MAANDAG 13 APRIL 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BI AD PAG. 7 U. V. S.—L. F. C. 1—1. Het begin is direct voor de withemden, die eenigen tijd het spel beheerschen zon der nochtans goal's te maken. De blauw- witten werken zich wat los en onderne men eenige uitvallen, waarbij Koreman tegen de lat schiet. Het spel gaat snel op en neer. goed spel van Nagtegeller brengt gevaarlijke situaties voor het U. V. S.-doel doch Kramp blijkt betrouwbaar. De U. V. S.-aanvallen werden meestal door de L. F. C.-halflinie bedwongen en steeds maar werden de L. F. C.-aanvallen talrijker doch hier bedierven de vleugels de mooiste kansen. Het groote wilhemden-overwicht ten spijt kwam de rust met blanken stand. De hervatting bracht al direct gevaar lijke U. V. S.-aanvallen; doch L. F. C. herstelde zich spoedig om daarna steeds iets sterker te blijven. Na ongeveer tien minuten passeert A. van Leeuwen de U. V. S. back's om Kramp onhoudbaar te passeeren (0l). Er werd fel en vlug ge speeld tot U. V. S. met een duidelijk buitenspeldoelpupt gelijk maakt. (1i). L. F. C. probeert nog de overwinning te behalen, doch als v. d. Wijngaard een fraaie scoringskans onbenut laat komt het einde met een verdeeling der punten. Ar biter Löwenberg leidde correct. Hongarije—Zwitserland 6—2. De voetballandenwedstrijd Hongarije Zwitserland werd door de Hongaren ge wonnen met 62. Tot de rust konden de Zwitsers het spel nog eenigszins beheer schen, doch daarna kreeg het betere tech-# nische spel der Hongaren de overhand, zoo dat zij den stand van 22 bij de rust tot 62 konden opvoeren. KORFBAL NED. KORFBALBOND. De uitslagen. Eerste klasse N.-H. OlympiaDDV 54; SwiftWester kwartier 14; K.Z.Hercules 44. Eerste klasse Z.-H. DeetosHet Zuiden 23; HKVVitesse 4—3. Derde klasse F. HKV II—Fluks II 3—0. Oostelijke afdeeling. Eerste klasse A. HellasOverschotje 22. E e r s te klasse B. AchilleaOns clubje 23; DOS—HKC 3—0. Noordelijke afdeeling. Eerste klasse. Friso—WWMD 4—3. FluksOns Eibernest 34. Als de beide ploegen onder scheids rechter Smidt volledig in het veld ver schijnen, merken we bij Fluks den sym pathieken Van Bemmel op, die mee zal spelen voor Tuk, die ongesteld is. Het begin is van beide partijen een zenuwachtig gepruts. Langzaam aan wordt het spel beter, doch nu treedt on- sportiviteit op den voorgrond voorname lijk bij de gasten, waaruit een strafworp voor Fluks ontstaat, dat evenwel mist. Een half uur na den aanvang schiet Van Weesel voor Fluke zuiver in, waarna Mulder van Eibernest den bal door den korf werkt (11). Hoos voert voor deze club den stand op tot 2, waarna een al te forsch speler van de thuisclub de te genpartij twee strafworpen bezorgt, die geen resultaat opleveren. Nu komt Mey- link van Fluks los en zorgt even voor rust voor den gelijkmaker (22). Na rust is het mej. Arnold, die Fluks weer een voorsprong bezorgt (32), waar op een leelijk punt van Eibernest volgt, doordat de bal, die zich op den rand van de mand bevindt, door schudden aan den paal, door de mand knikkert, aan welk feit de scheidsrechter weinig beteekenis hecht, doch dat voor Fluks van groote beteekenis ie, want als Mulder van Eiber nest, gedekt door Meylink, toch doelt en succes heeft is de stand 34 en is Fluks verlor-er» want met dezen stand komt het einde. De algemeene indruk van dezen wed strijd is verre van gunstig. De gasten hebben alles op alles gezet, waardoor de sportiviteit verloren ging en ook de scheidsrechter had strenger moeten op treden tegen overtredingen door beide partijen begaan. H. K. V.—Vitesse 4—3. Wanneer een invaller-scheidsrechter het aanvangssein geeft, blijkt H. K. V. vol ledig te zijn, terwijl Vitesse een invalster telt. H. K. V. onderneemt eenige aanval len, die geen succe3 opleveren. Bij Vi tesse gaat het beter. Ter Poorten be werkt een fraaie doorbraak, die hij met een zuiver schot besluit (01). Maar nog geen minuut later deponeert v. Balen den gelijkmaker in den korf (11). Il de vol gende opstelling blijven de doelpunten langer uit. De Haagsche aanval is snel maar doorzichtig, de Vitesse-aanval on- smenhahngend. Het. duurt een half uur voordat Franssen weet te sioren (21)„ doch direct daarop vergroot zijn mede- spe'er den voorsprong (31). De wisseling is voor Vitesse gunstig want na een snel len aanval maakt Uittewbroek 3—2. Maar voordat Vitesse de achterstand heeft ingeloopen, kan Cordes van een vrije kans profiteeren (4—2). Met dezen stand komt de rust. In de tweede helft is Vitesse, met den wind in den rug, eenigen tijd in de meer derheid. Doch de Leidenaars komen niet verder dan een doelpunt van mej. En- sink (43). Daarna verslapt de strijd en, waar ook de Haagsche aanval er weinig meer van terecht brengt, eindigt, de wed strijd met een 43 overwinning van H. K. V. HOCKEY HOLLAND—BELG IE (Dames). De Hollandsche dames winnen met 4—3. Op het Te Werve-terrein te Rijswijk vond heden de dames-hockey wedstrijd HollandBelgië plaats. Beide ploegen bon den geheel volledig den strijd met elkaar aan. Na 20 minuten spelens gaf mevr. Re- gout de Pilet, België de leiding (01), doch spoedig wist mej. Bauduin te scoren en bracht hierdoor den stand op gelijken voet (11). Uit een voorzet van mej. Polano gaf mevr. Dros-Canters, Holland de leiding (21), terwijl 2 minuten later mej. Bauduin den voorsprong vergrootte tot 31. Bij een Belgischen uitval wist mevr. Regout de Pi- let den achterstand tot 32 te verkleinen. Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust weet mevr. Dros-Canters uit een voor zet van mej. Polano nogmaals te scoren en den stand hierdoor op 42 te brengen. Even voor het einde verkleinde mej. Rijck- man voor België den achterstand tot 43 met welken stand tevens het einde kwam. ZWEMMEN DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Van 23 tot 30 Augustus worden te Pa rijs de Europeesche kampioenschappen ge houden in zwemmen, waarvoor inschrijvin gen van 17 landen zijn ingekomen. Het zijn Italië, Hongarije,- Duitschland, Nederland, Zweden, Spanje, Polen, Zwitserland, Tsjecho-Slowakije, Oostenrijk, Engeland, Finland, Griekenland, Belgij?, Luxemburg, Joego-Slavië en Frankrijk. Aan het waterpolotournooi nemen deel Duitschland, Frankrijk, Hongarije, België, Zweden, Spanje, Oostenrijk en Tsjecho- Slowakije. Aanbieding voor een Nederlandsche Kanaalovertocht. Tot dusver heeft nog geen enkele Ne- derlandsche zwemmer of zwemster den Kanaalovertocht van Calais naar Dover kunnen maken, hoewel reeds enkele po gingen werden gedaan. Het weekblad Het Leven, dat de tot dusver door Nederlanders gedane pogin gen heeft gesteund, zal nu een andere me thode volgen om toch voor 0113 land te trachten de eer van een gelukte Kanaal overtocht te bereiken. Voor den Neder- landschen zwemmer (of zwemster), die vóór 31 December a.s. onder de noodige waarborgen den Kanaalovertocht zwem mende zal maken, heeft Het Leven een prijs van 5000 uitgeloofd. Wie den tocht wil beproeven, zal zelf voor de regeling, de training, medische hulp en verdere organisatie moeten zor gen (reeds zijn hier en daar comit/'s op gericht, die dit voor een of anderen favo riet op zich nemen), voorts moet bij Het Leven een legitimatiekaart worden aan gevraagd, terwijl de Deputé-Maire van Calais, de heer Leon Vincent en de heer Emile Ranson aldaar, president van de Ecole de Nation et de Sauvetage de Calais, de vertegenwoordigers zijn van Het Leven, voor de goede controle op de can- didaten en hun eventueele prestaties. SCHAKEN LANDAU—N0TEB00M. Noteboom wint de zesde partij de zevende partij afgebroken in ongeveer gelijken stand. Noteboom begon ook in de zesde partij met 1 d4 en ditmaal maakte Landau er een aangenomen Damegambiet van, wat door de meerderheid der meesters niet volwaardig wordt- geacht. De opening be handelde Noteboom niet het sterkst althans volgens de theorieboeken maar niettemin hield hij het initiatief en bracht, zijn tegenstander zoodanig in de be nauwdheid, dat deze bij den 20sten zet een' stuk moest verliezen, waarna hij zich bij den volgenden zet gewonnen gaf. De stand na de zesde partij is Note boom 3.5, Landau 2.5. Aangenomen Damegambiet. Wit: D. Noteboom; Zwart: Landau: 1. d2—4, 6—7d5; 2. c2—cl, d5xc4; 3. Pglf3, c7có; 3. e2—e4, b7\b5: 5. a2—a4, Lc8b7; 6. a4xb5, Lb7xe4; 7. Pbl—c3, Le4 b7: 8. d4xc5, DdSxdlf; 9. Kelxdl, Lb7x f3+; 10. g2xf3, Pb8d711. Lfxc4, Pd7xc5, 12. Lc4d5e Ta8—dS; 13. 'Jvdl—e2, e7—e6; 14. Ld5c6t, Pc5d715. Talxa7, Lf8—có; 16. Ta7xd7, Td8xd7; 17. Thl—dl. Pg8—f6; 18. Lelgö, 00; 19. Lc6xd7, Pf0xd7; 20. Tdlxd7, f7f6; 21 Lg5e3. Zwart geeft het op. Onmiddellijk daarna werd met de zeven de partij begonnen. Ook Landau bleef zijn lijfopèning getrouw, doch zocht ditmaal zijn heil bij Colle's systeem en met succes want Zwaft kwam eenigezins gedrongen te staan. Met een listige manoeuvre van zijn dameraadsheer wist Noteboom zich meer vrijheid van beweging te verschaffen, en toen de partij werd onderbroken, ver diende Landau's stelling nog wel de voor keur, maar van een bepaald overwicht kan niet gesproken worden. Heden wordt de match voortgezet. Wit: Landau. Zwart: Noteboom. 1. d2d4, Pg&—f6: 2. Pglf3, e7e6: 3. e2e3, b7b6; 4. Lfl—d3, Lc8b7; 5. Pbl d2, c7c5; 6. 00, cöxd4; 7. e.3xdl, DdS c78. Tfl—el, LfS-e7; 9. Pd2-fl, h7—h6; 10. c2c3, d7d6; 11. Pfl—g3, 0—0; 12. Lel—f4, TfS—e8; 13. Ld3—c2, Pb9—d7; 14. Ddld3, Le7f8: 15. Pg3h5, g7g6; 16. Ph5xf6f, Pd7xf6; 17. Tel—e2, TaS—c8; 18. Tal—el, Lb7—d5; 19. Lc2—b3, Ldöc4; 20. Lb3xc4, Dc7xc4; 21. Dd3— bl. Afge broken. De match om het wereldkampioenschap toch in Havanna? Aljechin, de wereldkampioen schaken, heeft aangenomen zijn'titel tegen den ex- wereldkampioen Capablanca te Havanna te verdedigen. BILJARTEN OM HET NEDERLANDSCH KAMPIOENSCHAP. Dommering opnieuw kampioen. De uitslagen van Zaterdag zijn: De Leeuw 400 23 96 17.39 Tjoa 375 22 39 17.04 J. Dommering 400 17 109 23.52 L. Gehrels 98 17 18 5.67 C. van Viet 255 23 72 11.08 J. H. Sweering 400 23 86 17.39 Tjoa 400 20 76 20.— Gehrels 300 20 74 15.— Van Viet. 400 38 49 10.52 Wiemers 350 37 45 9.45 Dommering 400 20 88 20.— De Leeuw 125 20 33 6.25 De uitslagen der gisteren gespeelde laatste partijen luiden als volgt: Van Vliet 400 24 109 16.66 Gehrels 323 23 71 14.07 Tjoa 400 44 55 9.09 Sweering 288 43 41 6.69 Dommering 400 14 130 28.57 Wiemers 198 14 67 14.14 De eindstand is dus: gew. p. pnt. brt. h.s. gem. Domering 6 2400 140 130' 17,14 Van Viet 4 2239 167 133 13,10 Wiemers 4 2148 164 86 13,09 Sweering 3 2095 204 111 10,26 Tjoa 2 2003 171 76 11,71 De T-eeuw 2 1843 176 108 10.47 Gehrels 0 1316 155 74 8.49 TOERISME VOORJAARSGIDSJES VAN DEN A. N. W. B. door de Bollen- en Vruchtboomen streken. De A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland heeft een paar nieuwe gidsjes samengesteld, met beschrijving van toch ten voor wandelaars, fietser*, motorwiel rijders en automobilisten door streken van ons land, die in het voorjaar, tijdens den bloei van de bollenvelden of van de vruchtboomen, bijzondere aantrekkelijk heid hebben. Deze gidsjes zijn thans geieed geko men, zoodat de toeristen er nog dit voor jaar gebruik van kunnen maken. Het eene gidsje: „Per rijwiel, :e voet, per auto of motor naar de Bloembollen- velden", bevat een beschrijving van 25 verschillende wandelingen ten Zuiden en 8 ten Noorden van Haarlem, met verschei dene kaartjes, waarop die wandelingen zijn aangegeven. Bovendien geeft dit boekje zeven verschillende rijwielroutes in de streek tusschen Alkmaar en Den Haag en drie autoroutes, niet Amsterdam en Den Haag als uitgangspunt. De tochten aangeduid op een overzichtskaartje, zijn zóó samengesteld, dat verscheidene ervan gecombineerd kunnen worden, zoodat ieder aan de hand van de Bondsatlasbla- den, of van de Bond-sautokaart zijn toch ten desgcwenscht ka-r. uitbreiden. Een uitvoeriger beschrijving van de be zienswaardigheden van Haarlem en van verschillende wandel- en fietstochten met deze stad als beginpunt, vindt men ver meld in de eveneens door den A. N. W. B. uitgegeven boekjes: Haarlem (Wandelin gen) en Haarlem (Rijwieltochten). Het tweede nieuw uitgegeven gidsje: „Per rijwiel, te voet, per auto of motor naar de bloeiende boomgaarden", bevat de beschrijving van een aantal tochten door die streken van ons land, welke in aanmerking komen voor een bezoek ge durende den bloei der vruchtboomen. Door de Betuwe met overzichtskaartje van het gebied tusschen Gorinchem, Nijmegen, Arnhem en Vianen) zijn 30 rijwiel- en autotochten aangegeven, met Ticl als centrum, en 7 wandelingen; in Zuid-Lim burg 4 auto- en rijwielroutes en 3 wande lingen en voorts tochten door Zuid-Beve land, naar de Beemster (van Amsterdam uit), naar de Bangert bij Hoorn en naar de Langeraksclie polderlanden, met Gou da als punt van uitgang. De routes zijn thans samengesteld vol gens het beproefde systeem van de bin nen- en buitenlandRche reiswijzers van den Bond en de loop der tochten is ge makkelijk op de bijgevoegde kaartjes na te gaan. Bij de wandelingen zijn somtijds een spoorwegstation of tramhalte als be gin- of eindpunt gekozen, maar meestal zal men deze ncvg gemakkelijker kunnen bereiken met een van de vele autobussen, welke in deze streken geregelde diensten onderhouden. Toeristen van allerlei gading zullen van deze gidsje? veel gemak en voorlichting kunnen hebben, als het voorjaar ons nu maar wat mooie dagen schenken wil. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Touristvereen. „Swift". De wedstrijden die gistermorgen gereden zouden worden, zijn door omstandigheden afgelast. 10 Mei a.s. zullen op de gemeentelijke wielerbaan te 's Hertogenbosch wielerwed strijden gereden worden voor amateurs en nieuwelingen. „Swift"-leden, die daaraan willen deel nemen, moeten zich Woensdag a.s. bij den Cons-ul der Zuid.-Ned. Wielerbond, den heer P. T. de Jong, doen inschrijven en de con tracten teekenen. Voor belanghebbenden zij hierbij ver meld, dat het clublokaal van den heer J. v. Meizen, Nieuwe Beestenmarkt 13. het cen trum is geworden der Z. N. Wielerbond, waarvoor het schild van dien Bond is aan gebracht. Dit geldt in het bijzonder voor hen, die zich van grenspapieren voor Bel gië willen voorzien. KRACHTSPORT. INTERNATINALE WEDSTRIJDEN IN GEWICHTHEFFEN TE DEN HAAG. Holland wint van België met 42. In de groote zaal van Diligewtia te Den Haag vond gisteren 'n wedstrijd in gewicht heffen plaats tusschen vertegenwoordigen de ploegen van Holland en België. De Hollanders gaven uitstekend partij en namen revanche voor de in 1929 te Antwer pen geleden nederlaag. De uitslagen hiervaji luiden als volgt: (de achter de namen vermelde gewich ten gelden resp. voor drukken, trekken en stootcn en totaal). Extra vedergewicht: H. M. de Wólf (Hol land) 72%, 75, 95, 242 K.G.; C. Clas (Bel gië) 70, 65, 90, 225 K.G. Vedergewicht: F. Renier (België) 77H 82%, 115, 275 K.G.; P. Caffa (Holland) 7777102%,257 1/2. Lichtgewicht: C. Tabak (Holland) 82 87%, 110, 280 K.G.; A. Macs (België) 77%, 82%, 110, 270. Middengewiekt-: J. Stastra (Holland) 87%, 92%, 125, 305 K.G.; F. Peters (België) 85, 85, 115, 285 K.G. Middenzwaargewicht: J. Verheijen (Hol- lan) 90, 105, 130, 325 K.G.; J. Binders (Bel gië) 80, 90, 105, 275 K.G. Zwaargewicht: O. de Coster (België) 107%, 105, 132%, 345 K.G.; H. Verheijen (Holland) 100, 105, 135, 340 K.G. Holland won alzoo met 42. WANDELSPORT Afstandsmarsch over 30 K.M. Gisteren hield de Haarlemsche Sportver- eeniging een afstandsmarsch over 30 K.M., welke zeer goed geslaagd is. Er werd door ongeveer 150 personen, waaronder een 40- tal dames, aan dezer marsch deelgenomen. Het aantal uitvallers bedroeg slechts één, hetgeen een groot succes genoemd kan wor den. Onder de deelnemers bevond zich ook de bekende wandelveteraan, de heer J. Pas toors uit Beverwijk, die ondanks zijn 71-ja- rigen leeftijd, bij afstandsmarschen van de partij is. Het parcours liep van Haarlem over Heemstede, Boonebroek, Hillegom, Vogelenzang, Bentveld, Aerdenhout en Overveen en vandaar weder terug naar Haarlem. SCHIETEN Ond. Off. Schietver. Generaal Snijders. Ter gelegenheid van het 6-jarig be staan worden in de schietzaal van de Morsehpoortkazerne Intieme Buks-Schiet wedstrijden gehouden. Deze wedstrijden werden Zaterdagmiddag geopend. Bij af wezigheid van den Voorzitter Adj. Geene, werd de opening verricht door adj. Van Thiel, die hoopte, dat deze wedstrijden, wederom op de gewone prettige wijze zou den 'gehouden worden, alsook op een even zoo groote deelname te kunnen rekenen als bij de laatste eerste Lustrumwedstrij den. Hierna weid het eerste schot gelost waarna de wedstrijden een aanvang na- LUCHTVAART IN T DONKER BOVEN DE STEDEN. Een nachtvlucht boven Holland en Utrecht. Velen zullen Zaterdagavond he>t schouw spel heibben gadegeslagen va-n een vliegtuig, ben-baar aan zij,n n-a-viga-tielichten en de aandacht trekkend door het geronk der mo to-ren, dat een aantal roode, witte en groene lichtkogels afschoot. Ongetwijfeld was het een fraai schouwspel, het kleurige vuur werk tegen den donkeren nachthemel lang zaam neerda end vau het vliegtuig naai de aarde, doch uitdoovend voordat deze bereikt waHoe fraai dit schouws-pel ook was, het kan niet vergeleken worden met het schouwspel, da-t diegenen geboden werd, die het geluk hadden, t-ot de inzittenden van het vliegtuig te behooren. Dank zij de vriendelijke uitnoodiging van de N.V. Uit gevers Mij. Elsevier, die deze tocht gear rangeerd had a'-s introductie van een nieuw door haar uit te geien tijdschrift de af geschoten lichtsignalen vormden let-tei s,-Jie een verwijzing geven naar den naam va-n liet tijd-schrift en degenen die het raadsel weten te ontcijferen, ontvangen prijzen mochten wij (aldus schrijft de „Maandag morgen") bijna twee uur la-ng genieten van het sprookjesaohtige schouwspel, dat wij onder ons zagen: de gewone verlichting van steden en dorpen gemetaniorphoseerd i-n een feesti'luminalie va-n gloeiende lichtlijnen van Nederland. Te ruim halfnegen steeg de P.K.-A.F.I., de nieuwe, voor Inddë beste-mde dTic-moto- rige F. XII, bestuurd door Geys-sendorfer, van het Vliegveld Schiphol op. Bij de K.L.M. geklit onder a'l-le omstandigheden het safety firsts en aangezien aan eeii nacht-vlucht nog altijd grooteere risico's verbonden zijn dan aan het vliegen' bij daglicht, w-a-r-en de noo dige voorzorgsmaatregelen getroffen. Be halve de piloot bevonden zich aan boord nog een mecanicien en een marconist, ter wijl twee groote lichtbommen waren mee genomen om in geval vau nood bij een nood landing op onbekend terrein voldoende licht te kunnen verspreiden. Maar zoover is hef. niet gekomen. Met vaste hand trok „Geys", pas weer terug in dienst van de K.L.M. na zijn omzwervingen met den inmiddels om het leven gekomen Amerikaanschen milli- ona-ir Van Lear Black, de machine -om hoog. zoodat het roode neon-licht van den signaal-toren en de roode puntjes van de nacht-verlichting van Sohiphol snel wegzon ken. Enkele stippellijnen van lioht zijn de verlichte straatwegen, die naar de stad voe ren. Dan verdichten deze lijnon zich tot guirlandes van licht, kris kras door elkaar en steeds talrijker, tot dat de gehecle aarde onder ons bezaaid is met licht en we vlie gen boven Amsterdam. Scherp teekenen de contouren der stad zioli in de duisternis af en duidelijk onderscheidt men nu den hal veuian u-vorm, waarin A ms-tordam ge bouwd is. den grachtengordel met de st ra ten daartu-^schen als een reusachtig spin- neweb van licht, en d-aartusschcn de roode, groenen en blauwe lichten van de lichtre clame-s vau de" binnenstad. Men herkent de Dam, Leidsclveplcin, Frederiksplein en zoo geleidelijk ook andere punten van de si ad. Ais bewegende lichtjes schuift af en toe een spoe'goedtrammctje over een brug of door een straat. Kapitein Van Dorst opent een raampje en knalt, met een soort- revolver de verschillende kleuren lioht-ko- kogels, tezamen de afgesproken teekens vormend, naar bui-ten. Even weerkaatst het licht in dc oa-bine en tegen de beide bui- tcmnotoren, dan schiet de gekeurde vlaun snel naar beneden weg. Dat schieten herhaalt zic-h boven elke stad, die we .aandoen". Van Ams-terd-am vliegen we naar Haar- de-m, over donker land, doors-ned-en d-oor enkele lichtdijuen. Haarlem toont uiit de lucht n-iot dezelfde ocnipaot-e ldohit-m-a-s-s-a al-s Amsterdam. De kncpelgeva-n-genis is ook des avondis uit de lucht ditidel ijk te herken nen. Don gaat het la-n-gis de verschillende plaatsjes va-n dc bollenstreek, die als lieht- net-ten met groote ma-zen onder ons liggen. Als we het licht- in de oaibine dooven zien wc de smalle s-trarulwt-rook onder ons wit schemeren en flitsen de lichten van de ver- soh-i'lleiKle vuur towns onder ons langs. Da-n komt Leiden cn daarna Den Haag. waar van vooral de hel-verliclvte, bijna geheel glazen gebouwen van „De Bijenkorf' en van de coöperatie „De Volharding" h-et beste te herkennen zijn. Dc ft en Schiedam en da-n weer Rotter dam warmte van lichtende strepen, waar- t-uaschen de Ooolis-ngel afsteekt als een helder-witte verlichte band. Het gazen ge bouw van Va-n Nel e ziet men reeds op grooten afstand, en de hei-verlichte Maas brug vortmt een witte lichtstreep over de donkere Maas. Dan gaat het weer over het donkere land. Een dunne stippellijn va-n lichtjes toont ons den Loop van den Hol- land-selien IJs-se-l, en dan zijn we boven het het- Sticht. We zien de Neude het. helst verlicht, en zet-ten ons horloge gelijk met de Dom-klok, wier wijizerplaat verlicht- is: drie min-u-ten over tien. We zien nog een treintje rijden in d,e richting van Am-sterdam en over de donkere Ankeveon-sohe plas-sen, die we slechts kunnen raden stevenen we op Schip-hol aan. We dalen. Veilig zet Geys- sendorfer ons weer op den gro-n-d en uit het sprookje treden we weer in de „verlichte" werkelijkheid. DE JONGSTE REIS VAN DE ZEPPELIN. Het Duitsche luchtschip „Graf Zeppelin" is Zaterdagmorgen te kwart over zeven uit Cairo ge-sta-rt voor een vlucht naar Pales tina. Het luchtschip arriveerde om 11 uur bo ven Jeruzalem. De bevolking barstte i-n ge-est driftige toejuichingen los. Het luchtschip maakte alerlei wend-in gen boven het centrum der sta-d voor dc oogen der in de st-raten opgehoopte volks menigte. Hierna zette het schip lccers in dc rich ting va-n Jericho. Blijkens te Fried-richshafen ontvangen d-raadflooze mededeelingcn, was de Graf Zeppelin Zondagavond om 7 uur S-pala-tto gepas-s-eord. Er werd koers gezet in dc rich ting A gram. Vliegtuig van Kingsford Smith verongelukt. Het vliegtuig Southern Cro«-s II, waar mee Kingsfo-id Smith zijn recordvlucht En gelandAustralië maakte, is bij Sydney neergestort en totaal vernield. De bei ie inzittenden werden gedood. INGEZONDEN STUKKEN De Kaag, 11 April 1931. Gemeenteraadsverkiezing Naar aanleiding van een verslag der R. K. Kiesver. te R.'veen in de „Leidsche Cou rant" van Donderdag j.l., zou ik gaarne de volgende niededeelingen willen doen. Op genoemde vergadering werd door één der leden, gevraagd of de heer J. Opdam te Oud-Ade nog niet geroyeerd was als lid der Kiesver. te Oud-Ade. Mijn vraag is waarom, en dat zullen vele met mij eens zijn. Weten do heeren in R.'veen wat de eisc-h van hun kant inhoudt. Is de Kaag ook geen onderdeel van de gemeente Alkema de. Hebben zij ook geen recht op een ver tegenwoordiger in den raad, zijn hun be langen ook niet even goed als van andere onclerdeelen. Is liet nu niet meer dan bil lijk en rechtvaardig, dat, nu de raadsze- tels met 2 vermeerderd worden, één ei* van aan dc Kaag wordt toegewezen. Is de Kaag niet altijd de hulp geweest van R.- veen, zoodat zij voor hun laatsten zetel de stemmen uit de Kaag noodig hadden om het aantal benoodigde stemmen te kunnen halen. Nu opperde een der aanwezigen op de vergadering te Oud-Ade, om als R.'veen nergens bereid voor was, om dan niet op hun voorstellen in te gaan en dan des noods De Kaagsche sienunr-u maar te ge ven, wanneer er een candidaat uit De Kaag op de lijst stond van de protestanten, zoodat deze dan de kans hadden om 3 ze tels te verkrijgen, waarvan da-n de Kagera hun profijt ook zouden kunnen krijgen. De eisch van Rdveen is te vceleischend en de Kagers hebben hun candidaat ook al naar voren gebracht. En ik geloof dan ook, dat alle Kaagbewoners hun stem wel zul len uitbrengen op No. 1 van de lijst van Oud-Ade. Ue Mijnheer de Redacteur, dan kend voor de verleende plaatsruimte, blijf ik Een Kager.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7