UIT DE OMGEVING VRÏJDAG 13 MAART 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE B! AD PAG. 6 prijs van 11.400, terwijl een crediet wordt gevraagd van 1350 voor inrichting van oen deel der garage in Oud-Wassenaar ter opberging van den ladder. De heer Boender merkt op, dat de be zwaren, welke hij aanvankelijk had, door den commandant van de brandweer zijn weerlegd. Hij had gepleit voor lichter ma teriaal, maar gebleken is, dat de Magyrus niet veel zwaarder is. Bovendien zijn de onderdeelen te bekomen. De heer Versteeg meent, dat de zuinig heid zich verzet tégen dergelijke uitga ven. De heer van Tol is eenzelfde meening De voorzitter meent, dat een dergelijk voertuig wel noodig is, mede gehoord de adviezen van den commandant der brand weer en van den hoofdcommissaris van po litie te Den Haag. Het voorstel wordt, aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren van Tol en Versteeg. Vervolgens is aan de orde een voorstel van B. en W. om bij de nieuw te stichten school aan de Bloemkamplaan een woning te bouwen voor het hoofd der school. De kosten worden geraamd op 8300. Zonder hoofdelijke stemming wordt hier toe besloten. Ten slotte beantwoordt de voorzitter en kele vragen, ingezonden door den heer G. van Leeuwen. Eerstens heeft de heer van Leeuwen ge vraagd in de politieverordening op te ne men bepalingen tot wering van automaten, welke niet worden geplaatst als verleng stuk van gevestigde winkelzaken. De voorzitter wijst op verschillende be zwaren zoowel van juridischen als practi- schen aard. Voorts heeft hij gevraagd of aan de openbare scholen klassen voorkomen van 50 of meer leerlingen en of B en W. daar omtrent maatregelen willen nemen. De voorzitter geeft een overzicht van het aantal leerlingen in elke klasse. De eerste klasse telt momenteel 56 leerlingen. Ver wacht wordt, dat dit getal met 1 Mei tot 50 zal dalen. Met het oog op de opening binnen enkele maanden van de school aan de Bloemkamplaan wenschen en W. even wel nog even aan te zien hoe de toestand zich zal ontwikkelen. Ten slotte heeft de heer van Leeuwen gevraagd, of B. en W. reeds uitvoering hebben gegeven aan het besluit van den Raad tot herziening der subsidie-regeling voor het voorbereidend lager onderwijs. De voorzitter zegt, dat B. en W. werk zaam zijn aan een herziening, zoodat nog geen mededeelingen kunnen gedaan. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN WARMOND Gisteren hield de Raad dezer gemeente een algemeene vergadering onder voorzit terschap van den heer A. J. L. Ketelaar, burgemeester, secretaris de heer H. L. van Delft. Alle leden waren aanwezig. Een verlate „nieuwjaarsrede'-. Nadat de voorz. de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend, bracht hij allereerst een woord van hartelijken dank aan allen voor de betoonde belangstelling tijdens zijn ziekte. Thans, aldus spreker, nu wij weder een nieuw jaar zijn ingegaan past het mij een kleine terugblik te werpen dver het afgeloopen jaar. Allereerst wil ik er op wijzen dat wij in dit jaar her nieuwe raadhuis zijn ingegaan. Mocht een en an der misschien iets ruimer gekund hebben waarbij ik speciaal het oog heb op de Se cretariskamer ,meen ik echter dat wij over het nieuwe Raadhuis tevreden kunnen en mogen zijn. De totale kosten hebben be dragen voor wat het Raadhuis betreft 44.151.65 waaronder is begrepen 20 000. voor aankoop van de villa 743.75 trans portkosten, zoodat de verbouwingskosten mot algeheele meubileering hebben bedra gen 23.407.90. De bouw van de politiewo- ning, met cellen en brandspuitenhuis heeft gekost 11.054.42.—. Verder wijs Ik nog op den bouw van een gemeentelijke muziek tent, die inderdaad een sieraad der Ge meente genoemd ban worden. Belangrijke verbeteringen der wegen in deze Gemeente kwameii tot stand, waarbij het mij een be hoefte is een woord van dank te brengen aan allen die aan deze verbeteringe.n heb ben medegewerkt. Het vreemdelingenver keer in deze Gemeente over het afgeloopen jaar is, ondanks den slechten zomer in ver houding tot andere jaren toch nog toege nomen, wel een bewijs hoe Warmond als watersportplaats gezocht is, bewijze ook 't bezoek van den Japanschen keizer aan de Gemeentepiassen. Rest mij nog te memoreeren het verzoek als Raadslid van den heer J. K. Heyl en de benoeming van den heer C. Wilbrink als zoodanig. Do heer Wilbrink heeft ge toond dat de belangen der Gemeente hem zeer ter harte gaan, zoodat zijn keuze een alleszins gunstige genoemd kan worden. Dank breng ik aan Wethouder Oudshoorn en Wethouder Zwe sl u>t voor hunne hulp en medewerking in hef besturen dezer Ge meente, daar zij met onvermoeiden ijver en met opoffering van veel en veel tijd de belangen dezer Gemeente hebben behar tigd en voorgestaan. Eveneens een woor<a van dank aan het personeel, dat onder lei ding van den Secretaris, zoo'n verdienste lijk werk verricht heeft. Dikwijls worden de werkzaamheden naar buiten geheel ver keerd beoordeeld, doch zij die dit doen, moeten gedenken, dat spreken en doen geheel t«ee afzonderlijke begrippen V,n. En. hiermede mijneheeien verklaar ik deze vergadering ceopend. De heer C. van Schie. dankte ook na mens de overige raadsleden den voorzitter voor zijn resume en feliciteerde hem met zijn herstel. Ingekomen stukken. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den Geneeskundig Tnspeeteu. van de Vc'ksgczondheid met bo' ie to- immunisat-'e tegen diphtheritis. B. en W. stellen voor aan den plaatselijken ge neesheer een toelage te geven van 0.50 voor elke injectie, waarvan het Rijk 50 pet. subsidie geeft, en zulks tot een maximum an 2 cent per jaar en per hoofd der be volking dezer Gemeente. De heer Onder water zegt dat hier een woord van dank op zijn plaats is aan Dr. H. J. Walenkamp die geheel gratis de inentingen tijdens de alhier heerschende diphtheritis heeft ver- rich", waarbij hij de kosten van serum ctc. geheel zelf gedragen heeft. De Burgemees ter zegt, dat B .en W. destijds verder heb ben willen gaan, doch stellen thans voor deze vergoeding te verleenen met terug werkende kracht tot 1 Januari 1930 waartoe met algemeene stemmen besloten wordt. Schrijven an de Christelijke Vakschool voor meisjes alhier, houdende toezending van de rekening dezer school over het jaar 1930 en de begrooting voor het jaar 1931, met verzoek voor dit jaar wederom een subsidie ad 150.— te mogen ontvangen. De rekening en de begrooting wordt goed gekeurd en de subsidie die reeds op de begrooting 1931 is uitgetrokken wordt toe gekend. Verslag van den schoolarts ter voldoe ning aan de bepalingen van art. 13 der Verordening vegelende het geneeskundig en hygiënisch schooltoezicht. Dit rapport wordt conform het voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van het Bestuur der R. K. H. B. S. te Leiden om een bijdrage uit de Gemeente kas voor leerlingen uit deze Gemeente die het onderwijs aan die school volgen. Con form het voorste] van B. en W. woidt op billiikheidsgronden de gevraagde subsidie ten bedrage van f 95.44 toegekend. Verzoek van het Gemeentebestuur van Arnemuiden om adhaesie te betuigen aan een door deu Raad dier Gemeente aan Hare Majesteit de Koningin gezonden adres om wijziging van art. 195 der L. O. wet 1920 om het geven van onderwijs in vak j van artikel 2 der wet met 1 Januari 1936 mei verplichtend te stellen. Besloten wordt hierop uiet in Ie gaan gezien ook een desbetreffend schrijven van de Com missie van Toezicht op het Lager Onder wijs alhier. Een tandartsendienst op school. Schrijven van de Commissie van Toe zicht voornoemd, met betrekking 'tot de invoering van den tardartsendiemt op de scholen alhier. De voorz. zegt, dat deze aangelegenheid reeds eerder behand'eld is en toen bij den Raad geen meerderheid kon vinden. B. en W. staan nog steeds op het standpunt, dat invoering van een tandartsendienst zeer aan te bevelen is. De heer Onderwater zegt, dat waar dit weder kosten met zich mede zal brengen hij niet voor invoering is. De voorzitter antwoordt, dat waar bet hier gaat om de gezondheid van het kind, de kosten geen bezwaar mogen zijn. B. er. W. meenen in het beiang van het kind, wat toch een /eer er oi belang is, tot instcl'me te r oeten adviseeren. De heer van Schie meent, dat deze aangelegenheid thuis hoort bij de ouders. Dadelijk kan men wel met een voorstel komen ook de ledematen der kin deren te onderzoeken en hiervoor e?n dienst in het leven te roepen. De heer Wubrinb vindt het jammer, dal de heer Onderwater van deze kwestie een geld kwestie maakt. Hij is met den heer Van S.'hie van oirJeel lat verzorging der tan den een zaak is, die bij de ouders behoort. Wethouder Zwetsloot zegt, dat vele kinde ren van arbeidersgezinnen de lagere scho len bezoeken en deze menschen zullen uit financieel oogpunt niet altijd de noouigo zorg aan de tanden der kinderen kunnen besteden, hetgeen toch van een groot be lang is voor het kind. De heer ?ar. Moorsel zegt, ook de vorige maal de instelling van een dergelijken dienst te hebben verdedigd en wil alsnog gaarne een voorstel tot in voering indienen. Dit voors'el, ondersteund door Wethouder Oudshoorn, wordt verwor pen met vier tegen drie stemmen. Vóór stemden de heeren Oudshoorn, Zwetsloot en Van Moorsel. Hierna 'worden de diverse commissies sa mengesteld. Komt in behandeling: Een voorstel tot vaststelling van een verordening op het vervoer van beer faecaliën en andere stank- verspreidende stoffen. De heer Wilbrink vindt dat deze nieuwe verordening weinig afwijkt van de thans bestaande. Hij zou meer soepelheid willen zien en stelt daarom voor deze verordening in dien zin te wijzigen, dat door B. en W. ontheffing kan worden verleend aan de uren waarop het vervoer van meergenoem de stoffen verboden is. De heer van Moor sel twijfelt of een dergelijke verordening rechtsgeldigheid bezit daar hij van oordeel is dat men iemand ni"t kan beietten zijn land te bemesten. Na eenige besprekin gen wordt besloten de. verordening te wij zigen in den zin als door den heer Wil brink aangegeven. Aan de Woningstichting Warmunda wordt een voorschot verleend ten behoeve van de verbetering der wegen op de War- mundaterreinen. De grootte van dit voor schot zal in een volgende vergadering na der worden vastgesteld. Het verzoek van het R. K. Schoolbestuur om gelden beschikbaar te stellen voor de verbetering van het speelterrein voor de R. K. School wordt aangehouden tot een volgende vergadering wijl een desbetreffen de kosten opgaaf door ziekte van den des kundige nog niét binnen is. Besloten wordt aan de R. K. School en de School met den Bijbel een voorschot op de Gemeente lijke vergoeding overeenkomstig artikel 101 der L. O. wet 1920 toe re kennen, con form de ingediende aanvragen. De vaststelling van het kohier honden belasting wordt aangehouden tot een vol gende vergadering teneinde eens nauwkeu rig na te gaan welke honden voor losloo- pende en welke voor vast gehouden hon den in aanmerking komen. Het gemser.te-vuil. Besloten wordt met den heer Marlet een overeenkomst aan te gaan inzake berging van het Gemeente-vuil. De heer Marlet, aldus de voorz., is genegen een perceel water, gelegen in den Veerpolder af te staan tot demping met gemeente-vuil. Voor de zeer coulante voorwaarden, aldus spr., komt den heer Marlet zeer zeker een woord van dank toe. Op advies van de gezondheidscommissie worden de woningen op den waagdam plaatselijk gemerkt B 286 en 288 onbewoon baar verklaard. Bouwaanvraag van J. Kroon voor een schuur op diens land in het Westeinde. Daar de verordening, aldus de Voorzitter .voor het gedeelte der Gemeente, liggende tusschen het Warmonderhek en den over gang der, Nederlandsche Spoorwegen ver biedt, aldaar schuren U bouwen, stellen B. en W. voor op dit verzoek afwijzend te beschikken. De heer van Moorsel zegt zich met dit advies niet te kunnen vereeni gen. Hij meent dat wanneer aan J. Kroon vergunning wordt gegeven daar een schuur to bouwen op voorwaard? dat dezelve ge maskeerd wordt door te planten struiken of ander houtgewas hiertegen geen be zwaren kunnen bestaan De voorz. zegt, dat deze schuur gemakkelijk op een andere plaats kan komen, waar bouwen vfrel ge oorloofd is. De heer Wilbrink is ook van meening, dat op deze wijze gerust vergun ning kan worden verleend, want aan de andere zijde is nu ook alles zoo prachtig niet. Na nog eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. in stemming ge bracht en verworpen nloc vier tegen drie stemmen, zoodat aan den heer Kroon ver- gunning wordt gegeven tot den bouw van een schuur, en zulks naar aanleiding van een opmerking van den heer Onderwater, J slechts tot wederopzeggings toe en onder nader te stellen voorwaarden. Komt ter tafel een adres van den heer 1 A. I'. Koks e. a. met betrekking tot het I leggen van een trottoir langs hun eigen dommen aan de Dorpsstraat. Waar aldus de Voorzi'ter deze aangelegenheid, reeds eerder uitvoerig is besproken en zich geen I nieuwe gezichtspunten sindsdien hebben geopend stellen B. en W. voor dit adres i voi" '-e-"'eTeving aan te nemen. Over deze aangelegenheid ontspon zich een uitvoerige discussie. De heer Wilbrink was het me; de zienswijze van B. en W. niet eens, ook nies de heer Van Moorsel. De eerste was van'oordeel,, dat door deze handelwijze den heer Schram a onrecht werd aangedaan. Deze, aldus de heer Wil brink, heeft thans voor zijn woning een goed trottoir. Dit wordt nu van hem weg genomen en hiervoor in de plaats krijgt hij steenen. De heer van Moorsel zegt, dat een deskundige hem heeft verklaard, dat daar ter plaatse gemakkelijk twee trottoirs kunnen komen. Zoowel de voorz. als weth. Oudshoorn en Zwetsloot verdedigen nog maals het standpunt van B. en W„ waar na de heer van Moorsel een voorstel in dient om daar ter plaatse twee trottoirs te leggen, welk voorstel, ondersteund door den heer Wilbrink, wordt verworpen met 5 te gen 2 stemmen. Subsidie Ziekerihuisverpleging. Aan de R. K. Ziekenhuisverpleging wordt na eenige bespreking een subsidie toege kend van 1000.— en een renteloos voor schot van 2000.waarbij de heer On derwater als penningmeester dezer instel ling een woord van dank brengt voor de genoemde beslissing. Nog wordt besloten aan te vragen het telefoonkantoor op Zon en Feestdagen vanaf 1 Mei tot 15 Septem ber op meerdere uren open te stellen, waar van de kosten bedroeg 28.16. De werkverschaffing voldoet goed. Het schrijven van den R. K. Volksbond om alhier een steunregeling in het leven te roepen wordt voor kennisgeving aange nomen aangezien de werkverschaffing hier goed werkt en de behoefte aan een derge lijke regeling niet gevoeld wordt. Wethou der Zwetsloot licht toe dat deze aanvraag niet rechtstreeks uit den boezem van den Volksbond komt doch dat het hier betreft een door deze vereeniging uit hooger hand ontvangen circulaire, die doorgezonden is aan het Gemeentebestuur. Rondvraag. Van de rolid vraag werd gebruik gemaakt door den heer Wilbrink, die nogmaals aan drong op maatregelen tegen het samen scholen van troepen opgeschoten jongens voor winkels en te dezer zake een veror dening op de tafel van den voorzitter de poneerde. De voorzitter zegde ernstige overweging toe, te dezer zake afdoende maatregelen te treffen. De heer Onderwa ter vroeg of geen gelden meer beschikbaar waren voor werkverschaffing waarop de voorzitter antwoordde dat de gelden te dezer zake nog niet uitgeput zijn. Niemand meer het woord verlangende werd de vergadering .gesloten en overge gaan in geheime zitting. GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN De Raad dezer gemeente kwam Donder dag in openbare vergadering bijeen. Tegenwoordig waren alle leden, behalve Breedijk. De Burgemeester opent als voorzitter, leest het ambtsgebed en daarna de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen is een verzoek van de afdee- ling Noord v.d. R.K. Dioc. L. en Tuinbouw- bond, om een subsidie voor drie leerlingen eener gevenen wintercursus in het forcee- ren van heesters en bloembollen, en wel 2.50 per leerling. Met algemeene stemmen wordt afwijzend op dit verzoek beschikt, omdat gemeend wordt, dat hier een dergelijk klein groeps belang gediend is, dat uit een oogpunt van algemeen belang een subsidie niet ge rechtvaardigd is. Tevens wordt bepaald, dat in de toe komst voor dergelijke gevallen nooit sub sidie zal worden toegekend. Een verzoek van de vereeniging van amb tenaren der gemeentefinanciën tot toetre ding als buitengewoon lid met een mininum van 10.— per jaar, wordt afgewezen. Medegedeeld wordt de goedkeuring door Ged. St. van de Beheersverordening van het Electriciteitsbedrijf en de tabe] van afschrij vingen, zoodat de vier gemeenten nu een genjkluidende beheersverordening hebbe.i De voorzitter deelt mede, dat de Brand- waarborg.Mij. te Noorden niet ingaat op ons verzoek tot verlaging van het uurloon voor het beschikbaarhouden der spuit bij brand voor eventueeie nablussching. De begrooting voor 1932 alsmede de Re kening over 1930 der Gezondheids-Commis sie worden goedgekeurd. Vastgesteld wordt de pensioensgrond slag voor den ambtenaar van den Burgerl. stand, belast met de voltrekking der huwe lijken. Een meevallertje. De voorzitter deelt mede, dat het door ons van Nieuwkoop ontvangen aandeel in den verkoop van twee lokalen der gemeen- schapp. Openbare 6chool te Noorden be draagt 609.en dat Ged. Staten goed vinden dit bedrag te gebruiken tot buiten gewone aflossing op een geldleening, ook op die vallende buiten het onderwijs. Hij acht liet 't best af te lossen op de leening, aangegaan voor de straat in het Nooiueind (in 19-4), omdat op enkele andere leeningen aflossing alleen mogelijk is met een extra betaling van één procent, terwijl die voor het G. E. B. door het Bedrijf zelf dient te worden gedragen. Bovendien krijgen wij dit jaar nog kosten op deze straat. Als door den voorzitter voorgesteld, wordt algemeen besloten, en wordt de be grooting in verband daarmee gewijzigd. De werkloozenregeling. De voorzitter zegt, dat 15 Maart a.s. de regeling tot tewerkstelling van werkloozen met bijdrage der gemeente ad. 12 ct. per uur afloopt, en het noodig zal zijn, na te gaan, of die regeling nog moet worden ver lengd, en zoo ja, al dan niet gewijzigd. B. en W. willen reeds nu daarin vastleggen, dat de bijdrage van 12 ct. per uur niet meer wordt gegeven voor werk, dat anders toch moet gebeuren, zooals dorschen, stalen uit rijden, mest uitrijden, en dergelijk werk, doch voor werk, dat als werkverruiming kan worden aangemerkt; bovendien is het voorgekomen, dat een werkgever geduren de enkele uren per dag een arbeider nam, zoodat zich de moeilijkheid voordeed op welke wijze de gemeentel, steun aan den arbeider moest worden verleend. B. en W. zouden bepaald willen zien, dat als een ar beider ook maar een of meer uren per dag werkt, hij van gemeentesteun is uitgeslo ten, zoodat alle risico voor rekening van den arbeider is. Opgemerkt wordt, dat de tijd van bijdra ge in werk voor werkverruiming nu voorbij is, waarom de regeling na 15 Maart gerust zou kunnen worden ingetrokken. Algemeen wordt daarna de regeling met ingang van dien datum ingetrokken, en wordt bepaald, dat het geheel van omstan digheden zal afhangen, of in het najaar weer een soorgelijke regeling zal worden vastgesteld; de afgeloopen regeling moet beschouwd worden als een crisisregeling. De voorzitter deelt daarna mee, dat B. en W. alle steuntrekkenden (van de gemeen te) hebben aangeschreven, zich zooveel mogelijk te organiseeren bij een werkloo- zenkas, opdat zij zich verzekeren tegen eventueeie werkloosheid, en dat het in de bedoeling ligt van B. en W. den Raad voor te srtellen, de gemeentelijke steunregeling zoodanig te formuleeren, dat ongeorgani seerden niet dezelfde rechten hebben als georganiseerden, b.v. door een bepaald aantal wachtdagen te stellen. Afschrift van dit schrijven is gezonden aan de plaatselijke afde'elingen van Bouw vakarbeidersbond en Landarbeidersbond. Deze Bonden hebben een gemeenschappe lijk schrijven aan B. en W. gericht, dat zij dit idee van B. en W. toejuichen; genoemde Bonden stellen voor, de regeling zoodanig te maken, dat ongeorganiseerden geheel van steun en werkverschaffing worden uit geschakeld. Hierover ontwikkelt zich een drukke bespreking. De heer de Groot is voor de uitschake ling van ongeorganiseerden, zoodat de werknemers zich moeten aansluiten bij een Bond. De heer Brunt wil dit niet als eisch stel len; wel voelt hij er voor, dit te bevorderen, door b.v. een bepaald aantal wachtdagen voor ongeorganiseerden te stelleji. De heer v. d. Weijden noemt meerdere plaatsen, waar ook ongeoi'ganiseerden zijn uitgesloten; hij ziet de organisaties als een orgaan, waarin den leden niet alleen de rechten maar ook de plichten worden voor gehouden, on met standorganisaties is wel degelijk rekening te houden. De heer Brunt gevoelt dit ook, ma-ar hij vreest., dat er werkgevers zullen zijn, die geen georganiseerde arbeiders willen heb ben, gezien de feiten, die zich hier een jaar of tien geleden hebben voorgedaan; in die gevallen, zouden de arbeiders de dupe wor den van onzen eisch. De voorz. meent, dat het noodig is, onze eischen zoo scherp mogelijk te stellen; wij moeten ons gericht houden op het gemeen tebelang, en hij heeft de overtuiging, dat de meeningen van 10 jaar geleden op orga nisatiegebied, de laatste jaren vooral, veel zijn veranderd, zoodat hij de vrees van Brunt niet kan deelen; en al zou dit voor komen, dan zal dit zeker zeer sporadisch zijn, ofschoon hij dit niet inziet. In zulk een geval, zou getracht kunnen worden werkgever en werknemer tot elkaar te brengen, en zal het bezwaar van Brunt wel zijn opgeheven. Brunt zegt, dat hij voor bevordering van organisatie gevoelt, maar de werknemer niet de dupe mag worden; qds een bepaling wordt opgenomen, dat indien zou blijken, dat een arbeider wordt uitgesloten, hinder of scha'e on 'e vindt door het feit, dat hij georganiseerd is, dit geval door B. en W. zal worden onderzocht met beroep op den Raad, dan kan hij zich ermede veveenigejj. Geen der leden verklaart zich hiertegen, zoodat biet algemeene stemmen met opna me van de bewuste clausule, wordt be paald, dat ongeorganiseerden in het ver volg (bedoeld in het komende jaar) geen gemeentelijke steun zullen ontvangen, of vanwege de gemeente te werk gesteld zul len worden. De regeling, welke thans nog geldt, blijft tot 1 Mei van kracht. De heer de Groot vraagt, wat gebeurt met arbeiders, die zich niet kunnen organi seeren vanwege hun hoogen leeftijd, waar op de voorzitter antwoordt, dat die men schen voor armenzorg zijn, waaromtrent overleg tusschen Diaconie, of Armbestuur en gemeente noodig is. De voorzitter noemt enkele gevallen van armenzorg, die zijn voorgekomen, en hij zou gaarne voor B. en W. de machtiging hebben om in elk geval in overleg met het betrokken Armbestuur of Diaconie, rege lend op te treden met beroep op den Raad voor aanvrager; deze machtiging wordt verleend. De heer de Groot vraagt hoelang een mandaat betaalbaar is, waarop de voorzit ter naar genoegen antwoordt, terwijl Brunt opmerkt, dat een ijzeren paal betreffende de maximum-snelheid" in het Noordeind omgebogen is; de voorzitter zegt toe, deze weer in orde te doen brengen. RIJPWETERJNG. Tuinbouwcursus L.T.B. Op Dinsdag 11 Maart 1-1- werd in de R.-K. Par. School al hier de eindles gehouden van de tweejarige tuinbouwcursus door bemiddeling van het hoofdbestuur van den L. T. B. gedurende den vorigen en dezen winter gegeven. De cursus, begonnen met een vijf-en-twintig tal leerlingen, eindigde met twaalf waar van er elf het diploma ontvingen. Bij deze eindles waren tegenwoordig de heeren Buisma, assistent van den Rijkstuinbouw- consulent, te Aalsmeer, Dekker, algemeen secretaris van den L. T. B., de zeereerw. heer Th. Kwakman, pastoor der parochie en lid van de commissie van toezicht, be nevens de leeraren de heeren Noest, Ja gers en de Jongh. Nadat door de leeraren de leerlingen een soort examen was afge nomen, werd het woord gevoerd door den zeereerw. heer Pastoor, die de wensch uit sprak, dat allen practisch nut van de hier opgedane wetenschap mogen hebben. Daarna reiki e de heer Buisma met een toe passelijk woord de diploma's uit. Vervol gens voerde-nog het woovd de heer ir. Dek ker en namens de leerlingen de heer V. Borst. Het diploma werd verworven door de heeren F. Bisschop Azn., A. Bisschop Azn., F. Bisschop Czn., N. Borst, J. Borst, J. Straathof, H. Straathof, C. Daleman, J. v. Kampen en J. v. Benten. SASSENHEIM. Prov. stierenkeuring. Gisteren werd aan de Oosthaven door den keurmeesters A. Zouter, Den Haag, en W. F. Brunt uit Bodegraven een keuring gehouden. Inge schreven waren 17 stieren. Opgenomen zijn •2 driejarige stieren. De uitslag is als volgt: Enrst eig. J. Langevcld, Lisse 76.5 p., Ber- tus eig. J. Kool, te Wassenaar 82.3 p. 1-ja- rige stieren 5 stuks waarvan: Albertus, eig. J. Langeveld, Lisse 77.9 p., Cresso, eig. id. 79.4, Jan, eig. id. 76.6 p., Marinus, eig. id. 77.2 p., Koetepoff, eig. W. de Wit, Lisse 75.4 p. Verloren. Een gouden broche en een bruine broche met bruine steen Een bruine portemonnaie, inhoudende ongeveer 3 gul den. Een grijs beursje, inhoudende o.a. een bankbiljet van tien gulden. Een taschje, inhoudende ongeveer 6 gulden. Nadere inlichtingen worden door.de po litie alhier verstrekt- Gevonden. Een autoband. Geboren: Theodora Maria Theresia d. van A. W. Tijssen en E. J. v. d. Voort. Gerardus Johannes Maria z. van Th. J. Wesseling en M. J. v d. Meer. Overleden: Theodorus Bader 85 j. wedr. van A. van Duin.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6