BUITENL BERICHTEN KERKNIEUWS LAND- EN TUINBOUW VRAGENBUS DINSDAG 14 APRIL 1931 l>E LEIDSCHE COURANT DERDE BL.-tD PAG. 10 DE „STATENDAM" WEER VLOT. Ter cnderzoek naar Southampton. Naar Keuter uil Londen seint, is de „Sta tendam'", die Zaterdagavond, komende van Southampton (eiland Wight) aan den grond is geloopen, Maandag vlot gebracht. Waar schijnlijk zal het schip, voordat de reis naai de Vereenigde Staten wordt voortgezet, ie Southampton worden onderzocht. Spoedige voortzetting der reis. Een onderzoek door de deskundigen liccft uitgewezen, dat het schip onbedui dende schade heeft opgeloopen en de reis zeer spoedig kan worden voortgezet. Een drietal booten zullen van Southampton versch drinkwater aan boord brengen, daal de watertanks bij het vlotbrengen van het schip leeggepompt zijn. Men verwachtte, dat het schip Maandagavoud tegen midder nacht zijn reis zou vervolgen. Dc „Statendam" had Rotterdam, na ruim drie maanden uit den Atlantischen dienst te zijn geweest, wederom voor de eerste maal met bestemming voor New-York ver laten. Het schip was pas van een reis naar West-Indië, waar het o.a. Willemstad aan deed, teruggekeerd. Onder de ongeveer tweehonderd passa giers zijn een groot aantal Amerikaanscbe toeristen, terwijl juist <Za terdag te South ampton nog een aantal Amerikanen, die daar met het s.s. „Rotterdam" waren geko men, maar nog eenige dagen in Zuid-Enge- land hadden vertoefd, aan boord werden genomen. Nauwelijks had het schip Zaterdag zijn anker gelicht, om te vertrekken en waren de machines aangezet om te draaien, toen de Oceaan reus aan den grond liep. Onmiddellijk werd om sleepboot assisten tie geseind, maar het duurde tot Maandag eer men er met acht sleepbooten in slaagde bet schip vlot te krijgen. Aan boord is alles rustig verloopen. Het du tide zelfs geruimen tijd, voordat vele passagiers bemerkten, dat de „Statendam" vast zat. Korten tijd geleden zijn nabij deze ha venstad de „Mauretania" op 19 Febr. jj. en de „Berengaria" op 7 April vastgeloopen. Ln de vc-reeniging van gezagvoerders te Southampton heeft men uog onlangs erop gewezen, dat de toegangen tot deze haven, wat de geluidsignalen betreft, zeer slecht worden aangeduid. In scheepvaartkringen is men de mee ning toegedaan, dat spoedige verbetering van dezen toestand zeer gewenscht is. Verduistering op een effectenkantoor? Naar aan de „Msb." wordt meegedeeld, eischt het bericht omtrent de verduistering van (35.000 door een bediende van een ef fectenkantoor te Amsterdam verbetering. De bedoelde bediende is namelijk niet duur dc- politie gearresteerd, doch al leen enkele malen door de politie ge hoord, en loopt vrij te Amsterdam rond, aangezien omtrent verduistering niets is gebleken. Spaarzame dief. In dc woning van de familie B. in de Davostraat te Deventer is ingebroken. Een geldkistje, inhoudende vier spaarbankboek jes en een bedrag van pl.ni. 100 werden 'meegenomen. Dc- dief heeft gebruik ge maakt van den sleutel der achterdeur, wel ke aan een raamkozijn hing: Onvoorzichtigheid met een revolver. Zondagmiddag is aan de Heidamsluis te Vleuten cle 25-jarige N. Veldman bij het overhandigen van een revolver aan zijn vriend door een kogel, welke nog in den loop aanwezig was, getroffen. De man werd zwaar gewond naar de Rijksklinieken te Utrecht vervoerd. De toestand van den pa tiënt is heden naar omstandigheden rede lijk wel. De politie heeft een onderzoek naar het gebeurde ingesteld. BRAND TE MAUBEUGE. Millioenen schade. In den nacht van Zaterdag op Zondag i-, er te Maubeuge brand uitgebroken in een groot warenhuis, welke brand spoedig met gvootc snelheid om zich heen greep. De brand, die op het dak begon, bereikte spoe dig de vierde verdieping, welke bewoond wordt door hei interne verkoopstersperso- neel van het warenhuis. De bewoonsters konden zich slechts met moeite redden. De uoheelc brandweer van Maubeuge werd gealarmeerd, maar ondanks de krachtige pogingen om te blusschen bereikten de vlammen spoedig de lager gelegen verdie pingen, waar zich veel brandbaar mate riaal bevond. Inmiddels had men ook de assistentie van de brandweer uit de nabu rige gemeenten ingeroepen, en met vereen- Ic krachten slaagde men er in, de in de on middellijke nabijheid van .het brandende gebouw gelegen Cathedral St. Pierre te gen het vuur te beschermen. Politie en soldaten hadden de geheele omgeving af gezet en hielden iiet talrijke publiek op een afstand. Van het gebouw zijn slechts de 'iiuren overeind blijven staan. Er deden ich geen persoonlijke ongevallen voor. De ingerichte schade bedraagt eenige mil- •enen francs. GROOT ALCOHOLSYNDICAAT ONTDEKT IN DE V. S. Met eigen schepen, eigen vliegtuigen en eigen zender. Volgens bericht uit New-York hebben ambtenaren der prohibitie te New-Orleans een uitgebreide smokkelorganisatie ont dekt. Deze had snelvarende schepen en vliegtuigen tot haar beschikking en zelfs in een der voorsteden van New-Orleans een eigen radiostation, waardoor men zich voortdurend op de hoogte hield van de be wegingen der kunst wachtschepen en ook met de talrijke agenten in het geheele land verkeerde. Vijftien personen zijn reeds gearresteerd doch men verwacht, dat nog enkele hon derden arrestaties zullen plaats hebben. Filmregisseur van diefstal beschuldigd. Volgens een bericht in de „Montagspost" houdt de crimineele politie te Berlijn zich op het oogenblik bezig met een diefstal affaire, die in Berlijnsclie t-ooneelkringen- groot opzien heeft, gebaard. De jonge filmregisseur Wladimir Solo- weitschich, de zoon van een voormalig hooggeplaatst Letlandsch staatsbeambte, wordt n.l. er van beschuldigd van een Ber- lijnsche tooneelspeelster en haar zuster sieraden ter waarde van 15000 R.M. te heb ben gestolen en bij een Berlijnscheii juwe lier voor nog geen 8000 Mark te hebben be leend. Waanzinnige Zwitser doodt vier kinderen. In het dorpje Teufenbach, nabij Horgen (aan het meer van Zurich) heeft een 35-ja- rige kantoorbediende Zaterdagavond, blijkbaar in een vlaag van waanzin, zijn twee zoontjes, 4 en 6 jaar oud, en twee meisjes uit Zurich, van 5 en 8 jaar, die bij hem te logeeren waren, niet een revolver doodgeschoten. Daarna doodde de ongeluk kige zichzelf met een militair geweer. Treinroof in Bengalen. Uit Mymensingh (Bengalen) wordt ge meld: In den trein van Bhairabbazar naar Mymensingh aan de Bramapoetra heeft Vrijdagavond een brutale overval plaats gehad. Drie jeugdige bandieten dwongen drie landeigenaren hun geld over te geven. Toen zij hierbij op tegenstand stuitten, trokken zij hun revolvers en losten eenige schoten, waardoor een der landeigenaars werd gedood, een tweede ernstig werd ge wond en een derde licht. Na zich van het •geld meester te hebben gemaakt, sprongen zij uit den trein en wisten ongezien te ont komen. HET GOUDEN JUBILEUM DER TRAPPISTEN TE TILBURG. Begunstigd door stralend voorjaarsweer is Zondag op de Abdij van O.L. Vrouw van Koningshoeven met groot-en luister het vijftigjarig feest van de stichting van het klooster gevierd. Om half negen kwam Z.H. Exe. Mgr. A. F. Diepen, die door de hee- ren mr. van de Mortel en K. van Spaen- donck per auto in Den Bosch was afge haald, bij de Abdij aan. Voor den ingang van het Gastenhuis stond heel de commu niteit met den Hoogeerw. Abt aan het hoofd opgesteld. Na de plechtige begroe ting word in processie naar de versierde Abdijkerk getrokken, waar het Te Deum werd gezongen. Om kwart over negen' begon de solem- nee'ie Hoogmis gecelebreerd door den Hoog eerw. Abt Dora Dubuisson met Pontificale Assistentie van Mgr. A. F. Diepen. Deze H. Mis werd bijgewoond door de leden van het huldigingscomité en van het eerecomi té, de burgemeesters van Tilburg en van Berkel, vertegenwoordigers van alle ran gen en standen der burgerij van Tilburg eii Berkel. De Hoogeerw. Abt werd bij het H. Mis offer geassisteerd als Presbyter assistens door pater Leo van Dijk, Diaken was pater Laurentius van den Heuvel, Subdiaken fra ter Bavo van den Ham, ceremoniarius pa ter Innocentius. Z.H.Exc. Mgr. Diepen werd geassisteerd door Mgr. prof. Th. Goossens, pastoor Aelen van de Koningshoeven, rector van Wijk, rector van de Macklenbergh en den secretaris van heb bisdom, de weleerw. heer van de Ven. Mede waren aanwezig de Hoogeerw. Ab ten van de Abdij van Catsberg Dom Se- basrien de Marliere en van de Abdij van Sept. Fonds Dom J. B. Chautard. Na dc Solemneele H. Mis had in een der zalen van het Gastenhuis de receptie plaats, waarbij Mgr. Diepen tegenwoordig was. De voorzitter van het huldigiugscomi- té, pastoor Aelen, bood de geschenken aan, die door den Abt in dank werden aan vaard. Dom Dubuisson zeide, dat de Trap pisten zeer verheugd waren met de kosl- Ijare geschenken, hij dankte de milde ge- \ers en zeide hen toe dat de Trappisten 'steeds hun gebed en hun boetvaardigheid zouden opdragen voor het welzijn van Til burg. De Burgemeester van Tilburg, mr. dr. Vonk de Both, sprak woorden van hulde, gelukwensch en waardeering en uitte den wenseh, dat de abdij tot in lengte van da gen mocht groeien en bloeien tot heil van God en tot zegen van de gemeente Til burg. De burgemeester van Berkel c.a. de heer Panis, sprak eveneens woorden van gelukwensch, waarna Vader Abt nogmaals de verzekering gaf, dat de kloosterlingen zouden blijven bidden voor de bevolking van de gemeenten, die toonden zoo zeer met hen mede te leven. Vervolgens kwamen nog zeer velen hun gelukwenschen aanbieden. De Harmonie ,.Ons Genoegen" van Hui ze Nazareth bracht een aubade en concer teerde tijdens de receptie op de binnen plaats. Om één uur had in den refter voor de heele communiteit een feestdiner plaats, waarbij mede aanzaten Mgr. Diepen en de leden van het feestcomité. Het diner, waar een ongedwongen gezellige toon heersehte, werd opgeluisterd door een koor van Fra ters. Mgr. Diepen sprak in hartelijke woor den zijn gelukwenschen uit bij het gouden feest der vestiging van de Trappisten, welke recle door den Hoogeerw. Abt werd beantwoord. Verder voerden nog het woord pastoor Aelen, mgr. prof. Goossens en dr. Taminiau. Des middags droeg Z.H.Exc. een Ponti ficaal Lof op, waarna hij door heel de com muniteit uitgeleide werd gedaan. Na het vertrek van Mgi\ Diepen begaf de heele Communiteit, vooraf gegaan door de Harmonie „Excelsior" zich buiten de poort- om het kruis, dat geplaats isc bij den bocht van den weg tegenover de Abdijkerk te gaan inzegenen. Abt. Dubuisson ver richtte de inzegening. Z. Hoogeerw-, hoop te, dat dit kruis op den openbaren weg de gedachten van de voorbijgangers moge richten op God, opdat het gebed en de boetedoeningen der paters Trappisten nog meer vrucht mogen dragen. De paters zongen „Vexilla Regis", waar na in processie naar de Abdij werd terug getrokken, waar in de kerk de wijding plaats had door den Hoogeerw. Abt van het vaandel van „Excelsior". „Excelsior" heeft tot slot van de feeste lijkheden nog geconcerteerd in den tuin van de Abdij. WONDERBARE VERSCHIJNING. Resultaat van het Kerkelijk or 'erzoek. Naar Kipa uk Venetië meldt, had in de kleine parochiekerk van Sint Silvester te Canfa-na.ro in Istrië op eersten Kerstdag van het vorig jaar een wonderbare ver schijning van den Verlosser plaats. In de kerkelijke uitspraak, die eerst na een langdurig en minitieus onderzoek en na verhoor van talrijke ooggetuigen ge daan werd, wordt- o.a. gezegd „Men ka-n niet. van suggestie spreken bij een verschijning, die gelijktijdig door tal van personen werd waargenomen, die allen helder van geest waren en in zoo'n volko men rust- verkeerden, dat het niet denkbaar is, dat- zij zich door andere oorzaken heb ben laten beïnvloeden.'' De missiën in Oost- en West-Indië. In het Koloniaal Missie Tijdschrift van 15 April komt een uitvoerige beschrijving voor \an wat de Missiën in Oost- en West- Indië op de Internationale Koloniale Ten toonstelling re Parijs te zien zullen geven. Met recht mag en kan dat een waardige inzending worden genoemd. Zoo zal aan ge heel de wereld getoond worden, Nvat de Katholieke Kerk is voor onze Overzee- sce Gebieden, wat door het leger van Christus' Kerk op allerlei gebied in den loop der jaren daar, is gewerkt. Maar ook zal het aan ene ieder duide lijk worden, wat Katholiek Nederland heeft geofferd om dat werk mogelijk te maken en zoo zal Christus' glorie en de eer van Zijn Bruid, de Kerk, door allen, Katholieken zoowel als niet-Katholieken, gekend wor den en geroemd. Maar ook zal het aan een ieder duide- herinnering gebracht worden, dat, om dit aan allen en op die wijze duidelijk te ma ken, veel en veel geld is besteed en heel wat meer dan daarvoor aan giften is bin nen gekomen. Mag in verband daarmede nog eens even een beroep gedaan worden op de milddadigheid en op de liefde van Katholiek Nederland voor de Missiën'? Weet wel, dat uw gift het- offer der nood lijdende nxissioneerende Orden en Congre gaties kleiner maakt. Waar haar kas reeds te gering is om te doen wat allernoodza kelijkst is voor haar Missiën, daar mogen toch wel dc zoo ontelbare vrienden dei- Missiën en vooral van de Missiën in onze eigen gebieden eens toetasten om den last der missioneerende Orden en Congre gaties te verlichten. Zendt daarom een gift. liefst natuurlijk groot, maar ook klein is .welkom, aan prof. P. G. Groenen te Warmond, giro No. 17606. HollandDenemarken. Onder dit opschrift is de laatste drie ja ren in de katholieke pers een oproep ver schenen, die gericht was tot katholieke fa milies met het verzoek, een katholiek Deenseh kind als gast uit te noodigen in de groote vacantie. Indien men de verhoudingen kent, waar onder deze kinderen leven, en den geze- genden invloed heeft kunnen waarnemen, dien het verblijf in Holland in een goed katholieke familie op deze kinderen uit oefent, dan verwondert men er. zich niet over, dat ook dit jaar cle oproep wordt herhaald. Het zijn geen kinderen, die herstel van zwakke gezondheid zoeken, doch kinderen van gegoede families, maar die levende onder een religieus onverschillige bevol king, waarvan nog niet 1 pet. katholiek is, geestelijke hulp behoeven, tot versterking van het geloof en van den katholieken geest- Vol vertrouwen, op de christelijke liefde mijner Ilollandsche gcloofsgenooten. kom ik tot allen, die het kind een geschikt mi lieu kunnen bieden, waar door het- goede voorbeeld ongemerkt een heilzame invloed wordt uitgeoefend die zooals de ondervin ding leert, strekt tot zegen van kinderen en ouders. Ik kom tot u met de bede ter liefde Gods het offer te brengen, en een kind uit te noodigen in de groote vacantie, om het de gelegenheid te geven zich te laten be zielen door het volle katholieke leven. Men gelieve tegelijk met de uitnoodiging eenige inlichtingen te geven, die gewenscht zijn, om de kinderen te kunnen plaatsen in de families waar zc zich kunnen thuis ge voelen. 1. Dc kinderen zijn in den leeftijd van 12 tot 18 jaren, jongens en meisjes, gezond naar ziel en lichaam. 2. Zij betalen zelf de reis, heen en terug. 3. Zij stammen van nette families, zijn bijna alle leerlingen van gymnasium of hoogere burgerschool en kennen daarom een weinig Duitsch. 4. De groote vacantie begint in Dene marken 1 Juli en duurt tot ongeveer 10 Augustus. PATER A. SMITZ, O.M. COXY. Bispegacle 12 Nykóbing F. (Denemarken). ALG. VEREEN, v. BLOEMBOLLEN CULTUUR. De voorzitter deelde na zijn rede mede dat er in het Noorden van het land drie afd. zijn bijgekomen, zoodat de vereeni- ging thans zestig afdeelingen telt. In verband met deze toeneming van het aantal afdeelingen opperde spr. de wen- schelijkheid; om bepaalde onderwerpen m vóórvergaderingen te behandelen. Men kan dan in de eerste plaats bepalen of die onderwerpen ook in de algeui. ver gadering ter sprake zullen worden ge bracht en in de tweede p'aats kan de behandeling in de aigem. vergadering be ter worden voorbereid. De kosten zullen echter belangrijk hooger zijn. Deze regeling zal nader onder de oogen worden gezien. Het jaarverslag van den secr.-penning- meester werd goedgekeurd, evenals dft rekening en verantwoording over 1930. De rekening sluit met een totaal aan in komsten en uitgaven van 95.600; het voordeelig saldo over dat jaar is 11.5-10. Het hoofdbestuur werd gemachtigd tot het aangaan van een leening groot 76.000 bij de Twentsche Bank, op de zelfde voorwaarden als waarop deze lee ning bij de Haarlemsihe Baukvereenigmg is gesloten. Hei. betreft hier uitsluitend een overschrijving van dc leening, enkele ja ie n geleden bij de Haarlemsche bank gesloten. Vervolgens werd een commissie samen gesteld onder voorzitterschap van mr. Meren?, ter bestudeering van het vraag stuk ter överdra-gmg van vorderingen. Een voors'tel-Lisserbroek, om het hoofd bestuur in verbinding te doen treden met alle bestaande bloembollenveilingen, op dat men er toe gerake dat op de veilin gen geen plantgoed van bloembollen per ILL. of K.G. verkocht worde beneden een door onderlinge bespreking vast te stel len minimum-prijs, werd na eenige be spreking aangenomen. Ingekomen was een voorstel-Heemstede om het hoofdbestuur op te clragen maat regelen te nemen, die het. mogelijk zullen maken het orgaan der vereeniging naar inhoud en uiterlijk meer in overeenstem ming te brengen met de vooraanstaande positie van de vereeniging. Verschillende afdeelingen gaven hun wensohen te dezen aanzien tc kennen, waaruit bleek, dat velen het blad zooals het thans is goedvinden, anderen met. Enkelen zouden het wenschelijk vinden, als alle thans verschijnende bladen op dit gebied in één orgaanwerden vereenigd. De voorzitter merkte op, dat het moei lijk is om uit deze besprekingen een con clusie te trekken. Het is niet gemakke lijk aan alle wcnschen te voldoen, omdat vooral de nieuwe afdeelingen meer vak- wenken in het weekblad verwachten maar het bezwaar is. dat men wel wil dat „anderen" hun ervaringen in het weekblad meedeelen, doch dat de „ande ren" dit niet doen. Spr. zette de bezwaren tegen het eombineeren van de thans ver- schijnde bladen uiteen. De aangevoerde bezwaren tegen het tweemaal per week verschijnen van het weekblad hadden spreker verbaasd, omdat liet destijds juist van belang werd geacht het vakblad tweemaal per week te doen uitkomen. Het is het eenige vakblad ter wereld op dit terrein, dat meer dan eens per week verschijnt. Het zou niet gewenscht zijn daar verandering in te brengen. Het voorstel-Heemstede werd daarop aange nomen. De afdeeling Anna Paulowna stelde voor, de leden der vereeniging, die in Amerika de vakbelangen hebben bena deeld, te royeeren en hen uit te sluiten uit commissies en besturen. De voorzitter antwoordde, dat terug werkende kracht niet aan cle bepalingen van de statuten is te geven; cle statuten zouden dus gewzigd moeten worden. Dc overige wenschen zijn alleen door de af deelingen zelf te vervullen, maar een sta tutenwijziging zou volgens spr. toch wei nig uitrichten, als men de geroyeerde leden ook niet tevens uit het vak stoot te. Als er maatregelen genomen worden, moeten het krasse maatregelen zijn, an ders baten zij niet- De afdeeling Noord-Brabants Westhoek merkte op, dat deze afdeeling. al is zij nog jong, reeds veel ervaring heeft op gedaan. Zij heeft al geconstateerd, dat men met bloembollen te eten niet meel rijk wordt. Spr. deelde eenige ervaringen mee en waarschuwde beginnende kwee kers- tegen de gevaren van woekerende handelaars. Hij zou willen, dat de statu ten gewijzigd werden en dat bepalingen werden opgenomen, waardoor woekerende handelaars voor tien jaar kunnen worden opgesloten. (Vroolijkheid). De voorzitter gaf toe, dat veel mis bruik wordt gemaakt van cle onkunde van nieuwe kweekers. Als men tevoren inlichtingen vraagt bij het bureau der vereeniging, wordt steeds raad gegeven. Spr. betwijfelde echter, of door statuten- w ijziging en royement verbetering te ver krijgen is. Na nog enkele besprekingen werd de vergadering gesloten. ALLERLEI. De komkommerteelt. Nu bij vele tuinders cle komkommers onder het plat te glas zijn uitgezet en z.g. op één staan zooals dit in een vakterm heet, vallen veel van zulke planten weg, welke nu zoo spoedig mogelijk worden vervangen, iets dat tijd en planten kost. Het weer, vooral de vaak zeer koude nachten, doet aan deze teelt veel kwaad al worden de rijen ook van een dubbel mattendek voorzien. Gelukkig is er dit voorjaar een tamelijke voorraad goede planten. De tomatenteelt. In de vorige wcek zijn tal van tomaten in cle koude - waren huizen uitgezet. De bodem is goed voor cle opname, alleen waar spinazie geteeld is, is de grond geheel vrij, maar waar sla staafc in combinatie met bloemkool wor clen nu de planten tusschen de sla uit- geplant. Er is een zeer groote voorraad flinke afgeharde planten van een uiige breid sortiment. De notceringen zijn hec' billijk. Legaardappelen. In het midden van de vorige week is men voorgoed begon nen om aardappelen op den kouden grond uit te zetten. Er is niet al te veel goed planten materiaal, en wat er komt, is bepaald duur, vooral de vroege soorten. Voor eerstelingen, een goed aanbevelens waardig sortiment, wordt thans betaald tot. 15 ct. en 20 et. pes kilo. Zetpoteis zijn zeldzaam, men gebruikt daarom in hoofdzaak maar groote, welke men nr aan stukken snijden moet. Peterselie. Als een zeldzaamheid kan worden gcmelcll, dat thans de prijs der peterselie tot over de 15 per 109 bos is. Zooals bekend zijn de prijzen van deze keu ken groenten steeds heel hoog geweest en kan deze winterteelt als goed ze'fs all? uitmuntend worden beschouwd. Pi*ei. Voor plantenwinning heeft men een begin gemaakt met het teelcn der planten voor de late winterprei. Ook zijn enkele hoeken geheel ter plaatse uitgezaaid, welke als dan nin*- meer be hoeven te worden verplant. Deze teelt is in den afgeloopen winter flink geweest, men had niet alleen veel eerste soori goed. doch ook meermalen een flinke prijs. Schorseneeren. Uit het buitenland komen berichten, dat er weinig vraag is naar goede schorseneeren,-hoewel cv hier nog een tamelijke goede voorraad is Men teelt dit* goed hier ook wel als een 2-jarig teelt, welke clan ook voor prima goed lang niet on bevorderlijk is. Vooral op lichte gronden is deze teelt gewenscht daar men moet zorgen, dat men een los sen bodem heeft en niet sprankt. De vo rige week waren cle prijzen op vele vei lingen lang. niet hoog, al zag men wei nig 2e soort. V raag: Ik ben uit mijn dienst weg.ge- loopen, ofschoon de afspraak was, dat ik nog vier weken zou blijven. Ik ben er nog een week geweest en toen zonder die week loon weggeloopen. Nu eischt mijn patroon vier weken geld weerom. Ileéft hij -daar toe het recht. Antwoord: U had'l inderdaad- niet het- recht om de dienstbetrekking te d'oen eindigen voordat de afgesproken vier we ken om waren. Aannemende, dat u nog drie weken hadt moeten blijven, is u dan een schadevergoeding verschuldigd van 3 weken loon, vermindevcl met één week loon, we'kc u nog te goecl hebt. Vraag omtrent uitkeering van kinder toeslag aan gemeentewerklieden in «lossen dienst, Antwoord. Voor losse gemeentewerk heden is de regeling in deze gemeente zóó, dal een los werkman kindertoeslag krijgt, wan neer hij op 1 Januari, 1 April, 1 Juli of 1 Oc tober in gemeentedienst is en bovendien dan 3 maanden achter elkaar gewerkt heeft U is ontslagen vóór 1 April, derhalve ontvangt u over Januari en Februari geen kindertoeslag Vraag. Weel u ook waar het hoofdbu reau en de verschillende plaatselijke bureaux der marechaussee gevestigd zijn? Antwoord, Het hoofdbureau der Kon Marechausee is gevestigd in de Antwerpsche straat te Scheveningen. De plaatselijke bu reaux zijn te talrijk om ze hier alle op te noe men. Wanneer u ze weten wilt, kunt u ze aan het hoofdbureau aanvragen. Vraag omtrent informaliebureaux .te Am sterdam. Antwoord: Er zijn te Amsterdam ver scheidene informatiebureaux, die u kunnen in lichten voor ji paar gulden. Wij bevelen uil principe geen dezer bureaux in t bijzonder aan, doch noemen slechts die bureaux, welke wij vinden in de intercommunale telefoongids Vereenigde Informatie- en Incassobureaux, Zwanenburgweg 92. Informatiebureau Ro mijn en Co., Keizerskracht 388. Koker s In formatie- en Recherchebureau, Leidsche gracht 44. Vraag. Welke wettelijke verplichtingen heeft iemand te vervullen die het timmermans of aannemersbedrijf wil gaan uitoefenen? Antwoord. Wend u tot de secretarie van de plaats van uw inwoning. Vraag. Als ik in Utrecht bloemen veilen wil, moet ik dan eerst lid worden van de vei ling of kan ik daar ook als gast veilen? Antwoord. Wend u lol het bestuur var; de Bloemen- en Plantenveiling Utrecht en Om streken, Paardeveld, aldaar.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10