jr.. 350 850 275 IX75 475 975 625 875 14 EINDHOVEN Voor den leeftijd van 2 tot 6 jaar Maar plotseling krijgt kleine [Mammie 'n kleur. Haar jurkje is óók niet meer [heel! En gist'ren verloor ze die [prachtige strik! Enhaar Mammie zegt [nooit zooveel! Leuk Kinderman- teltje van Laine Diagonale, 2-rij modelletje, aar dig afgebiesd, m. vlug zakje, apart gegarn. rug. In kinderlijke tinten voor 4'/2 j. slechts Snoezig Baby jasje van prima Crêpe Fantasie- stof. m- moderne schulp-garn.. af gezet m plissé- rüches. In div. tinten en dessins, voor 3'/z j- slechts Schattig Rips Popeline Babyjurkje met aardig kraagje en das. In lichte, echt-kinderlijke tinten v. den leeftijd van 2lh jaar voor den vv prijs van slechts Met kleine stijging per maat. Daar zingt een lijsterkc in een boom; 't Is vlak, vlak voor mijn ruiten! „Wat, slaap je nog: En de dag breekt aan! Kom gauw, kom gauw naar buiten!" „Stil stouterik, het is nog te vroeg! Zeg, wil je wel eens zwijgen! Jij fluit en zingt in de schemering, Dat 't schalt door takken en twijgen". Maar 't stoute lijsterke fluit f steeds door Is tijd, 't is tijd, wordt {Hjf wakker!" als ik eind'lijk mijn bed uit spring, de rakker. en Mammie .Mammie" „O popje, wat ben je toch [slordig, kind! Alweer is je jurkje gescheurd! Vertel mij eens gauw, kleine [stouterik, Hoè dat nu weer is gebeurd? En gisteren was het die leuke [jas! En Zondag verloor je je hoed! Ja pop, ik ben boos! Wat is het [toch naar. Dat „Mammie" maar steeds [brommen moet!" De pitten niet. Twee kindertjes zijn aan het [eten, Zij zitten zoo knus bij elkaar, Echt leuk, in hun eigen hoekje. Zij smullen en babbelen maar. Al gauw komt klein Rietje [geloopen: ,,'t Bordje is leeg!" roept [ze uit. „Is alles verdwenen?" vraagt [Moeder. Ja, ja, knikt de kleine [schavuit. „De groente, het vleesch en de [pruimen, Is alles heusch op, kleine [Riet?" „Ja heuschjes, Mam, alles is [oppic, Alleen maar de pitten, die [niet." Nieuwste Rits- Pakje v. Peau de Pêche of Tweeds m. patentsluiting, in echt-kinderlij ke tinten-, v- den leeftijd van 4 jaar vanaf slechts **50 Aardig Zomer- jekkertje van Co- vercoat of blauw Laken, 2-rij mo delletje. gegarn. m koperen knoo- pen en anker. V. 2 j. vanaf slechts Met kleine stijging per maat. De drijftol. Tolletje, tolletje Wil je wel gaan? Moet ik je, tolletje, Nóg harder slaan? Tolletje, tolletje Zwiep zegt het touw!' Wil je nu draaien, Tolletje? Gauw! Tolletje haast zich en Draait met z'n bol. Zwiep zegt het zweepje en Vooriwliegtide tol. Voor den leeftijd van 6 tot 12 jaar KeungePapillon Kinderjurk, zeer aardiggegarn.in harmonieerende kleur. Rokje met plissé-groepen. In diverse vroo- lijke tinten, voor den leeftijd van 6V2 jaar slechts 490 Met kleine stijging per maat. Aardig en tevens degelijk School- jurkjev. Popeline m. snoezig fan tasiekraagje en garn. aan zakjes en rokje(m. diepe plooien). In div. tinten voor leeft. 6 jaar slechts Aprilletje, Wou jij mij De zon schiji Maar straks Aprilletje, Aprilletje, Ik ga er toch niet uit. Ik bliif fijn in mijn kamertje, Klop jij maar aan de ruit! Aprilletje, Aprilletje, Neen, ik vertrouw je niet. Zóó schijnt de zon enweg is zij En 't regent, dat het giet. Degelijkjongens schoolpak, 2-rij model, met korte broek, v. aardige Cheviots en Fan cies, geheel ge voerd. Voor 10 j. vanaf slechts Met kleine stijging per maat. Apart en zuiver wollen Crêpe Georgette Man teltje, geheel op zijde, m. moderne volantgarn.opzij en aan de mouw. Leuke corsageJn Vert, Bleu, Nègre en Marine voor jaar slechts Nieuwste Meis jes-Blazer v. pri ma Laken, 2-rij model, m. leuke zakjesen gegarn. m. koperen knoo- pen en sportief mouw-embleem. In Bleu, Marine en Rood, voor 6 j. vanaf slechts Met kleine stijging per maat. m- I |i^£Weten jullie wel, dat, als we twee gram draad, door een voortgebracht, aan elkaar kondéi) knoopen, die draad van den Haag tot Berlijn zou reiken? T ou wtjespringen. Eén, twee, cho-!. Ik wil het leeren! Eén, twee, cho-!. .-. Nóg eens probeeren! Eén, twee, cho-! Misschien wat bukken. Eén, twee, cho-!. O, 't wil niet lukken! Eén, twee, cho-! Nóg hooger springen! Eén, twee, cho-!. Oef, is dat zingen! Eén, twee. cho-!. Nu even bukken. Eén, twee, co-! Hoera, 't wil lukken! Eén, twee, la-! O! nog een keer! Eén, twee, de! Nu kan 'k niet meer! Voor Jongelui van 12 tot 17 jaar KAlENDtD L.I93I- gOnzë' kalend' De meeste menschen denken? dat we den huidigen kalender van de Romeinen hebben over genomen, maar wist jullie, dat die hun tijdsrekening weer had den ontleend aan die van de Egyptenaren? En dat onze ka lender al 6000 jaar oud is? Er bestond alleen dit verschil, dat de Egyptenaren het jaar indeel den in twaalf maanden van der tig dagen, terwijl ze de vijf da gen, die aan het eind van het jaar dan overbleven, als feest dagen beschouwden. vreemden grond en toen zij tot een mooie struik vol bloemen was opgeschoten, bood de gene raal keizerin Eugènie eenige van ;zijn mooie rozen aan. De Keizerin was erg inge nomen met de nieuwe roos en toen ze hoorde, dat deze nog geen naam had, zei ze tegen generaal Niel: „Dan wil ik eens de naamgeefster ziin. Ik zal haar „Maréchal Niel-roos" doopen"; en cp deze aardige wijze deed zij den generaal mededeeling van zijn hooge onderscheiding. Prachtige Fan tasie Wandeljurk v. prima kwali teit m. zijden rips- kraagje, jabot en manchet; aparte garn. v. breede opgelegde plooi en over geheele lengte. Voor 13 j. Aparte Crêpe Caid Jongemels- jesjurk met leuk Crêpe Maroc overkraagje en manchet. Fraaie broderie-, rokje m.diepe plooien. In alle mode- tinten Voor 12 j. h@ De Maréchal P Niel-roos. Weten jullie, hoe de Maréchal Niel-roos aan haar naam komt? Natuurlijk, zeggen jullie, die is zoo genoemd naar den beroem den Franschen generaal. Maar hoe generaal Niel aan die roos kwam en wie haar dien naam gaf, weten jullie misschien niet. Toen generaal Niel na den Fransch-Oostenrijkschen oorlog op zijn terugtocht was, kwam hij door een stadje. Een boeren vrouw bood hem een mand met prachtige, gele rozen aan. Aan een van deze bloemen zat nog een gedeelte van den wortel vast, en Niel, die erg ingenomen was met de mooie roos, plantte haar in zijn tuin te Parijs. De plant gedijde in den Flatteuse keurig- verwerkte Drap Natté Mantel, m. moderne schulp- garneering van nervüres. In Nègre, Bleu,Vert Prlntemps,Beige Brun enz. Voor 14 Jaar slechts Moderne Tweed jongedames mantel, geheel op zijde gevoerd, m. chique garn. v. ingezette ba nen en nervüres-. Snoezige leer- corsage en cein tuur. Voor 17 j. 75 Keurig Jonge- heeren Costuum v.blauw Kamga- ren of uit groote keuze v.moderne Fantasie-stoffen, in mooie tinten en dessins. Voor 15 i. vanaf slechts Apart Jongens pak m. plus fours (origineele En- gelsche model len) v. moderne Tweeds, in div. tinten en dessins. Voor leeftijd 13 j. vanaf slechts 725 7 90 Met kleine stijging per maat ONZE HUIZEN ZIJN DES AVONDS TOT 8 UUR GEOPEND: ZATERDAGS TOT 10 UUR.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 8