In „De Witte Zwaan" VRIJDAG 27 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 uitgebreid lager onderwijs in frissche ge zonde gebouwen werd steeds gewaakt, zon der dat men bij den bouw in excessen is vervallen. Een schoolarts zal weldra aijn intrede doen. Plannen oin te komen tot een gemeentelijk sportpark zijn in voorberei ding. Het saneeren van oude volksbuurten en het vervange.: van oude krotten door dege lijke eenvoudige arbeiderswoningen heeft regelmatig voortgang. Overigens wordt de bouw van arbeiderswoningen niet in de hand gewerkt, aangezien hierdoor een toe neming der seizoen-werkloosheid wordt ge vreesd. Binnen het complex der woning bouwvereniging „Patrimonium" werd met steun der gemeente een speeltuin gesticht. De heilzame gevolgen, tot uitdrukking ko mende in een verminderde baldadigheid de- jeugd, waren verrassend snel merkbaar. De ver. tot bestrijding der tuberculose beschikt, dank zij een volijverig bestuur, gesteund door particulieren. Provincie en Gemeente, over een organisatie, welke door de autoriteiten op dit gebied meerdere malen aan andere plaatsen tot voorbeeld werd gesteld. Kort geleden breidde zij den kring harer bemoeiingen weder uit, dooi de openstelling v. n een consultatiebureau voor zuigelingen. Met deze enkele punten meen ik te -kun nen volstaan, om duidelijk te hebben ge maakt met welk een durf en voortvarend heid in deze kleine gemeente van nog geen 11.000 zielen wordt gewerkt. Den scepticus, die langs zijn neus weg naar de belasting zou informeeren, kan ik geruststellen. Wassenaar, Bloemendaal en Heemstede, welke als forensengemeenten min of meer „hors-concours" zijn, daar ge laten, zal men. moeite hebben in ons lieve vaderland een plaats van eenige beteekenis te vinden, waar de burgerij door den fis cus schappelijker wordt behandeld dan hier. Sinds de nieuwe financieele regeling tussohen het Rijk en de gemeenten in wer king is getreden, is de schaal nog meer naar de zijde van Hillegom overgeslagen. Dit is te opmerkelijker, omdat tengevolge van het seizoenkarakter, eigen aan het bloembollenbedrijf, in deze streek geduren de de geheéle winterperiode veel werkloos heid heerscht, met als gevolg daarvan be langrijke uitgaven voor werkverschaffing. Echter wordt door het gemeentebestuur met kracht opgetreden tegen alles wat op ambtenarij zou kunnen lijken. Men is niet schriel en wil goede salarissen en loonen betalen, doch eischt van den anderen kant veel van ambtenaren en arbeiders, terwijl men zich schrap stelt tegen eiken onge zonden aanwas van personeel in overheids dienst. Een andere, wellicht nog belangrijker-, factor is gelegen in de omstandigheid, dat de bloembollenkweekers voor het mee- rendeel gesproten uit eenvoudig milieu zich geheel en met de grootste energie aan hun zaken wijden. Ondanks het stijgen van hun inkomens blijveD zij, vrijwel zonder uitzondering, sober en onopgesmukt, waar door zij gelegenheid vinden, vermogen te vormen. De besparingen worden vrijwel steéd's belegd in de bedrijven zelf en de eenige luxe, welke zii zich gemeenlijk ver oorloven, zit in de aanschaffing van een nieuwen „auto", waarop zij kinderlijk trotsch kunnen zijn. (Wie op den weg Lei denHaarlem ooit de .vele schitterende villa's en royaal gebouwde huizen heeft ge zien, zal niet zonder verbazing lezen, wat hier wordt geschreven over de eenige luxe, bestaande in de aanschaffing van een nieuwen auto! Red. L. Crt.). Het zijn in derdaad veelal weinig gecompliceerde na turen, echter stoere werkers, die sterk doen denken aan de nijvere bevolking van Twen te en de Zaanstreek; in het algemeen aan de oude Hollanders onzer Gouden Eeuw, die onder ruwen bolster een gouden kern bezaten en die, „nen déplaise" alles wat men zou willen tegenwerpen, ons land groot hebben gemaakt. Zij voeren uit over alle zeeën der wereld en deinsden voor geen moeilijkheden terug. (Een mooi compliment -voor de bollenstr-eek-bevolking. Dat echter de bevolking zich onderscheidt doordat de menschen hier „veelal weinig gecompliceer de naturen zijn, is een zielkundige waarne ming, waarvoor blijkbaar een scherper blik dan de onze noodig is. Red. L. Crt.). Dc bollenkweekers doen voor hen niet onder in voortvarendheid en durf en het zou on billijk zijn te verwachten, dat zij naast dien voortduronden strijd om het bestaan nog voldoenden tijd zouden kruinen vinden om te denken aan verfijnde cultuur en be schaving, veredeling van omgangsvormen cn dergelijke nuttige zaken, waarover hun kinderen of kindskinderen zich zullen kun nen bekommeren. Blijft de vraag, of deze, als in den goeden pruikentijd, niet aan on dernemingslust zullen verliezen, wat zij aan veelzijdigheid hebben gewonnen. (De schrij ver kan hier bij velen den indruk wekken, dat de bevolking in de bollenstreek nog alongemanierd, nog al onbeschaafd is. Maar wij gelooven niet, wij kunnen niet aannemen, dat 't zóó bedoeld is. Zeker, de uiterlijke cultuur, de uiterlijke bescha ving van vele bollenstreek-bewoners zal kunnen worden opgevoerd, gelijk ook bij anderen. Maar hier zou misschien dan óók een vraag op haar plaats zijn, n.l. de vraag of deze dan niet aan eerlijken eenvoud een veel kostbaarder goed! zullen verlie zen, wat zij aan uiterlijke beschaving heb ben gewonnen. Natuurlijk mag men deze opmerking uiet opvatten, alsof wij niet een hoogere uiterlijke beschaving zouden waar* deeren. Red. L. Crt.). Ter opwekking van het vreemdelingen- vórkeer heb ik, aldus burgemeester Pont, aan deze korte beschouwing weinig toe te voegen. Hillegom geniet als centrum der bloembollenstrfzulk een vermaardheid, zoowel in binnen- als buitenland, dat tot een kort bezoek in den bloeitijd der bollen nauwelijks behoeft te worden aangespoord. Het heeft geen zin uilen naar Athene te dragen en bovendien doet de overwel digende drukte omstreeks Paseken soms den heiinlijken wensch opkomen: „Als deze duizende automobilisten en fietsers van uit de groote centra eens verschillende rich tingen insloegen, zou dit hun kennis van ons mooie land niet meer verrijken en al dus het doel van de A.N.V. niet beter worden gediend?" Moge dit niet als ongastvrij worden op genomen. Wie komen wil is welkom. De eerlijkheid gebiedt echter te erkennen, dat Hillegom zich nog niet goed leent voor een vacantieverblijf van langeren duur, door gebrek aan voldoende Hotel-accommodatie. Bovendien zijn alle buitenplaatsen en bosschen in den loop der jaren opgeofferd aan het zakenbelang, zoodat buiten den bloeitijd der bollen van natuurschoon wei nig valt te genieten. Of het niet verstan dig zou \zijn geweest een gedeelte dezer prachtige historische bosschen te sparen, is een vraag, welke thans niet meer dan academische beteekenis kan hebben. Als verontschuldiging moge gelden, dat men destijds niet kon voorzien, welk een omwenteling de verbetering der verkeers middelen zou brengen in de mogelijkhe den, welke vour schilderachtige kleine plaatsen, gelegen in de nabijheid van groo- tc steden, zijn weggelegd. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Door een autobus aangereden. Te Edam is het achtjarig zoontje van den heer K. door een autobus aangereden en op slag gedood. Het knaapje stak .spe lende de straat over en werd door de bus gegrepen, hoewel de bestuurder terstond krachtig remde. De bus en het stoffelijk overschot zijn. in beslag genomen. Door de tram doodgereden. Tc Langezwaag is gistermiddag de 60-jo- rige smid G. v. d. Velde aldaar door de stoomtram van Heerenveen overreden en op slag gedood. EEN BLOEIENDE DORPSGEMEENTE. DE BOLLENSTREEK EN HAAR BEVOLKING. Onder den titel: „Hillegom, een bloeien de Dorpsgemeente'' schrijft de burgemeester van Hillegom, mr. Pont, een artikel in een nummer van ,.Oes Nederland" (2ae Jaar gang no. 12), dat geheel gewijd is aan Haarlem—Heemstede—Hillegom; een fraai geïllustreerde, mooie aflevering van ge noemd tijdschrift. De heer Pont vertelt dan eerst heel veel goeds van zijn gemeente; als hij mi s- s c h i e n hier wat overdrijft, is dat aan den burgemeester wel te vergeven! Vervol gens geeft de schrijver een beschouwing over de streek en haar bevolking; deze be schouwing schijnt ons hier en daar wel wat eigenaardig toe. Wij laten burgemeester Pont aan het woord De drie belangrijkste bloembollenplaat sen Hillegom, Lisse en Sassenheim, wijzen weliswaar vele punten van overeenstem ming aan en trachten steeds meer tot sa menwerking te komen op allerlei gebied, doch terwijl Sassenheim en Lisse meer op Leiden zijn aangewezen, is Hillegom, of schoon in de Provincie Zuid-Holland gele gen, duidelijk op Haarlem georiënteerd. Al is de spoorverbinding, ondanks de electrificatie welke een vermeerdering van het aantal stoppende treinen deed verwach ten, bepaald slecht, terwijl de stoomtram als langzaam en verouderd geldt, een vrij regelmatig functioneerende autobusdienst heeft vele bezwaren ondervangen. Indien de toenemende welvaart, waarin deze streek zich gediirenóe de laatste ja ren heeft mogen verheugen, niet aan een betrekkelijk groot aantal ingezetenen de aanschaffing van een auto als privé ver voermiddel had mogelijk gemaakt, zou niet temin algemeen en met nog meer klem op grondige verbetering der communicatiemid delen met Haarlem en Leiden zijn aange drongen. Gelukkig zijn wij na eindeloos getob ech ter zoover, dat spoedige electrificatie van den stoomtramdienst HaarlemLeiden mag worden tegemoetgezien. Waar moge lijk zal dubbel spoor worden aangelegd, en wel in het midden van den Rijksweg, ter wijl dan tevens het geduld der Hillegom- mers zal worden beloond door grondige modermseering van het wegdek zelf. De gemeente, die tot voor kort maar verstan dig deed om niet te klagen, daar zij voor haar eigen wegen onvoldoende zorg droeg, is sindsdien op de dwalingen haars weegs teruggekeerd. In snel tempo wordt aan de asphalteering gewerkt, zoodat behoudens onvoorziene omstandigheden binnen enkele jaren ook Hillegom op een voortreffelijk wegennet zal kunnen bogen. Overeenkom stig het uitbreidingsplan zullen de wegen daarbij op een breedte worden gebracht van 10 Meter. Ook aan het verkeer te water is alle aandacht besteed. De Hillegommerbeek van af de Ringvaart van de Haarlemmer meer tot aan den Rijksstraatweg werd ge bracht op een breedte van 20 Meter, bij een.diepte van 3 Meter. Rechthoekig hier op werd een ruime haven gegraven,.welke een veilige ligplaats biedt aan schepen tot ongeveer 600 ton. Hét gebruik, dat van deze haven wordt gemaakt, ueemt snel toe. Langs de haven is nog voldoende grond be schikbaar voor industrie. Ook op ander ge bied heeft men hier niet stil gezeten. Een ruime, uitstekend geoutilleerde zweminrich ting werd voor eenige jaren nabij de haven geopend, terwijl een badhuis, beantwoor dend aan 11e eischen der moderne hygiëne, binnen enkele wexen zal volgen. Een ge meentelijk slac'.thuis ontbreekt evenanin. Tot de oprichting van centrale gymnastiek lokalen werd kortgeleden door den Raad besloten. Voor uitstekend gewoon en meer FEUILLETON Uit het Duitsch van ADOLF HERZOG. Nu ja, het is nog maar zoo'n beetje blazen: een meester in de kunst ben ik nog lang niet, maar ik heb toch ai 'n keet of zes bij het dansen gespeeld als er in de buurt kermis was. We zijn met z'n drieën, twee violen en een klarinet. Fijne kerels, die twee anderen Als het u niet te min is, zal ik ze u eens voorstéllen. We komen geregeld in „De drie Jagers" een uitste kende gelegenheid, vlak bij de Rijnbrug; 's Zondags bijna altijd, als er niets anders te doen is. Maar neemt u me niet kwalijk, nu moet ik weg goeden nacht. En Theodor Winter, musicus, sloop zacht naar buiten, om zich niet door onnoodig lawaai den toorn van den provisor op zijn hals te halen. Hij klom naar boven, naar zijn slaapvertrek. In zijn trouw onbedor ven huisknechtenhart stond onuitwischbaai met gouden letteren gegrift: Heinrich Pfalzdorf. Toen hij boven was gekomen, stak hij licht aan. Hij zag den kleinen Hannes, die op z'n buik den slaap ,des rechtvaardigen sliep en met 'n argeloos gemoed snurkte, alsof hij nimmer in zijn leven een klarinet met watten had dichtgestopt. Intusschen was ook Heinrich naar bed gegaan. Langen tijd nog lag hij met open oogen te denken. Vandaag had hij zooveel beleefd als te voren wellicht niet in jaren. Hij dacht aan de lange reis, het prachtige Maartsche weer, met een vage belofte van lente, de steden, de rivieren, bergen en stroomen, welke hij 'gezien had uit den trein en ten slotte de groote Rijnstad, waarin hij nu was aangekomen. Vervolgens dacht hij aan de menschen, waarmee hij had kennis gemaakt, vooral aan Konrad Barenfeld. En toen hij aan de krachtige, mannelijke gestalte, de heldere, ernstige oogen en de klare, warme stem dacht, voel hij, dat hij nu reeds aan dezen man ge hecht was, de eerste, die hem als een volwassen rnensch en zijns gelijke behan deld had en hij nam zich heilig voor, zijn nieuwen vriend steeds in hooge eere te houden. Hij dacht ook aan Dores. Wat een allemachtige aardige kerel, die klarinet- blazende huisknecht van de „Witte Zwaan" tevens lid van een muzikaal trio. Ja, ook Dores zou een vriend van hem worden, dat voelde hij. Zoolang die goede ziel' in huis was, zou hij zich niet verlaten gevoelen. Toen liet hij den apotheker, den provi sor en Hannes, den loopjongen de revue passeeren. Dit drietal was hem nu juist niet sympathiek. Maar tenslotte was hij toch blij dat hij hier was. Een poos had hij in een provinciestadje- gewoond, waarheen hij verhuisd was na den dood van zijn ouders Zijn voogd had beslist, dat hij maar moest zien een betrekking te krijgen, daar het kapitaaltje, dat hij van zijn ouders ge- erfd had, niet voldoende was om te studee- ren. Neen, hij was blij, dat hij zijn vroegere woonplaats had kunnen verlaten, ook al om zijn voogd, een oude, knorrige man, voor wien hij niets voelde. .Hij sloot de oogen en als een visioen ver scheen hem de witte gestalte van het meisje voor het venster. Plotseling herin nerde hij zich, hoe de toon, waarop Ba renfeld sprak, toen hij den naam van juf frouw Friedrich noemde. „Als u eens wat op uw hart hebt, komt u maar bij mij, had hij gezegd, of bij juffrouw Friedrich. Die zal u wel helpen". Zouden die twee van elkaar houden? Misschien wel een stille liefdesgeschiede nis? Toen begon de slaap zich te doen gelden. In de kamer naast-aan was nog licht op. Konrad Barenfeld stond voor het raam. Hij keek naar de binnenplaats, die dood stil lag in het zilveren licht van de maan en zijn blik dwaalde naar de grijze muren van het heerenhuis, naar den linkervleugel en het was alsof hij zijn oogen niet van de vage, sombere omtrekken van het massie ve gebouw kon afwenden. HOOFDSTUK IV. Goeden morgen, meneer Pfalzdorf Heinrich deed zijn oogen open en keek in het goedmoedige, ongeschoren gezicht van Dores. Is het tijd om op te staan?,, vroeg de jongeman slaperig. Kwart voor zeven, meneer Pfalzdorf. Jettie is al bezig koffie te zetten. Jeite? Wie is Jette? Jetteja ziet u,Jette is een knap meisje, de keukenmeid van „De Wit te Zwaan". Met een sprong was Heinrich uit bed schoot zijn kleeren aan. Zijn de andere heeren al op?, vroeg hij. Ik wek u voortaan het eerst, was het antwoord, dat die roode salamander Wie? Meneer -de provisor Rose, bedoel ik, neemt u me niet kwalijk Dat de provisor er bij den baas niet over kan opscheppen, UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 28 Maart. H u i z e n, 298 M. Uitsl. KRO-uitzending. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.00—11.30 GramofDonpl. 11.3012.00 Godsd, causerie pastoor Per- 12.001.30 Concert KRO-sextet o. 1. v. P. Lustenhouwer. I.302.30 Gramofoonpl. 2.303.00 Vragenhalfuurtje. 3.004.30 Kinderuurtje. 4.456.00 Gcamofoonpl. 6.006.15 Esperanto. Nieuwsberichten. 6.156.35 Journ. Weekoverz. P. de Waart. 6.35—r6.45 Duitsche Revellers. 6.457.15 Esperanto-cursus. 7.157.45 Dr. J. v. Kranendonk Duffels: „De noodzakelijkheid van geneeskundig schooltoe zicht II". 7.4510.45. Concert. KRO.-orkest o. 1. v. J. Gerritsen. 8.158.25 Mr. A. I. M. J. baron v. Wijnber gen spreekt over Mr. Aalberse. 10.4512.00 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. (Uitsl, VARA-uitzending). 9.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. VPRO. 10.15 Uitz, voor Arb. in de Continu-bedrij- 12.00 Politieberichten. 12.15 Concert VARA-septet. 2.15 Gramofoonpl. 2.30 Instit. voor Arbeiders Ontwikkeling. 2.45 Paedagogisch. concert. 4.15 Cursus Duitsch P. Bol. 4.45 Esperanto. 5.05 W. Louwaars: „Onze groote kinderen en onze tijk". 5.35 Ons huis een tehuis door T. Landré. 6.05 Gramofoonpl. 6.10 P. Harkeman: „De economische positie der Binnenschippers". 6.30 Gramofoonpl. 6.35 Litterair halfuurtje door A. M. de Jong 7.15 A. Geerts: „Het werk der Sociaal-De mocraten in de Provinciale Staten van Fries- 7.30 Politieber. 7.45 VARA-Varia. 7.55 Gramofoonpl. 8.00 Viool-recital. 8.30 Bestuursmededeelingen. 8.40 Zaterdagavondprogramma. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Vervolg populair programma. II.4512.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding 11.05 Lezing. Aanrijding tusschen verhuis wagen en tram. Te kwart voor zes heeft gistermiddag op de Mathenesserlaan te Rotterdam een ernstige botsing plaats gehad tusschen een motorwagen van lijn 11, bestuurd door A. W. en een verhuisauto die bestuurd werd door den 32-jarigen C. P. v. H. De auto wilde de Mathenesserlaan oversteken juist voor de tram. De bestuurdt*r van de tram kon zijn wagen niet. bijtijtds tot staan bren gen en het gevolg was dat er een hevige botsing ontstond, waarbij *de verhuisauto omviel, terwijl van de tram het voorbaleon ingedeukt werd. Gelukkig vonden geen persoonlijke ongelukken plaats. De in den verhuiswagen opgeslagen meu belen werden ernstig beschadigd. Het on derstel van den auto is door de politie voor een onderzoek naar de remmen in be slag genomen. De meubelen zijn naar de plaats van bestemming gebracht, die geluk kig vrij dicht, bij de plaats van do botsing lag, waarn het chassis verwijderd kon wor den. Het tramverkeer over de Mathenesser laan is gedurende een half uur omgelegd moeten worden. dat hij eerder beneden is dan de leerling. Is hij zóó?, proestte Heinrich, die zijn gezicht in de kom met waschwater ge dompeld had. Dat zult u zelf wel merken! Maar daar hoeft u niet bang voor te zijn. Hij is toch maar provisor Zachtjes klopte Doros op de deur links. Meneer BarenfeldGoeden morgen, meneer Barenfeld. Morgen Dores ik ben al op, hoor. Zijn ze allemaal al wakker? Allemaal, meneer Barenfeld, Hannes maakt de kachels al aan. Daarop liep Dores naar de rechtsche deur, waarachter zich Rose's Oostersch ap partement bevond. De huisknecht gaf Hein- rich een knipoogje en sloeg toen niet ge balde vuisten dreunend op de deur. Zeven uurdonderde hij met een stem, alsof hij een doode tot het leven wil de lerubrengen, zeven uur Van binnen klonk een luide verwen- sching, welgemeend en hartgrondig, en onmiddellijk daarop werd een voorwerp tegen den binnenkant van de deur gesme ten, dat te oordeelen naar het lawaai dat er door werd veroorzaakt, een van de zware schoenen van den provisor moest zijn. Ha, ha lachte Dores, er komt leven in de brouwerijIk wou dat ik hem des nachts ook eens op zoo'n manier uit zijn zoeten slaap bon halendat heeft hij wel aan me verdiend Dores, over het resultaat van zijn wek- methode ten zeerste tevreden, begaf zich naar Jeite, die hij te kennen gaf dat hij heel niet afkeerig was van een bakje war me koffie. Heinrich was juist klaar met zijn toliet. toen Barenfeld zijn kamer binnentrad. Dc bedrijfsleider wenschte zijn jongen vriend I.202.20 Orkestconcert. 2.55 Verslag van de voetbalmatch Schotland Engeland. 5.35 Kinderuurtje. 6.357.00 Berichten. 7.05 Zang door J. Armstrong en Joan Coxon. 7.20 Lezingen. 7.50 Piano-recital door E. Mitchell. 8.20 „Cavalleria Rusticana" van Mascagni. „World for Sale" van J. Watt. 10.5512.20 Dansmuziekè „R a d i o-P a r i s", 1725 M, 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Kinderuurtje. 4.50 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Tooneeluitz. 9.50 Orkestconcert. Langenberg, 473 M. 6.357.35 Orkestconcert. II.30 Gramofoonpl. 12.25—1.50 Orkestconcert. 1.552.45 Gramofoonpl. 4.205.20 Orkestconcert. 7.058.15 Gewijd concert. Koor, solisten en orgel. 8.20 „Judas Iskariot", Hoorspel van N, Schwarzkopf, Daarna: Berichten en Kamer muziek. Kalundborg, 11.53 M. 12.0512.35 Gramofoonpl. 2.20 Kinderuurtje. 2.504.50 Orkestconcert en voordracht. 5.105.40 Concert. Harmonica-orkest. 7.208.20 Dansmuziek 8.208.35 Piano-recital. 9.2010.30 Orkestconcert en zang. 10.2^11.35 Dansmuziek Brussel, 508.5 e n 338.2 M. 508.5 M. 5.20 Concert door kwintet. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert. 338.2 M.: 5.20 Dansmuziek. 6.05 Concert. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert. 9.05 Declamatie. Zeesen, 1635 M. 5.401.20 Lezingen. Berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Lezingen. 3.50—4.50 Concert. 4.507.20 Voordrachten. 7.20 „Besuch in Wien". 8.20 Weensch orkestconcert. 9.20 Berichten en daarna tot 11.50 Dans muziek. EEN HUIS INGESTORT. Een knaapje gedood. Te Oudewoude (Fr.) is gisteren een treu rig ongeval gebeurd, dat aan een knaapje van zes jaar het leven heeft gekost. In den ochtend, tusschen 10 en 11 uur, is dc bouwvallige woning van den arbeider S. Boorsma voor een groot deel ingestort. Het zesjarig zoontje, dat voor het huis speelde, werd door den omvallenden gevel getroffen en gedood. Dc woning van Boorsma was onbewoon baar verklaard en tot Mei was hom ver gunning verleend er met zijn gezin in te verblijven. Dc politie stelt een onder zoek in. Een schokker gestrand. Gistermiddag is bij hoog water een half uur gaars benoorden Scheveningcn een vermoedelijk van Scheveningen afkomstige schokker gestrand. Bij laag water zat het scheepje zóó hoog, dat men er, met een paar laarzen aan. omheen kon wandelen. Er is dan ook weinig kans op, dat het bij dezen Oostelijken wind vlot komt. Eerst als de wind naar het Westen loopt, waar door het water hooger komt opzetten, is daar kans toe. goeden morgen en liet een oogenblik zijn oogen op hem rusten. Heb je niet nog een ouder pak?, vroeg hij. Voor het werk dat je te doen krijgt zijn de oudste kleeren nog te goed. Bij het rondkruipen tusschen de vaten en balen zijn je kleeren gauw naar de maan. Dankbaar voor den goeden raad, trok Heinrich dadelijk een ander pak aan, dat er niet meer zoo mooi uitzag. Het ziet er nóg haast te mooi uil, oordeelde Barenfeld. Je hoeft je heole maal niet te geneeren. Do eerste maanden zul je wel grootendeels in het pakhuis moeten doorbrengen om volledig op dc hoogte to komen van de verschillende ar tikelen. Klaar? Prachtig; ga dan maar met me mee. Zo staken, de binnenplaats over naar kantoor, dat zich vóór in het hoofdgebouw, naast de apotheek bevond. Hier stond de tafel gedekt cn de beide heeren zetten zich aan het ontbijt. 's Middags en 's avonds eten we mot de familie boven, legde Barenfeld uit. Meneer Friedrich is dan gewoonlijk in de apotheek om den provisor af te lossen. Overigens komen we al heel weinig met de familie in aanraking. Woensdagsavonds ben je \an zeven uur af vrij. Van de Zon dagen moeten we ooi de veertien dagen den morgen opofferen om het dringendste deel van de post te behandelen. Dat zul len we voortaan om beurten doen. Het overige zie jo vanzelf wel. De hoofdzaak is: vraag me zooveel mogelijk daar leer je het meeste van. En het zal wel eens ge beuren, dat ik een zwart, gezicht zet, maar trek je daar maar niets van aan. In do zaak ben ik voor zaken altijd te vinden. En nu zullen wc eens kijken wat de post heeft gebracht. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 13