BEEKMAN CUSTOMS - OtlllE-SAlSGIIS LAGERE PRIJS BETERE KWALITEIT BETERE AFWERKING UIT DE OMGEVING DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Wethouder Goslinga heeft gewezen op het gevaar, dat er schuilen zou in het min- derheidsvuoisiel als er een linksche meer derheid komt. Doch dat gevaar dreigt eveneens bij aanneming van de meerder- heidsvoorstel en. De financieele gevolgen acht spr. niet bezwaarlijk. Het minderheidsvoorstel js één complex, men kan daar niet aan tor nen. Wanneer de raad later anders wil be slissen, rust de verantwoording daarvoor op dien lateren raad, niet op dezen raad. De heer Groeneveld heel't zicb willen rechtvaardigen, doch geeft toch toe, dat hij geen voorstander is van de financieele gelijkstelling. Spr. wil eindigen met een beroep op de A.-R. raadsfractie. De A.-R. mogen ver klaren, dat er een meeningsverschil be staat, maar niet, dat er een principieel ver schil bestaat. Wanneer er door deze kwes tie een verkoeling zou ontstaan, dan ligt dat niet aan de houding van de Katho lieken, doch aan de uitlegging welke de A.-R. geven aan de houding van de Ka tholieken, welke uitlegging niet in overeen stemming is met de werkelijkheid. De heer Bergers meent, dat de motie van de A.-R. kiesvereeniging voortkomt uit de vrees, dat de christelijke ouders hun kinderen naar de openbare scholen zullen zenden. Spr. meent, dat daarvoor geen ge vaar bestaat. De ouders, die hun plicht be grijpen, doen dat niet. De heer v. E s verdedigt tegenover den heer Verwey het recht van de Christelijke scholen. Wij willen, aldus spr., dat onze kinderen opgroeien in het milieu, dat zij thuis gewend zijn. Godsdienstonderricht wordt daar niet gegeven. Spr. ontwikkelt dan verder nog eens zijn bezwaren tegen de bezuinigingen, in het minderheidsvoor stel voorgesteld, en de daarin voorkomen de kostenberekening. De heer Verwey meent, dat de heer Goslinga zich op een onjuiste basis stelt. Hij ziet in de meerderheidsvoorstellen een bevoorrechting en een partij kiezen door de overheid van het openbaar onderwijs, doch spr. betwist dat. Als dat zoo was, dan geldt dat in dezelf de mate voor bet gewone lager onderwijs, hetgeen geen enkele voorstander van de gelijkstelling zal toegeven. Spr. geeft toe, dat cr wel eens stemmen opgaan in de soc. beweging om zelf het neutraal onderwijs aan te pakken, waar de overheid in gebre ke blijft, maar dat beteekent niet, dat de 8.D.A.P. haar oorspronkelijk standpunt heeft opgegeven. Onze partij heeft de fi nancieele gelijkstelling aanvaard. Spr. is blij, dat de wethouder van financiën geen wethouder van onderwijs is. Hij heeft ge sproken niet als wethouder maar als voor zitter van verschillende bijzondere school besturen. De heeren Meynen en van Es heeft spr. partijdig genoemd en hij hand haaft dat. Iedere voorstander van de meer derheidsvoorstellen is partijdig, omdat deze voorstellen het openbaar bewaar- schoolonderwijs vernietigen. Wij zullen ons nooit laten dringen op den weg welke leidt tot de oprichting van bijzon dere neutrale bewaarscholen. Niet bekeerd. De heer Wilbrink moet den heer Tepe teleurstellen; hij is niet overtuigd door diens betoog. Spr. zal zich niet prin cipieel verzetten tegen elk voorstel tot oprichting van een openbare bewaarschool. Docb wij moeten ons bepalen, ook wat be treft het sociaal-wenschelijke. Het meer- derheidsvoorstel is z.L financieel niet zóó gevaarlijk als het minderheidsvoorstel, dat geen rekening houdt met eventueele tegen vallers. Z.i. gaat het beroep van wethou der Tepe op den C.-H. wethouder van Haarlem niet op; spr. kan niet beoordee- len onder welke omstandigheden deze werkt. In ieder ge /al kan de C.-H.-fractie ie Leiden baar eigen verantwoordelijkheid dragen. Spr. zal bij de stemming eén gesplitste stemming vragen over punt 1 van de mm- derheidsvoorsteilen. Hij wil n.l. een amen dement indienen, om de subsidie te bepa len op 50.— per leerling „of zooveel meer per jaar als 2 jaar na de inwerking treding van de verordening zal blijken, de onkosten van het openbaar onderwijs te zijn". Verder verdedigt spr. nogmaals de 3-ja- rige leeftijdsgrens er het verleenen van bouwsubsidie zoodra met den bouw is be gonnen en de noodige waarborgen zijn ge geven. Vau bet laatste maakt spr. ook een voorstel. Spr. vraagt tenslotte of de wet houder er rekening mee wil houden dat de C.-H. slechts J bewaarscholen hebben, terwijl de Katholieken er 7 hebben. De laatste loodjes. Wethouder Tepe refereert zicb aan het betoog van den heer Wilmer inzake de beantwoording van deD wethouder van fi nanciën en de motie van de A.-R. kiesver eeniging. Spr. erkent, dat de financieele gelijkstelling van bet lager onderwijs tot stand is gekomen onder een linksche meer derheiddoch dat bewijst niet, dat de rechtsche partijen slechts noodgedwongen hun stem daaraan gegeven hebben, hetgeen spr. nader motiveert. Verder behandelt spr. nog enkele opwer pingen, waarin bezwaren van financieelen aard zijn gemaakt. Spr. heeft rekening ge- nouden met onvoorziene omstandigheden. Het debacle m t het bewaarschool-on derwijs te Utrecht was een gevolg van het feit, dat het op te royale leest was ge schoeid; het meorderheidsvoorste] gaat juist sterk in de richting van bezuiniging. Spr. wijst op de voorbeelden bij het la ger onderwijs, dat bij financieele gelijkstel ling het particulier inifiatief niet wordt onderdrukt. Er wordt ingevoerd een financieele ge lijkstelling bij benadering, maar ook de rijkswetgever heeft de financieele gelijk stelling van het lager onderwijs niet in al- consequent weten door te voeren. 'erder bespreekt spr. nog enkele bezwa- van den beer Meynen. Aan den heer 's antwoordt spr., dat het schoolgeld KOREVAARSTRAAT TELEFOON 349 voor minvermogenden de helft zal bedra gen, terwijl onvermogenden worden vrij gesteld. Het voorstel van den heer Wilbrink om het minderheidsvoorstel te splitsen in drieën aanvaardt spr. Het voorstel moet echter als een geheel worden geaccepteerd. Als de leeftijdsgrens niet wordt verhoogd, dan draagt spr. ge-en verantwoordelijkheid voor de financiee'e gevolgen. Het amendement om het subsidie voor bijzonder onderwijs na twee jaar te her zien, en meer of minder dan 50 gld. per jaar en per leerling te geven, als het open baar onderwijs meer of minder zal kosten, aanvaardt spr. niet. De berekening van 50 gld. is gebaseerd op den toestand, als de bezuiniging werkelijkheid zal zijn gewor den. De termijn van twee jaar is te kort. Spr. stelt voor inplaats van twee jaar te lezen: „wanneer de minderheidsvoorstellen zijn uitgevoerd". Het voorstel om de bouwkosten te ver strekken, wanneer de toestemming voor den bouw van een school van minstens 72 leerlingen is verzekerd, heeft hij spr. geen bezwaar. Wethouder Gusling.a merkt nog maals op aan den heer Romijn, dat de meerderheidsvoorstellen aan iedere rich ting dezelfde rechten geven. De heer Wil mer laat zijn onderwijs-politiek aanvangen in 1928. De gelijkstelling is toen aan de rechtsche partijen opgedrongen. De heer Verwey heeft ten onrechte ge wraakt in spr., dat hij in het college op treedt als antirevolutionair; spr. is door zijn kiezers afgevaardigd om het open baar onderwijs te bestrijden. Nogmaals geeft spr. als zijn meening, dat de finan cieele gevolgen van de minderheidsvoor stellen zullen tegenvallen. De heer Groeneveld verklaart, dat hij voor het geheel van de minderheids- voorstellen zal stemmen, omdat dit nood zakelijk is. Hierna wordt er gestemd De voorste len van de minderheid (neerkomende op financieel gelijkstelling tisochen openbaar en bijzonder onderwijs) worden aangenomen met 21—10 stemmen. Tegen stemmen de 6 Chr. H. en de 4 Antirev. (de heeren Kuyvenhoven, Chr. H., en Parnientier, A R., zijn afwezig). Evenzoo het voorstel van de minder heid, om de leeftijdsgrens, waarop de kinderen op school kunnen komen, te brengen van 3 op 3J4 jaar. Het voorstel van den heer Wilbrink, dat de subsidie voor de bijzondere be waarscholen (vastgesteld op 50 gld. per jaar en per leerling) zal da'en of stijgen naar gelang de kesten voor het openbaar onderwijs aaien of stijgen wordt door den wethouder overgenomen en zal in de verordening, die nu moet worden ge maakt, worden uitgewerkt. Het voorstel van den heer Wilbrink, dat de subsidie voor een bijzondere be waarschool zal worden verleend niet eerst als de bouw gereed is, docb als de bouw is goedgekeurd door den Raad, wordt aangenomen met 21 tegen 10 stem men tegen de S. D. A. P. Na nog eenige stemmingen, die geen wijziging brengen in de voorstellen der minderheid, is eindelijk de zaak afgehan deld! 't Is half één. Wethouder Tepe wordt van verschil lende zijden gelukgewenscht. DE KAAG. Bijna verdronken. Gistermorgen, toen mej. G. Zwetsloot op een stoep aan het wa ter werkzaamheden verrichtte, viel zij plotseling in 't Kagermeer. Mej. Trouwer- felde zag haar, na eenige oogenblikken in het water liggen, en riep om hulp, waarop de man van de drenkelinge naar het wa ter snelde en zijn vrouw hulpeloos zag ronddrijven, en kon zelf ook niet zwem men, dus moest hij zich eerst voorzien van een voorwerp, in dit geval een hark. Intusschen was de drenkelinge reeds zoo ver afgedreven, dat hij ter nauwernood haar kon bereiken. Het mocht hem echter gelukken, haar naar den kant te halen, en met behulp van toegeschoten menschen haar op het droge brengen. Dr. Hueber was inmiddels ontboden en heeft haar ver der behandeld. Tot zoover is ailes geluk kig goed afgeloopen. Eiet bewijs is weer geleverd welke groote waarde de zwem kunst beeft. HILLEGOM. Ingang Hoftuin. Door B. en W. is het leveren en stellen van het te wijzigen ijze ren hek op den hoek van de Hoofdstraat —Raadhuisstraat (de ingang naar het Hof) opgedragen aan den heer S. Korbee, al hier. Een gedeelte van het hek is gesloopt.' terwijl ook eenige boomen zijn gerooid, om den inang te verbreeden. Wethouder Klaver. De heer P. Klaver wethouder dezer gemeente, gaat uit zaken. Hij zal zijn winkelbedrijf dezer dagen over doen. De heer Klaver blijft te Hillegom wonen, zoodat hij in de verschillende be langrijke functies die hij bekleedt kan blij ven. Het pand zal geheel worden ver bouwd en gemoderniseerd, zoodat Hille gom straks weer een aanzienlijke ver fraaiing krijgt. Wij hopen, dat deze eenvoudige man nog veel jaren als burger van Hillegom mag genieten van de rust-uit-zaken. Door bard werken gedurende meer dan 30 jaar beeft de heer KI. die rust verdiend. Hij zal zich zoo mogelijk nog meer dan voorheen kun nen geven voor de belangen der gemeente en die der Kerk. Beide liggen hem zeer nauw aan het hart. Bij de Hillegorrtmerbrug. Het oude huis bij de Hillegomraerbmg, door het Rijk voor de brugverbreeding onteigend en dat eenigen tijd gediend heeft tot direc tiekeet, wordt thans afgebroken. Het wordt daar nu ruim en mooi. Schutting weg. Men deelt ons mede, dat de heer P. J. Trossel zich bereid ver klaard heeft de schutting aan de Hofstraat af te breken onder voorwaarde, dat de ge meente een muur laat zetten en er een trottoir aanlegt. Daar de weg er 2 M. breeder wordt en de heer T. voor den af te stanen grond geen vergoeding vraagt, zul len B. en W. het aanbod wel aanvaarden. De Hofstraat heeft in een tijd van 2 jaar een algeheele gedaantenverwisseling on dergaan. N00RDWIJKERH0UT. Personalia. Met ingang van 1 Juni a.s. is benoemd tot onderwijzer aart de R. K. Bijz. Hendrik Backerscbool te 1 Rotterdam, de heer M. C. A. Driesseti, onderwijzer aan de St. Jozef jongensschool alhier. Tot onderwijzeres aan de St. Jozef Meisjesschool alhior is benoemd mej. U. C. Vis, onderwijzeres te Woerden. Vaccinatie. Op Woensdag 8 April a.s. bestaat in de Ned. Herv. school van 12 tot 1 uur gelegenheid voor kostelooze Ren ting en in de Zilk op 7 April om 11.30 uur in een lokaal van de R. K. school. Aanmel ding ter secretarie vóór of op Donderdag 2 April 1931 van 9 tot 12.30 uur v.m. RIJNZATERWOUDE. Snoek-kweekerij. Aan de gebr. Kraan, vischhandelaars alhier, is in overleg met de visscherijinspectie vergunning verleent tot het vangen en vervoeren van snoek in de gesloten tijd, zulkp tot het kweeken van snoek. Daarvoor worden zoowel Hom mers als Kuiters gebruikt. Afgeloopen jaar zijn door Gebr. Kraan millioenen jonge snoekjes gekweekt en uitgepoot. Binnen 8 h 12 dagen ontwikkelen zich de eitjes tot kleine snoekjes. Het is wel beziens waardig deze ontwikkeling eens van nabij gade te slaan. Gemeenteraad. De Raad der gemeen te Rijnzaterwoude vergadert op Donder dagavond 2 April ten half acht uur. Agen da: 1. Vaststelling notulen vorige verga dering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot overname weg van de eigenaren van het Molenpad 4. Voorstel tot verbouw van de ünderwijzerswouing. 5. Voorstel tot bouw van een nieuwe brug m den Woud- schendijk (Jooststollenbrug). 6. Wijziging begrooting 1930—1931. En hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. Een droevig ongeluk Een zoontje van de Wed. Jansen aan den Woudschendijk kwam een dezer dagen zoo ongelukkig ie vallen van een zolder, dat overbrenging naar bet Academisch ziekenhuis te Leiden noodzakelijk bleek. Bij de val kwam hij zoodanig op het hoofd terecht, dat de her senen zichtbaar warén. De professor die het behandelde, gaf geen hoop op beter schap. Dit zou voor de weduwe, die on geveer twee jaar geleden haar man, die door den bliksem gedood werd, verloor, een zware slag zijn. We hopen dat dit on geval zich nog ten goede mag wenden. ST0MPWIJK. Herijken. Van officieele zijde verzoekt men ons mede te deelen, dat de herijk van maten en gewichten voor de Gemeenten Veur en Stompwijk zal plaats hebben in een der lokalen van het Patronaatsgebouw aan de Damlaan te Veur voor de herijk- plichtigen en wel voor de letters A tot en met K op Donderdag 9 April a.s. van 9 12 en van 1—4 uur en voor de letters L tot Z op Vrijdag 10 April, eveneens van 9—12 en van 1—4 uur. De maten en gewich ten behooren degelijk schoon en in orde te zijn. N00RDWIJK. SPLITSING IN DE R. K. KIESVEREENIGING. Oneenigheid tusschen de arbeiders en de andere groepen. Gisteravond hield de Kiesvereeniging in Hotel Royal een ar uk bezochte ver gadering. Aanwezig waren ongeveer 250 leden. De voorzitter, de heer (J. G. J. Alkemade Sr., opende deze bijeenkomst met den ohr. groet. Spr. heeft zich wel eens beklaagd over te weinig bezoek, op dezen avond was ket echter het tegen overgestelde. Hij hoopte dat de bespre kingen dezen vond correct en verdraag zaam zouden zijn, ons Katholieken waar dig. Alvorens men aan het volgende agen dapunt begon, wilde spr eeist eens in het kort releveeren, wat zich in de laat ste dagen in Noord wijk heeft afgespeeld, ten opzichte van de Kiesvereeniging. Aanvankelijk was in een bestuursver gadering deze vergadering bepaald op Dinsdag 31 Maart in het Juvenaatsge- bouw, doch nadien i$ een lid van het bestuur bij spr. gekomen, die een zoo groote opkomst op de te houden vergade ring verwachtte, dat de zaal van het Juvenaat zeker te klein zou zijn en het niet wenschelijk was naar een grootere lokaliteit uit te zien. Hierop was dcor spr. niet direct ingegaan. Allereerst heeft spr. zich in verbinding geste'd met den Deken en gevraagd of deze bezwaar had, dat deze vergadering in een andere lo kaliteit zou worden gehouden. De Deken had hiertegen geen enkel bezwaar. In den zelfden ochtend heeft de voorz. zich nog in verbinding gesteld met 5 der andere bestuurders die eveneens geer enkel be zwaar hadden. Ook de heeren Schelvis sn Ruigrok waren door hem in kennis ge steld van de wenschelnkheid een grootere looaliteit te zoeken. Echter was geen kennisgeving gestuurd tot den heer Koe- lewijn; deze was door spr. totaal verge ten, hetgeen hem ten zeerste speet. Hierna eerst heeft de voorz. de zaal van „RoyaJ" voor deze gelegenheid be sproken en dit in de mededeeling in „De Klok" duidelijk laten vermelden. Gezien de overgroote opkomst, waarbij de arbei ders niet eens tegenwoordig zijn, blijkt het wel duidelijk, dat een grootere jo- aaliteit noodig was. 8pr. begrijpt ndet het verwijt, dat wordt geuit, dat hij in deze buiten zijn beekje is gegaan Dit verwijt wil epr. absoluut niet „slikken" (app'aus). Terneer begrijpt de voorz. het verwijt niet, daar het Huisb. Reglement voorschrijft, dat het leiden en beleggen van een vergadering berust bij den voor zitter, zoodat hij strikt genomen meer gedaan heeft, dan waartoe hij rechtens verplicht was. De notulen werden hierna gelezen en onveranderd goedgekeurd. In den loop van dezen dag was per klink en per strooibiljet in Noord wijk bekend gemaakt dat deze vergadering niet heden, maar toch Dinsdag in het Juvenaat zou plaats hebben. Dit strooibiljet was o.m. onder teekend met de namen van mej. Peschier- Post en F. de Lincel. Den voorzitter was opgedragen namens deze personen te verklaren, dat zij geen enkele sanctie hadden gegeven hun namen* op dit biljet te p'aat&en en tegen dezen daad protes- teerden, waarom de voorz. hen gaarne I voor de vergadering wilde rehabilitee- j ren. De heer W. P. de Vroede vroeg, of hot bestuur accoord ging met de uiteenzet ting van den voorz. over de belegging dezer vergadering. Alle aanwezige be stuursleden verklaarden hiermede volko men accoord te gaan. Thane was aan de orde het stellen van candidaten voor de verkiezing van den Gemeenteraad. Het bestuur had gemeend deze lijst te doen bestaan uit 14 candi dates wat na enke'e besprekingen wordt goedgekeurd. Ingekomen waren 3 lijsten vermelden de J. G. v. Eeden (aftr.), J. Braun Sr. (aftr), U. G. J. Alkemade Sr., C. W. A1- kemade (aftr.), J. Th. de Groot, J. O. en J. H. v. d. Werf. Staande de vergade- j ring werd deze lijst nog aangevuld met de namen van mej. Alie de Groot, Th. •J.v. Went en Th. v. d. Weijden. De heer de Vreede vroeg, of het re glement de gelegenheid opent die per sonen te .kunnen roycoren, welke onorga nisatorisch zijn te werk gegaan en ge tracht hebben deze vergadering te doen mislukken. Het speet spr. dat bij dit te berde moest brengen, temeer daat men dit jaar de vaste voornemens had gemaakt, zoowel van de arbeiders- als van do bur- gergroep, om eensgezind saam te werken. Eenige conferenties d-cnaangaande waren bereids gehouden en beide groepen waren voor samenwerking te vinden, onder die voorwaarde dat iedere groep zich met zijn eigen candidaten zou bemoeien voor een eventueele rangschikking. De arbei dersgroep was het volgens spr. roerend mqt deze voorwaarde eens. Toen men het zoover eens was, kwamen de arbeiders mot den eisch, dat de wethouders-zetel voor de aibeiders-candidaat moest zijn. Weer werd beraadslaagd, waarna de arbeiders inzagen wel te ver te zijn gegaan en zij besloten dit nogmaals onder elkaar te be spreken. Op een volgende conferentie werd deze eisch door hen prijs gegeven, onder die voorwaarde, dat er dan op de candidaten- Iijst der burgergroep één naam niet mocht voorkomen, nl. die van den heer C. G. J. Alkemade Snr., want, zoo deze m de ge- meenteiaad kwam, zou deze in ernstige aanmerking komen voor wethouder en dat wilden de arbeiders absoluut niet. Mochl deze naam wel op de lijst voorkomen, dan verlangden zij een schriftelijke verkla ring van dezen persoon, dat hij geen even tueelen wethouderszetel zou aanvaarden. Spr. vond deze eisch zoo onrech'vaardig, en onrechtmatig en zoo absurd, dat hij hierop niet verder wilde ingaan. Tot nog toe vervolgde spr., is in den gemeenteraad een groot tekort geweest aan technische menschcn en spr. vond het hoognoodig hierin een verbetering te brengen en dan acht spr. de voorz. de rechte man om dit tekort aan te vullen. Spr. vond het daarom temeer schande, dat de andere groep de bewering durft uiten: wij willen hem niet. Wat betreft de rangschikking der candidaten ,zou spr., als alles regelma tig in goede samenwerking was verloopen, er tegen zijn opgekomen om deze rang schikking te doen plaats hebben als vo- rigen keer, daar het toch met opgaat, dat de eene groep dwingt wat de andere doen moet. Wanneer dit niet zou geschieden, zoo tevens alle strijd zijn opgeheven. Nu het echter niet regelmatig verloopt en de arbeidersgroep onorganisatonsch te werk gaat, zal de burgergroep wel weten, wat hun te doen staat. Dat zij hun taak be grijpen, blijkt uit de groote opkomst van dezen avond. De heer J. Kaptein betreurde het ten zeerste dat er nu in Noord wijk een split sing in onze mooie Katholieke éénheid zou komen. Als arbeider wist hij van al de aangevoerde besprekingen niets af, het geen hem ten zeerste bovreemdde. Door deze rampzalige splitsing voorzag hij veel verlies van stemmen voor de katholieke zaak. Over de rangschikking der candidaten werd besloten twee stemmingen te doen houden en wel op 12 April voor 1 tot 7 en op 19 April van 8 tot 14; de candidaten zullen alphabetisch op het stembiljet voor komen. De voorzitter deelde alsnog mede, dat de gemeenteraads-verkiezing in Noordwijk zal plaats hebben op 3 Juni a.s. Ingekomen was nog een ongeteek'end schrijven om als Kiesvereeniging adhaesie te betuigen aan een bij den gemeenteraad ingediend verzoek om het sluitingsuur der café's te beperken. Dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. Bij de rondvraag verklaarde de heer J. Braun Snr., in tegenspraak met algemeen loopende geruchten, dat door hem nimmer ten opzichte van wie dan ook, een enkele toezegging is gedaan, om bij eventueele herverkiezing in de gemeen'eraad op een bepaald persoon zijn stem voor wethouder uit te brengen. De heer C. G. J. Alkemade Jun. stelt alsnog voor, om die bestuursleden, die het strooibiljet met hun naam hebben doen onderteekenen, te verzieken, een eventueel te houden vergadering van kiezers on Dins dag (heden) niet te willen presideeren, daar andere royement van de Kiesvereeni ging voor hen het gevolg zal zijn. De hoer Kaotein betreurde het dat op de candidatenlijst van hedenavond do naam niet voorkomt van een respectabel persoon, die in de afgeloopen jaren toch wel degelijk blijk heeft gegeven steeds op de bres te staan, wanneer het betreft de belangen van de Roomsehe zaak. Spr. weet waarlijk niet welke houding hij thans moet innemen. De heer J. H. v. d. Werf betreurt even eens als de heer Kaptein dat een plitsing is ontstaan. Ook hij onderstreept, dat de heer Meëer (de persoon door den hoer Kantcin be doeld) zijn nlaats in de gemeenteraad ten volle waard is, waarmede alle «anwezi- gen het eens zullen ziin. Dat de heer Meijer thans niet op deze 1 ijst voorkomt, is de schuld van hen, die hier hadden moeten zijn. doch hier ontbreken. De heer C. G. J. Alkemade kan volkomen het leedwezen van den heer Kaotein begrijpen en dat deze naam (en misschien ook nog niet die van een anderen arbeider) op de lijst voor komt is niet, omdat wij deze candidaat niet svmnatbiek ziin. doch vindt ziin re den in een vonronepzette gedachte. Nu de arbeiders ongetwijfeld met een aparte lijst zullen uitkomen, zouden zii. als wij op onze lijst een tweetal arbeidprs-candideten hadden geplaatst, eerst nn onze lust een zondanige uitwerking hebben kunnen uit oefenen. dat deze een vaste plaats on de raneliist zonden kunnen innemen en daar naast zouden zij dan ook nog on hun eigen lii.st met ei?en candidaten hii s'emming alle krachten kunnen concent"epren, zoo dat zii dan een dubbel succes kunnen ver- Ion" ven. De heer P. de Groot dankte den voorzit ter namens de vergadering voor de pret tige en tactische leiding van dpzpn avond, wav-rncde de vergadering instemde. Hierna dankfp de voorz voor de waar- doerende woorden, en de besnve'-in^en van dezen avond en .wrak den wpnsch uit. daf de komende stemmingen, ons waardige vertegenwoordigers in den R^ad znPen brer,een. waarna hij slcofc met den Chris tel ijken groet. WARMOND. Wethouder Oudshoorn. Zooals wjj reeds in ons blad hebben medegedeeld, heeft de heer Alb. Oudshoorn, wethouder dezer gemeente, verklaard niet meer voor oen eventueele benoeming als Raadslid in aanmerking te willen komen. Den heer Oudshoorn is thans een lijst aangeboden, geteekend door zeer vele ingezetenen der gemeente Warmond met het volgende op schrift: Onclercpt.eekenden, allen inwoners van Warmond, hebben kennis genomen van het bericht dat u niet voor een eventueele herbenoeming tot Raadslid der gemeente Warmond in aanmerking wenscht te ko men. Waar door u zoovele jaren op onpar tijdige wijze de belangen der gemeente Warmond zijn behartigd, kunnen zij niet nalaten dit besluit in hoogo mate te be treuren en verzoeken zij u met aandrang ïierop te willen terug komen en u opnieuw ei-kiesbaar te stellen. De heer Oudsho.irn toonde zich zeer ge voelig door dit blijk van waardeeriug van '.ijn werk en zeide dit verzoek in rustige overweging te willen nemen, teneinde hier op zoo spoedig mjgelijk een beslissing te nemen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6