RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 17 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 Verduistering van effecten. De Haagsche rechtbank deed gistermor gen uitspraak in de zaak tegen den 45-ja- rigen commissionnair in effecten J. H. te Den Haag, tegen wien door het Openbaar Ministerie twee jaren gevangenisstraf is geëischt wegens verduistering van effecten tot een bedrag van '000 ten nadeele van een zijner cliënten, welke effecten hij door een Amsterdamsche firma had doen ver- kooi.soi zonder daartoe opdracht te hebben ontvangen. Op 2 April is verd., die gedetineerd was op verroek van zijn verdediger mr. Mout, op vrije voeten gesteld. De. rechtbank achtte niet bewezen, hetgeen verdachte is ten laste gelegd en sprak hem vrij. Huurkoop-practijken in den naaimachinehandel. Ter openbare terechtzitting van het Kantongerecht te Amsterdam werden he denmorgen de getuigenverhooren voortge zet in de door net Protestantsch Bureau voor Sociale Adviezen ingeleide procedure busschen den Leidschen werkman A. J. R. en de Husqvarna Maat.schapp ij. Zooals wij reeds mededeelden loopt dit civiel rechtsgeding over de principieele kwestie, of R. verplicht is de restant-huur- koopsom van een verduisterde naaimacl.ine +e betalen. Dit proces- waarvoor ook bij het Armwezen veel belangstelling bestaat, houdt verband met de hier ter stede door de Kamer van Koophandel e.a. aanhan gig gemaakte actie tegen de misstanden in den naaimachinehandel, naar aanleiding waarvan ó.m. het Centraal P^reau voor Maatschappelijk Hulpbetoon (Armenraad) te Amsterdam besloot een plaatselijk on derzoek naar de uitwassen van ot volks- cie e/.en in te stellen. De Amsteixlamsche Kantonrechte- Mr. L. S. G. de Haitog. had bij interlocutoir vonnis R. toi het door hem aangeboden getuigenbewijs toegelaten. R, beweerde n.l. dat hij na het ontdekken vaD d~ door hem in geldnood gepleegde verduistering hot lombardbriefje van de beleende ma chine aan een Haagsche chef van ilusqvar- na had ter hand gesteld en met dezen een regeling had getroffen, hetgeen door do direct ie van de naaimachine maat schappij werd ontkend. De advocaat van R., Mr. van der Tas, had vr or de voortzetting van de eraquete 1 getuige voorgebracht, terwijl Iiusqvar- iv» voor het tegenverhoor 3 getuigen had doer dagvaarden. Oneerlijke concurrentie. In het begin van dit jaar werd te Ar - 'maar m de plaatselijke bladen een belang rijke verkooping van meubilaire goederen r.an eek inrligci, welke in het gebouw IJct Ov1'e-nVües ten overstaan van een nota ris aldaar zou worden gehouden. Gepubli ceerd werd, dat de meubelen afkomstig waren van den yertrekkenden directeur der Landhouwbank, den beer, J. N. Muller Brands. Een meubel winkelier uit Alkmaar ging op den kijkdag naar Het Gulden Vlies en trof er een collectie meubelen aan waar mee verscheidene woningen te gieubilee- ren zonden zijn. Hij ste'dc zich toen in verbinding met de plaatselijke midden stands vereen i ging, die werk van de zaak maakte en door welker optreden de onder nemer van deze verkooping zich thans te Alkmaar voor den politierechter had te verantwoorden. Deze ondernemer, de heer Alex de L. uit Den Haag, vervolgd we gens oneerlijke concurrentie, strafbaar ge steld bij art. 328 bis Wetb. van Strafrecht, verklaarde, dat slechts het meubilair van een heerenkamer door den betrokken bank directeur was ingebracht, die deze meube len voor 500 aan den ondernemer had verkocht. Desniettegenstaande had men reclame gemaakt met brieven en een por tret van den heer Muller Brands om de verkooping een bepaald cachet te geven. De officier stelde in het licht, dat de bona fide meubel ver koopers door deze praetijken benadeeld kunnen worden cn requireerde een straf van 100 of 60 da gen hechtenis. Het dadelijk gewezen vonnis luidde 50 boete of 50 dagen hechtenis. VOORSCHOTEN. v'erkooping. Bij de gehouden open- ba: e verkooping van drie perceelen wei land, te samen groot 4 HA. 31 Aren en ■25 centiaren, gelegen aan den Hofweg en de Vliet in den Zuid-Hoflandschen polder onder de gemeente Voorschoten in hotel Deurloo, ten overstaan van de notarissen D. E. Huender te Utrecht en W. H. Hoo- genstraaten te Voorschoten, welke percee len te samen in bod stonden voor de som van 13180, werden deze bij de combinatie afgemijnd op ƒ500. Kooper de heer A. van Os qq le Voorschoten voor de som van 13680. Gevonden. Een kerkboekje. G e b o r e n: Annechiena Heilina, <L van J. de Boer en H. Stant. Aplonia Adriana, d. van Q. H. Doeswijk en M. A. Dobbe. Overleden: C. van der Vös geb. Del- meer 61 j. Gevestigd: K. Will van Duitschland. L. de Mooij van Rijnsburg. W. J. Mo- sel van Nijmegen. E. Ivosevits van Hon garije. Mevr. wed. H. W. van Dort en gezin van Vught. H. A. Voerman van Wassenaar. Vert okkon: Chr. J. DriJlenburg ook genaamd Lelyveld naar Groningen. W. Schoonderbeek naar 's Gravenhage. KATWIJK. Gemeenteraad. Dinsdag a.s des avonds te half 8 komt de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. De agenda verine-dtde navolgende punten: opening, no- tm.cn, mededeelingen van ingekomen stuk ken. Voorstel tot het verstrekken van een e red iet aan B. en W. voor spoedige herstel ling van een der Noordelijke afritten die dooi den storm van dezen winter is vernield geworden. Wegverlegging. In verband met de be- bestaande plannen tot ver egging van den weg WasseaarKatwijkNoordwijk is het. bestuur van de R.K. Middenstand vereen i- ging ,ydc Hanze" voornemens in die te hou den ledenvergadering van a.s Maandag <leze plannen ter sprake te brengen en een voorstel in te dienen om te requestreenen bij gemeentelijk <?n provinciaal bestuur. In dit request zal gepleit worden voor het be houd vaal de bestaande route, mede op grond van de schade die een wegver eggAng voor den Middenstand van Katwijk aan dien Rijn zooi beteekenen. KATWIJK AAN ZEE. Gemeenteraadsverkiezing. In een giste renavond gehouden vergadering van de Christ. Hist. Ivies vereen iging alhier zijn de volgende personen caradidaat gesteld voor den gemeenteraad in de volgorde zooals deze hier volgen: J. Dubbeldam aftr., L v. d. Zwan aftr., P. Meerburg aftr., J. ran Duijn aftr., Herm. Parlevliet aftr., Dr. J. Lodder aftr., G. v. Duyn Sluis-weg, O Kuyt, W. Ivulk, C. den Duik, D. Schonenberg, N. Pa-r'e vliet, B. v. d Benit, Jer Varkevisser, W. v. Beelen Wz., A. v. d. Heijden, A Brouwer. J. v. d. Plas, Hl. Hoek, W. v. d. Bent, LISSE. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. De Coöperatieve Boerenleenbank hield Woensdagavond in de Veilingzaal van Let H. B. G. haar jaarlijksche aigemeene ver gadering ouder voorzitterschap van den heer C'. van Leeuwen -Jz. Na opening en het lezen der notulen gaf de kassier, de heer J. C. Zaaeveld, een overzicht van den toestand der Bank over het boekjaar 1930. Hieruit bleek, Jat het saldo spaargelden op 1 Jan. van het jaar bedroeg 1.320.411.15; ingelegd werd 1.271.730.20 en terugbe taald 1.176.022.69, zoodat het saldo op 31 December bedroeg 1.416.118.66. Aan voor schotten t was op 1 Januari te vorderen ƒ255.830; aan nieuwe voorschotten' werd verstrekt 86.055 en terugontvangen 75.420, zoodat het te vorderen saldo op 1 Januari beuroeg 236.465. Bij de Cen trale Bank had de Bank in loupende reke ning op. 1 Januari een tegoed van 48.z34.U8; gezonnen werd 1.944.413.70 en opgenomen 2.060.714.21, zoodat de schuld op 31 December bedroeg 68.066.43. Aan overige rekeningen had de Bank op 1 Ja nuari te vorderen 1.023.870.18; verstrekt werd 6.619.970IS6 en terugontvangen ƒ6.434.388.89, zoodat het saldo op 31 De cember bedroeg 1.209.452.15. Het totaal der ontvangsten in 1930 bedroeg 11.272.955.15 en het totaal der uitgaven 11.211.493.49 of een totaal-omzet van 22è484.448.64; het vorige jaar bedroeg de totaal-omzet 20.073.QlI.il, dus aizoo een vermeerdering van 2.410.457.53. Üit de winst- en verliesrekening bleek, dat was ontvangen aan rente en provisie ƒ78.983.15; rente Centrale Bank 9.523.75; Coupons ƒ3.565; huishuur J 400; diverse ontvangsten 2.557.94 of te samen ƒ95.029.84. Uitgegeven was aan rente spaargelden 44.894, aan rente rekening couraut 13 553.12; aan rente Centrale Bank 1.049.33; aan salarissen en presen tiegelden 8.122.66; aan diverse uitgaven 3.zOS.15; aan afschrijvingen 698.92; aan bijdrage Centrale Bank 310 of te stmen 72.z36.z0, zoodat de winst bedraagt ƒ23.193.64. Uit de Balans bleek, dat de be zittingen bestaan uit: inhoud kas ƒ61.461.66, uitst. voorschotten 236.405; rekenmghoudeis 1.662.407; waardepapie ren ƒ83.517.50; gebouw 19.061.70 en meu bilair 1.228.50. De schulden zijn: aan spaargeluen 1.416.11S.66; aan rekening houders 4S2.088.S4; aan de Centrale Bank ƒ68.066.43; het reserveionds 74.673.79; winst 23.193.64, alzoo ook te samen 2.064.141.36. Na de vaststelling van Rekening en Ba lans had de benoeming plaats van een lid van den Raad va-n Toezicht wegens perio dieke aftreding van den heer G. 'iromp. Op voordracht van den R. v. T. werd de heer Tromp herbenoemd en nam deze be noeming aan. Voorts had de benoeming plaats van een lid van net besi/uur wegens periouieke aftreding van den heer H. Hul- sebosch. Up voorstel van het bestuur werd de heer Huisebosch herbenoemd. Besloten werd voort de winst bij de re serve te voegen. Uit het verslag over 1930 bleek, dat 150 nieuwe spaarders zijn bijge schreven en dat het aantal in omloop zijn- do boekjes 1200 bedraagt. Voorts getuigde het verslag van gestadigen bloei en werd besloten met den wensch dat alle leden het zilveren jubileum in 1932 mogen mede maken. Hierna werd gepauseerd, in welke pauze aan dc leden een vrije consumptie werd aangeboden. Na de rondvraag werd de verga-uering met een woord van dank aan de leden gesloten. W0UBRUGGE. Gemeenteraadsverkiezing. Door B. en W. dezer gemeente is de earadidaa-ts'teliling voor den raad dezer gemeente bepaald op 12 Mei ai. rara des v.m. 9 tot des n.m. 4 Volontairs Tot volontairs ter. gemeen tesecretarie alhier zijn toegelaten de hec- ren G. ran Aalst ran Hazerswoöde, H. Boon va-n ALphen, H. van der Top en J. G. Tan us ran Leiden. Geboren: Oleimens Maria, zoon van W. vara der Ploeg en H. M. HililebrancL NOORDWIJK. Dc winkelsluiting. Naar wij vernemen zijra Burgemeseter en Wethouders voorne mens aan den raad voor te stelen de win kel sluitiragsverordening zoodanig te wijzi gen, dat B. en W. voor bepaalde zaken ont heffing van deze sluiting kunnen verlcenen. Collecte. Aan de R.K, Vereeniging, Lucitor et Emengo, te Nijmegen is vergun ning verleend tot hc-t houden eener collecte in deze gemeente. De café's vroeger dicht. Ingekomen is een adres rara een zeer groot aantal ingeze tenen om het sluitingsuur der café's te ver vroegen. Personalia. Door Burgemeester en Webhouders is benoemd tot teekenaar op het kantoor van den geme-entearohheet voor den tijd rara 3 maaraden de heer A G. Jansen te Eindhoven. Telefoon des nachts. Naar wij verne men heeft het gemeentebestur met het staatsbedrijf der posterijen en telegrafie een overeenkomst gesloten als gevo'g, waarvan het telefoonkantoor ira het seizoen geduren de den nacht en ook op Zondagen zaïl zijn opengesteld. Een zonnig baantje. Voor dc vacatures vanr ijde-lijk strand-agent hebben zich 12 sol licitanten aarageane d. SASSENHEIM. Berg- en Daaipolder. De jaarlijksche vergadering van stemgerechtigde Ingelan den werd 1.1. Dinsdagmorgen gehouden in Ho-te'i .Het Bruine Paard" te Sassenihed-m. Wegens ziekte en verblijf in het buitenland vara den voorzitter, den heer J. C. van Rei- sen, word' de vergadering geleid dioor den Loco-Voorzitter-Poldermeester den heer S. Warmerdam. Bij vaststelling san de reke ning over 1930 werd de omslag voor dat jaar bepaald op S.per H.A. en werd deze voor 1930 geraamd op 12.— per H A., makende over de grootte vara den po-der, zijnde 117.78.83 H.A.. resp. 942.30 en 1413.47. Medegedeeld word. dat de stich- tdn-gskosten van het nieuwe machinaal ge maal met ruwolieraiotor en vijzelsysteem Spaans hebben bedragen rond f -1.600. Door de ingelanden werd het bestuur en de co-mmisie voor de stichting van dit gemaal dank gebracht. Voorts werd mededee'ing gedaan ran het besluit ran de provinciale staten aangaande grenswijziging van den polder, waardoor oa. eenige perceelen langs den Loosterweg binnen de poklergrenzen komen. (Provinciaal b'ad No 921). Verloren voorwerpen. Een bruin lede ren danTesipo-rteimionraaie met inhoud. Een paav bruine kind-erhand'Seho-en-enEen kin- derportem onnaie met inhoud. Inlichtingen bij de politie Geboren: Anna, d. van J. Duindam en H. Spaargaren. Overleden: A. M P. van Bakkum, IS jaar, ongehuwd. G e h u w d- A. M. Balk, '27 jaar en A. M. No ordonneer. 28 jaar. Ondertrouwd: G. S. Yerbij, 45 jaar en M. v. d Voort, 41 jaar. Ingekomen: Mej. A. Zoutman, Flo- ris Schoutenstraat 4 van Alphen aan der. Rijn. H. Xiesirag, Hoofdstraat 238 van Helmond. A. Elsxvijk en ge-zira Hoofd straat 285 ran Hazerswoude. Mej. ,T. Benbiek, Hoofdstraat 197 va-n Hil'cgorai Mej. M. Remmers waal, Hoofdstraat 160 van Alkemade. V e r t r o k k e nJ. E. Warmenhoven van Hoofdstraat 223 naar Noordwijk Mej. Th. AL va-n Diest rara El-oris Schouten-straat 21 haar Zo-eterewoude. J. W Siddiré, *vaii D<w. Alolenstraat 1 naar Noord-wijk. Mej. H. P. Vink. ran Teiiiimgerl. 53 mar Warmend. BOSKOOP Vaslrechltarief voor electriciteitsverbruik ln de op Maandag 20 April a.s. te houden ge meenteraadsvergadering zal aan de orde wor den gesteld een voorstel van B. en W. om te besluiten lot aanvaarding van het voorstel der meerderheid van de commissie ad hoe, tot on derzoek van de wenschelijkheid en de moge lijkheid om over te gaan tot invoering van een z.g vastrecht-tarief voor de electriciteits- gebruikers en lot bestudeering van het voor- j stel van B en W. van 24 Nov. 1930, No. 120. B. en W. deelen den Raad mede, zich le kunnen vereenigen niet het voorstel der meer derheid vaD genoemde commissie om over te gaan tot een algemeene tariefsverlaging van 5 ct. per K.W.U. en den dagstroomprijs bo vendien le brengen van 16 op 5 ct. per K.W.U. Door zich met dit voorstel te vereenigen heb ben B. en W. zich los gemaakt van het door hen ingediende voorsted d,d, 24 Nov. 1930, welk voorstel inhield de invoering van een vastrechltarief met een stroomprijs van 10 ct, per K W U. Bij het opmaken van dit voorstel waren B. en W. uitgegaan van de cijfers zooals toen bekend waren en waarbij verwacht mocht wor den, dat voor stroomprijsverlaging ongeveer een bedrag van 2000 zou beschikbaar zijn. Indien dit bedrag over de geheele linie zou worden gebruikt, zou dit slechts een verlaging van 1 ct. per K.W.U. mogelijk maken. Nu uit de exploitatiecijfers echter bleek, dal voor ta riefsverlaging in 1931 niet een rond bedrag van 2000, maar van ruim I 8000 zou be schikbaar zijn, meenen B. en W. met de meer derheid van de commissie ad hoe, dat aan een tariefsverlaging welke alle aangeslotenen ten goede komt, de voorkeur moet worden gege ven, temeer daar de meerderheid der commis sie daaraan verbindt een zeer belangrijke ver laging van den dagstroomprijs n.l. van 16 ct. tot 5 ct. per K.W.U., terwijl de uren waarop deze goedkoope stroom wordt beschikbaar ge steld zeer belangrijk worden uitgebreid. Gemeenteraad. Maandag 20 April a.s. zal de Raad dezer gemeente om 7 uur des avonds in openbare vergadering ten Gemeentehuize bijeenkomen. Agenda: Opening. 2. Vaststelling der notu len van de vergadering van 16 Maart 1931. 3. Ingekomen stukken. 4. Stemming over het ge- Woensdagavond hield de raad dezer ge- 1 meen te een openbare vergadering. Voor- ziter was burgemeester J. Schokking. Aan wezig alle leden. Na vaststelling der notulen van de vori ge vergadering, kwam aan de orde inge- men stukken. Eenige missiven van Ged. Staten houdend goedkeuring van genomen raadsbeluiten. Dan punt 3 benoeming van leden der Schattingscommissie voor de Rijksinkom stenbelasting. De heer C. Ouwehand heeft als lid bedankt. Hiervoor was in vorige vergadering gekozen de heer C. Haasnoot. Ook deze heeft de benoeming niet aange nomen in verband waarmee een nieuwen voordracht is opgemaakt met als No. 1 D. Parlevliet, Meerburgkade en 2. J. R. Bloot, Duinoord. Aangezien de commissie op 1 Alei in zijn geheel moet aftreden be lmoren met ingang van dien datum nog 3 leden te worden benoemd. B. en W. ge ven den raad in overweging de aftreden den, de heeren J. v. Duyn, Hel. v. Paridon en J. v. d. Perk opnieuw tot leden dezer commissie te benoemen. De uitslag der stemming is-dal de heer J. R. Bloot is ge- gekozen terwijl genoemde aftredende hee ren cvenzoo zijn herkozen. Aan- en verkoop van grond. Voorstellen tot verkoop van crond. Van de heeren A. Ivuypers en C. Boot, Secr. Varkev.str. te Katwijk aan Zee zijn al meermalen klachten iugekomen over den hinder die zij ondervinden van het spelen der jeugd langs de ramen hunner wonin gen. Teaeinde hiervan verlost te worden wenschen zij den grond langs de ramen, van de gemeente te koopen. Op voorwaa*- de, dat dezen grond niet bebouwd mag* worden doch er een plantsoentje moet worden aangelegd willen B. en W. aan di. verzoek gevolg geven. Het betreft pl. 71 M.2 grond, prijs 4 per AI.2 en verder de gewone voorwaarden. Wordt besloten vol gens voorstel van B. en W. Door G. v. Rijn, Noordstr. te Katwijk a Zee wordt in koop gevraagd een percec grond, gelegen aan de Sandtlaan, groot 256 M.2, koopprijs 5 per M.2. Goedge keurd. Verder is van K. H. v. d. Plas en L. Guyt een verzoek ingekomen om in koop te mogen hebben een perceel grond gele aan de Baron S we erts de La^d borghstraafc groot 476 M2, koopprijs ƒ5 per M2. Behalve de gewone voorwaarden wordt als eisch gesteld dat busschen de di verse perceelen een onbebouwde tusschen- ruimte moet blijven van 2 1/2 M. en een voortuin van ten minste 5 AI. De heer Guyt maakt opmerkingen naar aanleiding van het feit dat al aan den bouw begonnen is. De voorzitter geeft zulks toe doch op or der van B. en W. is het werk weer stil gelegd. Ged. Staten hebben bezwaar gemaakt tegen de voorwaarden bij verkoop van grond aan J. v. Hasselt en bericht dat hei hun wenschelijk voorkomt dat de in de voorwaarden onder de kooper verplicht wórdt bij verkoop van grond ook de voor waarde onder a. genoemd in de over- drachtsacte op te nemen. Bij B. en W. be staan volgens mededeoling van den voor zitter geen bezwaar hiertegen waarna door den raad aldus wordt besloten. De heer W. v. Strien te Leiden vraagt vergunning tot den bouw van een winkel huis met twee, woonhuizen aan de Duin straathoek Duinhof te Katwijk aan Zee. Voor een goede regeling, ook ten opzich te van de te volgen rooilijn is ruiling van grond door de gemeente met den heer v. Strien aldaar wenschelijk. De heer v. Str. heeft zich hiertoe bereid verklaart onder voorwaarde, dat de kosten van overdracht voor rekening der gemeente komen. Waar door deze transactie op weinig kostbare wijze aldaar een belangrijke verbetering wordt verkregen, verzoeken B. en W. den raad overeenkomstig hun voorstel te be sluiten. Goedgekeurd. Dc heer G. v..Delft te Katwijk aan den Rijn verzoekt een perceeltje teelland bij- „Konijnshol" in huur te mogen hebben van de gemeente. Het perceeltje is groot 60 R.R. Huurprijs 5.— per jaar. Wordt toe gestaan. Punt 7, voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van een op de invordering van besmettelijke ziekten-gel- den. Dit betreft meer een fonnalieit; De bestaande verordening, vastgesteld in dö vergadering van 2S Maart. 1930 is goedge keurd bij K. B. tot 1 Juli 1931. Ten einde ook na dien datum nog van kracht te kun nen zijn, belïoort dus tijdig te worden zorg gedragen voor het opnieuw verkrijgen van deze goedkeuring, waartoe wordt besloten, nadat dr. Eijkelenboom enkele opmerkin gen heeft gemaakt doch door den voorzit ter tot zijn genoegen is beantwoord. Crediet voor gemeente werken. Punt S. Voorstel tot het geven van een crediet voor den dienst van gemeentewer ken. Blijkens het rapport van den direc teur van Gemeentewerken is een dei- paarden door ouderdom ongeschikt gewor den, zoodat dit door een ander paard behoort te worden vervangen. Kosten van aankoop naar schatting 400. Voorts deelt de directeur mede, dat het materiaal vara wijzigde prae-advies van B. en W. op het adres van de Loge ,,Door Eendracht Hooger", „L O. G T.", te Boskoop, houdende verzoek op den dag, waarop het Koninginnefeest wordt ge vierd een tapverbod uit te vaardigen, over welk advies in de vorige vergadering de stem men hebben gestaakt. 5. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot aanvaarding van het voorstel der meerderheid der commissie ad hoc, tot onderzoek van de wenschelijkheid en de mogelijkheid om over te gaan tot invoering van een z.g. vastrechttarief voor de elecl-ir.i- VAN KATWIJK zijn dienst behoort te worden uitgebreid met: 1. houten handwagen, prijs 150, 2 vegershandwagens 155 per stuk, en een modderwagen a 475. B. en W. vragen hiervoor de benoodigde gelden ten einde tot aankoop van die materialen te kunnen overgaan. De heer Guyt zegt, dat het hem be vreemd dat binnen 3 maanden na behande ling der begrooting reeds een dergelijke uitgave gevraagd wordt. De heer v. Tonge ren wil deze post betalen uit het bedrag wat hiervoor op de begrooting is aangegb- ven. De heer R. Ouwehand kan zich ook met deze werkwijze niet vereenigen. De voorzitter licht toe dat de bestaande post noodig is voor de gewone slijtage van het reinigingsmateriaal. Een credietaanvrage zou dan toch noodig zijn om de genoemde werktuigen aan te schaffen, voornamelijk ter vervanging van oud en versleten mate riaal. B. en W. hadden dit alles kunnen doen zonder den raad daarin te kennen en later om aanvulling van het crediet voor deze post vragen. Na een uitvoerige toelichting wordt het voorstel te nslotte zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. De stem der ambtenaren. Punt 9. Voorstel tot vaststelling eener verordening regelende het liooren van ver- eenigingen van ambtenaren in deze ge meente. Door de gemeentebesturen moeten voor 1 Sept. a.s. voorschriften van materieel ambtenaarsrecht worden vastgesteld voor de gemeente-ambtenaren. Door deze rege- liug wordt tusschen ambtenaar en over heid een permanent contact verkregen, dat door toetsing van eikaars opvattingen gelegenheid biedt om tot een zoo bevredi gend mogelijk resultaat te komen in zake. dienstvoorschriften. Intussehen is aan het gemeentebestuur de keuze gelaten dit overleg te doen plaats hebben in den meer incidenteelen vorm van mondeling of schriftelijk „hooren" dan wel in den meer georganiseerden vorm van instelling van een of meer commissies. Alede vooral om den omslag die aan den tweeden genoemden vorm verbonden is en ook al omdat weinig ambtenuaren en wei'k- lieden georganiseerd zijn, lijkt het B. en W. beter en eenvoudiger den incidenteelen vorm te kiezon omdat ook daarin voldoen de waarborg ligt voor het kennis nemen van opvattingen die in het ambtenaren- en werkliedencorps leven. B. en W. stellen daarom voor, onder in trekking .van art. 12 van het huidige werk liedenreglement, een conceptverordening in den geest als hiervoor genoemd, vast te stellen. De heer Guyt zegt gewenscht te hebben dat de desbetreffende organisaties in deze aangelegenheid gehoord zouden zijn om hun meening kenbaar te maken. De voorz. zegt-, dat deze zaala ten volle tot de competentie van den raad behoort en spr. ziet niet in dat. andere lichamen daarin gekeut zouden moeten worden. Het voorstel wordt dan ongewijzigd aangeno men. Voorstel tot vaststelling eener verorde ning tot wijziging en aanvulling van die op de zeebaden en het strand. Dit naar aanleiding van bij de politie ingekomen klachten over het rijden met motorrijwie len op het strand gedurende badseizoen. B. cn W. willen dit,rijden gedurende liet bad seizoen geheel verbieden en wel tusschen N.O.-grens der gemeente en 500 M. ten Zuidwesten van den Vuurtoren. Tevens de bepaling, da-t stapvoets gereden mag wor den 250 AL ten J.-AV. der Vuurtoren te ver anderen in 500 M. Ook hiermede kan de Raad zich volkomen vereenigen. Een schriftelijke vraag is ingediend waarin gevraagd wordt of het geopend zijn der arbeidsbeurs op Goeden Vrijdag ver- plichtend is gesteld in een plaats als Kat wijk die overwegend Christelijk is en of B. en W. voornemens zijn maatregelen te treffen waardoor zulks in de toekomst niet meer zal voorkomen. In volgende ver gadering zal geantwoord worden. De heer R. Ouwehand vraagt of B. en W. vergeten zijn dat vorig jaar een besluit genomen is om een nieuw raadhuis te bou wen. De voorzitter zegt dat zulks aan B. en W. bekend is. Ze zijn in deze diligent. De heer Rijken zegt dat hem klachten bereikt hebben over het aan do Boule vard te Katwijk aan Zee bekogelen met steenen van de autobus NoordwijkKat wijkDen Haag. De voorzitter zal zulks ter kennis van de politie brengen. Dr. Eijkelenboom klaagt over het niet in orde brengen van de door den storm verwoes ten afrit. Sinds 5 maanden ligt deze vernield en niets is er aan gedaan. De voorzitter zegt dat Openb. Werken geadviseerd heeft te wachten tot het gunstige weer is aangebro ken. De heer v. Tongeren pleit voor spoe dige herslelliug. De heer Guyt klaagt over het langzame werken door Openb. Wer ken ten opzichte van het bij sterken regen val onderloopen van meerdere panden. De voorzi'.ter zegt, dat dit de aandacht van B. sn W. heeft. De heer Aleerburg vraagt aanbrenging der naamborden van straten in het Juiderkwartier. B. cn W. geven de toezegging. Hierna sluiting der openbare vergade ring. De raad gaat over in geheime zit ting. teitsgebruikers en tot bestudeering van het voorstel van B. en W, van 24 Nov. 1930 no. 120. 6. Prae-advies van B. en W. op het ver- mek van de heeren W. de Jong en G. v. Kleef om vergunning tot demping van een sloot en -.traa taan leg. 7. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van het uitbreidingsplan. 8. Voorstel /an B. en W. tot aankoop van een stukje 'rond van den heer A. Keijzer, met het oog op de stichting van een tweede transformator huisje. 9. Rondvraag. 10. Sluiting.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14