MAANDAG 13 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 DIOC. HAARL. BOND. K.S.A.-gebouw voortzetting van den voor stelling Monté Carlo. Allen worden hierbij weer uitgenoodigd. Indien mogelijk zullen er eenige nummers muziek ten gehoore worden gebracht! Aph. Boys I— Blauw-Zwart II 7—1. De Alphenaren hebben hun laatsten competitie-wedstrijd met een groote ver diende overwinning beëindigd. Onder lei ding van scheidsrechter D. Zoet wordt aan gevangen. De eerste aanvallen komen van de zijde der bezoekers, doch de achterhoe de der Alph. B. blijkt in goeden vorm cn zuivert met verre schoten haar terrein, waardoor de voorhoede der thuisclub in staat wordt gesteld aanvallend op te tre den. Bij een dezer aanvallen ontstaat een doelworsteling voor het Bl.-Zw.-doel, waar uit Goedhart de gelegenheid te baat neemt zijn club de leiding te verschaffen. Weer komt A. B. in het offensief, Lamie weet de. verdediging der bezoekers te passeeren en doelpunt onhoudbaar. De druk op het Bl.-Zw.-doel blijft aanhouden en het laat zich aanzien, dat doelpunten niet zullen uitblijven. Weldra vergroot de rechtsbin nen voor de thuisclub andermaal de voor sprong. Nadat het spel eenigon tijd gelijk is opgegaan komt ongewijzigd de rust. Nadat in de tweede helft BI. Zw. het spel eenigen tijd in handen heeft gehad, neemt de thuisclub het leder over en forceert eeni ge vinnige aanvallen, waarbij eens een pe nalty ontstaat, die door Bedegeld in een doelpunt wordt amgezet. De A. Boys oefe nen nu een gestadigen druk uit op het Bl.- Zw.-doel, waarbij achtereenvolgens drie pe nalty's ontstaan, die evenwel door de thuis club niet worden benut. Het blijkt echter uitstel, want als een corner ontstaat, scoort Lamie no. 5. BI. Zwart speelt thans een verloren strijd. Achtereenvolgens ver- hoogen van der Louw en Goedhart de sco re en komt weldra het einde van dezen prettig gespeelden wedstrijd. Scheidsrech ter Zoet leidde correct. Het 2de elftal der A9. Boys ging op be zoek bij D.O.S. II te Roelofarendsveen en wist daar in den medaillewedstrijd met 20 te winnen, nadat, de rust puntloos was ingegaan. Ongetwijfeld voor onze jongens een mooi resultaat. A. Boys III speelde thuis togen Meer burg II. De einduitslag werd 0—0. Deze bezoekers moeten meer sportief leeren spelen. A. B.-Junioren verloren met 03 van B.W.D. Een volgende keer beter. R.-K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag speelde het le elftal om 2.30 u. tegen V. A. P. I op Hoornpark. A. V. V. verscheen met een viertal invallers, waar door het elftal zeer verzwakt was, boven dien speelde V. A. P. een forsche partij. Voor rust ging het zeer goed en nadat V.A. P. op mooie wijze de leiding had genomen, ging de strijd gelijk op en was A.V.V. zelfs eenigen tijd in de meerderheid, doch vrou we Fortuna was niet met de A. V. V.'ers, even voor rust wist A. V. V. echter einde lijk den verdienden gelijkmaker in het net te deponeeren. Na rust vlot het niet zoo best meer cn wordt er zeer loom gespeeld. V. A. P. komt dan opzetten en weet spoedig de leiding te nemen. A. V. V. probeert het ook nog eens, doch de dikwijls mooi opgezette aanval len worden slordig afgewerkt, zoodat de V. A. P.-achterhoede steeds kan ingrijpen. V.A.P. weet dan nog 2 maal te doelpunten en als de scheidsr. einde fluit, heeft V. A. P. een geflatteerde 4—1 overwinning be haald. Het 2e elftal speelde om 2.30 te Den Haag tegen D. H. B. I. A. V. V. verscheen met 10 man, waaronder nog enkele inval lers en moesten met 50 de vlag strij ken voor D. H. B. Enfin, heeren, een volgende maal be ter. Uit het Leiden-karrp. Leiden II wist* zich, alhoewel zij met drie invallers naar Noordwijk moest om S.J.C. II te bekampen, gelijkspel te verwerven met 11, zoodat zij zich toch nog wel op de derde plaats zullen weten te handha ven. Leiden II speelde om 12.30 thuis tegen O.V.Y. II. Hoewel de rust inging met een achterstand van 10, wisten zij na de rust nog vijf doelpunten te scoren, zoodat het einde kwam inet een overwinning voor Leiden met 51. De junioren hadden een vrijen dag, maar daar zal misschien nog wel genoeg werk voor komen, want volgers ze-geen van eenige bestuursleden van diverse vereeni- gingen is het plan geopperd om eon zo mercompetitie op touw te zetten, wat een TE Rijswijk heeft de dames HOC KEYWEDSTRIJD Holland-Bel- gië plaats gehad. Een aardig snapshot tijdens de rust. Verfris- schingen worden aan de speelsters aangeboden. In het Amsterdamsch stadion BALWEDSTRIJD gespeeld voor tusschen Ajax en P. S. V., welke Een spelmoment uit deze uiterst doelman bijt werd Zondag de eerste VOET- het nationaal kampioenschap door, Ajax werd gewonnen, spannende match. De P. S. V.- in de bal. voetbal D. H. V. B—KR EIS RHEIN-WESER. De samenstelling van het D.H.V.B.-elftal. Door den D. H. V. B. is het elftal dat op 17 Mei a.s. tegen den Kreis Rhein-We- ser van de D. J. K. te Hagen i.W. zal uit komen als volgt samengesteld: Doel: W. Alsemgeest (D.H.L.). Achter. J. Strieder (Leomdas) en J. v. d. Kley (L. en Snel). Midden: R. Kamer (T. Y. B. B.), R. van Lingen (Excelsior) en M. Vervloet (D.H.L.) Voor: N. Wijbega (V.V.Z.), Fr. Ooster- meijer (V.I.C.), P. de Jong (De Meer), C. Alsemgeest (D. H. L.), en F. Kortman (Leonidas). R. K. FEDERATIE. Overzicht. Voor de hekkesluiters is de dag van gis-, teren niet geheel onbelangrijk geweest. Voor Lisse en D. E. M. stond er nl. heel wat op het spel. Lisse moest T. Y. B. B. en D. E. M. Graaf Willem ontvangen. De eerste wedstrijd is een vriendschap pelijke wedstrijd geworden, daar T. Y. B. B- niet onder D. H. V. B.-leiding wenschte te spelen. Dus werd de wedstrijd vriend schappelijk gespeeld. Lisse was volledig en T. Y. B. B. had 1 invaller. De uitslag werd 53 voor T. Y. B. B. Met rust was de stand 13 voor de Haarlemmers. Wij hebben dezen uitslag daarom niet in onderstaanden stand verwerkt. D. E. M. beet intusschen van zich af en sloeg Graaf Willem met 3—0, zoodat het er voor Lisse bedenkelijk gaat uitzien. S. J. C. verloor haar laatsten wedstrijd van Donk. Leiden speelde tegen Blauw Zwart gelijk (3—3), dat echter voor Lei den, dat onderaan staat, geen verandering brengt. De stand is nu: D. H. L. H. B. C. T. Y. B. B. S. J. C. Leonidas G. D. A. Gr. Willem D. O. N. K. Lisse D. E. M. gesp. gew. gel. 18 13 3 18 10 3 17 9 3 18 9 2 16 7 4 17 5 5 17 6 2 17 4 5 17 4 1 16 3 2 verl. v.—t. pnt. 2 66—22 29 5 42—33 23 5 72—48 21 7 60—58 20 5 54—3*2 18 7 27—33 15 8 31—37 14 8 28—38 13 12 22—76 9 11 43—47 8 De uitslagen. Eerste klasse A. CaesarSitt. Boys 40; Chévremont O. V. C. 3—0; Helios—R. K. O. N. S. 1—3; V. V. H.—R. K. V. V. L. 22; Marsa-na Kimbria 40; VolhardingValkenburg 8—1. Eerste klasse B. Venl. BoysKolping' 2—3; UnionM. U. L. O. 0—0; GennepVenlo 12. Eerste klasse C. De Zweef's Heerenberg 54; V. D. Z. P. H. 1—2. Eerste klasse D. V. I. C.—H. M. S. 0—1; De Meer— Wilskracht 41; V. V. Z.S. D. O. 33. Eerste klasse E. D. E. M.—Graaf Willem 3-0; S. J. C.— D. O. N. K. 0—2; Lisse—T. Y. B. B. 3—5. Leiden—Blauw Zwart 3—3. Het is de laatste twee weken werkelijk verheugend voor de R.-K. S.V. Leiden, dat het voetbalveld hoe langer hoe meer be zocht wordt. Het was gisteren druk op Zaterdagmiddag werd de Hattemsche GOLF EN COUNTYCLUB, nabij Berghuizen gelegen, officieel geopend. De heer Delco urt van Krimpen aan de tweede green. Geheel rechts zijn partner, Jhr. Snouck Hurgronje en Mevrouw Daendels. het veld, wat natuurlijk ook "op de spelers van invloed was want zij hebben een enthousitsten wedstrijd gespeeld en de bezoekers zullen terecht moeien erkennen, dat zij van een goeder partij voetbal getui ge zijn geweest. Voordat scheidsrechter H. Grijmans beginnen blaast, komt eerst de fotograaf van de R.-K. Sportillustratie de elftallen fotografeeren. Daarna laat de scheidsrechter tossen, Leiden wint den toss en wenscht met den wind en .de zon in den rug spelen. Het eerste is Blauw Zwart in den aanval en de bal wordt corner ge werkt, die echter niets oplevert. Het spel golft gelijk op en neer, aan weerskanten wordt menige aanval ondernomen, die ech ter niets opleveren, totdat de. Rechtsbin nen van Leiden een bal toegespeeld krijgt en er mee vandoor gaat. BI. Zwart appel leert voor buitenspel, zoodat zij geen moei te doet het onheil te voorkomen. Alleen voor den keeper staande schiet hij keihare in zoodat Leiden de leiding nam (10). Blauw Zwart zot nu alles op alles. Over al le linies wordt er Hard en goed gewerkt en als een speler van Blauw Zwart door twee spelers van Leiden wordt aangevallen, krijgt Blauw Zwart een penalty te nemen, waaruit de gelijkmaker ontstaat. Aan weerskanten wordt hard gestreden om de leiding en als Blauw Zwart zich aan het zelfde bezondigt krijgt ook Leiden daar voor een penalty te nemen, die door den back juist in den hoek wordt geplaatst, zoodat Leiden weer de leiding krijgt. Van overwicht is geen "sprake, maar als Blauw Zwart opdringt begrijpen de backs elkaar niet en Blauw Zwart profiteert hiervan. De stand is weer gelijk (22). Na eenige out- ballen en eenige aanvallen, die eohter niets opleveren, komt de rust. Na de rust wordt er aan weerskanten hard gewerkt, zoodat er weieens benauw de oogenblikken te beleven vallen. Leiden blijft vasthouden en gesteund door hun spil, die schitterend spel gaf, gelukt het Leiden weer de leiding te krijgen (32). Leiden blijft enthousiast doorspelen maar de verdediging van Blauw Zwart is op haar post en weet alles retour te zenden. Ten slotte werkt Blauw Zwart zich los en ge steund door den wind bekogelen zij den keper.van Leiden maar Kraan weet van geen wijken, stompend en trappend houdt hij geruimen tijd vol, maar als dan het uit zicht hem belemmerd wordt, wordt het 33. Er is nog tien minuten te spelen en hoewel er aan weerskanten mooie aanval len opgezet worden en de linksback van Leiden zich zelfs naar voren begeeft, tot doelpunten komt het niet meer, zoodat het einde van dezen goed en fair gespeelden wedstrijd komt met 33. S. J. C. I—D. 0. N. K. I 0—2. In den laasten wedstrijd voor deze competitie heett S. J. C. een middelmatig spel geleverd, hetwelk voor een gedee,te wel te wijten was aan de onvolledig heid van het cittal, doch grootendeels aan ae vreemde beslissingen van den arbiter. Van dezen wedstrijd was in het najaar reeds 15 minuten gespeeld, doch gestaakt met 0—0 stand wegpns regen, zoodat voor de rust een half uur werd gespeeld. S. J. (J. doet den aitrap en is direct hierbij in den aanval, doch Donk's verdediging grijpt goed in. De eerste tien minuten komen de gasten niet over de middellijn heen en S. J. C. oeient een Hinken druk op het doel uit," eohter zonder succes. De eerste door braak van Donk met een goede voorzet van Kasbergen, bezorgt S. J. C. een cri- tiek moment. Het hoofd van Rietmeijer brengt hier echter redding. Dan bestookt S. J. C. weder duchtig het Donk-doel en als de verdediging het niet meer aan kan komen paal en lat hierbij te hulp. Met een flink overwicht van S. J. C. komt de rust met 00. Na de thee beginnen de gasten enthousiast aan te pakken, waardoor het spel snel op en neergaat en beide beurte lings in aanval komen. Donk heeft hierbij na 10 minuten succes als uit een goeden voorzet Koeman het eerste doelpunt inzet (C1). De onvolledigheid van S. J. C. in de voorhoede komt nu goed tot uiting, steeds is het goede verband weg en de tallooze aanvallen wexke zij opzet, weten de gasten steeds te onderbreken. De be zoekers spannen alles in hun voordeel te behouden, hetwelk bun goed gelukt. Door een misverstand in de S. J. C.-achterhoede welke nog al eens te ver opdrong, te be nutten, maakt Janmaat er 20 van. Nog een kwartier is er te spelen. S. J. C. geeft den moed nog niet op, doch de tegenpartij begint zich toe te leggen op verdedigen. De talrijke aanvallen meten zij steeds af te weren, soms wel eens op een te robuste manier waartegen de scheidsrechter wei nig of in 't geheel niet opt-rad', zoodat ein de aanbreekt met een 20 overwinning voor Donk, waardoor zij het degradatie gevaar zijn ontloopen. Het verliezen van dezen wedstrijd, neemt echter niet weg dat S. J. G. I als Benjamin in de le klasse een zeer goed figuur heeft ge maakt. goede oplossing zou wezen voor de graag voetballende jeugd. A.s. Vrijdagavond bestuursvergadering om halfnegen in „Centraal". R. K. S. V. „Teylingen". In een spannenden strijd is het Teylingen gelukt haar laatsten competitiewedstrijd in een overwinning om te zetten. B.N.A. is met 10 man, Teylingen 'is vol ledig. De eerste aanvallen zijn voor Tey lingen, doch hun schoten falen. Daarna ont wikkelt zich een geluk opgaande strijd met beide doelen beurtelings in gevaar, doch doelpunten blijven uit, totdat Teylingen ten aanval trekt, waarbij de keeper van S.N.A. het spel onderbreekt. Deze wil den bal weg schieten en kanjerl hard tegen een zij ner spelers aan, zoodat de bal terug springt in het verlaten doel. De stand is nu 10. Van beide kanten wordt er fanatiek ge speeld, soms wel wat te erg, zoodat het spel nu niet zoo fraai te noemen is. De stand, blijft tot de rust ongewijzigd. Na de thee wordt Teylingen het eerst aan de tand gevoeld, doch zonder resul taat. Het achtertrio werkt den bal weg. Hetze.fde noteeren wij aan de andere zijde. Als S.N.A. het de Teylingers wat lastig maakt, bewerkt een der spelers den bal met de hand' in het beruchte gebied. Dit, ontgaat den scheidsrechter niet, zoodat een penalty volgt, welke keihard wordt naast geschoten. S.N.A. verslapt dan iets, waarvan Teylin gen profiteert, doch het duurt geruimen tijd alvorens er wordt gedoelpunt. Einde lijk gelukt het den linksbinnen een schot te lossen dat de keeper onder zijn handen door laat gaan (20). S.N.A. doet alle po gingen om de eer te redden, doch het wil niet lukken. De laatste 10 minuten is er geen nieuws meer te vermelden, zoodat het einde daar is met bovenvermelde uitslag. Teylingen 3 wist het tot een gelijk spel te brengen tegen V.V.B. De uitslag was De kleinste Junioren moesten een veer laten in Hazerswoude, waar zij met 40 verloren. A.s. Maandagavond om 8 uur in het Haandas

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5