In „De Witte Zwaan" DINSDAG 31 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. TRAGISCH ONGEVAL. Vrouw tn een kelder gevallen en gestorven. Een tragisch ongeval, waarvan een 60- jarige gehuwde vrouw het slachtoffer is ge worden, heeft Zaterdag plaats gehad in perceel Eerste Oosterparkstraaf 48 te Am sterdam. Tn dit perceel, waar een aanne mingskantoor voor het verhuren .van wt»- ningen is gevestigd, vervoegde deze vrouw zich in den loop van den morgen om naar een woning te informeeren. Nadat men haar had te woord gestaan, wilde zij het kantoor weer verlaten, waarbij zij in een donkere gang een verkeerde deur heeft geopend, welke in plaats van, zooals zij vermoed moet hebben, toegang tot de straat te geven, naar den kelder van het huis leidde. De vrouw viel de trappen af en is op den betonnen vloer van den kel der terchtgekomen, zonder dat dit door iemand is gehoord. Het staat niet vast of zij dadelük dood is geweest, in elk geval, toen Maandag morgen een bij genoemd kantoor in dienst zijnde jongen naar den kelder afdaalde om kolen te halen, trof hij daar het ontzielde lichaam van de vrouw aan. De politie, die reeds door den echtge noot van de vrouw er van in kennis was gesteld, dat zij niet was thuisgekomen, eri derhalve een verzoek tot opsopring had bekend gemaakt, heeft, toen haar de ont dekking in den kelder werd medegedeeld, het lijk naar het Binnengasthuis doen overbrengen. SMOKKELEND KIND VERDRONKEN. Bij achtervolging door de douane. Uit het Duitsche plaatsje Hochstadt kwamen naar de „L. K." meldt, Zaterdag middag tweo jongens naar Rimburg (L.) om daar enkele inkoopen te doen. Eén der jongens kocht 5 K.G. mais. Volgens het verhaal van zijn vriend werd hij door een Duitschen douanebeambte ach terna gezeten, waarbij hij in de rivier de Worm viel. De jongen was 10 jaar oud. Den heelen Zaterdagmiddag en Zondag is er gedregd, maar het lijk van den jon gen heeft men niet kunnen vinden. Verdronken, Te Hollandischeveld is hat 7-jarig zoontje van den landbouwer H. K. achter de ouder lijke woning spelenderwijs te water geraakt, en verdronken. 'ie Enumatil is de 78-jarige E. A„ door dat hij struikelde, in een sloot geraakt en verdronken. Been afgekneld Gistermiddag is de 45-jarige schipper van het- mosselvaartuig Philippine 24 te Wemeldinge met een zijner beenen tus- schen de koppeling van den motor geraakt. Het been werd gedeeltelijk afgerukt. De schipper is in zorgwekkenden toestand naar het R.-K. gasthuis te Goes vervoerd. Auto door een boom gereden. Onder Jutfaas was men langs den groo- ten weg aan het boom en rooien. Een kabel was aan een boom verbonden, welke moest omgetrokken worden en dwars over den weg gespannen. Daar naderde een autobus van Utrecht. De chauffeur zag den kabel niet, reed er pardoes tegen aan en de al dus weggeduwde kabel trok den boom om, welke boom op de autobus terecht kwam. De voorvoeren der bus en een paar rui ten werden vernield en een paar passa giers liepen lichte verwondingen op. Door een leeuw gebeten. Een bediende van Burgers' Dierenpark te Arnhem had zich Zondag tegen de voor schriften met den verzorger van de leeu wen in een der leeuwenkuilen begeven. Nauwelijks was hij binnen of een der leeu wen besprong hem en bracht hem drie beten toe aan de keel. Zijn metgezel wist hem te ontzetten. De jongeman werd voorloopig verbonden en naar 't St. Elisa^ bethgasthuis te Arnhem overgebracht. Zijn toestand is alleszins bevredigend. BRANDEN. Te Steenbergen. Zondagmorgen onstond, doordat een joo- getje van den landbouwer Kooien uit Steen bergen met lucifers had zitten spelen, brand in een hooimijt. Spoedig sloegen de vlam men, door den krachtige-n wind, over naar twee andere hooiklampen en voor men het wist stond het dak van de schuur in lichte laaie. Onmiddellijk werd de Steenbergsohe brandweer gewaarschuwd, doeh in weinige oogenblikken was de schuur en de geheele inhoud ervan een prooi der vlammen ge worden. Een tweetal paarden en ongeveer vijftien stuks vee konden nog in veiligheid worden gebracht, doch een hond, die in de schuur aan een ketting lag, kwam in de vlammen om. Verder ging verleren een groo- te partij bruine boonen en hooi, alsmede vele landbouw werkt uigen en een aantal wa gens en karren. Het vuur werd door de brandweer uit Steenbergen bestreden en men slaagde er in do woning te behouden. Na een uur was men het vuur meester. De schade bedraagt ruim achtduizend gulden, welke doctr verzekering wordt gedekt. Te Twello, Te Twello is het huis van den heer A. J. V. aan de Stationsstraat door brand totaal vernield. Een deel van den inboedel kon worden gered. Alles was verzekerd. Ver moedelijke oorzaak kortsluiting. Te Heesbeen. Gistervoormiddag II uur brandden de boerderij en schuur van A. Kuypers te Heesbeen bij Reusden, alsmede het woon huis van den timmerman G. Nieuwkoop af. Van den heer K. werd de inboedel een prooi der vlammen paard en vee konden worden gered. Dc timmermanswerkplaats van N. bleef behouden. De spuit van Hees- been was direct ter plaatse om water te gevende gealarmeerde brandspuit uit Heusden behoefde geen dienst te doen. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Te Tubbergen. In de buurtschap Alfoergen onder de ge meente Tubberg-r is de boerderij van den landbouwer B. Riahof tot den grond toe af gebrand. De inboedel, gewassen, alsmede een koe en twee pinken werden een prooi der vlammen. De oorzaak is niet békend. Een en ander was betrekkelijk Laag verze kerd. Te Roosendaal. Zondag omstreeks half vijf brak brand uit 'in de boerderij, bewoond door de wed. van Oosterhout-Maas, en eigendom van de familie Dierickxsens, gelegen aan de Pe- reboomstraat 2 te Roosendaal. In een oog wenk stond nagenoeg de geheele boerderij in lichte laaie. Doordat de vonken door den wind werden verspreid, vatten verschillen de op het erf staande boomen vlam. In al lerijl werden de huismeubelen naar een weiland gedragen. De brandweer kon na veel moeite de motorspuit, die op primi tieve wijze door menschen getrokken werd en soms een voet diep in den grond zakte, ter plaatse krijgen. Schuur en stalling wer den door het vuur'vernield. Het woonhuis bleef gedeeltelijk gespaard. Drie varkens kwamen in de vlammen om. De boerderij was tegen brand verzekerd, de inboedel slechts zeer laag. Brand in een timmerfoods. Gisteravond werd te kwart over zeven op het etablissement van de N.N.S.M. te Amsterdam de daar aanwezige brandmel der afgetrokken. Het bleok, dat op de eer ste verdieping van een kantoorgebouwtje, dat gelegen is tegen een groote timmer- loods, ter plaatse brand was uitgebroken, welke zijn oorzaak vond in een defect aan de schoorsteenleiding. Met twee stralen kon het vuur worden bedwongen. Het platte dak van het gebouwtje moest hierna gedeeltelijk gesloopt wordenoveri gens werd een kast met inhoud een prooi der vlammen. Winkel uitgebrand. Gisteravond is een winkel voor bont man; els en pelterijen aan den Nieuwendijk te Amsterdam, gedreven door den heer L. J. P., geheel uitgebrand. Oorzaak is ver moedelijk het wegwerpen van een branden de sigaret. Er was in het pand, dat onbe woond is. niemand aanwezig. De vlammen sloegen even door het plafond van den winkel, maar vonden in de leegstaande vertrekken van de eerste verdieping geen voedsel en voordat zij zich Verder hadden kunnen verspreiden, hebben zij het voor de waterstralen van de brandweer moeten afleggen. De schade aan vernielde en' door vuur en water waardeloos geworden pelte rijen, is tamelijk aanzienlijk. Bosch- en heidebrand. De Arnhems-olie brandweer heeft een tweetal boech- en heidebranden in de om- gering van Arnhem gebluscfoi. De eerste maal brak het vuur uit inteen dennebosch nabij de Kemperheide. Ongeveer een halve H.A. heide en een eeeti groote oppervlakte bosch werden vernield. Daarna brak brand uit.op het talud van den hoogen spoordijk achter de Johamia- hoeve. Het vuur breidde zich uit over ciroa 1800 meter, bezet met hoogc heide en oude brem, tot in de nabijheid van een groot rak jonge dennen, waarvan de vorige week cir ca een H.A. verbrand is. Ook deze brand werd door de brandweer gebluscht. Inval in een speelhuis. Zaterdagmiddag heeft de politie een in val gedaan in een perceel aan de Waa.lsteeg te A'dam. Reeds geruimen tijd had zij ver moedens, dat er in dit hitis gelegenheid tot hazardspel werd gegeven. Na een nauwkeurige voorbereiding kon de politie er tenslotte Zaterdagmiddag toe overgaan een inval in het speelhuis te doen. Alles ging hierbij zoo snel zijn werk, dat, nadat de politie de deur had geforceerd in het vertrek stond, waar.een 25-tal personen met- hazardspel bezig .waren, vóór dat deze gelegenheid hadden iets te verbergen. Alle bezoekers van het speelhol werden meegenomen naar het bureau Warmoes- straat, waar bleek, dat er zich enkele zeer goede bekenden der politie onder hen be vonden,. Vier arre-stant;-n zijn in arrest ge houden om ter beschikking der Justitie wordeü gesteld. Onder hen bevindt zich ook de eigenaar van het speelhol, die in donker Amsterdam don bijnaam van „de boeieirkonirig" draagt. Een nachtelijke frissche zwempartij. Een gelukkige examen-uitslag, samenval lend met het ingaan der Paa-schracantie, bracht drie Utreehtsche studenten in bij zondere feeststemming en toep zij in het late(of vroege) uur door de nachtstil le Utrechfcsohe straten wandelden, kwam het tot een weddenschap. Een ran het. drie tal zou voor een tientje de Oude Gracht overzwemmen en hij deed 'het. Zoo kon et gebeuren, dat een a.genr de belangwekken de vondst deed va.n een hoopje kleeren aa.n den wallek an t, gevolgd door de verrassen de ontdekking va-n een drijfnat heer, die snel op de fiets verdween. Maar de beide verliezers der wedder schap waren er nog en zij moesten mee, om op het politiebureau alle-gewenscihte inlichtingen te verstrekken. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 1 April. Huizen, 1875 M. Algem. Programma- verz. d. N. C. R. V. 9.008.15 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.00—12.00 Concert. M. F. Jurjaanz (harmonium), Mej. de Jager (sopraan) en Mevr. Mijn hout (alt). 12.00 Politieberichten. 12.302.00 Concert.. J. Richters (riool),, P. de Vries (fluit), C. I. Borgers (cello), Mej. E. Sandow (harmonium en piano). 2.003.00 Gramofoonplaten. 3.004.30 Concert. Mevr. B. Jonckers Tiggers (sopraan), Willy Kater (viool), Mevr. H. del Valle (piano). 4.301.45 Gramofoonplaten. 5.005.30 H. J. St-einvoort: „Het opzet ten van een lepelbakje'5. 5.306.15 H. Pilon: „Onkruid en de bestrijding'". 6.156.30 Gramofoonplaten. 6.307.00 Radio-dokter. 7.007.30 Afgestaan. 7.30 Politieberichten. 83010.30 Concert door een solisten- kwartet en het kwintet van de Kon. Mili taire kapel. Causerie door Prof. Dr. Joh. de Groot. 10.00 ca. Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 298 M. Uitsl. V. A. R, A.-uitzending. 9.00 Gramofoonplaten. 9.30 Orgelspel Joh. Jong. 10.00 Morgenwijding V. P. R. O. 10.15 Onze Keuken door P. J. Kers. 11.00 Gramofoonplaten. 11.05 Radio-Volksuniversitert. 11.35 Gramofoonplaten. 12.00 Concert V. A. R. A.-septe'. 2.15 Gramofoonplaten. 2.25 Vrouwen uurtje. 3.15 Gramofoonplaten. 3.20 Coöperatie-kwartiertje. 3.35 Maak het zelf door C. Schaake- Verkozen. 4.25 Gramofoonplaten. 4.30 Kinderuurtje. 6.00 Concert V. A. R. A. Mandoline-en semble. 6.30 Mandolinecursus J. B. Kok. 7.Q0 Radio-Volksuniversiteit. 7.30 Toespraak. 7.50 Gramofoonnlaton. 8.10 Uitz. uit Zutohen. 8.40 „Frank van Wezel's roemruchte ja ren", soldaterij in 7 tafereelen, van A. M de Jong. Het Groot Volbstooneel. 10.40 Vervolc uitzending uit Zutfen. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonplaten PRULLEN. „Wat is er met het Oud Papier Toch feit'lijk aan de hand?'5 Vroeg men mij dezer dagen, na Mijn versje in de krant. „Ik las een vers, een feuilleton, Men vroeg om oud papier. Maar 'k zou zoo zeggen, één zoo'n prul Dat helpt nou toch geen zier. U hebt het goed en tevens mis, 't Is onbetwist een feit.: Een prul is voor het Oud Papier Een kleine kleinigheid. Eén prul papier is niemendal, Maar twee is meer dan een, En drie en vier en vijf en zes Is beter toch dan geen. 't Gaat niet per korrel of per ons, Per meter of per el, 1.05 Orgelspel. I.352.50 Orkestconcert. 3.50 Orkestconcert. 5.05 Orgelspel. 6.35 Berichten. 7.00 Pianospel. 7.20 Lezingen. 8.05 The Ridgeway Parade. Cabaret. 9.20 Berichten en Lezing. 9.55 Kamermuziek. II.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o- P a r i s", 1723 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten. I.25 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 9.05 Gramofoonplaten. 9.20 „Redemption'5, oratorium, Gounod. Langenberg 473 M. 6.20—7.20 Gramofoonplaten. 9.3511.15 Gramofooulaten. II.30 Gramofoonplaten. 12.251.50 Orkestconcert. 4.20—5.20 Vesperconcert en solisten. 7.057.50 Orkestconcert. 7.50 „April". Daarna dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Dansmuziek. 7.20S.20 Orkestconcert en soliste. 8.208.35 Moderne pianomuziek. 8.35—9.00 Humoristische voordrachten. 9.009.15 Zang met piano-begeleidinf. 9.3010.10 Kamermuziek. Solist. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Orgelconcert. 7.05 Gramofoonplaten 8.20 Gramofoonplaten. 6.50 Orkestconcert. 338.2 M.: 5.20 Gramofoonplaten. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Eenige melodiën van De Boeck. 7.05 Gramofoonplaten 6.20 Gramofoonplaten. 9.20 Dansmuziek. Z e e s e n, 1635 M. 5.4011.20 Lezingen 11.2012.15 Gramofoonplaten. 12.15—1.20 Berichten. 1.20—2.05 Gramofoonplaten. 2.05—3.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.50—7.20 Lezingen. 7.50 Solistenprogramma. 9.20 Berichten. Daarna concert. N.B. Wij vestigen hiermede de aandacht van onze lezers op het feit, dat met in gang van 1 April 1931 de golflengten van de stations Huizen en Hilversum weder om worden omgewisseld. Huizen zendt van"f dien datum op 1S75 M. (K. R. O. en N. C. R. V.) Hilversum zendt vanaf dien datum op 298 M. (A. V. R. 0„ V. A. P. A. en V. P. R. O.). Maar: vele kleintjes enzoovoort, U kent die spreuk toch wel? Als u dus allemaal niet spaart, Het zij voor 5t laatst gezegd, Dan komt er van het Oud Papier In Leiden niets terecht. Dan komt er armoe en ontslag In dezen naren tijd, Vermeerdering van veler nood Door uw nalatigheid. Geen moeite kost het u, geen geld Alleen wat meegevoel In hulp een steiin bij levensstrijd, Dus: voor een prachtig doel. Goedkooper kunt u nooit terecht, Weest allen dus paraat En steun het mooie Oud Papier Met. prullen en de daad. TROUBADOUR. FEUILLETON Uit het Duitsck van ADOLF HERZOG. 10) Hij stak den samowaar aan, haalde ver volgens een paar blikjes met verfijnde lek kernijen voor den dag, die Heinrich slechts- bij name kende, en zette een fijn geslopen karaf met cognac en glazen op tafel. Hein rich keek een beetje verlegen om zich heen. Hebt u die vogels zelf geschoten? Die'? Ja, die komen uit Japan, Ik ben een paar jaar in Yokohama geweest, voor dat ik naar Bombay ging. Een handelsman moet overal geweest zijn, vooral in de lan den, vanwaar hij zijn artikelen betrekt! In de oogen van Heinrich werd Baren feld hoe langer hoe meer een wezen var hoogere orde. Met schitterende oogen luis terde hij naar wat deze vertelde. Deze wonderman was vóór in de dertig en scheer den heelen aardbol al te hebben rondge reisd. Vertelt u alstublieft wat van uw rei zen, drong hij aan. Vertellen?, vroeg Barenfeld, nadai hij thee had ingeschonken en zijn gast had aangemoedigd om zich van de conscrver te bedienen, ik kan je wel een heele boel vertellen van mijn reizen, maar eigen lijk moet je 't zelf beleven, zie je. Om je de waarheid te zeggen, je staat me aan, jongen. Je hobt een behoorlijke onfcwikke ling op school opgedaan, je hebt eerzucht en plichtsgevoel, dat is een heele boel.... eigenlijk alles in de wereld. Als je deze eigenschappen in je leerlingentijd goed ge bruikl, zal ik zorgen, dat je ook met je eigen oogen die vreemde lan^on zult zien waarvan je zoo graag een en ander wilt- hooren. Ja, meneer Barenfeld...., het duizel de den armen jongen, ik zal werkelijk trachten mijn best te doen. Meer kon hij niet zeggen. Hij nam haas tig een slok tee, at een stukje toast en leunde toen weer behaaglijk in zijn stoel achterover, 't Liefst had hij zijn oogen ge sloten en gedroomd van vreemde landen en verre zeeën, van palmen en bonte, vreem ie vogels. Het werd hem zoo eigenaardie te moede, dat hij wel lachen en schreien kon tegelijk. Het eeuwige, maar altijd nieuwe verlangen der jeugd om te zwer ven en 'vreemde landen te zien, had zich meesier gemaakt van zijn ziel. Ik ben u in 5u soort, rustperiode ge komen, vervolgde Barenfeld. Maar ik gebruik toch nog een be hoorlijke dosis energie. Mijn plan is om de zaak hier te koopen. Hel is wel geen groot bedrijf, maar het is in elk opzicht voor uitbreiding vatbaar. Er werd geklopt, en Hannes stak zijn ioofd om den hoek van de deur. Meneer Barenfeld? Wat is er aan de hand. Hannes D'r is een meneer in de apotheek, eet teele deftigheid, meneer..,., een graaf hij vraagt naar u. Ah, zei Barenfeld, SchonerDat is aardig. Zeg aan meneer, richlte hij zich t-o Hannes, dat het mij een groot genoe een zal zijn hem te ontvangen. Wijs hem den weg. Hannes verdween spoorslags. Een graaf? Dat beteekende een goede fooi. Heinrich wilde' opstaan, maar Barenfeld weerhield hem. Onzin, je was immers het eerst hier. Blijf kalm zitten De graaf is een mensch net als jij en ik. Daar breekt hij al haast zijn nek over de prachtbestrating op de binnenplaats. JaBinnen. Hallo, oude sjacheraar! Hoe gaat 't er mee Goed- Oh, pardon Hij zag Heinrich, die onbeweeglijk naast zijn stoel stond. Schoner, zei 'hij me' een hoffelijke buiging.. Meóeer Pfalzdort', stelde Barenfel voor. Een jonge employé van de firma. Joviaal drukte Schoner hem de hand. - Aangenaam meneer Plaf/.dorf. U hebt daar een briljant voorbeeld. Een voortreffelijl kere'. die Barenfeld. Een kop thee of direct maar een cop nac groc?, vroeg Barenfeld lachend. G' toch zit'en, Joseph, en jij ook, Pfalzdorf Nu maak je ook nog het weerzien van ee paar wereldreizigers mee. die elkaar, de hemd weet, hoe lang niet gezien hebben. Barenfeld bereidde zijn bezoekers er zichzelf een cognac-groc en presenteerde sigaretten en Schoner vertelde den jonge man, naar aanleidine van de laatste op merking van hun gastheer: Ja, ja. in Hcmburg heb ik van Baren feld afsrheid genomen. Hij is een reismak ker met wien ik bennis maakte in Japar toen ik den Mikado wilde interviewen. Daarna trof ik hem in Bombay, net toen hij op het punt siond weer naar dat ver draaide Europa te reizen. Met dezelfde boot ging ik ook weer naar huis. Ik gri' naar den Rijn, naar deze schoone stad, waar ik reizend correspondent werd van het „Taeeblatt"5 hier. Toen verdween ik naar Bulgarije, waar ik een onderhoud had met den koning: kwam weer terug en hoor de, dat Barenfeld gedroogde kruiden ver koopt in de „Witte Zwaan' de hemel zal me genadig zijnin de „Witte Zwaan". Barenfeld glimlachte. Ja, zoo ontmoet je elkaar weerIk ber •vel tweemaal op de redactie geweest, om naar je te vragen. Hoe kom je in 's hemelsnaam hier in de „Witte Zwaan" verzeild. Puur toeval, lachte Barenfeld. Ik las een advertentie, waarin een zaak te koop werd aangeboden op voorwaard», da. de kooper eerst twee jaar bedrijfsleider zou blijven. Dat is eigenlijk een zeeroovers methode. Maar toen ik den naam „Witte Zwaan" las, accepteerde ik. Ik dacht na melijk plotseling weer aan mijn vroolijkeii vriend Schoner, die in dion avontuurlijken nacht in Yokohama van zijn stamslot in de oude Rijnstad vertelde, het stamslot dat sinds lang in profane handen was overge gaan. Je vertelde er bij, dat jullie oude wapen, „De Witte Zwaan'5 boven een apo theek en drogerijen zaa k prijkte. Tempora mutantur, riep Schoner uit. terwijl hij zich een glas cognac inschonk En daarom heb je je intrek in dit oude kavalje genomen? Toen ik las, dat de firmanaam „De Witte Zwaan" was, en begreep dat het huis het oude stamslot van de Schoner* was, toen schoten mij de woorden te bin nen, die je dien nacht in hef verre, vreem de land tegen mij gezegd hebt: „Ik wou dat ik je direct of indirect kon helpen'' En dadelijk stond het bij mij vast: „De Witte Zwaan" moet ik hebben. Noem het mijnentwege bijgeloof, maar er was iets in me dat me zei, dat ik moest aannemen. Ik heb toen met een bende Japanners gevochten, 'vertelde de graaf aan Pfalz dorf. Ik wielde een paar kieken van Ja pansehe dames nemen, maar de diverse echtgenooten, die plotseling als paddestoe len uit den grond te voorschijn schoten, en het blijkbaar ongepermitteerd vonden wat' ik deed, sloegen mij het toestel en de pla ten op m'n kop stuk, en ze zouden me waarschijnlijk de hersens erbij hebben in geslagen, als er niet plotseling ontzet was komen opdagen. Opeens zwaaide iemand met zijn armen tegen dat zoodje gele kerels, alsof het cavaleriesabels waren. Mijn redder bleek een landgenoot- onze vriend Barenfeld en onze vriendschap das teekent sinds dien tijd. Na eenigen tijd maakte de graaf aanstal ten om heen te gaan. Konrad, tot ziens, ouwe jongen. Ik ben blij, dat ik jo weer eens gesproken heb. Dezen zomer denk ik hier te blij ven. tenminste als er in een of andere hoofdstad niet wat. gebeurt, waar ik met m'n neus bij moet zijn. Kom je gauw eens aanlooi en Maar stuur bericht, dan zoror f;. dat ik thuis ben. Blijf nog een poosje, het is nog vroea. noodde Barenfeld. Maar de graaf bleef onverbiddelijk. Dank je wel! Tusschen haakjes, wat heb je je hier brillant- ingericht, 't is Overi gons, of het heele huis doortrokken is mei den geur van kamillenthee en met eer atmosfeer van gesjacher, neem me niei kwalijk! Nu, dus je komt gauw eens aan loopen: Rijnoever, No. 10, eerste etage Ncfm dan je jongen vriend mee, 't schijn' een geschikt kereltje te zijn special»- nrotégé van je zeker? Meneer Pfalzdorf. tot genoegen. Heinrich groette met een diepe bui ging- (Wordt vervolgd"*

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9