UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 19 MAART 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 LISSE. Pluimvee- en konijnenteelt. Gister avond vergaderde de Pluimvee- en Konij- nensportver. „Lisse en Omstreken" in het gebouw van de Kleine Vereeniging. De voorzitter, de heer W. F. Daudeij, opende deze vergadering met een woord van wel kom, in het bijzonder tot den heer L. H. Hamaker, die bereid gevonden is een le zing voor ons te houden in het bijzonder over het fokken van konijnen. De notulen weiden voorgelezen en on veranderd goedgekeurd. Uit het verslag van de Kascomniissie blijkt dat de boeken en bescheiden van dci\ Penningmeester punctueel in orde werden bevonden. Hierna wordt het woord verleend aan den spreker van dezen avond. De verschillende soorten van langooren werden een voor een door spreker behan deld. Verschillende wenken werden gege ven omtrent r'o bepalingen, welke moeten worden gegeven voor het inzenden op de Tentoonstelling. De inrichting van de hok ken werd in zeer duidelijke vorm den ver gadering toegelicht; ook de voeding der dieren. De voorz. dankte spreker voor zijn nut tige lezing en hoopte hem nog verschillen de malen in deze vereeniging te mogen wc e.-.ie Vervolgens werd het leveren vau broedeieien besproken. Verschillende fir ma's werden door den voorzitter genoemd waar men broedeieren kan bekomen Voerto \c-tigde de voorzitter de a?-1- t op de te houden Tentoonste'ling in Haar lem Spr. hoopte, dat onze leden met flin ke inzendingen voor den dag zullen ko men. Voor het a.s. te houden muziekconcours door „Trou moet Blijcken". werd een prijs toegekend. Van de Rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna een verloting van een mooie collectie planten etc. gehouden werd. Aan het eind van deze zeer geani meerde vergadering, dankte de voorzitter tie aanwezigen voor de prettige samenwer king cn sloot de vergadering. LEIMUI DEN-RIJNZATERWOUDE. Begrafenisvereeniging „St. Barbara". J.l. Dinsdagvond 7 uur hield de R.-K. Be grafenisvereeniging „St. Barbara" haar 14e jaarvergadering in 't café van den heer J. de Prie. De opkomst was niet schitterend waaruit de voorzitter de gevolgtrekking maakte, dat de leden zeker wel 't met de leiding van het bestuur eens waren, daar om moar alles aau hei. bestuur overlatend Hij heette alle aanwezigen hartelijk wel kom, hoopte dat de te voeren besprekin gen in T belang der vereeniging zouden zijn en opende de vergadering met den Ghr. Groet. De notulen der laatste verga dering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd, 't Keurig jaarverslag van den secretaris toonde duidelijk aan 't doel, den toestand en de goede werking der véreeniging. T Financieele verslag, van den penningmeester wees een batig saldo aan van 625.73. Een commissie bestaande uit de heeren J. de Rijk en A. Spierings zag rekeningen en bescheiden na en rappor teerden dat alles in orde was bevonden. De penningmeester een pluimpje voor zijn accuraat beheer. Er bleek dat er dit jaar geen sterfgevallen waren voorgekomen van kinderen, die begraven moesten worden op kosten der vereeniging. Naar aanleiding hiervan werd besloten dat, als er kinde ren van leden der vereeniging stierven, te klein om met den lijkwagen begraven te worden, dezo vervoerd konden worden per auto op kosten der vereeniging. Volgde nu de verkiezing van twee leden van het bestuur wegens periodieke aftre ding van de heeren B. Wolken en 8. J. Visser. Beide heeren werden met bijna al- gemeene stemmen herkozen en namen hun ne herbenoeming aan. De rondvraag open de geen nieuwe gezichtspunten. De voorzit ter dankte cle vergadering voor de op komst, voor de aangename besprekingen, en de verschillende functionarissen voor hunne bereidwilligheid en gewaardeerde samenwerking en sloot op de gebruikelijke wijze de vergadering met den Chr. Groet. NOORDWIJKERHOUT. Belastingdruk. Er is tegenwoordig nog al een en ander te doen over den druk der belastingen cn speciaal als het de gemeentelijke belastin gen betreft is de belangstelling ongemeen groot. Dat laat zich begrijpen. Immers, in geen twee gemeenten is de druk dor be lastingen hetzelfde. In de eene gempente, is deze belasting aan den hoogen kant vergeleken bij andere gemeenten, terwijl in deze laatste een andere belasting weer veel hooger is dan in eerstgenoemde ge meente. Het scheen ons daarom nuttig eens een overzicht te geven over den be lastingdruk in deze gemeente over de laat ste 5 jaren. De gegevens zijn ontleend aan den Rangsehikkingslijst der gemeente naai den belasting druk bij een inkomen van 20,00.en 5000.van gehuwden met 2 kinderen, uitgegeven door het Centraal Bureau voor de Statistiek, waarin aan de gemeente met den laagsten druk het cijfer l en aan die met den hoogsten druk het cijfer 1080 is toegekend. Belastingj. 2000 5000 Opc. G. Ink. pe, Pers. Bel. aangesl. 1926—'27 211 226 85 1938.— 1927—'28 187 189 85 2184.— 1928*29 156 157 85 2033.— 1929—'30 148 148 85 2112.— 1930—'31 120 123 85 2209.— Uit bovenstaand overzicht blijkt wel dui delijk, dat de druk der belastingen steeds dalende is geweest, en dat Noordwijker- hout behoort tot de gemeenten, waar men ever de belastingen niet behoeft te kla gen. KATWIJK AAN DEN RIJN BEGRAFENIS OUD-BURGEMEESTER DE WAAL-MALEFIJT Gistermiddag te 2 uur had op de algemeene begraafplaats de ter aardebeslelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen J. H. de Waal-Malefijt, oud-minister van Koloniën, oud-lid der Eerste en Tweede Kamer, oud burgemeester van Katwijk. De begrafenis had plaats vanuit het sterfhuis aan de Voorstraat le Katwijk a. d. Rijn, vanwaar de stoet ging naar het Kerkplein. Door ds. Meijering was voor de familie eerst een korte lijkdienst gehouden. Gemeente-werklieden fungeerden tot aan de begraafplaats als dragers, terwijl op de doodenakker deze laak werd overgenomen door leden der A.R. Kiesvereen. „Nederland en Oranje" en de Propagandaclub „Groen van Prinsterer". Bij het kerkhof was veel belangstelling en velen, kennissen en vrienden, sloten zich bij den stoet aan. Behalve de familie en ver dere genoodigden zagen we prof. dr. H. H. Kuyper, rector der Vrije Universiteit, jhr. mr. dr. A. A. C. van Kamebeek, commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland, dr. 's Jacob, commissaris der Koningin in de Pro vincie Utrecht, jhr. dr. Ch. van Ufford, ver tegenwoordiger van het College van Ged. Staten, Z.Exc. oud-minister J. J. C. v. Dijk, Z.Exc. A. W. F. van Idenburg, oud-minister van Koloniën en oud-g'ouverneur van Ned.- Indië, mr. O. J. W. Six, secr.-generaal van het Departement van Koloniën, A. J. Gorter, oud-refendaris van het Departement van Ko loniën, P. Colijn, burgemeester van Boskoop als vertegenwoordiger van het Christelijk Comité voor Ned.-Indië, mr, P. E. Briët, lid van de Eerste Kamer, ds. M. v. Grieken, Herv. predikant te Rotterdam, vertegenwoor diger voor de vereeniging voor Chr. School onderwijs, van welke vereeniging de overle dene vele jaren lid was; T. S, Goslinga, wet houder van Leiden, H. Sap, geneesheer-direc teur van het gesticht „Bloemendaal" te Loos duinen, ds. Bolsma, geestelijk verzorger van hetzelfde gesticht en J. P. 't Jony, bestuurs lid daarvan, J. L." Bosschieter, burgemeester van Rijnsburg én A. de Wilde, secr. der ge meente Valkenburg, mej. H. S. S. Kuyper en mej. Joh. Kuyper, de burgemeester van Kat wijk, mr. dr. J. Schokking, de secretaris de heer D. C. O. Boekhoven, de wethouders en de raadsleden. Mede nog dt. A. G. C, v. Dorp, en notaris H. Eerdbeek, beiden te Katwijk. Toen de kist in de groeve was neergelaten, nam ds. Meijering het woord en begon zijn lijkrede met er op te wijzen, dat allen hier aan deze groeve 'zullen staan met gemengde gewaarwording, eenigszins droevig gestemd, anderzijds met een gevoel van dankbaarheid. Dit zal wel allereerst hel geval zijn bij de familie die aan hel graf staan van een vader. Zeker, ge hebt reden om droevig te zijn nu een vader, die gij liefhad doch die ook u zoo beminde, voor goed op deze aarde van u is heengegaan. Doch ge moet ook dankbaar ge stemd zijn dat ge zoolang zulk een vader bij u hebt mogen houden, dat God hem zoo lang voor u gespaard heeft. Moge die dankbaar heid, nu hij is ingegaan in het licht der heer lijkheid, uwe harten vervullen. De heer De Waal-Malefijt was niet een man, die alleen als vader een gewichtige plaats innam. Begiftigd met rijke gaven, werd hij ook tot vele ambten geroepen. En in het openbare leven toonde hij christen te zijn. Wij treuren omdat wij in dit opzicht ook zooveel in hem zullen missen, doch wij zijn dankbaar, dat hij is ingegaan in de heerlijk heid Gods. Nimmer kwam er een klacht over zijn lippen. Slechts eenmaal, toen de verduis tering zijner oogen erger werd, kwam er een klacht, omdat hij zich niet meer zou kunnen geven voor de goede zaak Doch ir het woord Gods putte hij weer de noodige kracht. Laten wij God danken voor alles wat Hij door hem aan ons gegeven heeft. Vervolgens nam Z.Exc. oud-minister Iden burg het woord, die zeide eenige woorden te willen spreken namens de A.R. Partij, de A.R. Kamerfractie en ook mr. Heemskerk had verzocht mee te deelen dat hij gaarne te Kat wijk zou zijn geweest om de overledene de laatste eer te helpen bewijzen, doch dat hem zulks met het oog op zijn hoogen leeftijd niet mogelijk was. Een persoonlijk woord vooral wilde spr. zeggen als iemand die jaren met de overle dene had samengewerkt, voor het Nederland- sche volk, inzonder voor het A.R. volk. Het was een leven, gewijd aan den dienst des Heeren, voor de publieke zaak. Hierin is eigenlijk alles samengevat. Die taak die hem was opgelegd wilde hij uitvoeren, in alle functies, tot Gods eer. Hij zocht nimmer zich- zevle, doch hij zocht de zaak des Heeren, We hebben samen voor hel volk gearbeid, hij op het Plein, ik te Buitenzorg. Uit dit werkzame leven van dien tijd wil spr. vooral noemen het wettige vaststellen van de finan cieele zelfstandigheid van Ned. Indië. Onder Gods zegen is zijn arbeid steeds vruchtdra gend geweest en waar hij gewerkt heeft, heeft hij een lichtend spoor nagelaten. Voor ons leeft zijn nagedachtenis voort als van een trouw vriend, als van een man, die den nood van ons volk op zijn hart droeg. Verhelderd werden zijn laatste jaren door de liefde, die hij van zijn kinderen en kleinkinderen mocht ondervinden. Hij heeft uw leven gelicht, ver warmd; hij heeft u den weg gewezen die he melwaarts voert. In dat geloof heeft hij ge leefd en is hij gestorven. Moge die geloofs- verzekerdheid aan u allen geschonken u troos ten en sterken. Burgemeester Schokking nam dan het woord en wees er o.m. op, dat de overle dene geen alledaagsch man is geweest. Al hoewel b.v. nooit in Indië is geweest, is gezegd moeten worden, dat zijn ministerschap ge slaagd was. Als burgemeester leefde hij meer naar binnen dan naar buiten. In den moeilijken tijd is hij burgemeester van Kat wijk geweest en die gemeente zou niet de gemeente van thans zijn geweest als Katwijk niet had gehad burgemeester de Waal-Male fijt. Bij dit graf passen dan ook niet anders als woorden van dank en waardeering en de naam Waal-Malefijt zal tot in het verre ge slacht niet anders dan met eere worden ge noemd en aan Katwijk verbonden blijven. Namens de vereeniging voor Chr. Natio- Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. 303ö naai Onderwijs sprak dan ds. M. v. Grieken te Rotterdam, die zeide het voor de vereeni ging als een groot verli,es te beschouwen, nu de heer de Waal-Malefijt van hen is heenge gaan. Hij heeft zich gegeven voor den groo- ten strijd. Hij voelde zich gedrongen voor het chr. onderwijs, gaf heldere en scherpe advie zen. Een vreugde is het, dat zijn ledige plaats thans door zijn zoon is ingenomen. Het was zijn vreugde, de kinderen te geven de scho len met den Bijbel. Namens de familie dankte de zoon van den overleden, dr. J. J. de Waal-Malefijt, voor de eer aan de overledene bewezen. Is ons hart, zeide spr., de droefheid vervuld, en blijft dc dood een verschrikking, er is ook vreugde voor de heerlijkheid van het licht, heerlijker dan het zonlicht. Wat hij deed, heeft hij ge daan God ter eere. Een extra woord van dank btacht spr. aan Zuster de Wilde, die de over ledene zoo trouw heeft verzorgd. Zijn dank baarheid ging ook tot haar, en niet het minst Hierna verzocht ds. H. Meijering te zingen het 6e vers van Psalm 84, waarna de plechtig heid was beëindigd. TER-AAR. Wit Gele Kruis. De R. K. Vereeniging „Het Wit Gele Kruis" hield haar leden jaarvergadering in het Patronaatsgebouw. De voorz., de heer C. W. v. cl. Hoorn, opende de vergadering met den Chr. Groet heette de aanwezigen van harte welkom, vroeg aller medewerking tot het vlugge afhandelen van de agenda. De secretaris, de heer A. P. Uijttewaal, las de Notulen van de vorige vergadering, welke onder dank worden gearresteerd. Bij het punt mededeelingen, deelt cle voorz. mede, dat voorloopig toezegging is verkregen, dat de zuster zoowel kraam- verpleging als ziekenverpleging mag doen. Eerst had men een schrijven, ge had, dat cle zuster geen lcraamverpleging mocht doen. Vervolgens vergast de secretaris ons op een keurig, uitgebreid jaarverslag. Het ledental bedraagt 295, de zuster heeft 1650 bezoeken afgelegd. Voorts vingen wij op, dat Dr. Post-Uiterweor, medisch adviseur is van de vereeniging. Verder werd geme moreerd de medewerking van mej. van Zwieten. en van de dames van cle Naai- krans, die veel werk verrichten voor de vereeniging. Tenslotte werd dank gebracht aan den Pastoor, die het bestuur bijstaat met adviezen. Een dankbaar applaus volg de hierop, en de voorz. dankte den secreta ris met eenige welgekozen woorden voor zijn keurig verslag. De heer M'. Hölscher had het financieele gedeelte onder zijn beheer genomen, en deed er rekening en verantwoording van. De inkomsten zijn 2103.18, cle gewone uit gaven- f. 1414J)S. waaruit een batig saldo vloeit van f 6S8.20. dat is 40.— minder als het vorig jaar. De heer Joh. Valentijn, als lid van de verifica eursoommissie, rap porteerde, dat de boeken en bescheiden in juisten vorm zijn. Eveneens dankte de Voorz.-den Penn. voor zijn zuinig en accuraat beheer. Het volgende punt van de agenda ver meldde verkiezing van een voorzitter we gens bedanken van den heer C. W. v. d. Hoorn. Sommigen dachten, dat de ver standhouding onderling niet bijzonder har monieerde. De heer Hoogenboom, be treurde het zelfs dat nu iemand van on-s gaat scheiden, die de belangen van de ver. buitengewoon behartigde, en die met- den gang van zaken zoo uitstekend op de hoogte is. Spr. zou gaarne willen dat de Voorz. blijf fc. De Voorz. antwoordt, dat ook de andere bestuursleden hierop hebben aangedron gen, doch het wordt spreker te'druk. Na een eerste vrije stemming werd ge kozen als voorzitter cle heer J. Hcrageboom. De aftrede-de bestuursleden P. van Rijn, en Johs. Rekelhof, weiden bij accla matie herkozen. Allen namenhun benoe ming aan, en dankten de leden voor het vertrouwen in hen gesteld. Ondertusschen was ook de Pastoor ter vergadering gekomen, die verwelkomd werd. Tot commissie voor het nazien der rekening, en verantwoording over 1931 wer den benoemd de heeren AL Robertz. AI. Alank en W. v. cl- Hoorn Azn. Vervolgens brengt de Secr. verslag uit over de gehouden vergaderingen van de Dioc. Federatie „Wit Gele Kruis", Bisdom Haarlem, en de Zuid-Hollandsche Bond van Wit Gele Kruisver. Alles werd nauw keurig weergegeven. Bij de llondvruag gekomen, vraagt de heer Verhoef wederom naar een cursus voor eerste hul]) bij ongelukken. De Voorz. antwoordt, dat dit spoedig in het bestuur behandeld zal worden. Verder werd er nog gesproken om ver- bandtrommels te plaatsen. Ook hieraan zal worden voldaan. Tenslotte werd nog- maal gewezen op hel in bruikleen geven van h..'^middelen va.i i:H Wit Gele Kruis. Deze mogen ten hoogste een maancl ge houden worden, tenzij de behandelende medicus een langer termijn voorschrijft. Bij niet voldoen vari deze bepaling, wordt het onderhavige lid geschorst als lid van het Wit Gele Kruis. Tot sluiting overgaande, dankte de Voorz. allen voor de aangename manier, warrop vergaderd is. en voopt dat de'ver. onder leiding van den nieuwe voorzitter moge groeien cn bloeien, waarna sluiting met den Ghr. groet. WARMOND. Jubileum ds. De Bel. Ter gelegenheid van het 25-jarig ambts jubileum van ds. G. J. G. de Bel, Ned. Herv. Pred. alhier, had een receptie plaats welke zeer druk bezocht was. O-a. kwamen hun golukwenschen aanbieden burgemees- te, wethouders en secretaris der ge meente, mgr. II. J. M. Taskin, dr. Walen kamp, Pastoor en Kapelaan, de gemeente ontvanger en zeer vele ingezetenen van alle gezindten en vele collega's. Er waren een groot aantal bloemstukken toegezon den. Door de dominé's van den „Ring" werd den hoog geachten jubilaris een mooi sou venir aangeboden. Volksbond. Vrijdagavond te 7.3<) uur vergadert de R.-K. Volksbond in hotel „De Stad Rome". VOORSCHOTEN. Geboren: Cornelia Elisabeth Josc- phina, dochter van A. C. vau der Poel en G. H. AI. Meijer. Ondertrouwd: J. Langen berg 24 jaar en J. Waasdorp 23 jaar A. Boot 21 jaar en S. E. Nasveld 19 jaar. Gevestigd: C. G. Wijntjes van 8as- senheiru A. C. Tagginger Oner van N. O. I. E. G. A. Storm de Grave van Zut- phe'n L. Afondria van Stad Vollenhove P. de Jong en echtgenoote van Streef kerk. V e r t r o k ken AI. vau Üs naar Lei den W. Biesheuvel naar Leiden J. W. Bakker en gezin naar Eist lv. Bakker naar Lisse H. A. Andel naar N. O. I. Gevonden. Een paar kousen Een autovelg met band. ALPHEN AAN DEN RIJN. Nieuw gebouw Coöp. Boerenleenbank. Alet den bouw van het nieuwe kan toorgebouw van de CoÖp. Boerenleenbank met kassierswoning alhier is men thans zoover gevorderd dat het gebouw heden Donderdagmiddag hoewel nog niet geheel afgewerkt voor de leden ter be zichtiging wa-s opengesteld. De officieole opening zal naar wij vernemen waar schijnlijk plaats hebben op 1 Mei a.s. Reeds gisteren voor de bezichtiging wa ren wij echter in staat gesteld om een bezoek aan het gebouw te brengen, zoo dat wij onze vluchtige indrukken hier weer kunnen geven. Het gebouw werd gebouwd op het reeds jaren openliggende fabrieksterrein van de vroeger jamfabrieken van de fa. Varossieau en Co., waardoor de omge ving van de Stationsstraat te dezer plaatse met de daarnaast eveneens in aanbouw zijnde woningen van de fa. Gesman en Zoetemeijer zeer zeker be langrijk is verbeterd en het aanzien is verfraaid. Komende van Btet station kan men reeds van verre zien, dat hei geheel een pracht bouwwerk is-, ontworpen door do bekwame architecten, dc heeren G. W. Vis en W. B. Kroon. Ook de zij- en achtergevels zijn niet minder mooi. Komende door den hoofdingang, die afgesloten wordt door een fraai teak houten deur en luifel, komt men in een ruime vestibule. Als scheiding van de woning en kantoorlokalen loopt door het geheel een granieten gang. Rechts van dezen gang komt men in een hal, in welke hal nog een marmeren gedenk plaat zal w-orden aangebracht. In deze hal bevinden zich de toegangen tot het privé- en bedienden-kantoorloknal. In het privékantoor is bovendien de kluis aangebracht. In genoemde lokalen bevin den zich tal van zeer practischc boek en opbergkasten. Aan de linker- en ach terzijde bevindt zich het woongedeelte, bestaand uit een tweetal ruime en fris- sche kamers, serre met waranda, keuken, stookketel voor dc centrale verwarming en toilets. Ook de bovenverdieping is grootendeels ingericht tot gebruik als woning. Links eenige slaapkamers, bad kamer enz. terwijl geheel rechts een zeer ruim en veel plaats biedend archief werd gebouwd. Kortom het geheele gebouw da', overal is voorzien van centrale verwar ming, getuigt van een zeer practisöhe in richting, waarbij niet alleen alle compar timenten zeer frisch en ruim zijn, doch waarbij ook aan hygiënische en sanitaire inrichting de noodige aandacht is be steed. Ook de talrijk aangebrachte licht punten zullen bij de keurige plafonds met dc aardige vakverdeeling een gced effect opleveren. Ook treft zeker de wel gekozen verdeeling overal wat betreft cle wandbetimmering, alsmede cle met zorg gekozen kleuren wat het schilder en behangers-werk betreft. Een bijzonder woord van hulde is zeer /.eker dan ook op zijn plaats aan cle architecten, de hee ren G. W. Vis en W. B. Kroon, alsmede aan de verschillende uitvoerders. De bouw werd uitgevoerd door cle fa. Ges- man, Tui'kenburg en Oudenes wat betreft "Ret .timmer- en metselwerk, het schilder werk door P. H. v. Keeken, lood, sanitair, verlichting en centrale verwarming dooi de fa. Ponsioen en Zn. alhier. Biljarten. De heer I. Pardon, ama teur-kampioen van Leiden 19211928, speelde in het café „Dc Prins van Oran je" tc Alphen a. d. Rijn 500 car. cadre tegen den heer R. A. A. Bijleveld 250 car. cadre. De uitslag was als volgt I. Pardon 330 29 66 11.80 R. A. A. Bijleveld 250 29 40 8.62 Fiets gevonden. Voor hel winkel pand van den heer B. werd gisteren een onbeheerd rijwiel gevonden. Inlichtingen dienaangaande zijn tc bekomen bij dc politie. Aanrijding. Door den wielrijder li. werd bij de politie aangifte gedaan, dat hij in cle Emmalaan werd aangereden door een vrachtauto geladen met hooi, waardoor zijn rijwiel bijna geheel werd vernield. De zwemclub. Op den 17en ALaart was 't 5 jaar geleden dat de Alphensche Zwemclub werd opgericht. Dezen dag heeft mei) niet onopgemerkt voorbij lal en gaan. Het ijverige bestuur met annex ern feestcommissie heeft gezorgd voo>' een Feestavond in hotel „De \/rguld< Wagen". Wamfoor het seizoen stviks be gint zal hot le zevental der A.Z.O. uitko men in de 3e kl. N. Z. B. Daar hel ov/r zeer goede krachten bescihkt zullen er spannende wedstrijden gegeven worden. Gyrr.nastiekuitvoering. Voor een goed gevulde zaal gaf de gymnastiekver eeniging „Sparta" der Alartlia-Stichlfig gisteravond haar jaarlijksehc uitvoering. Na de gebruikelijke opmarsch en een kort openingswoord van den eere-voorzitter, ds. A. AV. Yoor.s, werd direct een aanvang gé maakt met het zeer uitvoerige en afwis selende programma. De erschillende ocfe ningen als brugturnen, lioogrek en standen werden over het geheel keurig uitgevoerd, terwijl ook de oefeningen van klein „Spar ta" en de werkmeisjes zeer in den smaak vielen. Het geheel werd afgewisseld door eenige gezongen liederen, die frisch en aar dig werden vertolkt, terwijl bovendien me de werking werd verleend door „Arli et Re ligioni". Kortom, het gehel was onder lei den van clen heer AIctz uit Leiden weder om een succesvolle avond voor „Sparta". waarop men. met genoegen kan terugzien.' KOUDEKERK. Personalia. Alej. A. Wille alhier, on derwijzeres aan de Chr. school te Ter Aar, is in gelijke betrekking benoemd aan cle Chr. school te Vekseroord. Personaiia. Tot assistent-machinist aau het Pompstation van de Drinkwa terleiding aan den Hooge Rijndijk, is benoemd, de heer J. G. Selier ic Leiden, voorheen machinist b. d. Kon. Nederl. Stoomvaart AI ij. te Amsterdam. Bijz. Vrijw. Landstorm. Vrijdag 20 Maart a.s. cles avonds te acht uur zal op de bo-venzaal van Hotel de Bruin al hier, de jaarvergadering gehouden wor den vail den Bijz. Vrijw. Landstorm af cl. Koudekerk. De opening zal plaats hebben cloor den* heer Burgemeester alhier, terwijl een drietal res.-officieren het woord zullen voeren. Tevens zal deze avond opgeluis terd worden door de vertooning van een film, waardoor het een bijzonder aan trekkelijke en gezellige bijeenkomst br looft te worden. WADDINXVEEN Gemeenteraad In de Dinsdagavond gehouden raadsverga dering heeft de voorzitter mededeeling ge daan van de met het burgerlijk armbestuur vastgestelde regeling van den steun bij werk loosheid, bedragende voor de georganiseerde landarbeiders, behalve de uilkeering uil hun bondskas, 1 per kind, zoodat in maximum wordt genoten van 14 per week; de onge organiseerde landarbeiders krijgen minimum 8.50; óók 1 per kind en tot een maximum bedrag van 13 per week. De georganiseerde vakarbeiders krijgen eveneens 1 per kind met bijslag, met dien verstande, dat uilkee ring en bijslag niet meer dan 16 per week zullen bedragen, en de ongeorganiseerde vak- aibeiders ten minste 8.50. Ook voor hen is de kinderbijslag 1 per kind; het maximum der uitkeering bedraagt 14 per week. Van 21 Februari tol 14 dezer heeft deze regeling aan de gemeente gekost 746. Verder is meegedeeld, dat de brandverze kering-maatschappij Thiel aan de gemeente heeft gerestitueerd de helft van de kosten, gemaakt ter beveiliging van de N.H. Kerk bij gelegenheid van den brand in de meubel fabriek der N.V. v.h. A. Kempkes en Co. Aan de N.V. v.h. A, Kempkes en Co. is vergunning verleend lol den bouw van een nieuwe meubelfabriek op een perceel land langs de Zuidkade, op ongeveer 30 meter van den openbaren weg. De N.V. Leidsche stoombootmaatschappij De Volharding, die thans in liquidatie is, heelt r.og over drie kwartalen de sleigergelden Ie voldoen. Herhaalde aanmaningen hebben geen succes gehad. Goedgevonden is om een cre- diet toe te staan en de noodige machtiging tc verleenen aan den burgemeester, om bij r.iel-voldoening van het verschuldigde bin nen een paar dagen, hel faillissement van de N.V. aan te vragen. „Waarom drink je zooveel". ..D-dat ia-s nog het eenige, d-dal hik hik mij op de been houdt."

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9