PHILIPS No. 2634 ft UIT DE OMGEVING VRAGENBUS DINSDAG 31 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK Een postconducteur aangehouden. Gisteravond heeft een rechercheur aan het Centraal Station te Amsterdam een 45- jarisen postconducteur gearresteerd, die er van verdacht wordt op de lijn Amsterdam •—Den Helder aan de post toevertrouwde pakketen te hebben verduisterd. Bij huiszoeking is een sigarenkistje ge vonden van een soort, dat alleen in het N. van Noord-Holland voorkomt en waarvan hij de herkomst niet kon verklaren. Raadslid geschorst. In den genie-ent raad van Muntendam is een S.D.A.P.-adres behandeld, waarin me degedeeld werd, dat het raadslid J. L. leve ranties aan de gemeente had gedaan. In verband met de artt. zes en twintig en vier en twintig werd met vier tegen drie stem men besloten het raadslid te schorsen. Na het ongeluk te Blerik. De directie der Nederlandsche spoorwe gen heeft met ingang van 27 Maart de wachter es J. E'binge, bekend door het vree- selijk autobusongeluk bij wachtpost 66 te B'lerik, ontslagen uit den dienst. Zij heeft appèl aangeteekend bij het scheidsgerecht der spoorwegen. Jeugdig avonturier te Rotterdam. Met het Roemeen-sok stoomschip „Siretul" is aangekomen de 14-jarige Roemeensche scholier C. D. L. De jongen was van huis weggeloopen, en kel in het bezit van een paar diploma's van een handelsschool, die hij thuis bezocht had. Na veel ontberingen had hij de haven plaats Oran weten te bereiken, waar hij zich op de „Siretul" verborgen had. Zijn avonturen zullen hiermee wel afge- loopen zijn. De politie 'zal zorgen, dat hij op de snelst mogelijke wijze weer bij zijn ouders terecht komt. BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN. ZES EN DERTIG PERSONEN OMGEKOMEN. Bij sneeuwstormen in de V. S. Bij de sneeuwstormen, die de Westelijke staten va.n Amerika geteisterd hebben, zijn zes en dertig personen om het leven geko men. KOSTBARE PAGODE AFGEBRAND. Spijskokerij nabij de papieren afgodsbeelden. De mooiste, misschien wel de zeldzaam ste, zeker de kostbaarste en mogelijk ook de grootste pagode ter wereld, de Sckwe- Dag-on-Pagode, te Rangoon, de groote rijst- en oliehaven van Birma, heeft door een zwarenbrand groote schade geleden. Deze pagode is in heel Azië. en zeker ook in Europa beroemd geworden door het feit, dat de prins van Wales inder tijd beleefd schoenen en kousen uittrok voor het binnentreden, zooals het van hem en zijn gevolg verlangd werd. Later heeft men er zich in Enge'and weliswaar over opgewonden, doch de prins heeft daar sussend een eind aan gemaakt Voor de reusachtige poort, waar men dus met- bloote en zoo zuiver mogelijke voeten door moet. staan zeldzame dier en afgodsbeelden opgericht, waarvan men door hun grootte ze zijn meer dan een huis hoog niet zou zeggen, dat ze voor het grootste deel slechts uit pa pier, of kartcn, uit hout en uit beschil derde huiden en lappen bestaan In hun qabijheid bevindt zicb een ba rakken wijk. welke men in Europa rom melplaats zou noemen. Hier koken en bereiden de Birmanen voor zich en hun klanten op open vuren allerlei spijzen en dranken. Geen wonder, dat een windvlaag, wel ke een barak juist in brand zette, ook het vuur op de op dieren en menschen gelijkende beelden zou doen overslaan, zoodat ook deze verteerd werden. Van daar tot. het zwaar gesneden hout van den tempel, de Schwe-Dagon zelf, welke bijna het geheele jaar door een steiger omkleed is, waarop de repara teurs en ve-rguiders bezig zijn, is nog slechts een schrede. Niemand, dip de Schwe-Dagon-Pagode in deze zeldzame omgeving van papieren godheden de barakken zag. zal er zich over verwonderen, dat de schoone pa-go- de, welke hoog boven de groote handels stad uitstak, nu toch een offer der vlam men werd. Koudegolf in Griekenland. Ak' gevolg van een koudegolf in Grie kenland op 27 en 23 Maart is groote schade aangericht aan den landbouw, waarvan de omvang nog niet kon wor den vastgesteld. De regeering overweegt maatregelen ten gunste van de beuadecl- de landbouwers. Schepen bij Riga door het ijs bedreigd. De 2000 ton groote Engelsche vracht boot ..Arniston" is Zaterdagnacht in de Golf van Riga gezonken. Het schip bevond zich bij een reeks andere vaartuigen, die door een ijsbreker naar de Oostzee werden geleid en een zwaren strijd tegen het ijs moesten voeien. De wanden van de Engel sche boot werden door de ijsmassa's inge drukt, met het gevolg, dat het 6chip na vier uur zonk. De 22 opvarenden werden door den ijsbreker gered. Ook de overige vaartuigen bevinden zich in een kritieke positie. Een Duitscb stoomschip heeft ave rij aan het roer opgeloopen en een Let- landsche boot is lek gestooten. Zij zijn door den ijsbreker op sleeptouw genomen. LINTJES-VOORDEELEN IN RUSLAND. De regeering van de Groot-jyue-sische so vjet-republiek heeft een aanvullende' ver ordening uitgevaardigd met betrekking tot de dragers ran de orde van de roode ar beid® ra-an, een onderscheiding, die zoowel aan afzonderlijke als aan groepen personen wordt verleend wegens verrichte ad>eids- prestaties of betoonde arbeidsdiscipline. De verordening behelst de voordeelen, waarop deze sovjet-ridders aanspraak kun nen maken en waar ran de voornaamste de volgende, zijnrecht op pensioen na het ver strijken van twee derde gedeelte van de periode; die anders in acht moet worden genomen, een extra-toelage van 30 roebel per maand, naast het gewone loon, toela ting van de kinderen der roode-arbeids- vaa.ndragers tot a-lle onderwijsinrichtingen met dezelfde rechten als de meest bevoor rechte categorie, nl. die der fabrieksarbei ders, gratis rijden per tram in alle Groot- Russische steden en ten slotte nog eenige belastingverlichtingen. Deze voorrechten, aldus de „Izwestya", gelden echter alleen voor de afzonderlijk onderscheiden perso nen en niet bijv. voor het geheele. personeel van een met de roode arbeidswaar begif tigde fabriek. Prinselijk taxichauffeur beroofd. Prins Galitzin, een 32-jarig Russisch edelman, die zich evenals zoovele emigran ten te Parijs heeft gevestigd, maakte Vrij dagnacht jd. met- zijn auto een toertje door den stad, toen hi.i werd aangeroepen door 2 heeren en een dame, d'ie hem verzochten een eind te mogen mederijden, het liefst naar een bepaald adres dat zij prins Galit zin noemden. De prins had daartegen niet het geringste bezwaar; het lag volkomen in zijn lijn, aan dergelijke verzoeken gevolg te gewen. Het was zelfs zijn beroep. Doch deze maal wachtte den priras-el ijken taxi chauffeur een onaangename verrassing. On derweg werd hij namelijk door een zijner passagiers van achteren beetgegrepen, waarna- de ander zijn zakken doorzocht en hem van zijn portefeuille beroofde. De on verlaten sloegen den Rus daarop neer, zoo- dat hij het bewustzijn verloor. Hij werd door éendge soldaten gevonden, die hem naar een ziekenhuis overbrachten. Bandieteninval ïn winkelgebouw. Zeven bandieten hebben een inval ge daan in een nieuw winkelgebouw te Chicago. Zij overmeesterden de twee be wakers en werkten toen op hun gemak gedurende zeven uur aan de safe, die zij ten slotte door een explosie openden. Zij ontkwamen met meer dan 35.000 dollar aan contanten. Wie steelt de fietsen van de Parijsche Rijwielpolitie? De leden der rijwiel-brigade van de Pa rijsche politie gevoelen zich den laats ten tijd niet erg op hun gemak. Er schijnt zich namelijk te Parijs een bende gevormd te hebben of het drie-ven zijn of grappenma kers is nog niet boven eiken twijfel verhe ven die zich ten doel heeft gesteld, de fietsen van de agenten buit te maken. Het zijn heel mooie fietsen: de Parijsche ge meenteraad heeft er nog pas kort geleden een flink credie-t voor toegestaan en de karretjes zijn da-n ook fonkelnieuw. En wan neer nu een Parijsche rijwielagent zijn fiets voor een oogenblik onbeheerd laat staan, dan ziet hij hee-1 raak als hij terugkeert, wel een fiets staan, maar niet de zijne. Het is dan in den regel een voertuig, waarmede een clown op een variété-tooneel heel vee-1 succes zou hebben, doch waarop een Pa- rijtoh agent zich in het openbaar niet met goed fatsoen kan vertoonen. Bij voorkeur heeft de bende he' ge-m-unt op de fietsen, die voor een oogeniblikje bui ten de deur van het politiebureau of -post hui-s zijn neergezet. En het valt niet te ont kennen: het is bepaald niet prettig, wan neer er telkens weer agenten binnenkomen met de mededeeling, da-t ook hun fiets ge stolen is Stinkboommen in een schouwburg. Bii de opvoering van de ..Affaire Drey fus" inp» bet Ambigu-theater te Parijs, wierpen eenige nationalisten stinkbommen in de zaal, ten einde de voorstelling te ver hinderen. Het publiek koos partij tegen de ordeverstoorders, waarop een veem- partij. Bij het begin van een rechtzaak moest ontruimen. Later op den avond werd de voorstelling hervat, nadat de zaal gron dig gelucht was. Vóór het binnentreden werden echter alle toeschouwers gefo'iil- leerd. In een rechtzaal doodgeschoten. Uit Pineville (Kentucky) wordt gemeld: Een familieveete bereikte dezer dagen haar hoogtepunt in een noodlottige schiet partij. Bij het begin vaen een rechtzaak, waarin een man er van werd beschuldigd zijn neef te hebben vermoord, trokken de op wraak beluste familieleden van den ver moorde plotseling hun revolvers. Zij schoten den beschuldigde dood en brachten zijn broer ernstige verwondingen toe. terwijl drie personen op de openbare tribune licht verwond werden. Clairvoyance in de praktijk. De recherche te Stettin heeft den beken den telepaat, en helderziende. Albert Hell- wig, die placht, op te treden onder den na,am Erik J-an Ha missen, wegen-s diefstal gea rresteerd. De helderziende had ten nadeel© van een zijner discipelen een spaarbankboekje en een bedrag aan. geld ontvreemd. 'n Populaire instal latie een uitmuntende combinatie van een drie- lamps-ontvanger en een krachtigen electromag- netischen luidspreker. En gemakkelijk te bedie nen I Met aparte fijnregeling Complete ontvanginstoiiatie 3493 HAARLEMMERMEER. Geboren: Ma ngaretha, d. van J. Prik kel en H. Magchielse. .Josina Cornelia, d. ran L. Kreeft, en J. Schaap. Martians Pet-rus, z. ran X. P. J. Olsthoorn en A. A. Stokman. Jacobus Nicola as, z. van J. Pe-cht en J. J. Ma-rkwat. Robert, z. va.n M. Griffioen en C. G. Verka-ik. Willibror- dus, z. va.n J. Jonkman en G. Ruijten. Wilhelm,iöa Cornelia., d. van L. van Prooij- en en W. den Dekker. Jan. Adrian us, z. van M. van der Flier en J. Kemp. Her manns The-odorus, z. va n Ji Willem sen en P. Janssen. Fra.noiéeus, z. van A. Beeren- d-omk en A. M. Deijkers. Cornelia, d- van ran G. W. Yerweij en J. Dekkers Leven- looze zoon van H G Bclk en J. M. Hoog steden. Levenlooze dochter van H. J. Becker en H Rotko-pf. Ondertrouwd: A. M. T-sohur, 31 jaar en D. M. Iekenroth, 25 jaar. G. Klootwijk, 23 jaar en A. Kulk, 22 jaa.r. Th. L. Braak, 23 jaar en A. M. Rolfes, 24 jaar. Getrouwd: C. Schranders, 22 jaar en J. C. Feeleus, 21 jaar. Overleden: Adriaantje, 3 d., d. v. T. v. Es en M. v. d. Oever. Jo-zef van Einden, 64 jaar, gehuwd met P. de Jong. Marina, 13 mud., d. van A. de Vries en N. v. d. Brink. Feikjen de Jong, 90 jaa.r, wed. van F. Maaskant. Do-mi,nicus Fra-nciscu® Wulfeds, 30 jaar, geh. met E. van Wieke- voort Oromiin. Gijsberta Hendrika Schook, 61 jaar, geh. met M. A. Vink. Arie, 9 maanden, zoon van M. A. ran Stee- nis en J. de Visser. Ariën Vlaai. 80 jaa.r, ongehuwd. NOOTDORP. L.l. Zondag heeft D 10. II oen spannen- den wedstrijd gespeeld tegen Kranenburg III, ran 's-Graven-Lage. Ondanks het mooie voé tb alweer was de belangstelling nriet groot. Nadat het begiusein gegeven was, werd al aanstonds met veel animo gespeeld. Van beide kan-ten werden vlugge aanvallen gedaan, en met mooi samenspel even vdug onschadelijk ge-maakt. Na- eenigen tijd spe len, kwam het 's-Gravenhaagsche doel zoo sterk in gevaar, d-at D.I.O. het eers-t-e doel punt wist te behalen. Maar „Kranenburg" pakte nu ook geducht aan, en deze wisten in heel korten tijd het spel op 1-3 te bren gen. Ail heel spoedig was nu de beurt aan D.I.O. en ook deze behaalde een doelpunt 23. De bal werd wederom spoedig op het Noot-dorpsöhe doel geweerd, en andermaal was de keeper niet in staat de bal buiten het doe-1 te houden. 24. Maar voor de rusttijd was aangebroken, wist. ook D.I.O. door een zwaren aanval het 3i te beha len. Na- rust, werd wederom met iiigesipan- nen krachten gespeeld, en beurtelings waren beide doelen in gevaar. Nu toonde „Kra nenburg" nogmaals zijn kracht, en het werd 3—5. Er werd nu met zooveel inspanning gespeeld, dat voor het einde wa s gekomen Nootdorp nog 3 maal het Haagsche doel wist te vinden en de overwinning behaalde met 6—5. STOMPWIJK. Geboren: Wilhelmina Maria, d. van L. C. Schradev en M. de Bruin. G er ar dus Ferdinand us, z. van M. van Rijn en M. C. Lelieveld. Cornelia Catharina Hendrika, d. van A. v. Haas-ter en C. C. H. Bo-rst. Elisabeth, d. van A. v. Zanten en M. v. d. Vrijdagavond te 7.15 uur kwam de raad der gemeente Stompwijk in openbare ver gadering bijeen. Voorz. burg. W. Keijzer, secretaris H. J. van Delft, aanwezig al-Ie leden, behalve de heeren Ve-rheijen en Waaijer, beiden we gens ziekte. De voor. opent de vergadering met gebed, waarna de n-otulen na een opmerking van den heerWillemse onveranderd worden goedgekeurd. Enkele ingekomen stukkeu worden voor kennisgeving aangenomen. Tot plaatsvervangende leden van stem bureau II en IV worden met algemeen© stemmen benoemd- de heeren Groenewegen en Van der Ven. Het voorstel tot deelneming in maat schappelijk kapitaal N.V. Bank v-oor Ned. Gemeenten wordt z-h.s. aangenomen. Tot leden der sohattingscommi-ssie wor den met al-gemeene stemmen benoemd de heeren Keukenmeester, Smis, van Wijk en Mooijrnan. Ht voorstel tot on be w oonbaar ve.rklari n g woning Stompwijksche Weg 184, alsmede het voorstel van B en W geen adihaesie te betuigen aan adres van den gemeenteraad van Arnemuiden (betreffende onderwijs in lichamelijke oefening), worden z.h.s. goed gekeurd. Bij het voorstel intrekking raadsbesluit d-d. 29 Januari 1931 (aanvulling bouwver ordening) zegt de Voorz-, dat. B. en W. met een geheele uieuwe verordening willen ko men, welk voorstel na eenige opmerkingen ran den heer Willem se en na de toelichting door den voorz., z. h-s. wordt aangenomen. Het grondbedrijf. Voorstel inzake Grondbedrijf. De voorz. zegt, dat B. en W. den leden een breedvoe rig prae-advies hebben gegeven en vóorloo- pig van de benoeming eener commissie en de stichting van een grondibdrijf moeten afzien.' De heer Willemse zegt, dat in het prae- advies veel woorden zij-u gebruikt, doch d-at B. en W. in een kringetje ronddraaien. B. en W. moeten komen met de benoeming van een commissie van onderzoek om de za-ak voor te bereiden en een grondbedrijf te stichten; wrj moéten niet wachten tot het te laat is en men moet vooruitzien. Spr. haalt Voorburg als voorbeeld aan, wat daar gebeuren kan, dat kan ook hier gebeuren. B. eh W, zeggen, dat er geen grond is; hij wil hier niet zeggen,-wat er bouwrijp is, daar hiervan dan door speculanten mis bruik zou worden gemaakt. Z.i. moet men vooruit rien en paraat zijn. Spreker heeft hierbij het 'oog op werkverruiming, vergroo- tin,g der. gemeente en daardoor belasting verlaging, enz. Het. maakt toch niets uit een commissie te benoemen, daar men zrich hierdoor tot niets verplicht- De voorz. zegt, dat deze zaak meermalen ernstig door B. en W. is overwogen en be sproken en B. en W. ter bevoegde plaatse bun licht hebben opgestoken, doch zij kunnen momenteel niet tot stichting ra.n een grondbedrijf besluiten. Bovendien moet. eerst, het- uitbreidingsplan eens klaar zijn, opda t, men wet-e, hoe de gemeente zal wor den ingerichtWanneer men moment eed ae fabelachtige hooge prijzen hoort-, schrikt men terug en is men verplicht te wachten. Ook zijn de sluisplannen nog hangende en daarom achten B. en W. gezen al deze om standigheden, het geld weggooien, terwijl Oes-t. Anna Johanna, d. va.n A. v. Veen en C. v. Niei'op. Petronella Maria There- sia, d. ran J. W. J. Wijnen en A. C. E. v. Dorp Hendrika Johanna Helena, d. van A. J. J. de Winter en M. C. van Dijk. Herman-u® Anto-ni-us, z. va-u A. Benuis en J. A. E. van Rhijn..Maria Emereritina, d. van A. Ben-nis en J- A. E. van Rhijn. Petronella Gijsberta Maria, d. van S. P. Veldhoven en J. C. v. Dijk- Ondertrouwd: Jaco-bus Theodorus Johannes Jan-son en Wïbe-lmihia Petronella Jacoba v. d. Haar. Overleden: Adriana Arts, 72 j. Ba-rbora v. d. Geest, 71 jaar. - VEUR. Geboren: Joba-n Cornelis, z. van A. F. Thierry en C. A J. v. d. Steen. Z0ETERWOUDE. Geboren: Gera-rdois Pauilus Maria, z. van A. J. v. d. Krogt en C. M. v. Bemmelen. Petrus Cornells Jozep'hus, z. van 'W. N. Loos en J. M. Beyersbergen. Cornelis Jozef, z. van N. v. Rijt en G. A. Scheel. Leonardos Cornelis Johannes, z. van P. J. Blom en C.'v. d. Drift. Cornelis, i. van C. J. Hoeboer en C. M. Ernst. Quirinus Adrianu-s, z. van J. A. v. d. Voort en C. A. Schuur. O verleden: Cornelia Rotteveel 68 jaar, echtgenoote van W7. C. van Niekerk. Ondertrouwd: Dirk Jongen eel 27 jaar, van Voorschoten en Adriana van Vliét 26 jaar van Zoetorwoude. ..Wij wilden graag precies zoo'n eetser vies hebben, als wij gisteren gekocht heb ben". h. in deze malaise een grondpc-litiek hoogst gevaarlijk is. Als de tijd daar is, zullen B. en W. er bij zijn en zal de zaak ook tot stand komen. De heer de Lange merkt op, aanvanke lijk voor een grondbedrijf gewee-s-t te zijn, doch gehoord de besprekingen, acht hij hiervoor momenteel den tijd nog niet geko men. Hij is van meerling, als de vereeniging van beide gemeenten daa-r is, men een betel en goedkooper grondbedrijf zal kunnen stichten, doch hij hoopt, als de tijd daar is, dat. B. en W. dan ook met uitgebreide voor stellen zullen komen. De heer Willemse vraagt zich af, of een grondbedrijf nood-ig is èn dan moet hij daarop bevestigend antwoorden. Hij is van meening, d-at nipt alles op den achtergrond moet wo-rden geschoven met het oog op de verecnigi-ng der gemeenten. Het wil er bij hem niet i-n, dat men moet wachten, doch men moet voorbereid zijn en de commissie moet zorgen, al-s de tijd daar' is Haar te zijn. Er worden d-an over deze zaak nog la-nge besprekingen gevoerd, waarna de heer Wil lemse zijn voorstel intrekt voorloopig, mits B. en W. zoo spoedig mogelijk zorgen, da-t het geheele uitbreidingsplan in orde k-om-t, hetgeen de voorzitter toezegt, waarna hét voorstel z.h.s. wordt goedgekeurd. Schoenen voor schoolkindererv Bij het.voorstel tot toekenning vprgoe- diing voor schoeisel- voor kinderen die de R.K. Bij-z. Scholen te Nootdorp bezoeken, merkt de heer Willemse op, dat- hij de kin deren liever had laten rijden, d-och daar deze zaak al zoo veel besproken is, kan hij met het voorstel van B. en W. accoord gaa.n. De heer Hoogeveen, kan zich met het voorstel niet geheel vereenigen, waaro-p de voorz. antwoordt, dat het wettelijk is en de gemeente het verplicht is. De heer van Dam is het ook niet eens met B. en W., waarna hierover nogal enke le besprekingen worden gevoerd, doch na toelichting door den voorz. wordt het voor stel z.h.s. aangenomen. Het voorstel inzake fra.udcverzekering wordt eveneens z.h-s. aangenomen. De voorz. deelt mede, dat er in de secre tarie enkele noodige verbeteringen zijn aan gebracht; hij merkt, o-p, dat er nog mee-r zal moeten geschieden en vraagt den raad machtiging, indien eventueel het op de begrooting uitgetrokken bedrag zou wor den overschreden, dat B. en W. hiertoe kunnen overgaan. De heer Willemse. zou gaarne willen weten, waa-taede men e-r af is, waarop de voorz. antwoordt dit niet juist, te kunnen zeggen, doch B. en W\ zullen dan in de vol gende vergadering met een uitvoerig voor stel komen, waarmede men accoord gaat. Naar aanleiding van een vraag van den heer v. d. Meer, of de kosten, aa-n de Noot- dorpsche brandweer voor het blu-s-schen van een brand aan den Yeenweg in de ge meente Stconpwijk worden vergoed, ant woordt de voorzit ter,, dat deze zijn vergoed, waarmede de heer v. d. Meer naar genoe gen i-3 beantwoord-.. Verder worden haa-i aanleiding van den laatsten brand bij den heer Vrij nog enkele besprekingen gevoerd, waarna de voorz. de vergadering onder dank sluit. Vraag: Hoe kan ik een bedsprei van geel katoen gehaakt, en wit geworden door de wasch, crème maken'? Antwoord Haal de sprei door een oplossing van: handwaterverf; ocker of koliieextract. Probeer de juisle kleur te verkrijgen, door eerst een lapje in de oplossing te doen en dit droog-strijken. Het mengsel goed omroeren alvorens de sprei onder te dompelen. Vraag: Hoe kan men een bruin zij den lampeki^p, van binnen wit gevoerd, die vuil geworden is, weer schoon krijgen? Antwoord: Een kleine kap liefst met benzine schoonmaken. Neem hiervoor een kom en overgiet de kap met. benzine, (denk aan het brandgevaar). Bij groote kappen de beHeeding verwijderen en af zonderlijk was,schen. Levert deze behan deling moeilijkheden op dan de kap naar een chemische wasscherij opsturen. V raag Hoeveel bedraagt het succes sierecht, dat men verschuldigd is ,voor een erfenis van zuster op zuster, als het kapi taal ongeveer 16.000 bedraagt. Antwoord Dat successierecht is nogal hoog. Wanneer de ervende zuster de eenige en wetelijke erfgenaam is, dan bedraagt het successierecht ongeveer 2500.Zijn er meerdere erfgenamen, dart is het percentage, dab progressief is, belangrijk lager. V r a a g Ik heb een witte wollen da mestrui die met koud water gewasschen is, en koud nagespoeld is. Nu is de trui ge krompen en hard geworden. Weet u soms een middel om de trui weer soepel en rekbaar te maken. Antwoord: Indien de behandeling geen aanleiding heeft gegeven tot vervil- tin, dan de trui opnieuw wasschen en bet goede model neerleggen. Vraag: Ik heb een zwarte zijden ja pon, alsook stoffen japonnen die door vocht, wit uitgeslagen zijn. Weet u soms een middel om het vocht uit de japonnen te krijgen. Antwoord: Laat de japonnen goed buiten drogen, liefst in de zon, daarna goed uitborstelen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10