UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING LAND- EN TUINBOUW VRIJDAG 13 MAART 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 Aanbevolen worden de heerent I. a. A. de Groot, Eninialaan 65; b. D. G. Vaartjes, Blremhofstraat 29; II. a. C. IJ. Ponsicen, v. Boetzelaerstraat 11; b. J. Th. v. d. Burg, Hooft straat. 106. Benoemd worden de heeren A. de Groot en G. Y. Ponsioen. 13. Wijziging van de gemeentebegrootin- gen dienst 1930 en 1931. Aldus vastgesteld. Rondvraag. De heer den Uijl vraagt of B. en W. met spoed de politieverordening willen doen handhaven ten opzichte van het vischver- bod, dar het venten den laatsten tijd in deze gemeente ontrust-barende afmetingen aanneemt. De voorz.' zegt, dat dit de volle aandacht heeft van B. en W. De heer Ru ting vraagt den voorz. hoe het komt dal er nog. geen voordracht is van twee leden voor het Burgerl. Armbe stuur in de vacahire ontstaan door het be danken van de heeren Kwakernaak en Gesman, wegens een conflict met Dr. de Graaf. Intus-schen is er nu weer een nieuw con flict bij gekomen tusschen den waarnemend ovorz. den heer Baane en Dr. de Graaf, daar deze laatste geweigerd heeft een armlastig gezin te bezoeken, dat genees kundige hulp zeer noodig had. Spr. vraagt of B. en W. hierin geen aan leiding vinden Dr. de Graaf als gemeente geneesheer te schorsen. De voorzitter antwoordt, dat hij nu nog niet hierover kan spreken. De zaak wordt zeer ernstig onderzocht en in de volgende vergadering zullen B. en W. nadere mede- dceHngen hierover doen. De heer Cox vraagt of B. en W. sfcanpen willen doen t-ot het plaatsen van een brie venbus bij het Stoomgemaal Neptunus in het dorp Aarlanderveen. De heer ten Gate Brouwer verzoekt B. en V/. wederom den directeur van gemeen tewerken instructie te willen geven, dat bij de levering van benoodigd heden voor scho len de inwoners der gemeente het eerst in aanmerking komen. Als niemand meer het woord verlangt, deelt de voorzitter mede. dat op 26 Maart a.s. wederom een raadsvergadering zal worden gehouden, waarvoor geen convoca ties zuljen worden verzonden. Deze mede- deeling geldt als convocatie. Hierna sluiting der vergadering. ALPHEN AAN DEN RIJN. Prov. Stierenkeuring. Donderdag morgen had alhier op het gemeentcter- ïein aan de Stationsstraat de jaarlijk- sche Stierenkeuring plaats voor het Gro ninger veeslag. Er waren ingeschreven 80 stieren (vorig jaar 70). De jury bestond uit de heeren M. M. van Buuren, Zuid- land en A. Louter, Voorburg, terwijl van do regelingscommissie alhier aanwezig was de heer W. v. d. Marei, Hillegom en al? adviseerende leden de heeren ir. H. Wiibbens, hoofdinspectceur N. R, S. den Haag, J. W. Bakker, hoofdinspecteur G. R. S., Voorschoten en ir. P. Verhoeven, adj.-rijksveeleeltconsulent, den Haag. Van de 3-jarige stieren geboren tusschen 30 Sopt. 1927 en 1 Oct. 1928 verwierven Jan, eigenaar A B.. Plomp te Nieuwkoop, 75.4 p.; Jan, eigenaar J. P. v. Galen Nieuw koop, 77.4 p.; Janus, eigenaars L. de Wit en M. v. Zwieten alhier, 80.9 p.; Ernst, eigenaar J. J. J. Könst Zevenhoven, 81.8 p.; Tweejarige stieren geboren tusschen 30 Sept. 1928 en 1 October 1929, Gerrit, eigenaar G. v. Dorp Hazerswoude, 77.1 p.; Thor, eigenaar H. J. de Vink Bode graven, 78.9 p.Oscar, eigenaar-fokker H. H. v. d. KIoot-Meijburg alhier, (789 lees) 80.6 p.; Baron Alexander, eigenaar Joh. Eikelenboom Rijnsaterwoude, 75.9 p.; Mikado, eigenaar L. Donker Rijnsa terwoude, 78 p.; Johan, eigenaar A. C. Vergunst alhier, S36 p.; Jupiter, eigenaar J. A. Hooft-man Zwammerdam, 75.2 p.; Leo, eigenaar A. Rijnsburger alhier, 76.2 p.; Goes, eigenaar C. v. Gaaien alhier, 77.8 p.; Christiaan II, eigenaar-fokker Gebrs. Affourtit Aarlanderveen, 76.7 p.; Eenjarige stieren geboren na 30 Septem ber 1929: Cor, eigenaar-fokker C. v. Brie- men Bodegraven, 77.2 p.; Geres, eigenaar M. v. d. Akker alhier, 78.7 p.; Baron, eigenaar-fokker A. Zwanenburg Bode graven, 78.7 p Nick, eigenaar-fokker G. Eikelenboom Rijnsaterwoude, 76.3 p Ru- dolf, eigenaar-fokker G. Eikelenboom Rijnsaterwoude, 77.2 p.; Simon, eigenaar fokker H. Voorbij alhier, 78.1 p. Twee jarige stier: Govert, eigenaar-fokker W. J. de Vink Bodegraven, 77.2 p.; Arno'd. eigenaar J. J. J. Könst Zevenhoven, 77.7 p. De indrukken der jury waren over het algemeen wat kwaliteit, gehalte en aan voer betreft, bevredigend. Een schaap op straat. In de van Boetzelaerstraat werd door de politie een onbeheerd loopend schaap aange troffen. Inlichtingen zijn te bekomen bij de politie. Op avontuur uit. Door de directie der Mart'hastichting werd bij de politie aangifte gedaan van de verdwijning van t-wee minderjarige jongens. Een der jon gens is evenwel uit eigen beweging in de stichting teruggekomen, terwijl het an dere jongmensch door de recherche te Leiden werd aangehouden en door be middeling van de politie alhier naar ge noemde stichting werd teruggebracht. Diefstal. Van gemeentewege werd bij de politie aangifte gedaan van de vermissing of diefstal van eenig gereed schap van het terrein der gemeentelijke w erkver schaf fing. Gevestigd: P. van der Linden van A vereest H. Braster van Oegstgeest L. A. Overdevest van Leiden C. W. H. Krumpelman van Amsterdam L. Posthumus van Andijk J. M. van Steen van Alkemade G. Postma van Bodegraven J. Postma van Bodegra ven G. de Leeuw van Haarlem C. Th. Balvert van Zegveld P. W. van Leeuwen echtg. van P. S. Spruitenburg, van Reeuwijk E. Niedziolka van Glad beek (Dl.) J. H. van Leeuwen van Vil- leneuve (Fr.) R. Scheunemann van Freissenbuttel (Dl.) F. Böttjer van Osterholz (Dl.) W. E. Verhoeff van Zwammerdam J. van der Have van Ter Aar. Vertrokken: H. Hoppenbrouwer naar Noordwijk N. Honcoop naar Lei- muiden J. Smit en gezin naar Leiden. BODEGRAVEN. Kiesvereeniging. Donderdag 19 Maart a.s. vergadert de R. K. Kiesver eeniging „Onze Plicht" voor bespreking Gemeenteraadsverkiezing. Arbeidsbemiddeling. Rij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling staan heden als werkloos ingeschreven: 7 timmerlieden, 4 metselaars, 4 opper lieden, 14 losse werklieden, 1 stoker, 2 betonwerkers, 3 fabrieksarbeiders, 1 land arbeider en 1 schipper. Inlichtingen aan heeren werkgevers worden gaarne ver strekt. Het slachthuis. In de maand Fe bruari zijn in het gemeentelijk slachthuis alhier geslacht: 67 koeien, 101 varkens, 28 graskalveren, 3180 nuchtere kalveren, 3 schapen, terwijl nog 105 nuchtere kalve ren voor export werden geslacht. Geboren: Willv Hillegonda d. van T. Blanken en A. He'sloot Giisbertus Adrianus z. van J. de Vlieg en E. van Ingen. Overleden: Hendrika van Kempen 84 j., goh. met'J. Hofman W. van Ingen 81 j., wed. van W. C. Spruijt (over leden te Woerden) C. van der Wolf 35 j., goh met J. O. W. van Hinte Th. M. de. Vlierr 6 mnd. Gevestigd: J. H. Lamne van Al melo G. M. Rdos yan Gouda. Vertrokken: D. Smit naar Utrecht A. J. Kleinveld naar Leiden M. van der Hooft naar Middelburg C. Rade-maker en gèzin naar Woerden J. Pak naar Waarder S. Couperus en echtg. naar Amsterdam. BOSKOOP. Gemeenteraad, Maandag 16 Maart as. des avonds te 7 uur zal de Raad dezer gemeente in openbare vergadering ten gemeentehuizen bijeenkomen- Agenda: 1. Opening. Trekking der stemming en rond vraag. 2. Vaststelling der notulen van de vergadering van 28 Jan. 1931. 3. Ingekomen stukken. -4. Mededeelingen. 5. Inslallatie van den heer mr. F. A. Helmstrijd als ge meente secretaris. 6. Aanbeveling voor de benoeming van twee ambtenaren van den Burgerlijken stand. 7. Voorsiel van Burge meester en Wethouders tot wijziging van de bezoldiging van ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 8. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening, rege lende de verdeeling der werkzaamheden tusschen de verschillende ambtenaren van den Burgerlijken Stand in de gemeente Boskoop. 9. Voorstel van B. en W. tot her ziening van de salarisregeling voor den gemeente-opzichter, hoofd van Publieke Werken. 10. Voorstel van B. en W. hou dende aanbieding van een aanbeveling voor de benoeming van een lid van de commis sie lot wering van schoolverzuim. 11. Voor stel van B. en W. houdende aanbieding van voordrachten voor de benoeming van vier leden van de Schattingscommissie inge volge art, 57 van de wet op de Inkomsten belasting. 12. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond van het gemeentelijk bouwterrein aan de Zuid kade aan den heer W. Kranenburg, alhier. 13. Praeadvies van B. en W. op het adres van de Loge „Door Eendracht Hooger" van de I.O.G.T. te Boskoop, houdende ver zoek op den dag, waarop het Koniginne- feesb ter plaatse wordt gevierd, een tap- verbod uit te vaardigen. 14. Voorstel van B. en W tot wijziging van het uitbrei dingsplan voor deze gemeente en ophef fing bouwverbod op de perceelen sectie A. Nos. 1901, 1902, 1380, 1382, 335, 2142, 2143, 2686, 267-1, 1295, 1296, 339, 1294, 1297, 341, 1293, 344. 3-13, 862 en S65. 15. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Motor- en Rij wiel verordening 1930. 16. Voorstel van B. en W. tot vaststelling v. een nieuwe verordening regelende de aan wijzing van de stemlokalen. 17. Voorstel van B. en W. om Ged. Staten dezer pro vincie te berichten, dat de Raad zich ver- eenigt met de voorwaarden door dat Col lege gesteld voor de uitbrei ung van het verzorgingsgebied van het drinkwaterlei- dingbedrijf over de gemeenten Alkemade, Leimuiden en Rijnzaterwoude. IS. Voor stel van B. en W. om met de stichting der drinkwaterleiding „De Drie Gemeenten" wier zetel gevestigd is te Roelofarendsveen gemeente Alkemade, een overeenkomst aan te gaan voor de levering van drinkwater in het groot ten behoeve van de binnen het grensgebied der stichting gelegen per ceelen en ten behoeve van de openbare diensten van de gemeente Alkemade, Lei muiden en Rijnzaterwoude. 19. Rondvraag. •20. Sluiting. HAZERSWOUDE. Geboren: Simon Petrus z. van J. van der Haas en G. van Velzen Jan netje Cornelia d. van J. van Waay en G. Jongenotter. Overleden: M. J. van Gemeren 4 mnd. J. E. Verleun 72 j., wed. van J. Streng. NIEUWKOOP. Verkoop. Het huis van wijlen mej. J. H. M. G. Bot-s in de Dorpsstraat, is onderhands verkocht aan T. Klapwijk voor de som van f 8000. Geboren: Pietje d. van L. Slinger land en J. Rietveld. NOORDEN. Coöp. Brandwaarborg Mij. Dinsdag avond werd de jaarvergadering gehouden van de Coöp. Brandwaarborg Maatschap pij NoordenNieuwkoop, waarbij ongeveer 50 leden tegenwoordig waren. De geldelijke uitkomsten over 1930 ho- peu wij later als het gedrukt verslag ver schijnt, mede te deelen. Het aftredend bestuurslid, de heer A. Vink werd herbenoemd en in de plaats van den heer P. A. Th. van der Weijden, bur gemeester, die als bestuurslid bedankte, werd benoemd de heer B. Plomp te Nieuw koop. De heer v. d. Weijden nam afscheid van de Maatschappij en hield daarbij een toe spraak, waarin spr. een beknopt overzicht gaf over het ontslaan en het verdere ver loop dezer vereeniging. Op de eerste plaats komt voor den geest een jonge energieke man. Leen van den Arend genaamd di.e den eersten stoot, al thans in hot openbaar, aan onze coöpera- tiev e vereeniging gegeven heeft. Spr. brengt hulde aan de nagedachtenis van dezen man die in de kracht van zijn leven is gestorven en do oprichting niet heeft mo gen beleven. Op een vergadering van de Boerenleen bank zette deze in korte trekken uiteen het belang van een Coöperatieve Brand waarborg Maatschappij, schetste de toe stand zooals die te Ivethel bestond en vroeg ten slotte hoe de voorzitter, den heer Mourits er over dacht, om ook hier een dergelijke Maatschappij op tc rich ten. Het plan werd met overgroot e meerdet- heid goedgevonden Hot begin was dus heel vlot van stapel geloopen. De moeilijkheden, eigen aan iedere pas beginnende onderneming zouden wij later ondervinden. De heer Verveen, burgemeester van Be thel, werd uitgenood!g:l ons te komen voorlichten, aan welk verzoek gaarne werd voldaan. Er zou nu spoed worden betracht met het laten opmaken van de Notariecle akte van oprichting en al heel gauw werd de dag bepaald, waarop de leden des avonds te zeven uur in het café Veerman werden verzocht om de oprichtings-akte te komen teekenen. Spr, zal dien avond niet gemakkelijk ver geten. Het werd half acht, 't werd acht u. en nog waren er maar 21 man bijeen. Het werd half negen en er kwam nie mand meer opdagen. Wij keken elkander eens aan en zeiden wat nu? en ieder voor zich dacht: Zal ik het wagen te teekenen ja dan neen. Want er behoort moed toe om met z'n 21en een onderlinge verzekering te begin nen. Goede raad was duur. Nu was er voor ons één lichtpunt. Bui ten loeide een zwaren storm, gepaard met slagregen, eigenlijk was het geen weer om buiten te koinen. Dat zou wellicht de oor zaak zijn. Ook mochten wij toch niet veronderstel len, dat al onze vrienden, leden van de Boerenleenbank ons in den steek zouden laten, na 't geen er was voorofgegaan. Met die hoop bezield, teekenden wij al len de oprichtings-akte. Er werd nu bin nen enkele dagen een nieuwe vergadering opengestéld. Toen bleek wel dat voor 't meerendeel het-noodweer van dien avond oorzaak was geweest van het uitblijven der leden en werden er zoov'eel handteekeningen gesteld dat wij gerust konden zijn. Er was nu een Coöperatieve Brandwaar borg Maatschappij opgericht op een ge zonde basis. Verzekeringsagenten echter ontzagen zich niet om onze nieuwe vereeniging op allerlei manieren verdacht te maken en de menschen angst aan te jagen. Bij brand van eenige beteekenis zouden wij niet kun nen uitkeeren. Daar onze Coöperatieve Vereeniging op een dergelijke en soliede basis was ge grondvest, konden deze praatjes maar een tijdelijke belemmering veroorzaken want toen telkens uit het jaarverslag bleek hoe voordeelig wij werkten en vooral toen na een 12-jarig bestaan, allen die van meet af aan lid waren, in 't vervolg op halve premie werden gesteld en or een groote reserve aanwezig blee kte zijn. Toen groeide het ledental als het ware bij den dag. Onze vereeniging telt nu 650 leden met een verzekerd kapitaal van ruim 6.000.000 gulden en een reserve van 60.000 gulden. Als een bijzonderheid mag ook nog wor den vermeld, dat door onze Vereeniging met de gemeene indertijd do volgende overeenkomst is getroffen. Door onze ver eeniging -werd een molorspuit met eigen tractie aangeschaft; de kosten van inkoop en van exploitatie zullen door beide wor den gedragen onder beding dat tegelijker tijd door de gemeente ook een moderne spuit werd aangeschaft. Ook werd ovei- eengekomen dat bij iedere brand 't zij te .Noorden of te Nieuwkoop beide spuiten zouden uitrukken. Dit plan werd het eerst geopperd dooi den ouden heer Noordergraaf. Spr. brengt hem daarvoor hulde omdat het een sys teem is waar en de Coöperatie en de ge meente wel bij varen. Spr. is hiermede gekomen aan het einde van zijn revue. Van de oprichters zetelen nog als bestuurslid de heeren Mourits, P. Piecerse, A. Vink en de heer Klaus. Hun haren zijn in dien tijd grijs geworden eveu goed als de mijne, doch daar heeft dezo vereeniging geen schuld aan, want een zaak die goed marcheert baart geen verdriet. Er is hier reden om het bestuur en ook de te len geluk te wenschen met het suc ces, tot heden behaald en spr. eindigt met den wensch dat de Coöperatieve Brand waarborg Maatschappij Noorden—Nieuw koop nog steeds in groei en bloei zal mo gen toenemen. fOeen w0/. ^aarV/ybei-tf Ern das verwent Uw hals. Neem Wybert. Hel beste al weermiddel tegen verkoudheid en besnu-tting. 2853 ROELOFARENDSVEEN. Kiesvereeniging. Gisterenavond had in de Pancratiivszaal alhier een ledenverga dering plaat6 van de Par. R.K. Kiesver- eenigimg alhier. Aanwezig waren 81 ieden. De vergadering werd door den Voorzitter met den Christ el ij ken groet geopend. Met genoegen kan spr. een groote opkomst con st ateeren, wélke hij in verband met de a.s. G emeenteraa Is verkiezingen wel verwacht had. Hierna worden door den secretaris de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Vervolgens leest de Voorzitter een inge komen schrijven voor onüeiteekend door 10 ieden, daarin verzoekende, om een leden vergadering. Spr. gaat dan over tot het geven van een verklaring over het voorstel van de Centrale R-K. Ivicsvei eenigitng Alke made, betreffende het geven van een zetel aan de buurtschap de Kaag, waardoor Roe- Ie fare n-ds veen een zetel zou opofferen om dan vervolgens uit te komen met één lijst van de Centrale Kiesvereeniging. De Voor zitter deelit naar aanleiding hiervan mede, dat de meerderheid van het bestuur niet voor het voorstel der Centrale is. Het be stuur heeft tegen één lijst geen bezwaar, maar dan mceten op die lijsten komen 6 oandidiailen uit Roelofarendsveen, 1 uit Oude-Wetering, 1 uit Nieuwe-Wetering, 2 uit Rijpwetering en 1 uit Oud-Ade met. 7 plaatsvervangers, waarbij dan de le plaats vervanger een oandidaat uit de Kaag zou zijn. Door den heer Bontje wordt het voor stel der Centrale nog eens nader toegelicht. Spr. merkt op dat dit voorstel door meer dere parochiale afdeel ingen wordt gesteund, omdat zij in het zitting nemen van een lid in den Raad uit de Kaag een versterk]! ng zien van den band, vooral nu de Kaag pa rochieel van Oud-Ade is afgescheiden, zul len de kiezers geheel afzijdig komen te staan. De heer Goitzak merkt op dat ook hij wel iets voelt voor buurtverdee ing, maar dan behoort z. i. een plaats met even meer dan 400 kiezers die drie afgevaardigden in den Raad tégenover de Veen roeit 1000 kie zers en slechts 4 zetels een zetel op te of feren. De heer Huigsloot als onderteeke- naar van het adres geeft a'js zijn meening te kennen, dat de Veen geheel ze'f standi g mét een 'lijst dient uit te komen. Verschil lende leien voeren hierover nog het woord. Nadiat de discussies hierover zijn gesloten brengt de Voorzitter het bestuursvoorstel ip stemming, hetwelk met 73 stemmen voor en 7 tegien wordt aangenomen. Het aange nomen voorstel zal op a.'le parochiale kies- veresnigingen in behandeling dienen te worden genomen. Punt 5 van de agenda vermelde wijziging ran art. 14 wordt voor- loopig niet in behandeling gene. men, dia ai de behaaldeing hiervan afhankelijk is van het door de overige kiesvereeniging®n te nemen besluit. In bespreking komt vervol gens de benoeming van een commissie van advies. De Voorzitter licht dit punt uitvoe rig tce, waarbij het bestuur voorstelt dat in die commissie zitting zullen nemen 2 werk gevers, 2 werknemers en 1 middenstander tot een getal van 7 of 9 met aan het hoofd een onpartijdige voorzitter. Hiervoor zal gevraagd werden een der eerw. heeren gees telijken. De heer N. van der Meer begrijpt uit het bestuursvoorstel, dat het de--bedoe ling is dat het bestuur de leden der com missie aanwijst. De heer Gortzak is hier niet voor en acht het beter dat de leden ze'f de ccmnvssieleden aanwijzen. Dit voor stel ontmoet bij de vergadering geen be zwaar. De benoeming der leden zal in de eerstvolgende vergadering geschieden, na dat eerst de candidaatstelling zal plaats gehad hebben voor de gres- ijst. Tot en met 1 April kunnen candidaten bij het bestuur worden ingeleverd oud e.'teekend door ten minste 10 leden-kiezers. Na de gebruikelij ke rondvraag welke weinig belangrijks op lever'e wordt de vergadering onder dank aan de leden voor de trouwe opkomst, ge sloten. HILLEGOM. Onderwijs. De heer F. Engel Pzn., ge durende jaren hoofd der openbare Mulo- school, daarvoor nog langer hoofd der dub bele geraee"teschool alhier, heeft, met in gang van 1 Sept. a.s. eervol ontslag aange vraagd. De heer Engel bereikt in Augus tus den 65-jarigen leeftijd. De heer P. J. Litjens, hoofd der R.-K. Jongens Mulo-school alhier gaat 1 October met pensioen. WOUBRUGGE. Keuringsdienst. De Keuringsdienst voor de dienstplichtigen lichting 1932, zal plaats hebben voor deze gemeen/te te Al phen op 2 April a.s. nam. 2 'uur. Miltvuur. Door den keuringsdienst van vee en vleesch werd bij een in nood geslacht varken een geval van miltvuur geconsta teerd op hel erf van den veehouder N. Het vleesch is naar Leiden vervoerd en aldaar in de oven van het abattoir verbrand. Do hceve is ontsmet. Geboren: Re nier Jacdbus, zoon van A. R. Kroes en M. Molenaar. KATWIJK. Gemeenteraad. De caoididatenlijisit d'er R.K. Kiesvereeniging zal voor de gemeen teraadsverkiezing de na-volgende cand'ida- ten vermelden: (Alphabetisch): H. W. Grimbergen, F. J. Luyten, Jac. Meijer. De volgorde moet, nog bij stemming worden vastgesteld. De Zeehaven. Het bestuur der Chr. Werklieden vereeniging „De Eendracht" is voornemens op een nader te bepalen da-turn een gecomb in eerde vergadering te houden met de besturen der verschillende plaatse lijke vereenigiugen, en aldaar een bespre king te houden over de mogelijkheid tot het verkrijgen ran een Zeehaven alhier. Dit als eerste vereisebte voor het instandhouden der visscherijbedrijven en hetgeen daarmee samenhangt, terwijl hie .Goor o.-n groote werkverruiming zou worden verkregen. In die vergadering zou een commissie kunnen worden gekozen die de noodige stap_ pen zou kunnen doen, die tot een en a-nde-r zouden kunnen leiden. NOORDWIJK. Aanbesteding. Gistermorgen had plaats de openbare aanbesteding voor het bouwen van een transformatorgebouw voor het gemeentelijk electrisch bedrijf in bet Langeveld. Ingeschreven werd als volgt: Kort en van der Wiel, Noordwijk 3138, Van Duin en Vink, Noordwijk 3280, B. van der Wiel, Noordwijk ƒ3160, W. van der Klugt, Noordwijkerhout 2338. Het werk is gegund aan den laagsteii inschrij ver. Boorren. Door burgemeester en wet houders is bouwvergunning verleend aan mr. Donders te Leiden voor het bouwen van een landhuis "aan den Atjehweg. Openbare school. In de vacature van tijdelijk hoofd van de openbare school, va cant geworden door het plotselinge over lijden van den heer Oosterhof wordt voor- loopig voorzien door den heer K. Sanders. Volkstelling. De officieele uitslag van de volkstelling wijst per 1 Januari jongst leden als inwoners onzer gemeente aan een aantal van 10130. Kiezerslijst. - Op de kiezerslijst 1931-\>2 komen voor 4745 kiezers voor de Tweede Kamer, 4508 kiezers voor de Provinciale Staten en 4249 kiezers voor den gemeente raad. Arbeidsbeurs. Bij de plaatselijke ar beidsbeurs staan ingeschreven 185 werk zoekenden, waarvan 107 landarbeiders, 20 visschers en-de rest in hoofdzaak bouwvak arbeiders. KAAS C0NTR0 LEST ATI ON Z.-H0LLAND (VOLVET). Ingevolge de nieuwe Rijks voorschriften gewijzigde sta tuten onder protest aan vaard. Dinsdag heeft het Kaascontrölestation Zuid-Holland voor volvette kaas te Rot terdam een algemeene ledenvergaderin ge houden tot behandeling van de nieuwe sta tuten, welke gebaseerd zijn op de gewijzig de Rijksvoorschrifte.il. Gelijk bekend is, heeft de op 20 Oct. 1930 gehouden algemeene ledenvergadering van het station de voorgestelde statuten wijzigingen teruggewezen. Nadien heeft het station samengewerkt met het Utr. contrölestation om te trachten, de Rijks voorschriften gewijzigd te krijgen in den geest als de thans voor Zuid-Holland be staande toestand is. Deze pogingen hebben echter niet het gewenschte resultaat ge had. Op 10 Januari j.l. heeft de minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw beriöht, dat 'tij niet voornemens was de Rijksvoorschriften te veranderen en dat dus het station zijn statuten dienovereenkom stig moest wijzigen. Het hoofdbestuur van het station heeft daarop overwogen dat langer oppositie-voeren niet in het belang der aangeslotenen kon zijn. Hoewel de Re geering niet het voornemen had om bij ver dei e oppositie de gelegenheid tot het ver krijgen van rijksmerken aan de producen ten te onthouden, had zij wel zoodanige maatre0elen genomen dat op andere wijze aan iecleren producent gelegenheid zou- worden gegeven om rijksmerken te verkrij gen. Het K.Z. Volvet zou dan van het Rijlcs- toczicht worden uitgeslotenen en de rijks merken zouden bij dit station worden inge trokken. Daar dit, zoowel om financieele als om andere redenen, niet in het belang der ledeli werd geacht, besloot het hoofd bestuur de statuten te wijzigen in overeen stemming met de thans geldende Rijksvoor schriften. De voorgestelde statuten werden door de algemeene vergadering onder protest aan vaar, teneinde aldus vast te leggen dat de aanvaarding is geschied onder dwang. Vooraf was nog, op liet advies van het de partement, geschrapt de bepaling, dat het bestuur voor zijn werkzaamheden verant woording schuldig is aan de algemeere vergadering; het departement achtte n.l. deze bepaling in strijd met de positie van het bestuur zooals deze thans wordt. Voorls werd, op voorstel van enkele afdeelingen, tot enkele aanvullingen van ondergeschik ten aard besloten. Ook het nieuwe huishoudelijk reglement werd aangenomen. Daarin is bepaald, dat de volgende organisaties en colleges ieder één bestuurslid zullen mogen aanwijzen: Ged. Staten van Zuid-Holland, de Bond van Kaasproducenten, de Holl. Mij. van Landbouw, het Kon. Nederl. Landbouw- Comité, de R.-K. Nederl. Boeren- en Tuin- dersbond en de Chr. Boeren- en Tuinders- bond. De aangeslotenen kiezen ook zes be- tuursleden, n.l. iedere af 'eeling één. De voorzitter wordt gekozen door het bestuur in een voltallige vergadering; hij mag geen aangeslotenen zijn.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14