UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRAGENBUS WOENSDAG 8 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Tiende Gebod. Hoe meer een R. K. Sportvereeniging als ons ..R. A. P. I. D." zich beijvert haar ..R. K. Beginselen in de praclijk door te voeren en te huldigen, hoe meer zij zich ha-ar „R. K."' Avaardig toont en derhalve ook noodzakelijk haar beste krachten besteedt aan een soliede behartiging der geestelijke belangen haver Leden, des te meer zal zij zich ook verzekeren: den steun van Ouders en Geestelijkheid: een factor, die voor haar groei en bloei van het grootste gewicht is. ROEIEN 0c studentenwedstrijden. Het bestuur van den Ned. Studenten- Roeibond heeft besloten aan het gewoue programma voor de studentenroeiwedstrij- den. die op Hemel\aart-sdag op het Noord- zeekanaal gehouden worden, een nummer stuurmanlooze vier toe te voegen. Waar overal in het buitenland het roeien in niet gestuurde booten ajs het belangrijkste en mooiste tevens op het gebied van race- roeien beschouwd wordt, wil men ock in Nederland tot het roeien in de stuurman looze vier bijdragen. Reeds staat vast dat Laga. Triton en Nereus aan dii nieuwe nummer zullen deelnemen. SCHAKEN LandauNoteboom. De vierde partij is gisterenavond op den 36sten zet onderbroken in een stelling, waarvan de uitslag nog niet is te voorzeg- HILLEGOM. Het lustrum van „Concordia"'. Deze R.-K. Voetbalorganisatie heeft Maandag, 2e Paaschdag, op waardige en spontane ijze haar 10-jarig bestaan gevierd. Zooals dit bij een goede Roomsohe organisatie ge bruikelijk is werd de feestdag begonnen met een 11. .Mis Aan dankbaarheid in de St. Marliniiskerk en tot intentie der leden. Na de H. Mis had een gemeenschappe lijk ontbijt plaats in het St. Gerardus Ma- jclla-Patronaat. aan de Hoofdstraat, waar bij een gezellige stemming beersebte. Tijdens deze bijeenkomst werd het woord gevoerd door den zeereerw. adivseur kapelaan T>. Schoenmaker en door den voorzitter der vereeniging den heer J. Hen sels en J. W alkers. Het vervolg van het programma, bestond in een drietal jubileumwedstrijden. Aller eerst om 12 uur Concordia IT—Onze Gezel len II. Bij dezen wedstrijd leed Onze Ge zellen II de nederlaag met 43. Vervolgens te 2 uur Concordia ILisse I. Te ongeveer half twee waren de spe lers en vervolgens alle leden van Concor dia en vele belangstellenden opgesteld bij het St. Gerardus Majella-Patronaat om zich van daaruit, voorafgegaan door de R.K. Harmonie „Crescendo"' naar het C-on- cordialerrein te begeven. Het. spreekt vanzelf, dat deze stoet, wel ke zich begaf langs Vosselaa-n, Maria- st.raat, van den Endelaan, Molenstraat, Raadhuisstraat, Krochtstraat en Meer straat. een groole belangstelling trok. Bij aankomst \an de stoet was het ter rein spoedig omjiaagd door een buitenge woon groot aantal toeschouwers, hetgeen zeer vereerend was voor de jubileerende. vereeniging en wel in het bijzonder voor de spelers. Onder leiding van den heer N. Beelen werden de ploegen opgesteld en nadat door den aamoerder van Lisse, den captain van Concordia- bloemen waren aangeboden, ging het spel beginnen. Het resultaat van dezen wedstrijd is, dat na heel mooi spel van beide elftallen, Lise met een 4I overwinning uit den strijd komt. Vervolgens komen te ruim 4.30 uur de veteranen van beide elftallen in actie. Vele oudere liefhebbers zagen we nu nog weer eens hollen achter het leer. hetgeen veel vermaak gaf voor de toeschouwers. De oude Concordianen wisten ten slotte te zegevieren met 43. Tijden*! deze wedstrijden speelde „Cres cendo" zeer vele mooie nummers, waar door duidelijk bleek, dab deze jeugdige har monie a! heel wat weet te presteeren. Roomsch Hillegom kan trotsch zijn op zijn Roomsc.hc muziek vereeniging, die voor de eerste maal dat in het openbaar gespeeld werd zoo schitterend is voor den dag ge komen. Hulde aan deze organisatie en den directeur, den heer Dame. De feestdag van Concordia werd beslo ten met een spontane bijeenkomst in hotel Sisternians. Hier werden vele hartelijke toespraken gehouden o.a. door den heer 4. J. Loerakker. ertegenwoordiger van het District Haarlem van den D. H. V. B., door den heer de Haan, voorz. van Lisse, die tevens den fraaien jubileumbeker in ont vangst had .te nemen. Vermelden wij ten slote nog da onder de talrijke aanwezigen werden opgemerkt de Geestelijkheid der beide parochies, be nevens vertegenwoordigers der verschillen de zust-ervereeiiigingen. Alzoo is het twee de lustrum \an Concordia waardig en spon taan herdacht. WASSENAAR. Tuinbouw en Plantkunde. Dinsdag avond hield de afdeeling Wassenaar van de Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in het Dorpshuis eene leden vergadering. Door den voorzitter, den heer Polderman werden de aanwezigen welkom geheet-en, in het bijzonder de heeren Da-lmeijer en L. J. de Hoog uit ITonselaarsdijk. Voor het afwerken der agenda wordt hierop de heer Dalmeijer in de gelegen heid gesteld om een uiteenzetting te ge ven en een demonstratie te houden over een solo-sproeier, een nieuw systeem van handkracht-pulverisateur, een combi natie van zuig- en perspomp welke sproeit zoowel bij de op- als bij de neergaande slag van de pomp. Na deze demonstratie werd het woord gegeven aan den heer de Iioog, die een lezing hield over de meest voorkomende ziekten en beschadigingen en de bestrij dingsmiddelen in de druivencultuur. Door eenige leden werden vragen ge steld, welke lot aller tevredenheid werden beantwoord. Door den voorzitter wordt daarop den heer de Hoog dank gebracht namens alle aanwezigen voor zijn leerzame, lezing. Na de pauze wordt door den secretaris kennis' gegeven van een aantal ingekomen stukken,w erd door den voorzitter mede- deeling gedaan van de vergadering op 24 Maart te Leiden, alwaar een zomerpro- granima voorloopig werd vastgesteld, zoo zal er half April ee nbezoek worden ge bracht aan een kweekerij in Noord wijk, half April zal een vergadering zijn te Lei den. waaraan tevens verbonden een cactus- tentoonstelling, in Juli zal een excursie worden gehouden naar de Haagsch© plantsoenen, in Juli of Augustus een naar het landgoed van den heer Ruys alhier, in den loop van Augustus naar de kweekorrj Wezelenburg en Zonen te Mazerswoude. Uit de vragenbus kwam de vraag hoe eenige variëteiten Hydragia's moeten wor den gesnoeid. Na nog eenige besprekin gen werd deze vergadering onder dank zegging door den voorzitter gesloten. Dakloos. Dinsdagmiddag pl.m. 5 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een uitslaande brand in de villa De Drie Beu keu aan den. Schouwweg. De brandweer die direct met de groole autospnit uitrukte kwam tot de ontdekking dat d*> woning gepromoveerde a-utokist, verscholen in een dennenbosehje aan de Scbou'wlaan en be woond door den alhier bekenden zwerver Sch. in lichte laaie stond, en de daarom heen staande dennen eveneens reeds door het vuur waren aangetast. Eenige burgers waren reeds met schoppen en zand het vuur aan het bestrijden, zoodat de brand weer het bijna, voltooide blusschingswerk maar had te beëindigen. Vermoedelijk heb ben jongens Ie dicht in de nabijheid een vuurtje gestookt. Het zal voor Sch. bij zijn thuiskomst wel een ontnuchtering zijn, wanneer hij tot de ontdekking komt dak loos te zijn. NOORDWIJKERHOUT. Polderbestuur. Ged. Staten van Zuid- Holland hebben, met vernietiging van een besluit van het bestuur van de Noordzij- derpolder te Noordwijkerhout, deu heer E. Hogervorst Gzn. niet toegelaten als pol dermeester van den Noordzijderpolder. RIJNSBURG. i GEMEENTERAAD. De raad dezer gemeente kwam in open bare voltallige vergadering bijeen. De mededeeling van den heer v. Haar lem. ambtenaar ter secretarie, waarin deze verklaarde, de door den raad getroffen re geling zijner positie, met de daaraan ver bonden voorwaarden, niet te bunnen aan vaarden, ontlokte een uitgebreide discussie. Tenslotte werd de zaak naar B. en W. ver wezen om advies. Het schrijven van den heer T. Knalt, waarin deze bedankt als lid Aan de com missie voor de bedrijA-en, omdat naar zijne meening een goede samenwerking in die commissie in de toekomst niet kan worden verwacht, werd door hem op verzoek Aan den heer Aan den Vijver toegelicht. De subsidieaanvraag van de Tuberculo se Vereeniging Katwijk en Omstreken werd op a'oorstel a-an B. en W. aangehouden tot de behandeling van de begrooting 1932. B. en W. stelden A'por, ter A-er betering van een bocht in de Noordwijkerweg aan te koopen een stukje grond van 50 M2. a f 6— De heer v. d. Vijver vernam op zijn vraag, dat de totale kosten voor bocht verbeterir.g op 235 zijn geraamd. Spr. wilde daarom do verbetering van de bocht thans achter wege laten en de uitgetrokken sommen be steden voor wegdok verbetering. Na. eenige verdere bespreking werd het voorstel van B. en W. in stemming ge bracht. en verworpen met 92 stemmen. De heer G. Aiaai Delft vestigde er bij de rondvraag de aandacht van B. en W. op, dat er zeer veel grond wordtgestort aan de Burgemeester Me ij'boomstra at, hetgeen tot ongewen-sohte boestanden leidt. De héér G. Aan Delft deelde mede, zich met de wijze waarop het wegenonderlioud hiér geschied, niet te kunnen vereenigen. Z.i. wordt er veel te lang gewacht, waar door de kosten hooger worden. Geregeld bijhouden is wen&cheliiker en voordeeliger. De heer C. D. a-. d. Vijver vroeg naar den arbeiders woningbouw en de ge\raagde voorschotten. De voorzitter doet mededeeling Aan de gebonden aanbesteding en zegt dat thans de bes'issmg in Den Haag is. In ieder ge val moet deze zaak voor 18 April zijn afge handeld. Hierna, sluiting. ZOETERWOUDE. Arbeidsbeurs. Gedurende de maand Maart Averdeo bij liet correspondentschap der arbeids bemiddeling alhier 110 aanvragen van werkne mers geboekt. Door bemiddeling van den cor respondent werd aan 58 aanvragen om plaat sing voldaan. Op het einde der maand stonden nog 8 personen als werkzoekend ingeschreven: momenteel bedraagt dit nog slechts 5. Inenting. A.s. Zaterdag, 11 April, bestaat er Avederom gelegenheid tot kostelooze inen ting en herinenting tegen de pokken. Daartoe moet men zich vervoegen om 9 uur voormid dag in een lokaal der openbare lagere school op het Dorp alhier. ALPHEN AAN DEN RIJN. 12 12 jarig bestaan R.K. TransportarbeU dersbond „St. Bonifacius". lu de zaal van het Patronaat-sgebo uw herdacht Maandag bovengenoemde Bond op recht feestelijke wijze het 12 1/2 jarig bestaan der afdceding Alphen aan den Rijn. Nadat eerst de leden 's morgens dc feest viering met een algemeene H. Comrmunie hadden aangevangen. Gaarne ge\-o!g ge a-end aan de uitnoodi- ging om deze feestviering mede te maken, kwamen avc even 7 uur in de Pat.ronaai.s- zaal, die door het aanbrengen van guirlan des en de net gerangschikte tafeltjes, waar op een bloembui.ltje prijkte, een feestelijk en gezellig aanzien had verkregen. Onder de talrijke aanwezigen, behoorden de Hoog Eerw. Deken, de Kapelaans, benevens de Bonds voorzitter, de heer H. Jan-sen uit Am sterdam. Voorts merkten we op het be- étuur van den R.K. Volksbond en vele be langstellenden. De voorzitter der feestcommissie, de heer M. Klejjn, opende dezen a/vond met den chr. gi-oct, waarna, spr. de aanwezi gen Avelkom heette. In zijn verder ope ningswoord wijdde spr. woorden a-an dank aan de heeren Braskes. van dei- Sijs en Zonderop voor al hetgeen Avat. zij als bestuursleden gedurende de 12yz jaar, dat zij deze functie. waarnamen voor den bloei der afdeeling hadden ge daan. Aan mej. Zonderop, die zich mede veel moeite ten opzichte der afdeeling had getroost, Averd een stoffelij blijk A-an waardeering aangeboden. In aansluiting met het gesprokene bracht de voorzit ter der afd. dank aan de feestcommissie, hoofdbestuurder Jansen, den hoogeerw. Deken, geestelijk adviseur, benevens aan het bestuur van den R. K. Volksbond voor de goede samenwerking met de af deeling. Vervo'gens gaf spr. een kort his torisch overzicht a'an het bestaan der afdee'ing, welke S Sept. 191$, aanvankelijk met 13 leden, Averd opgericht en welk le dental thans tot 45 is gestegen. Na deze beide toespraken werden we vergast op vroolijke muziek met. slag werk, verzorgd door de heeren Klein en Spring in 't Veld, die er inderdaad slag van hebben, de vroolijke stemming bij de aanwezigen in niet geringe mate te ver- hoogen. De humorist a-an dezen avond, de heer N. de Rijk, bracht bovendien door zijn komisch optreden telkens een aangename afwisseling. Na dit intermezzo nam de beer Jansen, bondsvoorzitter, het woord, om in welge kozen beAvoordingen de jubileerende afdee ling te feliciteeren. Spr. wilde het hierb^ echter niet laten maar spoorde allen krach tig aan, niet slechts de mannen maar ook de vrouwen, propagandisten te zijn voor onze R. K. arbeidersorganisatie, ten ein de tegen socialisme en communisme den strijd te kunnen aamraarden. Met een schoone peroratie besloot spreker zijn rede. 1 Tijdens de pauze had de gebruikelijke verrassing plaats in den vorm van een kleine vei'loting, die veel bijval mocht ge nieten. Hierna verkreeg alsnog de Geeste lijk adviseur kapelaan H. J. Koopman het woord, die in goed gekozen Avoorden op de noodzakelijkheid Avees, dat behalve de verzorging van het aadsrh transport, we op de allereerste plaats zorg hadden te dragen voor het transport van de ziel naar den hemel. De Hoogeerw. Deken wilde een enkel Avoord richten tot de afdeeling om haar geluk te wenschen met liaar 12 1/2-jarig be staan. Spr. hoopt dat de goede verstand houding ten opzichte van den Volksbond en geestelijke overheid moge bestendigd blijven en besloot niet. den wensch, dat het voorbeeld door St. Bonifacius gegeven, de leden der afd. altijd moge bezielen, opdat zij hunne plicht niet alleen als transport arbeider maar ook in het geestelijke zul len weten te behartigen. Het overige deel van den a\-ond werd verder afgeAA-isseld door muziek en voor drachten, die de aanwezigen nog gerui- men tijd gezellig bijeen hielden. De afd. St. Bonifacius en haar Avakker bestuur mo gen met voldoening op deze zeer geslaagde feestviering weerzien. Aanrijdingen. Gisterenmorgen heeft op den Steeksuerweg, bode B. met zijai aut-o de kaa-shrik aangereden va-n den landbou wer A. de J. De aanrijding was A-aar dien aard, dat de achterwielen en veeren van het voertuig 'werden gerukt, zoodat het achtergedeelte am den wagen op straat te recht kwam. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor, terwijl de schade door ver zekering wordt gedekt.. Overreden, Door de Landbouwer C. L. v. D. in den Hoorn werd aangifte gedaan bij de politie, dat giste ren voormiddag op den spoorbaan een hem tbebehoorend schaap Averd doodgereden. Hinderlijk autorijden. De autobestuur der K. v. D. beklaagde zich bij de politie, dat. hij door een autobestuurder uit Maars- seveen, genaamd J. K., ondanks herhaald gegcAen signalen OA-er een afstand van pl.m. 5 K.M. belet werd te passeeren. De politie stelt een onderzoek in. Baldadigheid. Door mej. R. Z. uit de Torenstraat Averd aangifte gedaan, dat door baldadige jongens, brandend papier was geworpen up téf bleek liggend waschgoed, Avaardoor beduidende schade werd aange bracht, Jubileum. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot B. v. d. IJssel den dag, dat hij 25 jaar bij de Gem. licht- en waterbe- dirijA<en werkzaam wa.s. In een der fabrieks- lokalen werd de jubilaris toegesproken door den directeur. Namens het fabrieksperso- neel werd hem een leuningstoel aangeboden, terwijl ook het kantoorpersoneel door de aanbieding Aan een rooktoestel Aan zijn be- langsiteling deed blijken. Groenteveiling. Met ingang van de a-olgende weck zul'en de groenten veilingen Aveder driemaal p>er week plaats vinden en wel op Maandag, Woensdag en Vrijdag. (Reclame) 3816 Tentoonstelling Nutsambachtsteek en- school. Zaterdagavond Averd genoemde cursus officieel gesloten in tegenAvoordig- heid van het bestuur, de leeraaren en den burgemeester dr. II. J. Lovink, en werden de in den afgeloopen cursus vervaardigde werkstukken dit jaar voor het eerst in het eigen schoolgebouw tentoongesteld. De voorzitter, de heer II. van Kieef, heette de talrijke aanwezigen in de Nutszaal en in het bijzonder den burgemeester hartelijk Avelkom. Hierna verkreeg dè directeur, de heer J. A. Tolk, de gelegenheid tot. het uitbrengen van zijn zeer keurig en uitge breid jaarverslag. De tentoonstelling mocht zich als steeds over een druk bezoek verheugen. De cursus begon met 17S leerlingen. In den loop van het halfjaar vertrokken 2 leerlingen 1 naar elders door verhuizing cn 1 als militair. In de le kl. werden ge plaatst 51 leerlingen. 2e kl. 39, 3e kl. 24, 4e. kl. 35, i>e kl. 25 vervolgkl. 4. De lessen werden gegeA-en des Maandags, Dinsdags, Woensdags, Donderdags, en Vrijdags tel kens van 6.159.15 uur. Voor het Aaktee- kenen waren de leerlingen gesplitst le' Jd. in lokaal 5, 2e kl. timmerlieden in lok 5, 3e kl. idem in 5, 4e kl. idem in 6, 5e kl. idem in kl. 7 kl. meubelra. en eleclriciens in lok. 6. smeden en bankwerkers in lok. 3, schil ders in lok. 1 terwijl de theorie Aak ken on derwezen werden in lokaal 2. De lessen wevdeu gegeveu door de navolgende leera ren: D. v. d. Neut vakt., timmerl. en pro jectie, W. B. Kroon idem, J. de Raat id., D. Marks machineteekenen en projectie, H. J. v. d. Hee, lijnt, en handt-., A. Touay vakt. v. schilders en houten en marmeren, J. A. Tolk rekenen, Ned. faal, sohrijA'ën, algebra en meetkunde, W. W. van Loo, algebra en meetkunde. Tn hun vrijen tijd hebben de volgende leerlingen in overleg met den betrokken leeraar een werkstuk gemaakt, hetwelk ook een plaats vindt op de tentoonstelling J. Baart, een trap, P. J. van Rijn. idem, J. Terhorst 2 pen en gatverbindingen, W. Bogaard een buitendeur, halve ware groot te, G. J. van Soest, raamhoek met 'krui sing, M. Verburg, electromagneet, W. Verhoef krachtschakelbord, J. Rijnsburger kabelaansluiting,* H. G. M. A'an Leeuwen schakelbord met 4 stoppen, G. Boer een trap, welkenaar verhouding van de ver dienste in hun werk gelegen beloond wer den. De heer van Kleef bedankte hierna den directeur voor zijn keurig verslag, alsmede de leeraren voor het door hen gegeven onderwijs. Vervolgens werd door den directeur overgegaan tot het uitreiken der diplo ma's en rapporten, alsmede van de ver schillende beschikbaar gestelde prijzen wegens het niet verzuimen etc. Aan de na volgende leerlingen Averd een diploma uit gereikt: J. Dieleman. D. Dekker, D. Be vaart-, H. Uithol, H. C. Niesing, G. Bogerd, C. Slingerland. L. Verkerk, G. Boer, P. J. van Rijn, D. Ketel, P. C. Werlhe, D. Mul der, P. Aan Heyningen, J. Baart, H. C. v. Egmond. W. Verhoef, J. Wouters, J. Rijns- burger, C. M. Bakker. H. de Jonge, W. J. van Woensel, J. G. Kersbergen en P. Verkade. Hierna bestond gelegenheid de tentoon stelling in het schoolgebouw te bezichti gen. Ook dit. jaar bleek alles weer met veel zorg en overzicht te zijn geëxposeerd, ter wijl het geëxposeerde thans in bet eig^n schoolgebouw bijzonder tot haar recht kwam. Vereert, van jonge boeren. Zaterdag avond werd alhier met aanvankelijk 7 le den opgericht de vereeniging voor chr. boe ren- en tuinders jongeren „Eendracht maakt macht". Het vooroopig bestuur werd sa mengesteld ala volgt: de heer G. de Ktruif, voorzitter; C. Voets, secretaris-penning meester en J. de Bruin, Bodegraven, alge meen secundus, terwijl als adviseerend lid werd benoemd de heer J. H. Belgraver. Doel der vereeniging is bespreking van ver schillende aangelegenheden op landbouw gebied als de land bouw wetgeving, de aan leg van proefvelden en voorts het organisa torisch verband onder de chr. landbouAvers en tuinders te bevorderen. Raadsvacature. Ala opvolgster tot lid van den gemeenteraad, door het bedanken van den heer P. Aan Dijk, was aangeAvezen me\-r. A. H. Hildernisse, die echter voor deze functie heeft bedankt. Waarschijnlijk zal thans de heer A. Verruijt als opvolger optreden. Aanbesteding. Door den bouwkundige N. Rietveld werd Zaterdag namens den heer R. Boere alhier aanbesteed den bouw van een woon- en winkelhuis aan den Gouwsluischeweg alhier. De uitslag is als volgt: In massa: L. v. Beusekom 8432, Gebrs. v. Wijk 9101, A. J. v. Engelen 9383, J. Slingerland 9400, Bogaard te Ter-Aar 9465, K. de Jong 9526 en A. v. Dam /95S5. Waar geen woonplaats vermeld wonen aannemers te Alphen a. d. Rijn. De gunning werd aangehouden. Door den architect W. Brouwer werd alhier onderhands aanbesteed de weder opbouw van de onlangs door brand ver nielde houtzagerij van de N.V. G. F. W. Herngreen's Fijnhouthandel. De uitslag is als volgt: D. Donker 10.498, H. Turken burg ƒ9879, A. v. Dam 9127, J. A. Tolk 10.650 en J. v. Wieringen, aan wien het Averk werd gegud., 8658. Arbeidsbeurs. Bij den correspondent der arbeidsbemiddeling staan op heden in geschreven 299 werkloozen t.o. 393 de vorige week of 94 personen minder. De verbreeding van dc Postbrug. In verband met de verbreeding van de Post brug van Rijkswege werd dezer dagen een aanvang gemaakt met het sloopen van een tweetal perceelen nabij dien brug in de Julianastraat, zulks blijkbaar mede tot verbreeding van den weg aldaar. Tuinbouwcursus. Aan de navolgende leerlingen kon aan het eind der Alpheu- sche tuinbouwcursus het diploma worden uitgereikt t.w. W. J. van Spronsen (met zeer veel vrucht.) A. Knijf (met veel A'rucht), H. v. Egmond, G. Noorhof, G. Kom, D. Steuven én Chr. Arlman (met vrucht). Geboren: Jan, z. A'an A. Hendrikus Koele^ijn en H. v. Rijswijk. Antonius Cornells, z. van H. J. Reegeld .en A. Meijer. Theodorus, z. van C. J. Post en J. G. Romijn. Maria, d-. van H. van Leeu wen en A. G. Veldhuijzeu van Zanten. Johanna Christiana, d. van J. Vrolijk en P. den Hollander. Gehuwd: J. H. Boeltjes 42 j. en J. S. L. de Smit 32 j. C. van Niedek 22 j. en H. Boender 20 j. H. Schultz 29 j. en J. J. Boute 20 j. Overleden: Maria Theodora. \ran den IJssel, 1 dag. C. P. Reyneker echtgenoote Aan J. Stapper 82 j. Th. Jongeneel wedu. van J. L. C. van Bladel 69 j. Gevestigd Aan: Breda J. I. J. Bas ting suikerbakekr. Driebergen J. D. Blokland, bloemistku. Wonseradeel E. Wolt-huizen, arbeider. N.-Amerika B. Scherpbier, civiel-ingenieur. Soest N. Moene wed. C. Bauer. Ferweradeel J. F. van Deuren en gezin, molenbaas. Waar- der H. A. .Overbeek en gezin, fabr,arb. Monster M. Broekman en gezin, reiziger. Zeist J. Nagtegaal en gezin. Delft J. M. Hoeksema, horlogemaker. Utrecht P. van der Wal en gezin. Leiden J. H. van Wely. Koudekerk H. van Velde, tim merman. Enschede J. Gort, onderwijzer. Haarlemmermeer J. van Zuudert en ge zin, arbeider. Haarlemmermeer B. Hoog- werff, arbeider. Vertrokken naar: Leiden E. Sam son. Nijmegen A. van den Boogaard. Heizen N. M. van Putten. Amsterdam J. A. Domburg. Wateringen M. Keijzer. Amsterdam kinderen Wassink. Ha- zerswoude J. Francken. Oegstgeest Lijs- je Roodenburg wed-, van H. Kranenburg. Dubbeldam Th. y. d. Zee. Wou brugge N. J. Peil. Zevenhoven W. Bek en gezin. Tiel E. Zimmerman. Zeist W. Zeyp- veld. Alkemade B. Beenen. Ginneken c.a. A. Constandse. Ter-Aar A. van As sendelft. Schelpen-zeel H. Rietberg. Oostburg J. S. L. de Smit. KOUDEKERK. Jubileum. Vrijdag 10 April a.s. hoopt de fabrieksarbeider Jan Hagenes den dag te herdenken, dat hij voor -15 jaar In dienst trad bij de N.V. Electnis-che Kleiwarenfa- briek a-oorheen de fa. Gebr. Oppelaar al hier. Hef. 'aal- zeker deze plichtsgetrouwe jubi laris o,p dien dag niet aan belangstelling ontbreken. NOORDEN. Kiesvereeniging. Zondag a.s. 12 April zal de verkiezing plaats hébbeu voor de reserve-leden van den gemeenteraad. De volgende heeren zijn candidaat gesteld voor groep A, A. J. den Hartog en S. van de-v Zwet. Groep B Jae. Pieterse en Nic. de Jong. Groep C, P. de Jong en P. Pie terse W'zai. Uitvoering. Zondagavond 12 April zul len de dames van de Naaikrans een uitvoe ring geA-en ten bate van de naaikraus. Op gevoerd zal worden ..De Groote Erfenis"', in 2 bedrijven en een stuk in een bedrijf voor de armen. Het, bel'ooft een mooie avond te worden. Laten allen e-r aan denken, dat het voor een mooi nuttig doel is en vele arme gezinnen bij winterdag menig warm stuk kleeren in ontvangst kunnen nemen. NIEUWKOOP. Schouw, De eerste schouw ia den pol der Nieuwkoop en Noorden zal worden ge dreven op Donderdag 16 April a.s. A an deze schouw zijn onderworpen: de kant van den Voorweg, de bruggen en planken over en de land hoofden in de Voor wetering. Besmettelijke veeziekte. Onder het vee van den veehouder M. Schouten in de buurtschap Meije onder deze gemeente, komt de besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer voor. Begin van brand. Zaterdagmiddag ontstond, door ombekende oorzaak, een be gin van brand in de woning van den Avin- kelier de J. alhier. Gelukkig werd het brandje bijtijds ontdekt en kon met eenige emmers water erger worden voorkomen. Eenige kleedin-gstukken beneA-ens een hou ten schot werden door het vuur miiin of meer aangetast. Gevestigd: J. C. Sonisen,. timmer man, uit Eibergen. P. Resting, dienstbo de. uit Amsterdam. T. Bekkema, a-eehou- dersknecht, uit Alphen aan den Rijn. G. a-an de Werken en gezin, graanhande laars-knecht uit Langerak. Vertrokken. W. C. Messing, dienst bode naar Arnhem. R. C. Teerastra, broodbakker maar Alp-hen aan den Rijn. M. F. D. Verboom, veehouders/knecht, naar ALphen aan den Rijn. V raag: Ik heb een dienstbode, die maan delijks en op den 15den betaald wordt. Wan neer ik haar nu opzeg, moet ik dan wach ten tot den 15den of kan ik 't op een tus- schen gelegen datum doen, mits zij 't een maand van te a'oren weet? Antwoord: Dat hangt af van het plaatselijk gebruik. Wij gelooven niet, dat een plaatselijk gebruik bestaat wat het op zeggen van dienstboden betreft, zoodat u o.i. tegen eiken dag kunt opzeggen, mits u den opzegtermijn van één maand in acht neemt.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10