DINSDAG 7 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 VOETBAL B. K. FEDERATIE. VOETBALTOURNOOI TE NOORDWIJK. LEONIDAS WINT DEN EERSTEN PRIJS. Begunstigd door uitstekend weder ia het door S. J. C. bescheiden opgezette Voetbaltournooi in alle opzichten schitte rend geslaagd en een goede propaganda geworden voor onze Roomsche Sportbewe- ging, die in wijden kring veel besproken zal worden, vooral onder de bezoekende clubs, welke 's avonds slechts noode van Noordwijk afscheid namen en de bestuur ders van S. J..C. meerdere malen ver zochten bij een volgende gelegenheid we der te mogen rekenen op een uitnoodiging in het gastvrije Noordwijk. Leonidas—P. V. C. 21. Precies op tijd arriveerden de clubs voor den eersten wedstrijd nl. Leonidas en P. V. C., zoodat te even 12 uur onder leiding van scheidsrechter Haverkorn wordt aangevangen. Leonidas speelt het eerst voor wind, doch heeft het nadeel met 10 man te moeten aanvangen, waaron der nog als invaller fungeerde haar voor zitter de heer P. Lap, P. V. C. is daarte genover volledig. Spoedig outwikkelt zich een snel tempo en dank zij de goede ver dediging van Leonidas en het voordeel van den wind wisten zij met hun onvolle dig team een evenwichtig spel te ontwik kelen, zoo zelfs dat zij met rust de leiding mefc io hebben. Na de thee was Kort man present, wat Leonidas goed van pas kwam en reeds vanaf den aftrap ging van hem zooveel spirit uit, dat de Rotterdam mers direct voor het P. V. C.-doel zweven, waar Lap met een juweel van een-goal de voorsprong vergrootte (20). Toch kwa men nadien de Rotterdammers danig in de verdrukking doch Fortuna was niet met P.V.C. en telkens ontkwam Leonidas' doel aan doorboring, totdat een zeker doel punt door Blewanus met de hand wei-d weggeslagen. De penalty bracht aan P. V. C. het eerste tegenpunt (1—2). De P. V. C. menschen zitten er nu geweldig op en hoe wel zij in dezen wedstrijd grootendeels de sterksten waren, kwam toch het einde met een 21 overwinning voor Leonidas. S. I. C.—Wilskracht 1—2. Intusschen waren de andere bezoekers aangekomen en stond om het geheele veld een haag van menschen. ten getale van ruim 1500 in afwachting van den wfd- strijd S. J. C.—Wilskracht, onder leiding van scheidsrechter Witberg. S. J. C. trapt tegen wind af en de snelle. voorhoede stormt direct op het Wilskrachtdoel af, doch vinden daar Keek in goeden vorm. Ook Wilskracht zit niet. bij de pakken neer en laat ook een goed verdeeld spel zien, waarbij vooral hun spil opvalt. Beide doe len worden meerdere malen onder schot genomen, zonder eenip resultaat. Na 10 minuten broeit er toch een goaltje voor S. J. C. In eerste instantie voorkomt ech ter de deklat dit, doch door een formida bel schot van Terhorst wordt de Amster- damsche doelman verrast en S. J. C. heeft de leiding. Snel wisselen de aanval len zich af en enkele goede schoten zien wij door Holst keurig verwerken, terwijl aan de tegenovergestelde zijde de verdedi ging in goeden vorm is. Door een misver stand in de S. J. C.-achterhoede weet Wilskracht nog voor de rust den gelijkma ker in te zetten (11). Na de thee hepft S. J. C. het voordeel van den wind, hetwelk hun overwegend in den aanval brengt. De voorhoede houdt bet spel nu wel wat te kort en steeds we ten de gasten in te grijpen. Door den ar biter worden in deze periode eenige kan jers van penalties over het hoofd gezien. Telkens dreigde bij het Wilskrachtdoel ge vaar doch onbegrijpelijk hieven doelpun ten uit. De enkele snelle doorbraken van Wilskracht waren te meer gevaarlijk, om dat geheel S. J .0. opgedrongen was. Bij een dezer doorbraken weten de gasten dan ook met een goed schot te doelpunten (21). De belegering van het Wilskracht doel was thans bijna het eenige spel en hoewel S. J. C. verdiend had te winnen kwamen zij met een 2—1 nederlaag uit de zen aangenamen wedstrijd in hun kleedka mer retour. Finale: Leonidas—Wilskracht 2—1. De finale had alzoo plaafs tusschen Leo nidas en Wilskracht en ook deze wedstrijd werd beëindigd met een 21 stand en wel in het voordeel van Leonidas. Had Wilskracht in den wedstrijd tegen S. J. C. niet verdiend gewonnen in tegenstelling hiervan hadden zij de finale verdiend te winnen door hun goed en enthousiast spel, waardoor zij over het geheel in dezen werkstrijd iets in de meerderheid waren. Het was overigens een aangename en op hoog peil staande wedstrijd, waarvan de aanwezigen zeker genoten hebben, daar allen tot het einde toe vo! belangstelling bleven. Na afloop begaven alle deelnemers voorafgegaan door het fanfarekorps „Ex celsior", welke deze middag haar zeer ge waardeerde medewerking verleende, zich naar het Juvenaatsgebouw, waar allen zich verzamelden aan een gemeenschappelijk In het sportpark te Ginneken werden Maandag, 2en Paaschdag INTERNATIONALE WIELER- EN HARDLOOPWEDSTRIJDEN gehouden. Voor het begin van den wedstrijd maakten de loopers en wielrenners hun voorstellingsronde. diner, dat perfect in orde was en alle eer werd aangedaan, waarvoor den heer v. Graas een woord van lof toekomt. Bij deze gelegenheid reikte de Geestelijk Ad viseur kap. Heemskerk onder een toepas selijk woordje aan Leonidas den prachti- gen beker van den heer Bezooien en aan Wilskracht een lauwerkrans uit, welke onder applaus voor de schenkers en de gastheeren werden aanvaard. Geruimen tijd bleven allen onder prettige stemming bijeen, menige speech werd nog afgesto ken, waarbij S. J. C. dank bracht voor den aangenamen dag hen bezorgd, welke zeker bij allen in dankbare herinnering zal blijven. Kap. Kuilman uit Amsterdam sloot deze aangename bijeenkomst met ge bed en dankte S. J. C. voor de hartelijke ontvangst hen in Noordwijk bereid. Teijlingen I—Zwaluwen I 1—1. Was aanvankelijk vermeld dat Blauw Zwart zou spelen op Sporthof, door om standigheden kon dit niet doorgaan. Om 2.30 uur blaast scheidsrechter Hoo- geboom beide elftallen binnen de lijnen. Een flink aantal supporters woonde den wedstrijd bij en daarmee toonden vele Sa^senheimers en ook anderen werkelijk naastenliefde te bezitten. Want na afloop werd de recette aan een lid van Teijlin gen, dat reeds 4 maanden ziek ligt, over handigd en namens hem is ons opgedragen om hier hartelijk dank te brengen aan de gen, die hieraan hebben bijgedragen Over den wedstrijd het volgende: Wan neer Teijlingen den bal aan het rollen brengt gaat zij direct ten aanval, maar de bal belandt achter. De Zwaluwen doen daarop hetzelfde. In den beginne gaat het spel van doel tot doel doch beide achter hoeden keeren alle gevaar. Het is werke lijk een aantrekkelijke strijd, waarbij Teij lingen een tikje sterker is, doch de voor hoede kan het niet in doelpunten uitdruk ken. Als de rust aanbreekt is de stand nog 00. Wanneer de thee is gebruikt, wordt weer met frisschen moed aangepakt. Wij krijgen dan ook weer hetzelfde spel te zien als voor de rust. De Amsterdammers zetten alles op alles om toch niet voor niets naar Sassenheim te zijn gekomen, doch zij vinden een geweldig struikelblok in de beide backs en midha'f. Als het spel 20 minuten oud is geeft de midhalf van Teijlingen door aan den rechtsbuiten; deze zet keurig voor, de mid voor vangt op en geeft door aan den linksbinnen, die Teiilingen met een keurig schot de leiding geeft. (10). Nauwelijks is weer afgetrapt of de bal vliegt juist over de Zwaluwen- deklat. Zwaluwen trekt ten aanval en op verren afstand wordt een boogschot ge lost, dat onder de lat in het doel ver dwijnt. (11). Nadat Teijlingen nog een penalty heeft te nemen wegens hands in het beruchte gebied, welke kalm werd toe gespeeld, viel hen weer een strafschop te beurt, welke ook niets opleverde! Ook Zwaluwen is tot het einde uiterst gevaar lijk, doch doelpunten blijven voor beide partijen uit. Als scheidsrechter Hoogeboom die goed leidde, einde fluit, zijn wij ge tuigen geweest van een prettig gespeelden wedstrijd V. E. P.Semper Avantie 43. Gistermiddag speelde V. E. P. I een vriendschappelijken wedstrijd op eigen terrein tegen Semper Avanti I uit Utrecht De wedstrijd werd door de gastheeren met 43 gewonnen. R.-K. Sportvereeniging „St. Bernardus". Het is gisteren voor V.Y.B. een dag van onfortuin geweest; daar n.l. de gespeelde voetbalwedstrijden beide werden verloren. Het tweede elftal der junioren, dat thuis bezoek had van het junioren-elftal der sport ver. V.V.L. uit Voorschoten, moest in deze hun meerdere erkennen. Met 20 werd verloren. De wedstrijd V.V.B.-Jun.-S.J.C.-Jun. is door het wegblijven der laatste niet door gegaan, om welke reden was ons niet be kend, daar van Noordwijk geen bericht van verhindering was ingekomen. Zij bleven misschien liever thuis om de aldaar te spe len wedstrijden gade te slaan Maar dan zou het toch zeker sportief zijn, als men dan het elftal waartegen men spelen moet, er van verwittigde, opdat men deze niet laat wachten. Het eerste elftal, hetwelk met 7 inval lers naar Den Haag ging op bezoek bij Le nig en Snel II kwam eveneens met een ne derlaag van 24 huiswaarts. R.-K. S.V. „Meerburg" Zoeterwoude (H.-R.) De drie door Meerburg-elftallen ge speelde wedstrijden eindigden alle in een gelijk spel. Het eerste vertrok met 5 invallers naar Alphen, om daar Alph. Boys te gaan be strijden, op een veldje, dat niet alleen veel te klein, maar ook extra hobbelig is, waar mee we heelemaal niet willen zeggen, dat daardoor „Meerburg" slechts gelijk wist te spelen. Het eene puntje kwam de Alphe- naren dubbel en dwars toe. De geheelo wedstrijd door hebben de gastheeren een geweldige activiteit ontplooid, waartegen over de Zoeierwouders een tamelijk mat spel stelden. Bovendien werd Hakkaart, ete als gewoonlijk als een hinde langs de lijn huppelde, streng bewaakt, en daar op de rechtervleugel een invaller stond, ging er van de voorhoede niet zooveel kracht uit, zooals we dat gewend zijn. Als we nu nog zeggen, dat de scheidsrechter, een inval ler voor de door den bond aangewezene, somtijds de raarste beslissingen gaf. fas ter strikt onpartijdie), dan is hiermede voldoende aangetoond, dat „Meerburg" niets te weinig kreeg. De Alphenaren die nen echter naar een ander veld uit te zien. Het eerste juniorenelftal omzeilde, een lastige klip in Stompwijk, door met S N.A. I de punten te deelen. De kampioenskansen zijn hierdoor mooi gehandhaafd. Gaat zoo door junioren, dan komt er misschien een Meerburgelftal bij, dat kampioen van zijn afdeeling is. Wel staan er nog eenige moei lijke wedstrijden voor de deur, maar door ijverig volhouden, kunnen die ook tot een goed einde gebracht worden. Het tweede juniorenelftal bereidde ons een aardige verrassing, door tegen het toch vrij sterke A.S.C. I met 33 gelijk te spelen. Dit versterkt ons in de meening, dat de kleinste Meerburgers nog zoo zwak niet zijn, als ze allen tenminste hun best doen. We hopen, dat ze op den ingeslagen weg zullen voortgaan, en hun succes v. n ïisteren door meerdere, zullen laten vol gen. Afd. Athletiek. Na ernstige beraadsla gingen is door het bestuur besloten, de in- door-trainingsavonden op Woensdag toch voort te zetten, zoolang dit tenminste mo gelijk is. Iedere athleet, hetzij junior, het- zij senior wordt daarom opgewekt die avonden trouw te bezoeken. Aanvang pre cies 8.30 uur, dus niet 8 uur, zooals sommi gen schijnen te meenen. Victrix 1-0. V. V. I 8-1. O.V.V. ging met drie le elftallers en 6 re serves w.o. 3 aspiranten dus 9 man naar Haarlem. Bij Victrix aangekomen was de scheidsrechter niet aanwezig. Met goedvinden van beide partijen werd onder leiding van scheidsrechter Zoet gespeeld. O.V.V. verliest den toss en trapt af maar direct zit Victrix er goed op en de achter hoede nioet alle zeilen bijzetten om on heil te voorkomen. Keeper de Vreede toont zich een waar dige plaatsvervanger van Ouwerkerk en springt als een tijger door zijn doel. Het. duurt dan ook nog een half uur voordat 't eerste doelpunt gemaakt wordt. Direct daarop wordt de stand op (20) gebracht. O.V.V. geeft het niet op en weert zich geducht, maar ondertusschen- zijn reeds eenige rake trappen uitgedeeld en speelt de rechtshalf hinkend verder. Bij een snelle doorbraak scoort v. Noort het eenigste te genpunt. Vlak daarop staat de zelfde spe ler met een mooie kans voor open doel, maar een der backs duwt hem finaal met de banden op zij en.... de scheidsrechter ziet niets. Vlak voor de rust scoort de l.-binnen van Victrix in buitenspelpositie (31). Na de rust verschijnt O.V.V. met 8 man, desondanks zitten ze direct voor het Vic- trixdoel waar een gevaarlijk moment ont staat. Victrix bang dat het verkeert zal afloopen. gaat haar toevlucht zoeken in ruw spel, waarvan de resultaten dadelijk merk bar zijn. 2 O.V.V.'ers loopen hinkend op het veld, terwijl enkele anderen te bang zijn om aan te vallen. In de voorhoede is nog slechts 1 man en wanneer deze den bal heeft wordt hij door 4 man tegelijk aange vallen. De O.V.V.'ers laten Victrix dan maar kalm hun gang gaan, waardoor de stand geleidelijk opgevoerd wordt tot 81. De leiding van den scheidsrechter liet veel te wenschen over. Den tweeden Pinksterdag organiseert onze vereeniging een juniorentournooi waarvoor 3 vereenigingen zullen worden aangezocht. Voor alle deelnemende vereeni gingen zal een prijs beschikbaar worden gesteld. Alph. Boys IMeerburg I 11. Het is deo Alph. Boys gelukt, de kam pioenen een gelijk spel af te dwingen, waarmede zij ongetwijfeld heeft getoond tot goede daden in staat te zijn. Onder leiding van scheidsrechter Langbroek, die uitstekend voldeed, werd aangevangen. Het begin geeft een gelijk opgaande strijd te zien, met beurtelingsche aanvallen, deze aanvallen brengen evenwel geen resultaat. Geruimen tijd wordt het spel op de mid denhelft gehouden. Weliswaar ontstaat aan weerszijden nog enkele malen gevaat, maar de verdedigers houden stand, zoodat rust ingaat zonder dat een der partijen het net heeft gevonden. In de tweede helft nemen de bezoekers het spel weldra in han den. Bij een aanval der gasten ontstaat een penalty, waaruit zij de leiding nemen. Niet ontmoedigd speelt de thuisclub verder. Na dat het spel eenigen tijd over en weer is gegaan, volgt een aanval der thuisclub. De achterhoede der bezoekers kan het leder slechts ten koste van een corner wegwer ken. Hieruit wordt de bal goed voorgezet en hij levert den Alph. Boys den gelijkma ker op (11). Ondanks hard zwoegen der gasten komt weldra onveranderd het einde. KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. Het programma van Tweeden Paaschdag was klein, maar niet onbelangrijk. In de tweede klasse A van Afdeeling I legde West Frisia beslag op het kampioen schap. In de derde klasse D verloor H.V.C. met 53 van D.O.S., terwijl U.V.V. won van Utrecht. Ir^yUdeeling II naderen we in de derde klasse A het einde. B.E.C. had gisteren kampioen kunnen zijn, indien zij van U.V.S. had gewonnen, maar de Leidenaars dachten er anders over en klopten de Delftenaars met 30. A.S.C. heeft haar kans om met B.E.C. gelijk te komen, niet benut. Tegen Hillinen werd slechts gelijk gespeeld, zoodat de rood-zwarten het puntenaantal van B.E.C. niet meer kunnen benaderen. Ook de Zee meeuwen kunnen zulks niet meer, wijl zij gisteren met 21 van Alphen verloren. L.F.C. speelde op Eersten Paaschdag te gen Lugdunum. We zullen er daarom geen verslag van geven. De stand in deze klasse is nu: gesp gew •ge .verl v.t. pnt. B. E. C. 17 9 5 3 48—33 23 Zeemeeuwen 17 9 2 6 41—23 20 A. S. C. 17 8 4 5 40—26 20 U. V. S. 16 9 1 6 30—31 19 Alphen 15 7 1 7 40—38 15 L. F. O. 15 5 5 5 24—28 15 Schoten 15 6 3 6 36—43 15 Hillinen 15 4 5 5 29—25 13 Lugdunum 15 4 1 10 28—34 9 T. H. B. 16 3 3 10 23—54 9 In de eerste klasse van het Zuiden won B.V.V. met 31 van L.O.N.G.A. In het Noorden maakte M.S.C. een goe de beurt door met 32 van Be Quick te winnen. Toch staat de Meppelsche club nog onderaan en het hangt alleen van Be Quick en Friesland af, of M.S.C. van de laatste plaats zal wegkomen. De uitslagen. AFDEELING I. Tweede klasse A. West FrisiaZVV 10; WFCHRC 12; Alcmaria VictrixZeeburgia 72. Derde klasse D. DOS—HVO 5—3; Utrecht-UVV 1—2. AFDEELING II. Tweede k las se A. NeptunusVIOS 54; VOCHollan- diaan 15. Derde klasse A. ASCHillinen 11; AlphenZeemeeu wen 21; LFCLugdunum 14; UVS BEC 3-0. Vierde klasse A. BodegravenWaddinxveen 21; Post duiven—SOA 3—2; RCLLeidsche Boys 21; HDVArchipel 40. R t s. 3e klasse A. VIOS II—Alphen II 6-3. AFDEELING IV. Eerste klasse. BW—LONGA 3—1. AFDEELING V. Eerste klasse. MSCBe Quick 32; VelocitasFrisia 6—1. A.S.C.—Hillinen 1—1. A.S.C. had nog een goede kans om met B.E.C. gelijk te kumen, maar daar-tce moes ten de roodzwarten gisteren van Hilinen winnen. Als zoodanig is de wedstrijd een teleurstel'ing geworden. Het was reeds een vaag te-eken, dat de Leidenaars Goedhart en van Goor misten in d voorhoede, voor wie Stephanus en van Haafter invielen. Onder leiding van scheidsrechter Hoek werd begonnen. De ""asten vormen den toss en kozen den wind mee. In het eerste kwar tier waren de Hillegommers a.bsoluut ster ker en zij ondernamen versohil'ende aan vallen, waarbij Van Breen in het A.S.C.- doel een allesbehalve betrouwbaren indruk maakte. Tooh wist hij niet zonder geluk zijn doel schoon te houden todat A.S.C. er wat beter inkwam en het- laatste half uur van de eerste helft ging de strijd vrijwel gelijk op en neer. We dachten de rust reeds met blanken stand te zien ingaan, toen een der gasten met een fraaion kopbal uit een cor ner aan Hillinen de leiding gaf. (01). In de tweede helft betrad A.S.C. he-t ter rein met- den vasten wil om te winnen, maar zij ondervond daarbij zooveel tegen stand van de Hillegommers, dat er geen doorkomen aan was. Drie kwartier lang werd het Hillinen-doel belegerd en beko geld, maar steeds was er een been of hoofd, dat het doe1 beschermde, terwijl ook de Hillinen-keeper tal van aanvallen on schadelijk maakte. Na een half uur slaagde Stephanus er weliswaar in met een goed 'aag schot de partijen op aeliilren voet te brengen (1—1). maar daarbij bleef het. en A.S.C. werd uitgeschakeld voor het kampi- oenschap.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9