DINSDAG 7 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 U. V. S.—B. E. C. 3—0. In een zeer goeden en enthousiasten wedstrijd is het gisteren den Leidenaars gelukt de kampioenscandidate B. E. C. uit Delft een gevoelige nederlaag toe te brengen. U. V. S. speelde een der beste wedstrijden van dit seizoen en was gewel dig in vorm, zoo zelfs, dat de gasten eenigs zins overbluft werden en hun gewone spel niet een enkele maal konden ontplooien. Het feit dat B. E. C. gehandicapt was door liet gemis van den linksbinnen mag voor hun falen geen voldoende excuus zijn, want ook U. V. S. was niet volledig. De uil slag als zoodanig is wel wat ge flatteerd, want de gasten hadden zeker een of twee tegenpunten verdiend. Toch kan men zeggen, dat U. V. S. volkomen verdiend won, want gedurende 2/3 van den wedstrijd was zij volkomen in de meerder heid. Dat U. V. S. na een, veiligen 30- voorsprong de zaken wat kalmer opvatte, laat zich begrijpen en in die periode wer den de gasten hoe langer hoe sterker, zoo zelfs, dat zij het spel geruimen tijd in han den hadden. Fortuna was evenwel niet op hun hand, want tal van goede aanvallen werden of onschadelijk gemaakt of de schoten belandden naast of over het doel, maar het wil er niettemin bij ons niet in, dat dit alleen aan onfortuin te wijten was. B. E. C. lijkt ons ten eenenmale geen kampioensploeg, al gelooven we. dat ze het tenslotte toch zullen worden. De Leidenaars wonnen den toss en ko zen den wind in den rug. Dadelijk na den aftrap nam de linksbinnen van U. V. S. den bal over en dit was het begin van een voortdurende reeks aanvallen van den lin kervleugel, die zich zeer actief toonde en herhaaldelijk het doel der gasten in ge vaar bracht. Heb spel ging verbazend snel op en neer en was derhalve zeer aantrek kelijk om aan te zien. Reeds na zes minu ten nam U. V. S. de leiding door een voor treffelijk schot van den linksbuiten (1—0). Alle U. Y. S.'ers zaten er danig op en het duurde gei'uimen tijd, alvorens ook de gasten iets lieten zien, maar dit was nochtans niet voldoende om heb U. V. S.- doel in gevaar te brengen. Bovendien was Kramp in zeer goede conditie en hoewel hij aanvankelijk heel weinig meer te doen kreeg dan enkele door de achterhoede toegespeelde ballen te verwerken, heeft hij later tal van zekere doelpunten voor komen. Na ongeveer 25 minuten kwam uit een goeden aanval van den rechtervleugel het tweede doelpunt voor U. V. S. uit een fraai hard schot van den rechtsbinnen (20). De gasten wijzigen dan de opstel ling. De linksback gaat in de voorhoede, maar ook dat helpt niet, want na tanige minuten komt hij in botsing met r aaf- mans, waardoor hij zoo ernstig een enkel kneusde, dat hij moest worden weggedra gen. Onveranderd komt dan de rusk Ondanks den veiligen voorsprong pakt IT. V. S. dadelijk «-eer flink aan en als zij weer, thans door Koreman, succes hebben (30), volgt er weer een verandering in de Delftsche ploeg. De Leidenaars komen dan wat tot rust,'waarop de gasten beter veldspel te zien geven. Dit neemt echter niet weg, dat zij zelfs de eer niet weten te redden. De Leidsche achterhoede gaf zich geen oogenblik gewonnen en keeper Kramp dook op de meest onverwachte oogenblikken als redder van U. V. S. op. De tijd verstreek al meer en meer en B. E. C. boekt tenslotte "een der grootste ne derlagen van het seizoen. Alphen—Zeemeeuwen 2—1. Deze ontmoeting is in een kleine maar verdiende overwinning van Alphen ge ëindigd. De wedstrijd zelf was vooral voor rust een saaie vertooning. Weliswaar ver plaatste het spel zich zeer vlug en kwamen beide doelen meermalen in gevaar, maar de voorhoeden konden het net niet vin den. Bij de bezoekers was de linkervleu gel *het meest actief, doch de voorzetten uit dien hoek, werden door het binnentrio herhaaldelijk onbenut gelaten. Ook aan de andere zijde bracht de voorhoede van Al phen er weinig van tercht, waartoe ook de solide verdediging der Meeuwen-achter hoede het hare bijdroeg. In de tweede helft kwam er wat meer leven en hierdoor nam ook de spanning toe, vooral toen Al phen al spoedig de leiding nam. Met de voorhoede der Meeuwen bleef het intus- schen sukkelen en het eenigste doelpunt, dat de bezoekers maakten, verkregen zij uit een penalty. De leiding berustte bij den heer A. J. Faessens, die in alle opzichten uitstekend voldeed. Over den wedstrijd het volgende: Even twee uur laat de scheidsrechter beginnen. De thuisclub ver kiest met één invaller te spelen. Het be gin geef een gelijk opgaand spel te zien, doch weldra komt de thuisclub er wat be ter in, waardoor de verdediging aan de overzijde enkele malen aan den tand wordt gevoeld. Bij een snelle doorbraak der be zoekers, volgt een hard schot op doel, dat van 't Wout evenwel klemvast stopt. Het spel verplaatst zich zeer vlug. Weer ont staat voor de Meeuwen gevaar, doch dez« aanval van Alphen loopt uit op een corner, die onbenut blijft. Ondanks nog enkele vinnige aanvallen der thuisclub, blijft de stand ongewijzigd en breekt de rust aan zonder dat een der partijen het net heeft gevonden. Na de rust schijnen de bordjes eenigszins verhangen. De thuisclub komt al aan stonds in het offensief. Nauwelijks zijn ei 5 minuten gespeeld, of van Kooijk weet reeds met een goed geplaatst schot aan zijn club de leiding te geven. De aanvallen van Alphen blijven voortduren en deze aan vallen zijn voor de bezoekers lang niet zon der gevaar. Weldra vergroot de thuisclub haar voorsprong als Windhorst uit een voorzet van links schitterend doelpunt (2—0). Alphen blijft sterkerenkele malen verplaatsen de bezoekers het spel naar de overzijde, maar hun voorhoede schiet over of naast, zoodat doelpunten uitblijven. Bij een hernieuwde aanval der Meeuwen ont staat een penalty, die zij in een doelpunt omzetten. Niet ontmoedigd speelt Alphen verder, en het doel der bezoekers krijgt bet thans zwaar te verantwoorden. De aan vallen der thuisclub zijn niet van de lucht en hoewel het doel der gasten meermalen nauwelijks aan een zekere doorboring ont komt, weet hun achterhoede erger te voor komen. Aan de andere zijde ontstaat nog eenmaal ernstig gevaar, maar van 't Wout kan nog tijdig ingrijpen. Spoedig blaast daarna de scheidsrechter het einde. VIOS II—Alphen II 6-3. Door deze nieuwe nederlaag zijn de Al- phen-reserven definitief voor den kam pioenstitel uitgeschakeld. De thuisclub was over het geheel beduidend sterker. Al phen wint den toss. VIOS trapt af, de be zoekers komen, gesteund door den wind, dadelijk in den aanval en nauwelijks zijn er 5 min. gespeeld of Alphen neemt reeds uit een voorzet van links door G. Jansen de leiding. De vreugde blijkt van korten duur, want binnen enkele minuten brengt de midvoor van VIOS uit een algemeenen aan val den stand weer op gelijken voet (11). Hierna is Alphen geregeld in den aanval, maar de achterhoede van VIOS houdt stand. Onverwacht volgt dan een door braak der thuisclubde rechtsbinnen zet voor, terwijl zijn collega rechtsbinnen voor de rest zorgt, even later maakte de rechts buiten van VIOS van de gelegenheid ge bruik, om door een misverstand in de ach terhoede van Alph. den voorsprong voor zijn club te vergrooten (31). Niet ontmoe digd speelt Alphen verder en als even la ter bij een aanval der bezoekers hun een penalty wordt toegewezen, wordt het leder door van Wilgen naast geschoten. De druk op het doel der thuisclub blijft aanhouden en 1 minuut voor ruBt heeft Jansen het ge noegen voor Alphen den achterstand te ver kleinen (32). In de tweed helft komt VIOS gesteund door den wind, reeds direct in den aanval. Het spel wordt dientengevolge aanhoudend op de helft der bezoekers ge plaatst, waar de verdediging alle zeilen moet bijzeten om doelpunten te voorko men. Toch kan deze niet verhinderen, dat de thuisclub de score achtereenvolgens tot 62 in haar voordeel opvoert. Alphen speelt nu een verloren wedstrijd, doch heeft nog eenmaal het genoegen vlak voor het einde door Jansen den achterstand fë kunnen verkleinen (63). Scheidsrechter Honsbeek leidde correct. HOCKEY Duitschland—Engeland 1—1. Zaterdag is te Hamburg de landenwed- striid DuitschlandEn celand gesneeld, welke in een gelijk spel eindigde. Beide partijen wisten een doelpunt te maken. GYMNASTIEK R. K. Gym.-Vereen. Jeanne d'Arc. Aan de adspirant leden der eerste twee groepen wordt bekend gemaakt, dat er hedenavond geen les is. Woensdag a.s. om 7 uur adspiranten- avond voor jongens en meisjes tot 14 jaar in den R. K. Volksbond kaarten verkrijg baar bij de heeren J. Bekkering, S ie bold t- straat 7 en P. Meershoek Vliet 22. DAMMEN KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. De uitslagen der tweede ronde zijn: le klasse: Klinkenberg—van der Stel 22; MolenaarBergman 11; Kleer Bernsen 02. 2e klasse: van der WijngaardenA. Klinkenberg 02; C. Klinkenberg Jr.C. Klinkenberg Sr. 11. In de eerste klasse is de partij Gaste laars—de Jeu uitgesteld, terwijl in de tweede klasse de partij BeyHuisman, ter arbitrage werd opgezonden. De stand der eerste klasse is: gesp gew. rem. verl. pnt. Bernsen 2 2 4 van der Stel 2 11 3 Bergman 2 2 2 Kleer 2 1—12 de Jeu 1 1 1 Klinkenberg 2 111 Molenaar 2 111 Gastelaars 1 1 0 De stand der tweede klasse is: A. Klinkenberg 2 2 4 Bey 1 1 2 Huisman 1 1 2 C. Klinkenberg Sr. 2 1 1 2 C. Klinkenberg Jr. 2 1 1 1 v. d. Wijngaarden 2 2 0 Klinkenberg—van der Stel, laatstge noemde kwam na een gelijk opgaand spel in de dertigste zet in het voordeel, door een verkeerde afruil van Wit voerde van der Stel een slagzet uit, waardoor hij op Dam kwam en de partij snel tot winst kon brengen. MolenaarBergman, werd na een gelijk opgaande partij remise, in het tweede uur kwam Bergman in tijdnood, waardoor hij snel moest spelen en aan de voortzetting geen groote aandacht kon besteden, hoe- wel de winstkans voor zwart wel klein was had een andere uitslag nog tot de moge lijkheden kunnen behooren. BernsenKleer, een titanenwedstrijd welke tot aan het allerlaatste gelijk bleef, Bernsen kon in het eerste uur zijn dertig ste zet precies op tijd doen, terwijl Kleer aan het eind van het tweede speeluur da nig in tijdnood verkeerde, hetgeen een be wijs is, dat de otrijd hier zwaar was en beiden zich tot het uiterste gaven; Bernsen kalm, als altijd, begon op de vijf en vijftig ste zet aan een serie schitterende zetten, offerde eenige schijven en Wit moest zich gewonnen geven. A. Klinkenbergvan der Wijngaard. Hier bleef Klinkenberg overwinnaar, hoe wel van der Wijngaarden een remise in handen had, deo^ hij het zelfde als de vo rige week tegen Huisman; een foutzet in het allerlaatste kostte hem wederom een winstpunt. C. Klinkenberg Jr.C. Klinkenberg Sr. speelden samen een genoegelijke partij, die een verdeeling der punten tot uitkomst had. WIELRENNEN VAN DE RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. Een ongekende drukte, een slechte regeling en mooie wedstrijden. (Van onzen eigen verslaggever). Een ongekende drukte was er gisteren op het Rijswijksche hout, waar veel meer menschen getuigen wilde zijn van de eerste wielerwedstrijden in dit seizoen, dan de Rijswijksche baan kon bevatten. Na 2 uur, het uur van den aanvang, werd het zoo erg, dat de toegangskaarten wa ren uitverkocht, en het publiek nu zoo maar door de hekken stroomde en zich een plaats zocht op het middenterrein, waar politieversterking moest komen om het pu bliek, dat op het grasveld sterk opdrong, met touwen buiten de baan te houden. Zoo waren er naar schatting 15000 men schen aanwezig. Ook de regeling der wedstrijden liep hierdoor wat in d' war, maar de wedstrij den waren spannend van 't begin tot het einde. De 3 X 30 K.M. achter motoren brachten Urago, Manera, Schlebaum, Blekemolen en de nieuweling Loriee, die voor het eerst achter de motor startte. Loriee reed verrassend goed en wist zelfs een maal de tweede plaats te bezetten ach ter Urago, Schlebaum zelfs achter zich latend. Hij gaf goed strijd en wist het tempo goed te volgen. Schlebaum was weer de vechter, die al tijd maar strijd gaf, maar toen hij in de derde evancho na veel strijd eindelijk door Urago, die prachtig reed, was gelapt, was het met hem gedaan. Manera was ook prachtig op dreef en bleef steeds de leiders met geringen ach terstand volgen. Blekemolen speelde geen rol. Duidelijk bleek ,ons hierbij de handicap der loting voor sommige renners. Het ware toch veel beter om de renners te klassifi- ceeren naar hun sterkte en hen in die volg orde ook te laten starten. Voor jonge en minder sterke renners is een slechte loting immers een geweldige handicap, welke hen van te voren ontmoe digt en de kans op een overwinning direct al uitsluit. Een geregelde start in deze volgorde: 1. Loriee, 2. Blekemolen, 3. Manera, 4. Schle baum, 5. Urago, ware toch billijker ge weest en zou bovendien de wedstrijden zelf zeer ten goed zijn gekomen. De sprints tusschen Moeskops, Meyer en Bossi gaf een vinnigen strijd tusschen den Italiaan en den Amsterdammer, die twee maal eerste werd en daarmee den wedstrijd won. Moeskops kwam niet in aanmerking en werd driemaal derde. Voor amateurs en onafhankelijken was een sprintwedstrijd en een klassement race aangebracht, welke B. v. Dijk en N. Krens wisten te winnen. De resultaten luiden: Wedstrijden voor amateurs en onafhan kelijken over 800 meter. De nos. 1 en 2 ko men in de halve beslissing. Beslissing: 1. B. v. Dijk, 2. D. v. Dijk, 3. B. Leene, 4. Ceurremans. Match trois voor professionals over 800 meter tusschen P. Moeskops (Nederland), Bossi (Italië) en Meyer (Nederland). le rit: 1. P. Meyer tijd laatste 200 meter 13 3/5 sec.; 2 Bossi op 3/4 lengte; 3. Moes kops op- 2 lengten. 2e rit: 1 Bossi, tijd laatste 200 meter 13 2/5 sec.; 2 Meyer op 1/4 wiel; 3. Moes kops 1 lengte. 3e rit: 1. Meyer, tijd laatste 200 meter 13 3/5 sec.; 2 Bossi op y, wiel; 3. Moeskops op 3/4 lengte. Totaal uitslag: 1 J. Meyer, Nederland 4 p.; 2 Bossi 5 p.; 3. Moeskops 9 punten. 10 K.M. puntenrace voor amateurs en on afhankelijken (25 ronden). Elke -vijf ronden een klassement. Totaal uitslag: 1 N. Krens, 12 p.; 2 Van Rossum, 11 p.; 3 B. Leene, 10 p.; 4. Heslin- ga, 9 p. Wedstrijd achter groote motoren met puntentelling. Afstand 30, 30, 30 K.M. tus schen Urago (Parijs) achter Guerin; Ma nera (Italië) achter Manera Sr.; Blekemo len (Amsterdam) achter Van Nek; Schle baum (Amsterdam) achter Kaeser en Lo riee (Den Haag) achter Ceurremans. le rit: 1. Schlebaum, tijd 25 min. 6 3/5 sec.; 2 Urago op 25 meter; 3 Manera op 40 meter; 4 Loriee op 390 meter; 5. Blekemo len op 6 ronden en 370 meter. 2e rit: 1. Urago, tijd 24 min. 37 sec.; 2. Loriee op 110 meter; 3 Schlebaum op 300 meter; 4 Maner op 370 meter en 5 Bleke molen op 8 ronden en 100 meter. 3e rit: 1 Urago, tijd 25 min. 9 sec.; 2. Ma nera op 20 meter; 3. Loriee op 2 ronden en 40 meter; 4. Schlebaum op 2 ronden en 100 meter; 5. Blekemolen op 2 ronden en 350 meter. Totale uitslag: 1 Urago 4 punten; 2. Schlebaum 8 punten; 3. Manera 9 punten; 4. Loriee 9 punten; 5. Blekemolen 15 p. KORFBAL HET 20-JARIG BESTAAN DER L. K. C. „FLUKS". Op waardige wijze vond de viering plaats van het vierde lustrum van Fluks. Er werden seriewedstrijden gehouden op het terrein aan den Hoogen Rijndijk ter wijl 's avonds het Bestuur receptie hield in de receptiekamer van de Stadsgehoor zaal, waarna het feest besloten werd met een gezelligen feestavond in de kleine zaal. Zaterdagmiddag reeds begonnen de feestelijkheden met seriewedstrijden voor derde klassers. Gekampt werd tusschen Ons Eibernest III, H. S. V. III en Fluks III. De prijs, een verguld zilveren medaille werd behaald door H. S. V. III. De seriewedstrijden op 2den Paaschdag. Er waren twee afdeelingen. In de eerste afdeeling kwamen uit: D. T. V., D. D. V., Friso, Die Haghe, Vitesse (L.) en Fluks. Deze afdeeling was gesplitst in twen halve competities. De uitslagen van groep I waren als volgt: FrisoVitesse 07; D. T. V-.—Friso 60; D. T. V.Vitesse 11. No. 1 was al- zoo Vitesse, no. 2 D. T. V. Groep II: Die HagheFluks 0—0; D. D. V.Die Haghe 3—1; FluksD. D. V. 0—0. No. 1 was D. V. V. en no. 2 Fluks. Allereerst werd nu gekampt om den derden prijs, welke strijd ging tusschen Fluks—D. T. V. 0-5 Voor de pauze gingen de partijen goed tegen elkaar op, hoewel Fluks spoedig afzakte en D. T. V. de meerdere liet. Voor de pauze zorgden de Matzen voor twee punten, terwijl Meijlinck voor Fluks wel eenige mooie kansen wist te krijgen, maar geen succes had. Het midden Bemmel Ressenaar was best. Na rust was D. T. V. absoluut de meerdere en ondanks goed verdedigen van Fluks wisten de Amster dammers de meerderheid met drie punten uit te drukken. Eind een verdiende 50 overwinning voor D. T. V. Daarna werd gespeeld om eersten en tweeden prijs tusschen Vitesse—D. D. V. 0—4 D. D. V. was over de geheele linie ab soluut de meerdere. Vitessen kon maar niet zijn gewone vorm terugvinden. Na de pau ze ging het wel beter en werd er ylotter gespeeld, doch de kansen Vitesse gebo den werden niet door haar benut. D. D. V. viel uitstekend aan en wist vier mooie doelpunten te maken, zoodat het einde van dezen matigen wedstrijd kwam met een 40 zege voor D. D. V. De eerste prijs, een wissolprijs, nl. zil veren lauwerkrans met herinncringsme- daille viel alzoo ton deel aan D. D. V. De tweede prijs, een zilveren kruis, aan geboden door het eere-lid van Fluks, Mevr BosselaarHoeks werd gewonnen door Vitesse. De derde prijs, een bronzen medaille werd door D. T. V. meegenomen, naar de hoofdstad. De tweede afdeeling. Hierin kwamen uit: Haarlem II, H. B. S. II, Ons Eibernest II en Fluks I». De uitslagen waren: Haarlem—H. B. S. 12; Fluks IIOns Eibernest 32 H. B. S.Fluks II 30; Ons EibernestH. B. S. 12) Fluks IIHaarlem 01; Ons EibernestHaarlem 23. Eerste prijs: zilveren eikentak met her inneringsmedaille werd gewonennen door H. B. S. Tweede prijs: zilveren medaille, aange boden door het eerelid van Fluks den heer F. van Zimmeren, viel ten deel aan Haar lem II. In de middagpauze werd door twee veteranen twaalftallen een humoristische wedstrijd gesneeld, waarbij de eene partij mrt 20 op de andere won. De prijs voor het mooiste spel, de Van W.-beker werd niet toegekend. De receptie. Te half acht hield hef bestuur receptie in de receptiekamer van de Stadsgehoor zaal. Vele bloemstukken van zustervereni gingen fleurden het zaaltje op. Vele ge- lukwenschen en telegrammen kwamen bin nen, en behalve afgevaardigden van een twaalftal verenigingen kwamen ook de heer Parfumeur namens de N. K. B., de heer Bruins namens de N. B. L. O. en de eerste voorzitter Mr. Smeets de vereni ging oomplimenteeren. Daarna had in de kleine zaal, die te klein bleek te zijn, de feestavond plaats. Na de opening, door den voorzitter, den heer Hoeks, voerde de heei Smeets als oprichter en eerste voorzitter het woord en riep het verleden voor Fluks nog eens wakker. Na uitreiking der prijzen werd door eenige' Fluksleden ongevoerd een too- neelstukje: Arme rijkeh, dat een verdiend applaus oogstte. Verder werd er veel ge danst, waarna ieder voldaan huiswaarts keerde. Fluks kan alzoo op een mooie lustrum viering terugzien. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag var. den wedstrijd Kl. Rust oord IIO. G. voor de 2e klasse L. B. B. luidt: pnt. brt. h.s. gem. J. Slimmers (O.G.) 91 38 10 2.39 L. Turk (Kl. R.) 125 38 16 3.28 Fr. Verstraaten 101 54 9 1.87 J. Opdam 125 ,54 13 2.31 B. Boom 87 4-2 9 2.07 H. S. P. Vrijburg 125 42 11 2.97 P. Geenjaar, res. 108 58 9 1.86 Th. Schrama 125 58 12 2.15 Kl. Rustoord 2 en 0. G. 0 punten. De uitslag van den wedst. ijd O. G .-S. D. O. I voor de 2e kl. L. B. I luidt: I. Mazurel (S. D. O.) 125 47 13 2.68 J. Slimmers (O. G.) 102 46 26 2.21 C. Schouten 125 33 25 3,78 F. Verstraaten 66 32 10 2.06 W. Penseel 125 47 14 2.68 B. Boom 82 46 7 1.78 R. Kan te be en 125 50 12 2.50 J. Brugman 86 49 9 1.75 S. D. O. 2 en O. G. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. I- Kr. o. t. voor de 2e kl. L. 3. B. luidt: J. Westerbeke (Kr.o.t.) 76 30 8 2.53 I. Mazurel (S.D.O.) 125 30 15 4.16 D. G. v. d. Voort 111 37 24 3.00 C. Schouten 125 37 18 3.37 H. P. v. Amsterdam 67 38 7 1.76 W Penseel 125 38 14 3.28 G. v. d. Berg 125 46 16 2.71 R. Kantebeen 117 45 12 2.60 3. D. O. 2 en Kr.o.t. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd T. O. G. II S. D. O. III voor de 4e kl. L B. B. luidt W. v. d. Kaaij (S.D.O.) 30 32 13 0.93 J. Mulder (T. O. G.) 75 32 18 2.34 C. Altorf 63 38 10 1.65 A. Schouten 75 38 8 1.97 N. N. 75 62 9 1.20 N.N., res. 68 61 6 1.11 M. Nieuwenburg 65 46 13 1.41 J. v. d. Berg 75 46 9 1.63 75 23 11 4S 32 T. O. G. 2 en S. D. O. 0 punten. Do uitslag van den wedstrijd S. D. O. III 't Gr. Laken II voor de 4e kl. L. B. B. luidt: N.N. Ct Gr. L.) W. v. d. Kaaij (S.D.O.) A. Hillebrand, res. C. Altorf J. de la Rie N.N. B. Brandt J. Nieuwenburg 't Gr. Laken 2 en S. D. O. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd D. O. S. IV S. D. O. III voor de 4e kl. L. B. B. luidt: W. v. d. Kaatj (S.D.O.) 65 37 10 1.75 C. P. Fasel (D.O.s.) 75 37 10 2.02 C. Altorf J. Chrispijn N.N. D. v. Tongeren 3.26 1.72 1.50 75 32 8 2.34 75 49 9 1.53 59 48 8 1.22 75 41 8 1.82 65 40 10 1.62 61 28 8 2.17 75 28 11 2.67 75 29 12 2.58 68 28 9 2.42 J. Nieuwenburg 44 33 5 1.33 S. de Wat-er 75 33 10 2.27 D. O. S. 2 en S. D. O. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd Poort van Cleef IIIT. O. G. II voor de 4de klasse L. B. B. luidt: J. Mulder (T.O.G.) 56 30 9 1.86 L. A. V. Iterson (P.v.Cl.) 75 30 8 2.50 M. Zwaan, res. 75 36 10 2.0S J. de Roo 63 35 12 1.80 A. Schouten 44 27 5 1.62 H. de Roo 75 27 17 2.77 J. v. d. Burg 46 39 4 1.17 P. Roman 75 39 10 1.92 P. v. Cleef 2 en T. O. G. 0 punten. Het wedstrijdprogramma voor de maand April voor de L. B. B. competitie luidt: 8 April 4e klasse: De Kroon II't Groe ne Laken II; S. D. O. IV—P. v. Cl. III. 9 April, 2e kl.: A. D. O. I-S. D. O. I; 4e kl. Luto IV—S. D. O. III. 15 April, 4e kl.: S. D. O. IllP. van Cleef III; de Kroon II—A. D. O. II. 16 April, 4e kl.: S. D. O. IVLuto IV. 21 April, 4e kl.: S. D. O. IV—S. D. O. Ill; P. v. Cleef III—'t Gr. Laken II; T. O. G. II—D. O. S. IV. 23 April: 4e kl. 't Gr. Laken IILuto IV; Poort van Cleef II-S. D. O. IV. 27 April: 't Groene Laken IIS. D. O. IV. SCHAKEN Landau—Noteboom. Zaterdag is in Hotel Coomans te Rot terdam de eerste partij gespeeld van den tweekamp LandauNoteboom, welke zoo als reeds gemeld gewonnen wordt door hem, die het- eerst 5.5 winstpunt heeft. Landau trok de witte kleur en begon met 1 d2d4, waarop Noteboom met f5 antwoordde. Het werd een Hollandsche opening met ontwikkeling van den zwar ten koningsraadsheer naar den vleugel. Wit wist geen bepaald voordeel te beha leb, integendeel zag zwart kans de quali- teit te veroveren, waarna wit niet de beste voortzetting koos en zwart kans op winst kreeg. Noteboom verviel echter in zijn oude kwaal van tijdnood, zoodat toen de groote wijzer bedenkelijk dicht het vlaggetje naderde nog verschillende zet ten gedaan moesten worden. Bij het afbre ken was zwart's voordeel verdwenen en was zelfs de witte stelling iets gunstiger te noemen. Landau veroverde na de her vatting nog een tweede pion, doch Note boom zag kans de twee witte vrij-pionnen op den damevleugel te bemachtigen in ruil voor zijn e-pion. Er was toen een eindspel ontstaan van kasteel plus twee pionnen op den koningsvleugel tegen raadsheer plus drie pionnen aan dezelfden leant, dat er zeer remiseachtig uitzag. Noteboom wilde nog op winst spelen, doch bij den 61sten zet zag hij het nuttelooze van ver der spelen in en gaf de nartij remise. De tweede partij van de match Landau Noteboom gaf een opwindenden strijd te zien, lezen we in ,.de Crt-.". De opening was een West-Indische verdediging, waarin Landau de zwarte stukken leidde. Hij volg de daarbij een docr Nimzowit-sch aanbevo len en een door Bogoljubow tot in de fines-

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10