STADSNIEUWS NIET VERGETEN! 22 APRIL. No. 9. Agenda UIT DE OMGEVING WOENSDAG 8 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 R. K. ONDERWIJZERS. Op den derden Paasohdag heeft de Diocesane Ver. „St. Augustinus", de ver- eeniging der Ka bh. Onderwijzers in het Bisdom Haarlem, te Rotterdam haar 39e aJgemeene vergadering gehouden. De dag wer-d ingezet met een H. Mie, welke te half tien in de kapel van het Allerh. Sacrament werd opgedragen door den geestelijk adviseur der vereeniging, prof. P. J. Heskes van het Philosophicum te Warmond. Te half elf ving hierna in de Tivoli- bovenzalen de vergadering aan, welke na eenige gebruike'ijke plicbtsplegingcn door den voorzitter, den heer H. G. de Boer, werd geopend met een rede. Wij verna men daaruit o.m., dat het ledental met 11 pet. is vooruitgegaan en thans 2100 be draagt. Verder ontleenen we aan deze reic nog het volgende: Op eenige vragen uit e^i der afdeelin- gen i. z. toetreding van religieuzen tot de vereeniging, heeft het hoofdbestuur geantwoord, dat het niet de vrees voor ovex'hecrsching deelt en van meemng is. dat er propaganda voor toetreding moet worden gevoerd. In verband met een be sluit. over een voorstel der afdeeling Be verwijk i.z. toelating van onderwijzeressen uitsluitend in de twee lagere klassen, heeft het hoofdbestuur zich gewend tot den bisschop, die antwoordde, dat dit een zaak was van het Episcopaat. Wordt dit besluit gehandhaafd, dan zal het naar de Federatie moeten teneinde aldus de zaak bij het Doorluohtig Episcopaat aan hangig te maken. Wat betreft den steun van schoolbe sturen aan het O. 1. Z., deze kwestie is door Z. H. Exc. den Bisschop met de De kens besproken. Van deze laatsten is een gunstig advies te verwachten aan de pastoors. Tenslotte deed de voorzitter nog eenige mededeelingen inzake de houding ten aanzien van het geneeskundig schooltoe zicht, de bepalingen van den keurraad en eenige onderwerpen van minder belang. Aan de orde kwamen hierna de benoe mingen. De heer A. van Breukelen werd herkozen als lid van het hoofdbestuur. In plaats van mej. .J. Tijburg, die zich niet herkiesbaar had gesteld werd mej. C. Bakker gekozen tot lid van de St. Al- fonsus-commissie (retraite). En in het bestuur van het Ondersteuningsfonds werd in plaats van den heer J. Badoux gekozen de heer Dhondt. Jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. Tot lid van het Federatiebestuur werd herkozen de heer W. J. Speller; tot lid- plaatsvervanger de heer A. van Breuke len. Ook de heer Frans Wisse werd we- wederom als lid van de redactie van het K. S. herbenoemd. Verder werd de agenda behandeld. Het meest breedvoerig werd gesproken over do wenschelijlcheid vaai een federatie. Na de vergadering werden de leden in de gelegenheid gesteld, het stadhui? te bezichtigen. Dinsdag is ook, te Utrecht, de 33ste algemeene vergadering gehouden van de St. Lebuinus-vereeniging, de organisatie van Katholieke onderwijzers en onder wijzeressen in het Aartsbisdom. In zijn openingswoord besprak de voorzitter, de heer W. Willemse, ook het federatiestreven en zeide daaromtrent, dat in het afge'oopen jaar alle pogingen in het werk gesteld zijn, om de eenheid t-usschen Noord en Zuid tot stand te brengen, mislukt zijn; niet de voorgestel de vorm der samenwerking, ook niet een gebrek aan collegialiteit, maar de instel lingen der federaties maakten onoverko- menlijke bezwaren uit. HET BROCKWAY-PERSONEEL TE HAARLEM. Ontstemming over het optreden der directie. Door B. en W. der gemeente Haarlem zijn de concessievoorwaarden met ingang v~n 1 Februari j.l. voor de N.V. Haarlem- sche Brockway-Bus Maatschappij vastge steld, in welke voorwaarden o.m. bepaald werd, dat het loon voor de chauffeurs moest worden verhoogd en vanaf 1 Febr. 30 per weeV moest bedragen. Door den directeur der Maatschappij, den heer Van der Wal, werd echter geen uitvoering ge geven aan het besluit van B. en W., waar op vanwege de chauffeurs stee-ds werd aan gedrongen. Voor het eerst werd het nieuwe loon j.l. Zaterdag uitbetaald, doch niet van af 1 Fcbr., zooals was voorgeschreven. Bij de uitbetaling heerschte ernstige ont stemming; men heeft zich tegen deze, naar de meening der belanghebbenden, onrecht matige daad verzet, en de organisaties daarvan in keniris gesteld. Wij verwijzen naar een gemeentelijke aankondiging in dit nummer betreffende de beschikbaarstelling van de Kiezerslijst. •Zekere S. heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij door een portier van een café aan den Stationsweg bloedend aan het hoofd werd verwond, zoodat hij zich in het Academisch Ziekenhuis moest laten ver binden. Gistermiddag is de 51-jarige J. V., wo nend in de Magdalena Moonstraat, toen hij met zijn handwagen in de Koppenhinksteeg een auto passeerde, met een hand bekneld geraakt tusschen den muur en een wagen. Het lichaamsdeel werd ernstig verwond, zoodat de man in het St. Eilsabeth Ge sticht. moest worden verbonden. Dr. C. DE BOER. Zooals wij gisteren reeds melden is Dr. C. de Boer, lector aan de Universiteit al hier, benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte, om les te geven in de Romaansche taal- en letterkunde aan deze universiteit. Prof. Cornelis de Boer werd 26 Mei 1880 hier ter stede geboren en studeerde aan de uni versiteit te Groningen, waar hij in 1903 het candidaatsexamen in de klassieke letteren aflegde en waar hij zich daarna bekwaam de voor de B-acte Fransch. Vervolgens stu deerde hij aan de universiteit te Parijs, waar hij in 1909 promoveerde op een criti- sche uitgave getiteld „Chrétien de Troyes' Philomona". In hetzelfde jaar werd bij be noemd tot leeraar in het Fransch aan de H. B. S. te Groningen en in 1911 tot lee- j raar aan het gynasium te Amsterdam. In 1912 aanvaardde hij daarna het ambt van j privaat-docent in de Fransche taal en de Middeleeuwsche letterkunde aan de rijks- l universiteit te Utrecht met een openbare i les over „La Normandie et la Renaissance classique daus la littérature francaise de j douzième siècle". In 1912 werd hij lector I aan de universiteit to Amsterdam. Hij aan- vaarde dit ambt met een openbare les over J „Autour d'un Mot". In 1920 aanvaardde hij j het ambt van lector aan de rijksuniversi- I teit te Leiden met een openbare les over I „Consideration sur Fintérêt de l'étude de ia littérature francaise du Moyen Age". Hij j nam tevens ontslag als leeraar aan het Am- sterdamsche gymnasium. Van zijn hand zijn verschillende bijdra gen tot de studie der Fransche, Middel- eeuwsche en moderne taal- en letterkunde I verschenen en in de Verhandelingen der Kon. Academie van Wetenschappen ver- scheen een critische uitgave van „Pyrame et Thisbé" (1911) en de twee eerste deelen (1915 en 1920) van de uitgave van de oud- Fransche „Ovide moralisé". J. BAAK Jzn. Veertig jaar bij het onderwijs. Naar men ons bericht, hoopt de heer J. Baak Jzn., inspecteur van het Lager Onder wijs in de Inspectie Leiden, den 21sten I April a.s. zijn 40-jarige werkzaamheid bij het Lager Onderwijs te herdenken. Een comité, waarvan vertegenwoordigers der verschillende richtingen bij het L. O. deel uitmaken en waarvan de heeren W. Ivoops Azn. en G. Bakema, respectievelijk als voorzitter en secretaris optreden, stelt zich voor den jubilaris op dien datum des namiddags te 3 uur in de groote zaal der Stadsgehoorzaal alhier te huldigen. Naast dit comité heeft zich een eere comité geconstitueerd, bestaande uit de Burgemeesters der Gemeenten behoorende tot de Inspectie en den Wethouder van On derwijs dezer Gemeente. De Burgemeester van Leiden, mr. A. van de Sande Bakhuy- zen, is bereid gevonden het voorzitter schap van bedoeld eere-comité te aanvaar den. Jhr. G. Valckenier von Geusau overleden. In het Diaconessenhuis alhier is overle den jhr. G. Valckenier von Geusau, burge meester van Geldermalsen. De overledene was 52 jaar oud en mocht 'de vorige maand zijn zilveren ambtsjubileum herdenken. Hij was een zeer geziene persoonlijkheid en be kleedde in talrijke vereenigingen bestuurs functies. Handelsregister, K. v. K. Wijzigingen: 1368. Naamloozo Vennootschap van der Reyden's Meel- en Graanhandel. Leiden. Oude Rijn 38. Overl. Comm.: J. J. Hasselbach Jr., Wassenaar. 78. De Leidsche Broodfabriek, Leiden, Nieuwe Mare 1. N. Comm.: J. F. X. San ders, Leiden. 1155. „De Leidsche Courant". Leiden, Pa pengracht 3234, drukkerij. Overl. Secr. Gedl. Comm.: W. A. Wouterlood, Leide'n, d.d. 31 Maart 1931. 1664. Firma J. J. Sleyser. Leiden, Oude Rijn 36. Agentuur en commissiehandel in papier en papierwaren. Overl. E.: N. M. Sleyser, Leiden, d.d. 31 Maart 1931. W ij z i g i n g e n4420. Naamlooze Ven nootschap Bouw- en Handelsonderneming j Bosboom, Toussaintstraat Dordrecht, Lei den, Haagweg 43. Wijz. kantooradr. thans: Oegstgeest, Rhijngeesterstraatweg 36. 4327. Kistenfabriek „Novum", Leiden, Haagweg 43. Bovengenoemde handelszaak is in fusie gegaan met de N.V. Lissesche Kistenfabriek, te Lisse, waardoor het be drijf te Leiden is opgeheven. De agent van politie 1ste klasse Y. Kui pers zal wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd met ingang van 1 Juli a.s. ontslag uit den politiedienst nemen. Overzicht der vervoersopbrengsten van de N.V. Noord- Zuid-Hollandsche Tram weg Maatschappij gedurende Maart 1931 1930 (ongecontroleerd). LijnenSchevcningenLeidenKatwijk Noordwijk (incl. Stadslijn Leiden) in 1931 116.321; LeidenHeemstede in 1931 8.165, AmsterdamZand voort 96.730, stads- lijnen Haarlem in 1931, 67.514*; Totaal in 1930 300.932. Per dagkilomeler resp. in 1931 91.97, 10.97, 111.44 en 118.36. Totaal in 1930 90.30 Lijn (4) op 1 Februari 1931 doorgetrok ken van Leidschovaart (Remise) tot Leid- schevaart (Viaduct). De datum van de Prov. Statenverkie zing in Zuid-Holland is Woensdag Het nummer der R. K. Staatspartij is in geheel Zuid-Holland: Nieuwe aansluitingen aan de telephoon. 3116 Dr. G. Brouwer, Oegstgeesterl. 19. 3124 C. H. Breder, Endegeesterstraatweg 7, Oegstgeest. 3107 L. J. Castelein, Lage Rijndijk 9. 3122 H. Slegteuhorst, Lindestraat 0. 3114 Secretriaat Wnuingbouwvereen. „De Tuinstadwijk", Heerenstraat. 146. 3126 H. I. Smoorenburg, Spaargarenstraat 2, Oegstgeest. 3074 C. C. v. d. Bosch, Zoeterw. Singel 11. 3123 A. B. v. Dieren, Geverstraat 21,. te Oegstgeest. 3128 A. Jansen, Rhijnzichtweg 29. Oegst geest. 3125 P. van den Broek, Lange Mare 64. 3118 Z. Giezen, Rijn- en Schieknde 125. 3119 J. P. Kooreman. Breestraat 109. 3127 D. Bootsma, Rijn- en Schiekade 106. 3132 C. F. Hemerik, Zneterw. Singel 43. 3131 D. S. Ph. Visser, Haagweg 52. 3121 G. de Jong Ezn., Scheipcnkade 41. 3095 J. Christiaanse Adj. Dir., N.V. „De Fransche Kroon", Zoeterw. Singel 40 3117 J. Ruiterbeek. Lage Rijndijk 4547. 3134 J. P. Stuart, Haven 42. 3135 H. Schutte, Lage Rijndijk 57—50. 3130 Mr. W. W. Brouwer, Regentesselaan 22, Oegstgeest. 3135 A. Wendel, Haartenrmerstr. 79a. 3120 N. Ardesch. v. Hamel, Willem de Zwijgerlaan 20, Oegsi-gcest. 3137 Th. Ammerlaan, Hecenstr. 125. 3136 W. C. v. d. Wal, Vree wijkstraat 2. 3106 Joh. Landwaard, Gerrit Doustrnat 75. Postkantoor Leiden. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn, terugontvangen in de le helft der maand Maart 1931. Brieven Binnenland. Zonder naam, Lindendwarsstraat, Amsterdam A. Ancona, Amsterdam Arbeids-inspec- tie, Den Haag Bol en Zoon, Amsterdam Bondsbureu, Den Haag J. B. Breur- kes, Den Haag Notaris de Bruijn, Hil versum Buis, Den Haag Bureau van het Blad, alhier S. A. Cramer, Eefde P. C. M. Hoogeboom, Leiden Haagsche Post, Den Haag N. Hobgeveen, Leiden Krispijn, Voorschoten Mevr. A. F. Kruit. Rotterdam Minister van Justitie Den Haag G. Posthumes, Groningen Reclame Bureau, Amsterdam Secreta resse Herv. Meisjes "Ver., Voorhout J. C. Teileman, Renlrnm Firma Tijssen en Zoon, Zoeterwoude N.V. Verkoop Pre- parater, Rotterdam J. C. de Vos, Am sterdam. Briefkaarten, Binnenland. Directeur Gem. R., Alkmaar J. de Geus, Voorschoten Mej. C. v. d. Kam men, Den Haag J. van Nieuw enhuijzen Leiden M. van Raamsdonk, Leiden J. de Vink, Den Haag P. Zwetsloot, Nieuwe Wetering. Brieven, Buitenland: Ir. F. W. H. van Beuningen, Bordeaux. Briefkaarten, Buitenland: Adrie van Gameren, Haan Rheinland. Drie briefkaarten zonder adres. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de Verordening rege lende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, bin nen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Politie (bureau Vreemdelingendienst Zon neveldstraat alhier, geopend van 9—12 uur, van 24 uur en van 7—9 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid, ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. Geboren: Pieter, z. v. P. Hill ebrand en F. de Groot. Herman us, z. v. P. Hil- lebrand en F. de Groot. Jan, z. v. G. J. Boter en A. Scharloo. Aartje, d. v A. Stigter en C. A. Stijgen*. Engelberba, Wil- helmina, d. v. D. D. v. d. Heiden en C. W. Huisman. Jaoa. Joha. Jozephdna, d. v. J. v. d. Holst en A. C. ter IFetz. Adriana, d. v. J. Blokker en C. Scheepsmaker. Jo hanna. Petronella, d. v. H. D. Perfors en G. Bartels. Geertje Janna, d. v. W. Geers en H. v. d. Haver. Willy, z. v. W. H. Hustermaoin en F. B. L. Smit. Johan, z. v. J. F. H. Kromhout en J. A. de Wilde. Johanna Jaeoba, d- v. J. W. Vuurpijl en M. J. Langezaal. Suzanna Adriana, d. v. D. Mat®e en S. C. Bouter. Rudolf Jo- zeph Anrts., z. v. J. H. R. R. RAppe en A. M. A. Dingjan. Catha-rina, d. v. J. Bontje en W. C. Laven. Herman Gustav. Rudolf, z. v. L. KLinkhamer en A. K. A. Jonas. Louis, z. v. L. van Berkel en P. Faas. Ja cobus, z. v. J. Mark en C. M. de Jongh. Johan es, z. v. J. H. Otto en S. v. d. Lin den. Johanna Elisabeth, d. v. J. Gulde- mond en M. C. Laoourt. Adrianus, z. v. A. van Leeuwen en A. H. Keijser. Tho mas Johannes, z -v. T. J. van Steijn en A. Kees. Ja co ba, d. v. D. Hartevelt en M. v. Polanen. Cornelia Cat.harina, d. v. A. Labordus en S. M. Gans. Johanna, d. v. D. Ja&perse en G. Onderwater. Gusta, d. v. W. de C'ereq en E. J. C. van Dam. Adriana Johanna, d. v. H. SommeLimg en A. J. Agema. Dirk, z. v. D. de Moois cn J. Beij. Abraham, z. v. A. Wetsekar en J. C. Bonnet. Jacoba Johanna, d. v. J. v. den Broer en J. E. Haagen. Jannetje Maria, d. v. W. L. Vreeiken en A. Offerman Wouterus, z. v. W. v. Steenbergen en J. M. C. Bousie. Anna Sophia Hedwig, d. v. P. L. Dubelaar en G. Feenstra. Berna-r- dus. z. v. B. Epskamp en A. J. Hersbach. Elias, z. v. A. Oboudron en A. Erades. Ondertrouwd: H. Slegtenhorst jm. 23 j. en J. Kluivers jd. 21 j. J. Arnol- dus jm. 23 j. en J. Miermet jd. 21 j. R. L. Snijders jm. 23 j. en A. M. C. Duijver- man jd. 19 j. W. H. v. d ^"aaii ]m. 24 J. en M. J. Polane jd. 20 j. E. F. Welber gen jm. 25 j. en W. A. G. v. d. Stel jd. 24 j. J. v. Leeuwen jm. 29 j. en C. Vork jd. 22 j. S. v. d. Reek jm. 32 j. en M. Ber nard jd. 33 j. J. Briër jm. 21 j. en J. P. Moene jd. 23 j. W. Henkes jm. 34 j. en A. M. Schutter jd. 30 j. B. J. Huurman jm. 25 j. en N. G. Metz jd. 19 j. H. Bijl jm. 24 j. en A. M. Kerkvliet jd. 19 j. Getrouwd: W. F. v. d. Kaaden jm. en L. J. Burgersdijk jd. S. J. Koopman®, wedir., en J. B riming wed. F. J. v. d. Steen jm. eii M. W. C. Broos jd. G. J. Kaak jm. en M. A. v. Giezen jd. Overleden: J. M. Groenewegen Heeren, vr. 33 j. P. Hulsbos, zn. 74 j. J. J. Geeve, wedr. 74 j. H. C. v. d. Blij den, dr. 89 j. W. A. Wouterlood, main 63 j. D. Terwindt, zn. 23 j. W. Cossee van der Voort, wed. 80 j. W. P. Lagas, ma.n 72 j. A Rijnsburger, zn. 76 j. J. C. Kluiverswed. van Leeuwen, S7 j. L. Oud&hoornwed. Oo'ipa, wed. 64 j. J. de Haas zn. 24 j. E. W. A. VreeburgJan sen, wed. 91 j. Jhr. G. Valckenier von Geusau, man 52 j. A. F. Smits wed. Over- dijk, wed. 75 j. Personen in Leiden gevestigd. S. van den Berg, bedienjuffr., Korte Lïjs- bethstr. 2. W. F. van den Berg en fam., matrassenmaker, Volmolengr. 17. E. Boasson, Oegstgeesterl. 47. M. H. Boots gezel, Verpleegster, Rijnsb.weg 77. J. Bijl en fam., stoffeerder, Nieuwe Rijn 49. M. Faust, Stationsweg 2. H. J. Grotenhuis, ass. bedrijfschef, Kernstr. 23a. W. van Hesse, mach.teekenaar, Morschkade 14a. Th. F. A. Hogendorp, slager, Hoogewoerd 71, J. van Hooidonk, ijzercontr. teeke naar, Schelpenkade 10. K. A. Hövig en fam., bankwerker, Morschweg 87. C. N. Huijg, winkelbediende, v. Oldenb.str. 39. G. Kruger, dienstbode, Stationsweg 2. A. Langezaal-van Leeuwen, Oude Heeren- gracht 6. G. van Leeuwen, Minnebroers gracht 6. G. J. Loenen, schilder, Tromp straat 13. J. S. van Spall-Ockhorst, Nachtegaallaan 5. J. A. Oosterdag en fam., schrijver rijkstelegraaf, Botkastr. 3. Ch. P. Oosterom, sum. dir. bel., Joh. de Wittstr. 37. W. C. Oostveen en fam., Serg. Radio telegrafistt, G. Doustr. 95. A. Pont, ambtenaar R. D. B., Maredijk 27a. O. van der Meet-Porrey, werkster, Volmolengr. 17. A. B. Reutegger, dienst bode, Rijnsb.weg 43. M. J. van Kampen- Riethoven, Garenmarkt 5. M. Schmid, modiste, W. Pyrmontstr. 1. G. Schulz, dienstbode, Plantsoen 79. J. W. Teeuwen, werkster, St. Janshof 3. M. A. van der Laan-Vader, Prin3enstr. 31a. H. Veen- dorp en fam. Hortulanus, Rapenburg 73a. J. A. Verheijden, verpleegster, Rijnsb. weg 10. L. C. J. Wery, L. P. K. Choor- steeg 15. H. de Wilde, Breestr. 23. E. Winkler, dienstbode, Breestr. 177. H. van Zonneveld, timmerman, Decimastr. 41. Personen uit Leiden vertrokken. H. A. Bader, Utrecht, Westerdijk J. M. M. HoltkampB'oemers, Beesed, Leeu wen F. Boon en fam., Katwijk, Secr. Va-rkevisserstr. 10 M. Bouwens, Brui- nisse, Oudestr. B 17 S. M. Bra-kel, den Haag, Koninginnegr. 54b Th. Brandt, Oegstgeest, Endegeest J. A. van Dal- sen, Rotterdam, Westzeedijk 457b S. van Dam, Putten, 't Grijze Huis A. L. M. .Dinkhuijsen, den Haag, Valkenbosoh- laan 177 G. J. van Dorp, Rotterdam, Sohiedamsoheweg 146a G. van Dijk en fam., Leiderdorp, Hoofdstr. 170 W. J. M. Festen, Utrecht, L. Jansstr. lObis J. van der Graaf, Voorhout, Mr. Broerstr. 23 M. G. M. Groenewegen, Rotterdam L. de Haan, Schiedam, Ha-leysbr. 47b W. F. de Haas, Rotterdam, Boezemsin- gel 208 H. P. van der Harst, Buiten land J. O. Heij en fam., Ravenstein E 57 S. Jansen, Rotterdam, Utr. Straat 13a G. P. Janssen, Wassenaar, Rijks straatweg 475 K. F. Kramer en fam., Amsterdam, A dm. de Ruyterw. 313 I H. J. Kreuger, Rotterdam, Nadorststr. 63b G. Kwakermaat, Zwijndreoht, Onder- dijksoherijweg 111 H. A. Lampe, Leeu warden, Groningerpl. 4 E. Laurent, Bussum, Gr. Hertoginnelaan 32 S. Zoethout—de Leeuw, Sneek, Oppenhuizer- weg J. Lodder, Scheveningen, v. Dorp straat 4 J. van der Nat, H. I. Am bacht, Onderdijksoherijweg 85 J. H. de Nie, Amsterdam, Delistr. 19 III J. N. A. Ottes, den Haag. Houtmarkt 17a H. Parfumeur, den Haag, Nachtegaallaan 20 H. G. H. Rosie, Bergh, Stockum- soheweg 306b N. Rijnbende en fam., Dordrecht, Reeweg 146 oost J. M. van Schayck, den Haag, Schimmelweg 387 A. Schuiten, Noordwijk, Oude Zeeweg 1 A. G. A. Spormann, Utrecht, v. Ingen- houszstr. 13 H. Stafleu, Zwijndreoht, Onderdijkscherijweg 111 D. M. van Trooijen en fam., idem H. van Trooijen idem M. BootTromp. Amsterdam, Overtoom 201 III J. A. Visser, Ve'sen, Ahoornstr. 6 oost J. H. van Wely, Al phen aan den Rijn, Hoornstr. 12 M. Gemeentelijke Aankondigingen Kiezerslijst, dienst 19311932. Burgemees&r en^Vcthouders van Leiden brengen ter Jcennig van belanghebbenden, dat de lijst tan kilzers voor de leden van de Staten-G^neraM, de Provinciale Staten en den Gemflènteiad, ter Secretarie dezer Gemeente, ïtapiimburg 12, voorzoover de voorraad strekt, verkrijgbaar is tegen be taling van dertig gulden. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 8 April 1931. Lijst van instellingen van weldadigheid. Burgemeestei en -Wethouders van Leiden brengen ter op. nbare kennis, dat door hen op 30 Maart li 11 op da lijst van instellin gen van welda ighejd, Ipgemaakt ingevol ge art. 3 van d Aritrairwet, is ingeschreven de Stichting „Het Leidsche Brokkenhuds". A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 8 April 1931. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend s avonds van 7.30—8.30 uur. Donderdag, R.K. Bo u \v vakarbeide rsbond „St. Joseph". Bonnenverzilveóng 79 uur, Zaal 6, R.K. Volksbond. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van D i n s d a g 7 tot en met Zondag 12 April a.s. waargeno men door apotheek: P. du Croix, Rapen burg 9, Telefoon 807. TijssenWendel en fam., den Haag, Gou verneurlaan 166 W. H. Jansenvan der Zeeuw, Rotterdam, Utr. Straat 13a J. van der Zon, Noordwijk, Bronkhorst- straat 56. SCHOOLARTSEN DIENST IN DE BOLLENSTREEK. Hedenmiddag te 3 uur kwamen in het ge meentehuis te Sassenheim samen de ge meentebesturen van Hillegom, Lisse, Sas senheim, Noordwijk en Noordwijkerhout, alsmede afgevaardigden van de bijzondere schoolbesturen, hoofden dier scholen, de inspecteurs van het openbaar en bijzonder onderwijs, de inspecteur van de volksge zondheid en leden van Ged. Staten, om in plechtige zitting den schoolartsendiensb voor die gemeenten te openen. De burgemeester van Hillegom sprak de openingsrede uit, waarna de nieuwe schoolarts, dr. Zijervelt, een rede hield over de beteekenis van den schoolartsendienst. NOORDWIJK. Reddingsbriagde. Ter gelegenheid van heb 10-jarig bestaan heeft de Reddings brigade voor haar leden en donateurs een feestavond georganiseerd op morgenavond (Donderdag) in hotel Royal. Dit belooft een schitterende avond te worden, daar o.m. hierbij zal optreden Haarlem's Klein Cabaret. Opgave als lid of donateur kan alsnog geschieden. Vernieuwing Voorstraat. Het eerste gedeelte van de Boorstraat vanaf Westein- derbrug tot aan de Douzastraat is geheel nieuw bestraat geworden met een goede klinkerbestrating, met aan de Oostzij le een trottoir. Gezien de vorige keienbes tra !ing is dit een prachtige verbetering. Geboren: Jjelle Roelof z. van J. Hoekstra en H. Storm. Wilhelmus Jaco bus z. van W. J. Vink en A. A. Mè Augus tinus. Pieter z. van W. Smit en A. v. d. Zwan. Petrus Cornelis z. van J. N. de Groot en P. C. de Haas. Gerardus Cor nelis Nicolaas z. van G. C. v. d. Zwet en A. W. Zomer. Ondertrouwd: J. Mooyekind 23 j. en M. J. le Mair 19 j. Getrouwd: M. Pronk 27 j. en N. Plug 22 j. W. Plug 22 j. en J. Duijndam 23 j. Overleden: Adriana Haring 82 j. we 1 n H. B. Buijs. VOORSCHOTEN. Gevonden. Een porten, nnnaie, een handschoen, een huissleutel, een hond. Verloren. Een dekkleed. Geboren: Elisabeth Cornelia Jose- phina d. v. M. J. H. van der Poel en M. G. Bakker. Ingekomen: M. Gawrosch, van Duitschland. B. C. W. Fransdonck van Voorburg. W. G. Griffioen, van Oegst geest. Q. P. Fleur van Zeist. M. Jon- gejan van Wassenaar. Vertrokken: C. M. Sakkers en ge zin naar Monster. A. van Kuotscnburg naar Rotterdam. J. R. Goslcer naar Zandvoort. J. J. A. Rutgrok en gezin, naar Rotterdam.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2