UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 27 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 KATWIJK AAN DEN RIJN. In bloei. Bij den bloembol lenikweeker Xicl Bos 6taan in zijn tuin, dus op den kouden grond, reeds eenige Narcissen, Ohrietmas Glory, in bloei. Gezien da-t al les op den kouden grond dit voorjaar laat is, mag dit wel zeer vroeg genoemd wor den. De gunstige ligging van den tuin heeft hieraan veel bijgedragen Nog een paar da gen zonnig weer en de geheele partij, wat goed in het gewast staat, staat in vollen bloei Een goede reclame voor deze varië teit. St. ^arbara-vereeniging. De R.K. Be- grafen /sver. „St. Barbara" hield gisteren haar jaarvergadering in het Parochiehuis. De voorzitter, Pastoor Schiphorst opende de vergadering waarna de secr. de notulen las. Hierna het jaarverslag dat de instem ming der vergadering had. Vervolgens en kele mededeel in ge n. Een hiervan, betref fende den aanspreker, die met de voorwaar den van het bestuur niet kon mee gaan. De vergadering was het in deze met het be stuur eens, waarna do aanspreker voor deze functie bedankte. Voor de leden i6 er ge legenheid naar deze functie te soMiciteeren. Een voorstel van den heer v. Paridon om, als een bloedverwant in den eersten graad is overleden van diegenen die de beurt van dragen heeft, vrij te stellen tot een volgen de maal dat gedragen moet worden, werd aangenomen .De penningmeester de heer P. J. Alkemade, deed financieel verslag. Het saldo over 1930 was 9.25. Het totaal bezit 103.39. De heeren v. Leeuwen en Wanmenhoven, die de rekening controleer den, brachten een alleszins gunstig rapport uit. De penningmeester mooht den dank der vergadering inoogsten. De aftredende secretaris werd met bijna algemeene stem men herkozen. Een bestuursvoorstel om bij „Katholiek Katwijk" aan te sluiten, werd aangenomen. De contributie werd vastge steld als vorig jaar. Na rondvraag sluiting der vergadering met gebed. LEIMUIDEN. Groene Kruis. Woensdagavond werd in het café van don heer J. Keijzer de alge meene vergadering van de afd. Leimuiden van de Z.-H. Vereeuiging Het Groene Kruis gehouden. Te ruim acht uur opende de voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, de vergadering door de aanwezigen van har te welkom te heeten. Hij drukte zijn spijt uit over het feit, dat zoo weinigen aan den oproep tot bijwoning der vergadering gehoor hadden gegeven. De voorz. herdenkt het in het afgeloo- pen jaar overleden bestuurslid, de heer G. Bernard. De overledene was vanaf de op richting der afdeeling lid van het bestuur. Door het opstaan van hun zetels gedu rende enkele oogenblikken, eeren de aan wezigen de nagedachtenis van den overle dene. Vervolgens krijgt de secretaris, de heer A. van Loon het woord voor het lezen der notulen. Deze worden zonder op- of aan merkingen goedgekeurd. Daarna wordt door den secretaris op de hem eigen geestige wijze rapport uitge bracht over het bijwonen der algemeene vergadering in 1930. De vergadering machtigt het bestuur wederom om twee afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering te zenden. .Wederom is het woord aan den secre taris, thans voor het uitbrengen van het jaarverslag. Het overlijden van den heer G. Bernard wordt ook in dit verslag in herinnering gebracht. Kort na het overlij den van genoemden heer is het bestuur der afdeeling bijeengekomen. De heeren van Loon en Vreeken zijn als afgevaardigden der vereeniging bij de begrafenisplechtig heid tegenwoordig geweest, terwijl een brief van rouwbeklag aan de familie werd gezonden. Uit. het verslag blijkt dat de vereeni ging bloeit, er zijn momenteel niet minder dan 300 leden. Het verslag van den penningmeester vermeldt dat do inkomsten 732 hebben bedragen en de uitgaven 543.66, zoodat het dienstjaar 1930 sluit met een goed slot van 188.31. De rekening is nagezien door de heeren D. Rietdijk en K. Ruiterman en in volko men orde bevonden. De heer Rietdijk advi seert dan ook tot vaststelling over to gaan. Tot leden van de commissie tot het nazien van de rekening dienst 1931 worden benoemd de heeren P. H. Muijs, P. van der Kamp en G. A. van Rijn. De begrooting voor het jaar 1931 wordt in ontvangst en uitgaaf, zonder het houden van algemeene beschauwingen, zegt de voorz., vastgesteld op 668.34. De heer G. van den Heuvel brengt daarna verslag uit over de controle van het magazijn. 115 malen werden in het afgeloopen jaar artikelen uitgereikt. De heer Muijs zou in het vervolg de opsom ming van de aanwezige artikelen uit het verslag weg willen laten. De voorz. zegt, dat dit niet kan aangezien art. 14 letter I van het reglement der afdeeling de op somming eischt. Het bestuur heeft ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer G. Bernard de volgende vacature opgemaakt. 1. J. A. Bernard, 2. A. H. Straathof, 3. C. van Berkel. Met bijna al gemeene stemmen wordt gekozen de heer J. A Bernard. Aangezien de benoemde niet ter vergadering aanwezig was, zal hij met zijn benoeming in kennis worden gesteld. Het bestuur stelt voor om personen, die reeds jaren in de gemeente wonen en dit plotseling als ze iets noodig hebben lid van de vereeniging willen worden 10 te laten betalen. Na eenige opmerkingen van den heer Rietdijk wordt besloten om deze per sonen het dubbele van de minimum-contri butie te laten betalen voor de jaren dat zij in de gemeente wonen, tot een maximum van 10 in totaal. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlan gende sluit de voorzitter deze aangename vergadering. RIJNSATERWOUDE. Kerkschapen, De verkoop van kerk- schapen der parochie Leimuiden en Rijn- saterwoude heeft opjgebracht: 45 stuks in bod gebracht door H. J. Visser op 1575, afgemijnd door W. Dorrepaal en S. J. Vis ser op 75 totaal ƒ1650. 8 stuks in bod door H. J. Visser op 204, afgemijnd dooi A. Straathof op ƒ15 toaal ƒ219. Totaal bedrag 1869. Raadsvacature. Naar wij vernemen heeft de heer Chr. Schild die tot lid van den Raad benoemd verklaard werd in de vacature-S. J. Weststeijn, zijn benoeming niet aangenomen. Naar wij vernemen is zijn opvolger de heer J. A. de Bruin. WASSENAAR. Gemeenteraad. De raad der gemeente vergadert op Dinsdag 31 Maart 1931, 's voormiddags te 9 3/4 uur. 1. Ingekom?]] t -kken. 2. Ontheffing voorschriften Bouwverorde ning. 3. Ontslag en benoeming Lid Stembu reau. 4. Kohier Hondenbelasting. 5. Verhuur perceeltje grond aan D. Morse. 6. Subsidie Ohr. H.B.S. to 's-Gravenhage. 7. Verdenging ontruimingstermijn onbe- woombaarverklaarde woningen. 8. Bestendiging Retributieheffing. 9. Rioleerinig Schouw weg. 10. Wijiziging Begrooting. 11. Benoeming tijdelijk Wethouder. De stemming ter verkiezing van leden van den gemeenteraad zal worden gehou den op Dinsdag 23 Juni a.s. Dinsdag a-s. houdt de 'R.K. Kies vereeni ging een vergadering in het Patronaatsge bouw. Als sprekers zullen optreden de Wel Eerw. Heer Kapelaan Verhagen en de heer G. P. G. van Leeuwen, lid van den gemeen teraad. W0UBRUGGE. Onderscheiding. Bij de opening van den door de afdeeling van de algem. Ned. Politiebond gegeven ontwikkelingscursus, werd aan den gem. veldwachter H. C. A. Terhorst te Woubragge door den Heer Bur gemeester J. H. Bodidena Ho&ang met eeni ge toepasselijke woorden uitgereikt het Kruis van Verdienste met brevet voor 20- jarigen trouwen dienst. Moge het dezen politieambtenaar gegeven zijn, zijn eervol len diensttijd nog vele jaren te mogen verlengen. Geboren: Popkje, d. van H. Donker en J. Oosterdijk. Johanne Adrians, d. van C. Kempenaar en P. A. ALPHEN AAN DEN RIJN 12%-jarig bestaan Chr. H. B. S. Ter ge legenheid van het 12 -jarig bestaan der Chr. H. B. S. werd gisteren een feestmiddag gehou den, welke werd bgewoond door het bestuur, de commissie van toezicht en verschillende oud-leerlingen dier school. Deze middag werd geopend met een toespraak door den direc teur, den heer van Hazelen. Daarna gaf de voorz., de heer J. B. Samson, een historisch overzicht over het ontstaan en de verdere ontwikkeling der H. B. S. De feestviering werd verder afgewisseld door muziek, voor drachten en gymnastische oefeningen, terwijl tijdens de verschillende pauzen ververschingen werden aangeboden. Door den heer L. de Graaf werd de bijeen komst gesloten. Jubileum. Onze plaatsgenoot B. van den IJssel herdenkt 6 April a.s. den dag, dat hij gedurende 25 jaar werkzaam was bij de Ge meentelijke Water- en Lichtbedrijven alhier. Aanrijding. Op den Steekterweg werd J. S. gisteren aangereden door den autobestuur der C. H., waardoor zijn rijwiel bijkans geheel werd vernield. S. deed aangifte bij de politie. Muren ingestort. Van het kantoorgebouw der voormalige vetfabriek van gebr. van Dam, nabij de Ziende, thans eigendom van gebr. Slooten te Waddinxsveen, dat sinds zeer ge- ruimen tijd in bouwvaliigen toestand verkeerde, zijn gisteren twee muren ingestort. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Bijzonderheid. Als bijzonderheid deelt men ons mede, dat twee schapen van den land bouwer B. aan de Emmalaan elk vier lamme ren ter wereld brachten. Ge v e s t i g d: van Hazerswoude: C. J. Stra- ver wed. van L. Verbaan. Hoorn 316 Rijnza- terwoude: P. C. Schellingerhout, Willemstraat 12 Oostdongeradeel: S. Weideman, veebou- derskn., Zuideinde 18 Voorschoten: P. W. Th. Verkerk, los arbeider, Gnephoek 43 Vlissingen, C. J. van Ettinger echtg. van C. P. Voogt, Z. Nassaustraat 12 Vuren: A. Schilders en gezin, Steekterweg 80 Curacao W Piepenbrink, scheepskoker, Gnephoek 2 Ter Aar: J. Velthuijsen, kleerm.kn., Raadhuis straat 249 Kameria: J. van de Kamer, hulp in de huishouding, Hoorn 17 Leiden: W. M. H van Zeijl, koopman, Gouwsl. weg 29 Rot terdam: P. Vis, Raadhuisstraat 44 Noord- wijk: M. Bos en gezin, veeh.kn., Ridderbuurt 65 Hillegersberg: J. J. C. La Fleur, teeke naar, v. Mandersloostraat 46 Hoenkoop: G. A. van der Snoek, Steekterweg 79 Reeu- wijk: H. IJpma, veeh.kn., Kortsteekterweg 50 Pijnacker: A. Bakker, metaalbew., Gouwe kade 33 Leiden: P. Bernard echtg van W. Treur, Hooftstraat 80 Vertrokken: naar Nieuwveen: A. Lok Amersfoort: A. Kwappenberg Axel: J. D. Zoutman Lisse: J. Palsgraaf Kamerik: M C. Brand en gezin Wadidnxveen: J. van der Snoek Hazerswoude: D. Schoenmaker Stolwijk: H. Kapteijn. WOERDEN Besmettelijke ziekte. Wegens het heer- schen van roodvonk is de Christelijke Wilhel- minaschool heden gesloten. Deze sluiting be treft alleen de lagere school en zal duren tot het einde der Paaschvacantie. GEMEENTERAAD VAN ALPHEN a. d. RIJN De Raad dezer gemeente kwam gisteravond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester. Afwezig wethouder Hern- green. De vernieuwing van Post- en Hofbrug. Onder de ingekomen stukken was een schrij ven van den hoofdingenieur van de Waterstaat over de omlegging van het verkeer bij de ver nieuwing van de Hofbrug. De beste oplossing acht de ingenieur de aanleg van een nieuwe verkeersbaan, parallel aan de bestaande weg, met een te maken hulpbrug over de Spoorha- ven, waarvoor de bovenbouw van de af te bre ken brug kan worden gebruikt. Voor het ter beschikkingstelling van deze verkeersbaan zal een bedrag uit het Wegenfonds kunnen worden verleend van ten hoogste 10.000. Het ligt in de bedoeling de Postbrug dit jaar, de Hof brug in 1932 te vernieuwen. De voorz. stelde voor dit stuk om praeadvies te zenden naar B. en W. Het verheugt spr., dat de gemeente het gevraagde bedrag krijgt toegekend. De heer ten Cate Brouwer wilde nagaan, wat het Rijk had moeten doen, wanneer het geen gebruik had kunnen maken van de nood, waarin de gemeente verkeert. De heer Boeren vroeg in het praeadvies te omschrijven, hoe het verkeer loopt in den tijd, wanneer de Hofbrug nog intact is en de Post brug open ligt. De voorz. antwoordde, dat B. en W. hier voor een regeling op 't oog hebben. De ingekomen stukken werden allen in han den gesteld van B. en W. om praeadvies. Afscheid van den heer i i Dijk. Een schrijven was ingekomen van den heer van Dijk, waarin hij bedankt als lid van den Gemeenteraad. De voorz. memoreerde dat de heer van Dijk 3 jaar lid was van den Raad van Aarlander- veen en 13 jaar lid van den Raad van Alphen a. d. Rijn. Als lid van de commissie van het grondbedrijf heeft hij zijn beste krachten ge geven. De redenen van zijn ontslagname moe ten wij eerbiedigen, doch wij mogen niet ont kennen, dat de heer van Dijk in die jaren zeer veel voor de gemeente heeft gedaan. Hem komt daarvoor een voord van hulde toe. 1. Voorstel van B. en W inzake ontslag uit het hypothecair verband van een perceeltje grond van de bouwvereeniging „Volksbelang" en tot aflossing van een gedeelte van het grondvoorschot. Z. h. st. aangenomen, 2. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een extra bijdrage van 500» aan de plaatselijke vereeniging tot bestrijding der tu berculose. Door particulieren is thans ook een bedrag van 500 in het tekort bijgadragen. Na een opmerking van den heer Spreij aan genomen. 3. Voorstel van B. en W om toe te treden tot de garantieverleening door de provincie, voor het verstrekken van voorschotten aan noodlijdende tuinders. De heer Ruting achtte het niet gewenscht, dat de tuinders, die crediet krijgen, gedwon gen zijn te Ter Aar te veilen. De voorz. antwoordde, dat de in aanmerking komende tuinders reeds opgenomen waren in het Ter Aarsche verband. 4. Aanbeveling van B. en W. voor benoeming van 2 leden van het Algemeen Armbestuur in de vactures L. Gesman en W Kwakernaak. Aanbevolen worden: I. 1. W. J. Spreij, 2. C. A. Bos: II: 1. G. van Gaaien, 2. J. Jac. Rijns- burger. In beide gevallen wordt no. 1 van de voor dracht gekozen. De verlenging der werkverschaffing. 5. Voorstel van B. en W. inzake verlaging loon werkverschaffing en verlenging werking der steunregeling met 3 weken. De heer Den Uyl heeft het genoegen ge daan, dat de Regeering subsidie verschafte, doch er zit een bittere bijsmaak aan. Met het oog op de financiën wil spr. deze voorwaar den echter onder protest aanvaarden. De heer Koren kon zich met het gespro kene van den heer den Uyl vereenigen. Wat de steunregeling betreft, meent spr., dat B. en W waf te optimistisch zien. De voorz. antwoordde, dat de werkloosheid sterk terugloopt. Het getal werkloozen be droeg 21 Maart 393, en was op 26 Maart ge daald tot 310. De heer den Uyl wees erop, dat vele werk loozen thans nog trekken uit de kassen, waar van de uitkeering verlengd is, doch echter spoedig afloopt. Een verlenging der uitkee- ringsduur verwacht spr. niet. De voorz, antwoordde, dat dit nog lang niet zeker is. Het voorstel van B. en W. werd daarna z.h.s. aangenomen. Bij de rondvraag drong de heer Koren aan op bespoediging van het praeadvies van B. en W over het instellen van georganiseerd over leg voor het gemeente-personeel. De heer ten Cate Brouwer vroeg, dat, wan neer er een vacature in het Burgerl. Armbe stuur komt, ook eens gedacht wordt aan de be noeming van 'n vrijzinnige of soc. democraat De heer Boeren sloot zich a*n bij het ge sprokene door den heer Koren. In 1929 heeft spr. daar reeds over gesproken. Spr. vroeg niet tot de fatale datum te wachten. Spr. weet zeer goed, dat er veel werk aan den winker is, doch aan de vakorganisaties moet toch te voren ge legenheid worden gegeven 't praeadvies te be spreken. De voorz. zeide zooveel mogelijk bespoedi ging toe. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN TER AAR Dondermorgen kwam de Raad dezer ge meente in openbare zitting bijeen ten gemeen- tchuize des voormiddags te 10 uur. Voorz, de burgemeester jhr. K. W. L, de Muralt. Afwezig met kennisgeving de heer A. Kammeraat. De voorz. opent de vergadering met gebed. De secr., de heer J. Hoogenboom, leest de no tulen van de vorige vergadering, welke onver anderd worden goedgekeurd en vastgesteld. Op verzoek van den heer v. d. Weiden heeft er een kleine verandering plaats in de agenda, wat de Raad goedkeurde. Voor onderzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemd raadslid, worden benoemd door den voorz. de heeren P. Hoogervorst, Apeldoorn en Hölscher, die rapporteerde dat de bescheiden in orde waren. Hierna werd het nieuwe raadslid C. de Boer, geinstalleerd en beëedigd, waarbij de voorz. een woord van gelukwensch sprak. Een nieuwe wethouder. Nu krijgen we verkiezing van een wethouder vac. v. d. Geest. De uitslag was: M. Hölscher, 6 stemmen, Hendrikse 1, en 3 blanco, alzoo ge kozen M. Hölscher. De voorz. hoopt, dat hij met het nieuwe ccllege-lid even genoeglijk en zakelijk moge werken, als het geval was met den heer v. d. Geest. De heer Hölscher hoopt en vertrouwt al zijn krachten aan de belangen van de gemeente te geven, en dankt den Raad voor vertrouwen in hem gesteld. Alsdan doet de voorz. mededeeling van de ingekomen stukken. Een schrijven van de R.K. School, waarbij zij medewerking verzoekt van den Raad, voor aankoop van nieuwe banken. De voorz, licht dit nader toe. Evenals altijd zal goedkoop materiaal worden aangeschaft. Spr. stelt voor B. en W. machtiging te geven deze aangelegenheid verder te behandelen. Weth. v. d. Hoorn zegt, dat het daar aan die school een abnormaal geval is, n.l. er komen 72 leerlingen bij, en 14 verlaten er de school. De kosten voor aankoop zullen pl.m. 500 be- loopen. De heer v. Vliet wil geen oogenblik aarzelen evenmin den heer Kroon, om goedkeuring hier aan te geven. Het beheer is daar zuinig en alles is daar primitief ingericht. De zuinigheid wordt daar altijd in groote mate betracht. Met algem. stemmen wordt het goedgevon den gelden voor dit doel beschikbaar te stellen Hierna krijgen we de benoeming van een Gemeente-secretaris. De voordracht luidt: 1. B. J. Hoogeboom, 2. J. Luijten, Warmond. Wat B. J. Hoogeboom betreft, zegt de voor zitter, zijn we allen ervan doordrongen, wie hij is. We weten zijn capaciteiten; hij is een bui tengewoon goed ambtenaar. De heer P. Luy- ten is le ambtenaar op het Secretarie te War mond. De heer Kroon vraagt of er nog meer solli citaties zijn. De voorz. zegt, dat zij sollicitanten hebben opgeroepen in het Vakblad; een paar zijn er nog mondeling gekomen, verder niet. De heer Kroon sluit zich aan bij de woor den van den voorz., dat de heer B- Hoogeboom een le klas ambtenaar is. Het zou hem buiten gewoon genoegen doen, wanneer hij met alge meene stemmen werd benoemd. Wij zijn over tuigd van zijn promotorskracht. Hier behoeft niet gekeken te worden naar de richtingen. Welkorr. i den De voorz. reikte de stembriefjes uit, en met algem. stemmen werd de heer B. Hoogeboom gekozen tot secretaris en ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De voorz. wenscht zichzelven geluk, dat deze jongeman tot gemeente-secrearis is benoemd. Spr. is door en door bewust, van de energie en groote ijver, welke deze jongeman aan den dag heeft gelegd, en voor hem zelve is het zoo mooi, dat hij met alg. stemmen is gekomen. De oude heer Hoogeboom brengt als vader dank aan den Raad. Het is voor hem een troost, dat de stemming zoo is uitgevallen. Het is een groote voldoening voor hem, na de 41 dienstjaren die hij hier heeft volbracht. De heer B. Hoogeboom wordt binnengeleid, en na de eeden afgelegd te hebben, richt de voorz. allereerst het woord tot hem. Spr. feli citeert hem met zijn benoeming, en hoopt op een aangename manier met hem samen te wer ken. Wé zijn zoetjes-aan aan elkaar gewoon geraakt, zeide spr., daar u al 7 jaren hier op het secretarie bent. We kennen uw krachten, uw kennis, we weten dat gij de bekwaamheid hebt als secretaris. Spr. hoopt en wenscht, dat hi) met het College en den Raad genoegelijk mag samenwerken. Hierop neemt de jeugdige secretaris (25 j.) het woord. U begrijpt, dat het voor mij een groot voorrecht is, zooeven benoemd te zijn als secretaris van de gemeente. Het is voor mij nog een buitengewone eer, met alg. stemmen te zijn benoemd. Daarvoor mijn allerhartelijk- sten dank. Verder ben ik bewust, welk een zware taak mij nu is opgelegd, om als secre taris van zoo'n plattelandsgemeente de admi nistratie te voeren. Er zijn verschillende tak ken, die hier onder een beheer hooren. Ik zal mijn uiterste best doen om aan al de belangen van de gemeente mede te werken zooveel in mijn vermogen ligt. Ik hoop ook, dat ik het volste vertrouwen krijg van een ieder, en de medewerking van uw, geacht college, eveneens van B. en W. Burgemeester, aan u ben ik ontzettend veel verplicht. Gij hebt mij de gelegenheid gege ven en geopend, om mij meer in de practische vraagstukken in te werken, waarvoor ik u nu dankbaar ben. Gij hebt mij vrijgelaten, in som mige vakken, daarvoor mijn hartelijken dank. Vader, u hebt voor mij zeer veel gedaan. Gij hebt mij leiding gegeven, om de administratie op practische wijze ten uitvoer te brengen in de toekomst. Mijn dank hiervoor. En verder hoop ik te handelen in uw geest, geachte Raad, en met den steun van God veel te mogen doen, tot heil van de gemeente. Wethouder v. d. Hoorn feliciteerde den nieu wen secretaris, en hoopte, dat hij de voetstap pen zal volgen van zijn vader, en pleizierig moge arbeiden met B en W. en de Raad. De heer Kroon sprak in denzelfden geest, en noemde de nieuwe secretaris „de rechte man op de rechte plaats". Dat hij mede moge leven met de geheele gemeente, evenals xljn vader. Het afscheid van den vader. Nu sprak de voorz. nog eenige waardeerende woorden aan den scheidenden secretaris. Wij hebben 34 jaren met elkander samengewerkt, het eerste onaangename woord moet nog val len. Uw gevoerde administratie was punctueel in orde, wat ons door een verlengstuk van Ged. Staten in het oor is gefluisterd. Wij staan gunstig bekend hieromtrent. Wij zijn u allen dankbaar voor hetgeen gij gepresteerd hebt. Gij gaat wel scheiden van den Raad, maar toch zullen we u menig keer, indien we hier komen, u ontmoeten, maar zegt de voorz. op ironischs wijze, dan moet gij kloppen wilt u op het secretarie komen. De oude secretaris dankte den voorz. voor de waardeerende woorden tot hem gericht, me moreerde de pleizierige werkkring, de gemoe delijke stemming. Na al deze toespraken werd de eerewijn rondgediend. Waterleiding in den Nieuwkoopschen polder. Na een kleine pauze krijgen we in behande ling adressen voor waterleiding, in den Nieuw koopschen Polder. De voorz. zet uitvoerig uiteen de besprekin gen, die er gevoerd zijn met de stichting, en zegt dat Ter Aar een gunstige uitzondering maakt op andere gemeenten, met het aanleg gen van de waterleiding. Spr. zou, nu toch iedere gemeentenaar waterleiding krijgt, de be woners van den Nieuwkoopschen polder op gelijken voet behandelen als de andere gemeen tenaren. Na dit warme pleidooi van den voorz. keur de Raad dit goed. Als volgend punt, is er aan de orde: aanslui ting aan het electrisch net. De voorz. deelt mede, dat met de Lichtcommissie eenige adres sen besproken zijn, voor aansluiting aan 't net. Eerst de bewoners aan het Aarkanaal rich ting Galgmachine, tot aan C. Bol. Na een nauwkeurige berekening van den chef-monteur, zal dit een jaarlijksche kosten zijn voor de gemeente van 15.90. Dan is alles gebaseerd op normale afname. Over dit kleine beetje wil de Raad niet praten, en het werd goedgekeurd Een adres van den heer L. Verduin. om aan sluiting aan het net. Praeadvies van B. en W. is. dat zij het wel wenschen te doen, maar dit brengt meerdere kosten voor de gemeente, doch indien de heer Verduin garandeert voor ƒ280 per jaar afname, wil zij er op in gaan. De heer Kroon zegt, dat de heer Verduin niets wil garandeeren. De heer v. d. Weijden vindt dit jammer. Als er dan niets van zijn kant wil komen, is hij er niet voor, om aan te sluiten. Er werd besloten, niet aan te sluiten. Verder werden er nog eenige wijzigingen ge bracht in de begrooting 1931, o.a. het vermaken van de caohotten, en de verhooging van de ziekteverzekering. Aan de rondvraag gekomen, zou de heer Apeldoorn het lijkenhuisje op het nieuwe kerk hof willen voorzien van electrisch licht. De heer Kroon is er heelemaal niet voor. Wanneer moet men er 's avond in wezen? Dit komt gelukkig sporadisch voor. Afwijzend be schikt. De heer Jac. Valentijn brengt in het midden dat een lichtpunt langs de Hoeksche Aar na bij Kroft nog niet heeft gebrand. De voorz. zal den chef-monteur ervan in kennis stellen, tot spoedige herstelling. De heer Hendrikse wil het aanplakbord nabij het secretaris, in beteren toestand zien. Ook hieraan werd gehoor ge geven. Verder niets meer aan de orde, sluit de voorz. de vergadering. BODEGRAVEN Schietwedstrijd „Willem Teil". Uitslag van de 6-wekelijksche schietwed strijd van de schietvereeniging „Willem Teil". le klas. Vrije baan maximum 180 punten: A. Veelenturf 180 p., Joh. Hoogendoorn 180 p., H. Schoo 180 p., D. Rergshoeff 180 p., C, D. Mi- chielen 180 p., J. Boer 180 p., J. van Dam 179 p.. D. Boef 178 p. H. Göbel 178 p., C. Zaal. Personeel Maximum 100 "punten. C. Zaal 100 p., H. Göbel 99 p., D. Bergshoeff 99 p., D. Boef 98 p., A. Veelenturf 98 p. Kampioen maximum 600 p.: A. Veelenturf 590 p. Wisselbeker: J. Boer. 2e klas. Vrije baan. Maximum 180 punten: P. v. Wensveen 180 p., Jan Vink 179 p., Joop Vink 178 p. E. v. Wensveen 177 p., N. J. v. Leeuwen 176 p. G. Sterk 175 p. G. de Jong 174 p. Personeel maximum 100 punten: E. v. Wens veen 99 p., Jan Vink 98 p., P. v. Wensveen 97 p. J. P. Dam 96 p. Kampioen maximum 600 p.: Jan Vink 569 p. HAZERSWOUDE Geboren: Jacobus Petrus Joseph z. van G. Zandbergen en M. M. Groen Hugo z. van W. van Velde en A. van der Steen Jo hannes z. van N. van Gent en I. Bos Jo hannes Hendricus Jozephus z. van G. C. van Egmond en D. J. Steverink Leonardus Jo hannes Maria z. van A. P. J. Kerkvliet en A. M. van der Geest. Overle den: C. de Bruin 89 j. wed. van P- van Beek S. van Aalst 34 j. gehuwd met H. den Hertog H. Dompeling 53 j. P. P. Vis 63 j. gehuwd met M. van den Berg E. van der Wiel 80 j. wed. van J. van 't Hoog. NIEUWVEEN. Gemeenteraadsverkiezing. De oa-ndida- tenlijs-t van de A nita- Re vol utionaire pa.rtij, voor de a-s. gemeenteraads verkiezing is als volgt samengesteld1. P. Groeneweg; 2. J. P. Visser; 3. H. Vossepoel4. Ohr. Jon ker; 5. L. Rodenburg; 0. J. Vreeken.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10