UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ALLERLEI VRIJDAG 27 MAART 1931 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 Verdronken. In de sluis van het Noord-Willemska naal te Assen is het lijk opgehaald van de 35-jarige mej. M. M, huishoudster te Appingedam. Zij is vermoedelijk in den mist te water geloopen en verdronken. Gistermorgen is de 20-jarige Duit- sche matroos A. Baumgarten op het in de Waalhaven liggende schip „Nibelungen" over boord geslagen. Door do rivierpolitie hij 25 minuten daarna opgehaald. De le vensgeesten waren toen echter al geweken. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. Aan de gevolgen overleden. In het Ziekenhuis aan den Bergweg is de 45-jarige mej. H. M. die Dinsdag op den Ommoordscheweg te Hillegersberg in een moddersloot was gevallen, overle den. De dame is niet meer tot bewustzijn gekomen. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Door onbekende oorzaak is de boerderij van den landbouwer G. J. Nijkamp te Lan geveen, onder de gemeente Tubbergen af gebrand. Ook de inboedel en de landbouw gewassen werden een prooi der vlammen. Een schuur bleef gespaard. Alles was laag verzekerd. Brand in het Weesperpoort- station te Amsterdam. Gisteravond ongeveer 9 uur is door on beke.nde oorzaak brand ontstaan in eer» kantoorkamer gelegen boven het bureau van den stationschef in het Weesperpoort- station te Amsterdam. De brandweer,' die spoedig ter plaatse was, behoefde echter niet op te treden, daar personeel van de spoorwegen, die den brand hadden ont dekt, het vuur reeds met eenige emmers water grootendeels had bedwongen. Het bleek, dat in de kamer," waar gedurende de avonturen een paar ambtenaren hadden gewerkt, een lessenaar en een kast in brand waren geraakt. Daarin bevond zich een groot deel van de administratie van het Weesperpoortstation, zoodat een aantal boeken alsmede correspondentie verloren is gegaan. Ook aan het meubilair is eenige schade toegebracht. De inspectie van de spoorwegen stelde nog gisteravond naai het gebeurde een onderzoek in. Een bloemvaas veroorzaakt brand. De heer F. Overdiiking te Niersen kwam Zaterdagmiddag thuis en werd hij het open doen van de deur een brandlucht gewaar. Dit, bevreemdde hem eenigszins, te meer, omdat zijn echtgenoote dien dag in Apeldoorn vertoefde. In de huiskamer ge komen zag hij dat de helft, van het tafel kleed was verbrand, terwijl de op den vloer gevallen stukken het, vuur aan het tapijt, hadden medegedeeld. Wat was hier van de oorzaak? De heer Overdijking was dezer dagen verrast met een nieuwigheid, n.l. een gla zen ballon, waarin eenige zeer kunstig na gemaakte wasbloemen. Deze ballon stond in het helder stralend voorjaarszonnetje en werkte ongevraagd als brandglas, dat hefc tafelkleed in vlam had gezet,. Indien de bewoner eenige oogenblikken later ware thuis gekomen, was het wellicht on mogelijk geweest den brand te blusschen. HUIS BESCHOTEN. De belegeraar gearresteerd. De politie te V^eert heeft naar ns: Huis van Bewarimr le Boei mond overgebracht de een en vijftigjarige herbergier B„ die te Weert een huis onder vuur had genomen, waar zijn vrouw verbleef. Op het oogenblik, dat, een agent van po litie hem vastgreep en ontwapende, had B. reeds acht. schoten uit zijn revolver gelost. Eenige kogels waren in do deur en den muur van de woning terecht gekomen. B. had den laatsten tijd dikwijls on- eenigheid met zijn vrouw. Bij zijn arresta tie werden op B. tien scherpe patronen be vonden, terwijl de revolver nog met, drie patronen was geladen. Een brutale indringer. Bij de familie v. d. W. aan de Schiekade te Rotterdam, die bezig is te verhuizen, vervoegde zich gisteren een meneer, die het huis wilde zien, omdat hij. er wel iets voor voelde het te huren Een dochter van de familie W. leidde den man bereidwillig rond. Teen zij zich even in dc gang ophic-ld heeft de „nieuwo huurder" kans gezien een buffet in de woonkamer te openen en daar twee tasschen met geld uit le halen. Zonder dat de diefstal bemerkt werd, wist hij het huis uit te komen. Even later ontdekte men echter dat de tasschen uit het, buffet verdwenen waren. De dochter holde naar beneden en waar schuwde den voerman van den verhuiswa gen, die juist voorstond. Deze stelde on middellijk een achtervolging in en slaagcfe er in den vluchteling in de Raampoort straat aan een agent over te leveren. Hoewel de man kans had gezien onder weg de tasschen, die wat klein geld bevat ten, weg tp werpen, werd hij gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. Hij bleek te zijn de 34-jarige A. H. van beroep „muziekschrijver". Slaapziekte te Susteren. De 35-jarige rangeerder II. O. uit Suste ren slaapt sinds verschillende etmalen. Pogingen om hem te wekken bleven zon der gevolg. De man is op medisch advies naar het ziekenhuis te Roermond overge bracht Griezelige vondst in een onbewoond huis. Door den G. G. D. te Amsterdam is naar bet Binnengasthuis het lijk overgebracht van een onbekenden man van ongeveer 50 jaar. Het lijk is gevonden in een huis aan den O. Z. Achterburgwal, dat reeds gerui- men tijd onbewoond was. Men heeft, niets kunnen vinden dat op misdrijf wijst,. Het huis waarin het li.ik is gevonden was voor afbraak bestemd. Het kwam evenwel meermalen voor, dat zwervers, spiritus drinkers en derg. in het huis den nacht doorbrachten. Later op den dag is het lijk door de po litie geidentificeerd. Onpleizierig avontuur van een deurwaarder Voor het huis op de Postjeskade te Am sterdam is sinds geruimen tijd eeD vaste politiepost geplaatst. In heb bewuste huis is n.l. voor eenigen tijd iemand beroofd. De dader en de daderes zijn toen op last van den officier van justitie opgesloten in het Huis van Bewaring. Thans is echter geble ken dat het huisraad van deze menschen nog uiet betaald was en dat ook de huur- orijs nog steeds niet was voldaan.. Daarom begaf een deurwaarder zich gistermorgen naar het bewuste perceel ten einde den in boedel in beslag tc nemen. Bij het betreden van de wonig wachtte hem echter een onaangename verrassing. Nadat de buisdeur, die zwaar gegrendeld bleek te zijn, was opengebroken, sprongen twee vervaarlijke Duitscke doggen, die zich nog in de woning bevonden op den deurwaarder toe. Deze wist niet hoe hij Je deur, die met veel moeite was ge opend, gauw genoeg dicht kon trekken. Hij belde hefc asyl op en persoreel daarvan slaagde er na geruimen tijd in de honden uit de woning te lokken en voorloopig on schadelijk te maken. Toen kon de deurwaarder eindelijk met zijn werk beginnen en nauwelijks een uur later was de woning leeg. Een curiositeit en een onvoorziene mishandeling. Een schaap van den veehouder C., te Montfoort, heeft 4 lammeren ter wereld gebracht Eenzelfde blijde gebeurtenis speelde zich af bij een anderen veehouder in een onzer buurtschappen. Dit waren echter drie witte lammeren en één zwart, welke in het vroege morgen uur rustig bij het moederdier lagen te soe zen. De betrokken veehouder verkeerde echter in de meening, dat een zwarte hond zijn schaapskooi was binnengetreden. Let wel, het was in 't vroege morgen- Behoedzaam sloop de veehouder, met een knuppel gewapend, naar de niets ver moedende jonggeborenen. Voorzichtig werd de stok opgeheven, een hevige slag di rect gevolg door een klaaglijk geschreeuw, duidde aan, dat de klap. gericht op' het zwarte voorwerp doel had getroffen. Meewarig blikten de oogen van het trouwe moederdier omhoog, als een stil verwijt voor deze onheusche bejegening. Had zij dit aan haar baas verdiend 1 Een schat in den grond. Te Eineind, bij Eindhoven, is dezer da gen bij het rooien van boomen een pot te voorschijn gekomen, inhoudende circa 700 gulden aan zilvergeld en eenige papieren van waarde. Vermoed wordt, dat deze schat bij het, uitbreken van den oorlog in 1914 in den grond werd gestopt. Verdwijnende molens. Behalve de molen te Wijhe, zal ook nog een andere molen- in de omgeving van De venter verdwijnen. De molen te Boskamp (gemeente Olst) zal dezen zomer worden afgebroken. Zoowel de molen te Wijhe als die te Boskamp, zien er nog zoo- goed als nieuw uit. BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN. VEERBOOT OP DE ZWARTE ZEE OMGESLAGEN. Veertien personen verdronken, In de Zwarte Zee is een veerboot, wel ke werklieden naar hun werk vervoerde, omgeslagen, waardoor 14 menschen zijn verdronken. Verkeersslachtoffers in de V. S. Het aantal verkeersongevallen met doo- deiijken afloop in de Vereenigde Staten bedraagt over de laatste anderhalf jaar 5.900. Dit aanta lis grooter dan het, totaal der Amerikaansche verliezen in den we reldoorlog. THEATERBRAND TE VERVIERS. 11/2 a 2 millioen schade. Woensdagnacht is het Théatre du Manége te Verviers door een geweldigen brand ver woest. Alleen de buitenmuren bleven staan. Men schat de schade op 1 1/2 a 2 mill, francs. Naar men vermoedt, zou een kortslui ting de oorzaak zijn van de ramp. HET MOORDPROCES-TETZNER. Bekentenis van beklaagde. Volgens een bericht in de Berlijnsche bladen uit Regensburg heeft Tetzner. die gelijk men weet, reeds ter dood verooi- deeld is, gisteren aan den wachtmeester van de gevangenis, waar hij is opgesloten, en daarna, ook aan den rechter een beken tenis afgelegd. Hij zeide, een „Wanderburgsche" in de nabijheid van Wanderbach in zijn auto te hebben meegenomen. Toen de ..Wander burgsche" zich over koude beklaagde, heeft Tetzner hem in een plaid gewikkeld, zoo, dat ook zijn armen er onder waren gestopt. Vervolgens heeft hij een sterk koord ge nomen, den jongen gebonden en daarna geworgd. Bij Mariaort heeft hij toen den auto ver brand, nadat hij het lijk eerst achter het stuur gelegd had. Den naam van den ver moorde beweert Tetzner niet te kennen. Zijn verklaringen zullen worden onder zocht. Men hoopt thans de identiteit van den vermoorde te kunnen vaststellen. HILLEG0M. Jaarvergadering Volksbond. Gister avond hield de afdeeling Hillegom van den Ned. R. K. Volksbond de jaarverga dering in het Bonclsgebouw aan de Hoofd straat. De voorzitter, de heer C. Seijse- ner, sprak het openingswoord. Hierna leest de secr., de heer J. Raains- veld, een keurig gesiyleerd jaaiverslag, het welk met een dankbaar applaus door de vergadering wordt beloond. De penning meester, de heer A. Waterieus, gaf ver volgens een zakelijk gespecificeerd verslag van zijn financieel beheer. Beide functio narissen ontvangen woorden van dank van tien voorzitter. Hierna had de verkiezing plaats van 3 bestuursleden wegens periouiek aftreden van de heeren O. Seijsener, J. Raamsveld en een vacature. De aftredenden werden bij acclamatie hei kozen, terwijl voor de vacature 2 candidaten waren ingediend, n.l. de heeften J. Verhoeven, lid van St. Paulus en C. Broekhof, lid van Eensge zindheid. Een der aanwezigen sprak den wensch uit, de openge komen vacature, wel ke steeds bezet is geweest door een lid van het Overheidspersoneel, ook nu weer door St. Paulus te doen bezetten, omdat Eensgezindheid in het bestuur al ruim ver tegenwoordigd is. In verband met. dezen wenscht trekt de heer O. Broekhof zijn candidatuur in, zoodat de heer Verhoeven nu bij enkele candidaat.stelling gekozen is. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van het Bestuur van de R. K. Kies- vereeniging, om een geldelijke bijdrage voor te maken propaganda bij de a.g. Ge meenteraadsverkiezingen. Nadat door ver schillende heeren het voor en tegen was besproken, werd besloten 25.bij te dra gen om de Katholieke zaak te steunen. Vervolgens werd behandeld een circu laire van den Hillegomschen Bestuurders- bond inzake tc werk stellen van ongehuwde werkloozen. Hierover werden 2 afschrif ten voorgelezen, één het antwoord aan den Bestuurdersbond en één het antwoord aan den Raad. In verband me1 een circulaire van het Centraal Bestuur, waarin verzocht werd in September in grooten getale op te trek ken naar Utrecht, ter herdenking van het' Rerum Novarum-feest, werd een spaar- commissie benoemd. In verband met het Rerum Novarum-feest, hetwelk in Mei a.s. te Rome wordt gevierd, heeft het bestuur plannen overwogen in overleg met den Geestelijken Adviseur, om dit feest ook hier ter plaatse kerkelijk te vieren in de maand Mei. De G. A. is hierin zoover ge slaagd, dat pr.of. Laurier bereid is om een triduum te geven en wel op Donderdag 21 Mei, de opening, en Zondag 24 Mei, le Pinksterdag, plechtige sluiting. Het is de bedoeling, dat het feest door alle Volks- bonders wordt meegevierd. Het -geheel had de volle instemming van allo aanwezigen. Hierna bespreking actie Herwonnen Le venskracht. De voorzitter deelde mede, dat ongeveer half April 2 filmavonden zullen worden gegeven, op welke avonden dan tevens een spreker aanwezig zal zijn, om een uiteenzetting te geven over de stich ting Berg en Bosch, een en ander om de loden alvast op te wekken voor de groote actie welke a.s. zomer alhier gevoerd zal worden voor den verkoop van steenen en balken voor het nieuw te bouwen Sanato rium. Voor de filmavonden gaven zich 5 leden op om actie te maken voor het 5 cent fonds. In de rondvraag werd teleurstelling uit gesproken over de medewerking van de gegoede burgers inzake steun aan de Iloomsche Harmonie. De heer B. N. Loerakker waarschuwt de leden voor de anti-Katholieke lezingen welke hier van tijd tot tijd worden gege ven. Vervolgens bespreekt spr. de Ontwa- peningsleuze van dc S.D.A.P. en haalt voor beelden aan uit Duitschland over de uit breiding van de Oorlogsvloot. Spr. spoort de leden krachtig aan tot het lezen van „De Volkskrant". De heer van den Hoorn informeert naar het. Ziekenhuisfonds, waarop de voorzitter inlichtingen geeft. Na een mooi opwekkingswoórd van den G. A. werd de vergadering op de gebruike lijke wijze gesloten. LISSE. Gmeenteraadsverkiezing. De chr.-hist. lijst van candidaten voor den gemeenteraad is als volgt vastgesteld: A. Verduyn Jr., J. Kingraa. P. Boot., W. Goldberg, N. Nieu- wenhuis, dr. M. de Graaf, J. Marbus, G. van Parijs, A. Marseille, A. Boot. ZOETERMEER. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad dezer ae- meenteop Woensdagavond 1.1., gehouden ten Gemeentehuize. Met kennisgeving af wezig de heer J. C. van Dorp. Bij loting wordt tot voorstemmer aangewezen de heer J. N. van Ree uw ijk. Met het voorgeschreven gebed wordt door den voorzitter de vergadering ge opend. De secretaris leest daarna de notu len, die onveranderd worden vastgesteld. Hierna wordt aan de orde gesteld punt 1 der agenda: Mededeelingen. Voorlezing geschiedt van het bericht, dat do leden der commissie tot wering van schoolverzuim hun benoeming aannemen; mededeeling wordt gedaan van proces-verbaal van kas opname van den gemeente-ontvanger; van het Kpninklijk Besluit houdende goedkeu ring verordening gemeentefondsbelasting; van de rekening en verantwoording, als mede begrooting van den Keuringsdienst van Waren. Deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Een verzoek van den R. K. Volksbond e.a>, betreffende steunregeling voor werk loozen, wordt in handen gesteld van Bur gemeester en Wethouders ter afdoening. Het voorstel van Burg. en Weth., om adhaesie te betuigen aan het adres van het. Gemeentebestuur van Arnemuiden, be treffende vrijstelling onderwijs Lichamelij ke Oefening, wordt met algemeene stem men aangenomen. Op het verzoek om subsidie ten behoeve van dc R. K. Bewaarschool wordt gunstig beschikt en zal een subsidie worden ver leend van 750 per kind en per jaar. Tegen stemden de heeren J. N. van Reeuwijk en G. van Staalduinen. Aangenomen worden de verzoeken voor schotten vergoeding art. 103 L. O.-wet voor de R. K. Jongens- en Meisjesschool, even als het verzoek ontheffing art. 19 dier «efc. De begrooting en rekening der Drinkwa terleiding wordt aangenomen, zoomede een wijziging der statuten van die stichting. Tot leden van het stembureau worden benoemd de aftredenden, de heeren J. W. Groene wegen en A. G. Scheer,-terwijl als plaatsvervangers worden aangewezen de heeren G. L. de Groot en J. N. van Reeu wijk. Benoemd worden tot leden der Schat- tingscommissie Inkomstenbelasting dc hee ren: J. W. Groene wegen, P. J. Smits, J. W. van Hamersvelt en A. J. Karens. Besloten wordt tot verkoop Inschrijving Grootboek Ned. Werk. Schuld. Dc kohieren van de hondenbelasting wor den, zooals door Burg. cn Weth. is voorge steld, aangenomen en vastgesteld. Mededeeling wordt, gedaan van den uit slag der gehouden grasverpachting en blijkt, dat die een opbrengst zal geven van 61 per jaar. Besloten wordt aan een opmerking van Ged. Staten betreffende begrooting 1931 te gemoet te komen en de begrooting 1930 te wijzigen. Bij den rondvraag deelt de heer J. A. Duinisveld mede, nog geen oplossing te heb ben gevonden tot verbetering van den Voorweg. Hierna wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Op hol geslagen. Door onbekende oor zaak geraakte een gespan van twee paar den, aangespannen voor een driewieler kar, van den landbouwer B., aan het hollen. Vanaf het begin van den Voorweg tot het einde holden de paarden met 't aangespan nen voertuig, alwaar het tot staan werd ge bracht. Door het lawaai konden de wegge bruikers zich tijdig in veiligheid stellen, en deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. In aanmerking nemende, dat de eigenlijke wintermaanden geen win ter gegeven hebben, is alles in den tuin bouw werkelijk laat. Dit is voornamelijk te wijten aan het slechte weer dat. we bijna den geheelen maand Maart hebben gehad. De bloembollen in het open veld zijn laat, het gras in dc wei was in Febr. iii betere conditie dan thans, de vroege groente gaat langzaam vooruit en niets lokt tot haast. Enkele tuinders hebben een aanvang ge maakt met het planten van vroege aardap pelen, doch die geplant zijn zullen met dit weer weinig groei vertoonen. Een dei- vroegste werkzaamheden is mede het zaaien van peenzaa-d. Ook dit'is de laatste dagen door verschillende tuinders gedaan. Een flinke bui en wat malsch weer, echt lenteweer en er kan nog veel worden in gehaald. Wit-Gele Kruis. We meenen de aan dacht er op te mogen vestigen dat tot de jaarvergadering van Het Wit-Gele Kruis ook de dames toegang hebben. Vooral voor de vrouwen die in ziekenverpleging meestal een belangrijke rol spelen, kan een der gelijke vergadering belangrijk en nuttig zijn. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De raad der gemeen te vergadert op Dinsdag 31 Maart 1931, des namiddags te 8 uur. Agenda: 1. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemd lid van den raad en be- eecliging van dit lid. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Benoeming leden commissie van schatting. 4. Benoeming lid stembureau. 5. Voorstel tot vasts'elling pensioensgrond slagen gemeente-ambtenaren. 6. Idem tot het verleenen van medewerking aan het Bestuur van de R. K. Jongensschool voor aanschaffing van banken. 7. Idem aan het bestuur van de R. K. Meisjesschool voor uitbreiding van de speelplaats. 8. Idem aan dat bestuur voor verandering der verlichting. 9. Idem tot wijziging van het bedrag der zekerheidssteUing van den boekhouder-kassier der bedrijven- 10. Idem tot het. overnemen van een straat langs de Wijngaardenlaan. 11. Idem van de Kempenaerstraat. 12. Idem inzake het. verzoek van den heer B. de Jong tot het bouwen van een fabriek. 13. Idc.«» inzake het verzoek van den heer C. van den Dool om wijziging van den termijn voor aanleg stratenplan. 14. Idem tot het ver leenen van subsidie aan de R. K. H. B. S. te Leiden. 15. Idem tob vaststelling van een verordening betreffende het hooren van ambtenaren-organisaties op het ont werp Ambtenaren-reglement. 16. Idem in zake dc werkverschaffing. 17. Besluiten comptabiliteit. 18. Ontheffing schoolgeld. NOORDWUK. Gemeenteraadsverkiezing. De lijst der S.D.A.P. voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing op 3 Juni is als volgt samengesteld: 1. G. H. lvrau, 2. C. Marijt, 3. B. Vink, 4. G. de Jonge. BODEGRAVEN. Schietwedstrijd. Op den Nationalen Schietwedstrijd te Rotterdam behaalde de Schietvereemging „Willem Teil" alhier den eersten prijs met 216 punten. Korps- schutters waren: H. Schoo, C. Zaal, H. Gö- bel, Joh. Iloogendoorn en A. Veelenturf. In den Competitie-wedstrijd, uitge schreven door den Bond van Schietvereeni- gingen „Haarlem en Omstreken" behaalde „Willem Teil" met het eerste korps het kampioenschap met 1947 punten, maximum 2000 punten. Korpsschutteis waren: H. Sehoo, C. Zaal, H. Göbel, Joh. Hoogen- doorn en A. Veelenturf. Terwijl het derde korps den tweeden prijs behaalde met 1901 punten, maximum 2000 punten. Kurpsschutters waren: D. Bergshoeff, Jan Boer, Jan Vink, P. v. Wensveen en E". v. Wensveen. Hulde aan de kranige schutters. „Willem Teil" handhaaft nog steeds zijn ouden roem. Chauffeeren. Een Berlijnsch taxi-chauffeur, een oud- ritmeeS'tcr vertelt het volgende omtrent zijn ervaringen Een chauffeur wordt mettertijd de beste mensohemkenner. Ik zou schrijvers, dde ver legen zitten om een onderwerp, aanraden om eens een maand lang dit vak uit te oefenen. Het. is zeker een zware taak, waar in weinig toekomst zilt. Al heel spoedig leert men de werkelijk heid vam schijn onderscheiden. Vele men schen vooral dames, overbluffen hun naede- mens-chen met den volgenden trucEnke le- meters voor een theater of zaa-1 huren zij een auto om met- een verwaand gezicht voor te rijden en zich te occupeeren met portiers en boys. Goede passagiers zijn kinderen die van hun ouder® geld voor een klein autoritje gekregen hebben; zij geven gewoonlijk 100 pCt. fooi. Even royaal zijn de Chineezen. Kortgele den parkeerde ik in de binnenstad, toen twee elegante zonen van het hemelsohe rijk op mijn ambo afkwamen.' Ohineezen worden door de chauffeurs als de beste passagiers beschouwd. Zij rijden gewoonlijk ver, geven royale fooien en maken er niet veel woor den over vuil ais de taxameter sprongen maakt. De een zei me slechts een enkel woordPotsdam. Ik was blij met dit vracht je, gaf gas en vertrok. Verschillende kee- ren klopten de Chineezen tegen de ruit en herhaalden „Potsdam". Ik knikte met het hoofd, de Ohineezen lachten en verder ging het. Toen we in Potsdam aankwamen en ik voor het slot stopte, herhaalden mijn pasagiov* hardnekkig „Potsdam". Er bleef mij niets anders over, dan een agent ter hulp te roepen. Nu lachten de Ohineezen niet meer, de een begon zelfs te schreien. In een oogenblik van tijd stond er een mas sa volk om ons heen. Eindelijk kwam een der Ohineezen op de gedachte een brief uit zijn portefeuille te halen. Nu begreep ik het. De Chineezen wilden niet naar Pots dam, maar naar het Postambt (postkantoor) om een aangeteekende-n brief te verzenden! Ik reed dus naar liet Postkantoor van Potsdam. Zonder een woord van protest betaalden zij den tamelijk hoogen taxi-prijs en gaven mij nog 6 voor de terugreis." „Ik wou graag een spiegel hebben". „Een hand-spiegel?" „Neen, om m'n gezicht te spiegelen."

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14