In „De Witte Zwaan" DINSDAG 7 APRIL 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Onhebbelijk automobilist. Op den weg van Enschede naar Gronau is de brievenbesteller B. door een auto aangereden. Hij heeft daarbij een schouder en been gebroken, en is in het ziekenhuis opgenomen. De bestuurder van de auto reed, zonder zich om het slachtoffer te be kommeren, door in de richting van de grens. De auto is echter opgespoord en bleek eigendom te zijn van den heer J. te Enschede. ERNSTIG ONGEVAL IN EEN MACHINEFABRIEK. Vier arbeiders door in brand gevlogen olie gewond. Zaterdagmorgen heeft op het terrein van de N.V. Nederlandsc-he Machinefabriek „Maasstad" te R'dam een ernstig ongeluk plaats gehad. Door tot nog toe onbekende oorzaak is brand ontstaan in een hoeveelheid ruwe olie, die in een tank was opgeslagen. Vier arbeider kregen ernstige brandwon den en moesten in het ziekenhuis aan den Coolsingel worden opgenomen. Drie van de vier gewonden konden, na verbonden te zijn, uit het Ziekenhuis ont slagen worden. Bij het onderzoek is het volgende geble ken: Men was bezig met behulp van een steek vlam een defecte olietank te herstellen aan boord van de „Maasstad" 3 welk schip in de Zalmhaven bij het terrein van de fa briek lag. Waarschijnlijk is deze tank niet gas vrij geweest en zijn dampen van de ruwe olie, die in de tank waren blijven hangen, door de steekvlam verhit en ontploft. Deskundigen zullen naar de juistheid van deze theorie nog een onderzoek in stellen. Doodelijke val. Op Eersten Paaschdag had de ruim 70-jarige landbouwer Ten Morsche te Bor- culo. het ongeluk bij het naar beneden gooien van hooi door een luik te vallen. De ongelukkige kwam op den deel terecht en was terstond dood. De heer Ten Mor sche was langen tijd lid van den gemeen teraad te Borculo en een bekend paarden handelaar. Als treurige bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat de oudste zoon van het slachtoffer eenige maanden gele den tengevolge van een trap van een paard is overleden. Van een trap gevallen. Vrijdagmorgen is me], N., wonende in de Verkuijl Quakkeraar straat te Vlissingen, van een trap gevallen en spoedig daarop aan hersenschudding overleden. Verdronken. Vrijdagavond is de 75-jarige wachtsman Maarten Voogd, van den Havendijk te Schiedam, door de duisternis misleid aan het Hoofdplein aldaar in de Maas geraakt. Gisteren heeft de politie zijn lijk opge haald. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Te Zevenhuizen (Gr.) brandde "het boer derijtje „Oud-Bremen", bewoond door den heer H. Drent, geheel af. De oorzaak van dezen brand ligt in het spelen met vuur der kinderen. De inboedel ging niet verlo ren. De boerderij was op beurspolis ver zekerd. Modemagazijn afgebrand. Te Kampen is Zaterdagnacht de heeren modezaak van de firma Wilmink aan de Oudestraat totaal afgebrand. Ook de bovenwoning, waarvan de bewo ners afwezig waren, brandde geheel uit. Al les was verzekerd. Brand te Beilen. Op den avond van Eersten Paaschdag brandde te Hijken de bakkerij, het woon huis, alsmede de schuren en de stallen van den heer J. Wessels geheel af. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. FEUILLETON Uit het Duitsch van ADOLF HER ZOG. 15) De apotheker, die niet meer wist, hoe hij het had, barstte in een bulderend gelach uit en sloeg met zijn beide handen in de lucht, zonder een woord te kunnen zeggen. Lisa stond op en ging met opgeheven hoofd de kamer uit. Bij de deur keerde zij zich nog eens om en zei: Ik ga tóch naar de opera De ochtend scheen over den huistyran overigens nog niet al zijn jammer te heb ben uitgestoit. Voor zijn apotheek stond een postbode, die aan meneer Friedrich een grooie kist, aangeteekend \erzonden, moest afgeven. De apotheker was, toen hem dit werd meegedeeld, mee zoo'n vaart de deur komen uitloopcn, dat zijn knie en zijn leencn in onzachte aanraking met de kist kwamen. Nu, zei de gemoedelijke postbode, de kist kan er tegen. Die is stevig. Meneer Friedrich, aangeteekend en persoonlijk, vervolgde hij en gaf den apotheker de adreskaart om af te teekenen. Laat de provisor, steunde de apothe ker, terwijl hij de kaart terug gaf je ei n oorrel geven. Zeg maar uit de blauwe ilesch. Dat zal de heeren nier meevallen, lach te apotheker Friedrich giftig. Do postbe- De brand onder Sprang. Omtrent den geweldigen brand, die te Vrijhoeve-C'apelle onder Sprang bij Waal wijk heeft gewoed, vernemen wij nog, dat al het geld, dat de heer Stam in huis had, in het vuur verloren is gegaan. Ook een aantal kippen zijn bij den brand omgeko men. Het electrische net nabij de afgebran de bakkerij is door de hitte doorgesmolten. Het mag een geluk heeten, dat de Waal- wijksche brandweer zoo spoedig ter plaat se was. Ware dit niet het geval geweest, dan zouden de gevolgen niet te overzien zijn geweest. Zaterdagnacht heeft men op het tooneel van de ramp de wacht gehouden uit vrees voor oen nieuwe oplaaiing. DE OVERWEG TE BLERIK. Bijna weer een ongeluk. Zaterdagmiddag is een Belgische vracht auto in flinke vaart door een der afsluit- boonien van den spooroverweg bij de Maasbrug te Blenk gereden. De booinen waren dour den overwegwachler juist voor een aankomenden trein neergelaten. Het verder doorrijden werd belet door den te gen de cabine gevallen boom. De motor was zwaar gehavend. De chauffeur bekwam geen letsel. Hij had, naar hij verklaarde, het gesloten zijn der boomen niet bemerkt, daar hij er over heen zag. „Hbld." TWEE BERUCHTE INBREKERS GEPAKT. Goede vangst der Haagsche poltiie. In verband met de in den laatsten tijd in de omgeving van de Laan van Meerder- voort te 's-Gravenhage gepleegde diefstal len door middel van braak en opensluiting zijn aangehouden de bij de politie beken de 20-jarige stoffeerder A. W. H. en de 19- jarige machinebankwerker W. C. J. v. W. Bij de arrestatie van v. W. werden een schroevendraaier, eer looper en een elec trische zaklantaarn gevonden en bij een huiszoeking achter een met punaises aan den muur bevestigde plaats een enveloppe inhoudende effecten ter waarde van 1700, welke op 19 Maart gestolen zijn uit een perceel aan de Snelliusstraat 4, door mid del van opensluiting. De aanwijzingen te gen de beide gearresteerden zijn van dien aard, dat het vermoeden gewettigd is, dat hier twee reeds geroutineerde en beruch te inbrekers in handen van de politie zijn gevallen, al ontkennen beiden ook aan eeni ge inbraak schuldig te zijn. Zij zijn ingeslo ten in het huis van bewaring. Verder vernemen wij omtrent de aan houding van 'n 27-jarigen H. G. P. ten zake insluiping in een woning aan cle Ampère- straat, dat, toen mevrouw M. T. Woensdag avond omstreeks 11 uur haar woning wilcle binnengaan, de deur aan de binnenzijde met de knip was gesloten. Even daarna kwam een man naar buiten, die zich snel verwijderde. Bij onderzoek bleek, dat de muntmeter was verbroken. Het gelukte de politie spoedig den verdachte aan te hou den, die door mevrouw M T. werd herkend. P. moet verschillende opensluitingen op zijn geweten hebben. Hij wist echter steeds aan een arrestatie te ontkomen door zich uit te geven voor beambte van een nacht veiligheidsdienst. Hij is voor den Officier van Justitie geleid. Inbraak in een stadhuis. Te Maastricht is Zaterdagnacht ingebro ken in het stadhuis. De dief, die zich waar schijnlijk heeft laten insluiten, he.eft op de afd. belastingen uit een geldkistje onge veer 1400 ontvreemd, gedeeltelijk bestemd tot toeslag bij de huur voor de werkloozen. Verduisterinr van ƒ25.000. De gewezen filiaalhouder T. J., verdacht van verduistering van een bedrag van on geveer 25.000 ten nadeele van de N.V. Kroll en Cos Kustmesthandel te Zwolle, die voor deze firma het filiaal te Raalte be heerde, heeft bekend, dat hij de verduiste ringen heeft gepleegd in een tijdsverloop van 4 a 5 jaar. De gevangenhouding van J. is door de Rechtbank te Zutphen bevolen en de straf zaak zal spoedig behandeld worden. Ver dachte is inmiddeL failliet verklaard. stelling zal vandaag wel een beetje lang zamer gaan dan naders. De man groette ging 'heen. Friedrich keek hem met een boosaardigen blik na. Wel mag het je bekomen, mompelde hij, en hij streek zich over den baard. In de blauwe flesch zat een mengsel van li keur-resten maar de hoofdbestanddeelen van het edele vocht waren rabarbertinc- tuur en rabarberwijn, die in bepaalde ge vallen met nuttig zijn voor de stofwisse ling, maar onder normale omstandigheden en in te grooie dosis deze bij den gebrui ker grondig en met uitem lasiige gevol gen in de war kunnen sturen. Daarop sleep te de kist naar binnen. Hij was er zeker van dat de voortreffe lijke provisor als een getrouwen huisknecht zijn opdracht zou uitvoeren de karakter eigenschappen van mijnheer Rose waren hem daar borg voor. Het kostte den apotheker groote moei te de kist open te breken het deksel scheen wel met honderd spijkers vastge- slagen. Het zweet gutste nein over zijn welgedane wangen. Hij moest zijn jas ei bij uittrekken. Maar hij werd door nieuws gierigheid gedreven, want noch de kist, noch de adreskaart had eenige inlichting verschaft over de ware identiteit van den afzender. En de zending was aan hem per soonlijk geadresseerd Eindelijk liet het deksel los. Met tril lende vingers griste de apotheker de em ballage opzij, tastte in de kist, keek er in, werd dodsbleek, keek wéér alsof hij zijn oogen niet geloofde, en viel zoowat achter over. Daarop vond hij iets van zijn zelfhe heersching terug, stormde naar nes raam, rukte dat open, leunde naar buiten, maar opnieuw werden zijn -gevoelens hem te machtig, en wéér sloeg hij bijna achterover WEG MET DE TOLLEN! Groote demonstratie te Vianen. Zaterdagmiddag tc een uur heeft te Via nen een tweede groote demonstratie tegen de Tollen van Vreeswijk en Jutphaas plaats gehad. Hieraan werd door een tachtig-tal automobilisten deelgenomen. Tegen twee uur werden beide tollen opengesteld en konden allen de tollen zonder betaling pas- seeren. Er was veel publiek aanwezig. Een ontvoering per motor. Te Almelo heeft een ontvoering plaats gehad die veel weg heeft van een scha king, doch die onder ietwat mysterieuzer omstandigheden werd voltrokken. Op den Vriezenveenschen weg n.l. wan delde dezer dagen een zuster uit het R. K. gesticht. „De goede Herder" in gezelschap van twee meisjes, die in genoemd gesticht worden verzorgd. Toen de zuster en de meisjes op haar terugweg nabij het ge sticht waren gekomen, kwam een jongeman op een motor in wilde vaart aanstuiven. Even voor het drietal het hek zou ingaan, liep een van de meisjes den weg weer op naar den motor, die stopte. Zij klom op de duo-zitting en de motor verdween in de richting Vriezen veen voordat de zuster van haar verbazing was bekomen. De politie werd met het geval in kennis gesteld en ontdekte de achttien-jarige ge schaakte spoedig bij haar ouders in Hilver sum. De motorridder was inmiddels ver dwenen en is nog steeds niet komen op dagen. Aanranding? De vorige week is op den Rijksstraat weg te Zuilen een Duitsch dienstmeisje van 16 jaar in bewusteloozen toestand aan getroffen. Men bracht haar over naar het Academisch Ziekenhuis te Utrecht, alwaar zij verklaarde te zijn aangerand door een man, die haar met een auto vervoerd had. Daar een verder verhoor niet mogelijk was met het oog op den toestand van de pa tiënt, heeft men haar Donderdag pas kun nen ondervragen. Daar haar verklaringen tegenstrijdig zijn, meent de politie te moe ten aannemen, dat het meisje het verhaal gefantaseerd heeft. Zij blijft echter bij haar verklaring aangerand te zijn. „Vad..' De 7500ste te Valkenswaard. Te Valkenswaard kawm een gelukkige vader ten raadhuize aangifte doen van een geboorte. Zijn jonge spruit was de 7500ste inwoner en de burgemeester of freerde hem een spaarbankboekje van 100 Eenige nogenblikken later kwamen twee personen hun verhuisblijet halen wegens vertek naar een andere gemeente. Had de vader zijn kind enkele minuten - later aan gegeven, dan was het niet de 7500ste ge weest. f 3r?L. Kleine aardbeving te Heerlen geregistreerd In den nacht van Vrijdag op Zaterdag te omstreeks twaalf uur is door de seismo graaf van het Geologisch Bureau te Heer len een kleine aardbeving geregistreerd, die mogelijk van loealen aard is of in de naaste omeevin,g heeft plaats gevonden. Dengene, die hieromtrent eventueel waar nemingen mocht gedaan hebben, wordt ver zocht deze mede te deèlen aan den direc teur van het Geologisch Bureau te Heer len. Kraaien verscheuren lammeren. Van een merkwaardig feit was de heer L. getuige toen hij de Duyl te Almkerk pas seerde. Hij merkte een druk beweeg van kraaien, honderden waren er wel bijeen. Toen de heer L. naderde zag hij dat kraaien bezig waren pas geboren lammeren te ver scheuren. Vier lammeren waren reeds dooi de vraatzuchtige roofdieren verslonden voor men er in slaagde hen te verdrijven. Zijn lippen bewogen echter voortdurend. Eindelijk slaagde hij er in voldoende geluid te produceeren en riep, alsof hij in nauden van een moordenaar gevallen was: DoresHannes Meneer Rose Meneer Barenfeld Meneer Pfalzdorf En onmiddellijk herhaalde hij de namen van de leden zijner hofhouding nogmaals in dezelfde volgorde. In een oogenblik hadden al de opgeroe pen personen zich om hun opperhoofd ver zameld en keken hem ontsteld en met vra gende blikken aan. Hij wees met een ver ontwaardigd gebaar 'naar de mysterieuze kist; ze traden naderbij, wierpen een blik in de emballage en waren met stommen schrik geslagen. In de kist rustte, in blan ke onschuld, zacht neergevleid op een bed van zaagsel. de Zwaan, het embleem, dat steeds boven de apotheek en droge rijengroothandel van de" heer Friedrich had geprijkt. Wie heeft me dat durven leveren?, sprak de apotheker somber en langzaam. Maar meneer Friedrichant woordde Barenfeld verontwaardigd, en wendde zich naar de deur. Ik wil weten, wie me dat gelapt heeft, herhaalde de apotheker. Maar meneer Friedrich.... riepen ze nu allemaal in koor. Dat is een comploteen formeel complot, kreet de chef. Jullie spelen al lemaal onder één hoedje. Ik zal jullie wel krijgen, ik.... Barenfeld wenkte Pfalzdorf, verliet zwij gend zijn chef en ging weer aan zijn werk. Wie zou dien ouden gek die poets ge bakken hebben?, vroeg hij in 't kantoor aan Pfalzdorf. Het is een kapitale mop. Geld waard voor een verslaggever. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 8 April. Huizen, 1875 M. Uitsl. N.C.R.V.-uitzending. 8.008.15 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.00—12.00 Concert. 12.30 Politieber. 12.30—2.00 Concert. 2.002.30 Gramofoonpl. 2.303.00 Lezen van Chr Lectuur door mej. Wentink. 3.004.30 Concert. 4.304.45 Gramofoonpl. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.006.45 Vroolijk allerlei. 6.457.15 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 7.157.30 R. P. Baas en J. Westerhoud: „Te voet of per autocar door Zwitserland". 7.307.45. Politieber. 7.459.30 Evangelisatie-avond uit de Geref. Kerk te Koog-Zaandijk. 9 3010.45 Concert Chr. Radio-Orkest. 10.00 Vaz Dias. 10.4511.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 298 M. (Uitsl. VARA-uitzending). 9.00 Gramofoonpl. 9.30 Orgelspel Joh. Jong. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Onze Keuken door P. J. Kers. 11.00 Gramofoonpl. 11.05 Radio-Volksuniversiteit. 11.35 Gramofoonpl. 12.00 Concert VARA Septet. 1-45 Zenderverzorging. 2.15 Gramofoonpl. 2.25 Vrouwenuurtj'e. 3 15 Gramofoonpl. 3.20 Cooperatie-kwartiertje. 3.35 Maak het zelf, door S. Schaake-Verko- 4.25 Gramofoonpl. 4.30 Voor de kinderen. 6.00 Zang en Piano. Erich Wagner en Joh. Jong. 6.30 Mandoline-cursus Joh. B. Kok. 7.00 Radio-Volksuniversiteit. 7.30 Hoorspel door het Groot Volks-tooneel. 9.30 Concert VARA-orkest. 10.00 Vaz Dias. 10 20 Concert VARA Srtijkorkest. 11.0012.00 Gramofoonpl. Da ventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonpl. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK. Tien dooden. Een ernstig spoorwegongeluk had plaats op het station Poletajewo Tsjeljabinsk (Rusland) Tien personen werden gedood en een en vijf tig personen gewond. ZWEEDSCH SCHIP IN DE LUCHT GEVLOGEN Geheele bemanning verloren. Volgens een telegram uit Constantinopel is het Zweedsche stoomschip Abandon Vrijdag voor den Bosporus in de lucht gevlogen. De ramp zou veroorzaakt zijn door een gashouder die zich in het benedenruim van het schip be vond. Men vreest, dat zoowel het schip als de geheele bemanning verloren is. Nadere bijzon derheden ontbreken nog. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN Een automobiel met vijf jonge menschen is door Turijn-expres gegrepen in de nabijheid van Montignoso. Alle inzittenden zijn gedood. Do baas heeft vandaag geeii gelukki gen dag, antwoordde Heinrich. Vanmorgen had ik boven wat te doen, en hoorde zonder het te willen een scène met juffrouw Lisa. Wat?, vroeg Barenfeld, en hij legde zijn pen neer. Juffrouw Lisa wilde weg. Ze kan het hier niet meer uithouden, zegt ze. Ze wil aan de opera. Aan de opera herhaalde Barenfeld toonloos. Heinrich ging naar het magazijn om de bestellingen klaar te maken en Barenfeld bleef aan zijn lessenaar zitten en staarde vóór zich uit. WegAan de operaHad hij er eigenlijk iets mee te maken? Neen. En toch was het, alsof het nacht om hem heen werd, zoo stil en troosteloos was het, als zij wegging. Barenfeld trachtte zijn gedachten te verjagen en probeerde zijn aandacht weer bij zijn correspondentie te bepalen. Maar het lukte niet. Hij liet zijn pen vallen en steunde zijn hoofd in zijn handen. 't Was doodstil in het kantoor. Hij wist, dat iets, dat tot nu toe een vaag gevoel in hem was geweest, nu tot zekerheid werd. Weg, aan de opera En moest hij dan in dezen ouden rommel achterblijven, bij deze ondragelijke, dorre kruideniers? Nu wist hij ook, waarom hij het zoo lang hier had uitgehouden. Om dat meisje, waar voor hij medelijden en bewondering koes terde, ofschoon haar manier van doen hem af en toe ergerde.... Dat mooie gracieuze kind met haar slanke figuur, het blonde kopje met die vreemd groote grijze oogen was het, dat hem aan dezen troep hier bond Hij sprong van zijn stoel op. Wat wilde hij eigenlijk? Hield zij van hem? Hij wist 1.05 Orgelspel door H. T. Young. I.502.50 Orkestconcert. 3.50 Concert. 5.05 Orgelspel door R. News. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Concert. Kwartet. 7.20 Lezingen. 8.05 „The House of the Arrow". Hoorspe' van Mason. 9.25 Nieuwsber. en Lezing. 10.00 Concert. II.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. I.25 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Radio-tooneel. 10.20 Gramofoonpl. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonpl. 9.3510.35 Gramofoonpl. II.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Concert. Orkest en sopraan. 4.205.20 Concert, sopraan en cither. 7.207.45 Orkestconcert. 7.50 „Justitia lachelt". Hoorspel. Daarna: Berichten en tot 10.20: Orkestconcert. 10.2011.20 Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. 12.051.20 Orkestconcert. 2.504.30 Orkestconcert. 7.209 20 Orkestconcert en zang. 9.3511.50 Dansmuziek. Brussel, 50S.5 en 338.2 M. 5.20 Gramofoonplaten. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Zang. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Avond gewijd aan de Ardennen. Con cert en declamatie. 338.2 M. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.05 Orgelconcert. 8.20 Militair concert. Z e e s e n, 1635 M. 5.4011.20 Lezingen. 11.2012.15 Gramofoonpl. 12.15—1.20 Berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.506.50 Voordrachten. 6.50 Orkestconcert. 8.30 Voordracht. 9.05 Duitsche volksliederen. 9.40 Berichten en daarna tot 11.50 dans muziek. Een kleine held. Wegens het feit, dat het grootendeels aan den 13-jarigen jongen, Bryan, te danken is ge weest, dat het leven van 17 kinderen, die in een verblindenden sneeuwstorm in Colorado met een autobus waren blijven steken, behou den is gebleven, is de knaap uitgenoodigd tot een bezoek aan president Hoover op het Witte Huis. Op het oogenblik ligt de jonge held nog in bed om te herstellen van de gevolgen der ondergane ontberingen, doch zoodra hij gene zen zal zijn, mag hij naar Washington gaan. President Hoover was buitengewoon getroffen door den heldenmoed van dezen jongen, die, toen de chauffeur de autobus verlaten had om hulp te gaan zoeken de man kwam daarbij om ,het leven de andere kinderen op aller lei wijzen aanspoorde en dwong in beweging te blijven, om ze voor bevriezen te behoeden. Vijftien dooden op de „Florida." gevonden. Het aantal dooden, dat men tot dusver bij de opruimingswerkzaamheden aan boord van het stoomschip „Florida" heeft gevonden, be draagt vijftien. Wolkbreuk bij Montpellier. In de nabijheid van Montpellier heeft zich een wolkbreuk ontlast, waardoor de spoorlijn naar Parijs onder water is gezet en verschei dene straatwegen zijn vernield. Gelukkig zijn geen dooden te betreuren. het niet. maar wat hij wel wist was, dat hij van haar hield, dat hij, voor de eer ste en eenige maal in zijn leven werke lijk een groote liefde voor een vrouw had opgevat. Van de straat klonken hamerslagen. Hannes en Dores waren, onder oppertoe zicht van meneer Rose, bezig om den ont troonden Zwaan weer op zijn eereplaats boven de deur te herstellen. En de Witte Zwaan breidde wederom zijn beschermende vleugels over de burchtzaten uit, alsof nooit een schennende hand hem van zijn plaats verwijderd had. Het was in den namiddag. De vertoorn de. heer des huizes had zich niet meer laten zien. Hij had zich opgesloten in zijn kamer en peinsde wie den aanval op zijn Zwaan op zijn geweten kon hebben en er kwamen in zijn naar vergelding dorstende ziel duistere wraakplannen op. Die ellen dige BarenfeldWaar haalde de kerel de brutaliteit vandaan om in tegenwoordig heid van het personeel zoo'n onbeschaamde houding aan te nemen? Wacht maar, waar de heer, daar zal je voor boeten. Prijs der dag niet voor het avond is. In de zaak ging alles verder zijn gewo nen gang. Alleen de provisor had dubbe1 werk, want de apotheker kwam niet t< voorschijn, om hem een handje te helpen Heinrich en Dores waren naar het douane kantoor om goederen in ontvangst te nc men en Hannes ging met zijn medicijntron mei de klanten rond. Konrad deed de co respondentie af met een snelheid, alsc er hem vandaag veel aan gelegen was oi klaar te zijn. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6