HEERENHOEDEN 3 WARNECKE DINSDAG 24 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. De wedstrijd Victrix—D.O.S. De uitslag van den wedstrijd Victrix D.O.S. stond gisteren foutief vermeld. D.O. S. heeft n.l. niet verloren, doch mot 54 gewonnen. UITZENDING HOLLAND—BELGIE. Als twee honden vechten om een been Zondagmiddag zal de landenwedstrijd HollandBelgië, welke in het Stadion te Amsterdam wordt gespeeld, worden uitge zonden door den K. R. O. op golflengte 298 M. Zoo is dan bij de jongste kwestie A.V.R. O.V.A.R.A. de K. R. O. de lachende derde. Protesten van en tegen Sparta. Naar wij vernemen is de behandeling van de protesten SpartaR.C.H. en Blauw WitSparta wederom uitgesteld. Ze zullen nu Donderdag 2 April te Leiden in „In den Vergulden Turk" worden onderzocht. ZWEMMEN Recordpoging der 0. D. Z. Tijdens de afwezigheid van de estafette ploeg van de Onderlinge Dames Zwemclub in verband met den toer in Zuid-Afrika, heeft de R. D. Z. op een zwemfeest te Am sterdam het Nederlandsch record verbe terd op de estafette 4 maal 100 meter vrije slag, dat op naam der O. D. Z. stond. De ploeg van de O. D. Z., bestaande uit de zwemsters M. Braun, J. Grendel, J. O versloot en M. Le jeune, wil nu trachten het record weder op haar naam te bren gen. Deze poging zal de ploeg nu onderne men op de nationale wedstrijden van „Het IJ", die Donderdagavond in het Sportfoud- senbad te Amsterdam gehouen zullen wor den. Goudsche Zwembond. In de jaarverga dering, welke de Goud sche Zwembond Zaterdagmiddag in hotel „de Zalen" te Gouda hield, werd de heer J. W. Erkens te Waddinxveen, in de plaats van den heer Malingré te Gouda, die do functie van penningmeester zal vervullen, benoemd tot secretaris van den bond,. De heer P. de Jong te Gouda zal weder om als oompetitieleider optreden. In verband met het behaalde kampioen schap van den bond zal Alphen I in de competitie van den Ned. Zwembond uitko men. Besloten werd aan het begin van het sei zoen te Waddinxveen een tournooi te orga- niseeren. SCHAKEN De competitie van den Ned. Schaakbond. De partij, gisteravond vooruit gespeeld voor den wedstrijd van hedenavond tusr schen L.S.G. I en Disc. Disc. II werd reeds na 23 zetten door den Leidschen speler gewonnen, die hiermede zijn 5e partij, in de competitiewedstrijden gespeeld, tot winst wist t? voeren, derhalve 100 petDe partij verliep als volgt: 3e bord wit: W. II. Bosscha (L.S.G.), zwaart: G. W. J. Zittersteyn (D.D.). Opening CaroCann 1. e4 c6 2. d4 dö 3. cd5: ed5: 4. Pt'3 Lg4 5. Le2 Pf6 6 c3 Pc6 7. Le3 eO 8. Pbd-2 Ld6 9. h3 Lh5 10. 0—0 h6 11. Ld3 Ll"3: 12 Df3: 0—0 13. Lf4 Dc7 14. Lh6: Tfe 15. LgS Le7 16. Tfel DdS 17. Te2 g6 IS. Tael Kg7 19. Pfl Ph5 20. Le7: De7: 21. Pc3 Pf6 22. Dg3 Th8 23. Pföf zwart geeft op. BILJARTEN 0m de „Coupe Glorieux". Drie records door Soussa verbeterd. Gistermiddag werden te Brussel de laat ste partijen gespeeld in den wedstrijd om de „Coupe Glorieux". De eindstand luidt als volgt: gcsp.gw.pnt.brt. alg.gm. prt.gm.h.s. Sous-sa 7 7 2100 149 14.09 23.07 139 Foerster 7 5 1856 180 10.39 18.74 100 Zaman 7 5 1986 204 9.73 17.12 86 De Doncker 7 4 1936 16S 11.52 16.66 103 Luypaerts 7 4 1868 183 10.20 16.66 105 Unsbelm 7 2 1169 234 6.28 9.57 57 Dommering 7 1 1539 219 7.02 11.79 58 Van Vliet 7 0 1788 223 8.00 9.52 54 Soussa verbeterde niet minder dan drie internationale records, n.l. particulier moyenne met 23.07 (oud-record 21.42), alge meen moyenne 14.09 (oud-record: 13.3S), hoogste serie 139 (oud-record: 8S). DAMMEN schillen gespeeld, in de 2de ronde deed zich een klein incident voor in de partij tusschen de H.H. Waals en J. H. v. d. Wijngaarden, welk incident echter geen invloed had op het resultaat der partij. In de 1ste klasse afdeeling A. verviel de deelname van den heer v. d. Wijngaard regle mentair, omdat hij wegens ziekte 3 achtereen volgende weken moest verzuimen, hetgeen voor genoemden heer spijtig was. De reeds op hem behaalde punten door den heer de Jeu 2 en den heer de Water 1 werden vervallen ver klaard. In de eerste klasse afdeeling B. heeft de heer Knoppert na 2 partijen te hebben gespeeld en verloren het restant van zijn te spelen partijen door niet opkomen gewonnen gegeven, welke,,, houding minder sportief is, daar de heeren Gastelaars en Kleyn immers de 2 punten met spelen veroverden en de andere deelnemers deze cadeau kregen en dus ook geen kans van verliespunten hadden. In de 1ste klasse afdeeling C. trok de heer van de Reek zich, na 1 gespeelde en gewonnen partij, terug, zoodat deze klasse daardoor van 7 op 6 deelnemers terugliep. In de 2de klasse afdeelingen A., B. en C. de den zich dergelijke gevallen niet voor, zoodat hier alles normaal werd afgewerkt. Door ziekte moesten, de voorwedslrijden met 1 week worden verlengd, terwijl zelfs eenige spelers verplicht waren in deze week 2 wedstrijden te spelen. De eindstand der 1ste klasse afdeeling A: gesp. gew. rem. verl. pt. 1 Bernsen 4 2 2 6 2 De Jeu 4 2 2 6 3 Optendrees 4 2 1 15 4 de Water 4 1 1 2 3 5 Lammens 4 4 0 De nummers 1 en 2 werden in de hoofd klasse geplaatst in casu de heeren Bernsen en de Jeu, de heer Optendrees sloeg een goed figuur en verspeelde slechts zijn kans in de partij met den heer Bernsen, toen hij op winst staande door een foutzet de partij nog remise moest geven, terwijl de heer Lammens in deze afdeeling slechts nullen mocht noteeren, iets wat vermoedelijk aan mindere dispositie zal hebben gelegen; de heer de Water ontliep de vierde plaats niet met 3 winstpunten. De eindstand der 1ste klasse afdeeling B: 1 Gastelaars 5 4 1 9 2 J. Klinkenberg 5 3 2 8 '3 Meinema 5 3 2 6 4 Teleng 5 12 2 4 5 Kleijn 5 11 3 3 6 Knoppert 5 5 0 Hier promoveerden de heeren Gastelaars en J. Klinkenberg, de heer Meinema maakte een goed figuur; de heeren Kleijn en Teleng moes ten zich met minder punten tevreden stellen en hoopen wij voor hen het andere jaar beter. De 5 verliespunten van den heer Knoppert werden hiervoren reeds omschreven. De eindstand der 1ste klasse afdeeling C 1 Kleer 5 4 1 9 2 Bergman 5 3 2 6 3 Molenaar 5 2 2 1 6 4 v. d. Bosch 5 3 2 3 5 Dekker 5 1 1 3 3 6 Eppenga 5 11 3 3 Hier werden in de hoofdklasse geplaatst de heeren Kleer en Mergman en extra de heer Molenaar eensdeels om demarrage te voor komen en anderdeels omdat er in de hoofd klasse door toevoeging van den kampioen 1930 een oneven aantal spelers zouden voor komen, en de afwerking van het voorgenomen piogramma toch 7 weken zal duren. De andere spelers behaalden allen 3 punten, de heer v. d. Bosch speelde beneden zijn kun nen, en hopen wij voor de 3 niet geplaatsten het volgend jaar beter. De eindstand in de 2e klasse afdeeling A: 1 Klinkenberg Sr. 4 4 8 2 v. d. Wijngaarden 4 2 1 15 3 J Dreef 4 11 2 3 4 E. Sladek 4 1 3 2 5 Waals 4 1 3 2 De in de hoofdklasse geplaatsten zijn hier de heeren C. Klinkenberg Sr. en J. H. v. d. Wijngaarden, eerstgenoemde zelfs zonder ver liespunten. De heeren E. Sladek en Waals ge lukten het slechts de eer te redden door een partij der 4 te spelen wedstrijden te winnen. De eindstand in de 2de klasse afdeeling B; 1 Huisman 3 2 1 5 2 Klinkenberg Jr. 3.2 1 5 3 J. Dreef 3 1 2 1 4 A. Sladek 3—1 21 In de hoofdklasse komen dus de heeren Huisman en C. Klinkenberg Jr., die met groote meerderheid zegevierden over de heeren Dreef en A. Sladek, die hier een mager resultaat behaalden. De eindstand in de 2de klasse afdeeling C: RECHTZAKEN 2 A. Klinkenberg 5 4 3 Teunisse 4 2 4 v. d. Wijngaarden 4 1 5 Teleng 5 1 6 Zaalberg 5 1 1 1 Kampioenswedstrijden 1931 De wedstrijden van het kampioenschap van Leiden, georganiseerd door de Chr. Leidsche Damvereeniging en de Leidsche Damclub, noesten ditmaal wegens groote deelname wor den gesplitst in voorwedstrijden en wedstrij den in een hoofdklasse, zoowel voor.de 1ste. als voor de 2de klasse, in beide 3 afdeelingen van 5 of 6 deelnemers, terwijl was voorge schreven, dat van iedere afdeeling de 2 hoogst- geplaatsten in de hoofdklasse zouden worden geplaatst en de kampioen 1930, de heer van der Stel, van voorwedstrijden was vrijgesteld. In het algemeen is in deze voorwedstrijden rustig en op kalme wijze zonder groote ge Als gepromoveerden gelden hier de heeren Bey en A. Klinkenberg; de heeren Teunisse en J. B. v. d. Wijngaarden behaalden ook hier nog een behoorlijk resultaat, maar mochten door te weinig winstpunten evenals de beeren Teleng en Zaalberg het dorado niet betreden. Hiermede sluiten de voorwedstrijden en is de wacht op de ongetwijfeld spannende race in de hoofdklasse, waarin de heeren elkander v.einig zullen toegeven, zoodal het belooft een serie van zware wedstrijden. De hoofdklasse der 1ste klasse wordt dus samengesteld uit de heeren v. d. Stel, de Jeu, Bernsen, Bergman, Molenaar, Kleer, J. Klin kenberg en Gastelaars. De hoofdklasse der 2de klasse wordt du9 samengesteld uit de heeren: Bey, Huisman, A. Klinkenberg, C. Klinkenberg Sr., C. Klinken berg Jr. en J, H. v. d. Wijngaarden. De wedstrijden zullen a.s. Donderdag we der aanvangen. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Ter rolle van bet kantongerecht ston den alhier gisteren slechts 33 zaken. Als kanton rech ter-plaats vervanger fungeerde mr. J. Smit. Eén flesch is nog geen voorraad. Na de behandeling van een 2-tal kinder zaken, werd door den deurwaarder het eerst afgeroepen de zaak van het Openbaar Ministerie tegen H. C. v. d. Sp. alhier, die als verlofhouder terecht moest staan wegens overtreding der drankwet, n.l. het in voorraad houden van sterken drank zon der vergunning. Als verdediger trad voor verdachte op mr. A. Korver alhier, terwijl als getuige werd gehoord de Inspecteur van politie den heer H. v. Beek alhier. Verdachte bekende de feiten zooals die bij proces-verbaal waren gèreleveerd, doch be riep zich er op, dat de inbeslag genomen flesch jenever was bestemd voor eigen ge bruik, dus niet voor den verkoop. Genoemde inspecteur gehoord verklaar de bij verdachte huiszoeking te hebben ge daan en bij dez^ gelegenheid in de huiska mer verschillende flesschen met port etc. te hebben aangetroffen, doch in een ver trek keuken dat door de op»ening van een deur verbinding heeft met zijn gelag kamer en buffet in een kastje tusschen verschillende andere flesschen bedoelde flesch jenever te hebben gevonden, deze inbeslag te hebben genomen en voorts op grond van redelijk vermoeden, dat iji ge noemd lokaliteit meermalen sterken drank wordt getapt, proces-verbaal te hebben opgemaakt. Verdachte ontkende dit laatste, zoomede ook wat betreft de directe verbinding van zijn buffet met de keuken. De ambtenaar overwoog in zijn requisitoir het verschil van aanwezig en in voorraad hebben van sterken drank, doch meende dat hier de gelijk van voorraad sprake was en eischte een geldboete van 20 subs. 10 dagen met verbeurdverklaring van de inbeslag geno men flesch jenever. De verdediger mr. A. Korver, hield een uitvoerig pleidooi, waar bij deze ook trachtte te ontzenuwen het begrip van den wetgever van het aanwezig of in voorraad hebben. Bij voorraad is iets meer noodig dan aanwezig hebben en bij 2 of meerdere flesschpn kan men, vol gens verdediger, nog niet van voorraad spreken, zoodat vrijspraak zal moeten vol gen. De kantonrechter, onmiddellijk uit spraak doende, achtte het in voorraad hebben van sterken drank niet bewezen en sprak verdachte vrij. Verveer van ongekeurd vleesch. J. C. W. had zich te verantwoorden,we gens overtreding der vleeschkeuringsver- ordening dezer gemeente n.l. het niet vol doen om ingevoerd vet uit een andere plaats dat volgens de hier geldende ver ordening aan keuring onderhevig is, niet te laten keuren. Als getuige werd gehoord de- hulpkeurmeester K. Drok, een "bedien de van verdachte en den slager M. Terwijl ook in deze zaak mr. A. Korver als verde diger optrad. Na het liooren der verschil lende getuigen werd de zaak tenslotte aan gehouden tot het doen hooren van den keu ringsveearts, den heer K. R. Kuipers. Een practische, maar ongewone verkeersregeling. Eindelijk volgde hierna afdoening van de reeds verschillende keeren uitgesteld zaak tegen H. v. R. te H a z e r s w o u d c, die op den Middelweg onder die gemeente niet behoorlijk naar rechts had uitgeweken met een tractor met wagen, toen hij aldaar den landbouwer V. niet een paard en wa gen had ontmoet. Verdachte voerde des tijds tot zijn verdédiging aan, dat het ter plaatse bijna een vaste usance is dat men elkaar door de slechtheid van den weg met een leegen wagen rechts en met een gela- den wagen links passeert, of wel dat de ge laden wagen den weg houdt en de leeren wagen links passeer!. Dooi den majoor der rijksveldwaeht werd in dien zelfde geest rapport uitgebracht, terwijl eveneens conform verdachte's bewe ring werd verklaard door den rijksveld wachter v. N. en getuige de G. De ambtenaar achtte verdachte door overmacht dan oo.' niet strafbaar. De kan tonrechter ontsloeg verdachte van verdere rechtsvervolging en verklaarde de gehoor de getuige V. niet ontvankelijk in de door dezen ingestelde civiele vordering. Zwervende kippen. C. de R. had kippen op het terrein van den landbouwer H. laten loopen en was voor dit delict 2 keer verbaliseerd. Als getuige werd gehoord de verbalisant R. D. eisch 3 subs. 1 d. en 6 subs. 2 d. Ver oordeeling 2 X 2 subs. 2 X 2 d. Den agent niet gezien. T. R. uit Gouda stond terecht, omdat hij als bestuurder van een vrachtauto op den Steekterweg op 0 Januari 1931 in den avond den agent van politie G. N. had aangereden, tengevolge -waardoor deze met zijn rijwiel in den graskant terecht was gekomen en bijna le water was geraakt. Verdachte beweerde door een verkeerscom- plicatie den agent van politie niet te heb ben gezien. Deze laatste als getuige ver hoord bevestigde zijn proces-verbaal. De ambtenaar van het O. M. merkte op, dat de meeste bestuurders nog wel zoo slim waren dat zij een agent van politie zagen, doch verdachte heeft blijkbaar slechte oogen of geen voldoende opmerkzaamheid. Eisch f 15 subs. 5 dg. Veroordeeling 10 subs. 5 dg. J. C. V. werd wegens overtr. der leer plichtwet veroordeeld lot 3 subs. 1 dg. T. v. d. B. idem tot 2 subs. 1 dag. J. B. stond terecht wegens overtreding der arbeidswet n.l. het laten bezorgen van couranten door personen beneden de 14 jaar. Verdachte voerde tot zijn excuus aan door ziekte zijn zoontjes de couranten te hebben laten bezorgen. Eisch en veroor deeling 2 subs. 1 dg. W. de M., die zich voor hetzelfde feit had te verantwoorden, werd veroordeeld tot 2 subs. 1 dg. Nieuwste Modellen STATIONSWEG 6b Het was er zoo gezellig. A. J. B. te H a z e r s wo u d e, had zijn café niet op tijd gesloten, doch beriep zich op overmacht en beweerde dat. hij zijn be zoekers herhaaldelijk had aangemaand zijn lokaliteit te verlaten, waaraan door hen geen gevolg was gegeven. Eisch en ver oordeeling 4 subs. 2 dg. Het water in met een duwtje toe. L. SI. te Waddinxveen had op 30 December 1930 des v.m. pl.m. 8 uur op den Kanaalweg onder de gemeente Ter-Aar als bestuurder van een automobiel een an dere bestuurder, zekere J. P. K., uit Ha- zerswoude, tijdens het passeeren met zijn wagen zoodanig aangereden, tengevolge waardoor deze met zijn wagen in het Ka naal terecht was gekomen en K. en zijn broeder zich met groot levensgevaar had den weten te redden. Verdachte beweerde van het ongeval niets te hebben gemerkt en was doorgere den. Als getuigen werd gehooid genoemde K. en zekere A. H. uit Ter-Aar. Beiden ver klaarden, dat toen de auto de auto van K. bijkans was gepasseerd, deze te vlug met zijn wagen naar reehls had uitgewe ken, waardoor de wagen van K. zoodanig was aangereden en in het Kanaal reed. Bei den hadden verdachte evenwel niet gezien. Doch getuige H. was zoo attent geweest, toen hij zag dat de auto van verdachte na het ongeval doorreed, onmiddellijk het nummer op te nomen. Als verdediger voor SI. trad op mr. A. Kon-er alhier. De amb tenaar, requisitoir nemende, achtte de zaak door de getuigenverklaringen thans niet alleen duidelijker, doch ook ernstiger, daar hem nu was gebleken, dat SI. ook zeer hard bad gereden, daar deze pl.m. 8 uur te Ter-Aar moet zijn geweest en zelf be weerde ongeveer half negen aan het Cen traal station te zijn geweest. Bovendien blijkt dat verdachte te vioeg na het pas seeren naar rechts heeft uitgehaald. Eisch 100 subs. 30 dagen. De verdediger kon zich niet vereenigen met de gedachte van den ambtenaar, dat de zaak ter zitting duidelijker en ernstiger was geworden. Verdachte is zich geheel on bewust; bovendien is ziju auto niet be schadigd, terwijl toch bij een duw, waar door een andere auto in het water wordt gereden, de wagen belangrijk beschadigd zou zijn geworden en de wagen geen spoor van beschadiging vertoonde. Bovendien be twistte verdediger den tijd van ongeveer 8 uur. Verdachte was pijn. 7 uur van Wad dinxveen gegaan en gelet op den afgeleg- den weg was verdachte ongeveer half acht in Ter-Aar, zoodat hij om te half negen ie Amsterdam te zijn heel niet hard heeft gereden, doch integendeel van snel rijden zelfs geen sprake kan zijn. Heeft echter K. zelf niet te hard gereden of te veel naar rechts uitgeweken, dat hij in aanraking met den berm van den weg is gekomen. Om trent de schuld refereerde verdediger zich geheel aan het oordcel van den kanton rechter. Maar ten opzichte van de straf wilde hij opmerken, dat van roekeloosheid en snel rijden geen sprake kan zijn, zoodat van het opleggen van een /.waren straf geen sprake kan zijn en hij verdachte, gelet op de civiele procedure, in clementie aanbe- veelde. De kantonrechter veroordeelde ver dachte tot 40.subs. 20 dg. Als de roode vlag waait. De sohipper H. W. uit Druten, die al hier op S Januari j.l. niettegenstaande de roode vlag uitstond in strijd met het scheepvaartverkeer toch door de Alphen- sche brug was gevaien en hierdoor pic- cies in den brug in aanvaring was gekomen met een volhardingsboot, waardoor zoowel het scheepvaartverkeer als bet verkeer over de brug drie kwartier was gestremd, was niet verschenen. Als getuige werd ge hoord de chef-brugwachter P., die een en andor bevestigde en er op wees, dat verdachte zich omtrent het al.of niet door varen als de roode vlag uitstaat geheel niet bekommert. Eisch en uitspraak 50 subs. 20 d. Op een koppel schapen ingereden. De autobestuurder H. B. uit den Haag was alhier op 16 Januari 1931 in den Hoorn des morgens ongeveer 6 uur mot zijn vrachtauto op een koppel schapen van den landbouwer van V. ingereden, waardoor een drietal dier beesten werden verwond en gedood, terwijl daarna zijn wagen te gen den berm van den weg opvloog en kan telde. Verachte beweerde de schapen pas op het laatste moment te hebben gezien. Een 4-tal getuigen verklaarden echter, dat men de auto reeds voor het ongeval tege moet was geloopen, midden op den weg was gaan staan, om den bestuurder er op op merkzaam te maken, dat hij link» uioest passeeren. Verdachte was evenwel maar doorgereden en had niemand gerieo. Na het hooren van een 2-tal getuigen a, dé charge, die weinig wisten te verklaren, eischte de ambtenaar een geldboete van f 80 subs. 40 d.; uitspraak f 60 subs. 30 d. Waar geen woonplaats is vermeld wonen veroordeelden te Alphen d. Rijn. KERKNIEUWS MGR. L. SCHRIJNEN. Van de laatste H. H. Sacramenten voorzien. Z.H.E. Mgr. L. J. A. H. Schrijnen. Bi* schop van Roermond, die sinds cenigen tijd ongesteld i-, is gisteren uit voorzorg van de laatste H.H. Sacramenten voor zien. De bediening werd verricht door den hoogeerw. Deken van Roermond, mgr. L. N. Le Bron de Vcxela. BENOEMINGEN. In het Bisdom Haarlem. Z. H. Exo. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan: te VGravenhagc (H. Liduina) den we1- eerw. heer A. darijs; te Amsterdam (O. L. V. Kon. d. Vr.) den weleerw. heer H. Coppens; en te Rotterdam (H. Laurcntius) den weleerw. heer G. Bakker, die kapelaan was te 's-Gravenhage (H. Liduina). Kathedraal kapittel van Sint Jan. Z. H. de Paus heeft d.d. r> Maart be noemd tot kanunnik theologaal van liet kapittel van de kathedrale basiliek van St. Jan, den hoogeerw. hooggcl. heer mgr A. F. M. Sweens, kanunnik en president van het groot-seminarie le Haaren en heeft benoemd tol kanunnik den hoogeerw zcergel. heer F. A. J. A. Goyaerts, regen, van het klein-seminarie le St. Michiels- Gestel. Z.H. Exc. mgr. A. F. Diepen, bisschop van Den Bosch, heeft de benoeming giste ren persoonlijk aan den hoogeerw. her Goyacrls medegedeeld. Regent Goyaerts, die 1 April 1884 te Tilburg werd geboren is van zijn priester wijding af reeds werkzaam aan de Bos sche Seminariën. Na zijn wijding den vijf den Juni 1909 werd hij den ITen Septem ber van dal jaar benoemd lot, professor op Beekvliet, het Klein-Seminarie. Zeven jaren Jang bleef hij deze functie vervullen, tol hij haar op 13 September 1916 vei- rrisselde met die van directeur van liet Groot-Seminarie ie Haaren. Sinds 21 November 1927 is de nieuwe kanunnik nu de door allen zoo hoog gewaardeerde re gent in St. Michieh-Gestcl, de waard;?e opvolger van mgr. Th. van den Heuvel. „Msb." VAN M'N BOEKENTAFEL Holland op reis". Uitgave van A. J. G. Strengholi, Am- Bij den uitgever A. J. G. Strengholt te Am sterdam is een nieuw tijdschrift verschenen, dat de verschillende tijdschriften voor toerisme we derom met één vermeerdert en dat getiteld is „Holland op reis". „Holland op reis" bedoelt te zijn een tijd schrift voor internationale verkeerspropaganda en zal dus de Hollanders leiden naar de meest bekoorlijke plekjes in het buitenland. Het eer ste nummer is gewijd aan het prachtige Wies- baden en bevat een serie artikelen, over dit Kurort en een uitgelezen serie prachtige foto's van Kurhaus, Staatstheater, Kochbrunnen, Raadhuis, de beroemde Grieksche tempel en andere uit de 9tad en omgeving. De foto's zijn op mooi kunstdrukpapier afge drukt en geven met de artikelen het tijdschrift een voornamen indruk. Een geregelde ontvangst van dit tijdschrift zal allengs een waardevol archief verschaffen over vreemde landen en steden. Jij, je bent zoo lang, Jat je neut pa» verkouden wordt een maand nadat ;e natie voeten hebt gehad. Dat klopt, maar jij bent klein, dat je eerst op een ladder moet, klau eren ox je groote mond open te doen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11