Agenda UIT DE OMGEVING MAANDAG 13 APRIL 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 De politieke bijeenkomst te Amersfoort. Zaterdag en Zondag is, zooals reeds ge meld, in hefc Pensionaat St. Louis te Amersfoort onder leiding van mr. C. M. J. F. Goseling, als voorzitter der R. K. Staatspartij, de 5de politieke bijeenkomst gehouden. Behandeld werd „het kapitalisme". In leidingen hielden prof. mr. W. Pompe, ir. M. C. E. Bongaerts, pater dr. Yrijmoed O.F.M. De Zondag was aan de gedachtenwisse- ling gewijd. De politieke bijeenkomst was druk be zocht 'n 175 deelnemers en had een geanimeerd verloop. kabinetskwestie" en het besluit was genomen, zooals in Katwijk te doen gebruikelijk is, met 87 stemmen. In een desbetreffende verorde ning is onlangs de bevoegdheid aan het col lege van B. en W. gegeven, om voor het cabi net Zondagssluiting door te voeren, ja dan neen. Het groote publiek weet, naar we verne men, hiervan weinig af, zoodat het niet uitge sloten is, dat als het publiek te Katwijk-Zee Hoort van die bevoegdheid van B. en W., Hieruit weer zal ontstaan een zee van wee Over het wel of niet sluiten van de W C., En zich weer herhaalt het kabinettenwee Van 1927, te Katwijk aan Zee. OUD ADE film „Van Bol tot Bloem" vertoond. Deze film, die het Centraal Bloembollencomité te Haarlem heeft laten vervaardigen heeft ten doel om, vooral in het buitenland, re- clama te maken voor de Hollandsche bloembollen. De heer N. van der Meer opende de bijeenkomst; hij hoopte, dat hetgeen vertoond werd, op de eerste plaats de kennis van onze bloembollen cultuur zou vermeerderen, maar daarbij ook een avond van genoegen zou schen ken. Wij twijfelen er- niet aan of dit is inderdaad het geval geweest. De film gaf ons te zien het bewerken van den grond, het pooten van de bollen, het bloem bollenland in wintertooi, het ontluiken van de bolgewassen, de bloeiende bollen velden, enz. enz. En dit alles niet droog en zakelijk, maar met aardige intermezzo's, kortom op een wijze, die het toeschouwen Cot een genot maakte. Bijzonder interes sant was het zien groeien van de plan ten, zich zich in enkele seconden ontwik- gelden van een bol tot een bloem. Vervol gens werd in beeld gebracht hot rooien, de bewerking in de schuur, de verzending naar het buitenland, en ten slotte kregen we een kijkje in verschillende groote ste den van Europa, waar de Hollandsche bloemen aan den man gebracht werden. Het muziekgezelschap „Onderling Kunst genot" liet in de pauzen een vroolijk stuk je muziek hooren. De besturen van H. B. G. en Bloembollencultuur kunnen met- vol doening terugzien op een avond, waarop zij aan velen eenige interessante uren hebben verschaft. Brandwaarborg Maatschappij. Vrij dagavond had in de achterzaal van het Patronaat de algemeene ledenvergade ring plaajg, van de vereeniging Onderlinge Brandwaaarborg Maatschappij alhier. De Voorzitter, de heer G. .V. Vergeer opende de vergadering met een woord van wel kom tot de leden en herdacht in zijn ope ningswoord de overleden bestuursleden de heeren D. Dobbe en J. de Vette, die beiden steeds trouw op hun post waren om de belangen der vereeniging te beharti gen. Spr. gaf de verzekering dat hun na gedachtenis bij de vereeniging in eere zal blijven. Door den secretaris werden hier na de notulen gelezen en overanderd vastgesteld. De penningmeester bracht hierna finantieel verslag uit. De exploita tierekening over het jaar 1930 sloot in ontvangst en uitgaaf met een bedrag ad 10.4S5.51. Wegens een plaats gehad heb bende hooibrand kon de rekening niet met een batig saldo sluiten. De balans wees echter een saldo aan van 38.074.93. Hier na volgde het verslag over den toestand der vereeniging. Het aantal nieuw inge schreven leden bedroeg 20, het aantal af geschreven leden 7, het totaal aantal leden op 31 Dec. 1930 bedroeg 571. Aan nieuwe verzekeringen wérd ingeschreven voor 119.750.aan verhoogingen van be staande posten 59.600, alzoo te zamen 179.350.Daarentegen werd afgeschre ven voor 56.450.wegens verlaging van bestaande posten en ook wegens verplaat sing der goederen buiten de gemeente zoo dat einde 1930 het totaal verzekerde be drag was 4.046.795.—. Het laatste uitge geven polisnummer was 1281. In 1930 was het 20 jaar geleden dat de vereeniging werd opgericht. Ter herdenking aan dit feit besloot het bestuur 3 pet. der reeds betaalde premie aan de leden te restituee- ren, wat voor de oudste 'leden een groot voordeel beieekende. dat deze ruim de halve premie, die ze dit jaar verschuldigd waren terugkregen. Op 7 November werd de vereeniging getroffen door een brand, waarvoor ruim 4000.is uitbetaald, het geen door de premie van dit jaar ruim schoots gedekt kon worden. De vereeni ging mag zich dan ook steeds in een ge stadige bloei verheugen, zoodat we hopen dat het jaar 1931 wederom voor de ver eeniging een gunstig jaar moge zijn. De aftredende leden J. Bakker Hzn en J. van der Po.el werden door de leden bij accla matie herkozen en namen de benoeming aan. In de vacature D. Dobbe en J. de Vette werden resp. gekozen de heeren J. Dobbe en A. A. Bisschop. Ook deze hee ren namen onder dankzegging de be noeming weder aan. Bij punt mededee- ling wijst de Voorzitter op het drogen van allerlei voorwerpen bij verwarmingsketels in trekkassen. Dit drogen zonder toezicht kan tot ernstige gevolgen aanleiding ge ven, zoodat het bestuur vertrouwt dat de leden hierop zullen letten. De rondvraag- leverde weinig belangrijks op, waarna de Voorzitter sloot onder dankzegging aan de leden voor de trouwe opkomst sloot. Inwijding. Woensdag 15 April e. k. zal de plechtige inwijding plaats hebben van de nieuwe veilinggebouwen der R. K. Coöp. Tuindersvereeniging „Eendracht maakt Ma-cht" alhier. Aan deze plechtig heid zal voorafgaan een H. Mis, welke te 9 uur wordt opgedragen. VALKENBURG. Gemeenteraadsverkiezing. De verkiezing voor leden van den gemeenteraad, het indie nen der candidatenlijsten, zal hier moeten ge-, schieden op 12 Mei. VEUR Gemeenteraadsverkiezing. Zaterdag en Zondag had in het Patronaatsgebouw de stem ming plaats over de definitieve candidatenlijst voor den Raad van de gemeente Veur. Er werd door 377 leden der R.K. Kiesver- eeniging „De Eensgezindheid" aan de stemming deelgenomen. De uitslag der stemming bracht de volgende definitieve candidatenlijst: 1. F. v. Heiningen, 2. L. C. de Koning, 3. C Weerdenburg, 4. W. B Blonk, 5. Th. H. Raaphorst, 6. A. J. Schrader, 7. A. J. Zand wijk, 8. W. J. van Veen Czn., 9. F. Zuidwijk, 10. A. L. Kins, 11. H. Houthuizen, 12. J. S. de Gier, 13. E. Janssens. WASSENAAR Aanbesteding. Door de N.V. Electrici- teits Maatschappij Wassenaar werd Zaterdag morgen aanbesteed het verbouwen van een deel van het magazijn der Electr. Maatschap pij aan den Sctiouwweg alhier. Ingeschreven werd als volgt: Wed. H. Looyestijn 2721, J. H. Wijgh 2270, Gebr. de Witt 1738, D. Hart 1729, G. F. Verboog ƒ1695, G. van Aken 1686, A. Haspers 1600, allen alhier. Botsing. Op den Rijksstraatweg heeft Zaterdagmorgen een botsing plaats gehad tus- schen een vrachtauto en een luxe auto. Beide kwamen uit de richting Leiden. Voorop reed de vrachtauto, bestuurd door van der H. al hier. Bij het Kerkehout gaf de bestuurder een teeken, dat hij dezen weg wilde inrijden. Dit werd telaat begrepen door den bestuurder van de luxe auto, G. H. uit Aschaffenburg in Duitschland. De auto van van der H. werd aan de linkervoorzijde gegrepen, de auto van H. schoof naar rechts, vernielde een lichtmast, reed daarna over het fietspad en kwam in het struikgewas tot staan. De schade aan dezen wagen was zeer groot, die van de vracht auto licht. Nabij de Maaldrift is Zaterdag een hand kar, geladen met turf, welke werd voortge duwd door H. uit Leiden, aangereden door een auto. De kar ging onderstboven, H. mee sleurend. H. liep verschillende verwondingen op en is per auto naar het ziekenhuis te Lei den vervoerd. Op den Schouwweg had een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door den heer van der W. alhier en een auto, bestuurd door dr. B. de la F. De laatste auto werd be schadigd. Nabij het Ammerslaantje had Zondagavond een aanrijding plaats tusschen twee auto's, met het gevolg, dat een der wagens in den langs den weg liggende sloot werd geduwd. De inzit tenden kwamen er goed af. De auto werd ech ter deerlijk gehavend. Stemming kiesvereeniging. De heden door de R.K. Kiesvereeniging gehouden stem ming voor de definitieve lijst van candidaten voor den gemeenteraad had het volgende re sultaat: 1. G. P -G. van Leeuwen, aftr., 2. J. H. Kimman, 3, G. A. van Leijenhorst, 4, C. C. van der Kroft, aftr., 5. A .L. Rooijakkers, aftr. 6 H .G. Hendriks, 7. L. A. F. Prins, aftr., 8. A Berbee, 9. P. M. Wesseling, 10. L. A. van den Berg, 11. A. te Nijenhuis, 12. H. J. Dieben Uitgebracht werden 458 stemmen. WARMOND Raadsvacature. Door den voorzitter van het Centraal Stembureau is als lid van den Raad dezer gemeente benoemd de heer Th. W. van Niekerk, ter voorziening in de vacature- J. van Moorsel. ZOETERMEER-ZEGWAART. Emmabloem. De Emmabloem-collecte wordt gehouden op Woertsdag 15 April a.s. Bekend mag worden geacht voor welke doeleinden de opbrengst van de collecte wordt besteed. De laatste jaren is het be drag aan ontvangsten achteruitgaande. De bloemenvel-koopsters willen dit nu veran deren en zullen een record trachten te slaan. Het publiek moet daarbij medewer ken en méér dan één dubbeltje geven voor een bloempje. ALKEMADE Geboren: Elisabeth Petronella d. van J Neijman en P. M. Verhaar Petronella Alida d. van A. J. Zandvliet en P. W. Don- gelmans Hermanus Hubertus Simon z. van A J. Schouten on A. M. van Ruiten Jo hannes Cornelis Maria d. van A. van der Drift en A. C. van der Geer. Ondertrouwd: C. Semp jm. 30 j. en J M .van der Star jd. 22 j. N. W. Droogh jm. 25 j. en C. E. Turk jd. 24 j. C. van Hameren jm. 34 j. en A. J. Kennis jd. 24 j. H. Dapper jm. 31 j. en J. Bax jd. 31 j. A van der Meer wed. 54 j. en Chr. J. M. van Rooselaar jd. 55 j. Th. C. Hoogenboom jm. 26 j. en M. A. Verdel jd. 24 j. - M. W. van Noort jm. 29 j. en C. K. Pennings jd. 21 j. Getrouwd: H. C. van Itterzon wed. 54 j en J. J. H. Jansz jd. 55 j. C. A. Roos jm. 24 j. en P. Mol jd. 26 j. Overleden: Pieter Hulsbos 74 j. Ni- colaas Laurentius Rodewijk 79 j. HILLEGOM Werkzoekenden. Bij het correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling ston den 80 werkloozen ingeschreven n.l. 3 tim merlieden, 1 halfwas timmerman, 2 opper lieden, 1 grondwerker, 1 beton timmerman, 1 broodbakker, 1 vr. kantoorbediende en 70 land-, tuinbouw- en bloemistarbeiders. De werkverschaffing eindigt 16 dezer. Ver. Eerste Hulp bij Ongelukken. Gis teravond werd voor de deelnemers de laat ste cursusles gegeven. Dat de lessen met vrucht zijn gevolgd, blijkt wel, daar aan alle cursisten het diploma kon worden uit gereikt. Als bewijs van waardeering ontvingen de beide doktoren H. F. ten Hoopen en dr. J. J. Versluys een souvenir. Ondertrouwd: G. H. van Dijk en A. C. v. Maris. L. H. Bierman en C. Jongbloed. Getrouwd: E. Taylor en A. G. de Wreede. Geboren: z. van E. M. Mans en La- ros. z. van M. Annard en van der Laan. z. van A. G. Teeuwen en Verhaar. d. van T. J. Jansen en Soet. d. van A. S. H. van Bemmel en Thies. z. van B. der Nederlanden en Vooys. Overleden: D. Rusman geb. War merdam vr. 81 j. A. van der Sluis vr. 56 j. LISSE. De bollenvelden. Het Comité Lisse Vooruit maakte Zaterdag per radio be kend, dat de vroege narcissen in vollen bloei staan. Verschillende hyacinthen- velden beginnen mooi te kleuren. Comité Lisse Vooruit geeft weder gratis wandel- kaarten uit, verkrijgbaar in restaurants, lunchrooms, sigarenwinkels en stations. Roodvonk. In de week van 5 tot en n et 11 April zijn binnen deze gemeente 2 gevallen van roodvonk geconstateerd. LEIDEN. Maandag. Jaarvergadering A. R. K. A., in Den Burcht te 8.15 uur. Donderdag. Lichtbeeldenavond R.-K. Vrou wenbond. Kleine Stadszaal, te 8 uur. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentiua- Bibliotheeb, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 April a. s. waargenomen door de apotheek: M. Boek wijt, Vischmarkt 8, Telefoon 552. TER-AAR. Bloemententoonstelling. Deze week werd er een vergadering gehouden in het Café Verhoef te Papeveer, uitgaande van de pas opgerichte Bloembollenver. De voorz., de heer J. Leliveld, opende deze bij eenkomst, met een woord van welkom aan de aanwezige, die nit talrijk waren. Ver volgens zet spr. uiteen, welk doel deze ver gadering beoogt n.. besprekingen te houden en te voeren over de a.s. Bloemententoon stelling. Hierover werd door de leden lan gen tijd gediscussieerd, vooral over den da tum wanneer de tentoonstelling gehouden moet worden, daar dit zeer afhankelijk is van de weersomstandigheden. Op slot van zaken werd er besloten de tentoonstelling te houden op Vrijdag 24 April, tot Maandag 27 April. Deze wordt gehouden in het Café van den heer Verhoef, het centrum van Ter-Aar. De leden hebben vrije toegang, voor niet-leden is de entree 25 cent. Uit sluitend is dit. een Narcis-tentoonstelling. Het aantal inzenders bedraagt 40. Het ligt in he-t voornemen van het bestuur dit grootsch op te werken, en er werd dan ook besloten, de medewerking te vragen van verschillende autoriteiten. De jury zal be staan uit de directie van de „Hobaho". De voorz. dringt er op aan, de diverse standen, smaakvol in te kleeden. De keer Hoogervorst van Lisse zal hieraan mede helpen. eD inzendingen moeten daags van te voren geschieden. Tevens deelt de voorz. mede, dat er door iemand al een medaille is beschikbaar gesteld. Spr. hoopt op na volgers. Verder werd er op aangedrongen, om veel publiciteit te geven van deze ten toonstelling en een circulaire te sturen naar de leden van de ver., met enkele aan wijzingen en bepalingen hieromtrent. Aan het slot gekomen van de besprekin gen, die in zeer optimistischen vorm waren, dankte de voorz. de leden voor hun mede werking en hoopte, dat alles goed moge slagen. De eerste peulen. Door den tuinder Ant. van Emmerik zijn de eerste peulen aangevoerd, die 1.25 per pond opbrach ten. Kooper was de heer J. Koeleman Czn. alhiei'. Het is vroeg. VOORHOUT. Stemming groslijst. De uitslag van de gisteren gehouden stemming in de R.K. Kies vereeniging over de candidaten, voorkomende op de groslijst voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad, is als volgt: Uitgebrachte stemmen: stemdistrict I 242, stemdistrict II: 172, totaal 414; van onwaarde stemdistrict I: 5; stemdistrict II: 1, totaal 6. H J. Oostdam resp. 44 en 20, tot. 64; P. van Nouland: 80 en 70, tot. 150; G .C. Prins L. Azn: 28 en 30, tot 58; F. M. Angevaare: 63 en 30, tot. 93; A. van der Vlugt: 36 en 7, tot. 43; Andr. de Groot: 101 en 104, tot. 205; H. J. Vester 191 en 131, tot. 322; P. L. van der Hulst 169 en 102, tot. 271: J. van Gent: 29 en 13, tot. 42; M. van Dam: 14 en 5. tot. 19; W. van der Ploeg: 38 en 62, tot. 100; L. van der Geer: 128 en 84, tot. 212; H. Bakker: 14 en 5, tot. 19 C van Velzen 17 en 21, tot. 38. Derhalve zijn als no. 6, 7, 8 en 9 gekozen de heeren: H. J. Vester met 322 st. (6); P. L. van der Hulst 271 st. (7); L. v. d. Geer 212 (8); Andr. de Groot 205 (9). Bloembollencultuur. Donderdagavond j.l. vergaderde* de afd. Voorhout van de Alge meene Vereeniging voor Bloembollencultuur in het café „Boerhaave" alhier. De voorz., de heer P. A. van Reisen, opende de vergadering en heette alle aanwezige leden in een kort openingswoord welkom. De secretaris, de heer C. J. Zonneveld, las hierop de notulen der vorige vergadering, wel ke onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens bracht genoemde functionaris zijn jaarverslag uit, waarbij hij in herinnering bracht het overlijden van een nog jeugdigen voorstander van bloembollencultuur, hetgeen hij een zwaar verlies voor de vereeniging noemde. Hij besloot zijn verslag met den wensch, dat het jaar 1931 in alle opzichten een voorspoedig jaar voor de vereeniging en de leden moge wezen. Na gehouden stemming werden de heeren P L. van der Hulst en G. M. Prins, als afge vaardigden en de heeren C. Zonneveld en P. van den Nouland, als plaatsvervangers, voor de 166ste algemeepe vergadering benoemd Aan de orde was de behandeling van den beschrijvingsbrief. Op de rekening en verantwoording van den algem. penningmeester had niemand iets aan te merken en werd deze onveranderd goed gekeurd. Het prae-advies van het Hoofdbestuur op het voorstel van de afd. SchotenVelzen werd zonder discussie aangenomen. Het schrijven van afd. Lisserbroek gaf aan leiding tot discussie, waaraan werd deelge nomen door de heeren W. van der Laan, P. van den Nouland, A. van der Vlugt en den voorzitter. Het voorstel van deze afdeeling wordt zonder hoofdelijke stemming verwor pen. Het voorstel-Heemstede gaf eveneens aan leiding tot bespreking en werd door de ver gadering geaccepteerd. De verdere behandeling van den beschrij vingsbrief ondervond geen moeilijkheden. Nadat de rondvraag was geweest ging men over tot de gebruikelijke verrassing, waarop de voorz. de vergadering sloot. In de te Zuid-Scharwoude gehouden vergadering der Schippers vereeniging „Schutte vae r", heeft de huldiging plaats gehad van den voorzitter mr. H. Smepnge, die gedurende 40 jaar deze func tie bekleedt. Zate-r-dagimiddiag werd onder groote belangstelling de „Eprste Nederla.ndsche Tentoonstelling van bouwmateria len te Maast richt plechtig geopend door den Commissaris der Koningn in de pro-v. Limiburg. HOOGMADE Bekroond. De Bouvier van den heer Theo Bosman behaalde op de hondententoonstelling te Delft drie eerste en vijf «peciale prijzen. Kiesvereeniging Bij de gisteren gehou den stemming voor no. 1 op de candidatenlijst voor lid van den gemeenteraad zijn er 274 st. uitgebracht, waarvan 3 van onwaarde: Mej. J. BosmanGroenendijk 2, C. 'W. Lieverse 145, L Lieverse 8, C. W. Lieverse 145, L. Lieverse 8 H .C. v. d. Meer 3; P. v. Ruiten 84, Jac. v. d Star 2, J. C. v. Tol 4 en D. de Vette 23, zoo- da* gekozen is de heer C. W. Lieverse. Op Zondag 19 April zal op dezelfde wijze worden gestemd voor no. 2. St. Deues Dedit"Deze vereeniging hield een propagandavergadering in de zaal van den heer Opdam. Uitgenoodigd was o.a. bestuur en leden van den L. T. B. De voorz. van St. Deus Dedit opende de vergadering met gebed, heette allen hartelijk welkom, inzonderheid den heer Salman, den spreker van dezen avond 'en het bestuur en leden van den L. T. B. De voorz. zette uiteen, waarom het bestuur en le den van den L T. B. waren uitgenoodigd, en stelde het op hoogen prijs, dat ze aan die uit- ncodiging gehoor hadden gegeven. De rede was deze, dat wij aangewezen zijn om in de naaste toekomst samen te werken, en ten tweede, er nog nog velen zijn die niet weten waf de bond beoogt en hem daarom verkeert beoordeelen en veroordeelen. Daarna verkreeg de spreker, de heer Sal man, het woord, die op duidelijke wijze uit eenzette, de vroegere toestanden. Eeuwen gele den waren de arbeiders ook goed georganiseerd nog beter als nu; maar later is die band ver flauwd. Maar sinds de Rerum Novarum, is er weer krachtig aan gewerkt, wat dringend noo- dig was, hetgeen spr. nader uiteenzette. De heer Salman oogstte veel bijval bij het einde van zijn rede. De voorz. onderstreepte de woorden van den spreker. Daarna was er gelegenheid om van gedach ten te wisselen of vragen te stellen, waarvan de heer L. Hoogeveen gebruik maakte, die erop wees, dat de spr. gesproken had, alsof er geen boeren meer waren. De heer Salman wees hem er echter op, dat hij heel geen personen ge noemd had, maar wel verkeerde ideeën had besproken. Daar niemand meer het woord ver langde nam de voorz. het woord, de hoop uit sprekend, dat de leden van den L. T. B., die hier aanwezig waren, het gesprokene voor zich zouden uitwerken, en dat het dan ook in de naaste toekomst gemakkelijker zal gaan om samen te werken. Hij hoopte dan ook, dat deze vergadering moge strekking tot groei en bloei van beide organisaties en tot zegen van onze parochie. De voorz. van den L. T. B., de heer P. L. Zwetsloot, dankte het bestuur van St. Deus Dedit voor deze uitnoodiging en zegde al zijn medewerking toe. Hij hoopte dan ook, dat beide bonden in de naaste toekomst gezel lig zullen samenwerken tot heil der parochie. KATWIJK AAN DEN RIJN Botsing. Aan den Noordwijkerweg kwa men twee auto's, van heide richting één, die elkaar passeeren zouden, wat ook gemakkelijk kan op dezen goeden verkeersweg, ware het niet dat no. 3, de motorrijder A. Atsma. op dezelfde plaats ook nog wilde passeeren met zijn motor met zijspanwagen, waarin zijn echt- genoote zat. De motor raakte juist het ach terwiel van de auto van den heer F. K. te Den Haag, met het gevolg, dat de motor met zijspan over den kop ging, de bijna droge sloot over en weer in het teelland terecht kwam. Mej. A. kwam er tamelijk goed af. Niet zoo goed de heer A„ die na onderzoek door een dokter, die spoedig ter plaatse was, nogal gewond bleek te zijn, voornamelijk in wendig. Overbrenging per ziekenauto naar een ziekenhuis werd noodig geoordeeld, het geen daarna geschiedde. KATWIJK AAN ZEE Ongeluk op een motorlogger. Zaterdag morgen kwam het bericht binnen, dat de log- gerscbipper, Arie van der Plas, aan boord van den motorlogger K.W. 149, een ongeluk had gekregen. Van der P. is bekneld geraakt tusschen de motorwinch en is aan de gevol gen overleden. De overledene was 31 jaar oud en laat een vrouw met één kindje na. Naar wij vernemen is het stoffelijk overschot in beslag genomen. Gewijzigde Zondagsheiliging. In den Raad van Januari 1927 werd besloten dat het publiek voortaan op Zondag geen gebruik meer mocht maken van de gemeentelijke V'. 'C 's en rijwielbergplaats. Het heette toen „een Kievereeniging. Vrijdag vergaderde de R.K. Kiesvereeniging bij J. v. d. Hulst te Oud- Ade. Omstreeks 8 uur opende de voorz. op de gebruikelijke wijze de vergadering. De notulen van de vorige vergadering leverden nogal eeni ge moeilijkheden op. De heer J. Opdam zou gaarne aanvulling zien, aangaande de door hem gedane mogelijke voorstellen. De voorz. zou voor verdere aanvulling zorg laten dragen. Vervolgens punt 3 der agenda, bevattende de ingekomen candidatenlijsten. In totaal wa ren er 2 lijsten ingekomen en wel een voor den heer v. d. Geest en een voor den heer Pen nings. Beide heeren waren aanwezig, en op de vraag van den voorz. zegden beiden hun toe stemming bij event, verkiezing toe. Tevens ver klaarden beiden schriftelijk, dat zij bij event, voorkeurstemming geen candidatpur zouden aanvaarden. De heer Opd->m maakte de juiste opmerking, dat een reser,. candidaat wel wat weinig was. Het meerendeel der vergadering stemde hiermee is. Besloten werd nog twee candidaten als re serve op de groslijst te plaatsen en wel de hee ren J. Opdam en Dusseldorp. Vervolgens werd besloten op 26 April a.s. stemming te houden voor de groslijst, bij J. v. v d. Hulst te Oud-Ade. Het punt rondvraag, bracht nog eenige on belangrijke besprekingen, welke naar genoegen werden besloten. Tot slot werd er nog een reclame-commissie benoemd, welke voor de a.s. gemeenteraads verkiezing een uitgebreide reclame-campagne z§l voeren. Om een begin te maken werd er een collecte gehouden, welke een verrassend totaal opbracht. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorz. te ruim 10 uur, met gebed, deze belangrijke vergadering. 0EGSTGEEST. Gym.vereeniging 0.G.A.V, Genoemde vereeniging hield Vrijdagavond haar jaar vergadering. onder groote belangstelling. Dc voorzitter, de heer A. T. Kraan, heette bij opening alle aanwezigen harte lijk welkom op deze eerste jaarvergade ring Aan het gemeentebestuur en verder allen, die op eenigerlei wijze hun mede werking in het afgcloopen jaar gaven, bracht spreker zijn dank. De notulen wer den goedgekeurd. De secretaris, de heer C. Donk, bracht zijn jaarverslag uit, waarvoor hij een ap plaus der vergadering had in ontvangst te nemen. Het ledental bedraagt thans 338. De penningmeesteresse, mej. Singeling gaf een financieel overzicht, Inkomsten f 614.05. Uitgave ƒ573.99. Batig saldo 67.06. De periodiek aftredende leden mevr. dr. Timmermans en de heer J. C. Donk wer den met alg. stemmen herkozen. Een kleine wijziging in het huishoudelijk reglement werd zonder bespreking goedge keurd. Door den heer de Troye werd een door hem samengesteld lied voorgedragen en als clublied aangenomen. De rondvraag leverde niets belangrijks op. Burgemeester van Gerrevink met zijn echtgenoote kwamen daarna ter vergade ring en werden met een „lang zullen ze le ven"' begroet. Het vaandel der oude fanfare „Crescen do", hetwelk aan de vereeniging was ge schonken, en door mevr. Wagemans op keurige wijze was gerestaureerd, werd door burgemeester van Gerrevink onthuld, waarbij Z.E.A. een toespraak hield. Onder leiding van den heer de Troye voerden eenige jongens vrije en orde-oefe ningen uit, terwijl eenige meisjes onder lei ding van den heer Bouwmeester zeer verdienstelijke oefeningen met pianobege leiding te zien gaven. Een voordracht „Oud en Nieuw", op de vereeniging betrekking hebbende, ontlokte een dankbaar applaus. Zeer voldaan gingen allen daarna huis waarts. Gemeenteraadsverkiezing. Gisteren had de stemming plaats voor No. 2 van de officieele Roomsche lijst. Uitgebracht 278 stemmen, waarvan een blanco. A. J. Dof- ferhof 4A. Driesseu 0L. v. Eisen 1A. H. v. d. Hulst 4; B. J. M. Kortmann 172; J. H. Kuyken 3; C. P. J. Paardekooper 87; J. W. v. d. Post 0; J. Smit 1J. A. Ver kuilen 5. Zoodat gekozen is de heer Kort- RIJPWETERING Kiesvereeniging. De uitslag van de giste ren gehouden stemming voor de groslijst van candidaten voor den gemeenteraad is als volgt: Uitgebracht 17 steramen, waarvan 10 van on waarde. Van de geldige stemmen werden uitge bracht 147 op den heer P. Heemskerk, 44 op den heer J. Th. Juffermans, 39 op den heer H. v Rijn, 8 op den heer R. G. Straathof en 84 op den heer S. Strijk, zoodat als no. 1 op de lijst komt de heer P. J. Heemskerk, als no. 2 de heer S. Strijk. Over de nos. 3, 4 en 5 wordt de volgende week Zondag gestemd. Het stem bureau houdt alsdan wederom zitting in 't café Rustoord van 8 uur v.m. tot 1 uur n.m. R0EL0FARENDSVEEN. „Van Bol tot Bloem". Vrijdagavond werd in de St. Pancratiuszaal vanwege de plaatselijke afdeelingen van het H. M. G. en de Ver. voor Bloembollencultuur de

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2