UIT DE RIJNSTREEK NIET VERGETEN! 22 APRIL. No. 9. KERKNIEUWS STADSNIEUWS LAND- EN TUINBOUW RECHTZAKEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN MAANDAG 13 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 April 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te Ü8 Bildt: Hoogste barometerst.: 773.0 te Valencia. Laagste barometerst.: 745.3 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 14 April: Krachtige tot matige, later afnemende Noord-Westelijke tot Westelijke wind. Ge deeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Aanvankelijk koeler. LUCHTTEMPERATUUR: 7.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 7.22 uur tot Dinsdagmorgen 4.41 uur. Gemeente-begrooting. De gemeente-be grooting voor het dienstjaar 1931 is door Ged. Staten goedgekeurd, zooals zij door den Raad is vastgesteld. Vacature gemeenteraad. De heer G. Hoo- gervorst, die door den Voorz. van het hoofd stembureau was benoemd tot lid van den Raad dezer gemeente, ter voorziening in de vacature A Eigenbrood, heeft deze benoeming niet r-an- genomen. Opvolger van den héér G. Hooger- vorst is thans de heer J. Colijn. HAARLEMMERMEER. G eib oren: Hendriika Andrea, d. v. C. va.n Groeninigen en B. v. d. Werf. Gijs- berba, d, v. W. van Els-wij'k en H. G. Griffi oen. Arie, z. v. A. van Es en A. M. van Buij-nen. Engelmus, z. v. H. Kwint en J. v. Kingelenstein. Lena, d. v. H. A. Luijt en W Wams'teeker. Johannes Wi'Iem, z. v. W. J. Waker en J. G. Verheul. Mensje, d. v. J. Polman en K. Werasing. Cornelia, d v. F. Vervloed en L. J. G. Dekkers. Pietentje Cornelia, d. v. J. van Hal en B. J.~ Duivenvoorden. Johannes, z. v. T. van den Haak en A. Hij stek. Helena Maria, d. v. M. C. Schönhage en M. Out. Johan nes, z. v. H. Leijen en J. Visser. Ondertrouwd: C. M. de Graaf 43 j. en F. Wijtman 53 j. P. Brouwer 27 j. en M. Teelwen 24 j. M. A. Kaai ff man 25 j. en Th. C. Wi leans 24 j. M. Biesheuvel 24 j. en T. Pa.nnekoek 23 j. P. Krabben dam 24 j. en A. de Groot 25 j. W. J. de Jongh 2S j. en J. Hoogkamer 22 j. H. J. Meijer 28 j. en E. van der Bijl 33 j. A. Maarsse 25 j. en G. Piet 21 j. A. Ekel- 6ohot 30 j. en C. M. Granneman 29 j. K. de Vries 34 j. en C. J. v. Broeck 24 j. Getrouwd: A. M. Tsehur 31 j. en D. M. Iokenroth 25 j. G. Klootwijk 23 j. en A. Kulk 22 j. Overleden: Jail Dick vail Mars bergen 56 j. geh. met B. van Vuren. Oor- ïie-lis Maasdam 72 j. geh. met J. Koelewijn. Johanna Wilheinirna Maria 8 j. d. v. K. Th. Zwetsloot en M. P. van S'teijn. Pie- ter 13 j., z. v. A. Aren&ma.n en C. van Es sen. Willem van Huis 71 j. geh. met A. Polder vaart. ALPHEN AAN DEN RIJN. Kiesvereeniging. De R.K. Kiesvereen. „Recht en orde" heeft bepaald dat de stemming voor hare leden voor de groslijst voor den gemeenteraad zaïl worden gehou den oip Zondag 19 April a.s. Geboren: Leonardos,z. van T. Mar cus en W. Terkouw. Nieolaas Corne rs Leendert, z. van H. Meerlo en J. C. de Haan. Maria Hendriea, d. van J. C. van den Hoek en M. E. Mens. Cornelia Ge- rada, d. van H. van de Loo en E. G. van Steyn. Magdalena, d. van M. Hoek en A. M. den Otter. Bertus Marinus, z. van H. Roodeniburg en G. van Leening, wonende te Nieuwveen. Anna, d. van W. de Lan ge en W. Rip. Bartholomeus, z. van J. L. v. d. Valk en J. A. van Grootveld. Overleden: M. van Dam, wed. van W. v. Hiarskap 89 j. Getrouwd: D. Tabernee 26 j. en J. M. Key 24 j. Ingekomen: van Leiden G. Bo- gaards, kantoorbediende. Utrecht M. Pauw, letterzetter. Zeist Chr. Zijlstra, echt-gen. van M. Pauw. Utrecht A. M. Ko- nings zonder. Alkmaar OLasina Verheul, zonder. Leiden W. Ritmeester en gezin, schilder. Breda AV. J. v. d. Linden, zon der. Aralbnrg H. A. van der Kemp en ge zin, hoofd eener schoo'l. Amsterdam F. J. M. Grama en gezin boekdrukker. Nieuw koop R. C. Tee-rostra. broodfoakkersikn. Boskoop A. v. Tol zonder. Nieuwkoop M. F. D. Verboom ve-ehouders-kn. V ertrokken: naar Amsterdam B. J. v. d. Steeg en W. G. v. d. Steeg. Noord- wijikerhout P. J. v. d. Steeg en J. H. v. d. Steeg. Wou brugge Kr. Hoogteylin-g. Zwitserland Clarens J. A. Timnemans. lEtatterdam G. Rubberman. 's Gravenha- ge Ca-th. AV. H. Krumpelman. Brunssum H. Haze en gez. Leimuidein C. C. Lunen burg, Sasseniheim. A. Zoutman. Bloemen- daal R. de Knijff. Mijdrecht G. C. Hui gen en gezin. 's-Gravenha-ge J. va-n Zwie- ten. Tiel AV. v. Mourik. Groni .gen A\7ed. A. Harryvan geb. Dijkstra, en gezin. Slochtcren A. J. Harryvan. Zwammer- dam A. C. A'erburg en gezin. Texel J. Maas. HAZERSWOUDE .St. Bernardus". Te 1 uur speelden op eigen terrein de Jun. V. V. B. II tegen de Jun. van Teijlingen I uit Sassenheim, welke wedstrijd voor V.V.B. met een schitterende overwinning werd beëindigd. Met 40 bleef V.V.B. de meerdere. Een mooie prestatie voor onze kleine Junioren. Te 2.30 speelde eveneens op eigen terrein V.V.B. II tegen Teijlingen III. V.V.B. kwam uit met 5 en Tijlingen met 2 invallers. Deze door beide partijen eenigszins laks gespeelden wed strijd eindigde met een gelijk spel (22). Het eerste elftal, hetwelk met 7 invallers op reis ging naar Gouda, om aldaar te kampen tegen Donk II, keerde met een groote neder laag van 61 huiswaarts. Een nederlaag van een elftal met zooveel invallers war te voor zien. Het eene doelpunt van St. Bernardus" kwam van den raidvoor, Vriesekoop, die door mooie doorbraak de schande wist te redden. Echter zij nog vermeld, dat ondanks deze groote nederlaag van St. Bernardus", de wed strijd op zeer vriendschappelijke wijze is ge speeld, en wij hopen dan ook, dat de voigende week de uit-wedstrijd eveneens zoo'n sportief verloop mag hebben. HAZERSWOUDE Kiesvereeniging. Zaterdagavond verga derde de R.K. Kiesvereenigng „Algemeen Be lang" in het vereenigingslokaal op het dorp. De voorzitter, de heer N. P. Kaptein, open de de bijeenkomst, met een welkom aan de opgekomen leden en verzocht allen hier tegen woordig te willen medewerken aan de zake lijk behandeling der onderwerpen. Vervolgens moest de voorz. mededeelen de minder gunstige gezondheidstoestand van wet houder Veelenturf, waarop spr. verzocht de heer Veelenturf in dé gebeden te willen ge- dnkn, opdat en spoedig herstel moge intreden. De heer A. J. A. Pannenbakker las uitge breide notulen en een jaarverslag der kies vereenigng voor. Uit ledental enz. blijkt de bloeiende toestand der kiesvereeniging. De heer P. de Jong deed een overzicht van den financieelen toestand der vereeniging; het afgeloopen boekjaar sluit met een voordeelig saldo van 262.16. Nog deelde de voorzitter mede, dat aan de groslijststemming voor de Prov. Staten door 1/3 der leden niet was deel genomen. De aftredende bestuursleden, de heeren Joh. de Boer, W. J v. d. Velde en Th. W. Verklei werden allen herkozen. Vervolgens kwam aan de orde bespraking candidaatstelling leden van den gemeenteraad. Het bestuur stelde voor de aftredende raads leden boven aan de lijst te plaatsen. De heer Mank achtte dit niet in overeenstemming met de richtlijnen aangegeven in het reglement der R.K. Staatspartij, daar juist de bedoeling is, dat alle standen, landbouwers, middenstanders en arbeiders hun juiste aantal candidaten op de R.K. lijst krijgen, in evenredigheid hunner gestalsterkte. Hierover ontspon zich eenige discussie, doch uit de vergadering kwamen verschillende stem men op, om met het bestuursvoorstel accoord te gaan. De voorz. bracht hierop het voorstel in stem ming, hetgeen werd aangenomen met 30 stem men voor, 6 tegen en 2 onthoudingen. Op 26 April zal de groslijststemming plaats hebben, waarop de volgende namen zullen voorkomen: 1. P. F. Veelenturf, 2. N. P. Kap tein, 3. A. J. de Jong, 4. J. Brugman (allen af tredend), vervolgens in alfabetische volgorde: Joh. de oBer, P. de Jong Czn., W. Lammerse, A G. Timmermans. Th. Verklei en W. J. v. d Velde. Bij de rondvraag besprak de heer Mank de werkloozensteun te dezer plaatse, en beweerde dat met het geld van gemeentewege hiervoor uitgetrokken, bij een economischer regeling en voor de gemeente en voor de tewerkgestelden meer voordeelen behaald hadden kunnen wor den, mits er wat meer overleg gepleegd was met de betrokken arbeidersorganisaties. De voorz. sloot vervolgens onder dank aan alle aanwezigen de vergadering. LEIDERDORP „Een goed verbond". Van de vereeniging „Een goed verbond" ontvingen wij het finan cieel verslag over het jaar 1930. Dit gaf aan inkomsten totaal 433.42 en aan uitgaven voor versterkende middelen 383.67, voor hulp middelen enz. 56.73, totaal 440.40, alzoo een nadeelig saido van 6.98. Buiten de gewone uitgaven werd door de ver eeniging aangeschaft een zuurstofapparaat, ter waarde van 232.15, wat zeker een aanwinst voor de vereeniging genoemd mag worden. ZOETERWOUDE (H. Rijndijk). Wijkverpleging. De le Mei beginnen de werkzaamheden van de vereeniging het Wit- Gele-Kruis. Het ligt in de bedoeling de ope ning eenigszins officieel te doen geschieden, waaraan tevens het bestuur meende te moe ten toevoegen, een verloting en eenige attrac ties waarvan de baten ten goede zullen komen aan de voor onze parochie nieuwe instelling, die zich ongetwijfeld zeer spoedig in de alge- meene sympathie zal mogen verheugen. Het bestuur is zeer dankbaar aan de velen, die zich reeds als lid hebben opgegeven; reeds over een aanzienlijk bedrag kan worden be schikt. Er is echt?r veel noodig voor de aan schaffing van de eerst-benoodigde artikelen. In het bestuur is nu een commissie gevormd, welke diverse attracties zal organiseeren. Wij hopen dat allen zullen willen medewerken, waar het hier toch gaat om een zoo bij uitstek katholiek zaak, n.l. katholieke gezinsverple ging, door en met behulp van een kath. liefde zuster. Morgen, Dinsdagavond wordt er een ledenvergadering gehouden, ter behandeling van het reglement. Toon nu eens uw belang stelling. ZWAMMERDAM. Geboren: Cornel is Jacob Jan. z. v. Johannes Schouten en Margaretha v. Dam. - Viiotorinus Anthonius, z. v. Cornells A'er- heij en Maria Johanna v. den Berg. Ma ria Adriana H est era, d. v. Jan Edelman en Marrigje Schriele. Getrouwd: AVoufer v. Hokt, jm. 19 j., te Amsterdam en Gerdina AVilihelmina die Jong jd. 21 j. De datum van de Prov. Statenverkie zing in Zuid-Holland is Woensdag Het nummer der R. K. Staatspartij is in geheel Zuid-Holland: BOSKOOP. Gevonden voorwerpen. Aotetesch met inhoud, 1 paar glacé handschoenen. 1 por- temonnaie,' 1 damesbontje (kraag), enkele sleutels. In/lichtingen po'Atiebureau Zaterdagsmid dags tusschen 23 uur, cap welken tijd ook aangiften gedaan kunnen worden van ge vonden voorwerpen. Ondertrouwd: Jacob us Oornel is de Arogeil 26 jr. en Elizabeth van der Starren, 29 jaar. Overleden: Agatha Verheid, eobt- genoote van AV. v. d. AVe>rf, 72 jaar. NOORDEN. r Kiesvereeniging. Bij de gisteren ge houden stemming voor de R.-K. reserve- leden voor den gemeenteraad, waarvoor er van elke groep er twee waren gesteld en wel voor groep A: A. J. den Hartog en J. van der Zwet. Groep B: N. de Jong en Jac. Pieterse. Groep C: P. do Jong en P. Pieter- se AVzn. werden de volgende aantallen stemmen behaald: Groep A: den Hartog 76, van der Zwet 106, groep B: Jac. Pie terse 121 en N. de Jong 61, groep C: P. de Jong 145 en P. Pieterse AVzn. 37 stemmen. Er waren 12 stemmen van onwaarde. Zoo zijn voor de reserves gekozen P. de Jong, Jac. Pieterse en J. van der Zwei. PATER L. EMOND, 0. S. Cr. f Zaterdagavond overleed plotseling in het Studiehuis der Kruisheeren te Zoe- terwoude, na nog geBterkt te zijn met hel H. Oliesel, de zeereerw. pater L. Einond, professor in de Kerkelijke Ge schiedenis aldaar. Professor Emond werd geboren te Schiedam 2 October 1883. Hij maakte zijn lagere studies op het College van de Abdij Berne te Heeswijk en trad in September 1904 in het noviciaat bij de Kruisheeren te Sint Agatha. 14 Septem ber 1905 legde hij daar de solemnee'e ge loften af,' 21 Mei l5l0 werd hij in 's-Her- togenbosch priester gewijd. Sinds was hij gedurende meer dan twintig jaar profes sor in de Kerkelijke Geschiedenis eerst te Sint Agatha, vanaf Augustus 1926 te Zoeterwoude. Met Pater Emond is een vroom pries ter en kloosterling en een zeer merkwaar dig mensch i heengegaan. Hij was een fijne geest, een man van smaak en een onvermoeid werker. Abelen vonden hem stug, maar, die hem goed kenden, hiel den van hem, omdat ze wisten dat defee schijnbare stugheid slechts de buitenkant was van een al te gvoote bescheidenheid. Die bescheidenheid was oorzaak, dat zijn groote gaven naar geest en hart maar al te weinig bekend waren. Toch heeft hij veel gewerkt, als Bibliothecaris te Sint Agatha en Zoeterwoude, waar hem vooral zijn gewe'dig geheugen goed van pas kwam en ook als medewerker van verschillende tijdschriften. Kruistriomf vooral heeft, menig artikel van zijn hand gehad, vooral over de geschiedenis van de Orde, die hem zoo dierbaar was. Ook onze courant heeft eenige artikelen van den overledene moge plaatsen, de laatste in het Paasehnummer. AArat hij schreef, sprankelde van leven, maar gaf tevens b'ijk van gedegen kennis en onvermoeide speurzin. Pater Emond was echt een snuffelaar in den goeden zin: wat hij uit honderd bronnen bijeenzocht, wist hij sa men te v'echten tot een boeiend relaas. Als kerk-historicus ging zijn belangstel ling vooral uit naar de geschiedenis van het Jansenisme in Nederland; als hij niet zoo jong en onverwacht was heenge gaan zou hij ons nog veel daarover heb ben kunnen geven. Zijn onverwachte dood is voor de Kruisheeren een zware slag. Zeker zullen allen, die hem gekend heb ben een hartelijk gebed storten voor de rust van zijn ziel. Lijk opgehaald. Uit bet water tusschen de Blauwpoort s- en de Turfmarktbrug is gistermiddag opge haald het iji staat van ontbinding verkee- rend lijk van den 36-jarigen chauffeur H. J. B. uit Amsterdam. Op 24 Maart j.l. heeft B. de echtelijke woning verlaten en is sinds dien niet daarin teruggekeerd. A'ermoedé- lijk heeft hij zich toen naar Leiden bege ven. Degenen, die meenen inlichlingen om trent zijn verblijf hier ter stede te kunnen geven worden verzocht zich zoo spoedig mogelijk op het politiebureau afdeeling re cherche te vervoegen. Het signalement van den verongelukte luidt als volgt: lage zwarte schoenen, zwarte gebreide sokken, blauw fantasie costuuin, geruit blauw overhemd, witte slappe boord, blauw geruite stropdas en in de revers van de jas een Bpeldje met het Amstcrdamsch wapen (rood, zwart met 3 kruisjes). Handelsregister K. v. K. AV ij z i g i n g e n. 764 Naarlooze Aren- nootschap A'ereenigde Bloembollenculturen v.h. Gebrs. de Graaff en S. A. v. Konij nenburg en Co. Noordwjjk. Schiestraat 18. 121. N.V. Stoomfabriek van Vcrduur- zaamdo Levensmiddelen „De Ster" v.h. X. AVouterlood P.Jzn. Leiden, Hoogewoerd 183. N. Proc. N. J. A. AVouterlood, Leiden (B. P.) en mej. M. C. J. Lünneuiann, Lei den (B. P.). 5662. Verkoopbureau „Grafiea". Leiden, AA'itte Singel 73. Handel in moderne gra fische machines, materialen enz. Door uittreding van den vennoot C. M. Lamp, is de vennootschap onder firma ont bonden en wordt het bedrijf voortgezet onder den overblijvenden vennoot A. P. J. Aarse, ais eenig eigenaar cn onder den ouden naam. 1523. Coöp. Boerenleenbank. Aroorhout, Hoofdstraat 82. Overl. Dir.: P. AVarmer- dam, A7oorhout, Üverl. A'oorz.Raad van Toez.: C. Colnij, Voorhout. Overl. Secr. Raad v. Toezicht: J. Zuilhof, Sassenheim. Uittr. Bestuursl.: S. P. AVaruierdaiu, Aroor- hout, Uittr. Comm. L. H. v. d. Poel, A'oor- hout. N. Dir.: S. P. Warmerdam, Voor hout. N. Comm.: L. v. d. Geer, Voorhout. N. Voorz. Raad v. Toez.: L. H. v. d. Poel, Yoorhout. N. Secr. Raad v. Toez.: H. A. G. Bots, Voorhout. N. Comm. Raad v. Toez.: G. Hoogervorst, A:oorhout. Casino: Voor volwassenen. Snijbloemenveiling Aan, de snijbloemenveilingen in Aalsmeer worden de laatste dagen steeds grooler hoe veelheden rozen aangevoerd, terwijl het aan bod van seringen minder wordt. Ook tulpen, narcissen en anemonen komen nu in groote partijen. Kunnen de seringen nog een behoor lijke prijs opbrengen, de rozen zijn de laatste dagen belangrijk in prijs gedaald en voor een prijs van 5 cent zijn deze week zeer goede ver kocht. De handel is over het geheel genomen, nog zeer levendig, wat een gelukkige omstan digheid ish. Gezien toch de enorme hoeveelhe den bloemen, welke dagelijks van hier worden verzonden, staat men verbaast, dat de handel alles weet te verwerken, al is het dan ook te gen betrekkelijk lage prijzen. Arjijdng plaatsten wij onder Rechtza ken een verslag over een geval van over reding tot brandstichting te Alkcniade. In dit verslag werd ook gesproken van zekeren A'., d- M. Dezg schrijft ons nu, dat hij den door hem ontvangen brief, waarin in het verslag sprake is, o p eigen initiatief ter hand heeft ge- ste'd aan de Onderlinge Brand waai borg Maatschappij St. Pancratius, waarvoor deze maatschappij hem als erkentelijk heids-bewijs- 10 gld. heeft geschonken. LAATSTE BERICHTEN HET AUT0-0NGELUK TE SMILDE. De toedracht van het ongeval. Omtrent het noodlottig ongeluk te Srnil- de, dat Zondagavond aan vier personen uit Gieten het leven heeft gekost, vernemen wij, dat de bestuurder der luxe auto is geweest de heer J. J. A. AV., garagehouder te Veendam. De heer AV. had voor den heer Hcerdt, arts te Veendam, een nieuwe auto uit Rotterdam gehaald on was op weg naar huis. Nabij Smilde wilde hij een vóór hem rijdende vrachtauto uit Gieten pa as o eren. Hij is echter vermoedelijk te weinig naar links uitgeweken, althans, de voorste auto werd in de flank aangereden en viel in de Smildër vaart met het bekende noodlottige gevolg. De auto bestuurd door den heer AV., is later door de politie en marechaussee in beslag genomen en ondergebracht in het Dalhuis te Areendam. De politie zet het on derzoek in deze zaak voort. Oude dame vermist. Te Aroorburg wordt vermist een 78-jarige dame, Maria Johanna Amercntia van der Heijden, wonende de Melemstraat IS al daar. Zij heeft op Donderdag 9 April j.l. des voormiddags, omstreeks half tien haar wo ning verlaten en is gegaan in de richting Leiden, waarschijnlijk met de blauwe tram. Signalement: lang pl.m. 1.65 M., tenger gebouwd, smal mager gezicht, grijze oocen, dun grijzend zwart haar, valsch gebit, ge kleed met donkerblauwe mantel, niet zwar te bontkraag, donker hoelje, zwarte japon, gfijz.e wollen kousen en lage zwarte schoe nen. Het ondergoed is gemerkt M. H. De dame die een lorgnet met stalen montuur draagt waaraan rood koortje, heeft een zwart taschje bij zich waarin o.a. een notitieboekje met eenige adviezen. Zij die inlichtingen kunnen geven worden verzocht zich te wenden tot de politie te V oorburg. Chr. A. Vieweg overleden. Op 69-jarigen leeftijd is te Nijmegen na een korte ongesteldheid overleden de heer Chr. A. Vieweg, oud-directeur hoofd-redac- teur van de Prov. Geldersche en Nijmeeg- sche Courant, oud-voorzitter van de Ned. Dagblad Pers Hij was Officier in de Orde van Oranje Nassau. De begrafenis vindt Donderdag 1 y, uur plaats, op het oudo Kerkhof te Ubbergen. BIOSCOPEN. City: Aroor volwassenen. Luxor: Voor volwassenen. Trianon: Voor volwassenen. DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN IN SPANJE. Groote overwinning der Republikeinen. MADRID, 13 April. V.D.). De verkie zingen voor de gemeenteraden in Spanje zijn een groote overwinning voor de Repu blikeinen geworden. Volgens de voorloopig bekende reeultaten, bobben de republi keinen in 29 van de 50 provincie-hoofdste den, de meerderheid behaald, en is to verwachten, dat de regcering uit deze ver kiezingen consequenties zal trekken. DE TOESTAND IN PORTUGAL. LONDEN, 13 A-pril (V.D.) Volgons be richten van de Poutugeescho grens zijn ver scheidene regimenten im de provincie aan het muiten geslagen. Tc Barreira en te Gaidar de 'Rh in ha zijn rcgeoringsgehroiiwe troepen geconcentreerd. Te Opo-rto vonden Zaterdag en Zondag tegen de regeorin-g ge richte betoogingen plaat*. In de et-ra-ten van al-e groote steden wordt door troepen gepatrouilleerd. De bekende Port-ugeesche vileger Aragao heeft, in talrijke groote ste- deen propaganda te-gen de regeering ge maakt, Bij deze gelegenheid kreeg de com mandant van he-t vligveld te Amadora va-n het. ministerie van oorlog bevel Aragao te arrest ceren. In plaats van dit bevel op te volgen, sloot hij zich bij Aragao aan en vergezelde hem op zijn verdere vluoh-t. De „Graf Zeppelin" terug te Friedrichshafen. FRIEDRICHSH AFEN 13 April. (V.D) Het luchtschip „Graf Zeppelin" is heden morgen vroeg vaai zijn vlucht naar Egypte en Palestina te Friedrichshafen terugge keerd en vlot geland Passagiers en beman ning zijn vol lof over het genotene. Op 26 April a.s. wordt de volgende passagiers- vlucht gemaakt naar Frankfurt am Main, De „Statendam" nog aan den grond. LONDEN 13 April. (V.D.) Het stoom schip „Statendam" van dc Holland—Anio- rika-Lijn zit nog steeds aan den grond. A'ier sleepbooten hebben hedenmorgen ver geefs getracht het stoomschip vlot te bren gen, doch de wind was oorzaak, dat de vloed niet zoo hoog steeg als verwacht wn*. Een nieuwe poginf, om het s-cbip vlot te brengen zal hedenavond bij hoog water worden gedaan. Bloedig verloop van een Stahlhelm- demonstratie, NEUMl"ENSTER, 13 Maart (V.D.). Gis teravond belegde de Stuhlheim te Nou- münster een demonstratie. Bij het af- marchecren der Stahlnclmleden ontston den te Muehlenhof en Kleinflecken bot singen met politiek andersdenkenden, waarbij aan beide zijden vijf personen ge wond werden, en wel door sc-ho:en in het been, door messteken in de nek en door stokslagen op het hoofd. Twee gewonden moesten in het ziekenhuis worden opgeno men. Do politie slaagde erin met behulp van dc gummistok de vechtenden uiteen te drijven. In den loop van den nacht werd een arbeider gearresteerd die ervan ver dacht wordt schoten ;e hebben gelost. Voorts werd nog een jonge man gewond door Stahlhelmleden, die hem met een brandende fakkel op het hoofd sloegen, terwijl een arbeider werd gewond door een bierflesch, die uit de menigte in cn vrachtauto met Stalilliolinleden wercl ge slingerd. AMSTERDAM, 13 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 562 veile koeion, waarvan do prijzen waren: le kwal. 9G105 cent, 2e kwal. 8094 cent, 3e kwal. 7080 cent en mindere soorten 62 70 cent per kg. slachtgewicht108 melk en kalikoeten 280380 per stuk; 111 vette kalveren 2e kwal. 86—95 cent en 3e kwal. 73—85 cent per kg. levend gewicht; 202 nuchtere kalveren 713 en 39 scha pen 31—38 per stuk; 1100 Varkens: AT!eeschvarkens, wegeiuld van 9110 kg. 50—51 cent, zware varkens 48—50 cent, vette 4618 cent per kg. slachtgewicht: 168 paarden 80200. Aan het abattoir aan gevoerd 13 wagons gedachte runderen uit Denemarken. ROTTERDAM, 13 April. Vee. Ter vee markt werden heden aangevoerd: 1701 varken*, 451 vette runderen, 285 vctle kalveren, 87 schapen of lommeren. Prij zen per half kg.: Koeien 17.550, 4143 en 27.532.5 cent; kalveren' 8085, 6570 en 5055; schapen 4050 en 2027 cent: lam meren 2633 per stuk; varkens 1020 cent, zouters 21—21.5 cent. Koeien redelij ke handel, prijzen iets hooger, schapen zeer luie handel, prijzen iets vaster; var kens matige handel, prijzen iets lager; kal veren tamelijke handel, prijzen iets lager. Zouters vlugge handel, prijzen iets lager. BOSKOOP, 11 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 60 80 cent, Golden Ophelia 5070 cent, Had- ley 6030 cent, Columbia 4060 cent, Butterfly 7090 cent, Mac Keiler 5080 cent. Wilhelm Kordes 4060 cent, Rosa- landia 6080 cent, Germania 5080 cent, Kilham 0.801.10, Flnrex 40 cent. Diver sen: Lathyrus 31 cent. Tulpen 2036 cent, Cera sus Hisakura 2.50—3.20. VEUR, 11 April. Groentenveiling. Gele komkommers le soort 8439. 2e soort 2123, 3e soort 1416; kropsla 1ste soort 8.2012.10, 2e Hoort 4.307.40, stoofsla 2224, bloemkool 2e soort 5.00 7.50; andijvie per kg. 2124 cent, spina zie 62—85 cent per 4 kilo; rabarber 16.90 —19.10, radijs 1.50—2.—.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3