UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ACADEMIENiEUWS SPORT TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 17 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 Maart 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 772.6 te Karlstadt. Laagste barometerst.: 744.4 te Veslmanoer Verwachting tot den avond van IS Maart: Matige tot krachtige Oostolijke tot Zuid- Oostelijke wind, meest licht bewolkt. Droog ■weer. Temperatuur om het vriespunt des nachts. Overdag iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR: 5.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 6.33 uur tot Woensdagmorgen 5.46 uur. jaar parellel met de metaalbewerkers alge meen vormend vakonderwijs hebben geno- ten, gedurende het tweede leerjaar meer speciaal onderwijs te geven, zoowel voor electriqien als voor instrumentmaker. In Maart 192(4 werden daarom uit de drie t-weode klassen metaalbewerkers 28 leer lingen ondergebracht bij den toen be noemden leeraar J. Docter. De meubel- makerswerkplaats werd tijdelijk als werk plaats ingericht voor deze vakken en nu „Maart 1913" kunnen wij de eerste leerlin gen voor deze vakken met het einddiploma afleveren. Deze klasse is wegens ernstige ziekte van een der leerlingen teruggegaan tot 27 en het is voor ons bestuur een groo- te voldoening aan allen het diploma te kun nen uitreiken. Het behoeft hier niet gezegd te wor den, dat veler oogen op hen gericht zijn en met belangstelling uitzien, welke resul taten ons onderwijs bij hen oplevert. Als zeer verblijdend mag hier zeker wel wor den gememoreerd, dat een zestal dier leer lingen op 9 en 10 Maart te ,'s-Gravenhage een examen deden om als instrumentma ker geplaatst te worden in de Rijksherstel- lingswerkplaatsen der Post en Telegrafie en dat hedenmorgen het bericht kwam, dat er 5, na gunstig geneeskundig onder zoek, in dienst zulen worden genomen. Ook neemt een 16-tal deel aan de toelatings examens voor de instrumentmakersoplei ding aan het Natuurkundig Laboratorium. De Directie der Stedelijke Lichtfabrieken draagt ook onze gediplomeerde leerlingen een warm hart toe, zoodat ook daar enkele een plaats zullen krijgen, evenals bij ver schillende installateurs hier ter stede. Spr. wenschte de gediplomeerde leerlin gen der school geluk met het bereikte re sultaat. Ook de ouders en voogden van de ge slaagde leerlingen wenschte spr. van har te geluk met dezen dag. Van het bestuur is dit jaar aan de beurt van aftreding de heer W. A. J. Monhe- mius. Het is nu eenmaal wet, dat een be stuurslid, nadat hij een zeker aantal jaren als zoodanig zitting heeft gehad, volgens een daartoe opgemaakt rooster, moet af treden. De beurt is thans aan den heer Monhemius. 't Blijft altijd waar, van goede vrienden neemt men noode afscheid, en dat moeben wij nu doen van den heer .Mon hemius, die altijd een goed vriend van de school is geweest, met warfne belangstel ling voor het nijverheidsonderwijs. Ont vang onzen hartelijken dank voor al het geen gij voor de Leidsche Ambachtsschool zoo bereidwillig hebt gedaan. In de vacature-Monhemius zijn als lid van het bestuur aan den gemeenteraad ter keuze en benoeming voorgedragen: 1. do heer Ir. J. M. Rademaker, 2. de heer M. J. B. Herfst. Het zou spr. te ver voeren en te veel van uw tijd vragen u nog een verslag uit te brengen betreffende de aan de school ver bonden vak-avondcursussen. Spr. wil daar om volstaan met te verwijzen naar hetgeen daarover vermeld wordt' in het eerlang te verschijnen jaarverslag. Tot den heer Kuijntje-s wil spr. nog even het woord richten, om hem te verzekeren, dat het bestuur ten zeerste waardeert de wijze, waarop door hem het directeurs schap der school wordt opgevat en uitge voerd. Spr. wenschte hem geluk met de uitbreiding der school, welke uitbreiding echter weer vele zorgen meebrengt. Wij vertrouwen echter, besloot spr., deze taak, gezien wat gij reeds voor onze school hebt gedaan, met volle gerustheid aan u toe, daarbij voegende onzen oprechten dank voor uw uitstekende ambtsvervulling. Ook aan heeren leeraren van de school brengt het bestuur hulde en dank voor de uitstekende wijze, waarop de zeker niet ge makkelijke taak van leeraar door hen wordt vervuld. Het bestuur hoopt op de medewerking te mogen blijven rekenen, in het belang van het onderwijs en daarmede nauw samenhangende, de goede reputatie van de Leidsch Ambachtsschool. (Applaus). Toespraak van den Directeur. Het is wel een zeer schoone dag, al dus spreker, welke ons zoo telken jare in de maand Maart wordt bereid. Voor one leeraren is dit een der mooiste dagen van het jaar, want everen we thans niet eeen stuk werk af, een stuk van onzen arbeid! En zie die glundere gezierten van onze jongens, die nu met het diplo ma, een brevet op hun bekwaamheid, onze school gaan verlaten, om daar aan de menschheid te gaan verkondigen: daar zijn wij, wij hebben wat geleerd, geeft ons werk en wij zullen u laten zien, dat de Leideche Ambachtsschool in staat is geweest ons de beginselen van het vak bij te brengen. Jongens, vóór het dan zoover is en wij elkaar de hand drukken, wil ik eeerst nog eens wat zeggen, waarnaar je eens goed moet luisteren. Je hebt hier nu wat geleerd, zoowel op praktisch als op theo retisch gebied, maar straks zal blijken, dat je nog veel te kort komt. En wat je nog veel te kort komt, zal blijken te zijn, de praktische vaardigheid, de routine voor je vak. En nu zal je straks, waar je ook te werk wordt gesteld, met an dere men8cren moeten samenwerken, die wellicht geen Ambachtschool hebben be zocht, maar wel veel vaardgiheid heb ben. Tracht van hen wat te leeren. Weest vooral, nu je nog jong bent, beleefd en voorkomend, toont dat je op deze school behalve vakbekwaamheid, ook hebt ge leerd, hoe je je gedragen nmet in de maatschappij. Ik heb al meerdere malen de gelegenheid gehad, jelui zoo in de klasse toe te spreken, ik zal het nu kort maken. Een ding echter nog: Denkt nu niet: Zie zoo, ik heb m'n diploma en nu ben ik klaar. Neen er moet nog meer ge leerd worden. Dit kunt ge doen, door avondcursussen te bezoeken. Onze school heeft aan de Vakavondsehool vervolgcur sussen voor jelui, waar je veel kunt lee ren. De kennis in vakteekenen kan hier worden voortgezer en ook is het mogelijk zich te bekwamen voor een of ander ma chinistendiploma of electrisoh diploma. In ieder geval staat de deur voor jelui open, komt en overlegt met ons. En tot bespit meen ik goed te doen jelui attent te maken op de eVre^ni-ing van Oud-leerlingen van onze school. Sluit jee hierbij aan. de contributie is laag en jelui kunt gezamenlijk nuttig werk ver richten. Ik wensch jelui allen nu nog veel voor spoed in je leven toe en hoop, dat het je god moge gaan. Den leerling Arie van °e Visch aan het woord. Het zij mij vergund op dezen dag nu weer een groot aantal jongens gereed staan de school met diploma te verlaten, eenige woorden van dank en erkentelijk heid voor het vele, dat wij in dee afgeloo- pen drie jaar hebben mogen leeren, tot u te mogen richten. Is deze bijeenkomst elk jaar eeen belangrijke gebeurtenis voor de school, dit jaar krijgt zij nog oen bijzondere beteekenis, nu dank zij het ijverige streven van bestuur en directeur, ook een afzonderlijke klasse electrieiens- instrumentmakers, na een speiale oplei ding in die vakken, de school met diplo ma kan verlaten, e brengen hier traarne een woord van hulde aan aPen, die dit hebben mogelijk gemaakt. Ya-n harte brengen wij ook dank aan de leeraren der school, voor a He moeite en zorgen aan ons besteed. Wij hopen van de les sen, hier ontvangen, een dankbaar ge bruik te maken. En u, mijnheer de directeur, zouden wij gaarne nog even afzonderlijk onzen dank en onze hulde willen brengen en a's bluk van erkentelijkheid voor uw goede leiding bied ik u namens alle gediplo meerde Jeerlingen dit geschenk aan, dat, naar wij hopen, in den smaak zal vaPen en ook voor u een prettige herinnering zal* zijn aan den cursus 1930—1931. Jon gens, leve de Ambachtsschool! Hoera, hoera, hoera! (Een rookstel werd den directeur aangeboden). Een woerd van dank namens de ouders. De heer F. v. d. Eerden uit Lisse, hier na op zijn verzoek het woord verkrijgend, meende overtuigd te kunnen zijn van de instemming der ouders, wanneer hij hier namens hen dank bracht voor de zorgen aan hun kinderen besteed. Bij de ver schillende gelegenreden, waarbij hij met de school in contact was gekomen, was hem steeds opgevallen, da.t naast de op leiding tot vakbekwaamheid, het gevoel van onderlinge saamhoorigheid der dik wijls- zoo verschillende leerlingen in zulke voortreffelijke banen werd geleid. Hij be sloot daarom met een woord van dank bare hulde aan allen, die hieraan hadden medegewerkt.. De voorzitter, den heer v. d. Eerden beantwoordende, zeide, dat het bestuur deze waardeerende /torn, voortkomende uit het hart der ouders, op hoogen prijs stelde. De bijeenkomst was hiermede ge sloten. Er war vervolgens gelegenheid de werk stukken der leerlingen te gaan bezichti gen, waarbij menig staaltje van fijne ain- bachtskunst te bewonderen viel. VERBOUWING ACAD. ZIEKENHUIS. Vanwege den Rijks-gebouwendienst werd heden aanbesteed het verbouwen van het gebouw voor de chirurgische- en ortha-pae- disohe kliniek op het terrein van het nieuw academisch ziekeahuis alhier. Laagste inschrijver was E. J. van Crey, te Rosmalen voor 280.000. R0EL0FARENDSVEEN. Kapelaan van Kan. Naar wij vernemen moet kap. H. van Kan alhier op medisch advies rust gaan nemen. Kapelaan van Kan heeft zich thans tijdelijk gevestigd bij zijn ouders te Delft, en zal, naar alle waarschijnlijk heid, hier niet meer terugkomen. We ho pen, dat zijneerw. weer spoedig geheel hersteld zijn bediening ten volle kan waarnemen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Nieuwe wijk. Door de firma Gesman en Zoetemeijev werd dezer da.gen een aan vang gmaa.kt met den nieuwen st-ra-at.aan log vanaf de Hooft straat via het- Westla-nd in aansluiting met de Nieuw®tnaat. Naar we vernemen zullen door gen-oemde firma aldaar binnenkort verschillende woningen worden gebouwd, zoo-dat ook in dit deel der gemeente een nieuwen wijk zal n-tstaan. Jubi'eum. Onze plaatsgenoot T. Nomen zal 19 Maa-it zijn 25-jarig jubileum herdon ken, aanvankelijk a s arbeider en later als meesterknecht bij de firma F. P. Bos cn Zn. Gemeenteraa isverklezingen. Naar w© vernemen zal de heer P. ran Dijk, lid va-n den gemeenteraad, zich voor de a.s. gemeen teraadsverkiezingen niet meer beschikbaar stellen. LEIDEN. Geslaagd: Economisch candidaats-pxomen Indolo gie de heer H. J. de Boor (Den Haag); Doctora al-examen geneeskunde de hee ren: H. A. G. AI. Walenkamp (War mond) en de dames M. W. Leegst ra (Wassenaar) en E. A. C. Dekker (H i 1- 1 esg o m). WIELRENNEN I DE BERLIJNSCHE ZESDAAGSCHE. Pijnenburg«$chön nog steeds aan den kftm. Hedenmorgen te zes uur waren in de Berlijnsche Zesdaagsche afgelegd 1979 K.M. De stand was toen de volgende: 1. Pijnenburg—Schön 195 punten. Op l ronde: 2. Thollenbeek— Tietz 75'puntcn. Op 2 ronden: 3. KriigërFunda 94 punten. -1. MantelNickel 74 punten. 5. Rieger Macsinsky 71 punten. Op 3 ronden: 6. Di- naleGoebel 178 punten. 7. BaudetMar- cillac 69 punten. Op 5 ronden: 8. Kroll Miethe 56 punten. Op 8 ronden: 9. Van KempenEhmcis 137 punten. 10. Van He velvan Buggenhout 71 punten. Het kop pel WolkeHiirken heeft opgegeven. 1 1 Berichten reeds in een groot deel onzer vorige op age gep;aatst. BINNENLAND. EEN BRUTAAL INBREKER. Toen een echtpaar te 's-Gravenhage Zondagavond omstieeks 8 uur aan de woning van de oudeis der vrouw aan de Hoetkade aanbelde werd de deur geopend door een man, die vertelde, dat de familie met thuis was en dat hij „oppaste Zon der aanvankelijk argwaan ie koesteren vertrokken de bezoekers weer, maar toen zij weer op straat stonden, vroeg de vrouw aan haar man: „ken jij dien man?" De echtgenoot moest bekennen, dat hij dezen oppasser nog nooit cntmoei had en dit was toch wel een beetje vreemd. Daar om liep de man even bij ziju broer aan, die een paar huizen verder wooni, om te ïn- formeeren of de oudelui daar misschien waren. Terwijl de vrouw buiten de terugkomst van haar man afwachtte, zag ze uit het huis van haar ouders den „oppasser" te voorschijn komen. Tot haar niet geringe verbazing droeg hij een geldkistje onder den arm. Haar argwaan was nu zekerheid geworden en zij waarschuwde een voorbij ganger, die onmiddellijk den „oppasser" staande hield. „Wat hebt u daar onder den arm?" vroeg de voorbijganger. „Niks. Een geldkistje," was het kalme antwoord. De voorbijganger meende, dat het een vreemde manier van doen is, met het geldkistje van een ander onder den arm te loopen en stelde voor, dat men terug zou gaan naar de woning, waar het kistje thuis hoorde. De ander had daar niet veel lust in, doch juist op dat oogenblik ver schenen er twee agenten, die hun ronde deden en den „oppasser" meenamen naar het politiebureau aan de v. d. Venne- straat. Daar werden op hem gevonden, be halve het geldkistje, een portemonnaie met 30.en enkele zilveren en gouden voorwerpen, alles afkomstig uit de wo ning, waartoe hij zich, naar nu bleek, door opensluiting toegang had verschaft. De inbreker was de 58-jarige C. J. G., die sedert enkele maanden daar ter stede op kamers woont en die uit Rotterdam af komstig is. Hij is een beroepsinbreker, die al 26 jaren gevangenisstraf achter den rug heeft. Op zijn kamers werd, bij een huis zoeking een volledig arsenaal van inbre kerswerktuigen gevonden. Ontsnapte arrestant weer aangehouden. T. van S., die in de vorige week we gens een zedendelict werd ingesloten in het arrestantenlokaal te De Lier (West- land) en daaruit wist te ontsnappen is Zondagmorgen vroeg door den gemeente en Rijksveldwachter van ie Lier te Sit- tard gearresteerd. In den loop van Zi.ndag is hij voor den burgemeester van De Lier geleid. LAATSTE BERICHTEN HAAGSCHE RECHTBANK. De Rechtbank veroordeelde heden: Mevr. de N. geb. P., die te Wasse naar met een door baar bestuurden auto een man heeft aangereden, tot 100 boete subsd. 10 dagen hechtenis en betaling van een schadevergoeding aan den aangerede- nc C. L. van 86.30; J. L. van Z., arbeider te Ter Aar, we gens zware mishandeling tot een maaud ge vangenisstraf. De winkelbediende H. A. N. te A 1 p h e n heeft terecht gestaan wegens het veroor zaken van brand door schuld. (Het werpen van een lucifer in met olie en benzine ver-/ mengd slootwater). De Rechtbank legde 14 dagen voorw. gevangenisstraf op. D00DELIJK ONGEVAL. Arbeider ender een auto doodgereden. Ter hoogte va.n Maarhuizen gemeente W imssuim heeft hedenmorgen een dood el ijk ongeval plaats gehad. De gebrs. B. uit Een- ruin reien met een auto in de richting Wins®um en ontmoetten eenige arbeiders per fiets, die in do tegenover gestelde rich ting reuen. Hierbij gemakte de 42 jarige U. Hoksetua onder de auto, Zwaar gewond weid hij onder den wagen weggehaald en overleed eenige oogenblikken Kt ter. Het schijint, dat de autobestuurder, de heer J. B., door de opkomende zon was verblind. Een gerechtelijk onderzoek zal worden ingesteld. Het slachtoffer was ongehuwd. De auto was verdwenen. De heer J. P. uit Lisse die gistermid dag zijn aut H. 26241 voor het Gerechtsge bouw aan hei Korte Voorhou* had ge- piaatst, kwam even later, toen hij terug keerde, tot de ontdekkir.z. dar zijn wagen was verdwenen. Aangifte bij de politie werd gedaan, die gisteravand uit Lis-se bericht ontving, dat de wagen aldaar was terugge vonden. Een onderzoek naar een en ander wordt nader in ges-tem. Philips contra Te'efunken. Gisteren heeft het Karteü-Gerioht te Berlijn uitspraak gedaan in het geschil tus- sehen Telefun-ken en Philips, waarbij Phi lips volledig in het gelijk werd gesteld. Dit beteekent o.m. dat de verkoop van radio- apparaten in Diiihsrhl i nd door Philips wederom geheel is geoorloofd. KARDINAAL MAFFI OVERLEDEN. ROME, 17 Maart (V.D!) In deai afge- loopen nacht te ongeveer kwart voor bwee is te Pisa in den ouderdom ran 72 jaar over leden Kardinaal Piet.ro Maffi, Aartsbis schop van Pisa. Kardinaal Maffi werd den 12en October 1858 geboren en in April 1907 tot kardinaal geconsacreerd. Hij stond vooral met het Italiaansehe Koningshuis op goeden voet en bad ais Aartsbisschop van Pisa herhaal delijk gelegenheid om persoonlijk contact met den koning te hebben wanneer Victor Emanuel de zomermaanden op het .konink lijk zomerverblijf nabij Pisa doorbracht. Het was ook kardinaal Maffi, die het huwe lijk voltrok van het Itaüaansche Kroonprin selijk paar. en doorvoor begiftigd werd met de Italiaansche Annunclatenorde en met het Grootkruis van de Belgische Leopolds orde. Maffi was lid va.n de ceremonieele congregatie der Pauselijke Orde en o.a. ook voorzitter van de Sterrenwacht aan het Va- ticaan. Door het overlijden van Kardinaal Maffi dalit het aantal der kardinalen lot 58. Hier van zijn 28 Italianen en 30 van andere na tionaliteit.. Op het o o gen-bl ik zij dus 12 kar- dinaalsplaatsen niet bezet. Na verluidt zou Paus Pius XI in een na Pasohen te houden oonsistorie het College va.n Kardinalen weer wille aanvullen. Van de door Paus Pius X geconsecreerde kardinalen zijn thans, n<a het overlijden va.n kardinaal Maffi, nog slechts tien in het. leve. DE RAMP VAN DE „VIKING". Zestig van de 150 opvarenden gered. LONDEN, 17 Maart. (V. D.). Uit St. Johns op New-Foundland wordt gemeld, dat hedenmiddag slechts 60 opvarenden van de 150 man van den robbenvanger „Vi king" in veiligheid waren gebracht. Stakende bakkers te Athene. ATHENE, 17 Maart. (V.D.). Te Athene is plotseling een algemeone bakkersstaking uitgebroken. De regeering heeft echter besloten, in elk geval zorg te dragen voor de broodvoorziening der hoofdstad en heeft daarom beslag doen leggen op alle bakkerijen. Vier bommen ontploft te Belgrado. BELGRADO, 17 Maart. (V. D.). He denmorgen tegen half 7 is te Belgrado in de wijk waar de regeeringsgebouu en staan, een bom aanslag gepleegd, d'e gezien de uitwerking grondig moet zijn voorbereid. Ongeveer gelijktijdig ontploften n.l. een bom bij het ministerie van oorlog, een bom bij het ministerie van financiën, een derde bom bij het ministerie van verkeers wezen en een vierde bij de militaire aca demie. Alle vier bommen richtten aanzien lijke materieele schade aan, terwijl een aantal voorbijgangers werd gewond. Door de laatste bom werd tevens een officier van de militaire academie gedood. De bomontploffing te Buenos-Aires. BUENOS-AIRES, 17 Maart, (V. D.). - De „Prensa" meldt., dat de Italiaanse! e anarchist Pirctti die Zondagavond bij het bioscopen. Casino: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. Luxor: Voor volwassenen. verlaten -van een tramwagen door dc ont ploffing van een boni, die hij bij zich droeg, werd gedood, terwijl verscheidene voorbij gangers eveneens werden gedood en ge wond, blijkens het resultaat va,n het poll- tie-onderzoek deel uitmaakte van de groep anarchisten, wier leider Di Giovanna in hel begin van Februari met 5 zijner vrien den na een hevig gevecht door do politie onschadelijk kon worden gemaakt. Do meeste leden werden terstond gefusilleerd. Te La Plata heeft men bij een expcvtitenrs- finua een aldaar achtergelaten koffer mot springstoffen en ouderdeelen voor da fa bricage van bommen gevonden, «lie bleken overeen te stemmen met de resten, die men van de thans ontplofte bom heeft gevon den. Het is zoo goed als zeker, dat geen aanslag op den prins van Wales was be doeld, doch een aanslag op een of ander openbaar gebouw. Een communistisch verzoek. BRUNStWIJK, 17 Maart. (V. D.) De communistische partij in Brunswijk heeft bij de Brunswijksche regeering een ver- zeek ingediend tot bet houden van eeji Volksbcgehren voor ontbinding van den landdag van Brunswijk. Gevraagd is de adressanten te willen ontheffing van de bepaling, dat het verzoek vedgezeld dient te gaan van in dit geval 2.0CO handteeke- ningen. Of hieraan zal worden voldaan, valt te bezien. Communistische jeugdbijeenkomsten verboden. BERLIJN, 17 Maart. (V. D.). Naar aanleiding van de door de communisten voor de beide Paaschdagen georganiseer de rijksjeugdbijcenkorusteu heeft de poli toe voor deze beide dagen alle openlucht- vergaderingen en demonstraties verboden, niede in verband met het bloedig \evloop dor vorige communistische jeugddagen te Leipzig. LEIDEN, 16 Maart. Melkvelllng. Aan voer 133805 liter. Hoogsle prijs 6.80 en laaste prijs 6.70 per 100 liter. Groentenvoiling. Per 100 stuks: roo- dckool 15—29, savojekool 10—15, pie terselie 12—14, prei 08, radijs 8—9. kropsalade 1015, selderie 58; per 100 kg.: kroten 8—10, kroten gek. 12— 16, witloof 30—31, postelein f 20—25, spinazie 2638. uien 23, worteleu u—is, spruiten I 20—34, spruiten II 1220, aardappelen 4.00—8.50 17 Maart. Vette Varkens. Aangevoerd 367 stuks; 316 zwaar 45—46 cent en 51 licht 41—44 cent. Handel vlug. ROTTERDAM, 16 Maart. Buitenl. Gra nen. Stemming kalm. Rogge Zuid-Russische disp. 4.35. Gerst Canada No. 3 disp. 110, 63 kg. Donau disp. f 10S, 64/5 kg. Zuid-Russische disn. 110, 62/3 kg. aangek, 103. Haver 56/7 kg. Zuid-Rusische disp. 5.50 54'5 kg. idem disn. 5.15, 53 ks. idem disp. 5.47/8 kg. idem disp. f 4.70. Mais per 2000 kilo. La Plata disp. 111. idem aangekomen 106, idem verwacht f 107. idem stoomend na aankom*» 107 106, Donan-Galfox disp. 111, idem stoo mend f 108. Buitenlandsche granen en peulvruch ten. Tarwe 5.25 tot 6.uitgezochte kwaliteit van 7—9. Gerst. Chevalier 5.50—6.75. Haver 45, blanke kwaliteit erboven betaald Erwten: kleine Groene 614, Schok kers f 9—13 en 1417.50. Bruineboonen 711. Alles per 100 kg. ROTTERDAM, 17 Maart Vee. Aange voerd: 179 paarden, 1199 magere runderen 1688 nuchtere kalveren, 7 overloopers, 7 veulens. 873 vette runderen. 28 biggen,'377 vette kalveren, 199 sohanen nf lammeren, 11 bokken of geiten. Prijzen per half ks.: koeien 4749. 4043, en °833 cent osspn 42.546, 3S40 en 35 cent; stieren 4012.5 38 en 3537 cent; kalveren 8085, 67.5— 72.5 en 52.557.5 cent; Prijzen per stuk: melkkoeien f 235'145, stieren 110165, paarden 195—290, slnchtnanrden f 140 240. hit I en f 85—160, veulens 75—130, nuchtere fokkalveren 2030, nuchtere alachtka'veren f 7in. i-nlf' oeieo f 230 440, pinken 170195, vaarzen 215270 bi""en 8—14, en bigg' per week 1.20 —1.75. BODEGRAVEN, 17 Maart. Kaas. Aan gevoerd 66 partiien Goudsche kaas, waar onder 64 met riiksmèrk, totaal 2891 stuks, wegende 26.019 kg. Prijs met Rijksmerk le soort 3943 cent, 2e soort 353S cent. Handel matig. BOSKOOP, 16 Maart, Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 1.30 1.70; Diversen: Cera sus Hiaskura I 4.506.20, Prunus triloba 0.701.10, Cerasus Hisakura II 2.004.00, idem Rosea 1.502.50, Gerbera 60 cent. Ane mone 13—22 cent, Asparagus Spengen 43 cent per pot. Groote aanvoer keisentak- ken. HAZERSW0UDE, 16 Maart. Eierenvei- ling. Aangevoerd 15429 stuks. Prijzen: kip peneieren 3.754.75 en eendeneieren 4.254.50 per 100 stuks, konijnen 75 ct. per stuk. Z0ETERW0UDE (H.R.), 17 Maart. Vei- ling „Ik leer nog". Aangevoerd 4916 eieren. Prijzen: kippeneieren 4.10—4.S0, en een deneieren 4.304.70 per 100 stuks; boter 6682 cent en kaas 29—34 cent, per pond kippen 1.051.30, hanen 0.60—1.60, eenden 1.25, duiven 2837 cent en konij nen 0,492.85 per stuk.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3