DINSDAG 17 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 KOUDEKERK. Vereen. „Het Mobilisatie-kruis". Deze week hield de vereeniging „Het Mobilisa- tiekruis", afd. Koudekerk, een feestver- gadoring op de bovenzaal van het café de Bruin, alhier. Het samenzijn werd met een welkomst woord door den voorzitter, den heer J. C. Ketel, geopend. Vele leden waren met hun dames opge komen, afgevaardigden van de Ver. te Al phen aan den Rijn, de heer Ten Bate Brou wer, voorz. van de Geweestelijke Afd en één der leden van het College van B. en W. De burgemeester was door omstandig heden verhinderd. Na het openingswoord, werd staande een tweetal coupletten van het Wilhelmus ge zongen, waarna de heer Ten Cate Brouwer een opwekkingswoord sprak en de geva ren schetste, welke van buiten en van bin nen ons Vaderland en Vorstenhlis bedrei gen; spr. wekte op, met alle ons ten dien ste staande middelen de liefde te besten digen en te vermeerderen voor ons Huis van Oranje en 't Vaderland zoo noodig te verdedigen. Keurige films werden vertoond, terwijl een dameskoor Vaderlandsche liederen zong, welke zang werd begeleid door den heer T. van Wijngaarden. Er waren attracties voor heeren en da mes, beslaande uit vele mooie cadeaux, voor het meerendeel geschonken door in woners der gemeente. Een tegeltableau, geschenk van den heer Ten Cate Brouwer, werd op Amerikaansche wijze verkocht, hetwelk een flink bedrag opbracht. Een geweldige taart, versierd met het „Mobili satiekruis", werd verloot, terwijl in de pau ze ververschingen werden aangeboden.' Aan enkelen werd een mobilisatiekruis uitgereikt, nadat vooraf door den heer Ten Cate Brouwer de a.s. kruisdragers waren toegesproken. Namens het college van B. en jW. werd gesproken door den wethouder N. P. Slegtenhorst die de vereeniging dank bracht voor de uitnoodiging, zijn spijt uit sprekende, dat het overige college door omstandigheden verhinderd was, de verze kering gevend, dat het gezag, ook het plaatselijk gezag, het bestaan van deze soort vereen, op hoogen prijs stelt. Vervolgens werd nog gesproken door door den voorz. der afd. Alphen aan den Rijn, den heer van Beek, die op uitnemen de wijze doel en werking van de vereen. „Het Mobilisatiekruis uiteenzette, waaruit bleek hoeveel gedaan wordt voor invaliden en finacieel getroffenen door de mobilisa tie. De voorz. was de tolk van allen, toen hij in zijn slotwoord sprekers, dameskoor en musici en allen, die medegewerkt hadden aan het weisagen der vergadering, dank bracht en een hartelijk „tot een volgend jaar" toeriep. Na het zingen van Wij willen Holland houwen" werd de vergadering gesloten. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter, de burgemeester. Aan wezig alle leden. De voorz. opent de vergadering. B. en W. stellen vopr, om den pachter van de boerderij „Buitendorp", den heer F. J. Boerefijn te Alphen aan den Rijn, schadeloos te .stellen voor het gemis van een gedeelte land waarop de nieuwe alge- meene begraafplaats is gesticht en de schade die daarbij aan het omliggende land is toegebracht, door zijn pachtsom over 1930 met 200 te verminderen. Na eenige bespreking wordt aldus be sloten. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten, aan den heer D. Scheer, gemeente- opzichter een belooning gerekend naar 5 pet. van de aannemingssom toe te ken nen voor het ontwerpen van een plan en gehouden toezicht bij het maken der nieu we algemeene begraafplaats. B. en W. stellen voor, aan den heer H. de Jong alhier te verkoopen een stuk weiland tusschen zijn woning en de nieuwe begraafplaats,ongeveer 800 M2. groot, te gen een prijs van 0.35 per M2. Een uitvoerige bespreking ontstaat hier over, waarbij door de leden algemeen het bezwaar wordt geopperd, dat deze prijs te laag is. De heer Edelman stelt voor be doelden grond voor niet minder dan 400 te verkoopen, welk voorstel, gesteund door den heer Hoeks, met 6 tegen 1 stem die van den heer Van Wijngaarden, wordt aangenomen. Door den heer J. .J. de Konig, alhier is aanvraag gedaan om op het bouwplan „Buitendorp" het perceel bouwgrond ten Zuiden van 't perceel van den heer Hoog- teyling tot aan het trottoir der nieuw aangelegde Dwarsstraat te mogen koopen voor de som van 3000, ten einde op be doelden grond middenstaoidswoningen te bouwen. Na eenige bespreking wordt de aanvraag ingewilligd. B. en W. stellen voor, in verband met de voorgenomen verplaatsing van het hek voor het tuintje van de veldwachterswo ning, in bedoeld tuintje een wachtlokaal voor passagiers voor de autobussen te doen aanbrengen. Met alg. stemmen wordt het noodige cre- die daarvoor toegestaan. Kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. Gemeente bieden de Kerkstraat voor 1 te koop aan. B. en \V. stellen voor op dit aanbod niet in te gaan, aangezien zij van een dergelijk bezit meer lasten dan lusten voor zien. Na uitvoerige discussie wordt het voor stel van B. en W. met 6 tegen 1 stem aan genomen. Verzoek tot het verleenen van een bijdrage voor het leggen van een elec- trisch net ten behoeve van de bewoners van den polder Broekveld. Na discussie wordt ten slotte een voor stel van den heer Van Wijngaarden om een bijdrage toe te zeggen van 5 per jaar voor iedere aangesloten woning tot een maximum van 10 woningen, door B. en W. overgenomen en met 6 tegen 1 stem, die van den heer Linschoten aangeno men. Na rondvraag volgt sluiting der verga dering. Geboren: Albert, zoon van Krijn Heslinga en Tjimkje van der Veen. Overleden: Petronella Homburg 84 j., wed. van Jacob Rietveld. BODEGRAVEN. Bodegraven— Leidsche Boys 5—0. In een vooral voor de rust slechts matig gespeelden wedstrijd heeft Bodegraven Zondag jl. op eigen terrein een goede 50- overwinning weten te behalen op de Leid sche Boys en waar bovendien R. C. L. met 37 verloor van H. D. V., is het kampioen schap van Bodegraven hiermede een feit geworden. Zoo dadelijk komen we hierop nog even nader terug en vermelden we omtrent den wedstrijd eerst het volgende: Reeds vanaf den aftrap was Bodegraven sterker en forceerde zij direct een tweetal corners, die geen resultaat opleverden. Aanval op aanval werd ondernomen en na tien minuten spelen doelpuntte A. Boelen van korten afstand (l—0). Al spoedig lost dezelfde speler weer een bard schot, dat de keeper nog juist corner weet to werken welke corner wederom niets oplevert. Dan volgt een snelle doorbraak van L. B., een pracht voorzet, een hard schot, doch de Zeeuw redt schitterend. L. B. aangemoe digd door deze goede kans, komt er beter in en een tijdlang wegen de partijen aar dig tegen elkaar op. Wel schept Bodegra ven zich de meeste kansen, doch de onvol ledige ploeg (teugevolge van in Waddinx- veen opgeloopen blessures ontbreken thans ook de back P. Groeèeveld en de doelman Wolswijk op het appel) is voor doel door gaans vrij ongevaarlijk, en het vleugelspel blijft te zwak. Vermolen krijgt voor open doel een prachtkans, doch zijn schot gaat over. Rust gaat in met 1—0. De tweede speelhelft wordt door Bodegraven a! direct aangevangen met' een corner, waarbij het leder achtergeplaatst wordt. Nadat Zeil- stra nog eens over geschoten heeft, redt aan de overzijde invaller-doelman de Zeeuw op fraaie wijze. Een goed opgezets te Bodegravenaanval volgt, doch Rietveld faalt bij het voorzetten. Weer lost Zeilstra een prachtschot, doch de doelman der gas ten redt schitterend. Een handsgeval bin nen het beruchte gebied van een der L. B.-backs bezorgt Bodegraven een penalty, welke door Boelen wordt genomen. Hoe wel deze speler slechts zelden of nooit een penalty mist, ditmaal gaat zijn schot juist naast. Direct hierop ziet Bodegraven toch kans, den voorsprong te vergrooten. Een goede voorzet van Rietveld wordt door Vermolen onberispelijk ingezonden. (20). Eerst nu begint Bodegraven er goed in te komen en uit eèn doelworste- ling wordt weer gescoord, doch door bui tenspel wordt dit. doelpunt geannuleerd. Vermolen en ook de middenvoor lossen goede schoten, en de doelman de* gasten krijgt het zwaar te verduren. Eindelijk moet hij zwichten voor een knal van den middenvoor, waarbij hij den bal achter de lijn stopt. (30). Dit een corner kopt Zeilstra nummer 4 in de touwen, terwijl kort voor het einde Boelen onhoudbaar het vijfde doelpunt scoort (50). Tnvaller doelman de Zeeuw verdient ongetwijfeld een pluim voor zijn onberispelijk doelver- dedigen. Bodegraven kampioen. Nadat Bodegraven na een onfortuinlijk competitieseizoen 1928—19-29 zich genood zaakt zag van de derde naar de vierde klasse te verhuizen, werd vol goeden moed het seizoen 19291930 in de vierde klasse gestreden, met als resultaat, dat op 16 Maart 1930 het afdeelingskampioenschap werd behaald. De promotiewedstrijden tegen Rijswijk vermochten helaas niet het gewenschte succes te brengen, met gevolg, dat Bodegraven vierde klassrr bleef. Hier door evenwel geenszins ontmoedigd werd het seizoen 19301931 vol goeden moed ingezet met aanvankelijk een nek aan nek race met H. D. V., dat echter in Den Haag op overtuigende wijze werd geklopt en 14 dagen later in Bodegraven eveneens het onderspit moest delven, waardoor H. D. V. vrijwel werd uitgeschakeld. De eene overwinning na de andere volgde, met als onderbreking alleen gelijk spel tegen R. C. L. thuis. Ook deze Leidenaars lieten zich echter niet onbetuigd, met als gevolg, dat de wedstrijd R. C. L.—B ode graven niet van be'.ang ontbloot was. Een groote 61 zege der roodzwarten legde echter de grondslag voor het thans behaalde kam pioenschap, waarbij zelfs een daaropvol gend gelijk spel in den uitwedstrijd tegen Celeritas Bodegraven geen overlast kon aandoen. De volgende wedstrijden werden weer alle gewonnen en zoo hebben de rood-zwarten op 15 Maart 1931, dus pre cies een jaar later weer reden tot juichen, nu, hoewel nog drie wedstrijden te spelen zijn, de concurrenten zijn uitgeschakeld en het kampioenschap een feit is geworden. Zoo valt dus Bodegraven als eerste K. N. V. B. kampioen in het Goudsche rayon te begroeten en uit de hieronder staande stand der desbetreffende afdeeling blijkt duidelijk het sprekende overwicht der rood-zwarten, die ongetwijfeld hun best zullen doen, deze competitie ongeslagen te biijven, waartoe wij hen zeer zeker in staat achten. De drie nog resteerende wed strijden. Postduiven thuis en uit en Wad- dinxveen thuis zijn ongetwijfeld te win nen. Moge alsdan de resultaten dezer com petitie zioh ook afspiegelen in de komende promotie-wedstrijden, opdat we hiermede de terugkeêr van Bodegraven in de derde klas kunnen toejuichen. gsp. gew. gel. ver. v.t. pnt. Bodegraven 15 13 2 70—17 28 H. D. V. 15 9 1 5 54—34 19 Celeritas 16 7 5 4 50—31 19 R. C. L. 13 7 *2 4 3S—35 16 D. V. S. 16 7 2 7 34—39 16 Waddinxveen 14 0 2 6 33—27 14 L. Boys 14 5 3 6 33—39 13 Postduiven 11 3 1 7 26—42 7 Archipel 15 3 12 3061 6 S. O. A. 13 l 2 10 2U—68 4 SPORT SCHERMEN Leidsche Politie Sportvereeniging. Morgen zullen in de schermzaal van het politie-bureau de wedstrijden nin den Haagschen Burgerwacht Wisselbeker wor den verschermd. Deze wedstrijden zijn een voortzetting van de wedstrijden, welke op 18 Februari jl. zijn ingezet, doch die door ziekte van eenige H. P. S. V.-ledeu niet konden worden afgewerkt. De wedstrijden worden getrokken tus- schen L. P. S. V. I-H. P. S. V. I uit Den Haag; H. P. S. V. I-H. B. W. I. De wedstrijden vangen om 7.45 uur des avonds aan. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd KI. Rust oord II't Groene Laken I voor de 2e kl. L .B. B. luidt: J. Bruinincks ('tGr.L.) 125 17 27 7.35 L. Turk (Kl. R.) 77 16 15 4.81 51 34 1.50 3.67 84 47 9 1.78 123 47 14 2.65 N.N. res. J. Opdam P. Me ij era H. S. P. Vrijburg H. Barendse 112 60 10 1.86 Th. Sohrama 125 60 13 2.08 Kl. Rustoord 2 en 't Gr. L. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd 't Groene Laken IIT. O. G. II voor de 4e klasse L. B. B. luidt: J. Mulder (T.O.G.* 75 41 10 1.82 N.N. ('t Gr. L.) 60 40 6 1.50 A. Schouten P. Lagas, res. G. Dubbeldeman J. de la Rie J. v. d. Burg 54 42 10 1.28 H. Brandt 75 42 8 1.78 't Gr. Laken 1 en T. O. G. 1 punt. 75 36 6 2.08 49 35 10 1.40 34 31 8 1.74 75 31 11 2.41 GEMEENTERAAD VAN AI-KEMADE De Raad dezer gemeente vergaderde gistermiddag te -2 uur. Voorzitter de bur gemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met het gebruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en on veranderd goedgekeurd. De h.eer de Vette herdacht. Alvorens met de afwerking der agenda te beginnen, doet de voorzitter voorlezing van een ingekomen schrijven van de fami lie Borst, daarbij mededeelende dat de heer J. de Vette, in leven lid van den raad dezer gemeente, is overleden. Spr. wijdt eenige waardeerende woorden aan de nagedachtenis van wijlen den heer de Vette. Niemand, aldus de voorzitter, had kunnen vermoeden, dat de heer de Vette zoo spoedig van ons zou worden wegge roepen. In de vorige vergadering voerde hij nog verschillende keeren het woord, werd in die vergadering herbenoemd tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, waarvoor hij wensohte te bedanken, doch op aandringen van spr. toch weer aannam en thans vinden wij hier in deze zaal zijn plaats onbezet. Ge durende acht jaren heeft de heer de Vet te de belangen der gemeente en hare in gezetenen naar best vermogen gediend. Trouw woonde hij steeds de vergaderin gen bij, want in die 8 jaren verzuimde rij slechts eenmaal wegéns familieomstandig heden. Spr. gelooft zeer zeker de tolk van al de leden te zijn, indien hij den heer de Vette bij het kille graf de woorden toeroept: „Wij danken u voor hetgeen gij in het belang der gemeente hebt gedaan" en wij spreken hierbij het vertrouwen uit, dat „hij hierboven reeds zijn loon zal heb ben ontvangen". Groot is echter het ver lies, dat zijn eöhtgenoote en kinderen trof, want hij was eeen zorgzame vader. Spr. hoopt, dat God aan de weduwe de noodige kracht zal mogen geven om het kruis dat Hij haar overbracht, geduldig te dragen en stelt voor aan de weduwe namens den Raad een brief van rouwbe klag te zenden. De rede van den voorz. werd door alle raadsleden staande aan gehoord. Aan de orde is thans de agenda. 1. Onderzoek van den geloofsbrief van het benoemd verklaarde lid van den Raad H. van Rijn. Tot leden der com missie van onderzoek worden aangewezen de heeren Los, Bontje en de Jong. De voorz. schorst voor eenige oogeniblikken (Je vergadering. Na heropening deelt de heer Los namens de commissie mede, dat j de geloofsbrief is onderzocht en in vol- j komen orde is bevonden. Alle vereischte stukken overeenkomstig de bepalinggen j der Gemeentewet waren aanwezig. Be- j sloten wordt de heer H. van Bijn tot lid van den Raad toe te laten. Aankoop van grond. 2. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel grond en water van de wed. P. van der Meer en tot aankoop van een perceel water van de familie Bontje. De voorz. doet voorlezing van het prae-advies van B. en W., waaruit blijkt, dat de onderhandelingen met ge noemde weduwe tot resultaat hebben ge had, dat zij bereid is het bewuste per ceel tuinland ter grootte van 4 Aren en 44 centiaren met daaraaan grenzend per ceel water aan de gemeente over te dra gen voor 1000 en wel onder voorwaarde dat bij eventueels verkoop van het ge- heele of van een gedeelte van het aan deze gemeente in eigendom perceel kad. bekend Sectie C. Nos. 3263 en 3189 aan haar of aan een harer kinderen, in on derling overleg te regelen, voorrang van koop wordt gegeven, terwijl de kooper dan bovendien het recht verkrijgt om achter het gekochte land nog een strook grond ter grootte van 4 aren en 44 c.A. bij te koopen eveneens voor den prijs van 1000. Voorts kan de gemeente van de familie Bontje koopen een perceel wa ter ter grootte van 11 aren en 44 c.A. voor slechts een gulden. B. en W. achten den koop voor de toekomst van groot be lang, terwijl ook uit oogpunt van werkver schaffing de aankoop zeer aan te bevelen is, en stellen dan ook den Raad voor van het aanbod gebruik te maken. Voorts stellen, zij voor om over te gaan tot in trekking van het raadsbesluit d.d. 17 De cember j.l., waarbij bepaald was, dat van de opbrengst van het staatschuldboekje zou worden betaald de aankoop van 5 aandeelen in het maatschappelijk kapitaal der N.V. Bank van Ned. Gemeenten. Ge bleken is dat. dit staatssohuldboekje in 1914 is aangekocht uit de gewone midde len, zoodat, wil men bij het afsluiten van het dienstjaar 1930 zich niet geplaatst zien voor een nadeelig saldo van 4653.75 deze onjuiste verantwoording dient her steld te worden. Voorgesteld wordt uit de opbrengst van den verkoop van den grond ad 400o van de stichting Drink waterleiding De Drie Gemeenten ontvan gen te betalen de kosten van aankoop grond en water van de wed. P. v. d. Meer en de familie Bontje, terwijl van het resteerende bedrag kan worden be taald een gedeelte van de 5 aandeelen, terwijl het tekort komende zal worden aangevuld door verkoop van eenige aan deelen Grtiotboekinschrijving Ned. Wer kelijke schuld. Nadat de heer Rotteveel nog eenige inlichtingen heeft gevraagd wordt het voorstel van B. en W. z. h. s. aangenomen. De voorz. brengt een woord van dank aan de familie Bontje voor haar royale medewerking en verzoekt den heer Bontje den dank van den raad aan de overige familieleden te willen over brengen. De heer Bontje dankt den voorzitter voor de gesproken woorden. 3. Voorstel van B. en W. cm over te gaan tot wijziging van de verordening tot aanwijzing van een stemlokaal voor elk stemdistrict in de gemeente. B. en W. stellen den Raad voor, het stembureau voorheen gevestigd ip de Pancratiuszaal over te brengen naar de meisjesschool en het stembureau gevestigd te Nieuwc-We- tering in de christelijke school over te brengen naar de R. K. Bijz. school. Vooral met het oog op de ouden van da gen en gebrekkigen achten zij deze wij ziging gewenscht. Z. h. s. wordt de verordening gewijzigd. 4. Voorstel van B. en W. tot toeken ning van een verhoogd voorschot aan de woningbouwvereeniging „Alkemade" in verband met den plaats gehad hebben den bouw van 12 arbeiderswoningen, te Roelofarendsveen. De voorz. doet voorlezing van het in gekomen schrijven van het bestuur van genoemde vereeniging, inhoudende ver zoek, om wegens noodzakelijke uitgaven op den bouw betrekking hebbende het bouwvoorschot met 479.96 te verhoo- gen. B. en W. stellen voor do gevraagde verhooging toe te staaan. De heer Bontje vraagt of door deze verhooging de ex ploitatierekening kloppend kan worden gemaakt. De voorz. merkt op dat het bedrag der overschrijding niet hoog is, zoodat voor huurverhooging men niet bevreesd be hoeft te zijn. Hierna wordt het voorstel van B. en W. z. h. s. aangenomen. Een Kath. Tuinbouwschool. 5. Bespreking oprichting van een R. K. Tuinbouwschohol te Roelofarendsveen. De voorz. leest het adres van de R. K. Ver. tot verschaffing en bevordering van op voeding en onderwijs ten behoeve van den land- en tuinbouwenden stand in het Bisdom Haarlem voor, waaruit de behoef te blijkt dat alhier een school wordt ge- siicht. B. en W. hebben reeds tevoren een conferentie medegemaakt, waarbij uit.genoodigd waren een 6-tal geraeente- besituren uit de omliggende gemeenten en de vertegenwoordigers van den L. T. B. Volgens- ministerieele bepaling kan thans een drietal scholen worden gege ven, waaronder ook Roelofarendsveen behoort. B. en W. achten de vestiging van een tuinbouwschool van zeer groot be lang voor de gemeente en het college zou gaarne zien dat de raad zich in be ginsel uitsorak om hier de school geves tigd te krijgen. B. en VV. rullen dan zoo spoedig mogelijk met do noodige voor stellen in den Raad komen. De heer de Koning brengt allereerst een woord van dank aan B. en W. voor de royale mede werking, waarop zij het hoofdbestuur van den L. T. B. zijn tegemoet gekomen, uit welke houding reeds voldoende blijkt, dat het de ernstige wil is van hot gemeente bestuur om hier een tuinbouwschool ge vestigd te krijgen. Spr. bepleit met warm te de oprichting van een dergelijke school want vooral met de groote wijzigingen welke de tuinderij heeft ondergaan is practische opleidiug alleen niet voldoen de. De heer Bontje is ook overtuigd van het nut eener tuinbouwschool en ver klaart hierbij dat elk raadslid die de be langen van zijn gemeente op het oog heeft zijn stem niet kan ontzeggen. Spr zou dVenwel gaarne zien dat ook voor den landbouw op dit gebied iets zou kunnen worden gedaan. De voorz. zegt gaarne ook voor den landbouw zijn volle medewerking toe. De hoer Rotteveel ver klaart eveneens een voorstander voor de school te zijn, want deze school zal aan de plants ten goede komen. Hoewel de gemeente zich een fiuantieol offer moet. getroosten is do tuinbouw met deze school zeer gebaat, want bij hem geldt het spreekwoord „Kennis is Maoht". Met het idee van den heer Bontje gaat spr. volkomen mee, want ook op landbouwge bied bestaat reeds voldoende belangstel ling. Door den heer C. van den Berg worden verschillende landbouwcursussen gegeven. De Raad machtigt hierna B. en \V. om met plannen in den Raad te ko men. 6. Verhuring van de woning, staande te Roelofarendsveen B. 445. Do voorz. deelt mode, dat een 6-tal gegadigden zich voor deze woning hebben aangemeld. B. en W. wensohen niet met een bepaald voorstel te komen doch willen de verhu ring geheel aan den Raad houden. Do heer Bontje pleit voor verhuring van deze woning aan den heer J. Van Berkel, omdat deze zijn woning uit moet, terwijl de andere gegadigden een woning hebben. Na gehouden stemming blijkt dat 7 leden er voor zijn de woning te verhuren aan J. van Berke', aan wien dan ook de woning voor den tijd van drie jaien wordt verhuurd voor een huur prijs berekend naar 4.30 per week. Tot lid van het stembureau, vacature J. de Vette wordt benoemd de heer H. van Rijn, terwijl als voorzitter voor dit stembureau wordt aangewezen de heer P. J. Heemskerk. De werkverschaffing. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim wordt ben- emd de heer G. E. M. Jagers en tot lid van het algemeen Burgerlijk Armbestuur de heer H. van Rijn. Bij de wijziging van de ge- meentebegrooting, waarbij wordt voorge steld de post werkverschaffing met 1 C000 te verhoogen, deelt de voorz. mede dait B. en W. voornemens zijn het grond- varen stop te zetten ingaande 1 April. De gemeente heeft op het oogenblik reeds meer dan 5000 uitgegeven, terwijl de werkgelegenheid weer wat' ruimer wordt. De heer Rotteveel vraagt of niet meer arbeidskrachten bij dc waterleiding tewerk gesteld kunnen worden. Verder vraagt spr. of het waar is dat alleen ge- organiseerden daar aan het werk kunnen komen. De voorz. antwoordt dat de firma Wilson momenteel niet meer arbeiders kan hebben; behalve een paar fitters bestaat al het werkvolk uit werkloozen afkomstig uit de drie gemeenten. Voorts is het waar dat alleen georganiseerde» bij de water leiding tewerk worden gesteld. Iedere arbeider kan zich tegenwoordig organi- seeren. Zelfs van hoogerhand wordt hier op aangedrongen, zoodat do oisch welke destijds is gesteld niet onmillijk kan ge noemd worden. De heer Rotteveel repli ceert en merkt op, dat er arbeiders zijn geweest, die zich bij den bond als lid op gaven en toch niet tewerk gesteld wer den. De voorz. antwoordt dat verschillen den uit deze gemeente bij toetreding tot het lidmaatschap van den bond tewerk zijn gesteld geworden. De heer de Ko ning acht het een plicht van do arbeiders om lid te worden van hun organisatie. Zij zijn dit tegenwoordig tegenover hun ge zin verplicht. Spr. vindt het standpunt van B. en W. dan ook alleszins juist. De begrootingswijziging wordt hierna z. h. s. aangenomen, terwijl bes'oten wordt na 1 April e.k. het grondvaren stop t,e zetten. Het kohier voor do hondenbelasting dienstjaar 1931 wordt z. h. s. vastgesteld op een bedrag ad 400, Tot de ingeko men stukken behoorden o.m. een schrij ven van heeren Ged. Staten betreffende de overname van den weg LeidenNieu we Wetering. Ged. Staten gaan met al de gestelde voorwaarden accoord. Alleen voorwaarde 5 wenscht zij gewijzigd te zien in dien zin dat de provincie aan de gemeente vergoedt het gemis van de -op brengst van het grasgewas en wel bere kend naar 5 pet. van de gekapitaliseerde waarde van de gemiddelde opbrengst over de laatste 5 jaren. B. cn W. stellen voor aan de gemaakte opmerking tegemoet te komen. Z. h. s. wordt het voorstel aangenomen. Ann H. J. Bakker wordt overeenkomstig zijn ver zoek tot 15 Juni e.k. uitstel verleend van betaling van de door hem verschuldigde besmettelijke ziektegelden. Voorts wordt op het verzoek van hot bestuur der Ohr. school te N. Wetering om beschikbaar stelling van een bedrag ad 252.30 gun stig beschikt. Aan het bestuur der ver- eenigin?- voor christeliik nationaal school onderwijs te Oude-Wetering om een voor schot. op de gemeentelijke vergoeding als bedoeld bij art. 101 der Lager Onderwijs wet wordt een voorschot, gegeven groot 998. On het verzoek van hot bestuur der R. K. Hoogere Burgerschool te Lei den om een subsidie groot. 190.80 word' eveneens goedgunstig beschikt. Bij de rondvraag vraagt de heer do Koning of voor het personeel verbond®»' aan do motorspuit een instructie be staat. De voorz. antwoordt bevestigend Dc heer de Koning vraagt vervolgens of in deze instructie een bepaling is opgr nomen dat jaarlijks een vergadering irei het personeel zal plaats hebben. Spr heeft, gehoord dat in geen jaren ren ver gadering heeft, plaats gehad. De voor antwoordt dat als er niets te behandele» is er toch moeilijk vergaderd kan wor den. Men ziet het wel aan de plaatselijke schoolcommissie die alleen vergadert or> het jaarverslag vast te stellen. Spr. za!

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7