KERKNIEUWS STADSNIEUWS NIET VERGETEN! 22 APRIL. No. 9. UIT DE OMGEVING Agenda UIT DE RIJNSTREEK DINSDAG 7 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 VAN HET VATIC A AN DE PAUS NAAR CASTEL GANDOLFO? Naar de correspondent van de „Journal des débats" meldt, zal de H. Vader zich naar allo waarschijnlijkheid in de zomer maanden naar zijn buitenverblijf te Castel Gandolfo begeven. De laatste Paus, die hier *zijn vac&ntie doorbracht, was Pius IX (n.l. in 1869). DUITSCHLAND DE VERWARRING ONDER DE NATIONAAL-SOCIALISTEN. Stennes sticht een nieuwe partij. Berlijn bezit thans twee nationaal-socia- listische partijen, de officieele partij van Hitier en Goebbels en de door kapitein Stennes in het leven geroepen „beweging der revolutionaire activisten der nationaal- socialistische Duitsche arbeiderspartij''. Kapitein Stennes, die zelf dezen naam aan zijn organisatie heeft gegeven, heeft in de Mathaikirchstrasse de bureaux van zijn partij ingericht. Daar worden onafgebroken conferenties en besprekingen gehouden. In de eerste plaats zal men daarbij vermoede lijk trachten de financieele vraagstukken op te lossen. Op financieel gebied schijnt de nieuwe partij er namelijk niet al te goed voor te staan. Stennes heeft in de laatste dagen ook te onderhandelen met een bekende Berlijn- sche drukkerij over het uitgeven van een eigen blad. De onderhandelingen schijnen zich gunstig te ontwikkelen en het is waar schijnlijk, dat Berlijn Woensdag a.s. een nieuw blad rijk zal zijn. Overigens zal de S. A.-groep na Paschen verscheidene groo- te openbare vergaderingen bijeenroepen om de kiezers in te lichten over doel en karakter van do nieuwe beweging. De S. A.-leiders hebben tijdens hun be sprekingen van de laatste dagen elke sa menwerking met de groep van Otto Stras- ser, die zich reeds vroeger van de natio- naal-socialistische partij had afgescheiden, van de hand gewezen. Zie voelen zich klaar blijkelijk sterk, wat ook blijkt uit het ve- vel van kapitein Stennes, waardoor Goeb bels eenvoudig uit zijn functie van Ber- lijnsch gouwleider wordt ontslagen. Dit be vel heeft natuurlijk slechts een theoretische beteekenis. De rol die dr. Goebbels in het gansche conflict heeft gespeeld, is van twijfelachti- gen aard. Het is algemeen bekend dat Goebbels tot de eigenlijke tegenstanders van Hitler in de nationaal-socialistische be weging behoort. Goebbels had zich ook eerst aan de zijde van Stennes geschaard. Men wist dit in München en men had al daar daarom besloten om Goebbels uit Ber lijn te doen verdwijnen om hem tot leider van de gouw-Oostenrijk te benoemen. Op het laatste oogenblik schijnt Goebbels zich echter weder met Hitier te hebben ver zoend, met het resultaat dat Goebbels niet alleen te Berlijn mag blijven, maar zelfs buitengewone volmachten tot het zuiveren van de partij van alle ongewenschte ele menten heeft verkregen. PORTUGAL REVOLUTIE OP MADEIRA. Volgens berichten uit Funchal (Madeira) is daar Paaschzondag een revolutie uitge broken. Zoowel de burgerlijke als de mili taire gouverneur zijn gearresteerd. Twee maanden geleden werden bij onge regeldheden tijdens de staking eenige per sonen gedood. De Portugeesche regeering heeft toen een nieuwe gouverneur en Hooge Commissaris benoemd, ten einde den toe stand op het eiland te bestudeeren. Deze zijn thans door de opstandelingen gearres teerd. Funchall is de hoofdplaats van het eiland Madeira en telt 75000 inwoners. De president van Portugal heeft in ver band met een besluit van den kabinetraad een kruiser naar het eiland gezonden. Aan boord bevindt zich een regiment regee- ringsgetrouwe troepen. RUSLAND. VERZET TEGEN MOSKOU IN DE OEKRAÏNE. Talrijke arrestaties. Te Charkof is een geheime militaire or ganisatie ontdekt, welke ten doel had zich te verzetten tegen het Sovjet-regiem. Het Oekrainisch persbureau publiceert eenige bijzonderheden over deze organisa tie. Als gevolg van de met geweld door gevoerde collectiviseering van de zijde van Moskou, kan men thans constateeren, ai- dus genoemd persbureau, dat de Oekraini- «che landbouw geheel geruïneerd is. Sa men met de bolsjewistische experimenten heeft dit ontevredenheid veroorzaakt niet alleen onder de boeren, maar ook onder de Oekrainische soldaten van het roode leger. De Gepeoe ontdekte toen een „com plot". Duizenden officieren en soldaten zou den aan een geheime organisatie hebben deelgenomen, welker doel zou zenn de pro clamatie van een onafhankelijken Oekrai- nischen staat. Te Odessa hadden talrijke arrestaties plaats, in den loop waarvan een geheel regiment in verzet kwam tegen de Sovjets. Dit regiment wierp barricades op en vroeg den anderen regimenten van het roo de leger aan den opstand deel te nemen. Met behulp van speciale detachementen bleef de Gepeoe echter meester van den toestand en 28 opstandelingen, van wie 8 officieren, werden op staanden voet gefusil leerd. Ook te Kief, Charkof en andere steden hebben arrestaties plaats gehad, tot een totaal van 5000. Onder de Oekrainsche matrozen bij de roode vloot hebben arrestaties en execu ties plaats gehad. In het district Konotup zijn vele boe ren, die over de collectiviseering ontevre den waren, gearresteerd. Acht hunner wer den ter dood veroordeeld. Uit Odessa wordt gemeld, dat de Gepeoe den president der Krim-republiek, Koebai Ogly heeft gearresteerd, beschuldigd van nationalistische gevoelens. JAPAN SLACHTOFFERS VAN HET LONDENSCHE VL00TVERDRAG. Tengevolge van de restrictie der vloot volgens het Londensch vlootverdrag zijn 8000 werklieden van de admiraliteitswer- ven te Tokio zonder werk gekomen. Zij worden hiervoor ruimschoots schade loos gesteld. AMERIKA OP DE GRENS VAN COLUMBIë EN VENEZUELA. Generaal Cedeno, de leider van verschil lende opstanden, heeft het garnizoen te Guasdelito, op de grens van Columbië en Venezuela overrompeld en verscheident soldaten gewond. De paarden en de wapen- voorraad maakte hij buit. 'ti Nieuwe kerk te Utrecht. Gisteren is op plechtige wijze de eerste steen gelegd voor de nieuwe kerk te Utrecht (Ondiep), toegewijd aan den H. Nicolaas, van welke kerk de zeereerw. heer pastoor P. Koelman eenige jaren geleden tot bouwheer is benoemd. De plechtigheid geschiedde door den hoogeerw. heer Th. Knuvelder, deken van Utrecht, en de belangstelling van de zijde der geestelijkheid'zoowel als van die der leeken was zeer groot. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. PATER HUMILIS CASTELEIX, O.F.M. In de aloude Mon Père-kerk droeg gis teren de weleerw. pater Humilis C'aatelein, O.F.M., zijn plechtige eerste H. Mis aan God op. Het altaar en het priesterkoor wa ren rijk versierd met groen en bloemen, terwijl de kerk geheel gevuld was met ge- loovigen, die dit eerste offer van den jon gen zoon van St. Franoisous wilden bijwo nen. Achter de Communiebank hadden de ouders, broers en zusters en verdere fami lieleden van den jongen priester plaats ge nomen. De neomist werd bij het H. Offer geas sisteerd door den hoogeerw. heer A. H. M. J. Homul'e, pastoor der parochie en deken van Leiden, als presbyter assist ens. den weleerw. zeer gel. heer P. J. Brjiggemann als diaken en den' weleerw. pater A. A. A. Sanitz,, o.f.m., kapelaan der Hartebrug als sub-diaken, terwijl de cantores-p'aatsen werden bezet door den zeereerw. heer J. A. Heiling, o.f.m. pastoor der Hartebrug en den zeereerw. pater B. J. Woolderink, o.f.m., praeses van het klooster aan den Haagweg. In het priesterkoor hadden plaats genomen de zeereerw. pater drs. B. de Goede o.f.m. en de zeereerw. pater de Waal, professor aan het Missiehuis te Ti'iburg. Het zangkoor zong onder leiding van kap. Nieveen van Dijkum de Gregoriaan- sohe Vena Creator en de driestemmige Mis- sa Pontifi calls van Don Lorenzo Perosi, voor jongens- en mannenkoor. De feestpredikatie werd gehouden door den weleerw. pater Humbertus Randag, o.fjn., uit het klooster aan den Haagweg, die naar aanleiding van de woorden: „S-alus populi ego sum, dicit, Dominus", de verhevenheid en de macht van den priester Gods zijn hoorders afschilderde. Als een lafenis, als een vreugde, aldus de eerw. redenaar, voelde hij het over zich komen, als hij de woorden hoorde: Sa-lus populi ego sum, dicit- Dominus. Vreugde en dankbaarheid vervult ons hart op dezen blijden morgen, want God heeft zijn volk bezocht, wijl hij ons een nieuwen priester heeft geschonken en de Christenen zijn hier samengekomen om in hem te erkennen een anderen Christus. Hoog verheven is de priester, want aan hem is gegeven een macht, die de Engelen zelfs niet bezitten, ja ze'fs aan Maria, de Moeder Gods niet is gegeven. Daarom wil de spr. uitweiden over het priesterschap, opdat a-llen het kerkgebouw zouden verla ten, vervuld va-n ontzag voor dit hoogver heven ambt en allen vast voornemens zul len zijn willens noch wetens het priester schap ooit afbreuk te doen. De gewijde redenaar voert zijn toehoor ders dan naar het Laatste Avondmaal waar Christus de onvergetelijke woorden heeft gesproken, waarin Hij zijn Liohaam en Bloed tot spijs en drank gaf. O. wat een liefde. Een God. die zioh geeft als voedsel voor zijn schepselen, een God, voor wiens stem de bergen sidderen en schudden op hun grondvesten, die God wordt ons voed sel, die God, waaraan bliksem en donder gehoorzamen, die God, die naar be'ieven de koningen stort va-n hun tronen! Het ver stand buigt hier voor het geloof. Dat de Joden droogvoets door de Roode Zee trok ken. dat Christus 5000 men-schen op won derdadige wijze verzadigde, wij kunnen het nog ge'ooven, maar dat een God zich als spijs en drank geeft is bijna niet- aan te nemen en toch is het zoo, want Christus heeft het zelf eezegd: Dit is mijn Vleesoh, Dit is Mijn. Bloed De datum van de Prov. Statenverkie zing in Zuid-Holland is Woensdag Het nummer der R. K. Staatspartij is in geheel Zuid-Holland: En wie wrocht dit wonder? De priester en de priester al een; hij alleen heeft- de maohit over het liohaam en bloed van Qhris- bus. O, verheven macht van den priester, roept spr. uit, die de priesters zelf doet hui veren voor eigen verhevenheid en de heili gen deed terugschrikken voor heit priester schap! Wat aan Maria slechte eenmaal ge geven werd: Christus te schenken aa-n de wereld, dat doet de priester iederen dag. Maar hij kan meer. Hij i® in staat zonde-n te vergeven. Obstupesciite caeli, staat ver baasd, o hemelen, roept spr. uit en hij wendt zioh weer tot het volk: wend u tot den priester met uw zonden en gij keert terug als een kind Gods Em wederom vraagt hij: wie wrocht dit wonder? De priester en hij alleen. Hij heeft een goddelijke macht-, want hij spreekt: Ik ontsla u va-n uw zonden. De maolit van den priester reikt verder dan hemel en aarde, dan zeeën en oceanen. En die heilbrenger van Gods volk wordt zoo dikwij's door de menschen veracht, ter wijl zij hem op moeilijke en gevaarvolle reis door het leven zoozeer noodig hebben. God in zijn barmhartigheid heeft ons leids mannen gegeven in de priesters, maar de ergste vijand va-n het mensohelijk geslacht 'weet maar al te goed, dat wanneer hij den priester treft, hij ook het volk in zijn macht zal hebben. De gewijde redenaar wijst dan op de te genstellingen in verschillende lande-n. In het eene worden Eucharistische Congres sen gehouden, in het andere klinken de godslasteringen uit boven kerken en ka thedralenGe'ukkig het land, waar men zijn priesters eert. Spr. schetst vervolgens hoe de priester de verzorger van den mensch is in zijn geestelijk leven, bij zijn geboorte door den doop, in zijn jeugd door de eerste H. Com munie, hoe hij het sacrament des huwelijks voltrekt en den stervende in zijn laatste uren bijstaat, om hem na zijn dood te ver- geze len naar zijn laatste rustplaats en ten slotte voor zijn ziel bidt in het H. Misoffer. Misoffer. Wilt gij weten hoe het gaat in het land, waar men zijn priesters niet- eert, aldus vraagt spr.? En hij verwijst daarvoor naar dat moderne Babyion, waar men zijn pries ters vermoordt, zijn bisschoppen heeft ver bannen, waar geen doopsel meer is, geen hemelsohe spijze, waar de eene zonde zich stapelt op de andere OvQ-r de verdier. ijking van het huwelijk wilde de gewijde rede naar hier niet eens spreken en als de mensch daar sterft, dan doet hij het zon der God, want daar js geen God 1 Aan het einde van*zijn pfedicatie spoor de pater Randag zijn gehoor aan toch te zorgen, dat zij nooit over de priest e-rs las teren, wamt hij blijft mensch en heeft dus menschelijke gebreken, maar dat zij steeds in hem zullen zien zijn verheven waardig heid. Hierna zich richtend tot den neomist, verzoekt de gewijde redenaar hem het H. Misoffer t-e vo tooien, aanbevelend in zijn jong priesterlijk gebed naast de belangen van zijn ouders en zijn dierbaren ook die van het Christenvolk niet te vergeten. Het H. Officie werd daarna voortgezet en treffend was het oogenblik, waarop de jonge priester liet Brood des Hemels uit reikte aan zijn ouders, broeders en zusters en verdere familie. De plechtigheid werd besloten met de lofzang „Exu'tate Deo" van G. P. da Pale- strina. Des avonds werd in de ka-pel van het St. Fronoiseus Liefdewerk een plechtige Lof gehouden. K.J.M.V. St. PETER KANIS. Een gewonnen voetbalwedstrijd. We hadden Zaterdag een en ander mede gedeeld over den eersten P.K.-Voetbalwed strijd, die gisteren op het Leiden-t-errein zou worden gespeeld tusschen leden van de Leidsche afdeeling en die uit Lisse. Het mooie Paaschweer-voetbalweer en niet in het minst de vele connecties der P.K.-menschen hadden tal van toeschou wers naar het Leiden-terrein gelokt en het was er wat men noemt een gezellige drukte. Er was muziek, er is gevoetbald, er is ge lachenwat wil men nog meer. Den voetbalwedstrijd bespreken behoe ven we natuurlijk niet. Er waren er welis waar, die vroeger wel eens gevoetbald heb ben, maar men begrijpt, dat het meer een partijtje trappen was. Toch waren er soms wel aardige dingei te zien ener wer den doelpunten gemaakt, meer dan we aan vankelijk verwachten, zoodat het publiek inderdaad waar voor zijn geld heeft gekre gen. De rust ging in met een 10-voor- sprong voor de Leidenaars en kort na de hervatting werd de voorsprong vergroot. Toen duurde het geruimen tijd eer de schut ters jweer wat- lieten zien, maar tenslotte wisten de Leidenaars toch nog driemaal het net te doorboren, zoodat zij met 5—0 wonnen. De Lissenaren, die soms heel aar dig partij gaven en tot het einde onver moeid volhielden, hadden zeker wel een tegenpuntje verdiend. De Leidenaars legden door deze overwin ning beslag op een fraaien medaille, die later bij het gezellig samenzijn in het Eigen Huis door het Bondsbestuurslid, de heer W. v. Willige, werd uitgereikt. We gelooven, dat deze sportuiting van P. K. ongetwijfeld weer meer jonge midden standers tot de vereeniging zal brengen en wie weet, of er dan ook op sportgebied niet iets goeds voor de Sleutelstad uit voortvloeien kan! KOLENDAMPVERGIFTIGING. Heuicninuxgcu is ue mvLuibpor- tiietf J. ui net geiDouiw van uc iSea. xi-uit-o- gtavine JÏIIJ. aan net Lxaigewatcr unox x.o- ieiiuOJKp veA£.u.U£u gawoaxj.cn. ue man was m net s-toojWaaai van ue cenuaae verwa-r- ULiug guam zitien en üua auu-r net main aioitt geuaan. neuerunodgen wem üy ue- wuste-ous gevouuea. Oemuiien tijd. neeit ae iteisie XLUi^axeiist neg geu-acnn ue le vensgeesten op te weaken, maar ue pogin gen Uneven aonuer resultaat. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Zondagmiddag omstreeks kwart over vijt weid zeaeie x. v. d. n.. te Bositoop W'oonacntiig, uit een oaie aan ue naven -verwijuciu. Ken arnucx uezoener, zeae^e M. was uen catenouuer uaanoy uenuipzaam 'loen weer liet care wilde Uimoiengaan weru hij uoor v. d. Vmet een bierglas zoo danig op net booid gesragen, dat ueze een scdie^e joi eiiK. op nep. iiij werd naar het Aca^eniiscn zrcaennuis vervoerd, v. V. is in arrest gesteld wegens poging tot dood slag. Zeshonderd guiaen ontvreem/d. Uit ae wotting van den heer H. N. in de Zoniiieveiustraat ts Zonuag verntoeueiijk door opensiuitiiig een bedrag van J 600. ontvieenid, dat geoorgen was in een gang kast acuter den winkel. Na scheidenVerblijden. Voor leden en genoodigden van de R.-K. Klubo Jisperantista had gisteravond in de concertzaal van „Concoruiaeen feest avond plaats, waarop door de R.-K. 'loo- neelvereeniging L(ielde) V(oor) T(ooneel) te Zioeterwouue weid opgevoerd het spel: Na scheidenVerblijden. Voor dit aardige spel, uat bovendien zeer goed ten tooneel werd gebracht, had de be langstelling wel iets beter kunnen zijn. Tenslotte werd voor een goede honderd aanwezigen het tooneelstuk vertoond, dat zooals gezegd, een goede vertolking genoot. Waar diti stuk reeds in onze courant bespro ken is, mogen we ons nu van een verdere bespreking ontslagen achten. Genoeg zij te vermelden, dat de aanwezigen zich uitste kend vermaakten, zoodat de tooneelisten veel bijval oogstten. Ook de décors en aan kleeding waren zeer goed verzorgd. Voor goede muziek werd er eveneens gezorgd door een strijkje onder leiding van den heer Hovink, dat ook bij het gezellig samenzijn, dat dezen avond besloot, voor vroolijke dansmuziek zorgde. Alles bijeen werd het dus toch een pret tige en succesvolle avond. De heer T. S. Goslinga, wethouder van Financiën, is morgenmiddag verhinderd spreekuur te houden. Teigen J. K. alhier is procesverbaal op gemaakt, omdat hij een meisje, met wie hij op straat had staan praten een taschje had afhandig gemaakt en daarin een bedrag aan geld had ontvreemd. Bij een vechtpartij in het café van P. in de Morschsrtaat is de 25-jarige G. P. v. d. L., die zich niet wilde verwijderen, door de rui.t van het café gegooid. Hij liep niet ern stige verwondingen op en werd in het Acad. Ziekenhuis verbonden. Bij de politie is door A. J. K. aangifte gedaan, dat hij vannacht door vijf personen is mishandeld, waarbij hem een bloedneus werd geslagen. 0EGSTGEEST. DOOD ELI JK ONGELUK. Een motor over den kop geslagen. Op den avond van Eersten Paaschdag wilde de 27-jarige Th. II. de Vos, vvonen- de bij de Haagsche Schouw, een toertje maken op de duo-zitting van den motorist P. Gekomen in do bocht bij „de Slang" slipte de motor en botste tegen den berm van den weg op. De motor sloeg over den kop en kwam in een sloot terecht, den duo-zitter meesleurend. De heer De "Vos we'rd door zijn kameraad tn door een passeerend automobilist uit de sloot ge trokken. Onmiddellijk werd de hulp van een priester en een dokter ingeioepen, doch na- 10 minuten was het slachtoffer reeds overleden. Het H. Oliesel kon hem nog worden toegediend. In de hocht bij het Groene Kerkje is gisterenmiddag een auto uit Nieuwpoort in een wegsloot gereden. De wagen werd door de firma Kamsteeg gelicht. R0EL0FARENDSVEEN. N. L. Rodewijk t Alhier is overleden de heer N. L. Bo dewijk. Met hem is een geacht ingeze tene heengegaan. Meer dan 25 jaren was de overledene voorzitter van den Raad van Toezicht van de Coöp. Boerenleen bank te Oude-We te ring. Hij heeft veel voor de Bank gedaan, hetgeen vooral tot uiting kwam teen hij voor eenige jaren wegens hooge leeftijd zijn ontslag nam en toen op een passende wijze is gehul digd geworden. Hij ruste in vrede. Uitvoering. Maandag, Tweeden Paaschdag, gaf de orkestvereeniging „On derling Kunstgenot" alhier een uitvoe ring in de groote Pancratiuszaal. Van den kant der donateur? bestond hiervoor groote belangstelling, want de zaal was flink bezet. Na een kort openingswoord van den weleerw. heer N. Bijl, directeur Ier Gezellen vereeniging werd met 't uit gebreide programma een aanvang ge- Gemeentelijke Aankondigingen VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. 8t«mmen in een andere gemeente. De Burgemeester van Leiden maakt be kend, dat bij de verkiezingen voor de Pro vinciale Staten de kiezer, met inachtne ming van het bepaalde in de artikelen 57b tot en met 57j der kieswet, in plaats van in de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, in een andere gemeente in de zelfde provincie aan de stemming kan deel nemen. De kiezer kan in die andere ge meente niet bij volmacht stemmen. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wil maken, deelt, uiterlijk veertien dagen vóór 22 April a.s. zijnde den voor de stemming bepaalden dag, in persoon ter secretarie van een gemeente aan den Burgemeester of aan den daaxtoe door dezen aangewezen.^rfEibtena^r mede m welke gemeente bijbaan de stemming deel nemen wil. Hij geeft daarbij <$p zijn- naam en voornamen, dp dagrekening en plaats zijner geboorte, *le gemeente ;in welke hij op de voor deze verkiezing gpldende kie zerslijst voorkomt, en eert adre&,.in d^ge- meente in welke hij aan/de sternnnj^T wil deelnemen, zoo mogelijk met a^uuiding van straat en nuihmer. Van de mededeelïng wordj^en schrifte lijke verklaring opgemaakt waarvan een afschrift aan den kiez^"wordt uitgereikt. De kiezer, die heeftmedegedeeld in een andere gemeente dan die op welker kie zerslijst hij voorkomt aan de stemming te willen deelnemen, behoort tot het stemdi- strict in hetwelk hij het door hem opgege ven adres heeft. Bij onzekerheid hierom trent behoort hij tot het eerste stemdistrict. De kiezer en zijn gemachtigde mogen niet meer deelnemen aan de stemming in de gemeente op welker kiezerslijst de kiezer voorkomt. Aan het opgegeven adres ontvangt de kiezer, die bevoegd is aan de stemming deel te nemen, van den Burgemeester van dit adres de oproepingskaart voor de stemming in die gemeente. Leiden, 25 Februarie 1931. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend s avonds van 730—8.30 uur Donderdag, R.K. Bouwvakarbeidersibond „St. Joseph". Bonnen-verzilvering 79 uur, Zaal 6, R.K. Volksbond. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 7 tot en met Zondag 12 April a.s. waargeno men door apotheek:' P. du Croix, Rapen burg 9, Telefoon 807. maakt. Als eerste nummer kregen we te hooren een marsch ..Hoch unser Kö- ningshaus" van A. Ziegler, hetwelk keu rig werd weergegeven. Ook de aaidere nummer? voor de pauze werden goed vertolkt en getuigden van een ernstige studie. Bijzondere vermelding verdiende Je ouverture „Zum Jubileum". De aan wezigen waren dan ook hoogst voldaan over het gepresteerde en na elk nummer mocht de club een warm applaus in ont vangst nemen. Hierna werd door de le den van de orkestvereeniging opgevoerd een klucht in een bedrijf getiteld „Om de erfenis". Dit tooneelstukje zat vol hu mor en het publiek heeft zioh om dit ïtuk zeer geamuseerd. Na de pauze kre gen we wederom een vijfta nummers te hooren, waarbij wij vooral mogen noemen de- marsch Onderling Kunstgenot", ge componeerd door den directeur, den heer Bouwmeester. Aan den heer Bouwmeester komt zeer zeker een warm verdiende hul de toe, voor het kranige stukje werk door hem geleverd. Tot slot kregen we nog gen we wederom een vijftal nummers te waarmede de avond werd besloten. Het lankwoord van den kapelaan was dam ook wel op zijn plaats. Aan de leden, .pianist en humoristen, komt in deze alle lof toe en we hopen, dat de vereeniging onder leiding van haar directeur nog vele van dergelijke avonden mag geven. 0UD-ADE. Kiesvereeniging. Tn de op heden ge houden bestuursvergadering der R. K. Kiesvereeniging, werd liet noodig geacht, om op a.s. Vrijdagavond 10 April ten half acht uur een ledenvergadering te doen hou den in het café Klein Rustoord. Dien avond zal plaats hebben de vaststelling der can- didatenlijsten. SASSENHEIM. Personalia. Met ingang van 1 Mei a.s. wordt de Brigadier v. d. Rijksveld- wacht, de heer Kwakkel, overgeplaatst naar Den Haag (Parket v. d. Off. van Justitie). GROENENDIJK. Eerste plechtige H. Mis. In aanslui ting op ons verslag in het tweede blad be treffende de eerste plechtiee H. Mis van Pater Generosus Mensch O.F.M., zij nog vermeld, dat des" middags onder het Lof door het zangkoor werd uitgevoerd de Te Deum van Grolle en na het Lof door het zangkoor een serenade werd gebracht, waarbij o.m. de Priestercanta-te van Dob belsteen werd uitgevoerd.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2