WAARSCHUWING SPOOR'S MOSTERD. SPORT LUCHTVAARS DONDERDAG 2 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Vrees voor een epidemie. Van tijd tot tijd worden in Managua we der aardschokken waargenomen, waardoor nieuwe schrik onder de bevolking wordt verspreid. Met kooitsachtige haast wordt zooveel mogelijk hulp verleend, doch men stuit daarbij op onoverkomelijke moeilijk heden. De meeste bewoners kampeeren in het park aan den oever van het meer van Managua en op do wegen, die naar de stad leiden. Men vreest, dat er als gevolg van het gebrek aan water een epidemie zal uitbreekn. 150 gevangenen omgekomen. Onbeschrijfelijke tooneelen hebben over al ii de stad plaats gehad, vooral ook in de gevangenis, die geheel verwoest werd. Gedurende de aardschokken stortten mu ren en plafonds neer, honderden gevangen onder zich bedelvend. Voor zoover thans bekend, zijn 150 gevangenen onder de brok stukken beariven en om het leven geko men. In en af de puinhoopen ziet men overal lijken liggc. Voorts werden, zooals wij reeds meldden, *°lë menschen gedood, die zich op de markt Avonden. Twee lie den van reddingsbrigade*, "be poogden ge wonden te redden, moesten -/«ze daad met den dood bekoopen: zjj kramen in de vlammen om. In een cirkel van 15 K.M. zijn d*» spoor lijnen verwoest, waardoor het vervoeren van levensmiddelen, medicijnen etc. ten zeerste wordt bemoeilijkt. Hospitaaltreinen kunnen de stad niet naderen, hetgeen te erger is, omdat er groot gebrek heerscht aan water en levensmiddelen, hetgeen het lijden der duizenden menschen, die in ten ten in de open lucht moeten vertoeven, on dragelijk maakt. En het aantal slachtof fers zou nog grooter zijn geweest, indien niet circa 40 pet. van de hoofdstedelijke bevolking in verband met de aanstaande feestdagen de stad reeds verlaten had om de Paaschdagen elc.ers door te brengen. Ook een groot aantal kerken is verwoest; alleen de nieuwe kathedraal- is door de staalconstructie behouden gebleven, of schoon ook zij deerlijk beschadigd is. Een trieste lijst. De „Tel.'' publiceert de volgende lijst van groote aardbevindscatastrophen, wel ke de wereld gekend heeft. Aantal Datum Streek der ramp dooden 1556 China 800.000 1703 Japan 200.000 28 Oct. Lima (Peru) 1S.000 1737 Britsch-Indië 300.000 1 Nov. Lissabon 32.000 5 Febr. 1783 Calabrië (Italië) 30.000 4 Febr. 1797 Ecuador en Peru.. 40.000 26 Maart 1812 Caracas (Y enezuela) 20.000 13 Aug. 1868 Tacna en Arica (Zuid-Amerika) 40.000 3 April 1880 Eiland Chios (Griekenland) 3.600 28 Juli 1883 Eiland Iischia (Italië) 2.400 28 Oct.. 1891 Centraal-Japan 25.000 15 Juni 1896 Japan 27.000 30 Maart 1902 Kaukasns 1.000 16 Dec. 1902 Turkestan 4.200 4 April 1905 Britsch-Indië 10.600 5 Sept. 1905 Calabrië 2.500 31 Jan. 1906 Columbia 1.000 14 Jan. 1907 Kingston )Jamaica) l.COO 28 Dec. 1908 Messina en Calabrië 83.000 16 Dec. 1920 Prcv. Kansoe (China) 4.000 1 Sept. 1923 Tokio 200.000 14 April 1928 Bulgarije en Griekenland 120 1 Dec. 1928 Chili 120 23 Juli 1930 Zuid-Italië 2.500 26 Nov. 1930 Japan 250 3 Febr. 1931 Nieuw-Zeeland 2C0 9 Maart 1931 Macedonië 200 31 Maart 1931 Nicaragua (naar schatting) 1.000 VOORTDURENDE AARDVERSCHUI VINGEN IN SAVOYE. Daar eïikele concurrente I mot. mosfcrd gevuld in den naaïK in IdeiA bodeA dor fips voor \waïiteiö J A L L'£ E IJ staand Daar eïikele concurrente fabrikantqp onze stjipflesschen, met, mosfcrd gevuld in den handel brëngen>" geeft onze 1 1 dor -Jlies'Qh GEEN voldoprfae GARANTIE het etiket, waarborgt db bekende Uit Moutiers (Sa-voye) wordt Als gevolg van de voortdurende aanrd'ver- sohuivingen, waardoor reeds in het begin der afgeloopen maand verscheidene dorpjes werden bedolven, wordt thans ook het 77 bewoners tellende gehucht Nigolard be dreigd. Ongeveer 100.000 M3. grond bewe gen zich in de richting van de huizen, zoo- dat het ergste gevreesd moet worden. ONTPLOFFING OP 0NDERZEEER. Aan boord van een te Rio de Janeiro in de haven liggenden onderzeeër heeft een hevige ontploffing plaats gehad. Verschei dene officieren en matrozen werden ern stig gewond. De oorzaak is nog niet bekend. AUTO-BOTSING IN MEXICO. Vijf dooden en elf gewonden. Op den straatweg tussohen Mexico City en Paeua kwam een autobus in botsing met een particulieren automobiel. Beide wa gens werden zwaar beschadigd. Vijf perso nen werden gedood en olf gewond. OTTAWA'S RAADHUIS AFGEBRAND. Een groote brand heeft het raadhuis van Ottawa (Canada) in de asch gelegd. Het stadhuis was een gebouw van gerenom meerde historische schoonheid. De oorzaak van den brand is onbekend. Sneeuwstormen in Polen. Tengevolge van den plotseiingen hevigen sneeuwval in de omgeving van Wilna moest het spoorwegverkeer op drie verschillende lijnen gestaakt worden. De thermometer daalde tot tien graden onder nul. Gisteren heerschte in geheel Polen een dergelijke lage temperatuur en bijna over het gehee- le land Woedden sneeuwstormen. DE VATICAANSCHE RADIO. Wetenschappelijke lezingen. De Vaticaansche radiodienst is nog steeds niet gereed met de uitwerking van zijn zendprogram. Naar de voorzitter van de pauselijke academie van wetenschappen, pater Gian- franceschi, in de laatste academie-zitting mededeelde, is thans echter een „voor- loopige" redactie van het radioprogram gereed. De Vaticaansche radiodienst zal hoofd zakelijk en regelmatig wetenschappelijke programma's uitzenden. Tot de radioredactie behooren, behalve de directeur van het Vaticaansche radio station, pater Gianfranceschi S.J., ook de directeur van de Vaticaansche sterren wacht, pater Stein S.J. voor astronomie, prof. Lombardo voor electro-techniek, prof. Valaz.zo voor geophysica en prof. Neviani voor biologie. De pauselijke academie van wetenschap pen, die deze programma's verzorgt, hoopt midden April met de uitzendingen te kun nen beginuen. Een groote moeilijkheid is echter nog de kwestie, of deze uitzendingen strikt wetenschappelijk of populair-wetenschap- pelijk moeten worden gehouden. In het eerste geval zal het Vaticaansche radiostation slechts een kelinen kring van belangstellenden vinden en in het tweede geval zal men het Latijn niet als voertaal kunnen gebruiken, daar de meeste men schen deze taal niet verstaan. Men geeft echter de voorkeur aan het Latijn, om nationalistische moeilijkheden te ontwijken. Men heeft thans echter besloten, strikt wetenschappelijke voordrachten in het La tijn te geven en daarnaast ook populair- wetensckappelijke lezingen te laten hou den in minstens vijftig verschillende talen. Uit informaties, die men op de verschil lende priestercolleges en kerkelijke insti tuten te Rome h^eft ingewonnen, is ge bleken, dat men gemakkelijk geleerden kan vinden, die ieder van tijd tot tijd in hun eigen taal een lezing zullen houden. OPGRAVINGEN IN EGYPTE. Een grafkelder bloot gelegd. Uot Kairo wordt gemeld: Een buitenge woon gewichtige ontdekking heeft de ar cheologische expeditie van het museum der Pennsylvania-universiteit gedaan, welke op het oogenblik met opgravingen in Egypte bezig is. Noordelijk van de Meydam-pyra- I niide werd een grafkamer blootgelegd, welke een mummie van een vorst bevatte en wat slechts uiterst zelden voorkomt, sinds de I begrafenis der inliggenden onaangeroerd j was gebleven. D grafkamer bevat dus een groot aantal voorwerpen, welke gedeelte lijk groote waarde hebben. Uit het hieroglypihen-schrift blijkt dat de doode den naam N.v-Hep droeg. De pyrama de i® klaarblijkelijk door den pharao Senesru gebouwd en men neemt daarom j aan, dat Ny-Hep, diens zoon was. De graf kamer stamt uit den tijd van het begin der vierde dynastie. Bovendien zijn in de nabijheid een groot aanta graven gevonden, welke uit den tijd tussohen de derde cn vierde dynastie af komstig zijn en grootendeels nog lijken in hurkende houding bevatten. Een Aprilgrap. Tal van mensehen zijn. naar de „Times" vertelt, gisteren het slachtoffer geworden van een Aprilgrap. Zij kregen een brief, zoogenaamd afkomstig van een procureurs kantoor, waarbij zij werden uitgenoodigd een vergadering bii te wonen van erfgena men van zekeren Harris, te houden in het Epsom .College te Ersom, waarvan de over ledene „master" geweest heette te zijn. De meeste ontvaneers dezer ivitnoodiging heet ten eveneens Harris. Het telefoonnummer in het brievenhoofd bleek te zijn van.... madame Tossend, het Londensche panopti cum. terwijl het adres een Londensch pen sion was, waar men van niets wist. Het panopticum werd 50 of 60 maal op gescheld door menschen van den naam Harris. Aanvankelijk dacht men dat het een reclametruc van deze instelling was ge weest 1 Een „master" van Epson College van den naam Harris bleek noo-'L te hebben bestaan en ook de pdoouireursfirma best-ond niet. Tegen den vast gestelden tijd verschenen een aantal menschen, de meesten per auto, in Epsom Collesre om daar te vernemen dat zij het slachtoffer waren geworden vam een te vroege Aprilgrap. Arme Charley! Naai* de correspondent van den „Daily Express" meldt, zijn de militaire leden van het Legioen van Eer. die hun ordeteekenen op het. slagveld ontvingen, ten zeerste ont- I stemd over het feit, dat het kruis van rid der van het Legioen van Eer door de Fran- sohe regeering verleend werd aan Charley Chaplin. Zij hebben hiertegen een officieel protest ingediend bij den groot-kanselier van de orde. De oud-gedienden. aldus de „Action Franca is e", die gedecoreerd zijn, zien niet in, waarom het roode ordelint van het Le gioen, dat gedrenkt is in het bloed van helden, verleend moet worden aan -een clown, die door zijn kunstemakerii milioe- nen heeft verdiend, en waarom hij op één lijn geplaatst wordt met hen, die hun bloed voor hun vaderland vergoten. VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. Uit „Het Leidsche District". De Juniorencompetitie. Uitslagen van Zondag 1.1.J Afd. A: Lisse IV.V.B. I 02: Teijlingen IAlphensche Boys I 32; O.V.V. ILei den 0-3. Afd. B: Lisse IITeijlingen II 41; V.V.B. IIMeerburg II 30. Programma voor 2en Paaschdag. Afd. A: R.W.D. I—Alphensche Boys I (1 u). V.V.B. I—S.J.C. I (2.30 u.) Afd. B: S.N.A. IMeerburg I (2.30 u.) Meer burg IIA.S.C. I (2.30 u.). V.V.B. II-W.V. I (i u.). De aandacht wordt er nogmaals op geves tigd dat de thuiswedstrijden van R. W. B. ge speeld worden op het terrein van „Leiden". De cornpetitieleider: P. J. A. DE VRIND. Willem II—Sparta (Praag) 34. In de eerste helft van den wedstrijd te Tilburg tusschen Willem II en Sparta Praag) toonden de Tsjechen zich tactisch en technisch absoluut de meerderen. Zij vertoonden een uitstekend combinatiespel terwijl de ploeg een buitengewoon fraai geheel vormde. De middenlinie kweet zich van zijn verdedigende en voedende taak op de juiste wijze, maar de voorhoede had een gebrek: doelpunten vergat ze te ma ken Het tegendeel deed zich voor bij Willem II, die werkelijk een frisch en vlot spel te zien gaf, zoodat van een bepaald over wicht van een der partijen nog geen spra ke was. Na fraaie samenspel tusschen Möl- ler en Maas is deze laatste speler er door en zijn schot vliegt onhoudbaar in doel ,10). Er is dan 26 minuten gespeeld. De strjjd gaat verder met wisselend spel. Na 40 minuten weet Möller den voorsprong van Willem II te verhoogen (20). In de tweede helft werpen de spelers zich in den strijd, waardoor bijna eedu- rende de geheele 2e helft op het Willem Il-gedeelte werd gespeeld Eerst verklein de Cerveny na fraai combinatiespel f»eii achterstand en een paar minuten later scoorde de rechtsbuiten Podravil den ge- li'kmaker (22). 20 minuten rut de hervat ting schiet Podravil den bal voor de der de maal in het net. "Willem IT geeft het niet op en zoowaar weet Van der Wouw na een algemeenen aanval den stand op 33 te brengen. Twee minuten voor het einde maakte de rechtsbinnen Cerveny het winnende punt voor de Tsjechen. De overwinning was voor de Tsjechen zeker verdiend. Er waren 7000 toeschou wers. Het terrein was goed, terwijl een vrij sterke wind over de lengte van het veld stond. Scheidsrechter was de heer Van Dungen, die maar matigjes was. Hij liet zich enkele malen intimideeren door de Tsjechen. Als bijzonderheid vermelden wij nog, dat de zesdagenrenner Pijnenburg den aftrap deed. WATERSPORT Nadat het rapport van de Commissie van Controle was uitgebracht, waarin alle lof aan den penningmeester werd toege zwaaid, werd dezen functionaris, onder dankzegging, gedechargeerd. Bij de bestuursverkiezing wegens perio diek aftreden van de heeren ir. L. Doedes (herkiesbaar) en L. A. Roozen (niet her kiesbaar) werd de heer Doedes met 38 stemmen onder applaus herkozen, terwijl in de plaats van den heer Roozen werd ge kozen met 37 stemmen voor en 3 blanco, de heer L. v. d. Steur (Den Haag). Óe le den van de Commissie van CoDtrole wer den herkozen. Vervolgens werd met algemeene stem men besloten de Kaagweek van 17 tot 21 Juli te houden. De tonnen zullen zoo spoe dig mogelijk worden uitgelegd. Uit de vergadering werd het verzoek gedaan eenige wedstrijden als bijvoorbeeld een vossenjacht, flesschenwedstrijd, een handicap voor motorbooten enz. op bet programma van De Kaagweek te plaatsen. Het bestuur vroeg aan de leden voor eenige aardige wedstrijden het idee te willen aangeven. Op een vraag uit de vergadering deelde de voorzitter mede, dat het in het voorne men ligt op 2 en 3 Mei een Voor-Kaag te houden. Het bestuur zal overwegen op de Voor- Kaag ook een eenmanswedslrijd voor de Regenboosklasse te houden. Bij de Kaagweek zal ook een wedstrijd voor de BergermeFmeerklasse worden ge houden. Met een woord van dank voor de groo te belangstelling werd de vergadering ge sloten. WIELRENNEN KON. ZEtL-, ROEI- EN MOTOR- SP0RTVER. ,.DE KAAG". De jaarvergadering. Onder voorzitterschap van den heer ir. J. C. Hooi werf f werd gisteravond in een der zalen van Hotel Terminus te Den Haag de jaarlijksche algemeene vergade ring van de Kon. Zeil-, Roei- en Motor- sportvereenieing „De Kaag" gehouden. Do vergadering, welke zeer druk be zocht was, had een vlot verloop. In zijn openingswoord deelde de voor zitter een en ander mede over de goede voornemens, waarmede het bestuur ver vuld is. Zoo zal hier de steiger voor de Sociëteit vernieuwd worden en aan de jachthaven zal een steiger gebouwd wor den. Het bestuur stelt zich voor binnen enkele dagen een bijeenkomst aan de Jachthaven te Warmond uit te schrijven ter bespreking van de vraag wat kan wor den gedaan den 12 voets-jollenwedstrijd te laten voldoen aan de verlangers van de velen en vooral van de vele jongeren die zich vooral op de wedstrijden voor dit sportieve vaartuig toeleggen. Mogelijk is, dat men dan tot een kam pioenschap voor jollen van De Kagerplas- sen komt, hetgeen mogelijk ook voor de Regenboogklasse kan geschieden. Vervolgens bracht de secretaris, ir. L. Doedes h£t jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het ledental van 470 in 1929 tot 504 was gestegen Deze leden zijn in 60 gemeenten woonachtig. In de havens van De Kaag hebben 135 vaartuigen een vaste -ligplaats. Dankbaar werd gememoreerd, dat de Kaagweek volkomen slaagde en dat het vorige seizoen in veel opzichten een goed seizoen was geweest. Geconstateerd werd, dat een steeds toenemend aantal stadsbe woners de watersport- gaat beoefenen. Het financieel verslag van den penning meester, mr. Munten, getuigde van een gunstigen toestand (ongeveer 6000 gulden winst saldo) doch waar zooveel kostbare vernieuwingen dringend noodig zijn, en een groot bedrag voor afschrijving gevor derd wordt is een voorzichtig financieel beleid geboden. HET ZESDAAGSCHE SEIZOEN. Pijnenburg bovenaan. Het seizoen der zesdaagsnhe wielerwed strijden is geëindigd. Wel wordt van 3 tot 9 April in St. Etienne een dergelijke wed strijd gehouden, doch die is van weinig beteekenis, sohrijft de .Msbd." Er zijn 14 zesdaagschen gehouden, ne gen in Europa en vijf in Amerika, waarvan de resultaten waren: Montreal 12IS October, winnaars Hor der—Elder, afgelegd 3635.200 K.M. Berlijn 7—13 November, Rausch—Hürt- gen. 3313.280 K.M. Chicago 814 November, Letourneur Guimbretière 3848.8 K.M. Keulen 28 Nov.4 Dec., RauschHürt- gen 3086 K.M New-York 30 Nov.6 Dec., Giorgetti Broccardo, 3646.775 K.M. Brussel 26 Dec.2 Jan., CharlierDe- neef 3500.800 K.M. Dortmund 9—15 Jan., Pijnenburg Schön. 3487.600 K.M. Frankfurt 31 Jan.5 Febr„ Goebel Dinale. 3057.500 K.M. Stuttgart 612 Febr. Preuss—Resiger, 3406.450 K.M. Chicago S—14 Febr., RichliGrimm, 4139.236 K.M. Breslau 17 Febr.5 Maart Van Kempen Rieger 3833.°80 K M. New York, 1—7 Maart. Letourneur Guimbretière, 4285.680 K.M. Beriiin 1219 Maart. PijnenburgSchön 3214 K.M. Parijs 2329 Maart, LinariDinale 3302.250 K.M. Geen enkele renner heeft dit seizoen meer dan twee wedstrijden kunnen winnen in tegenstelling met het vorige toen van Kemuen en Bnschenhagen in Europa do mineerden. PijnenburgSchön wonnen twee keer en plaatsten zich twee maal tweede. Bei de renners waren elk eenmaal gekoppeld met van Kempen en bezetten toen de tweede plaats. Pijnenburg Heeft bovendien te Berlijn met Frankenstein nog eens de vierde plaats bezet, zooda' hij in de clas sificatie de eerste plaats bezet. Van Kempen was winnaar in Breslau, werd vier keer tweede en een maal derde. Hieronder volgt de rangschikking naar de resultaten van dit seizoen, aangevende het aantal keeren dat de renners resp. de eerste plaats (.5 punten) de tweede (3 punten), de derde (2 punten) en de vierde (1 punt) bezetten. Ie 2e 3e 4e put. Piirenburg 2 3 0 1 20 Schön 2 3 0 0 19 Van Kempen 1 4 1 0 19 Dinale 2 1 1 1 16 Broccardo 1 2 1 1 14 Rausch 2 0 0 2 12 Hürtuen 2 0 0 2 12 Rieger 1 0 3 1 12 Letourneur 2 1 0 0 11 Guimbritière 2 1 0 0 11 Goebel 1 1 1 1 11 Charlier 1 1 1 0 10 Deneef 1 1 1 0 10 Linairi 1 1 1 0 10 Giorgetti 110 0 8 Richli 10 11 8 Preuss 1 0 1 0 7 Resiger 1 0 1 0 7 Grimm 1 0 1 (V 7 DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. Het totaal bedrag, dat bij den zesdaag schen wie'erwedstrijd te Parijs aan pre mies werd uitgeloofd, bedraagt 344.450 franc-s. De grootste portie hiervan heeft Coupry gewonnen nl. j41.000 frs., dan komt Guimbretière met 38.475 frs„ Linari met 30.750 frs., Varf Kempen mei 23.850 frs., Pecqueux met 19.700 frsPijnenburg met 16.300 frs., Boucheron met 15.650 frs. enz. Pijnenburg—Van Kempen. De bekende Nederlandsche wielrenners Pijnenburg en van Kempen hebben het Fransche sportblad „l'Auto'" deeM, dat nu bij den Parij&chen zesdaag schen hun kwaliteiten volkomen met elkaar harmonieerden, ze besloten Hebben, defini tief zich samen te associeeren. Pijnenburg heeft thans reeds een con tract geteekend voor vier zesdaagschen i in Amerika. SCHIETEN Ondcroff. Schietver. Generaal Snijders Ter gelegenheid van het zesjarig bestaan is door de Onderoficieren Schielvereeniging „Ge neraal Snijders" een intiemen bokswedstrijd georganiseerd, welke 11 April begint eiT 23 April eindigt. De wedstrijden bestaan uit: korpswedstrijd, eere-korpswedstrijd, personeele en vrije baan (buks en K. S. O.) en worden gehouden in de scbietzaa! der Morschpoort-kazerne. Weer een Britsch militair vliegtuig verongelukt. Gisterenmiddag is een Engelsch gevechts vliegtuig boven het graafschap Kent van een hoogte van 100 meter neergestort. De inzittende, vlieger-officier Lyttle, werd op slag gedood. Dit is bet 34ste slachtoffer, dat de Engelsche luchtstrijdkrachten sedert het begin van het jaar te betreuren hebben. Lyttle was opgestegen om een ander vlieg tuig, dat een noodlanding moest maken, te hulp te komen. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. CHRIST A AN HUYGENS vertr. 1 April van Batavia naar Amsterdam. ENGGANU vertr. 1 April van Amster dam naar Java. RADJA (thuisr.) arr. 31 Maart te Bela- wan. JOHAN DE WITT (uitr.) vertr. 31 Maart van Algiers. MAR NIX VAN ST. ALDEGONDE, arr. 1 April van Batavia te Amsterdam. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. NIEUW ZEELAND, Melbourne naar Singapore; pass. 31 Maart Thursday Isle. N. HOLLAND vertr. 31 Maart van Bris bane naar Melbourne. KON. H0LL. LLOYD. ARNFRIED thuisr.) vertr. 28 Maart ven Santos. PORTA (thuisr.) vertr. 28 Maart van Santos. HOLLAND—AFRIKA LIJN. KLIPFONTEIN (thuisr.) pass. 31 Maart Gibraltar. NIEUWKERK (uitr.) pass. 29 Maart Las Palmas. WAALKERK arr. 1 April van Durban te Lorenzo Marques. NIAS (thuisr.) vertr. 1 April van Ant werpen naar Rotterdam. HEEMSKERK vertr. 31 Maart van Mo zambique naar Mikandini. NJJKERK (thuisr.) vertr. 1 April van Beira naar Lorenzo Marques. RANDFONTEIN (uitr.) vertr. 31 Maart van Antwerpen (verb.). SPRINGFONTEIN (uitr.) vertr. 30 Maart van Walvischbaai naar Luderitz- baai. WESTERKERK vertr. 1 April 's avonds van Hamburg naar Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. MOERDIJK vertr. 31 Maart van Ham burg naar Bremen. NEBRASKA arr. 30 Maart van Rotter dam te Victoria. HOLLAND—00ST-AZIE LIJN. GEMMA (uitr.) pass. 1 April Vlissingen van Antwerpen. OOSTKERK (uitr.) arr. 31 Maart te Shanghai. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. ALMKERK (thuisr.) vertr. 31 Maart v. Sydney. ARENDSKERK vertr. 1 April van Bre men naar Hamburg. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. REGGF.>TROOM (thuisr.) vertr. 30 Mrt van Teneriffe. IJS1RUUM (thuisr.) vertr. 31 Maart v. Havre naar Amsterdam. JAVA—CHINA—JAPAN-LI JN. TJIKEMBANG vertr. 30 Maart van Hong-kong naar Manilla. T.ilMANOEK arr. 29 Maart van Batavia te Hong-kong. SILVER—JAVA PACIFIC LIJN. BINTANG, CalcuttaPac.; vertr. 30 Maart van Ternate. S1LVERBELLE, Calcutta, naar de Pa- cifickust; arr. 31 Maart te Samarang. SILVER AY, arr. 31 Maart van S. Fran cisco te Makassar. TABIAN, Calcutta naar Java, vertr. 31 Maart van Rangoon. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BALOERAN (thuisr.) vertr. 1 April van Colombo. DEMPO (uitr.) vertr. 1 April v. Suez. JACATRA (thuisr.) vertr. 1 April van Singapore. KOTA TJANDI (thuisr.) pass. 1 April Dover. MERAUKE (uitr.) pass. 31 Maart Suez SLAMAT (uitr.) arr. 1 April te Belawan SIBAJAK vertr. 1 April van Rotterdam naar Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AGAPOER, Yokohama-Arast., arr. 30 Maart te Kobe. HECTOR, aJpan-Rotterdam arr. te Tsingtao. PRIAM, BatariaAmsterdam, arr. 31 Maart te Londen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6