UIT DE OMGEVING FAILLISSEMENTEN WOENSDAG 8 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Meisje in brand geraakt Gisteren is in de 1ste van Swindenstraat te Amsterdam een 21-jarig meisje, toen zij in de keuken van haar woning het gasfor nuis aanstak, in brand geraakt. Zij rende de straat op, waar een voorbij ganger de vlammen doofde. Met zware brandwonden is het slachtoffer naar het O. L. Vrouwegasthuis vervoerd. Heidebrand te Stiphout. Te Stiphout woedde een heidebrand, die een perceel heide in vlammen deed opgaan. De verbrande oppervlakte kon tot een hal ve hectare worden beperkt, dank zij de ac tiviteit eener groep blusschers. Brand in een schip te Win schoten. Hoogswaarschijnlijk veroorzaakt door broeiing, ontstond gistermiddag brand in het ruim 100 ton metende, met suiker gela den schip, toebehoorende aan K. Dol, wo nende te Emmen-Compascuum, welke laat ste afwezig was. De brandweer was vlug aanwezig en een deel de"r lading werd in de te dempen Oosterhaven geschept, terwijl verderè uitbreiding met één slang we I'd voorkomen. DE N.V. „WlKUNA" GELIQUIDEERD. De directeur met de Noorderzon verdwenen. Zooals bekend, was sinds eenige jaren te Amsterdam de N.V. „Wikuna" gevestigd, welke zich voornamelijk bezig hield met het verkoopen op afbetaling van zgn. Wi kuna breimachines. Aan de koopers van deze machines werd voorgespiegeld, dat zij daarmede groote winsten konden behalen. In de praktijk echter kwam het er in de meeste gevallen op neer, dat alleen de fir ma voordeel had van deze transacties en dat de koopers opgescheept bleven zitten met de machines, waarmee zij niet veel konden uitrichten. Zeer vele klachten bereikten hierover reeds de politie en justitie, doch nooit is door de justitie ingegrepen. Over het alge meen bewaarde men een diep stilzwijgen over de praktijken van de firma „Wikuna" en zoodoende waren vele aspirant-koopers niet in de gelegenheid zich van te voren te vergewissen van de juistheid der voorspie gelingen, hun door de firma gedaan. Met het gevolg, dat de N.V. Wikuna zeer veel eenvoudige lieden zand in de oogen strooi de en geregeld belangrijke bedragen op streek van menschen, die het geld nauwe lijks konden missen doch die zich door het aanschaffen van een breimachine een rui mere broodwinning meenden te kunnen verschaffen. Thans is echter, naar „Het Volk" ver neemt, de directeur van deze fraaie onder neming, een zekere Basilius die echter slechts een strooman was voor den eigen lijken eigenaar, een geboren Duitscher, WittichKunau genaamd met de Noor derzon verdwenen. Aan het huis, op het Frederiksplein, waarin de onderneming ge vestigd was, is een bord aangeslagen waarop te lezen staat, dat de N.V. geliqui deerd is. Het personeel is de vorige week ontsla gen en het in de kas aanwezige geld heeft de heer Basilius meegenomen. Achtergelaten is slechts een groote hoe veelheid drukwerkjes, o.a. reclameboekjes. Blijkbaar heeft dus de N.V. haar werkzaam heden voorgoed gestaakt. De kans dat zij, die nog geld van de firma „Wikuna" te vor deren hebben, dat inderdaad ook zullen ontvangen, moet, gezien de omstandighe den, als uiterst gering worden beschouwd. De justitie heeft nog niet ingegrepen en wanneer zij dit doet, is het zeer de vraag of de heer Basilius, die naar Duitschland vertrokken zou zijn, nog te achterhalen is en of deze dan nog in het bezit zal zijn van de gelden. Gisteren zijn in den loop van den dag door de posterijen nog vele postwissels en postpakken bestemd voor de N.V. „Wiku na" ontvangen. De postwissels zullen door den dienst der posterijen aan de afzenders worden geretourneerd. Hetzelfde zal waar schijnlijk gebeuren met de postpakketten. Wat er zal gebeuren met de giro-over schrijvingen van hen, die met de N.V. in verbinding hebben gestaan, is nog niet be kend. Iemand, die van den stand van zaken op de hoogte was, heeft verzekerd, dat de „Wi kuna" ongeveer vier a vijfduizend slachtof fers heeft gemaakt in heel Nederland. Deze menschen zijn door deze firma ernstig ge dupeerd en blijven nu zitten met een vrij wel waardelooze breimachine en zonder af zetgebied voor hun producten. Eenige leden van het ontslagen perso neel zouden voornemens zijn om op eigen gelegenheid eenzelfde onderneming op te richten. Mocht dit gerucht waarheid bevat ten, dan zal men goed- doen, alvorens op aanbiedingen in te gaan, zich in verbinding te stellen met de Centrale Recherche, die over alle gegevens beschikt. De tol te Jutfaas. In den avond van den Tweeden Paasch- dag is opnieuw een aanval op den tol te Jutfaas gedaan. Men was daarop nu niet voorbereid, zoodat er een groote wanorde ontstond. Er waren slechts twee man poli tie en de burgemeester van Jutfaas was op dat oogenblik niet ter plaatse. Op telefo nisch bericht is hij onmiddellijk gekomen, na teiefonisch opdracht te hebben gegeven den tol open te stellen. Opgescho ten jongens gedroegen zich zeer baldadig en zagen zelfs kans, een tolboom uit zijn scharnieren te lichten. De burgemeester heeft politiehulp uit Utrecht gevraagd, waarna de verkeersbri- gade uit Utrecht is gekomen en met behulp van de gummistok een einde aan de wan orde heeft gemaakt. Enkele koffiehuizen werden door de politie gesloten. Er zijn verscheidene proces'sen-verbaal opgemaakt. Het smokkelbedrijf aan de Duitsche grens. Ondanks de strenge grensbewaking en de verzwaarde straffen der betrapte smok kelaars door Duitsche rechtbanken opge legd, beleeft de smokkelarij aan de Duitsch- Nederlandsche grens een tijd van hoogcon junctuur, als in de na-oorlogsjaren 1922 en '23. Bijna eiken nacht worden belangrijke aanhoudingen gedaan, waarbij groote hoe veelheden waren den douanebeambten in handen vallen. Zoo hielden Duitsche kom miezen in Kaldenkirche een vrachtauto aan, beladen met 500 pd. frauduleus inge voerde koffie. Wagen met lading werden in beslag genomen, de chauffeur kreeg, nadat proces-verbaal tegen hem was opgemaakt, de vrijheid terug. In Straelen werden een drietal smokkelaars aangehouden, waarvan er twee met achterlating van hun waren wisten te ontsnappen. In beslag genomen werden 41 K.G. koffie, 21 K.G. tabak, 6100 sigaretten, 100 K.G. tarwemeel, benevens kleinere hoeveelheden cacao, sigaretten papier en thee. Geregeld worden de in be slag genomen waren per auto naar het bin nenland vervoerd, om daar verkocht te worden. Zijn vader mishandeld. Na een woordenwisseling over oude kleeren heeft Zondagavond de 17-jarige D. te Doetinchem zijn vader met een mes een ernstige wonde in den rug toegebracht. De dader is gearresteerd, doch later weer op vrije voeten gesteld. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Acht en twintig gewonden bij auto-ongeval. Een ernstig a irtobusongeval vond Maan dag bij St. Etienne plaa-ts. Een autobus, waarin achtentwintig personen gezeten waren, kwam in botsing met een tramwa gen en werd geheel vernield. Alle inzitten den werden gewond, van. wie sommigen door hout en glassplinters tame'ijk Licht, doch anderen zoo ernstig, dat zij in levens gevaarlijken toestand in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Vader met zijn kinderen verbrand. Uit GallApolds (Ohio) wordt gemeld, dat in een houten hu-t aan den oever van de Ohio een vader met zijn kinderen levend is verbrand. Grocte branden. Het dorp Bohnenburg aan de Elibe in de provincie Hannover is door een grooten brand geteisterd. Tien met stroo bedekte woonhuizen zijn met de daarbij behoorende schuren en stallen afgebrand. Groote oog&t- voorraden zijn verloren gegaan. Te Cardiff heeft Zateraag een zeer hevi ge bra<nd gewoerd in de gebouweai van Cross Bros Ltd. De gebouwen liepen groo te schade op, maar de brandweerlieden slaagden er ten#lotte in, het vuuir te blais- eohen. Een grondverschuiving in Zwitserland. Naar het W. B. uit Luzern meldt, is aan de ALpnaohtersee, een uit-ooper van de Vierwaidisibaedtersee, een rotsmassa van 30.000 vieirk. m. in het water gestort. De daardoor veroorzaakte golfslag was zoo hevig, dat het water op verschillende plaat sen over de Sbaatstrasse sloeg. Op ander- hal'ven km. afstand waren de go.ven nog ruim een meter hoog. Eenige vrachtboot? *i werden vernield. Een aardverschuiving in Frankrijk. Naar draadloos uit Avignon gemeld wordt heef t bij Beda-rieux een aard verschui ving plaats gehad, waardoor een opper vlakte van 20 heets door aardmassa's werd bedolven. Menschenlenvens gingen niet verloren. VERWOEST MANAGUA. Zal de stad heropgebouwd worden? Naar uit Managua wordt gemeld, is het nationaal congres van Nicaragua, bijeenge komen, om over de mogelijkheid van een heropbouw der hoofdstad te beraadslagen. Volgens een mededeeling van den „Ti mes'-correspondent zijn tot dusver 975 dooden geborgen. Gisteren zijn onder de puimhoopen van een huis twee kleine jongens levend te voorschijn gebracht. Een vol-e week zijn deze kinderen onder de ruine van hun onderlijk huis bedolven geweest. Men vreest helaas, dat de kleinen ten gevolge van den doorstanen angst het verstand verloren hebben. Verdwenen ex-burgemeester van Dinant. Eenigen tijd geleden was de oud-burge meester van Dinant, de heer Bribosia, tot groote ongerustheid der zijnen, plotseling spoorloos verdwenen. Men heeft hem thans teruggevonden en wel te Lyon, waar hij verdwaald was tenge volge van algeheel geheugenverlies. Vijfvoudige moord in Joegoslavië. Tn den nacht van Zaterdag op Zondag is in het gehuoht Karnnira bij Marburg in Slo venië een vijfvoudige moord gepleegd. De boer Alois Dobah, zijn 70-jarige zuster, zijn twee volwassen dochters en zijn zesjarigen zoon, werden door een onbekende met een bijl gedood. Het gelukte den dader in het donker te ontkomen zonder te zijn herkend. Men vermoedt, dat hij zioh in het bezit van een groote som gelds wilde ste len, welke zioh, naar hij wist, in het bezit van den boer bevond, die zoo juist zijn oogst had verkocht. MONUMENT KARD. MERCIER. De inhuldiging van het monument ter gedachtenis aan kardinaal Mercier, dat in den tuin zal komen te staan van het hoo- ger instituut voor wijsbegeerte te Leuven, waarvan wijlen de kardinaal een der meest eminente profesoren is geweest, is defini tief vastgesteld op Donderdag 7 Mei a.s. Een academische zitting zal gehouden worden in de miiversiteitshallen. Als spre kers zu-lon optreden Z. Em. kardinaal van Roey, de rector magnificus van Leuven, mgr. dr. Ladeuze. prof. dr. M. de Wulf, van. de Leuvensche alma mater, prof. dr. Frans Roels, va.n de rijksuniversiteit van Utrecht, prof. dr. Peter Goffey, van de national university of Ireland, mgr. Juan Zaragueta, van de koninklijke academie van Spanje, Jacques Maritain, van het insta/buit cathlique te Parijs. KATWIJK. Werkverschaffing. De werkverschaf fing door de gemeente, in verband, met de geheerscht hebbende werkeloosheid, zal Zaterdag a.s. beëindigd worden. Gevonden voorwerpen. Een rozen krans en een glacé handschoen. Inlichtin gen bij de politie. LISSE. Electrificatie stoomtram. Ingevolge art. 7 der onteigeningswet lig gen ter gemee»t *cretarie, alhier, tot en met 27 April l9ïH~ ter inzage de stukken, bedoeld in art. 6 der Onteigeningswet, be treffende verbouwing van den stoomtram weg HaarlemLeiden in electrischen tram- wee. Naar wij vernemen heeft er in de ge meente Lisse geen verandering plaats van de route der tram en wordt niets binnen deze gemeente onteigend. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Betaaldwerd voor tul pen per dozijn: uit de koude kassen: Cou leur de Cardinal f 0.54—0.58, La Reine Max f 0.400.44, Couronne d'or f 0.600.64, Ru bra Max f 0.40—0.44, La. Reine f 0.30—0.33, Pelikaan f 0.60—0.65, Ibis f 0.44—0.50, Fla mingo f 0.40—0.46, Pr. van Oostenrijk f0.40 0.44, Witte Valk f0.600.65, Cram. Bril l-ant f 0.30—0.34, Theeroos f 0.40—0.44, Mr. v. d. Hoeff f 0.70—0.76, Murillo f 0.29—0.35, King of the Yellow f 0.60—0.65, Grand due f 0.560.60, Copland f 0.440.48, Parma f 0.400.48, Witte due f 0.300.34, Rijzende Zon f 0.70—0.74, Fred Moore f 0.3S0.42, Mac Kinley f 0.440.49, Krelage f 0.55 f 0.60, Proff. Rauwenhoff f 0.500.54, San ders f 0.400.46, Vict. d'Olivierre f 0.50 0.55, William Pitt f 0.480.52, Bartigon f 0.500.55, Elisabeth f 0.600.66, La Notre f 0.540.61. Narcissen per 100: Golden Spur fl.90—2.10, L. Koster f 1.40—1.60, Sion f 0.90 1.20, Victoria f 2.102.40, Sir Watkin f 2 2.20, Emperor f 1.601.80, Lucifer f 0.S0 1.Ornatus f 0.600.70. Annemonen per dozijn f 0.240.27. VOORSCHOTEN. Een tooneeluitvoering. De damesitoo- neelvereeniging „Bemadette" gaf gister avond eene tooneeluit voering in het R'.K. Vereeniging&gebouw. Ten tooneele werd op gevoerd het tooneelspel getited: „De twee de Moeder", een tooneelspel in vier bedrij ven en „De erfenis", een kluchtspel. De jeugdige tooneellisten waren goed rolvast-, spee den zeer goed en hebben de be-zoekers uitstekend gamuseerd. Aan he-t einde va-n den avond sprak de zeereerw. heer P. Mey er, pastoor, een welverdiend woord van dank, waarmede deze feestavond werd ge sloten. VOORHOUT. Kiesvereeniging. Het bestuur van de R. K. Kiesvereeniging „Eensgezindheid", alhier, heeft een spoedvergadering opgeroe pen van leden ter behandeling van artikel 26 van het Reglement. Deze vergadering heeft plaats in het Patronaat hedenavond om 8 uur. Naar wij vernemen is bij het bestuur een schrijven ingekomen, behelzende actie te gen de verkeerde toepassing van art. 26 van het reglement. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Donderdag 9 April a.s. des na middags om kwart voor zeven uur, ter be handeling van de navolgende punten: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken en mede- deelingen; 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, tot het instellen van beroep tegen den aanslag der gemeente in de grondbelasting 1931, en tegen herschatting in verband met die belasting; 4. Benoeming van 3 leden der Schattingscommissie, als bedoeld bij de wet op de Rijks inkomsten belasting, wegens periodieke aftreding der leden W. v. d. Laan, J. H. v. d. Voet en P. L. v. d. Hulst; 5. Voorstel van Burgemees ter en Wethouders tot wijziging der be grooting, dienst 1930; 6. Voorstel van Bur gemeester en Wethouders, tot wijziging der huurbedragen van de gemeentewoningen aan de Hoofdstraat; 7. Voorstel van Bur gemeester en Wethouders tot vaststelling van eenige pensioengrondslagen; 8. Voor stel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan eener procedure inzake de in ning abonnementsgelden der waterleiding; 9. Schoolgeldreclames. Geboren: Hermanus Joseph, z. van C. Bax en G. Hoek. Joseph Adrianus, z. van C. Bax en G. Hoek. Cornelis Fran- ciscus, z. van J. A. Zuidhoek en M. van Stijn. Gotlieb Friedrich Wilhelm, z. van G. F. W. Lübbert en C. W. Meijer. Ondertrouwd: A. van der Voort 27 j. te Noordwijkerhout en A. C. Hekker 24 j. te Voorhout. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Aanwezig alle leden behalve de heer S. J. Weststeijon, Wethouder. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en zonder op- of aanmer kingen vastgesteld. De Voorzitter doet o. m. mededeeling van de navolgende ingekomen stukken. Schrijven van den heer S. J. Weststeijn, waarbij deze als lid van den Raad bedankt. Schrijven van den heer Chr. Schild, waarin deze meedeelt, zijn benoeming tot lid van den raad niet aan t-e nemen. Van den heer H. Bakker is een allerzon derlingst adres ingekomen, waarbij deze vrijstelling van de verLiehitingsbeLa-sbiing vraagt. Onder hilariteit wordt ddit adres voor kennisgeving aangenomen. Mededeeling wordt gedaan van het pro cesverbaal van de opneming van kas en boeken bij den gemeente-ontvanger, zoo mede- van het daarvoor ingekomen rapport-. Op voorstel van B. en W. wordt een adres van de gemeente Araemuiden inzake wijziging van art. 19 der L. O. wet voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter deelt mede dat in overleg met de diaconie der Ned. Herv. gemeente, Marina Schellingerhout voorloopig voor den t-ijd van drie maanden opgènomen is in het, gesticht Va-lkemheide. De vrouw van Sohellingerhout is zoo als men weet gestorven. Sohellingerhout wa.s toen zelf ernstig ziek, werd door zijn fami lie in huis genomen De familie heeft zioh ook nog over Cor nelis ontfermd, Mari-ua bleef echter onver zorgd achter. Ten einde raad ia Marina door de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente geplaatst in het gestioh-t Valken-heide, op voorwaarde, dat de gemeente de helft in de kosten zou bijdragen. De raa-d besluit de- helft van de kc-sten bij te dragen. De bedoeling is de vader van Ma-rius uit de ouderlijke macht ontheven te krijgen, zooda-t de verdere zorg voor Marius door den Staat zal plaats hebben. Van Ged. Staten in de provincie Zuid- Holland is een schrijven ingekomen, waar bij medegedeeld wordt, dat aan de stich ting Drinkwaterleiding de drie gemeenten vergunning is verieend, voor de oprichting en het- hebben van een bedrijf t-ct distri butie van water. Voor het leveren van wa ter in de gemeenten Wouibrugge en War mond zal de stichting nog een afzonderlijke aanvrage moeten indienen. Het Molenpad. Punt 3 der agenda. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. met de eigenaren van het Molenpad een conferentie hebben ge had inzake de overname van het Mo lenpad door de gemeente. Het resultaat is geweest, dat de eigenaren bereid zijn de kosten va'lende op de overdracht te beta len. De raad besluit daarna op voor-stel van B. en W. tot overname van het Molenpad. Punt 4. Voorstel va-n B. en W. tot ver bouw van de onderwijzers-woning. Van het hoofd der school is een schrij ven ingekomen, waarin deze ver-zoekt enkele verbeteringen in zijn woning te willen aanbrengen. Hij is wel bereid om als de verbeteringen wor den aangebracht, per jaar 25 meer huur te gaan verwonen. B. en W. stellen voor tot verbouwing over te gaan, en de huur van de woning met 6 pOt. van de te maken kost-en te ver- hoogen. De heer Disseldorp vindt het niet goed, om in een tijd van malaise een woning te gaan verbeteren. Bela-stingverhooging dient in dezen zorg- vo'le-n tijd vermeden te werden. De vorige hoofden hebben het met deze woning moe ten doen, en het tegenwoordig hoofd kan dit eveneens we'. De heer van Tol is het gedeeltelijk met dén heer Disseld-ono eens. De hee-ren Compeer en van der Knijff vin den dat- er tegen een dergelijke regeling niets is. Nadat over het voorstel nog even van gedachten gewisseld wordt-, besluit de raad tot verbouw van de woninr overeen- koms-tg het voorstel van B. en W. De heer Disse-ldocp wil geacht worden te hebben tegengestemd. Bouw van een nieuwe brug. 5. Voorstel van B. en W. tot bouw van een nieuwe brug in de Woudschendijk. De voorzitter deelt mede, dat bij bes-luit van ged. staten d.d.' 9 Jan.Fbr. 1931 het besluit Yan dat ooi ege d.d. 26 Aug. 1929 gs. No. 95 waarbij aan B. en W. van Rijn- zaterwoude uit kraehte van de verordening voorziening in scheepvaartbelangen ver gunning werd verleend tot demping van het Joost Stoliengat, is ingetrokken. B. en W. zijn van meening dad er zoo spoedig mogelijk iets moet gebeuren, de thans bestaande brug is zoo slecht, dat op den duur ernstige ongelukken niet uit kun nen blijven. Gaarne wil het college thans van den raad weten wat- voor brug er moet komen, een vaste brug is niet gewenseM, deze moet op zijn minst 60 cM. uit het water komen. De heer Compeer vind dat ged. staten het gemeentebelang tegenover de belangen van enkele particulieren op den achter grond hebben gesteld. De heer Disseldorp zegt dat deze kwes tie indertijd genoeg besproken is, en s-ot- som is dat de gemeente het loodje moet leggen. De heer Bik vraagt of de wijdte van de brug groot genoeg zal worden. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer van Tol vraagt of het niet meer mogelijk is de oude brug te herstellen. Ieder jaar dat ze nog mede gaat is er een. De Voorziit-er zegt dat herat-ellen niet mee-r doenlijk is. De raad besluit daarna met algemeene stemmen tot het bouwen van een valbrug. B. en W. kunnen nu den opzichter opdra gen de noodige teekemngen in gereedheid te brengen, opdat in de volgende vergade ring een definitief besluit kan worden ge nomen. Op voorstel van B. en W. besluit de raad tot wijziging van de begrooting dienst 1930 en 1931. De Voorzitter deelt nog mede dat ged. staten de rekening va-n den daenst 1927 goedgekeurd hebben. De Voorzitter deelt nog mede dat de stemming voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad is bepaald op 10 Juni a.s. Bij de rondvraag brengt de lieer van Tol het kroozen van de sloot liggende langs den Woudschen dijk nog ter sprake. Voorts dringt de heer van Tol nog op spoedige verplaatsing van de borden bij het Nutsge- bouw aan. De Voorzitter zegt dat reeds eenige we ken geleden opdracht aan den timmerman is gegeven. De heer Bik zou gaarne eenig toezicht hebben bij het baden in het Braassemer- m-eer. De Voorzd/tt-er zegt dat dit niet deen- lijk is, aangezien het op particulier terrein geschiedt en ver genoeg van den openbaren weg gebeurt-. Gemeenteraadsverkiezing. Voor de verkiezing van leden van den Gemeente raad is door de C.-H., de A.-R. en de libe ralen de volgende candidatenlijst opge maakt-: 1. J. A. de Bruin (C.-H.), 2. P. Jan sen (A.-R.), 3. C. van Tol (lib.), 4. W. Dor- repaal (lib.), 5. J. de Rijk Han, 6. W. van Iperen, 7. E. Geertsema. LEIMUI DEN. Gemeenteraadsverkiezing. Door de A.-R. Kiesvereeniging zijn voor de a.s. ver kiezing van leden voor den Raad de vol gende candidaten gesteld: 1. J. van Dam, 2. P. Rietdijk, 3. Ph. Muijs, 4. Ad-r. Treur, 5. K. Duijser. W0UBRUGGE. In een sloot geraakt. Dinsdagmorgen kwam de heer R. met zijn rijwiel van Lei den met een zware koffer op de lastdrager. Bij het passeeren van een auto op de smalle weg van Hoogniade, raakte hij in het rulle grint en reed- in volle vaart de tochtsloot in. Gelukkig kan hij zich zelf we der redden. Het Fanfarecorps. Ons plaatselijk fan farecorps „Harmonie" deed de laatste tijd treurmarschen hooren, voortkomende uit omstandigheden, zooals het geregeld af vloeien van leden door vertrek enz. en dientengevolge geen voldoende financiën. Uit de j.l. gehouden bestuursvergadering kunnen wij o.m. thans mededeelen, dat het corps het hoofd weer opheft en met goeden moed opnieuw zal beginnen. Dit is moge lijk geworden, doordat het er in geslaagd is het ledental op te voeren tot 20. Nu is het voornemen om dezen zomer veel open luchtconcert-en te geven, om zoodoende de liefde voor de muziek bij het publiek te vergrooten, waarbij het corps dan rekent op eenige vergoeding door de luisteraars door zich als donateur op te geven en ook de bus niet te vergeten. Wij hopen, dat het corps hierin zal slagen, opdat ons historisch dorp, zoo schoon gelegen en rijk aan na tuur, land- en watersport, uit kan komen met een muziekcorps dat er mag zijn. Te meer omdat het dit jaar zijn 25-jarig be staan zal mogen vieren. WARMOND. Gevestigd: J. de Lange van Lei den. A. M. H. Koopman van Leiden. A. H. Elstgeest van Anna Paulona. A. M. Munster van Leiden. J. J. van Iterson van Oegstgeest. M. H. Handel van 's Gravenhage. P. S. van Rijn van Wou- brugge. M. de Brabander van Voor hout. H. A. van Leeuwen van Oegst geest. C. Mierremet van Aalsmeer. C. Janzen van Leiden. H. M. A. van Dam van Leiden. C. van Haastrecht van Al kemade. Th. Borst van Leiderdorp. Vertrokken: J. Feenst-ra naar Voor hout. P. G. Moerkerk naar Haarlem. M. Kluth naar Leiden. J. P. Stuart- naar Leiden. E. T. v. d. Berg naar Nieuw- veen. P. L. Polderman naar Voorst. A. J. Prager naar 's Gravenhage. M. S. Lindeman naar Haarlem. J. Mink naar Zandvoort. Geboren: Cornelis Adrianus, z. va-n P. van Schagen en C. M. Vink. Adriana- Maria, d. van C. J. de Vroomen en P. M. Schulte. Lambert, z. van G. Ravensber- gën en L. A. Nieuwenhuis. Simon, z. van W. Ciere en C. S. Hollebeek. Wikje, d. van J. H. F. Elzink en M. Cats. Gehuwd: A. Nieuwehuis 25 j. en H. Kok 28 j. Overleden: Johanna Sikking 75 j. A. H. Koopman 10 mnd. Uitgesproken: J. Roodenburg, koopman, Le i de n. Cur. mr. L. Spreij, Leiden. Mijn oude vriend, de ontdekkingsrei ziger, die zoo juist is teruggekeerd, na verscheidene jaren onder de ruenscheneters te hebben doorgebracht, komt vanmiddag bij ons eten. Goeie hemel, en wij hebben niets als een paar scholletjes in huis.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6