkjes in de spelonken, de primitieve ont- LEIDEN. Zondag. „Vriéndenkring" in de St. Jo- sephkerk, 7 uur. H. Mis 's avonds 6 uur Lof. Maandag. Ontwikkelingsavond „De Hanze" „In den Vergulden Turk" 8.30 uur. Dinsdag. Afd. Leiden Ned. R. K. Metaal bewerker sbond, Bondsgebouw 8 uur. Dinsdag, uuuderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 April a. s. waargenomen door de apotheek: M. Boek wijt, Vischraarkt 8, Telefoon 552. ginning der mijnen en het familieleven van de vrouw in China, de mode en het huweiijk en tenslotte het reizen en trekken door binnen land, handel, vervoer en landbouw. Na de pauze gaf pater Kruitwagen zeer vele interessante bijzonderheden over het onder wijs, de voortplanting des geloofs en het werk der H. Kindsheid. Hij vertelde van de lagere scholen, de vormscholen voor onderwijzers en onderwijzeressen, de Inlandsche seminaristen en het S. P. L. Daarna werden interessante foto's vertoond betreffende het godsdienstig leven der heide nen, de tempels, hun huisvlijt en ambachten, volksvermaken en ontspanning, om te beslui ten met het werk der H. Kindsheid en de opvoeding van het Chineesche volk. Deze hoogst interessante lezing werd met zeer veel aandacht gevolgd en de anders zoo trouwe leden van den Vrouwenbond kunnen er slechts spijt van hebben dezen avond te heb ben gemist. Met een hartelijk dankwoord van mevr. Manders en den chr. groet werd de bijeen komst tenslotte gesloten. Ambtsaanvaardingen. De nieuwbenoemde hoogleeraar in de Roniaaiiisohe taal- en letterkunde, prof. dr C. de Boer, hoopt Woensdag 20 Mei zijn irn angureele rede t.e houden, terwijl de nieuw benoemde hoog eeraar in de dierkunde, prof. dr. H. Bosohma, zijn ambt hoopt te aan marden op Woensdag 27 Mei. Maandag 20 April des avonds om half negen zal er in Café-Restaurant „In den Vergulden Turk" een ontwikeklingsavond worden gehouden, voor de leden van „De Hanze". Inleider is de heer mr. J. A. C. M. van Hellenberg Hubar, die zal spreken over „De gemeente en den mid denstand". Door Commisarissen der Stedelijke fa brieken van gas en electriciteit alhier is gistermiddag aanbesteed: de bouw van een hoogspanningshuisje in de Leidsche Hout, onder deze gemeente. Er waren 10 biljetten ingekomen, fc.w. van: I. Th. Cornet, Leiden ƒ4500.M. Kool, Warmond 4475.Fa. J. L. Plan- jer, Leiden ƒ4352.J. Warnaar W. Hoogstraten, Leiden ƒ4150.C. v. d. Le lie A. J. Kantebeen, Leiden ƒ4140. Gebrs. de Graaff, Voorschoten ƒ4075. A. J. de Later en P. H. Meijers, Leiden 3790.— Jac. Koot er, Den Haag ƒ3699.— J. P. van Wijk, Alphen a. d. Rijn 3499.—; G. J. Dersjant, Delft 3474.—. De gunning werd aangehouden. Het voornemen bestaat om van 26 tot 28 Mei hier ter stede weer een Duihsche ant- senour&us over allergische ziekten te hon den Lezingen voor (leizen cursus zuiden ge geven warden door prof. dr. W. Storm van Leeuwen dr. J. van Niekerk uit Leiden, prof. FJcst uit Freiburg en dr. Decker uit Wald (Rijnland). Majoor N. Gerlach, van het 4e regiment infanterie en landstorm verbance comman dant te 's-Gravenhage, die is overgeplaatst bij het 5e regiment infanterie te Amers foort, is bestemd voor speciale diensten en hoofd van het mobiili®atieibureau van het korps. De 25-jarige orgeldraaier A. R. is gis termiddag op de Haarlemmerstraat van zijn met paard bespannen orgel gevallen, waarbij een achterwiel hem over het rech ter onderbeen gin?. Hij werd d'aanbij bloe dend aan de kuit verwond, zoodut de E.H.D. hem naar het Acad Ziekenhuis overbracht ter behandeling. De 15-jarige M. v. d. B., woonachtig aan den Lage Rijndijk, is gisteren voor de ouderlijke woning met zijn rijwiel geslipt, tengebolge waarvan hij verschillende schaafwonden en een lichte hersenschud ding opliep. Hij werd door den E.H'Ü.. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2